DE SHOWBOOT WAS AAN Boele, boeléééé" in de W esterschelde-monding Eerste opname voor speel film „Schoppenaas" gemaakt HTS! nu m B. SURINGH EXPOSEERT IN RAADHUIS OOSTBURG „Het gaat best mei bakkeri Bemanning bleef rustig in zeer woelige baren Massale aanval Hossende menigte ZUID-BEVEIAND GOES IN HULST HOUDEN GANGSTERS HUIS OOSTBURG Motorjacht in haven Kortgene gezonken DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 Dagblad De Stem Kleinfruittelers hadden geen best seizoen Provisorische studio in b.lo.-school Jeugdronde van West-Brabant Kleurrijke karavaan trok door Roosendaal EXAMENS HOOG WATFR Vandaag ET.I Maurice West gaat er mee st (Van een onzer verslaggevers) AAN BOORD PRINSES BEATRIX. - „Boele, boelèèèè, boele, boelèè". Het geluid van de honderden pk's dieselmotoren van de veerboot Prinses Beatrix kon er niet tegenop. Kronkelende en wriemelende tieners, twenners en zelfs vijftigers, opgezweept tot een machtige demonstratie hoelahoep zonder hoepel, zaten in de boot. In de Breskens showboot wel te verstaan. Waar anders de automotoren staan af te koelen en de carters druppelsgewijs het plankier zwart vlekken, roffelden nu slippers en sandalen on afgebroken een woest ritme, dat steeds een hoogtepunt beleefde in de nieuwe internationale strijdkreet „Boele, boelèèèèè''. Tien meter hoog stond kapitein A. Blommaert zijn schip, zestien kno pen snel, rustig door de ruwe golven van de Westerschelde- monding te loodsen; direct beneden hem werd niet zuinig van versnaperingen en alcoholische lekkernijen geproefd. De moder ne versie van de Mississippi-riverboat uit het begin van deze eeuw, blijkt in de Zeeuwse wateren een overweldigend succes, waarmee de beide organisatoren, de Breskense V.V.V. en een Vlissings comité, een machtige brok toeristische propaganda voor het Zeeuwse vakantieland verzorgen. Het is maandagavond, kwart voor ze ven. Eien miezerige regen versombert het Breskense veerhavenplein. Over drie kwartier vertrekt vanaf hier de derde showboat van dit seizoen; de eerste tel de 541 passagiers, de tweede was met 1000 personen volgeboekt. Het kleine parkeerpleintje staat al vol met bussen en personenauto's. Aan de meesten is te zien, dat ze afkomstig zijn uit een of andere Kreis. Parkeerverboden en grasvelden móeten deze avond gene geerd worden, want de aanvoer is enorm. Vrolijke meisjes, onverschillige knapen en vakantie-serieuze ouders ge ven op het plein een ongewilde show van de laatste zomermode. Kreunend stopt een SBM-bus aan de halte en braakt een stroom uitgelaten jongelui, die is opgehaald van de campings uit Slu4i en langs de kust. Aan de andere zijde zoeken de mannen en meisjes van „Uit het volk, voor het volk" beschut ting voor hun muziekinstrumenten. De dienstboot van 7.20 uur vertrekt. Ambtenaren van de PSD kunnen ein delijk ophouden met te zeggen, dat dit de showboat niet is. Het is namelijk al voorgekomen, dat een passagier voor de rondvaart, met de dienstbod in Vlis- singen verzeilde en dat iemand met be stemming Walcheren eerst twee uur moest feesten op het water. Weinige minuten later dobbert de Prinses Bea trix" de fuik in. Het ratelen van het opengaande grote luik wordt overstemd door de drumband Vlissingen, die reeds aan boord is. Inmiddels hebben 865 pas sagiers zich voorzien van een kaartje van drie gulden of van f 1,50, dit naar gelang de leeftijd. De inscheping ge schiedt vlot. Het regent pijpestelen wanneer „Uit het volk" zich in bewe ging zet en