jke Eerste paal uitbouw gasthuis Middelburg Speelinstuif Breda: een kinderparadijs 25 ct u direct energie Auto reed melkwagen klem tussen en vangrail inwerk mitenlucht twintig leerling verpleegsters nodig Beter resultaat bij de Coöp. Groen voeder drogerij Z.-Y1. V erboden vruchten 24-tallen Zuid-Beveland kampioen WROEGING Meisje door auto gegrepen Sas-van-Gents in Frankrijk Afscheid van voorzitter J. W. Scheele Cross-wedstrijd te Biervliet Voor pony's en rijpaarden Bestuurster licht gewond verongelukt Twee personev verwisseld UITBREIDING KUNSTMARKT IN GOES Bromfietser bij oversteken gewond zwaar ??pte d€ heer v- B- 25 meter mee- Rotterdammer in verkeer gedood Bewijs dat de jeugd in de moderne woningen veel ruimte te kort komt Geld èn visie Marechaussee vloog met auto uit de bocht Stremming bij Lewedorp 10 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 AUGUSTUS 1965 5 Werkspoor voor u ken in het Botlekgebied lannen nodig die mee- euwbouw en onderhoud ken, zoals olieraffinade- he installaties, bruggen werken zijn wij in de ge- nsen met ervaring als: montagewerker I of bankwerker its vaklieden te plaatsen. ne scholingscentrum in bied kunnen metaalbe en opgeleid tot pijpfitter iet enige jaren ervaring ien speciale reis- en ver-' •goeding. ERKSPOOR VICES AND CONSTRUCTION ,ichtingenavond die zal ig 11 augustus a.s. van iw. Arbeidsbureau te Reiskosten worden vergoed. Romige caramel met volle melk geeft direct weer energie. Luchtige crème met glucose geeft meer uithoudingsvermogen. Heerlijke chocolade houdt u in top-conditie. N. VAN DER STEEN (Van onze correspondent) KWADENDAMME. De Provinciale Zeeuwse Schuttersbond organiseerde op de wippen van Victoria te Kwadendam- me provinciale kampioenschappen tussen 24-tallen van Zuid-Beveland en Z. Vlaanderen. Dit was de tweede wedstrijd. Mochten in Hulst de Bevelanders met 48 tegen 45 punten winnen, nu spanden zij de kroon met 37 tegen 29 punten, zodat het 24-tal van Zuid-Beveland kampioen werd voor 1965 en de wissel bek er in ontvangst mocht nemen. Het 4-tal van Zeeuwsch- Vlaanderen dat in Hulst de baas was bleef het nu ook met maar even 21 tegen 8 punten. Maar de persoonlijk kampioen van Kwadendamme werd M. Allemekinders. Na afloop reikte burgemeester van Liere de prijzen uit. Ondertussen werd op de tweede wip door Victoria een gewoon concours gegeven waarvan de uitslag als volgt was. Hoofd vogel: j de Jonge, van Concor dia en J. Bongers, van Willem-Teil. 1ste zijvogel: E. Jonkheijm, van Willem-Teil te Kloosterzande. 2de zij vogel: E. Jonk- heim, voornoemd. 1ste bovenkal: J. van Waterschoot, van Willem-Teil te Kloos terzande. 2de bovenkal: G. van Waes, van St.-Sebastiaan te Westdorpe. 1ste onderkal: A. Martens, van Vios te 's- Heerenhoek. 1ste klep: A. Meeuwse, van Spes-Nostra te Ovezande. 2de klep: A. de Jonge-Rijk, van Willem-Teil te Ovezande. 3de klep: P. Rentmeester, van A.D.L.M. te Kwadendamme. Meeste klei ne vogels: J. van Waterschoot, van Kloosterzande, 4 stuks. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. Zondagavond werd in de Glacisstraat te Vlissingen een damesfiets gestolen. De fiets behoor de toe aan de zeventienjarige mej. M. F. Gisteravond om half acht kreeg de Vlissingse politie aen anoniem telefoontje: „Als u een gestolen da mesfiets zoekt dan staat die aan het Rode Putje in Souburg". Toevallig kwam enkele minuten later mej. F. nog eens informeren of er al iets over haar fiets bekend was. De politie nam haar in een surveillance auto mee naar het Rode Putje. De gestolen fiets stond er inderdaad. Onbeschadigd. (Van een onzer verslaggeefsters) OSSENDRECHT. Rond zes uur maandagavond is in de Molendreef een ongeluk gebeurd, waarbij het tienjarig meisje A. Clarijs uit deze gemeente zwaar aan het hoofd werd gewond. Het ongeluk gebeurde, doordat het meisje, dat aan de rand van de weg speelde plot seling de weg overstak, toen de heer P. S. uit Sas van Gent met zijn auto kwam aangereden. De automobilist kon een bot sing niet meer vermijden. Het meisje werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer B. Hesselink, voorzitter van het Be stuur der Godshuizen te Middel burg, heeft gistermorgen de eerste paal geslagen voor het nieuwe zusterhuis en de nieuwe psychia- trisch-neurologische afdeling van het Middelburgse gasthuis. Tijdens een bijeenkomst in de regen tenkamer van het ziekenhuis herinnerde de heer Hesselink er aan, dat de ad ministratieve voorbereidingen vieren- een half jaar in beslag hebben genomen. Hiij was blij, dat nu eindelijk met de praktische uitwerking van de plannen een begin kon worden gemaakt. Over anderhalf jaar zal deze belangrijke uit breiding van het Middelburgse gasthuis opgeleverd kunnen zijn. Het nieuwe zusterhuis wordt zes- hoog. Het is speciaal bedoeld voor de leerling-verpleegsters. Deze zijn nu ge huisvest boven de kantoorgebouwen en de keuken. Deze behuizing is evenwel zeer onvoldoende. Zij is volgens het bestuur zelfs een van de belangrijkste redenen voor het grote tekort aan leer ling-verpleegsters, waarmee het gast huis kampt. Het bestuur zou er niet minder dan twintig leerling-verpleeg sters bij willen hebben. In het zuster huis zai plaats zijn voor 60 leerling verpleegsters. De psychiatrisch-neurologische afde ling is momenteel eveneens gebrekkig gehuisvest. De afdeling is onderge bracht in een houten barak en kan slechts iets meer dan tien patiënten hebben. Het nieuwe paviljoen zal plaats bieden aan veertig patiënten. Onder het paviljoen zal bovendien het nieuwe mortuarium van het ziekenhuis worden ingericht. De uitbreiding gaat ongeveer vier miljoen gulden kosten. staan en waaruit een hechte sfeer van vriendschap is gegroeid. Ook de voor zitter van het C.B.S., de heer Koster te Axel, prijst de heer Scheele voor het samenbundelende element, dat hij in het jortge bestuur van de coöperatie is geweest. De voorzitter van de drogerij te Scherpenisse, de heer Brooymans, dankt de heer Scheele hartelijk voor de prettige tijd, waarin zij op diverse ter reinen samen mochten optrekken. BIERVLIET Velen hebben in het recreatiecentrum ,,De Braakman" ge noten van de cross wedstrijd voor pony's en rijpaarden. De organiserende vereni ging, ,,De Haringruiters" uit Biervliet, kon, mede dank zij het mooie weer, op een prima geslaagde middag terug zien. De hindernissen en opdrachten waren verspreid op een parkoers van 3 km. Dat paarden en ruiters zich duchtig weerden blijkt wel uit het feit, dat er een ge ring verschil was in het aantal straf- punten. De tijd moest veelal de beslis- sng brengen. Bij de Shetlandpony's was de uitslag: 1. Annelien de Feijter, Axel. 2 Leen- dert Dees, Axel, 3. Marijke Sc'hilleman, 4. Franeisca Kalkman, beiden Biervliet, 5. Adrie de Feijter, Axel, 6. Theo Buys- se, 7. M. van Hoeve, 8. J van Hoeve, allen Biervliet, 9. J. Scheele, Axel, 10. Johan Scheele, Axel. Bij de middenklasse was de uitslag: 1. Jan de Feijter, 2. S- Sanderse, bei den Axel, 3. AdriSchilieman, Biervliet, 4. Christie Esselbrug, 5. Tini Scheele, beiden Axel. 6. A. Catseman, Biervliet. 