Al Europees weekeinde met zon DRIE DODEN BIJ TREINBOTSING Wegennel Brabant niet in noodsituatie Stop Zundertse wraakoefening Roosendaler krijgt twee jaar voor steekpartij Papandreou herhaalt ultimatum PANIEK IN TILBURG Vermist kind na Warmer weer in Nederland Slachtoffers „Monarchie in gevaar" brand terecht Ambassadeur niet bang op pechvlucht Ravage nabij Mannheim BREDASE JUSTITIE WAARSCHUWT FAMILIE ation DAGBLAD VOOR ZEELAND /Ay /j Zomerweer Feijenoord legen Real op beeldscherm Drama berecht: DOOFHEID OF LUCHTHAVEN Socialisten tegen KI P-visie: Bredanaar (14) doodgereden in Taunusgebergte 2496f Moskou voor het publiek ormig. Daarachter bevindt znt, dat vóór de terugkeer P dat een zeer origineel liceerd produkt van men- uft is". is dit het vaartuig, dat n voorspelling van Joeri it 1963, zal worden ge- een ruimtestation in een e aarde te assembleren en stof en uitrusting te voor tuig zou dan kunnen wor- eerd met de nieuwe Rus- zenraket, die bijna even als de gigantische Ame- 'itan IIIC. jasus satelliet in de ruimte en dit veroorzaakt een e impuls. De impuls wordt en aan het centrale regis- lan van Pegasus, waar de ;ninslag wordt genoteerd ignetische band en door de latie naar de aarde wordt asus is de grootste Ameri- elliet, die op het ogenblik de draait. Daarom heeft de et Amerikaanse bureau uimtevaart, het plan opge- stronauten in de ruimte sus te laten zoeken. anning van een misschien iar te lanceren Gemini-ca- adracht krijgen in de ruim- t mogelijk bij een Pegasus 'i komen. Als deze manoeu- zal een van de astronau- n uitstappen en een aantal van de Pegasus-vleugels monteren en deze mee te- in de Gemini-cabine. larde zal dan nauwkeurig nderzocht hoeveel stof de an Pegasus uit de ruimte eveegd. Voor zover men ït, is de kans dat de buiten- i een bemand ruimtevaar een meteoriet wordt door- klein. Laboratoriumproe ven bovendien aangetoond, Drieten een bepaalde mini- rang moeten hebben om metalen plaat van enkele rs dikte te dringen. Als ze ijn, verdampen ze op het /an de botsing, waarbij in Tl een microscopisch klein wordt geslagen, emt aan dat de meeste me- die iri de ruimte rond te klein zijn om gevaar op voor de bemanning van tevaartuig. Voor astronau- ich buiten hun cabine be- jeten echter wel bepaalde smaatregelen worden ge let ruimtepak waarin Ge- ma ut Edward White zijn uitstapje maakte, was be- een laag aluminiumfolie, ld was tegen botsingen met ische kosmische partikel- celmatige tussenpozen ko- diter ook stromen grotere !n in de buurt van de aar- Dekomstige ruimtevluchten laarom nodig kunnen zijn irt van deze waarschijnlijk steen- en ijzersplinters 105e JAARGANG Ne Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J- M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Wesfende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 voor God, Koningin en Vaderland UCrNDPPDAG 42 AUGUMU9 1*65 Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, exd. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) (Van onze correspondent) TILBURG Paniek ontstond gisteren in de Tilburgse Atelier straat, toen omstreeks half twee in het huisje van de familie Erkeland vader, moeder en zes kinderen brand uitgebroken was en de moe der bij hoog en bij laag beweerde dat de 6-jarige Lucien zich in het brandende perceel moest bevin den. Tweemaal is de brandweer het woninkje binnengedrongen, maar zonder resultaat. Achteraf bleek dat het kind helemaal niet thuis was geweest. Op het moment dat de brand mogelijk door kortsluiting uit brak was er niemand in het huis. Maar even later kwam langs de ach terdeur Lucien naar binnen. Toen hij zag dat de zaak in brand stond, is