GROTE STROP VOOR MIDDELBURG Afdeling West II trok Vlissingen AXEL BLIJFT BIJ 'T OUDE Degradatie was voor HVV '24 geen opdoffer Terneuzen heeft er genoeg van Club gaat protesteren Geen steun Zeeland Sport zoekt keeper KAPERS OP DE KUST...... VERJONGINGSKUUR Nieuw (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De v.v. Ter- neuzen heeft in het afgelopen sei zoen een „struggle for life" ge voerd. Het eerste elftal startte bij zonder veelbelovend en troonde zelfs gedurende een aantal weken aan de kop van de ranglijst in de tweede klasse. Toen kwam er ech ter een levensgrote inzinkingdie Terneuzen bijna niet te boven is gekomen. Het eerste elftal eindigde tenslotte vierde van onderen" en stelde zich eerst in de laatste wed strijden veilig. „Het was een zeer zorgelijk seizoen", aldus voorzitter P. D. Bareman. Terneuzen heeft een goede les gehad. „Dat nooit meer", heeft men afgesproken. „Terneuzen zal dit seizoen goed meedraaien in de tweede klasse", is de verwachting. „Kampioen wordenNee, dat zit er volgens de Terneuzenaren niet helemaal in. Alhoewel, een voetbal kan raar rollen. En mis schien krijgen de spelers van het eerste elfal weer een ouderwetse opleving, die de mogelijkheid van het leveren van goede prestaties inhoudt. In het eerste elftal zullen naar alle waarschijnlijkheid geen erg grote veranderingen worden aan gebracht. Men moet nog een selec tie maken, maar het is alleszins waarschijnlijk dat een keus zal worden gedaan uit de kern van het vorig seizoen: keeper R. de Vos, Witte, De Smet, Geelhoed, Van der Peijl, E. Lauret, Wissel, Hame link, Dooms, Deij, P. 't Gilde en Frederiksen. Men heeft nog enke le spelers veelal jeugdige aangetrokken. Maar het is niet zeker of die meteen in de hoogste gelederen van Terneuzen zullen kunnen meedraaien. „Er zitten veelbelovende krachten bij. Maar we zullen zien. Een aantal oefen wedstrijden kan veel leren", aldus voorzitter Bareman. Terneuzen zal in het komende seizoen vier seniorenelftallen en een flink aantal juniorenelftallen in de strijd hebben. Die zullen hun kunnen tentoonspreiden op de vel den van het prachtig Zuidersport park in Terneuzen, dat een uitste kende accommodatie biedt. De fi nanciën van de vereniging zijn „zeer redelijk". Men heeft er wel eens slechter voorgezeten. De pu blieke belangstelling voor de wed strijden van het eerste elftal is betrekkelijk groot. Niet opzienba rend. Misschien komt er nu veran dering in. Er staan hete derby's op het programma. Tegen Hulst en tegen Axel. DAGBLAD DE STEM SPORTNUMMER 1965 MIDDELBURG. In tegenstel ling tot Vlissingen Is Middelburg in het geheel niet tevreden met de regeling die de KNVB heeft ge troffen ten aanzien van de indeling in de afdelingen. De voorzitter van de Middelburgse voetbalvereniging de eerste luitenant Sinionse, bij voorbeeld zegt: „Het is een schan de. De KNVB schuift haar moei- lijkheden af op de clubs van Zuid I in het algemeen en Middelburg in het bijzonder. Mijn club heeft dit seizoen, doordat Vlissingen in West II speelt, een schade van minstens zesduizend gulden. „Ik begrijp natuurlijk, dat deze rege ling voor Vlissingen heel aantrekkelijk kan zyn. En als het anders uitvalt dan is er by die vereniging ook geen man over boord. Het is toch algemeen be kend, dat de werf De Schelde Vlissingen financieel steunt. Het Zuiderpark te Terneuzen biedt de v.v. Terneuzen een uitstekend onderkomen. De foto getuigt daarvan. Op het hoofdveld, waarvan hier de