Verdichtsels, diefstal en valsheid in geschrifte Zeeux teger Eerste prontohuizen september gereed in Amerikanen weg uit Brazzaville Ontwerp-plan bescherming waterwinning verworpenl Verweet Voordeler DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 AUGUSTUS 196S 3 WALCHEREN MIDDELBURG N.V. SLAVENBURG'S BANK fyadjfexxcüL, Koewacht Korte Nieuwstraat 21 Hulst-tel. 2478 GOES Z.-VLAANDEREN AXEL HULST Beiaardconcert Clinge KRUGER PILS is toch beter Mededeling aan onze adverteerders DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Fa. Julia v. d. Walle Wolfaartsdijk Jeugdvakantiewerk te Vogelwaarde afgesloten Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE SB. BLOMMAART In raad van Clinge In bisdom Breda Caritascollecte voor bejaarden Drs. H. S. van der Baan gewoon hoogleraar aan T.H. Eindhoven Bromfietser uit Berkei-Enschot verongelukt In Zuidpolder II te Terneuzen HERENCONFECTIE „FIRST MAN" Fa. Julia v. d. Walle RECHTBANK MIDDELBURG Dagblad De Stem Verkering uit, dan maar slaan Geen samenwerking Dodelijke aanrijding te Hontenisse Plannen Behandeling slecht: Waterschapsbenoeming te St-Philipsland HOOG WATER Vandaag Comfortabel Maandag begint vijfdaagse voor winkelpersoneel Morgen Doktersdiensten Dierenartsen Maandag Spaarrecd instelling^ landbouw SïïHs «K 2 2 Gouden bruiloft. Het echtpaar R. Dirven-Geiknan uit de Hendrikstraat heeft vrijdag onder grote belangstelling zijn gouden bruiloft gevierd. Dat die be langstelling groot was, was niet verwon derlijk. Het echtpaar heeft nl. zeventien kinderen (die allen nog in leven zijn) en 29 kleinkinderen en deze uitgebreide fa milie was bij het feest present. Boven dien is de heer Dirven wijd en zijd be kend als een vermaard duivenkeurder en zijn vele sportvrienden leten zich evenmin onbetuigd. In zijn jonge jaren was de heer Dirven uitvoerder, maar al vrij vroeg werd hij in militaire dienst invalide. Vele jaren heeft hij genoten van zijn miltair pensioen. Beide echtelie den (de bruidegom is 73 en de bruid 69) zijn nog goed gezond. In het buurtver- enigmgsgebouw Nieuw-Middelburg, waar dit feest in alle opgewektheid is gevierd, kwam het Middelburgs Muziekkorps nog een serenade brengen. Ook dat droeg hij tot de stemming, die overigens toch al allerplezierigst was, omdat o.a. de Bre dase amateur-goochelaar Johnny Over man hier in de schare van zijn familie moeilijk werkeloos kon toezien. (Advertentie) FINANCIERINGEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 (Advertentie) a albenb ecjcje^mönb Zilveren jubileum - De opperwacht meester der rijkspolitie Middejjans vier de zijn zilveren ambtsjubileum. Bij de ze viering waren naast de gemeentelijke overheid ook aanwezig de overheid der rijkspolitie in Zeeland, de voltallige poli- tiegroep van Axel en een afvaardiging van de Belgische rijkswacht van de ge meenten Stekene, Moerbeke en Wachte beke. Muziek moet in tuniek Om ook een steentje bij te dragen aan het uniform- fonds van de plaatselijke fanfare ,E-M.M." heeft de „Koewachtse Hengel- vereniging" besloten op 12 sept a.s. een grote internationale hengelwedstrijd te houden ten bate van dit fonds. Er zal dan worden gevist op „Het Grote Gat'' en „De Konijnenputten." Beiaardconcert Mevrouw Moerdijk- Vanderswakn zal vanmiddag een con cert geven op de beiaard in de toren van het stadhuis. Op het programma staan uitvoeringen van werkjes van Ed. Loos, Leon Henry, Staf Nees, Jef van Hoof, P. Tsjaikovski, E. Napravnik en J. Denijn. HULST Vandaag zal het beiaard concert op de beiaard van de basiliek toren door mevrouw Moerdijk-Vander- siwalm plaatshebben van 17 tot 13 uur. Eervol ontslag Op verzoek van de heer Ch. IJsebaert, gemeentesecretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand, werd hem per 1 september a.s. eervol ontslag verleend. Dit in verband met zijn benoeming tot griffier van het wa terschap Hulster Ambacht. Nieuw raadslid In de raadsverga dering is de heer Fr. Dobbelaar be ëdigd als raadslid. Dit in de plaats van de heer Jos Smet, die door verlies van ingezetenschap geen raadslid meer kon zijn. Zaterdagmiddag tussen 3 en half zullen de drie plaatselijke muziekkorpsen marsen door de stad maken. Zij zul