7 J. den Doelder, Axel, 8. Corrie de Feijter, Axel. 9. Guido Mullaert, Bier vliet, 10. K. de Feijter, Axel, 11. Jaap den Doel'dier, Axel. Bij de rijpaarden was de uitslag: 1- E. de Putter. Zaamslag, 2. Ineke Bolleman, Axel, 3. C.A. Dees, Zaam slag, 4. Matty Dieleman, Zaamslag, 5. C. Vinke, Zaamslag, 6. P Dieleman, Axel, 7. J. van Cadzand, Zaamslag, 8. Suus de Kraker, Zaamslag, 9. H. Rie- mens, Zaamslag, 10. F. Haak, Biervliet De eerste drie uit elke klasse mochten een medaille in ontvangst nemen. Voor alle overige deelnemers was er een her innering aan deze prettige middag in „De Braakman." (Van onze veslaggeefster) Op rijksweg 17 werd maandagochtend bij de splitsing voor richting Roosen daal en Rotterdam een personenwagen, bestuurd door de 35-jarige mejuffrouw R. uit Hoorn, door een melkauto tegen de vangrail gedrukt, waardoor de auto in tweeën brak. De bestuurster werd uit de wagen geslingerd en liep slechts enkele lichte verwondingen op. Ze werd voor observatie naar het Charitas- ziekenhuis veroerd. Mejuffrouw R. kwam met haar wagen vanuit richting Bergen op Zoom en wilde afslaan voor de weg naar Rotterdam, waarbij ze de bocht te scherp nam. Hierdoor werd ze gegrepen door een vrachtwagen met aanhangwagen, volgeladen met melk, die vanuit Zeeland naar de melkfa- friek Het Anker moest en rchtdoor naar Roosendaal reed. Door deze ma noeuvre werd ze tegen de vangrail gedrukt. Van de personenauto bleven slechts brokstukken over. De takelwagen van de firma de Jong was uren na het on geval nog druk bezig met 't opruimen van de stukken. Ook de melkauto liep aanzienlijke schade op. Andere vracht wagens moesten komen om de melk naar de fabriek te transporteren. Op de foto: De brokstukken van de wagen wor den bij elkaar gegaard SAS VAN GENT Mevr. W. Colsen- Simons uit Sas van Gent is om het leven gekomen bij een auto-ongeluk, dat vrijdagavond jl. gebeurde nabij Tours in Frankrijk De auto van de familie Colsen raakte aan het slippen en botste tegen een tegenligger. Mevr. Colsen werd op slag gedood. Haar echtgenoot (Wethou der van Sas van Gent) werd gewond aan een van zijn schouders. De twee kin deren van de heer en mevr. Colsen, die I ook in de auto zaten, bleven ongedeerd. 1 De fam. Colsen, die haar vakantie had doorgebracht in de omgeving van Tours, was op terugreis naar Nederland. BREDA Bij het verslag van het auto-ongeluk in Retranchement. waarbij de heer P. Backx uit Terheijden om het leven kwam, hebben wij abusieve lijk vermeld, dat de wagen bestuurd werd door de heer De Jonge ut Bre da. Dit moest de heer Scholten uit Breda. Verder is niet de heer Scholten, maar de heer De Jonge met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis in Til burg vervoerd. De heer Scholten werd in Oostburg behandeld. GOES Dg kunstmarkt in Goes, die is ingericht op liet binnenplein van het voormalige weeshuis, zal vanaf vandaag worden uitgebreid door de medewer king van drie leerlingen van c\e kunst academie te Breda. De groep zal actief bezig zijn met schilderen, tekenen poppen maken. De Goese Middenstands Centrale die de kunstmarkt organiseert, hoopt' ook nog een pottenbakker te kunnen aan trekken. (Van onze correspondent) HULTEN Maandagmiddag om tien Voor half vier is de heer v. B. uit Oos terhout bij het oversteken van de rijks- Weg Breda.Tilburg met zijn bromfiets door een passerende auto gegrepen, m bestuurder van de auto, de heer W. C. uit Breda, trachtte door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar kon deze niet verhinderen. De auto Met een gecompliceerde rechterboven. wSa vfH i eL\ inwendige kneuzingen id het slachtoffer per ambulance van EliJKe(f,b?Su ?ilzc-Rijen naar het St.