GUILLOTINE BLIJFT NOG GREENWICH-TIJD éért minuut verhuisd VERWILGHEN volle uren autorijles 'DE CENTRALE' „Rechtspraak zeer mild SHOUT SHOUT SHOUT SHOUT ervaren heftruckchauffeur aankomend vertegen woordiger 50 Adressen in uw omgeving Fransen blijken sterk verdeeld over afschaffing van de doodstraf Geen plebisciet Ketenen Actie Zonder geld Transportbedrijf Verbrugge EEN CHAUFFEUR GESLOTEN van 4 t./m. 14 augustus Van 7 t./m. 15 augustus j zijn wij gesloten Duitser op kop in „zesdaagse" BREDA Simons' Emballagefabrieken en Houthandel N.V. Administratiekantoor M. P. Pattist erkende bondsautorijschool 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 4 veroordeelde krankzinnig werd bij de mededeling, dat zijn laatste uur gesla gen was. Menigmaal moesten gevange nen naar de guillotine worden gesleept. Op 31 maart 1950 gebeurde het in de gevangenis van Melun, dat een bewa ker door de ter dood veroordeelde werd vermoord en een andere bewaker ge wond- Aan het ketenen van gevangenen is in zestien Franse gevangenissen in 1951 bij wijze van proef een einde ge maakt, met inbegrip van de Santé-ge- vangenis in Parijs. Later werd deze maatregel uitgebreid tot alle ter dood veroordeelden boven de zestig jaar- In 1953 werd het barbaarse boeien van de 55 PARIJS Nu zelfs het conser vatieve Hogerhuis in Engeland in navolging van het Lagerhuis de doodstraf heeft afgeschaft, blijven in West-Europa nog slechts twee landen over, waar deze straf nog bestaat: Frankrijk en Spanje. Men mag verwachten, dat thans binnen korte tijd de voorstanders van af schaffing van de doodstraf in Frankrijk andermaal een poging zullen doen om deze straf uit de rechtspraak te verbannen. Of dit zal lukken is de vraag. De laatste poging is ondernomen door een Gaullistisch kamerlid van het noorden, de heer Lecoq, die in februari van dit ja&r een schriftelijke vraag heeft ge steld aan de minister van justitie. Vol gens de Journal Officiel (staatsblad) heeft de minister geantwoord, dat het aantal doodvonnissen en executies de laatste jaren sterk is afgenomen: in 1962, 1963 en 1964 zeventien doodvonnis sen en drie terechtstellingen. Afschaf fing van de doodstraf, aldus de minis ter, is niet opportuun, aangezien de le venslange gevangenisstraf nog niet heeft bewezen kapitale misdrijven te doen verdwijnen. De voorstanders van de doodstraf stel len zich op het standpunt, dat de recht spraak in Frankrijk de meest volmaak te is. in Frankrijk, zeggen zij, bestaan juryrechtbanken, waar vertegenwoordi gers uit alle lagen der bevolking, meer nog dan beroepsrechters, vatbaar zijn voor medelijden niet alleen met de slacht offers, maar ook met de moordenaars, mensen uit het volk, die gaarne luiste ren naar theatrale pleidooien van advo caten, die door verzachtende omstan digheden een ruime keus hebben in straf fen alvorens de doodstraf uit te spre ken. Slechts in zeer weinig gevallen wordt een doodvonnis geveld en dan nog is het vonnis niet onherroepelijk. Een tweede proces is mogelijk voor een hof van beroep. Een derde mogelij ke herziening vindt plaats in het bureau voor criminele zaken van het ministerie van justitie, waar het voor en tegen van een eventueel verzoek om gratie aan alle kanten wordt bekeken. Een vierde on derzoek heeft plaats bij de rapporteur van de hoge raad voor de magistratuur, een vijfde bij de hoge raad zelf, die vergadert in het Elysée, in tegenwoor digheid van het staatshoofd. In het zes de geval is het laatste woord aan de pre sident van de republiek, die volkomen vrij is de conclusie van de hoge raad te aanvaarden of te verwerpen. Het staatshoofd ontbiedt in dat geval de ver dediger van de ter dood veroordeelde. De Gaulle spreekt dan de traditionele woorden: „Maitre, je vous écoute... Meester in de rechten, ik