Geschatte schade twintig miljoen Grote Clingse bezwaren tegen facet-streekplan Terreinfeest op Vrederust Cen1 la VIA DE Vele 104-jari «I NOG NIET GEOEFEND De zevende V. en D.-brand DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 AUGUSTUS 196S WALCHEREN AXEL TERNEUZEN Ernstige vernielingen in christelijke school N.V. SLAVENBURG^ BANK Clinge Caféhoudster gehuldigd SMOKKELBOTER ONDERSCHEPT Bromfietser ernstig gewond bij slippartij Oorsaak: diefstal met inbraak? T hanengevecht „GEPEPERD" PROTEST NAAR G.S. Dagblad De Stem Belemmering voor uitbreiding van dorpskern naar westen Gestoord Landbouw Gevaarlij k Niets bijzonders Skeletten vondst in grond nabij Hulster basiliek HOOG WATER Vandaag Eervol o burgeme van Gilze Kwestie Muzieksi 31 aug. vt rechtba Mevr. L. R Reparatie1 n.v. De Sc loopt go Westkapelle Auto slipte Door te snel rijden is de jeugdige Duitse Peter Rautschner uit Brachwede op de provinciale weg tus sen Westkapelle en Zoutelande geslipt en in een stuk land met suikerbieten terecht gekomen. De beide inzittenden, twee meisjes uit Middelburg, die een ritje naar Vlissingen mochten meema ken, kwamen hardhandig in aanraking met de grond. Dokter Huijgens, die snel aanwezig was en die eerste hulp ver leende. achtte opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Alle drie werden ze ver voerd naar het ziekenhuis St-Joseph. Van de auto bleef niet veel meer over dan een hoop verwrongen ijzer Auto tegen boom Door veel te snel rijden kwaim een auto bestuurd door de Vlissinger A. M. v. d. W. in de Zuid- straat tegen een boom terecht, waar door de auto op zijn kop kwam te lig gen. In de auto zaten nog 2 jongens uit Den Bosch en 3 meisjes uit Breda. Met zware verwondingen werden de jon gens en meisjes naar' het ziekenhuis in Middelburg vervoerd, nadat dokter Huij gens de eerste hulp had verleend. Sportdag De door de korfbalvereni ging Stormvogels" georganiseerde sportdag is wederom een groot succes geworden. Vanf twee uur was er op het gemeentelijk sportterrein een wedstrijd voor pupillen en adspiranten in versprin gen. hoogspringen, hardlopen, snelwan delen en behendigheisspelen- Na deze wedstrijden werd een korfbalwedstrijd gespeeld tussen een twaalftal van de Stormvogels en een twaalftal veteranen, die door de oudjes werd gewonen met 32 Op het Marktplein werd 's avonds een microkorfbaldemonstratie gegeven tus sen een Stormvogel en een V.E.D.O. 3-tal uit Vlissingen. die door de Storm vogels werd gewonnen met 18-15. De trek king van de verloting vond na afloop van de wedstrijd plaats, en de voorzit ter Piet Hengst kon een aantal mooie prijzen uitreiken. Viswedstrijd Op zaterdag 14 augus tus organiseert de plaatselijke hengel sportvereniging „Geduld overwint alles" een viswedstrijd op de ijsbaan'vijver. De ze wedstrijd is de tweede en tevens laat ste, die meetelt voor het verenigings- kampioensschap. De wedstrijd heeft plaats 's morgens van 7.30 tot 10 uur. Er zijn prachtige prijzen aan deze wedstrijd verbonden. Schieting De vereniging „Ons Ver maak" organiseerde een schieting op haar staande wippen. De uitslagen wer den: le hoogvogel: P. Steyaert, Graauw; 2e hoogvogel: Fr. Steyaert, Graauw; le zij vogel: L. Steyaert Fz, Graauw; 2e zij vogel: R. Roels, Axel; 3e zijvogel: G. Schuddings, Nieuw Namen; 4e zij vogel: G. de Smedt, Koewacht. (Wip 1.) Wi.p 2: le hoogvogel: H. van Hoecke, Wachtebeke (B.); 2e hoogvogel: L. Kindt, Kloosterzande; le zijvogel: P. Schoof, Sluiskil; 2e zijvogel: R. v. d. Huchte, Ove- zande; 3e zijvogel: G. de Bruine, Wach tebeke; 4e zij vogel: C. D'Hondt, Zand straat. Burgerlijke stand Geboren: Pieter zv J. Vermeulen-van Doorn; Lourina dv M. den Engelsman-de Feijter; Inge dv J. van Wijck-de Bree; Renato zv A. Kindt-Lafort: Joris zv H. van Mae- le-Audenaerd; Anita dv J. Hamelink- Dieleman; Elizabeth dv J. Dingemanse- Visser; Johannes zv C. de Kok-Minnik; Eric zv A. Klaaijsen-de Bruijn Huwelijksaangiften: Gerardus van Tiel 22 j. en Paulina van Troost, 21 j.; Wil lem van Wijngaarden. 