len de volgende routes nemen: Excelsior: Shuttershof Kreukelmarkt Klokstraat - L- Vorstraat - Vismarkt Lombardstraat - Markt N. Z. Opril Gr. Markt - Magdalen-astra-at- Beestenmarkt Nieuwstr. - Stoofstr. - 's H.H. Kind.str. - Turfkade - Bierkade - Kontogsstr. - Op ril Gr. Markt - Markt W. Z. St. Adri- aanstraat Wijngaardstraat - Zuster, straat - Kreukelmarkt - Keizersdijk Stenebrug Voorstad Zonnebloem straat - Leliestraat - Beatrixlaan - An jelierstraat - Heernisseweg - Oostsingel Gr Kade - Koningstraat - Opril. Gr. Markt. - Markt - L. Kerkstraat - Klok straat L. Vorstraat Vismarkt - Markt. Euphonia. Na serenade bij St. Joanna (plm. half vier) Voorstad - Stenenbrug Keizersdijk - Kreukelmarkt - Klok straat - L. Vorstraat - Vismarkt - Lom. bardstraat - Markt. Opril, Gr. Markt- Koningstr- - Grote Kade - Oostsingel- Anjelierstraat Tulpstraat - Kamper foeliestraat - Voorstad - J. Valckesingel- Dam - Kreukelmarkt - Kerkplein - K. Kerkstraat - Markt - Opril gr Markt- Magdalenastraat - Koningsstraat - Gr. Kade - Oostsingel - Bult Vismarkt - Markt - L- Kerkstraat - Klokstraat - Ganzepoortstraat Keizersdijk - Kreu. kelmarkt einde. Hosaana: Ockenburg - Voorstad - J. Valckensingel - Dam - Kreukelmarkt- Klokstraat Ganzepoortstraat - Voor, stad - Oostsingel - Bult - Vismarkt Markt N. Z. - Opril Gr. Markt - Koning straat - Bierkade - Turfkade - 's H. H, kind. straat - Stoofsitraat - Nieuwstraat. Beestenmarkt Wijngaardstraat Zus terstraat - Kerkplein - K. Kerkstraat- Markt Z. Z. L Kerkstraat Klokstraat. Ganzepoortstraat - Voorstad- Ockenburg (Advertentie) (Advertentie) In verband met de verdere doorvoering ven de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffende onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan ons voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds zorggedragen. Is het evenwel naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve n uitsluitend tussen 9.30 en 12.30 nur of tussen 15 en 17.45 uur te bellen. VOOR EXCLUSIEVE Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST Zwemdiploma's In liet zwembad 't Fort werden zwemexamens afgenomen door de heer P- Bouwense uit Middel burg. Na afloop konden 38 A- en 12 B- diploma's worden uitgereikt, waaronder het 500e diploma in Wolphaartsdijk. Dit werd behaald door de 6-jarige Marit Klompe uit Wolphaartsdijk. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Dezer dagen is het jeugdvakantiewerk, voor de derde keer en op voortreffelijke wijze georganiseerd door de sectie gemeenschapswerk van het Interparochieel Centrum voor Maatschap, pelijk Werk in de gemeente Vogelwaar de, afgesloten met een reisje voor de oudere schooljeugd naar Antwerpen. Het slot van het jeugdvakantiewerk, dat ook dit jaar weer bijzonder goed slaagde, zou oorspronkelijk worden gevormd dooreen voetbaltoernooi voor de schoolelftallen van de vier kerkdorpen. De wedstrijden zouden vandaag zijn gespeeld maar zul len geen doorgang vinden. Het voefcbalterrein, dat van de v.v. Vogelwaarde te Boschkapelle, is niet be schikbaar; „Vogelwaarde" speelt zater dagmiddag een oefenwedstrijd tegen Ter- neuzense Boys. De jeugd heeft overigens al gelegen, heid gehad zich in de sport uit te leven: op 7 augustus jl. werd een atletiekdag gehouden. De deelname daaraan was bij zonder groot. Er waren veel spannende wedstrijden die deze dag tot een groot succes maakten. Het was de eerste keer, dat men in het kader van het jeugdva kantiewerk een dergelijke „sportdag" or ganiseerde. Het programma werd gecompleteerd door uitstapjes van de jeugd naar de speeltuin in Kloosterzande, naar het re creatiecentrum „De Braakman" en naar de bossen nabij Bergen op Zoom. De ani mo was ook dit jaar weer verheugend groot. De organisators zien in ieder ge val geen aanleiding om volgend jaar wij zigingen aan te brengen in het patroon voor het jeugdvakantiewerk. (Advertentie) ook toestellen, die niet bij ons gekocht zijn, in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16. HULST Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. (Advertentie) (Van onze correspondent) CLINGE Toen burgemeester Ver- cauteren in de jongste raadsvergade ring te Clinge de behandeling van