dit jaar opspuiting jU\ nieuw industrieterrein I DE koojoavond Meer kleine bungalo-vs, aanleg parkeerterreinen in Axel „Oost en West' Onvoorwaardelijke straf voor troebele chauffeurs FILMS MIDDELBURG Bosch-Optiek Kontakt lenzen Raad Hulst besluit tot geldlening Exploitatieplan - 4 a 5 miljoen te Sas van Gent WALCHEREN ZUID-BEVELANB GOES Zeg het met bloemen pi" .VISSER KOOLE Herziening uitbreidingsplannen Andere naam RMLS Goes Dagblad De Stem Scheidende kapelaan door jeugd gehuldigd Sanering Westsingel Axel klaar Gemeente heeft al 50 hectaren ter beschikking Onteigening Firma 7 Dronkelaar en Buijze De drank in de man Belg logeerde gratis Nu twee maanden gratis logies Nieuwe schooi te Zuiddorpe Zwitserland gesloten voor tomaten Arnemuiden wil aanvulling uit gemeentefonds luxe kilometers aangeboden voor de prijs van „gewone" EXAMENS Tilburg se student kreeg 60 gulden boe wegens joy-riding Politie reed jongen aan. die plotseling de weg overstak HOOG WATER Vandaag Morgen TOVER! BEGI I.v.m. verk, Volgené eerder DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1965 Hersenschudding De verpleegster S. de V. uit Middelburg heeft gisteravond, rijdend op een bromfiets, op het kruis punt Lange DelftSt. Janstraat geen voorrang verleend aan de haar tegemoet komende bromfietser J, de W., eveneens uit Middelburg. De verpleegster werd aan het been gewond en liep bovendien een hersenschudding op. Zij werd in het gasthuis opgenomen. Botsing Gisteravond om kwart voor zeven zijn op het kruispunt Singel— Schuytvlotstraat twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Het on geluk ontstond, doordat J. K. uit Mid delburg geen voorrang verleende aan A. A., eveneens uit Middelburg. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Oost- en West-Souburg Zware hersenschudding De 52-jari- ge J. van de K. uit Oost- en West Sou burg is, op weg naar zijn werk te Nieuw en St.-Joosland in het losse zand op de Waichersedij'k geslipt en van zijn bromfiets gevallen. Met verwondingen aan het gezicht en een zware hersen schudding moest hij in het ziekenhuis te Middelb ■urg worden opgenomen. Op de plaats van het ongeval is men bezig met de aanleg van de nieuwe rijksweg van Nieuwland naar THissingen (Advertentie) BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells z.v. N. C. Schou- enaar en van J. H- Huijzen te Goes. Joost Roelof z.v. R. Dijkmeijer en van M van Dijk te Kortgene. Pieternella Anna d.v. M. I. Koole en van L. P. Janse te Wissenkerke. Evert Paul z.v. A. Smallegange en van P. G. R Huige te Goes.. Hendrika Roelandia d.v. A. M. Verbeem en van P. H. M- Witlox te Goes Sarei Cornelis z.v. J. L. de Ja ger en van W S. de Vlieger te Kapelle. Helena Capranga d.v. E. H. Boudra en J. de Laat te Goes. Huwelijksaangiften: J. M. Verburg, oud 23 jr. en M. S Louisse oud 25 jr. B. P. de Munck oud 20 jr. en W. C. Bliek, oud 20 jr. G- A. T. M Geerts, oud 32 jr en M. E. J. Passieux, oud 24 jr. C. W. Vervest, oud 23 hr. en F. A. Denkelaar, 22 jr Gehuwd: J. B. Buijse, oud 24 jr. en C. J. Steutel. oud 30 jr.^ Overleden: Verhage. Philippus, oud 84 jr. e.v. S. Geleedst te Wolphaartsdijk. Asselman, Josephus, oud 61 jr. e.v. J- C. M. van Hove te Hansweert Molhoek, Marinüs, oud 77 jr. e.v. L. C. Dekker te 's-Heer Arendskerke. Verdonk, Jaco bus M-, oud 42 uur te Goes. Burgel, Sa ra Pieternella, oud 72 jr. e.v A. M. Sampon te Goes. De Leeuw, Cornelia, oud 95 jr. w.v. P. Molhoek te '-Heer Arendskerke. Kloetinge Midzomeravond Zaterdag houdt de instuif van de Hervormde Jeugdraad een Midzomeravond in de speeltuin achter het gemeentehuis. Op deze avond zal veel worden gedanst. Medewerking ver leent het dansorkest „The Orpheans" uit Goes. Bij ongunstige weersomstandighe den trekt men naar het verenigingsge bouw in de Nieuwstraat. (Advertentie) en... bestel tijdigI Biervliet Voetbalwedstrijd Op het gemeente lijk sportterrein alhier vindt zondag 15 augustus a.s. de voetbalwedstrijd Bier vliet Sportclub Gastel plaats. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de strijd om de K.N.V.B.-beker. Sportclub Gastel werd in het afgelopen seizoen kampioen in de 4e klasse K.N. V.B. en promoveerde naar de 3e klas. Verwacht wordt dat de thuisclub, welke a.s. zondag in de sterkste opstelling in het veld zal versohijien, ,ich een waar dig tegenstander zal tonen. «*«i nqe Nieuwe spelers Voor de aanstaan de cometitie heeft de voetbalvereni ging „Clinge" vijf nieuwe spelers. Dit zijn W. de Block. J. Blommaert, Hon. Neefs, J. Olieslagers en F. Vlassen- rood Deze vijf spelers zijn afkomstig van de vereniging HW '24. Voor de voetbalvereniging Clinge is dit een reu- ve verbetering. Heikant Naar visserijfeesten De muziekver eniging Heikant" zal zondag a-s. op uit nodiging medewerking verlenen aan de feestelijkheden tijdens de visserijdagen. Zij zal deelnemen aan een optocht en tevens een concert geven op de kiosk. Drie autobussen met supporters zullen het gezelschap vergezellen. Kloosterzande Opbouw kermis Op het Marijkeplein heerst een drukke bedrijvigheid in ver band met de kermis, die op 14, 15 en 16 augustus a.s. wordt gehouden. Diverse vermakelijkheden, waaronder lucht- schommel, zweef- en draaimolen, snoep en speelgoedkramen zijn in opbouw. Voor de oudere jeugd zal op drie plaat sen gelegenheid tot dansen zijn Koewacht Fietser aangereden De wielrijder M. G. uit Heikant onder Koewacht is donderdagmiddag op de kruising van de provinciale weg met de Heistraat aange reden door een personenauto, die werd bestuurd door mej. M. B. uit Koewacht. De man werd gewond en is overgebracht naar het St.-Liduinaziekenhuis te Huist. Het ongeluk gebeurde toen G. de provin ciale weg overstak. Wellicht heeft hij de naderende auto te laat opgemerkt. (Advertentie) leiders. Zoals bekend is kapelaan van Arendonk -overgeplaatst naar de paro chie te Terneuzen Zondag a.s. zal hij voor de laatste maal in de Westdorpse parochie een H. Mis opdragen. T.B.C.-schieting De plaatselijke ver eniging Herwonnen Levenskracht" or ganiseert op zondag 19 september a.s. een grote liefdadigheidsschieting waar van de opbrengst ten goede komt aan de t.h.c.-bestrijding. De wedstrijden wor den gehouden op de liggende wip, bij A. de Hulsters en M. Pluijm. Het be stuur is er in geslaagd voor dit doel veel fraaie prijzen beschikbaar tekunnen stel len, zoals lappen stof, huishoudelijke en gebruiksvoorwerpen, enz. De belangstel ling voor deze schieting blijkt reeds nu zef»r groot te %ijn De verwachting is dat ruim honderd schutters zullen deel nemen. Schilderijenexpositie De heer Fer Slock alhier, zal na zijn succesvolle ten toonstelling in Brabant en Limburg, en kele van zijn schilderwerken exposeren in de tentoonstellingsruimte van het raadhuis te Naarden. De expositie wordt geopend op zaterdag 14 augustus a-s. en zal duren tot en met 29 augustus. 55 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het. stedebouwkundig Advies bureau Schut te Middelburg heeft de Axelse uitbreidingsplannen Oost en West herzien. De vigerende plannen voorza gen in onvoldoende ruimte voor de ver wezenlijking van twee concrete bouw plannen aan de Buitenweg en de Hos pitaalstraat: de bouw van het algemeen bejaardentehuis en de zestien daarbij be horende bejaardenwoningen, die inmid dels is begonnen. Bovendien dient meer ruimte te worden geschapen voor de bouw van kleine bungalows en de aanleg va parkeerterreinen. B. en w. van Axel vragen de raad tijdens de dinsdagavond a-s. te houden openbare vergadering de herzieningen te fiatteren. Wijzigingen van de plannen hebben betrekking op de terreinen in de omgeving van de Buiten weg, de Hospitaalstraat, De Marijkestr., de Burchtlaan en de Oranjestraat. Een ander voorstel van b. en w. is dat tot vaststelling van een „partieel plan in onderdelen oost", dat aan zal sluiten op het vigerende plan-Oost. Het plan regelt de bestemming van de gronden tussen de spoorlijn naar Hulst en de rijksweg. In het partiële plan is voor zien in de aanleg van een parkeerterrein tussc\i de