- tiiisabethziekenhuis te Tilburg vervi ST.-KRUIS De jaarlijkse algeme ne ledenvergaderingen van de Coöp- voederdrogerij „Z.-Vla anderen", gehou den in hotel Rotterdam te Terneuzen, werd door de voorzitter, J. W. Scheele, geopend. Deze stelde dat het resultaat van het afgelopen boekjaar, dat op 31 maart afsloot, een heel wat gunstiger beeld te zien gaf. dan het voorgaande jaar. Dit is mede een gevolg van be tere weersomstandigheden, waardoor een hogere kilo-opbrengst per ha werd verkregen en het volgen van een effi ciënter werkwijze in de fabriek en van de buitendienst. Van een financiële top- opbrengst is in vergelijking met andere gewassen nog wel geen sprake, alhoe wel er ook daar dikwijls sprake is van een misgewas, wat op heden weer dui delijk naar voren komt. Als de leden plm- 10 cent per kilo gedroogde luzerne uitbetaald kregen, dan is luzerneverbouw alleszins rendabel. De moderne akker bouwer moet ook incalculeren de struc- tuurverbeterende werking, daar deze doorslaggevend is voor het totale rende ment van zijn bedrijf. In zijn totaliteit is het bedrijf na drie jaar van produ ceren wel geslaagd te noemen. Tech nisch gezien voldoet het aan de gestel de verwachting, niet alleen voor het drogen van de luzerne en 't gras, maar ook voor het drogen van pulp en het fabriceren van de L.P.M.-brokjes. Voor al de pulpdroging is een unicum in Ne derland en de omringende landen Uit het jaarverslag blijkt dat het le dental op peil blijft. De aangevoerde luzerne bedroeg 17.682 ton vers produkt. Ook de pulp campagne was door de uit breiding van de bietenteelt verdrievou digd. De directeur, de heer Van der Lijcke, gaf daarna een overzicht van de nu aan de gang zijnde campagne. Na een goede start heeft het ongunstige weer van de laatste weken een rem op de produktie gezet. De grote afstanden spe len ook een grote rol en de toekomst wijst op vervoer met vrachtwagens. Hij onderschreef de woorden van de voor zitter dat het bedrijf de kinderziekten heeft overwonnen en in zijn geheel als geslaagd kan worden genoemd- De jaar stukken werden door de vergadering vlot goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd als bestuurslid herkozen de heer J. Brug- geman-Dobbelaar te Philippine. De voor zitter, de heer J. W. Scheele, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd als bestuurslid vervangen door Jac. Scheele te Vogewaarde. Verder werd de heer Jac van de Ree te Zaamslag gekozen als lid van de Raad van Toezicht in de plaats van het aftredende lid L. de Fey- ter te Terneuzen. Daarna werd door de heer L. Elen- „faS' van de drogerij te Scherpe- msst, tevens voorzitter van de V.C.G en secretaris van de C V.G. een alge meen overzicht gegeven van de stand van zaken in de drogerijwereld. voorzitter spreekt dan enkele woor- rie lei» afscheid, nu hij voor het laatst rtr„k£ nng heeft geleid. Door van fuJTi 2aaTheden en culminatie van functies, achtte hij het beter om het bestuurslidmaatschap neer te leg gen. De vice-voorzitter, de heer A T Buysse te Aardenburg, spreekt namens het bestuur en de leden hartelijke woor den van dank tot de heer Scheele Hij memoreert de sfeer van samenwerking die er heerste, vooral in het dagelijks bestuur. Ook dc voorzitter van de com missie van toezicht, de heer De Niis te Terneuzen. roemt de aftredende voorzit ter. Verder wordt nog het woord ge voerd door de heer Elenbaas die bij de oprichting als adviseur het vóorlopi» be- Tilburg vervoerd, stuur met raad en daad heeft fijge. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een dode was gisteren het trieste gevolg van een botsing ter hoogte van 's-Heer Hendrikskinderen. Een personenauto met twee Rotterdamse elektriciens reed op rijksweg 58 frontaal op een vrachtauto. Een van de Rotterdammers, M. Meijer, was op slag dood. Zijn col lega. de bestuurder E. D., werd met een hersenschudding, een shock en ver wondingen in het gezicht in een zie kenhuis te Goes opgenomen. De beide elektriciens waren op weg naar de centrale van de Provinciale Zeeuwse Electriciteitsmaatschappij te Vlissingen. Ter hoogte van café De Oranjeboom ging D. passeren op het moment dat de vrachtauto van tegen gestelde richting al te dicht genaderd was. De bestuurder van de vracht auto bleef ongedeerd. (Van onze correspondent) WESTDORPE Een angstige vaderde heer A. Verhagen uit Westdorpe, heeft zijn zoontje en twee van diens vriendjes naar een huisarts in Sas van Gent gereden, nadat hij te weten was gekomen dat de drie juist tevoren een aan tal appels hadden gegeten van bo men, die even daarvoor waren be spoten met een chemisch middel ter bestrijding van ongedierte. De arts, dokter Puylaert, gaf de kna pen zuiveringsmiddelen te slikken. De jongens hebben geen nadelige gevolgen van het eten van de be spoten appels ondervonden. De drie vriendjes hadden in een boomgaard van de weduwe D. aan de Graaf Jansdijk gespeeld. Ach teraf is gebleken, dat de chemische substantie bij „inwendig gebruik niet zo gevaarlijk is, als de onge ruste vader veronderstelde. Des ondanks is voorzichtigheid gebo den en is het zaak de kinderen erop te wijzen, dat zij maar beter bin ten de boomgaarden kunnen blij ven. Links: Het twaalfuurtjesmaakt op de speelinstuif dubbel zo lekker. Onder: Zou de dokter pop beter kun nen maken? G)P een moment, dat berichten circu leren over de thuiskomst van ver schillende wegenbouwers, die geen goede kans meer hebben om tegen gun stige voorwaarden hun mensen en ma teriaal over de grens te zetten, gaat de vraag naar een goede en doortas tende verkeerspolitiek in Nederland weer eens extra klemmen. Natuurlijk komt er voor de juiste verkeerspolitiek meer kijken dan al leen maar een voortvarende wegen bouw. Het uitbreiden en moderniseren van het Nederlandse wegennet is ech ter inderdaad een knelpunt. Daarom zal er veel begrip leven voor de klacht van Nederlandse wegenbouwers, die vinden, dat de overheid te kort schiet op 't gebied van grootscheepse plan ning en grote opdrachten. Deze wegenbouwers wensen een soort van „Deltaplan" voor de wegen bouw, omdat alleen dan de onderne mers redelijke zekerheid hebben ter zake van rentabiliteit van enorme in vesteringen, die ze moeten doen, en ter zake van de opbouw van een vast personeelsbestand. De kritiek op het te kort schieten in visie is steekhoudend, zoals vooral in het enkele maanden geleden gepubli ceerde rapport „Verkeerspolitiek" van de Katholieke Volkspartij gesignaleerd werd. De kritiek culmineert daarbij in de bange vrees dat tot nog toe het ver keersbeleid te overwegend technisch en financieel bekeken werd in plaats van dit beleid te grondvesten op poli tieke beslissingen van langere termijn. Het mag geen wonder heten als de overheid een beetje verrast is door de hevige verkeersexplosie