22 j. en Maatje Waverijn, 24 j.; Bastiaar. Smaal, 20 j. en Dina Nouwens, 18 j.; Cornells Barske, 21 j. te Rotterdam en Jannetje van der Peijl, 21 j.Gelein Lensen, te Zaam- slag en Rietje Meijer, 22 j.; Henk Ti- tulaer, 29 j. te Sas van Gent en Jean- nine Renique, 28 j.; Alphons van de Vij ver, 24 j. te Axel en Maria Vanhijfte, 24 j.; Adrianus van der Mooren, 24 j. en Johanna Vanhijfte, 24 j Gehuwd: Jacobus de Footer, 25 j- te Axel en Hendrika Ollebek, 20 j.; Jan Andriessen. 20 j. en Rosemarie de Buck, 17 j.; Wiliem de Jonge, 29 j. te Axel en Cornelia de Kraker, 23 j.; Cornells den Exter, 23 j. en Frangoise Wissel, 24 j.; Bernardus Dankaart, 26 j. te Vo gelwaarde en Jeannette van Esbroek, 24 j. Overleden: Abraham J. van Minnen, 82 j., geh. gew.; Jan Bakker, 15 maan den te Axel; Jan Oppeneer, 49 j., on- geh. te Axel; Jan van Kerkvoort, 87 j geh. gew. te Sas van Gent; Adriana G. S. van Kerkvoort, 61 j., e.v. J. D. Jansen te Axel Gedurende de nacht heeft een bende vandalen in de christelijke lagere school (Advertentie) HYPOTHEEKBEMIDDELING Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Tcrneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553. aan de Leeuwenlaan ernstige vernielin gen aangericht. In een viertal lokalen werd ongeveer de gehele inventaris kort en klein geslagen. Meer dan vijltig ruiten werden stukge gooid, kasten omvergesmeten, inktpot ten leeggegooid en van de stoelen de poten gebroken. Ook de bureaus van het onderwijzend personeel hebben het moeten ontgelden. Doordat de gordijnen gesloten waren kon de bende ongestoord haar gang gaan Zij heeft het blijkbaar voorname lijk voorzien gehad op de lokalen, die door de hervormde schoolverenigingg worden gehuurd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Raadsvergadering;. Op donderdag 12 augustus a.s. 's avonds om zeven uur zal er in de raadzaal van het gemeen tehuis een openbare raadsvergadering plaatshebben waarin het nieuwe raads lid Dhr. F. Dobbelaar beëdigd zal wor den. Aan Dhr. Ch. IJsebaert, gemeente secretaris, zal op zijn verzoek eervol ontslag verleend worden. Ook zal be sproken worden om voor de tweede maal aan het Wit-Gele Kruis te Nieuw Namen een extrasubsidie te verlenen voor het jaar 1964. Nogmaals zal be sproken worden de verbetering van het wegvak Clinge-Nieuw Namen. In behan deling zal ook nog genomen worden het facet-streekplan ter bescherming van de waterwinplaatsen. Tenslotte is er nog een rondvraag, waarin enkele medede lingen aan de raadsleden zullen gedaan worden. Speeltuin. Nog steeds wordt de speel tuin door vele kinderen gedurende de vakantie bezocht. Het speeltuincomitè doet dan ook al het mogelijke om alles zo attractief mogelijk te maken. Nog deze week zal een kleuterleidster trach ten in de speeltuin diverse aanwijzingen te geven bij het spelen. Ook zal zij trachten om alle mogelijke spelletjes te spelen met de kinderen. Verder zullen deze week nog de nieuwe toestellen arriveren en geplaatst worden Dit zijn een nieuwe wip, een schommel, een klimpaal en een looprad. Tenslotte zullen er ook nog attracties gegeven worden doordat kleine pony's in de speeltuin zullen komen. Lamswaarde Reis bejaarden De jaarlijkse reis van onze bejaarden is weer achter de rug en mag als zeer geslaagd worden aangemerkt. De verzorging van de reis was weer in handen van het comité. Om 8 uur vertrok men naar Antwer pen. In Herenthals dronken de bejaar den een heerlijk bakje koffie. Van daar- vertrok men naar Mol, waar het zeer bekende Zilvermeer werd bezocht. In dit prachtige