N.C.R.V. uit spelevaren met Amph ï-car 2.000.000 Donald Duck Zij zag het met eigen ogen Adenauers memoires worden bestseller Zaterdag 21 augustus op beeldscherm Verbazing op plassen van Loosdrecht Maria Callas aan het strand B.B.C. wijzigt Moeders' was programma Papier Schanddaad „Animals" vallen flauw MUGGEBETEN? LONDEN KRIJGT KERKELIJKE NACHTCLUB Raymond Burr (Perry Mason) liep ziekte op in Zuid Vietnam Ponnohiuiror lit DOOR MIGNON G, EBERHART, DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 uw De paus heeft vanuit zijn zomerver blijf Castel Gandolfo de wereld laten weten dat hij de bommen op Hiroshi ma en Nagasaki „een helse massa moord'' en een schanddaad tegen de mensheid" acht. Althans zo heb ik in de kranten gelezen. Het is mogelijk dat deze kranten het gebeurt wel meer de tussen aanhalingstekens geplaats te woorden uit hun verband hebben gerukt., maar ze staan er zwart op wit en ze zullen wel uitgesproken zijn ook- De paus heeft hiermee een zeer ern stige beschuldiging uitgesproken. In 1946 zijn voor massamoord en schand daden tegen de mensheid mensen op gehangen in Neurenberg. Een straf waarmee de hele beschaafde wereld akkoord ging. Waarom dan zijn presi dent Harry Tinman en diens oorlogs adviseurs hun straf ontlopen? De laatste weken is in pulblikaties over Hiroshima de vraag of het wer pen van ..de bom" misdadig was of niet slechts even zijdelings aan de orde gekomen. Kennelijk durft niemand zich aan een werkelijke discussie te wagen. Wei deden sommige publicis ten het voorkomen alsof het officiële argument van de Amerikanen dat er „zonder bommen op Hiroshima en Nagasaki veel en veel meer mensen Amerikanen én Japanners om het leven zouden zijn gekomen", een smoesje is. Welnu, dat is géén smoes. Dat de bewering geen uitvlucht is, werd in de afgelopen jaren beter aan getoond dan de achteraf geponeerde stelling dat Japan zich ook zonder de bom spoedig zou hebben overgegeven. Alleen al het feit dat na Hiroshima ook Nagasaki nog moest worden vernietigd eer Japan op de knieën ging, weer spreekt trouwens deze stelling. De tweede wereldoorlog was een to tale oorlog. Dat hebben ook de bevol kingen von Warschau, Rotterdam Lon den, Coventry en tal van Duitse ste den' ondervonden.De oorlog in de Paci fic vormde het afschuwelijkste en bloe derigste van alle oorlogstheaters, het Duitse oostfront inbegrepen. Het is lo gisch dat de Amerikanen deden wat de Duitsers en de Japanners hun voor deden en wat ze eerder zelf op Duits land al hadden toegepast: trachten het moreel van de vijand te breken, door luchtbombardementen op zijn steden- Gezien de aard van de Aziatische vij and was het evenzeer logisch dat de Amerikanen zich bediend-en van hun krachtigste en nieuwste wapen; de atoombom. Men pleegt zulks in oorlo gen nu eenmaal altijd te doen. Door de bommen op Hiroshima en Nagasaki werden de levens van min stens een miljoen Amerikanen en Ja panners gespaard. Mede daarom is Harry Truman geen oorlogsmisdadiger. De Amerikaanse oorlogsindustrie mocht onuitputtelijk zijn geweest, de Amerikaanse jeugd was dat niet en er waren al teveel jonge Amerikanen ge sneuveld op de slagvelden in Europa en op de stranden van de Pacific om er nogeens een half miljoen aan te wagen. Het zou massale zelfmoord zijn geweest. Dat de Japanners daar geen bezwaar tegen hadden, was voor de V.S. geen reden het ook niet te hebben. Het moet voor Harry S. Truman, de simpele maar rechtschapen kleine man uit Independence. Missouri, af schuwelijk geweest zijn, in 1945 zo'n beslissing te moeten nemen. Afgrijselijk vindt iedereen d& bom Niet alleen de paus, maar ook de man die hem liet afwerpen. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Temidden van de tientallen zeil jachten, speed- en motorboten heb ben wij de ongekende sensatie be leefd te kunnen „spelevaren" met een witglanzende cabriolet. De wa tersportliefhebbers konden eerst hun ogen niet geloven en hielden hun adem in toen zij de „Amphi- car" van de Haarlemse dealer B. P. v. d. Pol met een fiks gangetje over de zonovergoten vlakte zagen spurten. In een tweede ,,Amphicar" op enige tientallen meters afstand voeren" de bekende TV-presentator s George Noord hof en Piet Olysichlager. Achter op de neergeslagen autokap zat de cineast Kallmen, die deze ongekende belevenis voor de kijkers op filmband vastlegde. Voor de „Amphicar" bij de jachtha ven Serry in Oud-Loosdrecht het water inreed, vertelde N.C.R.V.-producer Piet Hooy ons enige bijzonderheden over dit vervoermiddel, waar hij de kijkers in de T.V.-rubriek Achter het stuur" op zaterdagavond 21 augustus het een en ander zal laten zien- Amfibievoertuigen bestaan er al vele jaren en worden regelmatig gebruikt voor militaire doeleinden. Maar behou dens de kleine „Duck" is er feitelijk nimmer een geslaagd compromis in de auto-industrie gevonden voor een norma le personen-wagen, welke ook als motor boot kan worden 'gebruikt. De „Amphicar" een Duits produkt van de D.W.M. uit de Quandtgroep (D.K.W., V.W. en Mercedes Benz) heeft een En gelse krachtbron, nl. een vier cilinder Triumph-Herald-motor van 1147 cc. Men heeft achter de vierversnellings- bak een soort vertraginigsbak gebouwd, waardoor via twee afzonderlijke drijfas sen twee plastic-schroeven aan de ach terkant van de auto worden aangedre ven. De wat hoog op de poten staande carrosserie is aan de onderzijde in de vorm van een waterdichte kuip gebouwd. In deze romp bevindt zich aan de ach terkant de motor waarvoor in schuine stand de radiateur is geplaatst. De be sturing én bediening van een Amphicar' te water is uiterst simpel. Als men een niet te sterk aflopende glooiing naar het water heel't gevonden wordt de versnel- lingsihandel „vrij" gezet. Daarna bedient men een tweede handel, die drie stan den heeft, namelijk voor- achteruit en vrij, waardoor de schroeven gaan werken en waarbij op de conventionele manier ook van de koppeling gebruik wordt ge maakt. De voorwielen dienen als roer, zodat men, als de auto naar rechts moet varen ook het stuur naar rechts dient te draaien. Naast de gebruikelijke ver lichting bezit de „Amphicar" bovendien een stuur, en bakboordlicht, terwijl voor op de kap de claxon is geplaatst. De portieren, koffer- en motordeksel zijn door middel van een goede rubberaf dichting en met behulp van een speciale sleutel en grendel volkomen waterdicht te maken- Mocht er onverhoopt wat buis water over de rand slaan, dan schakelt men op het dashboard een klein lens pompje in. Overigens ligt de wagen circa 55 cm boven het wateroppervlak en men kan (zij het met omhooggedraaide portier ruiten) rustig bij windkracht acht het ruime sop kiezen. Ook de stabiliteit van de auto is in het water zeer groot. Kan telen is vrijwel uitgesloten en de vaar- snelheid ligt rond de 15 km per uur. Op de weg heeft de wagen een topsnel heid van 120 km Uiteraard werd er zowel langs de wal als in de voorbijvarende boten hevig ge discussieerd over de praktische waarde van deze auto. We geloven zeker dat watersportliefhebbers, die wat ruim in hun financiën zitten best voor f 9500,- zo'n auto willen, aanschaffen. Vooral in een waterrijk land als het onze zal er straks genoeg belangstelling bestaan voor deze „Amphicar", temeer omdat de auto ziich ook op de vlakke weg en in ge accidenteerd terrein uitstekend gedraagt. De belangstelling, die de spelevarende auto's op de Loosdrechtse plassen trok ken was niet gering en de inzittenden werden door menigeen benijd. Maximum snelheid op het land 120 km/uur. Maximum snelheid op het water 15 kin/uur. Totale cilinderinhoud motor 1147 c.c. Prijs 9500, LONDEN (UPI) Eén van de popu lairste radioprogramma's van de B.B.C. het