luister." Te genover het staatshoofd doet de advo caat een laatste poging om het hoofd van zijn cliënt te redden. Is ook dat plei dooi ten einde, dan beslist het staats hoofd alleen, naar eer en geweten. Voor gratie of bevestiging van het doodvon nis bestaan gedrukte exemplaren van vier bladzijden, eindigend met de woor den: „De president van de republiek is van oordeel, dat het doodvonnis moet wor den veranderd in Of: „De president van de republiek is van oordeel dat het recht ziin loop moet hebben". De GaUlle streept door wat met gewenst wordt en zet er zyn handtekening on der. Weigert hy gratie, dan volgt het onvermijdelijke binnen 48 uur, de tijd, die nodig is om de beul tr waarschu wen en „dresser les bois", zoals de term luidt, n.l. de guillotine op te stellen. Uit deze procedure blijkt, zeggen de voorstanders van de .doodstraf, hoe scru puleus met misdadigers wordt omge gaan. Alleen zij hebben recht op gratie en niet de slachtoffers. Naar hun oor deel heeft Frankrijk de gulden midden weg gekozen: handhaving van de dood straf, maar zo weinig mogelijk toepas sing ervan. De openbare mening, zeggen zij, staat aan onze kant. Of dat laatste waar is zou Pas kun nen blijken na een zuivere volksstem ming, die in Frankrijk nog nooit is ge houden- Waar is, dat men hier in Frank rijk een opgewonden volksmenigte al gauw kan horen schreeuwen: mort!" wanneer een misdadiger na de recon structie van zijn daad weer naar de ge vangenis wordt teruggebracht. Zo pas was een verslaggever van de „France Soir" bij de ouders van een in 1963 ont voerde jongen van elf jaar, Thierry. Tien maanden na de ontvoering werd het geraamte van de jongen in een ver laten veld van de Eure-et-Loire gevon den, maar de dader is nog altijd zoek. De vader heeft gezworen zijn verdere leven te blijven besteden aan het vinden van de moordenaar: „zij, die praten over afschaffing van de doodstraf, heb ben nog nooit het doodshoofd van hun kind in handen gehad". Met die woor den begon het verslag in genoemde krant van 23 juli j.l. Insgelijks liet de vader zich uit van' de in mei 1964 ontvoerde Luc Taron, later gevonden in het Bois de Verrières. Openlijk protesteerde hij te gen de verkoop van schilderijen en ande re kunsbvoorwepen ten bate van de ve- eniging voor afschaffing van de dood straf. ,,Sohaft men de doodstraf af aldus de heer Taron dan opent men de weg voor misdadigers om hun laagste instincten bot te vieren" assasins" (Wij zijn allen moordenaars) en „La glaive et la balance" (het zwaard en de weegschaal") van Gayatte hebben er veel toe bijgedragen het vraagstuk onder de aandacht van het publiek te brengen. In het 'Parijse avondblad „la Croix" van februari 1963 schreef pater Joseph Vernet ondervoorzitter van de vereniging voor criminele wetgeving, een ar tikel, waarin hij het probleem van de doodstraf speciaal onder de aandacht bracht van katholieken: „Kardinaal Montini aldus genoemde pater heeft generaal Franco dringend ver zocht geen terroristen te laten execute ren, opdat duidelijk worde, dat in een katholiek land de openbare orde anders kan worden verdedigd dan in een land zonder geloof en zonder christelijke ze den. De christenen van deze tijd mogen de ogen niet sluiten. Na gedurende eeuwen met de H. Pau- lus en de H. Thomas het recht van het zwaard en dus ook executies in het utterste geval te hebben verdedigd, toen de maatschappij nog niet beschikte over een ander middel tot wettige zelfver dediging, kan de christelijke moraal thans niet langer toegeven dat het laat ste woord van de moderne rechtspraak barbaars is. De doodstraf past niet meer bij onze zeden, bij onze graad van be schaving, bij ons respect voor het leven van de mens en de menselijke waardig heid. Katholieken en protestanten spreken over de doodstraf