onder daverende mars muziek het brede rijdek opgaat, met. een een aanvang makend met een ver welkomingstaptoe. De dieptrommen schijnen zware kanonschoten af te vu ren, zo weerkaatst het stalen booi- liohaam de muziek. In de salons, waar alle stoelen vlug bezet zijn, heerst al direct een gemoe delijke sfeer. Voorzichtig wordt afge tast welke taal naastzittenden spreken. Gesprekken komen op gang, lachsalvo's klinken zonder beperking, een massale aanval begint op de buffetten. Ouderen vormen een clan in de niet-rooksalons, waar evenwel druk gepaft wordt, en zien welgevallig schone jeugdbloemen de rest van het schip voor zich opeisen, Wanneer kapitein Blommaert de ste. ven richting Cadzand laat wenden, is diep beneden hem de klaterende feest vreugde in volle hevigheid losgebarsten. In de stuurhut, bereikbaar via een ver boden-toegang-trapje, hoort men alleen maar het gezoem uit het machtige hart van de schuit. Voor hem en de beman ning zijn de dagelijkse dienstomstandig- heden niet gewijzigd. De vaart duurt alleen zes maal zo lang en gaat over een andere route. Voor de rest; „Als ze beneden maar lol hebben." Zijn wens betekent voor de buffet- bedienden een zegen en voor de or ganisatoren een succes. In drie, vier talen worden ontelbare bestellingen uitgevoerd. De zelfbediening zorgt voor een grote beweeglijkheid, die culmineert in zang en dans. Uit vele binnen- en buitenlandse kelen weer klinkt het „Es gibt kein Bier", het geen overigens niet op de drank voorraad slaat. In de salons en bene- De showboat in de fuik. 865 feest gangers en een muziekgezelschap schepen zich in voor een pleziervaart op 'de Westerschelde. den op het dek wordt zonder onder breking gelaafd en gespijsd. Zeer, zeer voorzichtig wordt het verbruik getypeerd met ,,'t loopt lekker". Op het grote rijdek krullen nu de muzi kanten hun lippen om de halsopeningen van flesjes bier en limonade en liggen de instrumenten voorlopig opgeborgen. Eén druk op de knop heeft de horde kuit- en kikkerbroekigen in beweging gezet. Met waardering hebben ze ge luisterd naar en geapplaudisseerd voor de muziekkapel, maar hij en zij eisen nu de ritmen waarvoor ze gekomen zijn. De verlegging van het metrische accent brengt een wonderbaarlijke reactie te weeg. Bruin verbrande body's die toch leken toe te behoren aan jeugdig- bedaarde bootpassagiers, ontpoppen zich als volautomatische wentel- en kronkelmachines, die door een en de zelfde knop uit en aangezet kunnen warden. De aanblik was groots en het sujcces enorm. Het geweld van die „Boele, boelèèè" huilende menigte deed het schip daveren en de ouderen ijlings hun plaatsje in de salons of op de dek ken terug innemen. Het evenwicht is hersteld en wordt ook niet verstoord wanneer de „Prinses Beatrix" langs de Vlissingse boulevard vaart en flink overhelt door het grote aantal kijk lustigen, aan één zijde opgesteld De feestboot nadert tegen half tien weer het uitgangspunt Breskens. Een ware vreugde heeft zich allengs over het gehele schip verbreid. De gillende luidsprekers zijn afgelost door koperen muziekinstrumenten, waaruit onver valste carnavalsschlagers worden geto verd. Een bonte hossende menigte slin gert in trossen over het rijdek. De boot is aan. Dansend, springend én zingend gaan de schepelingen een zware regen bui in. Het .Oranje boven' klinkt als .Orangien iiber'. Beduusde kijkers wor den opgenomen in een wervelende op tocht, die uitwaaiert en verzwakt op het kletsnatte veerhavenplein. Tc