gr a mmof oonpl a tenpr ogramm a Hou sewives' Choice", zal na 20 jaar een verandering ondergaan. Voortaan zullen ook verzoeken van echtgenoten, broers, verloofdes en vrou wen, die geen huis te bestieren hebben, aangenomen worden. De titel van het programma blijft evenwel bestaan. (Advertentie) LONDEN (UPI) Twee leden van de ritmegroep „The Animals", Eric Bur den en Charles Chandler, zijn op het podium van de Flamingo Club in Lon den flauwgevallen. Klaarblijkelijk ten gevolge van do warmte. (Advertentie) LONDEN (UPI) Soho, Londens uit gaanscentrum, krijgt er een nieuwe nachtclub bij, die zal worden geëxploi teerd door de methoddstenkerk met steun van de Britse raad van keuken. Men wil er jongelui mee van de straat houden. De nieuwe „methodistische" nacht club van Soho zal zeven avonden per week open zijn. In het weekend de hele nacht. Plaatselijke kranten noemen het initiatief heilzamer dan welke preek ook. Fred Flintstone, waarvan u van avond weer een nieuwe belevenis op uw scherm kan zien, samen met zijn „stem" Allen Reed. HOLLYWOOD (UPI) Televisiester Raymond Burr, Perry Mason in de be kende filmserie, is onderzocht in het Cedes of Libanon ziekenhuis in Holly wood, waar werd geconstateerd, dat hij aan een amoebe infectie lijdt. Burr was net teruggekomen van een tournee daar Zuid-Vietnam, waar hij de kwaal heeft opgelopen. Hij moet enige weken onder behande ling blijven, maar zal wel in staat zijn aan zijn contractuele verplichtingen te voldoen. (Advertentie) Maria Callas met een luchtbed on der de arm aan de Middellandse *ee. üe prima donna brengt haar Monte'Carlo.01" de buurt HORIZONTAAL: 1. niet raak, hooimijt. 2. geest. 3. krantejongen. 4. drinkgerei, geheel van spreekgewoonten. 5. bloeiwijze meisjesnaam. 6. snavel, gat in ver dedigingswerk. 7. ik (Latijn). 8. blij de viering. 9. mager, een zekere. VERTIKAAL: 1. muzieknoot, luchtige stof, spil. 2. reptiel. 3. vaartuig (afk), vlakte maat, muzieknoot. 4. juist, bot. 5. eveneens, dwaas. 6. deel van een stoel, bundel. 7. paardekracht, bloei wijze, voorzetsel. 8. met kruit en ko gels vullen. 9. deel van de mast, verbinding, Frans lidwoord. •si 'se; 'bj '6 'uapai g 'o; 'jbb 'm(i 'I -soq 'lood '9 '3100 -g -uaaq ved -bj 'are 'ss 'g -3ubis Z 'sb 'se3 'tui 'I -J43A ■aua bpiBis -g qsaaj -g -oga -sajq 'qaus g -spb '.tbc -g qbbt 'sbj3 '03iB g uioods z 'Jaddo 'situ 'X 'joh ■ONISSOTdO Verbaasd keek mevr. A. M.Frans-. "Hoekandat" .vroeg zg," het Sunil- sen, Haansberg 36, Brunssum teamwast net als ik". Het antwoord naar haar was.Zij had altijd gedacht op haar vraag is: Sunil. Alleen door dat die niet witter kon. Maar nu Sunil werd haar was witter. En üw zag zij met eigen ogen dat het Sunil- was? Gebruik de eerstvolgende keer team haar was nog witter kreeg. Sunil. Uzult't zien: Sunil met ultra- waswerking geeft het hoogste wit. (Van onze correspondent in Bonn Jan Boumer) BONN. De „Deutsche Verlags-An- stalt" in Stuttgart, die de memoires van Adenauer gaat uitgeven, rekent er op, dat dit boek van de eerste naoorlog se kanselier van Duitsland een bestseller zal worden- Het eerste deel der memoires komt op de Buchmesse in Frankfurt op 13 oktober a.s. op de markt. Het eersite deel behandelt de periode van 1945 tot 1953. Het heeft 550 pagina's en zal 24.80 Mark kosten. Er zijn reeds vele voorbestellingen gedaan. De eerste op lage van het boek bedraagt 100.000 exemplaren. Dat is in geen tientallen jaren met 'n ander Duits boek gebeurd. Het is zeker, dat deze eerste oplage binnen zeer korte tijd uitverkocht zal zijn, zodat nu reeds maatregelen wor den' genomen voor herdrukken. De kooplust van het lezende publiek zal nog worden gestimuleerd door het plaatsen van uittreksels in 13 Westduitse dagbladen, die de Christelijk Democra tische Unie waarvan dr. Adenauer voorzitter is welgezind zijn, zoals de in Keulen