recreatieoord werd door velen genoten; vooral het boottochtje bracht velen in verrukking. Het hoofddoel van de reis was een be zoek aan Bo-bbejaanland Vooral de show viel in de smaak. Om 8 uur 's avonds arriveerde het gezelschap weer op het dorp. Sluiskil Postbode jubileert. Zaterdag a.s. zal de heer A. Verpoorte veertig jaar als postbode in dienst zijn van de PTT. Het jubileum zal maandagmiddag a.s. in de woning van de heer Verpoorte worden gevierd. Hij zal een bescheiden huldiging ondergaan. De heer Verpoorte is geboren in Sluiskil. Voor hij postbode werd werk te hij als landarbeider bij verschillende boeren. Zenn accuratesse als postbode is overal in Sluiskil bekend. De heer Ver poorte is sedert achttien maanden met ziekteverlof. In september wordt hij 65 jaar en zal hij met pensioen gaan. (Van onze correspondent) Ongeveer zestig bloemstukken, vele geschenken, schriftelijke gelukwensen en een grote drukte tijdens de receptie, dat was het huldebetoon voor mevrouw C. de Krijger-Bleijenberg, die het café ,,'s Lands Welvaren" vijf tig jaar exploiteert. Vele ingezetenen van Sluiskil, bekenden en familieleden van mevrouw de Krij ger en vertegenwoordigers van vereni gingen en instanties, waaraan café „De Krijger" in de afgelopen halve eeuw alle mogelijke dienstbaarheid heeft betoond, kwamen tijdéns de receptie hun opwach ting maken. De drumband van de door de vakanties uitgedunde fanfare ,,St. Franciscus van Assis" bracht mevrouw De Krijger een serenade voor het café, dat o.m. door „de club van half een zon dags" van een stemmige versiering was voorzien. Westdorpe Schieting Aan de schieting op de liggende wip bij M. Pluijm werd deel genomen door 38 schutters. De hoogvo gel en de eerste zijvogel werden gescho ten door de heer Van Herrewege uit Zelzate. De tweede zijvogel ging naar de heer F. van Geetsum uit Zuiddorpe. De meeste kleine vogels (5 st.) had de heer FL, Imuens uit Zuiddorpe. Rilland-Bath Raadsvergadering Tijdens de rond vraag van de dinsdagavond gehouden raadsvergadering heeft de heer Rijk KVP gevraagd, of b. en w. hun stand- punt reeds hebben bepaald ten aanzien van het verzoek van de bewoners aan de Tweede Weg om dit gedeelte van de ge meente op de riolering aan te sluiten. Het gaat hier om aansluiting van 23 hui zen. De kosten zullen circa ƒ30.000 be dragen. De raad discussieerde over de mogelijkheid om de aanlegkosten gedeel telijk te dekken door een baatbelasting. De raad voelde hier toch niet zo veel voor. B. en w. zegden toe de zaak nog eens te bekijken. De raad heeft alle voorstellen van b. en w. onveranderd aanvaard. Zo ging de raad akkoord met het voorgenomen herstel van de zg. Daalbouw-woningen. Verder herstel is evenwel wenselijk. Dit is echter moeilijk uit te voeren, omdat dan ook de huur tot een onevenredige hoogte zal moeten worden aangepast. Het gemeentebestuur zal nu proberen voor bepaalde herstellingen alsnog zoutschade- vergoeding uitgekeerd te krijgen. De voorzitter feliciteerde aan het be gin van de vergadering het KVP-raads- lid R. Rijk met diens zeventigste verjaar dag. (Van een onzer verslaggevers) KIELDRECHT <B) Een vliegende brigade van de Belgische douane heeft in Kieldrecht (B), nabij de Belgisch-Ne derlandse grens, een auto, waarmee dui zend kilo clandistien de grens overge brachte Nederlandse boter werd vervoerd, onderschept. De bestuurder van de wa gen, E. B. uit Stekene (B), trachtte er vandoor te gaan nadat de douaniers hem gedwongen hadden zijn auo o silsand te brengen. Hij werd echter achterhaald en is ingesloten in Dendermonde. (Van onze correspondent) WESTDORPE Toen de heer F. de B. uit Westdorpe gistermiddag huiswaarts keerde van een vakantiedagtripje per bromfiets kwam hij nabij het z.g. „Klein Gerat" zodanig te slippen, dat hij