lerust Centralisatie bestuur katholieke lagere- en kleuterscholen Markten genoeg in Goes Jeugdvierdaagse Breda door wethouder Van Bijnen geopend YIA DEKENALE COMMISSIES Verbetering weg Clinge- Nieuw Namen op handen Grootscheeps onderzoek naar vernieling in school Goedkoper vliegen benadeelt rederij Schoolbestuur los van kerkbestuur Rechtstreekse reorganisatie in w.-Z. - Vlaanderen Vele felicitaties voor 104-jarige Roosendaalse O,. Vandaag start nationaal kinderwandelfeest NIET GEOEFEND /iets bijzonders etten vondst grond nabij ster basiliek [)()G WATER Vandaag Eervol ontslag burgemeester van Gilze-Rijen Kwestie Bredase Muziekschool 31 aug. voor de rechtbank KOSTEN GERAAMD OP F 855.900 „Grof geschut" Drieduizend gulden schade in Terneuzen' Zwem-jeugd naar Spaanse wedstrijd Mevr. L. Roeijers-Vissers Reparatiewerf n.v. De Schelde loopt goed Rel 's-H. -H. -kin deren Caféhouder ook op de bon wurmen Burgemeester van Breda liet verstek gaan Vlaggenparade K.N.S.M.: DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1965 onze correspondent) JRG De bedryfsbrand- 'an V, en D. heeft bij de ijke brand geen dienst kun- >en. Kortgeleden werd he- 38 werknemers van V. en D. brandweer op te laten lei- ;n deel als brandweergroep der deel als opruimings- De mensen hadden echter ïr lessen achter de rug. Ze dus moeilijk worden inge- de tweede helft van deze zullen de cursussen worden ïzet. hade op de bovenste etage, eeas in de aanihef vermeld er geen verband tussen ii> n brand bestaan. De vondst aansteker en een tablet ie deden aanvankelijk ver in deze richting uitgaan^ is had in dat geval verwacht worden, dat het inbrekers- n werking was gesteld, het- et gebeurd is. I employes van V. en D. de vroege morgen opgevan- de bedrijfsleiding. Een deel k gesteld worden in de Vendet tstermarkt en in het filiaalbe- vroegere Priba) in de Heuvel- dere personeelsleden zullen tij- Jreda, Eindhoven en Den Bosch ïgeschakeld. gevaar voor instorting van de eter uit het lood staande voor- zijmuren waren reeds gedeel- :stort werd de Heuvelstraat verkeer ook het vo-etgan- afgesloten. Bij graafwerkzaamheden luister St. WillibrordusbasilieK ïieuwe verwarmingsinstallatie .vordt voorzien van een grote ank zijn vele skeletten van evonden. Naar de mening van J. Brand, amateur-archeoloog) t geen bijzondere vondst: „Zo- i vele plaatsen de gewoonte is leeft de Hulster parochie haar ge tijd vanaf de stichting van k rond 1200 tot 150 jaar gele de kerk begraven. Vandaar de De stoffelijke resten van de oorvaderen zullen weer onder verdwijnen bij het dichten van /aarin de tank zal worden ge- donderdag 12 aug.: HansWeel 5.26 uur; Terneuzen 2-40 Vlissingen 2.06 en 14.20 u ;e 3.53 en 16.15 uur. uur Koninginnen van de EN j 1 uur West Side Story. (Van een onzer verslaggevers) GILZE-RIJEN Bij K.B. is thans aan mr. E. L. H. M. van Mierlo per 1 september op zijn verzoek eervol ont slag verleend als burgemeester van Gil- ze-Ryen, met dank voor de als zodanig bewezen diensten. Dit in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftyd. Burgemeester Van Mierlo viert woens dag 18 augustus a.s. zijn 65ste verjaar dag. Inmiddels heeft zich in Gilze- Rijen een feestcomité gevormd, dat de scheidende burgemeester een waardig afscheid zal bereiden. Burgemeester mr. E. van Mierlo is sinds 1 november 1946 burgemeester van Gilze-Ryen. (Van een onzer verslaggevers.) BREDA. Op 31 augustus a-s. zullen die Stichting Bredase Muziek- en Ballet school en de gemeente Breda voor de Arrondissementsrechtbank wederom te genover elkaar staan. In het nieuwe proces, dat gistermorgen voor de rechtbank gevoerd zou worden, is nl. verstek verleend tot genoemde da tum, omdat de gemeenteraad van Bre da eerst vandaag zal besluiten of de gemeente verweer