hij meteen weer weggelo pen. Kennelijk zo ver, dat men hem een tijdlang miste. De moedei-, die volkomen over stuur was en la tear voor een lichte shock moest worden behandeld, noopte de brandweerlieden door te dringen tot de zolder waar niets we2-d aangetroffen. Later waagden de brandwachten zich andermaal in de woning, waarbij een van hen brandwonden opliep. Ook deze speurtocht leverde niets op. Wel werden de resten gevonden van de hond, die in de vlammen was om gekomen. Nadat het huisje geheel was uitgebrand kwam Lucien dood gemoedereerd aangewandeld, zo dat alle paniek voor niets was ge weest. SOESTERBERG (ANP) De ambas sadeur van de Verenigde Staten in ons land. William R. Tyler, heeft donder dagmiddag een landelijke vlucht ge maakt in een Amerikaanse straaljager van het type TF-J02, de tweepersoons trainingsversie van de „Delta Dagger". Het was oorspronkelijk de bedoeling dat de vlucht bijna een uur zou duren, maar men keej'de na ongeveer een half uur terug op de basis Soesterberg om dat er iets aan de hand was met de cockpit. Door samenspel van druk en temperatuur was een deel van de dub bele glaswand van de cockpit gebroken. Het toestel maakte deel uit van het 32e Fighter Interceptor squadron van de Amerikaanse luchtmacht dat is gesta tioneerd op de vliegbasis Soesterberg. Het was aanvankelijk het plan om bo ven de Noordzee de geluidsbarrière te doorbreken maar door de beschadiging aan de cockpithuid zag de piloot, cap tain Brishe, hier maar vanaf. De ambassadeur verklaarde na zijn landing in het geheel niet bang te zijn geweest. Hij vond het wel jammer dat hij de geluidsbarrière niet had kunnen nemen. Na zijn avontuurlijke vlucht werd hij door de commandant van het squadron, luitenant-colonel E. M. Walsh, geïnstalleerd als erelid van het squa dron. Het was overigens de eerste maal dat de Amerikaanse ambassadeur in een straaljager de lucht in kwam. Weersverwachting, meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond. zonnig weer met matige raturen hosere 'empe- XnHfracghiZOn ond6r 2008 uur Maan onder 6.01 uur. Morgen: zon op 5.22 uur. Maan op èSi.Jó uur. Het weer in Europa (Rapporten van gisteravond) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münch en Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Max. Weer temp half bew. 16 zw. bew. 28 licht bew. 22 onbew. 20 zw. bew. 16 licht bew. 26 licht bew 20 onbew. 24 onbew. 23 onbew. 26 onbew 33 onbew. onbew. 29 half bew 20 onbew. 22 onbew. 2J onbew. 22 onbew. 24 licht bew. 26 onbew. 20 onbew. 23 licht bew. 22 onbew. 22 onbew. 28 onbew. 28 licht bew. 34 onbew. 35 half bew. 26 ZOMER BEKEERT ZICH (Van onze correspondentten) DE BILT/GREENWICH De zomer heeft dan eindelijk zijn in trede gedaan. Voor het komende weekeinde wordt op de meeste Europese weerfronten goed zo merweer verwacht. In ons land is het vandaag warnier dan gis teren. Op de meeste plaatsen komt het kwik boven de vijfentwintig graden. Het ziet er naar uit dal in enzc omgeving dit weer nog enige tijd zal voortduren. Daar mee heeft de zomer, die eerder enkele vage beloften heeft gedaan woord gehouden. Goed nieuws dus voor degenen, die hun vakantie nog niet hoefden te laten ver regenen. Parijs verwacht dat het kwik zal gaan oplopen tot 28 graden. In het zuiden van Frankrijk zullen de temperaturen waarschijnlijk oplopen tot boven de 30 graden. Ook in Spanje blijft het warme zomerweer voortduren. Kopenhagen ge niet ook eindelijk weer van de zon, de temperaturen variëren van 18 tot 23 graden. Volgens de weervoorspellingen zal het zonnige weer volgende week aanhouden. Het weer in Zweden is ook opgeknapt. De temperatuur loopt