spoorlijn en de Liniedijk van enkele straten en volkstuintjes. Het resterende gebied blijft bestemd voor agrarische doeleinden en moet onbe bouwd blijven. De raad zal ook worden geconfronteerd met een voorstel tot vaststelling van de vijfde wijziging van de begroting voor 1965. De begroting dient te worden aan- jepast i.v.m. een verhoging van de uit kering uit het gemeentefonds met ruim f 40.000,-. teoPJ^ GOES Het onderwijs aan de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes is uitgebreid met een tweejarige middelba re tuinbouwopleiding (B-richting). In verband hiermee is bij K.B. de naam van de school per 1 juli j.l. gewijzigd in Rijks Middelbare Land- en Tuinbouwschool. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraal 14. Ie!el.ion 2377 Hulst voor Walcheren en duid- Beveland: Kiokstraat 1 telefoon 025k GOBS Eerste redacteur Hxplouaue- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LKJ'l L. K M DE JOL tel. 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 1572 Hulst Redacteur booi W est-Zeeuwsch- V laanderen 3. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oost bur e teL 01170-2991 Rayonbeheeraer voor 'Zuid-Bevetana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor '.osse advertenties bestemn voor de editie ideeiand l 0,18 oer ain 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bt) contract aanzieni-pke reductie „Kleintjes"' 3 regels ol minder t 1.— elke regel meei f 0,25. Als één regel gelde 23 letters en/ol leestekens. By plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t J.80. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. St.-JanstcGn Circus Boltine komt Eind septem ber of begin oktober zal het bekende Circus Boltini een ééndaags bezoek brengen, aan deze plaats. In dit circur treden ook de Tiener-idolen de Jumping Jewels op. f Wesfdorpe Schuttersfeesten De handboogmaat schappij „Sint Sebastiaan" gaat bin nenkort weer een paar sohietingen or ganiseren op de beide staande wippen in de Molenstraat. Volgens het program ma worden deze wedstrijden gehouden op 29 augustus en 12 september a.s. Overigens is het bestuur van plan om dit jaar nog enkele schietingen te hou den Kapelaan J. van Arendonk van de pa rochie van O. L. Vrouw Visitatie is door het plootselijk jeugdwerk danig in de bloemetjes gezet. Tijdens een bijeenkomst van de vier jeugdverenigingen, de verkenners, wel pen. gidsen en kabouters werd hij na mens deze groepen toegesprokn door de heer G. Mechelinck. Kapelaan van Arendonk, die sedert vier jaar aalmoe zenier is van de jeugdbeweging, heeft in het verenigingsgebouw Concordia" on getwijfeld een zeer prettige avond be leefd. Ten eerst omdat hem zoveel ver diende lof werd toegezwaaid, maar voor al ook door de vele leuke demonstra ties en spelletjes die de kinderen uit voerde. De kapelaan was werkelijk on der de indruk. Hij dankte aan ook de leidsters, leiders en alle leden van de jeugdbeweging, nadat hem namens 'e groepen een geschenk was aangboden Ook van het r.-k. Gemengd Koor „Cre scendo" dat toevallig in de kantine re peteerde, nam de kapelaan afscheid Het koor zong voor hem een passend afscheidliedje en de voorzitter overhan digde hem een kleine herinnering Na dat de kinderen van de jeugdbeweging naar huis waren werd de avond verder gezellig doorgebracht met de leidsters en Weer andere voorstellen betreffen de aankoop van panden Oudewijk 71, 75 en 77 van de heer P. J. van Drongelen en het pand Koestraat 35 van de heer C. J. J. Willemsen. De panden zijn betrokken (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad heeft tijdens de gis teravond gehouden vergadering bes-loten een vaste geldlening van f 450 000 aan te gaan bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Het geld zal worden aangewend ten behoeve van de scholen bouw en het bouwrijpmaken van grond. De heren F. Verwilligen en G. van de Voorde spraken er hun tevredenheid over uit, dat b. en w. het voorstel had den voorzien van een uitvoerig overzicht over de