een vrij ernstige val maakte. De heer B. werd na medische behandeling opgenomen in het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil met een zware hersenschudding en een paar ge kneusde ribben. V. D. TE TILBURG IN DE AS GELEGD i (Van onze correspondent) TILBURG Volgens voorlopige schattingen bedraagt de schade van de brand, die in de nacht van maandag op dinsdag het gebouw van Vroom en Dreesmann in de Heuvelstraat te Tilburg in een puinhoop heeft veranderd, rond de twintig miljoen gulden. In goed twee uur tijd werd het kapitale pand in het hart van de stad in een ruïne herschapen. Over de oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid te zeggen. Wel is het oog gevallen op een pakketje goederen- dat onbeheerd in een kozijn van een winkel in de Heu velstraat lag en dat mogelijk op diefstal kon wijzen, al dan niet gecombineerd met inbraak. Vol gens de recherche kan echter geen verband worden gelegd tussen deze brand en inbraak. Toen de Tilburgse brandweer kort na de melding rond half vier arri veerde grepen de vlammen op de eerste etage van het gebouw al razend snel om zich heen. Het vuur sloeg door de ramen naar (Van een onzer verslaggevers) BREDA De brand, die V. en D. in Tilburg heeft getroffen, is de zevende die dit winkelbedrijf sinds 1961 teistert. In december 1964 brandde het magazijn te Heerlen af, in oktober 1963 de winkel aan de Bilderdijk- straat te Amsterdam, in maart 1963 werd het warenhuis in Leeu warden verwoest, in maart 1963 kraaide de rode haan op het Leid- se V. en D.-pakhuis, in november 1961 ging het warenhuis in Breda in vlammen op en in september van dat jaar was het centrale ma gazijn in Amsterdam aan de beurt. Bovendien ontstond er in no vember 1964 in het magazijn van het Bergen op Zoomse filiaal een gasontploffing, die geen brand maar wel veel schade veroorzaakte. buiten. Het was al snel duidelijk, dat de Tilburgse brandweer het karwei alleen niet zou kunnen kla ren en daarom werd de assistentie ingeroepen van de brandweer korpsen van Den Bosch, Kaatsheu vel, Oisterwijk, Dongen, Waalwijk, Breda en de bedrijfsbrandweer van de AaBe-fabrieken. Drie brandweerlieden raakten bij de bestrijding van de enorme vuur haard gewond. Juist een week geleden was zoals met meer gebouwen in Tilburg het ge val is door de brandweer een zgn. aanvalsplan in geval van brand bij V. en D. opgesteld. Dit kwam nu wel bij zonder goed van pas. Vandaar dat de bestrijding van de brand, die omstreeks half vier in de nacht werd gemeld gro tendeels aan de hand van dit plan kon worden uitgevoerd. Dat betekende mate rieel in de Heuvelstraat, de Willem II straat en de Tuinstraat, met bovendien gemakkelijk bereikbaar twee ambulan ce-wagens van de GGD en op het Heu velplein een commandopost, die voor alle contacten, oo-k met de brandweer kazerne, moest zorgen. Bij elkaar waren 172 brandwachten betrokken bij het titanengevecht, dat vanaf de grond, de ladderwagens en de daken werd gevoerd met 63 stralen, waaruit het water onophoudelijk in de vuurhaard werd gespoten. De enorme brandbare voorraden in het warenhuis lieten echter te veel ruimte aan het vuur dat zich via de eerste etage, waar het moet zijn ont staan, verspreidde naar de tweede etage en tenslotte ook naar onderen naar de winkelruimte op de begane grond. Als evolg van de enorme hitte sprong ruit na ruiit van het warenhuis, groot ge vaar opleverend voor de brandwachten, van wie er drie werden gewond. In bu- taflessen, in de k a mp e er af deling van het warenhuis aanwezig, vond het vuur telkens opnieuw impulsen, wanneer de ze met doffe knallen uit een sprongen- Van de aanvankelijke bedoeling het vuur ook van de in het begin nog niet aangetaste gelijkvloerse ruimte te be strijden moest ai spoedig worden afge zien, omdat het gevaar voor instortingen steeds groter werd. Een vry straffe wind joeg de vlammen niet alleen tot achter in het 100 meter diepe gebouw, maar ook huizenhoog de lucht in, dikke rook en vonken met zich meevoerend. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-V laarderen: Steenstraat 14, felelnon 237? Huist voor Walcheren en '.jiu Beveland; Klok straat i. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie' voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LiOT L. K. M DE JON tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost'Zeeuwsch' V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 237? Hulst privé ?ö72 Hulst Redacteur voo/ W est-Zeeuwsch- V laanderen J PET11, v. Ostadestraai 41. Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-tievelano en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties bestemo vooi de editie Zeeland t 0.18 oei mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzien^'ike cuductie „Kleintjes": 3 regels oi mindei t l,— elke regel meei t 9,25. Als één regel gelde Zo letters sn/ot leestekens Bi,4 plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en J.ÖO. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De raad van Clingt zal zich tijdens de donderdagavond a.s. te houden openbare vergade ring moeten uitspreken over het ontwerp-facet-streekplan ter be scherming van de waterwingebie den in de provincie Zeeland, dat t.m. 2 augustus ter visie heeft ge legen. Het gemeentebestuur van Clinge heeft ernstige bezwaren te gen het plan en heeft die neerge legd in een gepeperd bezwaar schrift, dat, wanneer de raad te neur en terminologie ervan kan onderschrijven, naar G.S. zal wor den gezonden. De Clingse raad maakte overi gens al bezwaren tegen het voor ontwerp-facet-streekplan, dat op december van het vorig jaar in de gelederen van de vroede vaderen ter sprake kwam. De voornaamste bezwaren tegen ontwerp-facet-streekplan zijn: Vaststelling van het plan zou een al gehele belemmering betekenen voor de uitbreiding van de woonkern Clin ge naar het westen. Uitbouwing van de kern naar het oosten is ook on mogelijk, omdat nagenoeg alle gron den ten oosten van de 's Graven straat een andere bestemming hebben of zullen krijgen. De grens van. het waterwingebied I ten westen van de 's-Gravenstraat vertoont een dermate gebroken lijn, dat controle op de uitvoering van de verordening ter bescherming van de waterwinplaatsen te zijner tijd zeer bemoeilijkt zal worden. Iet verschil tussen bedrijfs- en iienstwoningen ware nader te om schrijven. De te volgen procedures in take ontheffingen dienen niet gere geld te zijn in het facet-streekplan, doch in de aanvullende voorschriften van de desbetreffende beschermings- olannen. )e binnen de grenzen van het water wingebied I vallende landbouwgron den zullen niet meer rendabel kunnen worden bewerkt, omdat bemesting met natuurlijke meststoffen niet toe gestaan is. Verschillende landbouw, bedrijven zullen zo zwaar worden ge dupeerd, dat vestiging elders de enige oplossing zal zijn. Iet is onaanvaardbaar dat schade /oor belanghebbenden, voortvloeien- dende uit het facet-streekplan, op welke wijze of op welke grond dan ook ten laste van de gemeente kan worden gebracht. het terwingebied ten westen van de 's-Gra venstraat te willen opschuiven tot het einde van de Kerkstraat en het daardoor vrijkomende gedeelte aan te wijzen als beschermingsgebied Ha. Een en ander zal naar de mening van b. en w. weinig afbreuk doen aan de waterwinning (het betreft hier een stuk grond ter grootte van slechts 30 hectaren; het gehele wa terwingebied beslaat ruim 1025 hecta ren) maar van grote betekenis zijn voor de uitbreiding van Clinge-dorp. Wanneer het facet-streekplan onveran derd wordt vastgesteld, zijn er, indien ;lle