zal voeren tegen de beschuldiging van de Bredase stichting. Zoals bekend hebben b. en w, van Breda de raad voorgesteld inderdaad ver weer te voeren. Zoals wij ail eerder hebben gepubli ceerd heeft de Stichting Bredase Mu ziek- en Balletschool de gemeente in een 37 punten tellende dagvaarding be schuldigd een onrechtmatige daad te be drijven jegens de stichting. In de dag vaarding geeft de stichting een opsom ming van handelingen, die volgens haar als onrechtmatig kunnen worden aange merkt. Met name worden hierbij ge noemd een pre-advies van b. en w. van Breda waarin werd voorgesteld subsi dieverlening, aan de stichting te staken, de huur van het schoolgebouw op te zeggen, geen medewerkng te verlenen aan de nieuwbouw en over te gaan tot oprichting van een gemeentelijke mu ziekschool. In de dagvaarding wordt ook de kwes tie van het afwijzend rapport van de rijksinspecteur voor muziekonderwijs be twist en de gemeente wordt voorts ver weten doelbewust aan te sturen op de ondergang van de particuliere school. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In de Zeeuwse onderwijswereld van katholieke lagere en kleuterscholen worden voorbereidingen getroffen om te komen tot deke nale contactcommissies van schoolbesturen als mogelijke basis tot een verdere ontwikkeling naar centralisatie van deze besturen. Daartoe heeft het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te Den Haag voorlopig voor vijf jaar drs. E. R. J. van der Mast in deze provincie gesta tioneerd, om van nabij de schoolbesturen van ad vies te kunnen dienen en een intensiever onderling contact te bewerkstelligen. De adviseur is Limbur ger van geboorte en woont in Terneuzen. Drs. Van der Mast ziet zijn taak beëindigd wanneer o.m. de betrokken schoolbesturen een provinciaal over koepelend bestuursapparaat hebben opgericht met een eigen deskundige voor onderwijszaken. De ingewikkelde onderwijswetgeving heeft een reorganisatie nodig gemaakt. Momenteel bestaan de schoolbesturen van de katholieke lagere- en kleuterscholen uit de pastoor en leden van het kerkbestuur, van wie niet verwacht mag worden dat zij deskundig zijn in de huidige veel omvat tende onderwijsmaterie. Deze bestuurssituatie is in het begin van deze eeuw ontstaan. Vóór de gelijkstelling van het bijzonder onderwijs bij de wet van 1920, hadden parochiebesturen al het ini tiatief genomen tot oprichting van katholieke la gere scholen in eigen beheer. Na de gelijkstelling en na de grote onderwijshervormingen zijn de be sturen dezelfde gebleven. Ter wille van de kwaliteit van het onderwijs wordt nu getracht de betref fende schoolbesturen in dekenale com missies byeen te brengen om het op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in het onderwys, maar ook om ervaringen uit te wisselen. In deze richting werkt ook de nog jonge Nationale Bond voor het Katholiek Kleeuter- en Lager Onder wijs. In bedoelde opzet blyven de paro chiële schoolbesturen vooralsnog volko men zelfstandig. Een andere ontwikkeling, die vooral in West-Zeeuwsch-Vlaanderen sterk op de voorgrond treedt is de in stelling van een of meerdere centrale schoolbesturen per dekenaat, wa«arbjj de zuiver parochiële instelling wordt opge heven. In het dekenaat Aardenburg zijn op initiatief van pastoor H. Deenen van Hoofdplaat gedachten in deze richting ontwikkeld. Het betreft hier een veel omvattende reorganisatie, waarbij de ka tholieke lagere- en kleuterscholen die nen te worden overgedragen aan een centraal schoolbestuur, dat dan ook werk gever wordt van het onderwijzend perso neel. Deze centralisatie zal organisato risch en exploitatief veel voordelen heb ben. Een nadeel is, dat de bestuursleden dan niet meer direct betrokken zijn bij het belang van besturen van een school