nog benodigde financieringsmid delen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Dezer dagen is de aanleg van de Westsingel te Axel gereed gekomen. De weg is vroor het verkeer opengesteld. Dat houdt in, dat alle verkeer vanaf Sluiskil en de Axelse Sassing nu via de Westsingel naar Zaamslag en Terneuzen kan rijden. Tevens zijn de Rooseveltlaan en de Prins Hendrikstraat weer berijd baar geworden, hetgeen een snelle door- vloeiing van het verkeer door Axel-west zeker ten goede zal komen. by de sanering van de Oudewijk en om geving. B. en w. vragen de raad voor lopige goedkeuring te hechten aan het plan tot onteigening van de woningen Hospitaalstraat 23 en 25. De gemeente dient de beschikking over'de panden te krygen i.v.m. de realisering van het uit breidingsplan West. Het treffen van een minnelijke overeenkomst met de eigena ren is, naa-r b. en w. mededelen, onmo gelijk gebleken. Er zullen ook nog enkele grondver- kopen aan de orde komen: de „over dracht" van een stuk tuingrond aan de Kanaalkade aan de heer H. J. Goos- sens en die van een stuk bouwgrond aan de Middelhovenstraat aan de heer G. van de Waa te Zaamslag. Tenslotte staan nog enkele administra tieve punten op de agenda Verschillende voorstellen gelden de vaststelling van wijzigingen van regelingen, verordenin gen en reglementen en 't verlenen van medewerkig aan verschillende onder wijsinstellingen aan de christelijke school, die nieuwe leermiddelen voor het geven van onderwijs in veilig ver keer wil .aanschaffen en aan de r.-k. lagere school, die een nieuwe methode voor het geven van godsdienstonderwijs wil invoeren. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Waarschijn lijk zal nog dit jaar een begin wor den gemaaki, met de eerste fase van het bouwrijp maken van het nieuwe ongeveer 76 hectaren grote industrieterrein te Sas van Gent ten noorden van de terreinen waarop de Eerste Nederlandse Co- operatieve Beetw rtelsuikerfabriek en -Raffinaderij en de n.v. Stijf sel- en Glucosefabriek zijn geves tigd. Dat wil zeggen, dat men zal beginnen met de opspuiting van een terrein ter grootte van onge veer 50 hectaren, dat de gemeente al heeft kunnen aankopen Het zand zal afkomstig zijn van de verbre ding van het kanaal van Gent naar Terneuzen. Er is momenteel nog geen exploitatie plan voor het nieuwe industrieterrein, dat hoofdzakelijk ten doel heeft de twee genoemde bedrijven afdoende uitbrei dingsmogelijkheden te bieden en dat voorts nog enige ruimte biedt voor de vestiging van kleine en - merendeels - toeleveringsbedrijven. Met het opstellen van het plan is men doende. De verwach ting is gerechtvaardigd, dat het nieuwe industrieterrein de gemeente Sas van Gent vier a vijf miljoen zal kosten. De baten zullen voor het grootste gedeelte worden geput uit de verkoop van de - bouwrijp gemaakte - terreinen. (Advertentie) steeds voor de aantrekkelijkste prijzen Bij aankoop van f 500. reiskosten voor 2 personen vergoed ZUÏDZANDE Tel. 01170—2161 TERNEUZEN Zuidlandstr. 14 Tel. 01150—3529 awiiihu u. i.—am—c (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Twee personen die - met biertjes op - hun auto hadden stuurd hebben ervaren, dat de Middel burgse politierechter dit misdrijf niet licht opneemt. Zij zijn tot onvoorwaar delijke gevangenisstraffen veroordeeld. De 55-jarige Middelburgse koopman J. v. d. IJ was op 10 juli j.l. toen hij met zijn auto voor zijn woning stopte, door de politie aangehouden en meegenomen naar het politiebureau, waar hij de nacht door moest brengen, omdat hij onder in vloed van alcohol zijn auto zou hebben bestuurd. Hij gaf te kennen, dat hij met de Mid delburgse hengelsportvereniging aan een viswedstrijd had deelgenomen in de nieuwe Sloehaven en dat de prijzen hier van die avond waren uitgereikt, in de stations-restauratie. Hij was de leider van de club. Na drie glaasjes bier en een glas sherry te hebben gedronken en bui ten nog wat nagepraat te hebben, reed hij in zijn auto naar huis. Hij was al op de tweede