verschijnende ,Kölnische Rundschau" en de in Dusselaorf ver spreide „Rheinische Post". Deze voor druk heeft de C-D.U het verwijt bezorgd, dat met de memoires van Adenauer verkiezingspropaganda wordt gevoerd. De voor-publikatie zaïl zeker grote in druk maken op de circa 10 miljoen le zers van de bevoorrechte dagbladen en de C.D.U. wellicht aan stemmen kun nen helpen. Niet voor niets werd de voor-publikatie door de oudkanselier aan de uitgeverij als voorwaarde gesteld. Twee jaren heeft dr. Adenauer aan het eerste deel van zijn memoires geschre ven. Hij liet daartoe in de tuin van zijn particuliere woning in Rhoendorf bij Königswinter een rond, glazen pavil joen bouwen. „Men kan zich in een ron de kamer beter concentreren", meende de oud-kanselier. Aan de eerste oplage van zijn memoires en aan de voor-publikatie zal dr. Ade nauer, naar schatting van deskundigen, ongeveer 1 miljoen Mark verdienen. Aan honorarium krijgt hij namelijk ongeveer 250 000 Mark. De dagbladen, die uittrek sels uit de memoires willen afdrukken, zullen daarvoor per blad tussen de 50.000 en 70.000 Mark moeten betalen. 23 Maar er was vannacht voor Dilly niet veel anders te doen dan te zeg gen: „Het bewijst dat hij leeft en dat ik gelijk heb gehad." Ze hoefde alleen maar de hoorn van ie haak te nemen en Lem alles te vertellen. Lem zou naar de politie gaan, wat ook 't gevolg daarvan voor iijn verkiezingscampagne zou zijn. Het telefoontje kon dus haar besluit liet veranderen. Deze vuile poging tot afpersing had se zichzelf op de hals gehaald. Daar om zou ze, als de man zijn eisen senbaar maakte, iets doen. Ze wist log niet wat, maar iets. Het viel haar n dat hij misschien wel niets zou ioen; een gluurder was 'n verknipte liel. labiel en onberekenbaar. Ze kon alleen maar afwachten en het ïoofd koel houden Maar het daglicht scheen al bleek door de ramen vóór ze weer in slaap viel. Ze werd laat wakker. Dilly was al op en vertrok ken. Een briefje met Dilly's hanepo- ten bekrabbeld. stond in de zitkamer op de schoorsteenmantel: „Op kran ten uit." Terwijl Martha ontbeet, bedacht ze tenminste één vraag die beantwoord zou kunnen worden. Ze nam haar tweede kopje koffie mee naar de tele foon en draaide de nul. De vrouwe- stem die ze zich van Lems gesprek van de vorige dag herinnerde, ant woordde prompt. „Ja. mrs. Dow- nes." „Nee, ik ben het. Martha Bascom." „O. Goedemorgen. Wilt u een gesprek aanvragen?" „Nee, dat wil zeggen er is hier gisteravond heel laat opgebeld. Ik wist niet of het lokaal of interlokaal was." „O, ik heb gisteravond geen dienst gehad, mrs. Bascom. Ruth Evans is hier geweest. Ik ben Grace Olney. Als het een lokaal gesprek is ge weest, weten wij er niets van. Daar hebben wij geen schakelbord voor. Interlokaal is iets anders, omdat we lier nog geen netnummer hebben. Misschien herinnert Ruth zich iets". „Kan ik die even spreken?" „Natuurlijk. Maar msschien slaapt ze wel. Ze heeft nachtdienst, weet u en „Roep haar maar niet. Het is niet belangrijk." „Ik denk wel dat u naar volgende dinsdag verlangt, mrs. Bascom. We zijn allemaal erg'trots op uw echtge noot." „Ik ook," zei Martha „Dank u." Ze legde de hoorn neer. Als de man van de weg in de buurt was geweest, had hij kunnen draaien wat hij wilde zonder dat dit na te gaan was. Als hij niet in de buurt was geweest, was het een interlokaal gesprek ge weest. Ze was niets wijzer geworden. Ze kon er alleen niets aan doen dat ze maar hoopte dat het een interlokaal gesprek was geweest en dat er niet 'n mager mannetje met een frettekop in de buurt rondspookte, die het huis be spiedde. Ze liep naar het raam en keek uit over het meer. Het was een bwolkte, sombere dag. Het gazon was donker groen en nat. De meeste bomen had den hun herfstbladeren verloren maar den hun herfstbladere verloren maar sommige eiken hadden nog vale. gele