in een bepaalde plaats. Het persoonlijk contact zal plaats ruimen voor het za kelijke. De zin naar grotere eenheden dringt zich echter sterk op en wordt door praktijkgevallen gerechtvaardigd. Wat West-Zeeuwsch-Vlaanderen be treft werkt men hard aan de instelling van twee of drie schoolbesturen voor alle katholieke lagere- en kleuterscholen in het gebied. Deze centralisatie zal mo gelijk dit jaar nog verwezenlijkt wor den. Desgevraagd deelde drs. Van der Mast mee, dat in de onderhavige onder wijssector allereerst gestreefd wordt naar dekenale contactcommissies van zelfstan dig blijvende parochiële schoolbesturen, waarna aan de plaatselijke behoeften en omstandigheden afgemeten wordt of een centralisatie van de besturen noodzakelijk is. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt deze geleidelijkheid niet betracht en ste vent recht op een reorganisatie aan. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE G-S. hebben een ontwerp opgemaakt voor de verbetering van het wegvak ClingeNieuw Namen, lopende vanaf de 's-Gravenstraat te Clinge tot ongeveer 525 meter ten oosten van de kruising van de weg met de Kieldrecht- se Molenstraat. De kosten worden ge raamd op f 855.900,. De gemeente Clin ge zal voor 35 pet. (f 299,565,-) bijdra gen in de kosten, tenminste, wanneer de raad tydens de donderdagavond te houden openbare vergadering met het voorstel daartoe van GS. dat is overgenomen door b. en w. van Clinge akkoord zal gaan. Voorts hebben G.S. de raad van Clinge gevraagd 35 pet. van 3 pet. van de raming (f 8986,95) bij te dragen in de kosten, die zijn gemaakt by de op maak van het plan. De verbeteringswerken zullen door de provincie worden uitgevoerd. Daarbij zal men de gehele bestaande weg volgen, behalve in de bochten nabij Kiekenput- dreef en de kruising met de Kieldrechtse Molenstraat. Het huidige rijdek, dat be 6taat uit klinkerstenen, zal worden ver (Van een onzer verslaggevers) GOES Dit is een „luchtfoto" van een stukje grote markt in Goes, genomen vanuit de toren van het stadhuis. De markt stond vol kermisattracties en kermisvierende kinderen en toeristen. De wekelijkse markt moest gisteren vanwe ge die kermis verplaatst worden naar twee kleinere marktplaatsen in de Goe- tenmarkt. En voor wie aan al die over- se binnenstad: de Vismarkt en de Bees- volle markten niet genoeg had was er tenslotte nog een knusse kunstmarkt op vroegere weeshuis van Goes. vangen door een verharding met grind- zandasfalt ter breedte van zes meter; de weg is momenteel 5 meter breed. De weg zal worden voorzien van een vriiliggend rijwielpad, dat zal bestaan uit betontegels en 2.70 meter breed zal worden. De Kieldrechtse Molenstraat en de Kielstraat zullen op de te verbeteren weg worden aangesloten. Ten behoeve van de veiligheid van het verkeer zullen de nodige verkeersborden worden ge plaatst en zal de rijbaan aan weerszij den worden gemarkeerd door 10 cen timeter brede strepen. De breedte van de rijbaan tussen beide strepen zal 6 me ter bedragen. De voor de verbetering benodigde grond zal moeten worden aan gekocht door de gemeente. Reeds enige tijd geleden is besloten tot verbetering van de -Lange Nieuw- etraat. het gedeelte van de weg Hulst- Clinge-Nieuw Namen tussen de Hulster Van Maelstedeweg en de Gravenstraat in Clinige. De realisering van dit gedeel te van de weg zal wellicht zeer binnen kort ter hand worden genomen. In ie der geval zijn de grondaankopen nage noeg afgesloten. De Clingse raad heeft de aankopen al gefiatteerd. (Van onze correspondent) OOST-SOUBURG Aan de ka de langs het kanaal door Walche ren lag dinsdagmiddag bij Oost- Souburg grof geschut" afgemeerd. Dreigend lagen de gele granaten met hun zwarte neuzen netjes in het gelid. Glimmende en geladen granaten bestemd voor de muni tie-opslagplaats bij Souburg. Ze werden per boot aangevoerd. Het ruim lag volgestouwd met de ruim een meter lange gevaarten. De marinemensen laadden de grana ten met zoveel gemak over op een vrachtauto, dat het wel leek of het een onschuldig dagelijks karwei tje betrof. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De recherche van de Terneuzense gemeentepolitie heeft een grootscheeps onderzoek ingesteld naar de waarschijnlijk jeugdige daders van de vernielingen, die aangericht zijn in drie lokalen van de gereformeerde lage re school aan de Leeuwenlaan te Ter neuzen. In de school is schade tot een be drag van ongeveer f 3000,aangericht aan ruiten, meubilair, vloeren, muren, plafonds, lampen en aan leermiddelen. De politie heeft een vermoeden omtrent de identiteit van de vandalen. Het onder zoek stokt op het ogenblik echter, om dat verschillende individuen, die ervoor in aanmerking komen eens flink aan de tand te worden gevoeld, momenteel bui ten Terneuzen vertoeven. Dat werd ons meegedeeld door inspecteur D. van Ooijen, korpschef van de Terneuzense gemeentepolitie. De drie lokalen, waarin de vernielin gen hebben plaatsgevonden, zijn verhuurd aan de hervormde school en de openbare kleuterschool. De enorme chaos in de drie lokalen werd eind vorige week ont dekt door enkele spelende kinderen. De vandalen zijn waarschijnlijk omstreeks woensdag van de vorige week aan het DEN HAAG (A.N.P.) Aan de in ternationale jeugdzwemwedstryden die op 21 en 22 augustus te Barcelona wor den gehouden, zal ook een Nederlandse ploeg deelnemen. De Nederlandse afvaardiging bestaat uit de volgende meisjes en jongens: Hella Rentema (GDZ), Mirjam van Hemert (VZC), Yvonne van Kuilenburg (HPC), Mia Janus (HPC), Toti Heukels (PSV), Tineke van Rheenen (Naarden), Jan Evert Veer (ZIAN), Wim Muller (Kimbria), Herman Deekens (Jonas) en Jan Tinholt (Zwemlust). De leiding van de ploeg berust bij bondscoach Rob Kerkhoven en mevrouw W. Storm-Lan- deweer (Van onze verslaggeefster) ROOSENDAAL Omringd door een groot aantal kinderen, klein kinderen, achterkleinkinderen en vele vriend en vierde gisteren de Roosendaalse mevrouw L. Roeijers- Vissers haar 104e verjaardag Nog fier rechtop gezeten in een «i-^uEF^URG Volgens het jaarver- V i.i? van de Kamer van Kpophandel K„i j en voor Midden- en Noord. Soiifo tonen de reders grote belang NV tc vo°r,.de reparatiewerf van de de in T. ."i hj,kc Maatschappij De Schei- mei iqrI t ;Sloe- De werf werd op 4 den Sw m ,bedrllf gesteld. In 1964 wer- moin/ schepen gerepareerd. Hiervan moesten er 86 in het dok. t»n°do be"cht heeft De Schelde beslo- wor U,t te breiden met «en pier kranen "ere" van schepen, twee werf- SDortveid een recreatiegebouw schepen V°°r bemanningsleden met, van versierde stoel nam „moeder" zoals de gehele Roosendaalse ge meenschap haar kent, de geluk wensen in ontvangst van de stroom bezoekers, die haar de gehele dag door de hand kwamen drukken. Zij konden meteen genieten van het ki'entenbrood, dat door moeder Roeijers zelf was gebakken ter ge- teQenheid van haar verjaardag. Moeder Roeijers is overigens be taamd om haar krentenbrood. Ze is daarin niet de eerste de beste, dat bewijst wel de onderscheiding, wie gisteren op haar mooie zon dagse rurk bengelde. Ze heeft de ze gekregen van prins carnaval Jan I van Roosendaal, die ieder smullen" n"u krente'^rood komt Wd, D bur9emecster God- rif h lan .Roosend<"R en secreta- traditie T 9en' d'e gisteren naar traditie kwamen feliciteren met een enorme doos bonbons, moes- bèren" 'let baksel Pr°- De NTS-televisie kwam gister middag opnamen maken, zodat moeder Roeijers zichzelf gister avond nog in het journaal kon be wonderen. Zij kijkt nog vaak naar de televisie, even goed als ze bij