voet, per auto en op de brommer gaat het richting vakantie-adres. Als afscheidsgroet blazen bolle wangen „Let kiss", hetgeen niet in dovemans oren klinkt. Op het grauwe plein blij ven voldane organisatoren achter. Van de Zeeuwse nood hebben zy een inter, nationale deugd gemaakt. De veerbo ten, over welk soort van verkeers verbinding nooit plezierig is gespro ken, blijken als showboat een zeer grote trekpleister te zyn. Op maandag 9 en dinsdag 17 augustus vanuit Bres kens en op vrydag 6 en vrydag 13 augustus vanuit Vlissingen zal de boot dit seizoen nog het sop kiezen, daartoe in de gelegenheid gesteld dank zij een grote medewerking van de P.S.D. en G.S. van Zeeland. Nieuw en St.-Joosland Uitvoering „O.N.D.A." De muziek vereniging „Oefening na den Arbeid" zal op vrijdag 6 augustus om 20 uur een zomerconcert verzorgen op de muziek tent aan het Kerkplein. Kermis. De burgemeester der ge meente Goes maakt bekend, dat tijdens de kermis op 7, 9 en 10 augustus a.s. Ie. caféhouders e.d. hun inrichting niet langer geopend mogen houden dan tot 24 uur; 2e. op verbeurte ener geldboete geen stoepen o£ open plaatsen voor gebouwen e.d. voor het geven van vertoningen en/of uitstallingen mogen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden ingenomen; 3e. op de Grote Markt en Vlasmarkt en de daarbij behorende omliggende straten: a. geen vergunning zal worden verleend aan invaliden met of zonder zgn. ..han del", zoals lammen, blinden e.d. en voorts evenmin aan straatkunstenaars, muzikan ten, hardlopers, venters e.d.; b. straatfolografen worden slechts toege laten indien deze in het bezit zijn van een door de chef van het marktwezen afgegeven vergunning; c. geen vergunning wordt verleend voor de verkoop op zgn. „losse plaatsen" van ijs, pinda's, fruit, speelgoederen, vis, koek, paling, luchtballons e.d. Goes, 2 augustus 1965. De burgemeester voornoemd, J. S. Visscher, (loco). Kermis. Verkeersregeling. Verplaatsing veemarkt en weekmarkt. Burgemees ter en wethouders van Goes maken be kend. dat in verband met de aanstaande kermis: le. op zaterdag 7 augustus 1965 de zater- dagmarkt zal worden gehouden op de Vlasmarkt; 2e. op dinsdag 10 augustus 1965 de week markt zal worden gehouden op de Bees tenmarkt en op de Vlasmarkt; 3e. geen rij- of voertuigen mogen par keren: a. op en rond de Grote Markt vanaf dinsdag 3 augustus van 17.00 uur t/m don derdag 12 augustus d.a.v. en op de Vlas markt op zaterdag 7 augustus tot 18.00 u. b. op de Beestenmarkt en de Vlasmarkt op maandag 9 augustus vanaf n.m. 13.00 uur tot dinsdag 10 augustus des n.m. 18.00 uur; 4e. elk verkeer met rij- of voertuigen is verboden: a. langs de oost- en westzijde van de Grote Markt op zaterdag 7, maandag 9 en dinsdag 10 augustus 1965 vanaf n.m. 13.00 uur; b. over de Vlasmarkt, door de Hijfelstraat en de Stalstraat op zaterdag 7 augustus tot 18.00 uur en op maandag 9 augustus vanaf n.m. 13.00 uur tot dinsdag 10 augus tus 1965 18.00 uur; c. door de Brouwersgang en langs de zuid- west- en noordzijde van de Bees tenmarkt en het gedeelte van de Nieuw- straat gelegen tussen de Beestenmarkt en de C. Eversdijkstraat-Stoofstraat op dinsdag 10 augustus 1965 tot des n.m. 18.00 uur; 5e. op de dagen en uren, dat het verkeer met rij- en voertuigen op de Grote Markt in afwijking van het bepaalde sub 4 on der a is toegestaan, mag dit van 5 t/m 12 augustus 1965 alleen plaats vinden in de richting zuid-oost-noord-west. Goes, 2 augustus 1965. Burgemeester