zittribune en een gedeelte van de staan tribunes in beeld, zullen enkele „hete" derby's worden gespeeld in het komende seizoen. En daarom neemt de voorzitter van de ze eerste klasser het niet. Hij gaat pro testeren bij de voetbalbond, ondanks dat hij weet, dat deze regeling slechts geldt voor één seizoen. Hij zegt echter: „Zelfs één seizoen is teveel." Luitenant Simonsa denkt erover, als zijn club inderdaad de ze schade zal lijden, om de KNVB aan sprakelijk te stellen. AXEL De doelman van de v.v. Axel (Verpoorte) vorig seizoen kampioen ge worden van de derde klasse en gepromo veerd naar de tweede, heeft moeiiyke weken gehad. De Belgische club Gantoise per slot van rekening ook niet een van de slechtste, lonkte naar hem met een zeer aantrekkeiyk profcontract. Piet ging aan- vankeiyk door de knieën. Hy trainde drie keer in Gent. En daar was men uiterst content over zijn prestaties. Piet liet het echter plotseling afweten. Ik ga een goe de toekomst tegemoet in de zaak van myn vader - dus voor het geld hoef ik het niet te doen - en by Axel is het me ook al- tyd goed bevallen redeneerde hy. Kortom: „Axel" is er nog helemaal, on danks het feit dat ook Steel door een (Nederlandse) amateurclub werd bena derd: ook hij bleef bij Axel. Trainer-se cretaris A. C. van de Velde is daar blij om. Hij ziet het als een bewijs dat het in de gelederen van Axel uitstekend gaat. „Formidabel, de sfeer binnen de vereni ging", expliceert hij. Daaraan schrijft hij ook de grote successen .die het eerste elf tal gedurende het afgelopen seizoen be haalde toe. „Natuurlijk, we hadden ook de beschikking over heel goed materiaal. Neem een Piet Verpoorte, een Verbunt, een Herman en niet te vergeten, een Sheilds. Allemaal rasvoetballers, waarmee je het een heel eind kunt schoppen. Al die goede voetballers vormen een hech te vriendenclub. Wat dat niet zo, dan kon men lang wachten op goede prestaties", aldus de heer Van de Velde. „Axel" zal in het komende seizoen on geveer hetzelfde elftal in het veld bren gen. Er is een kader van veertien spelers: P. Verpoorte, M. Verberkmoes. R. Steel, J. Scheppe, J. Dieleman, L. Dey, H. Bou- chaut, T. Sheilds, P. van de Hout, K. Ver bunt, T. van Vught, J. Lensen, F. Ver- straeten en H. Herman. Allemaal namen die men vorig; seizoen ook telkens te genkwam. Het is mogelijk, dat in de loop van het seizoen veranderingen in deze lijst zullen worden aangebracht: „Als een van de spelers minder goed voldoet gaat hij, al dan niet tijdelijk, naar het tweede elftal. Dan krijgen anderen hun kans. Maar ik geloof niet dat er een echt zal tegenvallen. Alhoewel, iedereen heeft wel eens een off-day", orakelt de heer Van de Velde. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen zijn inmiddels al in volle gang. De trainingen voor de drie senioren- en vijf juniorenelftallen zijn hervat. Htet eer ste elftal zal nog verschillende oefen wedstrijden spelen. Het hoofdterrein is weer in uitstekende staat gebracht in de avonduren en door ijverige leden van Axel - evenals het oefenveldje, dat Is voorzien van een puike nieuwe lichtin stallatie. Enkele juniorenelftallen zullen vooropig worden ondergebracht op het terrein aan de Buitenweg. In het seizoen 1966-1967 zal de v.v. Axel een tweede, nieuw veld iy gebruik kunnen nemen. Voor het overige: geen veranderingen. „Waarom zouden we iets veranderen. Alles gaat uitstekend. Dan geldt voor ons het devies: houen zo!" zegt de heer Van de Velde. Terwijl hij - in besmeurde overall - helpt bij het ingraven van een mast voor de nieuwe lichtinstallatie. Voor hem is niets teveel. Voor alle andere leden van Axel evenmin. VLISSINGEN Zeeland Sport be. schikt ook nu weer over een aardig elf tal, dat technisch tot een der sterkste ploegen In de tweed# klae moet worden ven Tl °PrSte,lhng tra(* H;V-V' °«langs aan in een oefenwedstrijd tegen het Belgische St.