het facet-streekplan ter bescherming van de waterwinplaatsen aan de orde stelde veranderde de gemoedelijkheid van de tien aanwezige raadsleden in volle ac tiviteit. Verschillende raadsleden atten deerden nogmaals op de voornaamste bezwaren van dit facet-streekplan- De heer de Keyzer vond het alles een diuister iets. De schadevergoedingsrege ling komt overeen met de destijds ge bruikte regeling in de provincie Gel derland. Niemand weet hoe deze daar was Ook bracht hij naar voren, dat door de beperkingen bij de bebouwing van de gronden, deze in waarde vermin deren. De beperkingen voor het aanbren gen van mestvaalten en voor pluimvee- bedrijven brengen kosten met zich mede die niet vergoed zullen worden. De heer Van der Kelen vond het be zwaarschrift niet krachtig genoeg ge steld. „De mening van de raadsleden moet duidelijker naar voren komen. Het moet duidelijker gedefinieerd worden", zei hij. De heer de Waal vond het ver schrikkelijk, dat eerst f 25,- gestort moet worden alvorens een verzoek in behan deling genomen kan worden. Volgens hem duidde ook de mogelijkheid, dat men zich kan doen bijstaan door een raadsman, erop, dat er moeilijkheden dreigen. BREDA De maandelijkse Caritas collecte in de r.-k. parochies van het bisdom Breda wordt deze maand ge houden op zondag 22 augustus a s. Als speciale titel zal bij deze collecte worden vermeld: „Bejaardenwerk", om aan te geven, dat uit de opbrengsten van deze collectes ook het bejaarden- werk wordt gesteund. Onder bejaardenwerk is te verstaan elke vorm van hulp, die de bejaarden in staat stelt hun plaats in de samenle ving te behouden. Dit kan het nodig ma ken initiatieven te nemen tot betere huisvesting (in de wijk of in de vorm van een tehuis), tot betere sociale en medische zorg, tot goede vormen van vrijetijdsbesteding en ontspanning, het bezoeken van bejaarden, het verrichten van kleine diensten e.d. Op de meeste plaatsen staat dit werk nog in de kin derschoenen. De heer Ferket wilde alles radicaal hebben. Niet een gedeeltelijke vergoe ding en na een paar jaar de rest. ..Want dan zijn de betrokkenen abso luut verloren." De heer Van Duyse wilde alle moei lijkheden voorkomen en de gronden welke bij het plan betrokken zijn doen aankopen, door degene die het facet streekplan wil doorvoeren. De algemene opinie van de raadsleden was dan ook dat het facet-streekplan zoals het nu gesteld is absoluut onaan vaardbaar is. Burgemeester Vercauteren toonde zich verheugt over de geuite bezwaren van de zijde van de raadsleden Ook hij was een groot tegenstander van het huidige plan, omdat juist de gemeente Oiinige weer in de klem komt. Dat de gemeente de vergoedingen aan de bena deelden moet betalen is geenszins moge lijk. Immers, Provinciale Staten voeren het plan door. Zij moeten de schade verhalen op de Waterleidingmaatschappij en deze moet het vinden in de water- prijs. En wat betreft de benadeelden, vond burgemeester Vercauteren het jammer, dat deze nog niet waren vast gesteld. Het is te begrijpen, dat dit zeer moeilijk van te voren kon worden vast gesteld. Er zijn n.l. twee mogelijkheden van vergoeden: geldelijk en door ruiling van grond. Maar in ieder geval staat vast, dat alle schade voor honderd pro cent vergoed dient te worden. Daarom zal ook nauwlettend worden toegezien, dat de betrokkenen op geen enkel gebied tekort komen. Zo spoedig mogelijk zal een bezwaarschrift worden opgesteld, waarvan een kopie aan de raadsleden gezonden zal worden. Deze krijgen dan alsnog de gelegenheid om ernstige bezwaren in te dienen. Het weg vak Clinge - Nieuw Namen zal in de naaste toekomst verbeterd worden De bestaande rijbaan van klin- kerkeien met een breedte van 5 me ter, zal worden vervangen door een ver harding van grindzandasfalt ter breedte van zes meter. Aan weerszijden zal de weg worden gemarkeerd door een witte streep ter breedte van 10 cm. Het rij vlak tussen de strepen zal zes meter bedragen. Daar de totale kosten van de verbetering f 855.900,, zullen bedragen en het werk door het provinciaal bestuur wordt uitgevoerd, zal de gemeente 35 procent of f 299.565,- bijdragen, alsmede f 8.986,95 van de raming. In verband met het huidige drukke verkeer op deze weg is het zeer aanbevelingswaardig, dat deze verbetering spoedig verwezen lijkt wordt. Het Wit Gele Kruis te Nieuw Namen had een verzoek ingediend om voor het jaar 1964 een extra subsidie te mogen ontvangen van f 1000,-. Het bestuur van de vereniging had hiertoe een onderhoud gehad met het college van b. en w- De financiële toestand van deze vereniging is inderdaad niet rooskleurig, terwijl toch al het mogelijke gedaan was om de dienstverlening en de verpleging door middel van samenwerking met St.