mooi weer nog visites aflegt en haar kleine huishoudentje bij houdt. J werk geweest; donderdag werd in de directe omgeving van het schoolgebouw één van een stoel in de school afgebroken poot gevonden, die er de dag tevoren nog niet had gelegen. De daders hebben angstvallig vermeden enige schade aan het exterieur van het gebouw aam te richiten. Zij vernielden slechts een ruit aain de buitenkant om de school te kun nen binnendringen.1 Dat verklaart, dat het vandalisme eerst eind vorige week werd ontdekt. Bovendien werd de chaos in de drie deerlijk gehavende klasloka len aam het. oog onttrokken door de ge sloten gordijnen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De rijkspolitie heeft dinsdag proces-verbaal opgemaakt tegen vier var. de opgeschoten jongelui uit Goes, die maandagavond zoals wij hebben ge meld enig meubiliar en wat flessen hebben kapotgeslagen op het terras van café d'Oranjeboom te 's-Heer Hendriks kinderen. Het zijn A.D., H.R., J. van de W. en H.V. Tegen zeker twee andere jongemannen zal eveneens proces-verbaal wegens vernieling worden opgemaakt. De rijkspolitie heeft gisteren echter ook proces-verbaal opgemaakt tegen de eigenaar van het café, J.O., diens zoon C.O. en dochter M.O. Zij worden ver dacht van mishandeling. J.O. zou J. van de W. zondagavond met een bierflesje op zijn hoofd hebben geslagen. De zoon en dochter zouden met resp. vuisten en na gels H.R. hebben toegetakeld. Maandagavond schijnt de café-eigenaar vanaf het dak van zijn café een straat klinker in de richting van de dreigende jongelui hebben gegooid. Deze klinker zou een van de jongens hebben geraakt De vernielers hebben de drie lokalen buitengewoon grondig overhoop gehaald. Veel stukken meubilair zijn kort en klein geslagen, boeken en schriften werden ver scheurd en met inkt besprenkeld, leeg- gedrukte tubes plakaatverf lagen her en der verspreid, evenals lampen, die naar beneden zijn gehaald. Muren, plafond en lampen zijn bekogeld met stukken klei en de daders hebben omtrent 70 ruiten in het interieur van het gebouw aan dig gelen geslagen. Gemeentearbeiders en het personeel van de school hebben inmiddels de groot ste rommel opgeruimd. Grote hoeveel heden onbruikbaar gemaakt materiaal zijn naar de vuilnisbelt gebracht. Het nieuwe schooljaar zal ook voor de leer lingen van deze school op de vastgestel de datum beginnen. Dat neemt niet weg dat het nog even kan duren, voor alle sporen van de vernielingen zullen zijn uitgewist. (Van onze verslaggeefster) BREDA Met een kleurig défilé door een groot aantal verenigingen, een toe spraak door de Bredase wethouder van sport en jeugdzaken, de heer J. van Bij nen, en met een indrukwekkende vlaggen- parade is dinsdagavond in het sportpark te Princenhage de negende Nationale Jeugdvierdaagse officieel geopend. Bijna tweeduizend kinderen uit alle delen van Nederland beginnen vanmiddag aan de eerste tien of vijftien kilometers van dit vierdaagse wandelfestijn, dat voert door (de mooie omgeving van Breda. Tot nu toe hebben zich achttienhonderd kinderen laten inschrijven, maar de orga nisators verwachten dat dit aantal nog wel aanzienlijk zal stijgen omdat de deel- nemertjes uit Breda zich meestal pas op de laatste dag opgeven. De officiële opening van de Bredase jeugdvierdaagse, die in de loop der ja ren is uitgegroeid tot een nationaal eve nement, de grootste jeugdvierdaagse in Nederland, werd bijgewoond door dr. J. van Vloten uit Den Haag, landelijk se cretaris van de Koninklijke Nederlandse Bond voor lichamelijke opvoeding, wet houder J. van Bijnen, het comité Natio nale Jeugdvierdaagse Breda onder voor zitterschap van kolonel S. Kort, bestuurs leden en directeur van de Stichting Jeugd- reoreatie Breda de adjunct-directeur van de VVV, de