-Pauwels. Bo- Gerrit' N (lese*_ve) doelman J°ke Jansen, Willy Poppe, Maurice van de Broeck, Walter Maessen, Block en TT T l-- j TI ^angnus; onc*er v.l.n.r. Willy Everaerd, Camiel de Rooij, Paul de hooft .„IT, 6 H.V.V. tut <Uzo snelers het eerste elftal sal formeren, is niet zeker. Men De spelers van het eerste elftal van de v.v. Axel trai nen hard, om een zo goed mogelijk figuur te slaan in de tweede klasse. Op de voorgrond trainer-secretaris A. C. van de Velde en de aanvoerder van het eerste elftal. Karei Verbunt Wy echter krijgen geen steun en we kunnen onmogelijk het gat dichten, dat ontstaat in onze kas doordat we die „se- mi-derby Middelburg-Vlissingen" zullen moeten ontberen én de extra-kosten door een langere uitreis." En nogmaals vertelde de luitenant van de moeilijkheden van de voetbalbond in het district West T, waar zij een club te weinig had. De verenigingen in Zuid I, voor wie Vlissingen een tegenstander is, die geld in het laatje brengt (net zoiets als Feijenoord bij de semi-profs) zijn de dupe. De KNVB heeft immers een club uit West n overgeheveld naar WestI en vervolgens heeft zij Vlissingan. dat en kele jaren geleden gevraagd had in het westen te mogen spelen, in de plaats van TSC naar West II overgeplaatst. „Buitenstaanders begrijpen niet, voor hoeveel kosten wij moeten opdraaien. Als ik u nu vertel, dat per jaar minstens tienduizend gulden opgaan aan reiskos ten doordat wij achttien elftallen bezit ten, die soms ver weg moeten doorda.t Middelburg nu eenmaal zeer excentrisch is gelegen, dat bijvoorbeeld ons derde elftal tot Tilburg moet reizen, dat een uitwedstrijd naar Zierikzee van ons A- elftal ons 130 gulden kost. dan begrijpt u misschien wel waarom wij vallen over een bedrag van enkele duizenden gul dens Middelburg zal overigens het nieuwe seizoen met bijna hetzelfde elftal begin nen. Uitgezonderd een zeer waardevolle speler, die het bestuur van de Middel burgers met bloedend hart zien gaan: aanvoerder Albert Vogel. De negenen twintigjarige aanvoerder stopt met voet bal omdat hij, zo vertelde ons de voor zitter, opziet tegen de lange uitreizen. „We vertrekken meestal om tien uur 's zondags. De vrouwen van de spelers zien dan hun man de gehele zondag niet meer." Een van de vele spectaculaire momenten die zich altijd afspeelden op het terreiy van Middelburg als naaste buur Vlissingen op bezoek kwam. Voorlopig zullen die derbys niet meer plaatsvinden. Op deze foto in gestreepte shirt de Vlissinger Sala- wane, in licht tricot met donkere band Middelburg-voetballer Are Delmotte. Op de achtergrond Wim de Vos. (Van een onzer verslaggevers) HULST HVV '24 staat in het teken van de verjonging. In het eerste elftal dat zal deelnemen aan de te verwachten span nende competitie in de tweede klasse zullen veel nieuwe gezichten te zien zijn. Enkele „oudgedienden" hebben afscheid genomen. Hun plaatsen zullen worden in genomen door jonge krachten. In het be stuur zit nog maar één „ouwe rot", vice- voorzitter George de Coninck, die echter over enige tijd ook afscheid zal nemen. Er