-Jan- steen in stand te houden. Zonder hoofdelijke stemming gaf de raad zijn goedkeuring aan deze extra subsidie van f 1000,- voor de vereniging. De heer Ferket had deze axtra-sub- sidie graag hoger gezien, omdat het te kort groter is dan f 1000,-. De voorzitter kon hem echter mee delen, dat er voor het jaar 1965 door de gemeente een schrijven aan het Provin ciaal Bestuur van het Wit Gele Kruis gericht zal worden om tot samenwerking in groter verband te komen om zodoen de de aangestelde wijkverpleegsters zo economisch mogelijk in te zetten. EINDHOVEN Bij Koninklijk Be sluit is drs. H.S. van der Baan, m.i.v, de dag, waarop hy zijn ambt zal aan vaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling der scheikundige techno logie van de Technische Hogeschool te Eindhoven. Prof. Van der Baan zal on derwijs geven in de chemische technolo gie. Prof. drs. Hessel Steffen van der Baan werd op 12 september 1918 te Gro ningen geboren. Na het diploma h.b.s.- B te hebben behaald, liet hü zich in schrijven aan de Rijksuniversiteit al daar, waar hij in 1946 het doctoraal examen in de scheikunde (met ais bij vak natuurkunde) aflegde. TILBURG Donderdagavond laat jj de 18-jarige A. van de Wiel uit Berkei- Enschot op het kruispunt Broekhovense- weg-Ringbaan Zuid in Tilburg met zijn bromfiets door een personenauto gegrepen en ter plaatse aan zijn ver wondingen overleden. De jongeman reed met zijn bromfiets door een rood verkeerslicht heen en werd op de kruising geschept door de auto. Het aantal ongelukken met dodelijke afloop in 1965 is hiermee in Tilburg ge, stegen tot 23. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE nu naar Bierkaaistraat 21-23 HULST Advertentie-afdeling Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14, l'eietoon 2377, Huls' voor Walen eren en 4uid- Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LKJT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeenwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst pnvé ió72 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties hestemo voor de editie Zeeland f 0.18 oei mm 1 mm ingezonden mededelingen V', mm gewone advertenties Bij contract aanzien'-ike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 1.— elke regel meer f 0,25. Ais éèn regel gelde. 23 letten en/ot leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Ter zitting van de rechtbank te Mid delburg verscheen als eerste op het matje de gedetineerde J. B. W., oud 43 jaar, koopman te Oost- en West-Sou burg, die de 70-jarige F. te Koudekerke door een samenweefsel van verdichtsels had bewogen tot afgifte van 590 gulden voorgevende dat hij een partij oude metalen kon kopen en dat hij daarvoor van F. geld wilde lenen. Later wilde F. een schuldbekentenis van hem hebben, die verdachte ondertekende met de naam van zijn vrouw, dus valsheid in geschrifte. Verder had hij te Oost- en West-Souburg lood en koper gestolen. De president van de rechtbank, mr- Sieperda, gaf verdachte te kennen, dat hij na aanvankelijk goed te hebben op gepast, (hij was tevoren meermalen we gens vermogensdelicten met de straf rechter in aanraking geweest) toch weer strafbare feiten was gaan plegen. U loopt gevaar voor lange tijd ter beschik king van de regering te worden gesteld, zei de President. De officier van justitie, mr. Andrea, begon met te zeggen, dat W. de laatste jaren niet ter zitting behoefde te ver schijnen, doch nu is het weer mis. U speelt met vuur, zei hij. De feiten staan vast. Oplichting, valsheid in geschriften en diefstal. U mag blij zijn, dat de Meijersstichting er is. Ik vorder 6 maan den waarvan 2 onvoorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en