hun afschuw uit. De eerste landen, waar de doodstraf werd afgeschaft waren katholieke landen: Toscane in 1786, Oostenrijk korte tijd la ter en tenslotte geheel Italië. Waarom moeten Frankrijk en Spanje in West- Europa de enige landen zijn, waar de wetgeving op dit punt nog niet is ver anderd, ook al wordt de doodstraf er weinig toegepast? Wij mogen niet lan ger vasthouden aan de oude wet van oog om oog en tand om tand, wij moe ten onze instinctieve reacties overwin nen, onze wraakgevoelens beheersen om tot beter begrip te komen van het ver lossingswerk van Christus, die heeft ge zegd, dat God geen lust heeft in de dood van zondaren". Nog veel verder gaat paiter André Le- gouy in het Parijse dagblad „Le Monde" van 20 april 1965. Hij vraagt niet alleen aandacht voor de doodstraf, maar ook voor de consequenties van levenslange gevangenisstraf. Naar zijn oordeel is 't gevaarlijk om tegelijk met afschaffing van de doodstraf verzwaring te eisen van de gevangenisstraffen. Ook al heeft een veroordeelde zich nog zo aangepast aan het dagelijkse leven in de gevangenis toch mag men hem de hoop om eens vrij te komen niet ontnemen. Als hij met zichzelf in het reine is gekomen, zal hij kunnen gaan begrijpen dat zijn straf rechtvaardig is, dat hij voor zijn mis drijf moet. boeten e<n dat er voor hem nog mogelijkheden zijn om aan zijn le ven zin te geven. Daarom mag de toe komst voor hem niet uitzichtloos zijn. Blijft een levenslange gevangenisstraf levenslang, dan krijgt ook die straf even als de doodstraf een onherroepelijk ka rakter, dat zelfs de meest evenwichtigen en er zijn maar weinig evenwichtigen onder de misdadigers niet kunnen verdragen zonder te breken. De nog bran dende lont mag niet worden uitgetrapt. Als verjaring is toegestaan voor onge strafte misdaden, waarom dan geen verjaring voor gestrafte? Eerbied voor de wet: akkoord! Maar dan ok eerbied voor alle wetten, niet alleen voor de re pressieve, maar ook voor de educatie ve! Enige verbetering in de onmenselijke doodstraf regiem enten is er al gekomen. Nog steeds bestaat een uitvoerig proto col voor militairen, die tea- dood veroor deeld zijn en door de kogel moeten sterven. Na het genadeschot presenteren alle aanwezige soldaten het geweer, want aan de eer is voldaan.. In vroeger tijden werd de civiele ter dood veroordeelde in een cel opgeslo ten, niet meer bevattende dan een bed, een tafel en een kruk, voortdurend on der bewaking van een cipier in een ne- venvertrek. Van zijn veroordeling af tot aan de executie droeg liij overdag kete nen aan zijn voeten en 's nachts boeien aan de handen. De ketenen overdag, die haden en voeten aan elkaar bonden, waren dertig centimeter lang, zodat slechts een zeer beperkte Bewegingsvrij heid was toegestaan om zelfmoordpogin gen of aanvallen op de bewakers te voorkomen. Vaak gebeurde het, dat een ter dood (Bijzondere medewerking) GREENWICH De naam van de Londense voorstad Greenwich is voor de hele wereld een begrip geworden, want de Greenwichtijd is de maatstaf waarnaar in alle landen het uur wordt bepaald. Wie zich om één uur 's mid dags in de buurt van het observatorium van Greenwich bevindt, kan er de Greenwich-tijd met eigen ogen zien: Vijf minuten voor één wordt namelijk de tijdbal een rode bal met een doorsnee van anderhalve meter half weg een lange mast gehesen. Twee mi nuten voor één gaat hij geheel in top. Als hij naar beneden valt is het klok slag één Die tijdbal is tegenwoordig nog slechts een overblijfsel uit lang ver vlogen tijd. Eigenlijke betekenis heeft I hij niet meer, want de juiste tijd wordt door de B.B.C. op geregelde uren uit gezonden. Vroeger echter was hij van groot belang. Toen maakte hij het de kapiteins van de schepen, die de Theems afvoeren, mogelijk om hun chronometers