van de laatste tien jaar. Maar ze stelt zich tegenover het nageslacht in gebreke, wanneer ze door blijft gaan met deze explosie al leen maar bij stukken en beetjes te bestrijden, in plaats van met 'n door dacht, veelomvattend structuurplan. Kritiek is gerechtvaardigd wanneer de regering voor de financiering van urgente rijkswegenprojecten uitkomst zoekt, maar tegelijkertijd de vraag openlaat hoe lagere organen daar fi nancieel op kunnen aansluiten. Ter zake is verder de vraag of men thans kan volstaan met louter op de behoeften van omstreeks 1970 te letten. Dan herhaalt zich immers de recente geschiedenis: er worden vele miljoe nen guldens uitgegeven voor projecten die weer onvoldoende blijken op het moment, dat ze gerealiseerd zijn. De verkeersontwikkeling is tegenwoordig even stormachtig en revolutionair als de urgentie van een goede ruimtelijke ordening. Maar wanneer het KVP-rapport ver schillende goede suggesties voor een structureel verkeersplan biedt, strandt het tenslotte toch een beetje op het belangrijke financieringsvraagstuk. Te recht wordt opgemerkt, dat ook de fi nanciering in één wet geregeld moet worden, al was het alleen maar om de wetgevende macht materieel aan de onverkorte uitvoering van het plan te binden. Maar de daarop volgende verdedi ging van een rijks wegenfonds over tuigt niet omdat ook dit fonds geen voldoende geldstroom kan garanderen. Meer en meer wordt duidelijk, dat een fors deel uit de algemene opbrengst van fiscale aanslagen mèt betekenis volle, maar overdreven bijdragen van de directe weggebruikers nodig zijn, die echter aangevuld zullen moeten worden door kredieten waarvan de lasten in zuinige mate zullen komen te drukken op de generatie in wier be lang op dit moment tot kostbare inves teringen moet worden besloten. Het zal dan nog een hele kunst zijn een middel te vinden opdat deze le- ningspolitiek niet gevaarlijk inflatoir gaat werken, zodat bepaalde versobe ringsmaatregelen noodzakelijk blijven. Wanneer de overheid er niet zeker van is, dit door haar loon- en prijsbeleid te kunnen bereiken, zal ze niet voor fis cale methoden, hoe onpopulair ook, mogen terugschrikken. Want projecten van het type onder- wijsmodernisering, verkeersevolutie en Deltaplan nopen ergens tot kiezen. Dan wordt een stukje consequentie gevraagd van de grootste visie zonder welke aan de eisen van morgen niet tegemoet kan worden gekomen. (Van onze verslaggeefster) BREDA ,,We worden hier soms stapelgek", zegt de heer J. v. d. Akker, directeur van de stichting Jeugdre- creatie. Terwijl hij met een grote zak doek het zweet van zijn voorhoofd veegt wordt zijn aandacht al weer op geëist door de kinderen. De leiders van de speelinstuif, die al twee weken in Breda draait en ook deze weck nog ge opend is, hebben geen moment rust. „We hebben dagen gehad, dat er acht tienhonderd kinderen binnen waren". Achttienhonderd kinderen in één ruimte, zonder dat er ruzie wordt ge maakt, zelfs zonder dat zich één kind verveelt, is een wonder. Toch is het waar. De speelinstuif, die in de feest hal aan de Chassésingel te Breda wordt gehouden, is nl. een waar kinderpara dijs, waar de jeugd alles kan doen wat thuis vaak niet mag. Dit blijkt ook uit het antwoord van een klein knulletje, toen wij hem vroegen: Wat vind je hier nou leuk?" „Dat ik schreeuwen mag", zei hij. Het jongetje woonde op een flatje. Later zagen wij hem met een klein papieren vliegtuigje schreeu wend door de enorme hal rennen. Veel kinderen gaan