en wethouders van Goes, J. S. Visscher, wnd. burgemeester. Mr. C. H. Dobbinga, wnd. secretaris. OOSTBURG Gedurende de maand augustus exposeert de in Rotterdam woonachtige schilder Beer Suringh een detigtal schilderijen in het raadhuis van Oostburg. Suringh is niet al tijd schilder geweest: in de eerste periode van zijn leven was hij sleepbootkapitein en vervulde verschillende functies in het sleepvaartbedrijf, tot op zeker ogenblik de allang gekoesterde wens zich uit het zakelijke leven te bevrijden de overhand kreeg en hij zich als vrij, intussen acade misch gevormd schilder vestigde. Suringhs liefde voor schepen en water is daarentegen gebleven. Verschillende hier aanwezige doeken leggen en getui genis van af zoals no. 19 De Maas, no. 28 Maashaven. De stemming aan het water en de sfeer rond aankomst en vertrek van schepen en boten inspireerde hem telkens opnieuw tot doeken, die met ver fijnde kleuren algemeen begrijpelijke sentimenten vertolken. Suringh is in dit opzicht een typische impressionist al hangen hier ook enkele doeken, die van een meer constructivistische opvatting getuigen zoals no. 22 Daken en no. 17 Jemappe. Het feit dat de schilder een buiten huisje in Zeeuwsch-Vlaanderen bezit is in zijn werk goed te merken. Het lichte en het wijde landschap in rust en bewo genheid gaven hem een aantal schilde rijen in, die tot de sterkste stukken van deze expositie behoren, waaronder zeker no. 2 Nieuwvliet 'met zijn brede opzet en grootse visie de bijzondere aandacht ver dient. Maar ook de verstilling van de zogenaamde dode dingen boeit deze Hoofdplaat Dagblad vooi ieeiana KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Bevetand: Klokstraat 1 telefooD 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JüNG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé ?572 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41 Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeh.ee.raer voor Zuid-Bevelann en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm Ingezonden mededelingen <p'< mm gewone advertenties Bij contract aanzieni'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder 1 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde lettere en/ot leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t 3,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld (Van onze correspondent) KAPELLE Het is thans byna ge beurd met de aanvoer van frambozen en bessen op de fruitveiling in Kapele-Bie- zelinge. Pruimen en appels komen er voor in de plaats en weldra zullen ook de peren aan de markt zijn. Dit schrijft de directie van deze veiling in haar jong. ste mededelingen aan de leden. Gezegd wordt, dat het voor de klein fruittelers een moeilijk seizoen is ge weest. De aanhoudende regen heeft veel schade gebracht en hooggestemde ver wachtingen ten aanzien van de opbreng sten, zijn niet in vervulling gegaan. De kwaliteit had dikwijls in ernstige mate te lijden van de vele regens. Tegenover stijgende kosten staam voor vele fruittelers geen hogere opbrengsten. De veilingdirectie wijst er op, dat in heel West-Europa de zachtfruitoogsten tegenvallen. Vele fabrikanten kunnen niet voldoende aan hun trekken komen bij hun grondstoffen voorziening. Dat kan belangrijk zijn voor het volgende seizoen. Wanneer dat zou worden inge gaan met een zgn. „lege" markt, dat wil zeggen zonder oude voorraden, dat opent zekere perspectieven. Aangeraden wordt alle mogelijke zorg te besteden aan de appels en peren. Uit het buitenland komen berichten over te genvallende' oogsten en uit verschillende fruitgebieden uit ons land komen berich ten over ernstige aantasting door de schurftzwam. Het is moeilijk voorspellin gen te doen over het toekomstige prijs verloop, maar onder alle voorbehoud meent de veilingdirectie van Kapelle, dat het aanbod van kwaliteitsfruit toch wel kleiner zal zijn dan het vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST. In een van de lokalen van de b.l.o.