tree van de voor zijn huis liggende stenen trap, toen hij door de politie werd vastgegrepen, met het ver melde gevolg. Hij bestreed het hem ten- laste gelegde en verklaarde, „dat de po litieman hem zocht". De politierechter zei, dat dit niet de eerste maal was, dat hij voor een dergelijk feit terecht stond. Verdachte antwoordde dat hij de hele dag gewerkt had, daarna gauw was gaan eten en gaan vissen bij windkracht 8. Het glas sherry was verkeerd gevallen, zei hij. Hij was stapvoets naar huis ge reden. De officier van justitie, mr. Le- bret, zei, dat juist dat langzame rijden en het vertonen van braakneigin gen de aandacht hadden getrokken. Hij vorderde één week onvoorwaardelijke en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met aftrek. De raads man, mr. E. Tak uit Middelburg, wilde de controverse tussen politie en zijn cliënt niet gebruiken in zijn pleidooi. Hij vond het drinken ook verkeerd en het is jammer dat zijn cliënt dit heeft gedaan, doch drie glazen bier en een glas sherry, achtte hij toch niet overda dig. Hij bepleitte voorwaardelijke ont zegging. De politierechter mr. Steperda, veroordeelde v. d. IJ tot 1 week on voorwaardelijk en 4 maanden ontzegging met aftrek. De 31-jarige operator J. W. R. te Axel had op 11 juli j.l. te Terneuzen met een auto een botsing met een stilstaande auto veroorzaakt. De politie constateerde, dat hij behoorlijk onder invloed was; de bloedproef wees 1.95 aan. De officier vond, dat hij met het drinken van 10 glazen bier zeer ver over de schreef was gegaan. Hij vroeg 3 weken onvoor waardelijk en 12 maanden ontzegging onvoorwaardelijk met aftrek. De politie rechter vonniste conform. <"Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de Middel burgse politierechter stond donderdag de Belg J. F. E. H. uit Antwerpen terecht. Hij had in de maand juli j.l. te Middel burg gestojen goederen gekocht zonder betaling en te Goes en Breskens gelo geerd in hotels, waarbij hij ook niet be taalde en waar. hij vroeger vertrok dan was afgesproken. Bovendien vroeg hij in een hotel een deken te leen, die hij ook niet terugbracht. De officier van justitie, in deze zaak mr. Andrea, had flessentrekkerij en verduistering ten las te gelegd. Hij vorderde tegen de gedeti neerde verdachte twee maanden onvoor waardelijk met aftrek. De raadsman, mr. Bruin uit Middelburg, stelde, dat zijn cliënt zo nu en dan wel over geld be schikt (hij betaalde toch ook de benzine voor zijn auto), doch dat hij buiten zijn wil uit één der hotels verdween, toen hij door de politie gearresteerd werd. Deze raadsman zag er. wat betreft het verblijf en niet betalen in de hotels, geen flessen trekkerij in. Hij verzocht de politierech ter het verblijf van zijn cliënt in Neder land zoveel mogelijk te bekorten, omdat de Belgisöhe justitie uitlevering van hem heeft gevraagd. De politierechter achtte de flessentrekkerij wel, doch de ver duistering van de deken niet bewezen. Hij veroordeelde verdachte H. tot twee maanden onvoorwaardelijk met aftrek, BIOSCOOP: OOSTBURG, Lede! TERNEUZEN, Luxor MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro VUSSINGEN, Luxor VLISSINGEN, Alhambra GOES, Grand TITEL: Hochzeitnacht in Paradies. Dr. Mabuse contra Scotland Yard. Hij, haar en de harem Liever nog geen bloemen The Gold Rush Warenhuis op stelten Irma la Douche Irma la Douche Een bekende operettezangér gaat trou wen met de dochter van een fabrikant. De wittebroodsweken worden bijna be dorven door een revue-sterretje. Dr. Mabuse ontwikkelt een machine, waarmee hij macht over het individu verkrijgt. De politie slaagt erin het ap paraat onschadelijk te maken. Shirley Mc Laine moet een harem be waken, maar raakt er zelf in verzeild. Verwikkelingen rond een gelukkig 'ge huwd man, die door een misverstand te weten komt dat zijn dagen geteld zijn. Charlie Chaplin trekt als goudzoeker naar Alaska. Een naieve jongeman wil door hard werken vooruit komen, maar schijnt juist daardoor alle kansen te missen. Een politieman