gelijk te zetten, zodat zij op hun reis naar verre landen hun geo grafische lengte konden bepalen. De tijdbal van Greenwich kwam voor het eerst in gebruik in 1833, maar het observatorium zelf werd al in 1675 door Korting Karei II gesticht. De architect was een van Engelands beroemdste bouwmeesters, te weten Christoffer Wren, die ook de Sint-Paulskathedraal te Londen bouwde. Het was de bedoe ling van Karei II, dat het observato rium vooral ten dienste van de scheep vaart zou werken. Toen men hem op een goede dag vertelde, dat de des tijds bestaande kaarten van de bewe ging van de maan en van de positie der vaste sterren zeer onnauwkeurig waren, wees hij een plek in het ko ninklijk park te Greenwich aan voor de bouw van een observatorium, waar John Flamsteed, de eerste Engelse hofastronoom, nieuwe en nauwkeuriger waarnemingen zou kunnen doen. De actie tot afschaffing van de dood straf gaat in Frankrijk hoofdzakelijk uit van rechtsgeleerden die het risico van een gerechtelijke dwaling niet willen lopen. Van de Liga voor de Rechten van de Mens en van de katholieke en protestantse geestelijken. Ook de beide bekende films „Nous sommes tous des Flamsteed's taak was niet gemak kelijk. want de financiële positie van het observatorium was meer dan droe vig. De tienduizenden belangrijke waar nemingen, die hij deed, moest hij gro tendeels met eigen middelen financie ren. Zijn opvolgers, Edmund Halley, de beroemde ontdekker van de „Ko meet van Halley", had het niet ge makkelijker, althans in he.t begin, want de weduwe van zijn voorganger liet alle door d'r man gekochte instrumen ten uit het observatorium halen. Ge lukkig kwam de regering hem te hulp met een toelage, die hem in staat stel de nieuwe instrumenten te kopen en nog nauwkeuriger waarnemingen te doen dan Flamsteed Halley's opvolgers traden in zijn voetsporen- Door hun nauwgezette ar beid verspreidde zich de roem van het observatorium van Greenwich snel over de gehele beschaafde wereld. In 1818 kwam het instituut onder controle van de Britse admiraliteit en kreeg het een belangrijke taak: het testen van alle scheeps chronometers. Nog meer roem oogstte Greenwich onder de leiding van George Airy, die van 1835 tot 1881 hofastronoom was. Hij nam in 1851 een nieuwe koepel in ge bruik, met behulp waarvan meer dan een half miljoen waarnemingen werden gedaan. Voorts ontwierp hij methoden voor het gebruik van magnetische kom passen in de ijzeren schepen, die toen algemeen in gebruik kwamen. Ook stelde hij nieuwe gewichts- en lengte - standaarden vast ter vervanging van die, welke verloren gingen, toen het Engelse parlementsgebouw door een brand werd geteisterd. De uitvinding van de telefoon stelde hem in staat, de juiste tijd door te geven aan de Britse post en telegraafdienst en de spoorwegen. Eén jaar vóór zijn dood zag hij zijn werk bekroond: Green- wich-tijd tot dan toe bekend als „spoorwegtijd" werd in 1880 de of ficiële Engelse tijd. Vier jaar latei- werd de meridiaan, die over Green wich loopt, tijdens een internationale conferentie aanvaard als nul-meridiaan en daarmee als de grondslag voor het tea- dood veroordeelden in geheel Frank rijk afgeschaft. Hoe lang zal het nog duren, vo4r de mocratisch Frankrijk de guillotine voor goed afschaft? HELLENDOORN (ANP) Door even als op de eerste dag als tweede te fi nishen heeft de Duitser Dieter Lietner dinsdag te Hellendoorn, waar het tweede onderdeel werd verwerkt, de leiding ge. nomen in het algemeen klassement van de Twentse wielerzesdaagse voor ama teurs. Leitner had met drie andere cou reurs, Henk Nieuwkamp, Anne Koster en Jan Boode, een voorsprong van een ronde genomen op het peloton in de sprint zegevierde Nieuwkamp, Koster werd derde, Boode vierde. De tijd van de eerste vier over de 70 