-school te Hulst is dins dag grof poker gespeeld. Door vier jeugdige personen, die het vre delievende, dat van hun gezichten afstraalt, hadden verdonkeremaand met een hoeveelheid zorgvuldig aangebrachte schmink, brillen met donkere glazen en achteloos op het hoofd geplaatste hoofddeksels, die slechts aan gangsters kunnen toe behoren. De vier trachtten alleszins verdienstelijk „ongure elementen" uit de onderwereld uit te hangen. De aanwezigheid van een erg mooie juffrouw, een van het type, dat zich maar al te graag inlaat met gangsters, zette hun pogingen kracht bij. In Hulst zal men de komende dagen op zijn hoede moeten zijn. De vier gang sters en de mooie juffrouw hebben be sloten een treinwagon met kostbaarhe den te overvallen. Op het stationsempla- cement te Hulst. De overval geschiedt donderdag of vrijdag. Dat ligt aan het weer.Het plan voor de overval werd geboren tijdens het spelletje kaart en nam (abrupt) vaste vormen aan, toen een van de kaarters met een achteloos maar tegelijkertijd triomferend manuaal de magische schoppenaas op tafel tover de. Om wat minder in raadselen te spre ken: bovenstaande enigermate lugubere geschiedenis is het begin van de korte speelfilm „Schoppenaas", die wordt ge produceerd door de groep Zeevlafo Zeeuwsch-Vlaamse Amateurfilmorgani satie) en waarvoor de opnamen deze week in Hulst worden gemaakt. De rolprent, waarvan de vertoning 30 minuten zal duren, zal wellicht op zaterdagavond 4 september a.s. in het Hulster patronaat in première gaan. De opnamen gisteren kwamen vrij vlot tot stand. Regisseur Henk Wen-tz- ler uit Hulst was na afloop in ieder geval zeer tevreden. Dat het nogal wat voeten in aarde had gehad, voor de door Henk de Cock „bemande" camera met regelmatige tussenpozen snorde, was hij allang vergeten. Ook 's morgens toen de moeizame voor bereidingen voor de opnamen wer den getroffen, was hij overigens niet pessimistisch gestemd. ,,0-h, d'r is een stop gesprongen", con stateerde hij op een gegeven moment bij voorbeeld erg rustig, terwijl hij alle re den had zich op te winden. Het inrichten van de provisorische studio nam veel tijd in beslag. „Alle begin is moei lijk. We moeten even wennen", zei Henk Wentzler daarover, terwijl hij in een adem gelastte een lamp wat hoger te De vier gangsters, gewikkeld in hun spelletje poker. Rechts de „mooie juffrouwColette van Houte. Op de voorgrond camera man Henk de Cock hangen, de camera anders in te stellen en decreteerde dat de figuranten een iet wat minder rumoer dienden voort te brengen. Toen alle voorbereidingen een maal rond waren, liep de zaak inderdaad gesmeerd. Dat viel ook af te lezen van de gezichten van Henk de Cock en see nariosc'hrijver Gerhard Kruisman en de vier gangsters en het mooie meisje, dat wordt geïnterpreteerd door Colette van Houte, Breskens' garnalenikoningin 1964, die momenteel in Breda woont. Schoppenaas" is het verhaal van vier •gsters, die weliswaar uitstekend met speelkaarten >verweg kunnen, maar