beschikbare bouwterreinen in het huidige ♦uitbreidingsplan zijn uitgegeven, geen mogelijkheden meer om een ver dere „kernvorming van Clinge-dorp te creëren". Het college wijst erop, dat uitbreiding van de woonkern naar het oosten bijna onmogelijk is: daar is er een uitbreidingsplan voor industrievesti gingen en bevinden zich twee sportvel den en een prachtig recreatieterrein. Woningbouw ten oosten van de 's-Gra venstraat en ten zuiden van de Kapelle- dreef is af te raden. Dat zou de „city vorming" niet ten goede komen en bo vendien zou de bebouwing te dicht bij de rijksgrens met België komen. B. en w. van Clinge tonen er zich verstoord over, dat G. S. in het geheel In het bezwaarschrift wordt er ook op aangedrongen de verbodsbepalingen ten aanzien van het gebruik van faecaliën en andere natuurlijke mest voor de landbouwgronden in het waterwingebied I op gelijke voet te stellen met die voor de gebieden II en Ila of een alge hele ontheffingsregeling te ontwerpen, waardoor voor alle landbouwgronden in het gehele waterwingebied dezelfde bepalingen zullen gelden. Voorts spreekt men de verwachting uit, dat de schadevergoedingen voor de landbouwbedrijven, die zich elders zul len moeten gaan vestigen navenant de moeilijkheden zullen zijn, die deze be drijven door de mogelijke vaststelling geen rekening hebben willen houden met Ivan het facet-streekplan zullen krijgen het verzoek, de begrenzing van het wa-op te lossen. Tot ver in de omtrek daalden de bran dende flarden neer zonder echtei schade te veroorzaken Wel bestond] groot gevaar voor de belendende perce len in de Heuvelstraat en voor de ge bouwen gelegen aan het zeer smalle Pieter Vreedepad. Met levensgevaar waagden de spuit gasten zich in de nauwe trechter om de muren van de naastgelegen panden nat te houden. Ook al bleek ma twee uur, dat van het gebouw van V. en D. slechts de kal© muren zouden resten, voldoe ning was er stellig bij de manschappen dat de schade aan de omliggende ge bouwen beperkt bleef tot voornamelijk waterschade. Dat in de omgeving een aantal ruiten knapten lag met 'n derge lijke hitteomtwikkeling voor de hand. Een gevelstuk van dertig meter lengte sloeg door het dak van een naburig modehuis en veroorzaakte (Van onze correspondent) TILBURG De bedrijfsbrand weer van V. en D, heeft bij de nachtelijke brand geen dienst kun nen doen. Kortgeleden werd be sloten 68 werknemers van V. en D, bij de brandweer op te laten lei- den: een deel als brandweergroep een ander deel als opruimings- ploeg. De mensen hadden echter pas vier lessen achter de rug. Ze konden dus moeilijk worden inge zet. in de tweede helft van deze maand zullen de cursussen worden voortgezet. daar schade op de bovenste etage, Zoals reeds in. de aanhef vermeld is, zou er geen verband tussen in braak em brand bestaan. De vondst van een aansteker en een tablet chocolade deden aanvankelijk ver moedens in deze richting uitgaan Overigens had in dat geval verwacht mogen worden, dat het inbrekers alarm in werking was gesteld, het geen niet gefbeurd is. Vijfhonderd employes van V. en D. werden in de vroege morgen opgevan gen door de 'bedrijfsleiding. Een deel I zal te werk gesteld worden in de Ventiet op de Westermarkt en in het filiaalbe drijf (de vroegere Priba) in de Heuvel- f straat. Andere personeelsleden zullen tij delijk in Breda, Eindhoven en Den Bosch worden ingeschakeld. Wegens gevaar voor instorting van de 50 centimeter uit het lood staande voor gevel zijmuren waren reeds gedeel telijk ingestort werd de Heuvelstraat voor alle verkeer ook het voetgan gersverkeer afgesloten. HULST Bij graafwerkzaamheden nabij de Hulster St. Willibr ordusfoasiliek de nieuwe v e r warmings installatie daarvan wordt voorzien van een grote brandstoftank zijn vele skeletten