op tot 23 graden en de weervoorspelling is gunstig. Het weer in België is veelbelovend. De maximumtemperaturen variëren van 27 tot 22 graden. Oostenrijk verwacht eveneens een warm en zonnig weekeinde. Slechts zo nu en dan zal er een wolkenveld over komen. In Finland wil het warme weer nog niet erg doorzetten. Het kwik daalt 's nacht tot onder het nulpunt in mid den-Finland. In het zuiden komt het kwik niet hoger dan 15 tot 19 graden en in het noorden niet hoger dan 8 tot 10 graden. Veel verandering in het weer wordt niet verwacht. Aan de stranden was het giste ren al eivol) Het leek erop of ie dereen zijn schade wilde inhalen. Aan de overstromingen in het ooste lijk gedeelte van Rusland is vrijwel een einde gekomen. Ze hebben aan één per soon het leven gekost. Duizenden ha land zijn overstroomd, honderden hui zen kwamen onder water te staan. De overstromingen begonnen maandag, toen een „botsing" tussen een cycloon en een typhoon zeer zware regenval veroorzaakte. In Chili heeft zeer slecht weer aan 25 personen het leven gekost. Harde winden en slagregens teisteren 22 van de 24 Chileense provincies. Ten gevolge van de aanhoudende regens zijn ver schillende rivieren buiten de oevers ge treden. Hoge zeeën hebben veel schade aangericht aan de kuststeden Valparai so, Talcuhuano en Antofagasta. Zware sneeuwval veroorzaakte twee lawines bij het wintersportcentrum Portillo. (Van een onzei verslaggevers) AMSTERDAM De twee voetbal- vedstryden tussen Feijenoord en Real Madrid, in de eerste ronde van de strijd om de Europabeker voor landskampioe nen, zullen voor de televisie worden uit gezonden. Woensdag 8 september wordt de wed strijd Feijenoord-Real Madrid uitgezon den vanuit Rotterdam. Aanvang kwart over acht. Op de avond van 22 september wordt de returnwedstrijd in Madrid uitgezon den; hoe laat is nog niet bekend. (Van onze correspondent) ANTWERPEN De rechtbank te Antwerpen heeft gisteren de Rooserida- ler Jan van G. (31) uit Roosendaal, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en een boete van ƒ2500. voor de ernstige verwondingen die liy zijn dertigjarige echtgenote José van Gin- deren met een mes had toegebracht op 16 november 1964. Dit drama voltrok zich in de herberg ,.Bosa Nova" aan de Stationsstraat te Essen, een herberg die door de neerge stoken vrouw geëxploiteerd werd. Op die bewuste zestiende november kwam Van G., die bijna een jaar tevoren zijn echtgenote verlaten had, terug uit Roo sendaal naar Essen om zijn kinderen te bezoeken. Tevoren echter had hij in een winkel aan de Raadhuisstraat in Roo sendaal een vlijmscherp knipmes met springveer gekocht. Later zou hij daar van beweren dat hij het wapen kocht om zich eventueel'te kunnen verdedi gen tegen de familieleden van zijn echt genote waarmede hij vroeger al moei lijkheden had gehad. Toen G. 's avonds alleen in de herberg achterbleef met zijn echtgenote, bracht hij haar onver wachts vier diepe messteken toe. Als door een wonder ontsnapte de \rrouw aan de dood. Onmiddellijk na zijn mis- Irijf gaf Van G. te kennen dat hij hart grondig hoopte dat zijn echtgenote er iet leven bij zou inschieten. Uit het verdere onderzoek bleek, dat r in het gezin Van G. aan weerszijden rnstige fouten waren gemaakt. Dit was lan ook de voornaamste reden waarom le zaak niet voor een rechtbank met gezworenen werd behandeld. Van G. kreeg gisteren de maximale straf die toegekend kan worden wegens het toebrengen van lichamelijk letsel. LAMPEETHEIM DPA/UPI Bij een spoorwegramp met de Frans Europa Express Bazel-Ham burg in het Westduitse station Lampertheim, 12 km ten noorden van Mannheim, zijn dondebdag drie passagiers om het leven ge komen. De T.E.E.