ook, zodra ze de hal binnenkomen, eerst een paar rond jes hardlopen .Een ander frappant voor beeld, waaruit blijkt, dat kinderen in de moderne, enge behuizing vaak veel te kort komen aan speelruimte. Voor alle stands waar ze b.v. kunnen typen, koekjes bakken poppekleertjes naaien, met verf en klei knoeien, lino- snijden, tuintjes maken, timmeren, sol deren, etc., is zoveel belangstelling dat de kinderen vaak in lange rijen op de banken ernaast ziten te wachten. Een groot suces bij de meisjes is de poppen dokter. Er is een echte wachtkamer waar ze kunnen zitten tot hun zieke pop aan de beurt is om verbonden te wor den. Jongens mogen hier niet binnen komen. De zorgzame poppenmoedertjes vormen een vertederend, rustig beelf in de grote hal, die door de vele hon derden door elkaar krioelende kinderen op een mierennest lijkt. Je mag doen wat jezelf wilt in dit Bredase kin derparadijs, en dat vinden de kinderen geweldig. Dat blijkt zelfs bij het eten. Sommige kinderen vinden het reuze, dat ze zelf kunnen beslissen waneer ze'hun brood op mogen eten, dat ze meteen als ze binnenkomen op een bank neer- valen en hun trommeltje tevoorschijn halen. De kinderen zorgen zelf ook dat de hal geen al te rommelige aanblik biedt. Er lopen constant jongens en meisjes rond, die papier verzamelen in grote bakken en daarmee weer een kaartje verdienen voor een van de stands. Ook de politiestand is een reuze suc ces al is het voor de leider vaak erg moeilijk, omdat elke film, die gedraaid wordt in een kleine ruimte, door zo'n honderdtwintig kinderen bezocht wordt. Vooral bij warm weer komt de grote zakdoek, waarmee hij zijn voorhoofd droog veegt er vaak aan te pas. Maar tot nu *oe hebben alle leiders en leid sters zich met groot enthousiasme door heen geslagen, al is het niet verwon derlijk dat ze soms echt niet meer wetën of het nu maandag, dinsdag of woensdag is. 'Van onze correspondent) KAPELLE. Tegen het muurtje van het Kerkplein in Kapelle eindigde zon dagavond het slippertje van een jeep, bestuurd door de marechaussee G. de L. uit Kapelle. De jeep werd beschadigd, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Drie meisjes die op een af stand van een meter van de jeep op het kerkmuurtje zaten ontkwamen aan een ernstig gevaar. Met een volgens ooggetuigen grote snelheid kwam De L. de hoek om met de jeep, vloog rakelings langs hotel „De Zwaan", schepte een daar staande brommer, ging verolgens met twee wie len over de hoge stoep voor de winkel van de n.v. Blok en daarna dwars de weg over naar de andere kant van de straat tegen het afscheidingsmuurtje. Het mag een wonder worden genoemd, dat op dit altijd drukke punt geen slachtoffers vielen. (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP. - Op rijksweg 58 nabij Lewedorp heeft maandag omstreeks zes uur een gecompliceerd ongeluk plaats gehad. waarbij grote materiële schade is aangebracht. Het verkeer moest een half uur over binnenwegen worden omgeleid. Het ongeval ontstond doordat J. S. uit Arnemuiden met zijn bestelauto een trek ker met twee aanhangwagens passeerde, op het moment dat van tegenovergestel de richting een personenauto, bestuurd door C. L. uit Goes, naderde. Een bot sing was niet meer te voorkomen. De auto's kwamen tegen een boom tot stil stand en werden goeddeels vernield. De trekker maakte een slag van bijna 180 graden. De rijksweg was geheel door de voertuigen afgegrendeld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor.

de Stem | 1965 | | pagina 5