komt onder de indruk van een straatmeisje, waarmee hij la ter trouwt. zde VXissingen. WAARDERING: Bont operetteverhaai. Een welkome variant op het aloude ver haal van Mabuse. Aardige technicolor voor lichte ontspan ning. Enige vermakelijke scènes maken deze film het zien zeker waard. Meesterlijke humor van Chaplin. Gezellige komische film. Acceptabele Franse musical die t g onderscheidingsvermogen vergt". zie VlissingeiL De aankopen van het terrein zullen een bedrag van ruim twee miljoen ver gen. De gemeente heeft thans al de beschikking over het gedeelte van het nieuwe industrieterrein, dat wordt inge sloten door de Eversdam. Ongeveer 26 hectaren zullen nog moeten worden ont eigend. De onteiningsprocedure zal wel licht over ongeveer één jaar kunnen wor den afgesloten. Alle zand, dat benodigd zal zijn voor de ophoging van het gehele industrieter rein, zal voorlopig worden opgeslagen op het gedeelte binnen de Eversdam. Wan neer de onteigening een beklonken zaak is, zullen de nodige hoeveelheden zand worden overgeheveld naar het resterende stuk grond. Zo spoedig mogelijk daarna zal men overgaan tot het eigenlijke bouwrijp maken van' de gronden. De gemeentebestuurdeeren hopen, dat het industrieterrein, dat aan de oostelijke en westelijke zijde wordt begrensd door res pectievelijk de rijksweg en het uitbrei dingsplan Noord, over twee jaar kant en klaar zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE In ce loop van du maand september zal de officiële opening van de nieuwe r.-k. lagere school aan de Bemhard'straat te Zuiddorpe plaatsvin den. De bouw van de voorlopig twee- klasslge school is onlangs voltooid. De school zal bij het begin van het school jaar in gebruik worden genomen. De ruim 60 leerlingen van de school zullen helpen bij de inrichting ervan. „Dan krijgen ze het idee, dat het hun school is en dat ze voorzichtig met het gebouw en het meu bilair zullen moeten omspringen", is het oordeel van het schoolhoofd. De school is gesitueerd in het uitbrei dingsplan. Men heeft alle voorzieningen getroffen, die het mogelijk maken dat de school met een derde klaslokaal zal kunnen worden uitgebreidt, indien öe te verwachten toename van het aantal leer lingen dat nodig zal maken. Het gebouw is een ontwerp van het architectenbureau Schoonis en Van Santbeek te Sas van Gent. Het aannemingsbedrijf A. Apcrs te Zuiddorpe zorgde voor de verwezen lijking ervan. Tot nog toe heeft men de beschikking gehad over de nu ongeveer 80 jaar oude Sint-Canisiusschool, die drie lokalen telde, maar die niet meer vol deed aan de eisen, die men tegenwoordig redelijkerwijs aan een school kan stellen. GOES De Zwitserse autoriteiten hebben bekendgemaakt, dat zij op 17 augustus de grens zullen sluiten voor de invoer van tomaten, dit in verband met het toenemend aanbod van de eigen oogst. Vanuit ons land gingen de laatste weken dagelijks flinke zendingen toma ten naar Zwitserland. In de laatste week van juli werd 100 ton naar dit land verzonden. De aanvoer van tomaten is op het ogenblik vrij groot, maar er is ook een levendige vraag, vooral van Westduitse zijde. De prijzen yertonen van dag tot dag nogal wat schommelingen, maar lig gen gemiddeld toch op een voor de telers bevredigend niveau. Donderdag deden in Zeeland de export kwaliteiten tomaten rond 65 cent per kg, maandag en dinsdag werd rond 55 cent per kg betaald. De grootste aanvoeren van tomaten in Zeeland zijn op de veilingen te Middel burg en Kapelle-Biezelinge. waar men dagaanvoeren heeft van 2000 kratten met 6 kg tomaten. Dit produkt wordt aan geboden in eenmalige expo-rtverpakking DEN HAAG (ANP) Het eerste ka. merlid, de heer Geuze (C.HU.) heeft de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijke vragen gesteld over het ver. zoek van de gemeenteraad van Arne» muiden om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds ter dekking van de uitgaven die deze gemeente aan het wegschap Walcheren moet doen, voort» vloeiend uit de toewijzing van de wegen in