en roze bladeren. Er waren hier en daar ook wat naaldbomen. Langs het meer liep een pad en rechts stond een ouderwets tuinhuis met tierelan tijnen in de vorm van een oude en bedorven ver jaarstaart, hoog uitste kend boven het water. Voor de ra men zaten planken en het houten dak was zwart van vacht. Martha vroeg zich even af wat een lange rij ver weerde planken langs het pad deed, totdat ze het begin van een steiger zag. Die was bijna drie meter lang en dan stond er verder een rij natte zwarte paaltjes in het water. De planken langs het pad vormden het laatste deel van de steiger. Ze waren voor de winter ingehaald, vóórdat het meer bevroor In de kast bij het te lefoonkamertje vond Martha een brui ne suède mantel. Die zag er duur uit en hing met één mouw over de hanger. Ze was er dus van overtuigd dat het Dilly's mantel was. Ze trok hem aan en ging door de openslaan de deuren naar een terras waarop plukjes gras tussen de tegels groei den. Van het eind van het terras liep een grintpad regelrecht naar het tuin huis. Het begon weer te regenen. Martha glimlachte toen ze bedacht dat wat voor weer het ook was, de een het goed democratisch zou noemen en de ander goed republikeins. Nou, dacht ze geamuseerd maar ook voldaan, ik ben ook al besmet. Ik denk voortdurend aan de kiezers en wat voor invloed dit of dat op hen zal hebben. Maar ze moest nog veel le ren. Dat ontnuchterde haar. Ze had bijna een grote fout gemaakt. Een fout waarvan Lem en ma Bascom hadden gezegd dat ze die wel niet zou ma ken. Ze kon die fout nog steeds maken. Afdrukken van banden op een regen jas, een sluwe stem in de nacht door de telefoon Ze moest voorzichtig zijn; ze moest zo omzichtig als een kat haar weg kiezen. Maar ze zou stellig tot dins dag wel een veilige weg kunnen vin den. Bij de verweerde planken bleef Mar tha staan. Bij droog weer zouden ze uitgebeten zijn door de zon en h- wte uitgebeten zijn door de zon en het wa ter- Het tuinhuis zag er verlaten en koud uit. De dichtgespijkerde ramen waren hoog boven de grond en bo ven aan een uitgesleten trapje was een deur. Onder dat trapje stond een andere deur op een kier. Ze gluurde naar binnen. Het was er donker, maar ze kon riemen zien en een groen met witte zwaan van rubber, een beetje leeggelopen en dronken naar een kant hellend. Alles zag er versleten uit en alles riep herinneringen op aan het pret tige verloop van Lems jeugd en aan de levendige familie Bascom. Het wekte geen verbazing dat ze aan het oude huis hingen. Comfortabel was het niet; het vereiste voortdurend reparaties, schilderen en verzorging. Maar het was hun thuis, zoals geen ander huis dat ooit zou zijn. Martha vroeg zich af hoe lang ze er zou wo nen en kreeg plotseling visioenen van zichzelf, het pad aflopend om te gaan zwemmen, met boeken onder de arm voor in het tuinhuis, luierend op zonnige middagen. Langzaam liep ze er omheen en ging toen verder naar het eind van de stei ger. Tegen de achtergrond van het meer zag ze het silhouet van een man. We hebben er dus nu twee mil joen. Of misschien intussen al wel weer een paar honderd méér, want de kijkkasten vliegen de winkel uit. Geen wonder dat er zo'n drukte over gemaakt is, afgelopen woensdag avond. We leven onder de dictatuur van het getal en als we een mijlpaal bereiken, met zes gave ronde nullen, dan gaan we gelegenheidswoorden spreken en komen er stukken in de krant. Twee miljoen televisietoestel len in zo'n klein landje vormen een indrukwekkend etiket op de wel vaart: in nauwelijks anderhalf de cennium hebben we dan toch maar twee miljoen maal pakweg duizend gulden gespendeerd aan de vreugde van het kastje kijken. Twee miljoen maal drie a vier paar ogen hangen avond aan avond aan de beeldbuis. Je kunt je met geen mogelijkheid nog voorstellen dat er een televisie loos tijdperk moet hebben bestaan. Toch