-77 reed met volle snelheid in op de achterste wagon van een goe derentrein die op een ander spoor stond, aldus de politie. Of er misdadig opzet in het spel is, wordt onderzocht. Onder de slachtoffers bevindt zich de stewardess van de restauratiewagen. Het betrekkelijk geringe aantal slacht offers is een gevolg van het feit dat zich in de expres niet veel reizigers bevonden. Bij het ongeluk liepen 43 personen verwondingen op. Eenentwintig van hen werden in ziekenhuizen opgenomen. Aan het vervoer van de gewonden na men hefschroefvliegtuigen en ambulan ces van het Amerikaanse leger deel. Plotseling voelde ik een slag. Een rail boorde zich recht in de zijde van de wagen. Het ging recht op me af. Ik wierp me op de vloer en hield me goed vast", aldus de Zwitserse boekhandelaar KOPENHAGEN (U.P.I.) Meer dan vijftig procent van het perso neel van de Deense luchthaven Kastrup is gedeeltelijk doof. Dit is het gevolg van het lawaai dat ze de hele dag moeten doorstaan. Oorspecialist dokter F. Kioerboe heeft 848 personeelsleden van het vliegveld onderzocht en slechts 458 met een normaal gehoor gevonden. Slechts een op de tien gevallen was er zich van bewust een ooraan doening te hebben. Dokter Kioerboe heeft ook 200 vliegers van tussen de 25 en 30 jaar onderzocht. Van hen hadden slechts 18 ooraandoeningen. Daniel Oberon (23), Hij zag asgrauw, toen een rode-kruishelper een snee aan zijn arm verbond. Oberon was een van de eerste slachtoffers die uit de wrak stukken werden gehaald. De T.E.E.-77 naar Hamburg is, even als de andere T.E.E.-treinen, uitsluitend eerste klas en heeft doorgaans welge stelde passagiers aan boord, die van speciale diensten gebruik kunnen ma ken, zoals telefoon en van de diensten van een secretaresse. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De stryd, die de pro vincie Noord-Brabant voert voor meer en betere wegen heeft ook in de Eerste Kamer weerklank gevonden. De KVP- fractie in de senaat heeft in het voor lopig verslag op het rykswegenfonds voor 1965 verklaard, dat Noord-Brabant voor wat betreft de wegenbouw ,nood- gebied' is geworden. Deze kwalificatie gaf de KVP-fractie overigens ook aan de toestand in de provincies Zuid-Hol land en Utrecht. De socialisten daaren tegen hebben zich tegen de KVP-opvat-j ting verzet. De KVP'ers uit de Eerste Kamer heb ben minister Suurhoff nog eens voorge rekend, dat voor de drie provincies, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Utrecht, in dit jaar voor wegenbouwwerken in totaal 115 miljoen gulden beschikbaar komt, dat is 45 procent van het gehele bedrag van 265 miljoen gulden. Dit be drag gaat echter, aldus de senatoren, slechts in geringe mate uit boven het gezamenlijke aandeel van deze provin cies in het landelijk inwonertal, dat 40 procent bedraagt. Dit dan ondanks het feit, dat de drie provincies als noodge- bieden moeten worden aangemerkt. Voor de provincie Noord-Brabant zal deze over de periode 19651970 rond 250 km zijin ofwel 16 procent van het in totaal in dat tijdvak aan te leggen we gen. Dat is procentueel minder dan in de periodes 1947 tot 1962 en 1958 tot 1962 tot stand kwam, toen Brabant resp. 19 en 21 procent van het Nederlandse totaal ontving. Desondanks is de pro vincie Noord-Brabant op het gebied van de verkeersvoorzieningen tot noodge- bied geworden. Deze beschouwingen van de KVP- fractie hebben tegenspraak van andere fracties, o.a. de PvdA, opgeroepen. De socialisten betoogden, dat zij zich met deze opvattingen niet kunnen verenigen. Bevolkingscijfers en gegevens over eco nomische expansie vormen niet zonder meer de norm, die