terugbetaling van 590 gulden binnen het eerste jaar van de proeftijd aan F. De raadsman, mr. Bruin, verklaar de, dat de feiten vast stonden. Hij stel de het zeer op prijs, dat de officier een gecombineerde gevangenisstraf vroeg met toezicht van de Meijers stichting Hij kon zich volledig bij de eis aansluiten. Zuster Voorn van de Meijersstichting verklaarde, dat ver dachte na zijn vrijlating reeds aan het werk kan in het Botletogebied en dat voor een kosthuis is gezorgd. De pre sident waarschuwde verdachte nog eens uitdrukkelijk en stelde de uitspraak vast op woensdag 25 augustus aanstaande. Dit besloot de 26-jarige bouwvakar- 1965 was hij naar Wolphaartsdijk geto gen, om de verkering met zijn meisje, die zij verbroken had, weer voort te zet ten. Toen dit meisje I. Tr. hem te ken nen gaf, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben, had hij getracht haar opzettelijk zwaar lichamelijk letsel toe te brengen door haar gezicht met een bierglas te bewerken. Daarna had hij nog een steen door de ruiten van de woning van de familie Tr. geworpen. Hij was op een rijwiel gearriveerd, doch bij zijn vertrek nam hij maar een ander rijwiel, dat aan de overkannt stond mee. U drinkt 's zaterdags en 's zondags nog al veel, geloof ik, zei de president. Wat heb je die dag zo al gedronken? Ver dachte zei bier, cognac en jenever. De officier voegde verdachte toe: U hebt die dag een heleboel overhoop ge haald, mishandeling, verzet tegen de po litie, 'een ruit ingooien en diefstal van een fiets. In de dagvaarding is alleen de mishandeling en de diefstal aange haald. Het is niet de verdienste van de verdachte, dat het tot een poging fot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel is gebleven. Met het bierglas had u ook een slagader af kunnen snijden. U bent verantwoordelijk voor hetgeen u in dron kenschap doet. U wist, dat het uw fiets niet was. De drank heeft de laatste jaren een grote rol gespeeld. In zo'n toestand bent u bijzonder gevaarlijk. Nu is het goed afgelopen, doch je had dat meisje voor haar leven ongelukkig kun nen maken. Mijn vordering luidt 12 maanden met aftrek, waarvan 6 maan den voorwaardelijk, met de bijzondere voorwaarde dat uw inkomsten kunnen worden beheerd door het Consultatie bureau voor Alcoholisme en dat u niet van werkgever zal veranderen zonder medeweten van dit bureau, en een proef tijd van 3 jaar. Mr. A J- Peeck, de raadsman, vond de eis aan de pittige kant. Zijn cliënt is in de catacomben van de delicten te recht gekomen. Als hij drinkt is hij geen baas over zichzelf. Het Consultatiebureau wil gaarne meewerken. De president be paalde de uitspraak op 25 augustus aan staande. De 27-jarige schipper van het schip beider J. v. H. te Goes. Op 30 april „Samenwerking", genaamd B. SI., die niet verschenen was, stond in hoger be roep terecht voor het feit, dat hij op 23 oktober 1864 bij het schutten in de sluizen van Hansweert moeilijkheden had veroorzaakt, door zich niet te mel den bij de havenmeester. Hij kwam toch door varen. Het licht stond aanvankelijk op groen, doch daarna op rood. De sluis- knecht R. werd als getuige gehoord- B SI. lag aan stuurboord en de andere schepen, die inmiddels verschenen, la gen aan bakboord. Hoewel ik de namen van de schippers, die aan bakboord la gen en die zich hadden gemeld, af riep kwam verdachte toch doorvaren. Hij moest dus het eerst uit de sluis, voordat de anderen door konden varen. Was verdachte van de voorschriften op de hoogte? vroeg mr. Kolkman, een der rechters. De officier zei: „Mogelijk is hij niet op de hoogte geweest van dit voorschrift. Aan de andere kant heeft hij het schutten van de andere schepen een half uur opgehouden. Hij vorderde 50 gulden of 10 dagen, zoals ook het vonnis van de kantonrechter luidde. Uitspraak op 25 augustus aanstaande. H. J. A. te Walsoorden was op za terdag 5 juni 1965, toen hij op een ge leende bromfiets over een rijwielpad te Hontenisse reed, ineens de rijweg op- gezwenkt, waardoor een naderende auto tegen een paal terecht was gekomen. Door deze botsing kwam een der inzit tenden, de vrouw van de bestuurder, om het leven Het is mogelijk, dat u niet