heer J. Horsten, en een groot aantal pleegouders, dat gedurende de vier dagen dat dit wandelevenement duurt een kind van buiten Breda in hun gezin heeft opgenomen. Op het laatste nippertje een half uur nadat de openingsplechtigheid had moe ten beginnen liet burgemeester dr. R. Geuljans, die toegezegd had de Jeugdvier daagse te openen, plotseling verstek gaan. Zijn taak werd overgenomen door wet houder J. van Bijnen, die tot de geno digden behoorde. Wethouder Van Bijnen wees er in zijn speech op dat de onver wachte afwezigheid van de burgemeester niet duidde op gebrek aan belangstelling van het Bredase gemeentebestuur. Hij me moreerde het regelmatig contact van het gemeentebestuur met het comité. „Het ge meentebestuur heeft zoveel belangstelling voor de jeugdvierdaagse omdat hierdoor veel kinderen die in de grote steden geen ruimte hebben om te wandelen, nu wel buiten in de bossen kunnen lopen. De om geving van Breda leent zich uitstekend om de wandelsport te combineren met de recreatie", aldus de wethouder. Hij wenste de jeugdige wandelaars goed weer toe, welke wens even later door kolonel S. Kort, voorzitter van het comité Nationale Jeugdvierdaagse, werd herhaald. „Ik hoop dat het weer beter zal zijn dan tijdens de Nijmeegse vierdaagse"voor de volwasse nen". voegde hij eraan toe. Vervolgens werden de vlaggen van de deelnemende groepen gehesen onder de tonen van he; Wilhelmus, dat uitgevoerd werd door de Harmonie H.K.I. Hierna marcheerden de groepen, die gestoken waren iin kleurige uniformen, langs de genodigden om 7.ich te presenteren. De verenigingen die deelnemen aan de Bre dase Jeugdvierdaagse zijn afkomstig uit Breda. Rotterdam. Dordrecht, Hillegom, Den Bosch, Sprang-Capelle, Bodegraven, Tilburg, Haarlem. Hilversum, 's-Graven- moer. Den Haag, Almelo, Oud-Alblas, Soe- terwoude en Vlaardingen. Rotterdam is het best vertegenwoordigd wat aantal verenigingen betreft. Een extra applausje kregen de meisjes van de Pius X h.b.s. uit Almelo, die op de fiets van Almelo naar Breda gekomen zyn. DEN HAAG (ANP) In commentaar op de door de KLM aangekondigde ta riefsverlaging in het luchtverkeer naar en van Nederland, Suriname en de Ne derlandse Antillen, deelt de directie van de KNSM mee, dat deze afbraak van de tariefstructuur haar met grote zorg vervult. ..Luchtvaart en scheepvaart hebben elk hun problemen op het gebied van rentabiliteit en liquiditeit en het lijdt geen twijfel dat dergelijke drastische tariefsverlagingen een schadelijke in vloed op de rentabiliteit van het gere gelde lijnvervoer, zowel door de lucht als over zee, zullen hebben. De KNSM voorziet dat de genoemde maatregel niet zal nalaten het geregelde passa giersvervoer op haar schepen te onder graven. Bij de sterk gestegen exploita tiekosten van haar passagiersschepen is het de KNSM onmogelijk haar tarieven aan die van de KLM aan te passen. Zij voorziet dat een rendabele exploitatie van haar passagiersschepen in de laatste jaren toch al een groot probleem hierdoor nog verder in sterke mate bemoeilijkt zal worden. Nog onlangs heeft de regering bij monde van minister Suurhoff te kennen gegeven, dat het voortbestaan van de Nederlandse passagiersvaart haar ter harte gaat. Ontwikkelingen als de on derhavige brengen echter dit voortbe staan in gevaar". DALFSEN (ANP) De 44-jarige me vrouw T. Ordelman-Klinkspoor uit Warnsveld is dinsdagmiddag op de provinciale weg te Lemererveld bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zij reed om onverklaarbare redenen op de linkerweghelft en botste frontaal te gen een zware truck met oplegger uit Valkens waard. Haar auto werd' verpletterd door een der wielen van de truck. Mevrouw Or- delman, die alleen in de auto zat, was op slag dood. i

de Stem | 1965 | | pagina 3