gelden kan voor het aandeel van zo'n gebied in de voor we genaanleg beschikbare middelen. Men zal bij de verdeling der wegengelden veel meer moeten uitgaan van de feite lijke situatie in de verschillende delen van ons land op het gebied van de weg verbindingen voor die gebieden, die een duidelijke achterstand vertonen, aldus SINGAPORE (UPI/AFP) De nieu we regering van de eiland-staat Singa pore zal Engeland niet toestaan in ZOAVO-verband vrijelijk gebruik te maken van de uiterst strategisch liggen de militaire basissen op haar grondge bied, zo heeft Rajaraitnam, de minister van buitenlandse zaken van Singapore donderdag meegedeeld. Singapore staat Engeland slechts toe haar basissen voor ZOAVO-doeleinden te gebruiken wanneer de belangen van Singapore en de verdragsorganisatie pa rallel lopen. de PvdA, zullen allereerst voldoende middelen ter beschikking moeten wor den gesteld. In dit verband meenden de socialistische senatoren, dat het noor den van het land een duidelijke achter stand heeft opgelopen. Tot de meest I-ringende voorzieningen in ons land ehoren de aanleg van de E8 en van een ierbaans autoweg Amersfoort-Zwolle- troningen. Al méér dan een moderne /ierbaansweg voert daarentegen tot in iet hart van de provincie Noord-Bra bant. Üok andere fracties uit de Eerste Kamer ondersteunden de visie van de PvdA op de Brabantse wensen. Men verklaarde niet gelukkig te zijn met de door de KVP'ers voor Brabant ge bruikte term „noodgebied". (Van onze correspondent) IBSTEIN In een vrachtwagen van de Bergen op Zoomse firma Van Ege- raat is donderdag de veertienjarige Bre dase jongen L. A. 'Jochems omgekomen. Volgens mededelingen van de Bredase politie werd de bestuurder zelf ernstig gewond, toen hij een inhaalverbpd overtrad op de autoweg, nabij Ibstein, in het Duitse Taunusgebergte. Tijdens het inhalen kwam de Nederlandse vrachtwagenchauffeur in botsing met voor hem rydende vrachtauto's. SNEEK In Sneek is de 21-jarige Pieter Lichthart, opperman bij een aan nemingsbedrijf en wonende te IJlst, per fiets onder de aanhangwagen van een hem passerende trailer geraakt. Hij werd door de achterwielen overreden en was op slag dood. GEMERT In de betonfabriek van zijn neef is Th. Egelmeers (35) uit Boe kei tijdens zijn werk in Handel veron gelukt. Hij viel in de steenpersmolen en werd zo zwaar verminkt, dat .hij op slag dood was. De heer Egelmeers was gehuwd en vader van twee kinderen. KAMPEN Jan Koltland (10) uit Dronten in Oostelijk-Flevoland, die in Kampen was gelogeerd, is gisteren in het Veluwemeer tussen Kampen en El- burg verdronken. Bij het baden ver dween hij plotseling onder water. Een meisje zag het gebeuren en sloeg alarm. Nadat de jongen was gevonden werd mond-op-mondbeademing toegepast. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis werd een zuurstofbehandeling gegeven, hetgeen niet meer mocht baten, Een verwrongen railstanf is een wagon binnengedrongen van de exprestrein (links), die in volle vaart op een stilstaande goederen trein (rechts) is gereden en ont spoord. De ravage was groot. rechtbankverslaggever) BREDA „Au lig je op de plaats u aar .ie Tinus hebt laten bevriezen" nat schreeuwde de Zundertse tuinder H. v. H. (54) in de morgen van 26 ju], tegen zijn meegesleurde schoondochtet Jeanne van Hasselt-llereügers. weduwe van de in de nacht van 2 op 3 maart vermoorde boer Van Hasselt. Tevoren had de tuinder de vrouw getrapt en ge slagen. Die wraakoefeningen moeten maar eens ophouden, waarschuwde Bister riè Bredase officier van jusütie tef zftüng De twintigjarige zoon van de tuinder had Zijn vader eerst van deze mishan- delingen willen weerhouden: later hari hij echter zelf meegedaan kef gevolg was dat zowel vader als zoon v H ais termorgen terecht moesten staan voor de Bredase rechtbank; de vader ge- detineerd primair beschuldigd van poging tot toebrengen van zwaar licha melijk letsel, de zoon alleen van mis handeling. De vader werd aan het slot van de zitting onmiddellijk vrijgelaten. Tijdens de behandeling van deze zaak oleek overduidelijk, dat er al lange tijd 'en gespannen verhouding bestond tus sen de weduwe en de familie v. H., die- naast elkaar wonen en nog steeds sa men gebruik maken van het in een schuur opgeslagen gereedschap. De tuin der verweet de weduwe, dat zij na de moord op zijn zoon nog nooit haar spijt over het gebeurde had betuigd. Dal was nog erger geworden na haar be kentenis negen weken na de moord. Toen deelde zij mee de van moord ver dachte J. v. d. B„ die samen met haar man carnaval was gaan vieren, te heb ben geholpen bij het verbranden van diens bebloed carnavalspak. Uit deze bekentenis zou dan afgeleid moeten worden, dat de vrouw haar man de hele nacht buiten had laten liggen in de vrieskou, zonder iemand te waarschu wen. „Ik heb me laten gaan in een opwel ling van razernij", vertrouwde de tuin der president mr. A. P. Linthorst, toe. De regelrechte aanleiding tot die mis handeling die morgen had gelegen in het feit, dat de vrouw in de schuur een briefje had achtergelaten waarin zij meedeelde dat de Van Hasselts voortaan hun eigen stro maar moesten kopen. Terugkomend van het land, waar ze frambozen had geplukt, was de vrouw gestuit op v. H. en diens zoon. Na een korte woordenwisseling had de tuinder zich op de vrouw gestort en hij had haar na de mishandeling naar de plek gesleept, waar men in de vroege mor gen zijn zoon bevroren op de grond had gevonden. De vrouw heeft veertien dagen niet kunnen werken en haar neus was gebroken. Met de president sprak de officier van justitie, mr. E. Bauwens, van een begrijpelijke staat van razernij, maar hij voegde er direct aan toe, dat een dergelijk optreden opnieuw een dode had kunnen kosten. „Als er geen eind komt aan dat over en weer wraak nemen", zei hij, zal repressie van de justitie niet uitblijven. Laat iedereen in de omgeving dat goed in de oren knopen". De soepele eis van mr. Bauwens luid de: zestien weken gevangenisstraf met aftrek, waarvan veertien weken voor waardelijk proeftijd drie jaar en bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. Tegen de zoon eiste de officier dertig gulden boete. De rechtbank deed aan het eind van de zitting in de zaak tegen de vader onmiddellijk uitspraak. Van H. werd veroordeeld tot acht weken met aftrek, waarvan zes voorwaardelijk, proeftijd drie jaar. De uitspraak tegen de zoon volgt over veertien dagen. ATHENE (UPI) Oud-premier Geor ge Papandreou heeft koning Konstan- tijn van Griekenland donderdagavond gewaarschuwd dat de politieke situatie in het land zal verslechteren tot het punt dat de monarchie in gevaar zal komen, indien de koning hem niet of als kabinetsformateur aanwyst of ver vroegde verkiezingen uitschrijft. De mededeling van Papandreou dat hij geen enkele concessie heeft gedaan heeft de hoop dat de crisis zou afnemen de bodem ingeslagen. De 77-jarige Pa pandreou verklaarde dat de beide voor gestelde oplossingen in he>t belang van het volk zijn, omdat hiermee het gevaar dat de monarchie zou komen te wanke len wordt afgewend. Terwijl Papandreou de koning waar schuwde dat „een kritiek punt was ge naderd" trokken 10.000 studenten en ar beiders door de binnenstad van Athene, die leuzen ten gunste van de oud-pre mier aanhieven. (Advertenties)

de Stem | 1965 | | pagina 1