is dat zo. We hebben de televi sie eigenlijk nog maar pas. Het was in 1950 dat ik op een avond beroeps halve naar de zaak van een radio handelaar ging (want zo heette zo'n man toen nogom er een van de eerste uitzendingen mee te maken. Er was een klein groepje genodigden aanwezig, dat ademloos van het won der genoot, in het duister, want we dachten toen nog dat je de hele kamer donker moest houden. In de etalage was een tweede toestel geplaatst, en op het trottoir verdrong zich een grote menigte, die tenslotte door de politie in toom gehouden moest wor den omdat het, zij het schaarse, avond verkeer in de stad ontwricht dreigde te raken. Dat was de heerlijke tijd waarin je over zo'n gebeurtenis een verslag in de krant schreef, in de trant nan: mensen, mensen, wat beleven we toch geweldige dingen. Later werd het allemaal een beetje gewoner: in iedere straat was al wel bijna een televisiebezitter en de uit zendingen kwamen geregeld. Je hoef de nog niet meteen iedere avond. We hebben nog geruime tijd geleefd in het heerlijke tijdperk van de televi- sieloze avonden, totdat het er op den duur nog maar één was. Nu beslist er niemand anders meer voor je. Je moet nu zélf de knop omdraaien, als je niet kijken wilt. Maar hoeveel van die twee miljoen zouden er zó sterk zijn7 PRAET-MAECKER (Advertentie) LICHTE VERBRANDINGEN? Vrijdag 13 augustus HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12,30, 19.00, 22.30, 23.55. Populaire mu ziek 12.50, 13.45, 19.30, 20.20, 22.45. Klas sieke muziek 16.35, 21.30. Zickenprogram- ma 15.30. Documentaire of klankbeeld 21.10, 22.40. Jeugdprogramma 17.00, 17.30 HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 13 00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55. Po pulaire muziek 19.30, 20.05, 22.40. Do cumentaire of klankbeeld 13.30, 16.10 16.15, 17.50, 18.15, 20,45,21.45 Jeugdpro gramma 16.45, 16.49. BELGIë VLAAMS 324 m. Nieuwsberichten en mededelingen 12 uur en verder ieder uur. Populaire muziek 14.03, 15.03, 16.09. Documentai re of klankbeeld 13.20 Sportuitzending 18.45. Zaterdag 14 augustus HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30, 8.30. Populaire muziek 7.05. Docu mentaire of klankbeeld 7.55. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00. Populaire muziek 7.20, 7.30, 8.10, 8.30, 9.55, 10.00 Klassieke muziek 910. Documentaire of klankbeeld 9.40. Vrijdag 13 augustus NEDERLAND I NTS: 19.00 Journaal. 19.01 Voor de kleu ters. NCRV: 19.06 Kwis kras door Ne derland, puzzel-programma. 19.35 De Flintstones (afl. 60). NTS: 20.00 Jour naal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Stief- been Zoon, TV-spel. 21.25 Hoe be staat het de messenwerper. 21.50 Een meisje met pep, muzikale komedie. 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.40 Toeris tische tips van de A.N.V.V. 22.43 Socute- ra- 22.48 - 22.53 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Chansons. 20.30 Dick Powell Thea tre De Oaklander, TV-film. 21.20 Wie is hij, wat doet hij?, pauzefilmpje 21.25 Le petit theatre -Training voor een trombone, TV-film. 21.50-22.10 Achter het nieuws. BELGIë VLAAMS 19.30 Engelse les: Walter and Connie in hte library. 19.45 Internationale jeugd- krondek. 19.55 De weerman. 20.00 Jour naal. 20.20 Stel je voor. 20.25 Tiener klanken. 20.55 Showprogramma. 21.45 Wie in slechten Romannen (Zoals in slechte romans), TV-spel. 22.25 De schrijver verbergt iets.Wat?, program ma over de Duitse schrijver Heinrioh Boll en zijn werk. 23.05 Nieuws. BELGIë FRANS 19.00 Berichten. 19.03 Boutique: kroniek voor de vrouw 19.30 Les 4 justiciers, feuilleton: Lc barrage de Treviso. 20.00 Journaal. 20.30 AVA 3333, spel. 2130 Comtnunautés Européennes: La vhle- région. 22.00 L'Affaire Dreyfus (1). 2- 30 Journaal, WMNKIIL n W'J HEBBEN AUFFN 7EYKEPEN KLANTÏU, 1

de Stem | 1965 | | pagina 5