km was 1 uur, 38 minuten en 35 seconden. bepalen van de tijd over de gehele wereld. In de negentiende eeuw verwierf het door Christopher Wren gebouwde ob servatorium dus grote roem. De twin tigste eeuw echter stiet de sterren wacht van Greenwich de kroon van het hoofd. Reeds in 1923 stelde men vast, dat de magnetische onderzoekin gen, die men sedert 1840 onafgebro ken in Greenwich had verricht, belem- nerd en gestoord werden door de vele door elektrische stroom gedreven ma chines in de Londense industriewijken en door de elektrificatie van spoor- en tramwegen in de omgeving van Green wich. Verhuizing van de „Magnetische Afdeling" bleek toen onvermijdelijk. Een nog zwaarder slag trof de be roemde sterrenwacht na de tweede we reldoorlog Greenwich was toen niet meer het stille dorp, waar eens koning Karei II een' groot park bezat. Het was een deel gewoi*den van Groot-Londen, waar honderden fabrieken voortdurend de atmosfeer bevuilen met rook en stof. Deze rook en stof bleken zó sto rend te werken op de nauwkeurigheid der sterrenkundige waarnemingen, dat de beroemde sterrenwacht wel moest gaan verhuizen. Het observatorium werd kort na 1950 gevestigd in het prachtige vij f tiend e-eeuwse kasteel Hertsmonceux in het graafschap Sus sex. Sedertdien ligt het observatorium na tuurlijk niet meer op de nul-meridiaan. Een van de telescopen in het observatorium van Hertsmonceux De plaatselijke tijd van Hertsmonceux verschilt ongeveer één minuut van die van Greenwich. Toch is de „Green- wich-tijd", die men in Hertsmonceux bepaalt, nog even nauwkeurig als vroeger, want kwartskristal klokken meten er de lengte van een dag tot in een tienduizendste deel van een seconde Sedert er tal van niuwe instrumen ten bij voorbeeld een spiegelteles- coop van 2489 centimeter in gebruik konden worden genomen, behoort het observatorium van Hertsmonceux tot het best uitgeruste ter wereld. Vroe gere telescopen, zoals die van 914 cen timeter, die in 1931 in dienst kwam, leverdèn al uitstekende prestaties. Zo droegen zij veel bij tot de vervaardi ging van de Carte du Ciel", een foto grafische kaart van de gehele sterren hemel. Met het nieuwe instrument van 2489 kon men uiteraard nog betere waarnemingen doen. Ook het spectroscopisch onderzoek de ontleding van het door de hemel lichamen uitgezonden licht kon dank zij nieuwe instrumenten een zeer hoge graad van nauwkeurigheid bereiken. Medewerkers van het observatorium nemen deel (en zullen deelnemen) aan expedities, die beogen, elders op aarde waarnemingen te doen, die in Engeland niet mogelijk zijn. Op zondag 8 augustus a.s. ho pen onze geliefde ouders H. W. Joosen J. Jooscn-Rijk hun 25.jarig huwelijksfeest te vieren. De H. Mis uit dankbaarheid zal om 10 uur worden opge dragen in de kerk van O. L. Vrouw van Lourdes. Hun dankbare kinderen en kleinkind Bergen op Zoom, v. Olden- barneveldtstraat 13. Gelegenheid tot feliciteren van 4 tot 5 uur, Kastanjelaan 164. 4- Heden overleed tot on- ze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sa cramenten der zieken, onze innig geliefde echt genoot, vader, behuwd- vader en grootvader, de heer LEONARDUS VAN PASSEL echtgenoot van mevrouw Louisa Compiet in de leeftijd van 62 jaar Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe godvruchtige ge beden aan. Graauw: L. van Passel Compiet Graauw: W. van Passel— van Immerseel en kind Graauw: J. de Kort en kind Terneuzen: E. van Immerseel van Passel en kind Familie Van Passel Familie Compiet Graauw, 2 augustus 1965. De plechtige uitvaart dienst, waarbij Ued. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op don derdag 5 augustus a.s. om 10 uur in de kerk van O.L. Vrouw Tenhemel opneming te Graauw, waarna begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. De rozenkrans wordt ge beden op woensdag 4 augustus om 7 uur in voornoemde kerk. Bijeenkomst aan het sterf huis om 9.45 uur. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven, deze advertentie als zodanig te .beschouwen. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „De Tipge ver", Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Prima bijverdienst enaangebo- <ien. Bureau Minerva, St.-Mi- chielsgesrtel. Antwo ordpostzegel insluiten. Bontmantels zomerprijzen, keuze uit meer dan 20o stuks Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3> Tilburg, tel. 04250-266117 X T.k. aangeb. moderne winkel inventaris geheel los te ver plaatsen, 2 snelwegers, 1 elek trische snijmachine, 1 koelvi trine. Alles z.g.a.n. Bij M. Klep, Dorpsstraat 86, St.-Wille- brora, tel. 735. Te koop kampeercaravan. Te bevr.: tel. 01682-713. Te koop Travel-sleeper (Vouw caravan.) met uitbouwtent. Re servewiel enz. Moet weg we gens plaatsgebrek, f 875,-. W. Prinsen, B oter p older laan 10, Raarnsdonksveer. tel. 01621 2761. Het aardgas nadert snel!!!! Laat ons nu reeds de moge lijkheden voor 'n gas gestook te centrale verwarming bestu deren.. Eenvoudig in aanleg, bediening en onderhoud. Gaar ne vrijblijvend advies en be groting. Installatiebedrijf De Weerd n.v„ afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. (Na 18 uur 01608-3047). Zuiniger stoken door deskun dige voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keuze uit circa 100 gas-, olie- en kolenconvectors 1965, Inst. bedr. De Weerd n.v.. Markt 33, Etten, tel. 01608-2310. Te koop huis met schuur en erf. Oudendijk 23, Staanddaar- buiten Etten. Aan verkeersweg vrij- st- landhuisje (bouw '58) met gar. en lcolen-c.v., bev. 2 k. ens., zijk., keuk., bijkeuk., w. c., keld., douchecel, 4 sl.k., zold.. veel kasten. Aanv. aug. '65, f 80.000,-. Makelaars v.d. Berg Co., Nw. Ginneken- str. 43, Breda. tel. 01600-24421. Te huur aangeboden Te huur aangeb. ruime etage 30 m2 en keuken 2,5 x 2.5 m. gelegen in de hoofdstraat van Zundert. Prima stand- Vrije opgang pas verbouwd, zeer ge schikt voor kantoorruimte, of showroom of praktijkruimte. Woi'dt niet verhuurd als woon huis. Br. onder no 33715. vrijdag 6 augustus Stadsschouwburg (zomertheater) Aanvang: 20.00 uur Trea Dobbs en haar trio met alle grote successen van de grammofoonplaat Hank Peterson his Four Strangers met beat-music waarvan de vonken afvliegen Uit België Ariane et Les Dix/Vingts met een vuurwerk van rock Aankondigingen Tos Brink. Pry zen der plaatsen: f 2.50 (bel. inb.). Kaartverkoop vanaf heden b|j: Lectura, Haagdyk 120, Breda, by het VW, Stationsplein 19, Breda en op de avond der uitvoering voor zover voorradig aan de kassa. Prduktie: Roel Balten en Skip Voogd Wegens einde seizoen zeer voordelig te koop rBluebird Eu ropa 2 showcaravanKerck- haert's Caravanbe drijf, Hulst- Tel. 01140-3451. Huur een koelkast voor f 12,75 per maand zonder vooruitbeta ling met recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds): Vlissingen 4410 - Goes 5397 - Zierikzee 2540 - Axel 338 of Sluis 277. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand Geen vooruitbetaling. Altijd recht v. koop. Bel (óók 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. -Womngruii 4-kamerflat in mooie buitenw. van R'dam, huur f 21,- p. w. voor woning voor 5 pers. in Breda. Br. aar; Vermeulen, Dantestr. 32, R'dam 24. Aangeboden benedenhuis 3 k., keuken en tuin, gelegen R'dam Overschie, rijksweg. Gevraagd 4 kamers met keuken in Oos terhout. R.-k. dame, net. verschijning, z.k.m. r.-k. vrijgezelle heer, ook nette verschijning met eerl. bedoelingen, leeft. 