zo goed met die geleende bromfiets overweg kon, maar u moet bij het af zwenken goed op het naderende verkeer, dat in uw geval voorrang had, letten. Ik raakte alleen met mijn voorband de auto, was het verweer van verdachte. De officier begon met woorden van deer nis uit te spreken tegenover de nabe staanden van de overledene. Is dit nu nodig geweest? vroeg hij. U had moeten uitkijken. U hebt met grove onvoorzich tigheid gereden en een zeer grote schuld op u geladen. Hij achtte het primair teniastegelegde wel bewezen, doch wilde nog geen vrijheidsstraf vragen. De eis luidde 200 gulden of 20 dagen en ont zegging van 1 jaar. Uitspraak 25 augus tus 1965. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Begin septem ber zal Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf n.v. te Rotterdam de eerste van de woningen opleveren, die volgens het zogenaamde „pron- to"-systeem worden gebouwd in het plan Zuidpolder II te Terneu zen. Het betreft hier enkele van de 112 vrije-sectorwoningen, met de bouw waarvan men de reali sering van het plan voor het op trekken van 696 pronto-woningen is begonnen. Eén van de woningen zal worden ingericht als modelhuis en zal met enig feestvertoon offi cieel worden geopend. Waarschijn lijk zullen in het voorjaar van het volgend jaar alle 112 in aanbouw zijnde vrije-sectorwoningen gereed komen. Gedurende de afgelopen weken heeft het bouwbedrijf de voorbereidingen ge troffen voor de bouw van een volgend complex van 112 pronto-woningen. Maan dag zullen de eerste funderingen worden gestort. In dit geval zijn het woningwet woningen, waarvan de eerste mogelijk niet al te ver in het volgend jaar zullen worden opgeleverd. Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf n.v. zal in het ka der van het pronto-plan zorgdragen voor de bouw van 112 premiewoningen, 344 w.w.- en 240 vrije-sectorhuizen. Wanneer alle woningen zullen zijn voltooid is niet met zekerheid te zeggen. „Dat hangt in sterke mate af van het aantal personeels leden, waai-over wij zullen kunnen be schikken," meent de uitvoerder van het bouwbedrijf, de heer R. Versaevel uit Hoofdplaat. De bouw van de pronto-woningen, die in het voorjaar begon, verloopt nagenoeg volgens het schema. Er is enige „niet verontrustende" stagnatie in het werk geweest door de vele regen van de laatste maan den. Men heeft de „regentijd" o.m. benut voor het afwerken van de huizen, die al onder de kap waren. opvangscholen doen verrijzen. Tevens hoopt men toe te kunnen komen aan de verwezenlijking van het winkelcen trum „Zuidpolder"; de raad van Ter- neuzen heeft het bedrijf voor de tijd van drie jaar gratis optie verleend op een bouwterrein in het plan Zuid polder, waarop te zijner tijd een winkel centrum zal kunnen worden gebouwd. Mogelijk zal het bouwbedrijf in de na bije toekomst nog een fors aantal wo ningen bouwen met geprefabriceerde onderdelen in andere Terneuzense uit breidingsplannen. DEN HAAG Bij K.B. zijn benoe^ tot gezworene van het waterschap SG Philipsland, N,L. de Oude, te St.-Phi- lipsland en tot lid van het bestuur vau het waterschap De Prins Hendrikpoldei A Verwijs, te St.-Philipsland. Morgen, zondag 15 augustus Hansweefl I 5.05 en 17.08 uur; Terneuzen 4.28 en 16,31 uur; Vlissingen 3.51 en 16.00 uur; Wemel. dinge 5.43 en 17.56 uur. Maandag If j augustus Hansweert 5.35 en 17.39 uur: Terneuzen 4.59 en 17.05 uur; Vlissingen 4.22 en 16.33 uur; Wemeldinge 6.12 18.25 uur. De vrije-sectorwoningen, waarvan er inmiddels al ongeveer 30 zijn verkocht, zijn bijzonder comfortabel. De huizen zijn uitgerust met centrale verwarming, een toilet op de eerste verdieping en vier slaapkamers. De w.w.