van mensen gevonden. Naar de mening van de heer P. J. Brand, amateur-archeoloog, betreft het geem bijzondere vondst: „Zo als dat in vele plaatsen de gewoonte if geweest heeft de Hulster parochie haar doden lange tijd vanaf de stichting van de basiliek rond 1200 tot 150 jaar gele den om de kerk begraven. Vandaar de skeletten." De stoffelijke resten van de Hulster voorvaderen zullen weer onder de grond verdwijnen bij het dichten van de kuil, waarin de tank zal worden ge* deponeerd. (Van een onzer verslaggevers) handboogtent, HALSTEREN Het terreinfeest van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust te Halsteren is een overweldigend succes geworden. Het stralende weer en de tal loze attrakties waren er de oorzaak van, dat niemand van de verpleegden, het ver plegend personeel en de andere opwo- nenden zich maar een moment behoefde te vervelen. Na de opening door de geneesheer-di recteur, dr. M. van der Beek, verspreid de men zich over het feestterrein, waar men zich op alle mogelijke manieren kon vermaken. Er was een schiettent, een een friteskraam en een oliebollentent, een draaimolen met een heus pierement, een zeer in trek zijnde Kop van Jut, een polospel, een hinder- nisbaan, een ballenballet, een rad van avontuur, er was een tentoonstelling van tekeningen en er was een veel hilariteit opwekkende baan, waar vele waterige misstappen werden gemaakt. Bovendien werden de hele dag door fiets wedstrijden gehouden, vijfkampspelen, volksspelen, de kinderen lieten ballonnen los, de har monie Euphonia zorgde voor opgewekte intermezzi en 's avonds speelde Melodia plezierige en onderhoudende muziek. Morgen, donderdag 12 aug.: Hanswe?1 3.13 en 15.26 uur; Terneuzen 2 40 14.51 uur; Vlissingen 2.06 en 14.20 uu Wemeld'inge 3.53 en 16.15 uur. (Van een onzer veil GILZE-RIJEN Bil aan mr. E. L. H. M. v; september op zyn vers! slag verleend als burgej ze-Rijen, met dank voor bewezen diensten. Dit het bereiken van de pel de leeftijd. Burgemeester Van Mie! dag 18 augustus a.s. zij: dag. Inmiddels heeftl Rijen een feestcomité scheidende burgemeest] afscheid zal bereiden. Burgemeester mr. E. I sinds 1 november 194| van Gilze-Ryen. OOSTBURG J Ledel 20 uur Koninginnen van de »®C1 14 j. TERNEUZEN -Luxer 20 uur West Side Story, 14 J. (Van een onzer vei BREDA. —Op 31 augus die Stichting Bredase Muz school en de gemeente 1 Arrondissementsrechtbank! genover elkaar sta: nieuwe proces, dat gisti de rechtbank gevoerd nl. verstek verleend tot turn, omdat de gemeente) da eerst vandaag zal bij gemeente verweer zal vcij besehuldiging van de Bre Zoals bekend hebben b. eij de raad voorgesteld weer te voeren. Zoals wij aa eerder hd ceerd heeft de Stichting ziek- en Balletschool del] een 37 punten tellende dq schuldigd een onrechtmat drijven jegens de stichtir- vaarding geeft de stichtiH ming van handelingen, did als onrechtmatig kunnen merkt. Met name worde noemd een pre-advies va CBreda waarin werd voo- dieverlening, aan de sticht de huur van het school! zeggen, geen medewerknf aan de nieuwbouw en ovl oprichting van een geml zieks chool. In de dagvaarding wordt tie van het afwijzend raj rijksinspecteur voor muzie] twist en de gemeente wor weten doelbewust aan te ondergang van de particu! (Van onze verslagg ROOSENDAAL On een groot aantal lcinde kinderen, achterkleinki vele vrienden vierde Roosendaalse mevrouw Vissers haar 104e ver ja Nog fier rechtop gezi MIDDELBURG Volgen V u4 van de Kamer va j?en voor Midder Zeeland tonen de reders nv t? v-0(Jr de reParatiew Sp in e Maatschap mpHooj ^0e- -De wc den 1 111 bedrijf gesteld. schepen gerepare 7 fn u r 86 in het dok. +Jr j1 bericht heeft De S 7erf uit te breiden voor het meren van schepei kranen en een recreatid sportveld voor bemannin

de Stem | 1965 | | pagina 2