is een nieuwe voorzitter, de heer J. van de Walle en secretaris Leon Freyser, een van de oprichters van de vereniging is opgevolgd door de heer A. Koster. De verjonging van het bestuur kreeg ook gestalte door de verkiezing van Willy Warnier. Er moet nog worden voorzien in twee vacatures in het bestuur. Het „jonge" H.V.V. ziet de toekomst met optimisme tegemoet. De degradatie VLISSINGEN. „Sinds de totstandkoming van het betaalde voet bal heeft Vlissingen slechts één speler aan de semi-profclubs verloren." Vol trots spreekt secretaris P. C. van der Eijk van één van Nederlands beste amateurverenigingen deze woorden uit. Die ene speler is Groene- wegen, die Vlissingen voor NAC verliet; dat betekent toch wel een minimaal verliespercentage voor een zo sterke vereniging als Vlis singen. Er zyn in die jaren, dat Nederland be taald voetbal kent, vele kapers op de Walcherse kust geweest. Diverse spelers kregen aanbiedingen. Slechts één be zweek. De anderen weigerden kort en bondig. Hoe komt het, dat Vlissingen geen last heeft van de afroming van zijn eerste elftal, waar andere amateurverenigingen toch zo sterk mee te kampen hebben? Se cretaris Van der Eyk kent het antwoord: „Vlissingen is een bijzonder moeilijke vereniging, maar wie eenmaal lid is komt er niet makkelijk van los!" Hij kan dat staven met vele voorbeel. den. Hij vertelt van spelers, die zyn club verlieten en naar andere Zeeuwse ver enigingen vertrokken, maar de meeste voetballers keerden het jaar daarop al weer binnen de Vlissingse gelederen te rug. Over het eerste elftal, dat in het ko mende seizoen tot grote verontwaardi ging van Middelburg in West II zal voet ballen, kon de secretaris nog weinig ver tellen. „Er bestaat een selectie van zes tien spelers, waaruit een keus kan wor den gemaakt. Onder die zestien bevindt zich Koppejans, die Vlissingen boven Middelburg verkoos. En er zitten ook twee zeer talentvolle jongeren bij: Ko de Vij en Jan Kapellen. Van de oude kern zullen natuurlijk Wim Bos, Moens, Wim en Jo de Waal weer op het veld verschij nen, maar wie het elftal zullen comple teren zal van de vorm van de in aanmer king komende spelers afhangen." Over de kwestie, die is ontstaan door dat de KNVB Vlissingen in West II heeft ingedeeld, vertelde de heer Van der Eyk het volgende: „Vlissingen heeft een aan tal jaren geleden de KNVB gevraagd te worden ingedeeld in het Westen. Aan dit verzoek heeft de voetbalbond nu gevolg gegeven, nadat het van tevoren Vlissingen heeft gevraagd of het nog in teresse had in West II uit te komen". Mijn vereniging", aldus de heer Van der Evk, „heeft toegestemd omdat Vlissingen zijn publiek eens andere clubs wilde laten zien. Tot nog toe bleef het bij De Valk en Helmond. Dat gaat vervelen. Boven dien vinden we, dat in West II over het algemeen iets technischer gevoetbald wordt en ook dat trekt ons aan." Rest nog te vertellen, dat in 1966 Vlis singen zijn vijftigjarig bestaan viert. uit de tweede klasse is geen al te grote morele opdoffer geworden. „Ik geloof, dat enkele spelers zelfs blij waren, dat we het dit jaar weer eens in de tweede klasse moeten gaan proberen. Vlak niet uit. dat we enorme reizen hebben moeten maken, die een hele zondag vergden. De clubs, waartegen we nu zullen moeten aantreden, zitten allemaal een beetje dichter bij huis. Dat houdt ook in, dat de competitie voor spelers en publiek interessanter zal zijn, dan dóe- we het vorige seizoen hebben meegemaakt", is het