- en premiehuizen zullen uiterlijk niet veel van de vrije, sectorwoningen verschillen. De bewoners van de eerst genoemde huizen zullen het echter met drie slaapkamers en zonder centrale verwarming moeten stellen. Een gedeelte van de pronto-woningen zal worden ondergebracht in de nog op te trekken flatgebouwen. Tussen de bedrijven door zal Van Vliet en Van Dust's Bouwbedrijf nog enkele AMSTERDAM (ANP) Het winkel personeel krijgt op maandag 16 augus tus zyn vijfdaagse werkweek. Dit wordt bepaald in een verordening van het hoofdbedrijfschap detailhandel, die de goedkeuring van de minister van so ciale zaken verkreeg. Iedereen in de detailhandel, die niet onder een met de vakbonden overeen gekomen afwijkende regeling valt, heeft dan recht op een vijfdaagse werkweek van maximum 45 uur. De vakbonden taxeren dat de verordening van kracht zal zijn voor 120.000 a 140.000 werkne mers en hun werkgevers. Tot 1 novem ber 1965 is niet anders bepaald dan dat er een vijfdaagse werkweek van maxi maal 45 uur is. Daarna moet deze werk week voldoen aan zekere regels. De voornaamste zijn: 1. vijftig vrije dagen per jaar buiten de vakantie en zon- en feestdagen, waarvan zeven op zaterdag, dertien op maandag. De overige dertig zoveel mo gelijk als hele dagen in de rest van het jaar; 2. de vrije dagen moeten In een roos ter zijn vastgelegd. De tot nu toe bekende afwijkende re- ;elingen zijn die van het kruideniers- bedrijf, de aardappel-, groente- en fruit handel, het kap persbedrijf het slagers- bedrijf en het woninginrichtersbedrijf. Met de middenstand in de textieldetail- handel vinden nog onderhandelingen plaats. WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten hebben vrijdag bekend gemaakt, dat ze al hun diplomaten en regeringsfunctionarissen uit Brazzaville, de hoofdstad van voormalig Frans Kon go, hebben teruggeroepen, wegens de slechte behandeling die sommigen hun ner daar hebben ondervonden. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken deelde mee, dat de ambassade van Kon go-Brazzaville in Washington vrijdag morgen van de stap in kennis was ge steld. De woordvoerder zei met nadruk dat de maatregel niet de verbreking van de diplomatieke betrekkingen inhield. De woordvoerder van het state de partment zei, dat voor zover hem be kend geen lichamelijk geweld tegen Amerikaanse ambtenaren in Brazzaville is gebruikt. Maar de afgelopen negen maanden hebben zich verscheidene ge vallen voorgedaan, waarbij Amerikaan se diplomaten en functionarissen van Amerikaanse regeringsbureaus waren gearresteerd, in afzondering gevangen gehouden en, in sommige gevallen, uit gewezen. De Verenigde Staten hebben Kongo- Brazzaville laten weten, dat zij bereid zijn de betrekkingen op normale voet te hervatten, zodra de verzekering wordt ontvangen, dat doeltreffende stappen zullen worden genomen om de Ameri kaanse diplomatieke rechten daar te verzekeren. KLOOSTERZANDE Witte Huis 15 uur Kermisschieting. Willem Teil 15 uur Schieting. ZUIDDORPE A. Apers 19 uur Dansen. Dorpsplein 14.30 uur Opening fancy- fair. 15 uur Prijzenschieting. M. de Cock 18 uur Seriekaarting. Café Centraal 19.30 uur Dansen. HULST Graanbeurs 15 uur Amusementsmuziek DE KLINGE Van Dijck 19.30 uur Beket. KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hij, haar en de haren) 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Hochzeitsnacht im Para dies, a.l. GOES Baarends 14 uur Schieting Jacoba va? Beieren. Grand 19 uur Irma la Douce, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Liever nog geen bloemeq, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur The Goldrusfy a.l. VLISSINGEN Luxor 19 en 21.15 uur Warenhuis or stelten, a.l. Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 j. BRESKENS Visserijfeesten. 10.30 uur Gebouw De Uitkomst.' Zevir bel-reunie. 11.30 uur Ontvangst gemeen tehuis. 12.00 uur Bijeenkomst Vismijn. 13.45 uur Hijsen winnaars wimpel. 14.30 uur Rondvaart Westerschelde. 16 uur Bloemencorso. 18.30 uur Concerten en amusementspro gramma's. 22.30 uur Taptoe. RIO DE JANEIRO (UPI) De Paraen- se luchtvervoersmaatschappij (P.T.A.) heeft gisteren bekendgemaakt dat 13 personen om het leven zijn gekomen bij een ongeluk met een van haar C-46 transportvliegtuigen in een oerwoudge- bied in de deelstaat Mata Grosso. Onder de slachtoffers was een pas sagier die clandestien aan boord was gegaan, aldus de P.T.A. Alle slacht offers waren Brazilianen. Dit weekeinde nemen waar; voor Sluis, Cadzand, Retranchement en Zuid- zande dokter Bom uit Cadzand; voor Kloosterzande, dokter Ter Burg, voor Aardenburg en Oostburg, dokter Loose, uit Oostburg, tel. 01170-2121; voor Ter neuzen, dokter Hoving. Middelburg: Reijerse (3456). Vlissingen: Wartena (3933). Goes: Griep (6405). Borssele en Nieuwdorp: Gelderblom (01196-327). Hoedekenskerke en Kwadendamme: Kole (01193-262). Driewegen en 's-Heerenihoek: Geldof (01195-275). 