rden afgetroefd, wanneer zy de trein wagon hebben overvallen. Dat is dan te danken aan het mooie meisje, dat ach teraf een medewerkster van een de tective blijkt te zijn, twee detectives, hun secretaresse, een barkeeper, drie trein- bewakers, een stationsbeambte, twee po litiemannen „en een onbeperkt aantal fi guranten", zoals de hele inventaris dra matis personae voor de film opgeeft. Vandaag werkt de filmploeg nog bin nen. Donderdag en vrijdag volgen, ijs en weer dienende, de buitenopnamen. De treinoverval en de ontvoering van de mooie juffrouw door de gangsters zullen de spectaculairs/te onderdelen van de film uitmaken. Om de opnamen daarvan goed tot hun recht +e laten komen moet het mooi weer zijn. Dat houdt de ver klaring in voor de raadselachtige zin snede uit de aanhef, dat het aan het weer ligt, wanneer de gangsters hun roofzucht zullen botvieren. Zeehengelen. Aan de laatste compe- titie-zeehengelwedstrijd namen 48 hen gelaars deel. Winnaar van deze wedstrijd werd C. de Ruijsscher, waardoor hij even als twee jaar geleden kampioen werd, Tweede werd Johan van Dierendonck met 16 vissen 806 pnt.; 3e André Ver- straete met 14 vissen 779 pnt.; 4e Const. Pielaat met 11 vissen 771 pnt. 5e R. van de Rosteijne met 9 vissen 669 pnt.; 6e C. van Dierendonck met 11 vissen 521 pnt.; 7e P. van Dierendonck met 10 vissen 495 pnt.; 8e L. Htaers met 3 vissen 493 pnt.; 9 Benny de Poorter met 8 vissen 473 pnt.; 10e Willy van Acker met 5 vissen 470 pnt.; lie L. de Paauw met 8 vissen 468 pnt. 12e Mevr. Van Zeele met 4 vissen 429 pnt.; 13e L. Pielaat met 6 vissen 426 pnt.; 14e C. Cornells met 19 vissen 419 pnt. 15e A. van Opdorp met 7 vissen 402 pnt. Bij de verloting won mej. E. van Die rendonck de taart en winnaar van de tulband werd Jopie Scherbeijn. Op 26 september wordt de grote inter nationale zeehengelwedstrijd gehouden te Hoofdplaat. Op 29 augustus vindt de derby-zee hengelwedstrijd Hoofdplaat—Breskens plaats. Lamswaarde Missieschieting Aan de grote mis- sdeschieting, die werd gehouden in café de Deijn te Kruispolder, na-men 81 schut ters deel. Talrijke prijzen waren hiervoor gratis disponibel gesteld Als bijzonderheid dient vermeld, dat geen der hoofidvogels werd geraakt, zo dat deze moesten worden verloot. De schietinig heeft voor zuster De Klerck een aardige winst opgebracht Met pensioen Bij de inspectie rijks scheid genomen wegens het bereiken van belastingen heeft de heer R. Hamers af- de 65-jarige leeftijd. Tijdens een fees telijke bijeenkomst in het kantoorgebouw werd hij toegesproken door inspecteur L. Siepelinga en namens de collega's door de heer P. Karreman. De heer Hamers kreeg een vulpen met inscriptie en zijn echtgenote een fraaie tuil bloemen. Dp heer Hamers begon 42 jaar geleden in zijn loopbaan bij de belastingen als com mies tweede klas met standplaats Aar denburg. Hij kreeg nog een overplaatsing naar de toenmalige inspectie Schoondijke en maakte zijn diensttijd vol als assistent A in de Oostburgse inspectie. Raadsvergadering De raad komt vanavond in opènbare vergadering bij eer agenda vermeldt o.m. een voor- s' deelname aan de ratiobouw- s 'oor de openbare kleuterschool üdster in tijdelijke dienst be dden, terwijl de heer L.C. Pa- e nominatie staat een aanstel- irijgen als ïeraar in tijdelijke hamelijke opvoeding aan de openbare lagere school. Voor- 'ordt verder nog de openbare in het uitbreidingsplan Tragel U .men aan de firma Hol uit Hulst en een verordening vast te