38-45 jaar. Br. met foto onder no. 33992. „De Reu"-caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Belcrum garage, Min. Kanstraat 162o, tel. 01600-39900. Breda, alle da gen geopend. X 4-Pers caravan te huur. Stand plaats „Panneschuur", Nieuw- vliet. J. Willaert, Churchillweg 1, Hulst. Tel. 01140-270Ö, b.g.g. 01144-203. De vakantie ls verregend, voor vele mensen zonde van het geld Besteedt uw geld voor 'r. be trouwbare auto, daar hebt u ht hele jaar plezier van. Z.g. Simca 1000 1964, Simca 10U0 1963, Simca lo00 1962. Renault R 8 1964, Renault R8 1963. Re nault R 8 1962, Renault Ondine 1962, V.W. 1962, V.W. 1961, BMW 1964, BMW 1963, DKW 1000 1964, DKW F 12 1964, Sim ca 1300 1964, Simca 1300 1963, Simca Ariane 1962, Ford 12M 1964, Ford Anglia 1962, Ford 17M 1961. Ford Corsair 1964, Ford Zephyr 1964, Ford Zephyr 1963, Opel Rekord 1963, Opel Rekord 1962, Opel Rekoro 1961, Opel Kadett combi 1964, Opel Kapltan 1960, Chevrolet Bel Air 1961, Fiat Neckar 1964, Flat 1100 1960. Enzovoort. Voor een betrouwbare auto naar een betrouwbaar adres. Het adres met de grootste voorraaad de grootste service en met de allergrootste omzet. Belcrumgarage, Min. Kanstr. 16—20- Breda. Tel. 01600-39900. Vlak bij groenteveiling en sta tion. Showroom dagelijks e- opend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. X Citroen occasions steeds voor radig. Citroën D..S - I.D. - 2 C.V. A. van Beek en Zonen, Kade 5, Oudenbosch, telefoon 01652-2673-351. Wegens einde seizoen zeer voordelig te koop: Sprite Alpi ne showcaravan. Kerckhaert's caravanibedrijf, Hulst, Tel. 01140-3451. B.M.W. 700 L.S. '65, 2 Fiats 1100 - 1300 '63, Opel Rekord 1500 '63. 2 V.W.'s 1200 '61 en '64, V.W. Variant '62, Gordini '61, 2 Opel Kapitans '57 en '58. Alles onder garantie. Betaling te regelen. Gacrage Schijvenaars Langeweg 8-10, Kruisland, tel. 467. 10 Uren autorijles f 47,50. Losse lessen f 6.5o. Fonkel- nieuwe lesauto's. Gediplomeer de instructeurs. Bondsautorlj- school „De Centrale". Aan meldingsadressen Breda, Rid derstraat 4, tel. 37009; Tilburg, Korveiplein 29, tel. 26816: Roo. sendaal. Raadhuisstraat 48, tel. 5073; Bergen op Zoom, Sfc.-Ca- tharinaplein 8, tel. 6445; Goes, Magdalenastraat 8, tel- 5032; Middelburg. St.-Pieterstraat 1, tel. 4o29; Vlissingen, Hoek Ho. beinstraat - Paul Krugerstr., tel. 2593; Terneuzen, Dijkstr. 54, tel. 3394. Ziekenhuisverz. leeftijdsgrem 100 jaar, ongeacht kwalen. As surantiekantoor C. H. Vij ge- boom, tel. 01179-267, Cadzand. te 005TERH0UT zoekt eeri Sollicitaties aan de afd. Personeel, Bred.weg 91, Oosterhout (tel. 01620-3912) Buifen kantooruren Taxandriëlaan 5, Oosterhout (tel. 01620-3385) TERNEUZEN KANTOOR (de drukkerij van 6 t/m 16 augustus) Lange Nieuwstraat 24 Hulst IMPORT VAN AUTOBANDEN e.d. vraagt een voor een gedeelte van Zeeland. VEREISTEN: Doorzettingsvermogen, goede algeme. ne ontwikkeling, ULO of Midden standsdiploma, rijbewijs BE en ken nis van de autobranche. WIJ BIEDEN: Goede salariëring en bestaand rayon. Na opleiding en gebleken geschiktheid prima toe' komstmogelijkheden. Brieven onder no. S 14424-0 aan het bureau van dit blad. vraagt voor spoedige indienstreding voor plaatselijk vervoer te Terneuzen. Leeftijd tot ca. 55 jaar. Sollicitaties aan het kantoor Industrieweg 37 Terneuzen of telefonisch 011503451. TE KOOP 3 NIEUWE BIETENNETTEN en 7 GEBRUIKTE BIETENNETTEN Te bevragen bij: J. DE SMIT Dorpsstraat 24 GRAAUW losse lessen 6.50 fonkelnieuwe lesauto's gedipt, instructeurs halen en brengen gratis theorieavonden met kleurendia's 47 GROOTSTE AUTORIJSCHOOLCOMBINATIE IN NEDERLAND. Breda: Ridderstraat 4. Tel. 37009. Tilburg: Korveiplein 29. Tel. 26816. Roosendaal: Raadhuisstraat 48. Tel. 5073 Bergen op Zoom: St.-Catharinaplein 8, Tel. 6445 Goes; Magdalenastraat 8. Tel. 5032. Middelburg: St.-Pieterstraat 1. Tel. 4029 Vlissingen: Hoek Hobeinstraat-Paul Krugerstraat. Tel. 2593 Terneuzen: Dijkstraat 54. Tel. 3394.

de Stem | 1965 | | pagina 4