's-Heer Arendskerke. Wolphaartsdijk, Heinkenszand: Zonnevylle (01106-202). Kruiningen, Hansweert. Krabbendijke en Rilland-Bath: Nooane (01134-444), Al- lewijn (01130-566). APOTHEKERS: Goes: Goese Apotheek (7104). Middelburg; Ringeling (2538). Terneuzen: Klaassen (2090). Vlissingen: v. d. Kleine Mulder (2730). Bonneschanscher (01130-233). Voor Axel, Zaamslag en Sas van Gent, de heer Cysouw uit Sas van Gent, voor Oostburg. Sluis en IJzendijke, de heer van Veen, uit Oostburg, tel. 01170-2 93. KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Schieting. Witte Huis 19 uur Kermisbal. Hotel van Leuven Dansen. St.-Sebastiaan 15 uur Kermisschieting ZUIDDORPE A. Apers 19 uur Dansen. M. de Cock 15 uur Prijzenschieting. Café Centraal 19.30 uur Dansen. M. de Cock 19 uur Seriekaarting. HULST Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amuse mentsmuziek. S. Blommaert 15 uur Schieting. DE KLINGE v. Dijck 15 en 19.30 uur Beket. BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur Schieting. OOSTBURG Ledel 14 uur Dr. Mabuse contra Scot land Yard, 14 j. 16.30 en 20 uur Hochzeitsnacht im B- radies, a.l. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Mysterie om vlucU 22, a.l. 17 en 20 uur Hij, haar en de harem, Hl ABSDALE Cocqheyt 15 uur Schieting. KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Sohieting. V. J. Thijs 15 uur Schieting. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Liever nog g«E bloemen, 14 j. Electro 15.30 en 19.30 uur The Goldrusfc a.l. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur Warenhuis op stel ten, a.l. Alhambra 20 uur Irma la Douce, 18 i- GOES Grand 19 uur Irma la Douce, 18 J. CLINGE Le de Vilder 15 uur Palingschieting. KEMSEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Schieting. BIERVLIET Sportterrein 14.30 uur Voetbal Bis- vliet-Gastel. BRESKENS Visserijfeesten. 14 uur Prijsuitreiking Bloemencorso- 15.30 uur Tweede bloemencorso, motor cross en waterskiën. 18.30 uur Concerten en amusementspw'' gram-ma's. 22.30 uur Muzikale show. KLOOSTERZANDE Witte Huis 19 uur Kermisbal. Willem Teil 15 uur Schieting. DE KLINGE v. Dijck 19.30 uur Beket. OOSTBURG Ledel 20 uur Dr. Mabus-e contra Sco land Yard, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mysterie om vlucht a.l. ZUIDDORPE M. de Cock 19 uur Kaarting. Café Centraal 20.30 uur Trekking 1° rij. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Irma la Douce, 10 - GOES Grand 20 uur Irma la Douce, 18 1- HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Schieting. BRESKENS Visserijfeesten .„„tAi 13.30 uur Wielerkoers voor aspkan en nieuwelingen. 16.30 uur Jaarmarkt. 20 uur Concert en drumband®®*. 21.30 uur Slotvuurwerk. Lai C. GOES De K Boeren en Tuinde jaar oude christel te verplaatsen ns 's-Heer Arendske: Commentaar va „Het is onbegrijpi maar enkele jaren voor tonnen een aantal leerlingen i Burgemeester I „absii UTRECHT -Bij de en Boerenleenbanken, a Coöperatieve Centrale 1 Utrecht en de Coöperati renleenbank in Eindhovi sparingen in juli een gu had. In totaal werd er f stort en f 290,— miljc Het inleggers tegoed ste f U3,miljoen, tegenc van f 84,miljoen in j Het overschot in de ee: den van dit jaar bedroeg en overtrof hiermee het eerste zeven maanden f 29,— miljoen. Per 31 j het gezamenlijk spaarte) organiseerde landbouwki miljard. (Van een onzer versl OOSTBURG Het uit stige en door het Nederlai van Landbouw en visset bericht, dat per 7 novemb neluxverdrag Belgische en serij gelijkgeschakeld w vooralsnog onder de Zee geen halelujastemming on deze kringen staat men tegenover, omdat nog geei verkregen van de economi van deze gelijkstelling, die niveau wordt voorbereid. De speciale visserijparae werking treedt heeft o.m. t HelgKehe en Nederlandse v ne« !i !n e,kaars havens wat'»,. wederzijds in di derkJriV !ieVist-™a? wordel fnnrfeaT mmimumprijzr fondsen van kracht zijn. de^m»e,n- andlr aal diener de v5 LwiSChriften- Wat hier en Nederiandi6" Belgi

de Stem | 1965 | | pagina 2