oordeel van George de Coninck. H.V.V. heeft niet zulke erg goede er varingen met de eerste klasse. Ten eerste was er dus het feit, dat verre reizen ge maakt moesten worden. Veel financiële nadelen heeft dat voor H.V.V. niet ge had: spelers en bestuur werden vervoerd door Hulster auto's, beschikbaar gestelc. door sympathisanten vain H.V.V. Ten tweede is er de wetenschap, dat H.V.V. eigenlijk niet had hoeven degra deren. George de Coninck zegt het zo: „Wij waren echt niet minder dan dt meeste clubs. Maar, we konden geer doelpunten maken. En dan vlieg je ei uit. Onherroepelijk". Een en ander impliceert trouwens niet dat H.V.V. niet weer kampioen zal wil len worden en promoveren naar de eerstf klasse. Maar enige reserve ten aanzier van de eerste klasse blijft. „Het tweedt eHtal is vorig jaar kampioen geworden. Maar het blijft op eigen verzoek in dezelfde klasse spelen. Vanwege de verre reizen, die men anders had moeten ma ken", geeft George de Coninck als voor zichtige indicatie. Het eerste elftal krygt een ander ge zicht. Men heeft de beschikking over verse jonge krachten als Eugène de Kindt (afkomstig van de v.v. STEEN), Edy Mangnus, W. Poppe, Walter Naesëens, Willy Everaerd, Rudy Neefs. De Moor en Arie Visser. Daarnaast blyven doel man Frans d'Hooghe, Paul Burg, Etienne Schauwaert, Gerrit Naessens, Maurice de Burger, Camiel de Rooy, Guust Voet, Paul de Block en Etienne de Bruijn, die ook nog niet zo vaak in de schoenen van een eerste elftalspeler heeft gelopen, ii aanmerking komen voor een uitverkiezin; in het eerste elftal. H.V.V. 1 zal hetzelfde (4-2-4)-systeen blijven spelen. En daarmee, naar mei verwacht, dit jaar goede resultaten boe ken. De jongens trainen momenteel ge degen en met veel enthousiasme. „We zul len ons royaal weten te handhaven in de tweede klasse. Vergeet niet, dat wij in de eerste klasse eigenlijk best meekon den, Het spelpeil in de eerste klasse ligt veel hoger dan in de tweede", voorspel George de Coninck, die ook zeer optimis tisch is ten aanzien van de resultaten van de andere H.V.V.-elftallen, die gedu rende het vorige seizoen zeer goeo „werkten". Penningmeester Jan War nier is ook al goed geluimd. „De finan ciële toestand van de vereniging is rc delijk en zal in het komende seizoen me zijn vele derby's nog aanmerkelijk kun nen worden verbeterd". Met dit elftal werd Vlissingen in 1964 kampioen. Natuurlyk hoopt de trouwe aar hang dat het nu (in West II) weer zover zal komen. V.l.n.r. staande: Wim Bos, Wil van Maris, Ad Mabelis, Jo de Waal, Henny van Wezel, Henk Paalliuizen, acht hem trainer De Munnik, knielend v.l.n.r. Jan de Nooyer, Kees Stroo, Jan va Huizen, Rob Moens, Ko Huser, Henk van Oosterhout. gerekend. Vorig jaar bleek men de latere kampioen Desk te kunnen weerstaan, maar in andere op papier gemakkelij ker wedstrijden moest men de vlag strijken. Men sukkelt wat met de voor hoede, terwijl wilskracht niet het sterkste wapen van deze door Bram Carol ge trainde ploeg blijkt. Problemen zijn er over de plaats onder de lat. De oud. Vlissingen-doelman Piet Baart staat op de nominatie nu hij een overstapje van Zeelandia, waarin hij vorige jaren speel de, heeft genomen naar Zeeland Sport. In De Ridder en Moelaart heeft men ech ter ook goede keepers en het oefenpro gramma zal dus over de uiteindelijke be zetting van de plaats onder de lat uit komst moeten brengen. Dit is het fraaie clubhuis waar Zeeland Sport over beschikt.

de Stem | 1965 | | pagina 11