eigendom, onderhoud en beheer. Alhoewel dit verzoek dateert van 28 arpil 1964 is tot dusverre hierover nog niet beslist. Door het uitblijven van een gunstige beslissing heeft de gemeente, raad de straatbelasting moeten verhogen van 5 tot 10 procent en de grondibelas» ting van 10 tot 30 procent. Daar aan andere gemeenten op Walc!he« ren voor de overdracht van de wegen aan het wegschap wel een aanvullende uit. kering uit het gemeentefonds is ver. leend, vraagt de heer Geuze de minister i binnen afzienbare tijd een gunstige be. slissing te nemen op het verzoek van dl raad van de gemeente Arnemuiden. zo. dat de rechtsongelijkheid tussen de Wal. cherense gemeenten wordt weggenomen, (Advertentie) Zodra iemand een auto aanschaft, wordt hij consument van kilometers. Hij zal at- wegen wat hern voor welke kilometer, prijs geboden wordt aan ruimte, comfort, 1 snelheid enz. Veel verschil zit daar door- i gaans niet in. Wie een bepaalde km-prijs in gedachten heeft, kan slechts kiezen uit een beperkt aantal wagens in een be paalde prijsklasse. Er is echter één uit zondering, een zeer spectaculaire uitzon dering! Die nl. yan plan is ca. 30.00 km per jaar te rijden kan kiezen uit enkele bescheiden wagens van 7000 a 8000 gul den, maar er komt ook een grote luxu euze klassewagen van de dubbele prijs binnen uw bereik. Dat is de Mercedes- Benz Diesel, groot en representatief, maar met een km-prijs, gelijk aan die van bo vengenoemde bescheiden benzinewagens. Voor de ambitieuze automobilist die re kenen kan, is het een uitgemaakte zaak.' hij kient de luxe-kilometers van de Mer cedes-Benz Diesel. U ook? Bel 01600-30950, de&ie'i' Van Dongen-Jonkers BREDA of 0U7U—2255 dealer Gutage ,,'t Westen", OOSTBURG v oor een proefrit. Deze dealer zal u bo- venJicn gaarne uitleggen hoe u eventueel do aanschaffingsprijs kunt spreiden. Bj de Mercedes-Benz Diesel gaat de co? voor de baet uit maar als u hem eer MIDDELBURG Praktijkdiplama K boekhouden de heer G. C. Lepoeter te Kapelle. BROMMER WEGGENOMEN !v (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de politierech ter te Middelburg stond terecht de 19- jarige Tilburgse student E. v. d. L. die op 30 mei 1.1. te Vlissingen een bromfiets weggenomen had. Later was hij hiermee naar Tilburg gereden en trachtte daar de bromfiets te verkopen. Gebleken was dat zijn eigen brommer en een tas met inhoud in zijn woonplaats was gesto len. De officier, mr. Lebret. eiste een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 100 gulden boete of '20 d. De verdediger mr. Bruin, vond dat zijn cliënt alleen joy-riding kon worden ten laste gelegd. De politierechter vond dit ook en veroordeelde de student tot 60 gulden of 12 dagen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De elfjarige F. de R. uit Hein. kenszand is donderdagmiddag, op weg naar het zwembad in Goes, aangereden door een surveillancemotor van de rijks politie, die bestuurd werd door de wacht meester der eerste klasse K. R. Het on geluk gebeurde op de 's-Heer Hendriks, kinderendijk. De jongen fietste zonder om te kijken plotseling de rijksweg op. Een passerende automobilist bracht de jongen naar het St. Joanna-ziekenhuis, waar bleek, dat hij zijn linkerpols ge broken had. Morgen, zaterdag 14 augustus. Hans- weert: 4.31 en 16.38, 'pcrneuzen: 3.45 en 16.01, Vlissingen^ 3,19 en 15.29, Wemel- dinge: 5.12 en 17.24. TERNEUZEN Luxor 20 uui Hij, haar en de harem, 14 jaar. KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting. OOSTBURG Ledel 20 uur Hochzeitsnacht im Para- dies, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Liever nog geen bloemen, 14 j. Electro 19.30 uur The Goldrush, a.L VLISSINGEN Luxor 20 uur Warenhuis op stelten, i| Alhambra 20 uur Irma.la Douce, 18 GOES Grand 20 uur Irma la Douce, 18 j. KLOOSTER/ VDE Witte Huis 15 uur Kermisschieting. Wiliem Teil 15 uur Schieting. iDDORPE A. Apers 19 uur Dansen. Dorpsplein 14.30 uur Opening fane)'' fair. 15 uur Prijzenschieting. M. de Cock 18 uur Seriekaar tin® Café Centraal 19.30 uur Dansen. HULST Graanbenrs 15 uur Amusementsmuziek DE KLINGE Van Dijck 19.30 uur B'eket. KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hij, haar en de Iiarenjy 14 j. OOSTBURG -.r.. Ledel 20 uur Hochzeitsnacht dies, *a.l. GOES KO van Baarends 14 uur Schieting Jacooa Beieren. Grand 19 uur Irma la Douce, 18 J- MIDDELBURG u, City 20 uur Liever nog geen bloem Electro 19 en 21.15 uur The Goldrush a.l. VLISSINGEN u n0 Luxor 19 en 21.15 uur Warenhuis w stelten, a.l. 1fi Alhambra 20 uur Irma la Douce, BRESKENS Visserijfeesten. 10.30 uur Gebouw De Uitkomst: w bel-reunie. 11.30 uur Ontvangst gemeentehuis- 14.30 uur Rondvaart Westerscheldt. 16 uur Bloemencorso. 0. 18.30 uur Concerten en amuseinen»p gramma's. 22.30 uur Taptoe. (Van een onze BREDA Nassau", zegt bu Grauw van dit kende enclavedo de Benelux in p en goed. Bij ons l Zo'n uitlating sneden te zijn vo, folder, maar in ze ook bijna hele nog dan voor de grensgemeenten, gemeen de eerste van de Benei ux-g ze op voor Baar) eenmaal een unie land inneemt. Die unieke positie deel te danken aan 1 Nassau aan acht Bel ten grenst. Dat zijn le, Minderhout, H< Turnhout, Weelde en tie van Baarle-Nassa grondgebied van deze der dan eenendertig omvat, stukjes of stu helemaal ingesloten lands gebied. Deze r tie, die een regelret erfenis is uit de tijd van de Lage Landei middeleeuwen was i tot nog jonge verl fantastische dromen over wetsontduikiin ge nen opbrengen. Als Graauw achter zijn zijn gemeente vertell niet. Hij kent de pi clavedorp al vele j; tal van incidenten pi tellen waard- zijn, mi heter dan hij, dat er twee wetten heerser^ voor het Nederlandse gische voor Baarle-I die wetten moet er worden, al vraagt d vaak om een soepele Tn Baarle-Nassau geldt dat natuurlijk oi tog spitsen alle een grensgemeenten houdt de infra-struc genwoordig zo de mo niet bij de grenspale was dat wel zo, dan v les nóg een moeilijk staan eenvoudig geer over die infra-structu beeld daarvan is he Baarle-Nassau noord, jaren in voorbereid in ter inzage zal worden kaart van ziet vindit plekken: drie BelgiscO nu toe weinig opviele£ ker tussen de akker: de omgeving. Nu er in ze liggen echter c gereed ligt wordt dat uitbreidingsplan betre! het grondgebied van Je kunt echter niet ir plan, waarin straten en huizen gebouwd, z ken akker laten ligg De Grauw heeft dus dure gevolgd. Hij heet met zyn Belgische ai maand later had de ur Baarle-Hertog werkt Baarle-Nassau keurig maand later", benadr De Grauw veelbetkem was het plan getekeni En dan moet je wetei Nederlandse deel van jaren aan het werk zij Overleg blijkt telken woord te zijn als er b men opgelost moeten derlandse en een Belgi ken. In Castelré, een f kilometer van het mi Nassau verwijders ligl de kerkelijke indeling gische parochie Mii moest 'n nieuwe brug was 2eter m breed. M toenemende verkeer r ker zes meter breed hier een, brug precies treft moest „interne weer de oplossing bren ook. De brug wordt z€ Voor zover het van otriteiten afhangt zijn lijkheden. En het blij ook de hogere overh trouwens ook wel het hebben voor de merl van twee ineengevlocb trouwen op het inzie! lijke autoriteiten. Wat beeld anders met het f kant van de straat ae Nederlandse wetge staan en aan de anderj' niet? En wat moet j«j die op het Nederlands, naast elkaar mogen ri Belgische niet? De beide Baarles t gemeentehuizen, tw twee notarisen en tv gingen, samen één 1 (Van onze pariemei DEN HAAG - Min (Landbouw en Visser volgend jaar de openii zoen enkele dagen te op de aanvankelijk va woensdag 1 juni, de t kiezingen gehouden w ring vreest kennelijk, van visvreugde en tukheden zal opleveref zen in minister Smalle van antwoord op het wijziging van de kies man van Binnenlandse m ook er weinig voor; merverkiezingen vóór niseren om, zoals voo nieuwe regering te aan de door haar op dienen begroting. Das kabinetsformatie hier heer Smallenbroek. D; regering al in maart zijn en zouden de verk c ember gehouden mw «een onmogelijk is,

de Stem | 1965 | | pagina 2