stellen regelen de de bezoldiging van het personeel van de vrijwillige brandweer. schilder telkens en wij danken er een subliem stilleven aan als no. 12 Fles. Al met al een tentoonstelling die het Oostburgse raadhuis werkelijk siert en j die de inwoners en de bezoekers buitenaf veel te genieten geeft. WILLEM ENZINCK i (Van onze verslaggeefster). ROOSENDAAL. Onder - het hijsen van de vlaggen der vijf deelnemende landen en het spelen van de volksliede- ren werd gisteravond te Roosendaal de negende internationale jeugdronde van West-Brabant officieel geopend. Tevoren was een kleurrijke karavaan door Roo sendaal getrokken, die compleet met volgwagens, reclame en geluidsauto's een lengte had van twee kilometer. Op deze manier kon de gehele Roosendaalse bevolking kennis maken met de 23 ploe gen, waaruit de jeugdronde dit jaar is samengesteld, waaronder een ploeg van Dagblad De Stem. De deelnemende jongens komen uit Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk en Bel gië en uit alle delen van het land. Ze hadden 's middags reeds hun truien en rugnummers afgehaald om zich netjes gekleed aan het talrijke publiek langs de route voor te stellen. Voorop in de stoet reed in een ver sierde koets Ineke Wenglein, een char mante veertienjarige Roosendaalse, fa. als junior miss van de ronde fungeert «n straks de prijzen zal uitreiken. Deze be staan uit een groot aantal dagprijzen, bekers, médailles en de originele groene trui van Jan Janssen. Vandaag starten de ruim 400 deelne mer tj es met een behendigheidsrit en de eerste etappe naar Bergen op Zoom. Morgen gaat het na een militaire sprint, via Oudenbosch naar Etten. Voor vrijdag staat er een verkeersdoolhof op het pro gramma, waarbij de N.T.S. zal komen om opnamen te maken. Hierna gaat het voor de derde étappe naar Steenbergen. Zaterdag wordt er per ploeg een tijdrit gehouden, waarna de vierde etappe naa: Zevenbergen wordt verreden. Zondag is het de dag van de feestelijke prijsuitrei king op de Markt te Roosendaal. De deelnemers van de jeugdronde zijn allen ondergebracht bij particulieren te Roosendaal. WEMELD1NGE In de nacht van maandag op dinsdag is in de gemeente haven te Kortgene het vijftien meter lange motorjacht Sri-goenoeng gezonken. Dinsdag tegen de avond werd het door de drijvende bok Grutto ÏI van het ber gingsbedrijf van Van den Akker uit Vlissingen gelicht. Het zinken van het jacht is te wijten aan de harde wind, waardoor het water door een gat van de uitlaat naar binnen was geslagen. Sluis Raadsvergadering. Vanavond komt de gemeenteraad in spoedeisende verga dering bijeen om over te gaan tot on derhandse gunning van straatwerken. De bestrating Ridderstraat, Korte Wol- Wolstraat, Kaai en Smeestraat, Brug straat Garenmarkt, Kalkboei wil men gunnen aan de firma P. W. Toussaint en Zonen te Cadzand voor f 71.520; de Nieuwstraat van de Besenmarkt tot de molen en verder tot aan de grens met de rijksweg wil men gunnen aan Leenhouts Aannemingsbedrijf te Sluis voor een be drag van f 35.910. TILBURG Tekeneri m.o.: de dames: A, Beusen, Den Bosch, M. Bevort, Til burg, E. Braspenning, Roosendaal, G. Van Lith, Breda, A. van Loon, Roosen daal, M. van Mechelen, Tilburg, M. Meijer, Den Bosch, J. Ottenhof, Tilburg, S. Verplanke, Groede, M. Weegels, Til burg. De heren: W. Bink, Waalwijk, J. Briaire, Tilburg, F. van den Ende, Zie- rikzee, J. Gielen, Tilburg, H. Groels, Til burg, J. Heijdenrijk, Tilburg, T. Ketelaar, Tilburg, G. Meinema, Tilburg, A. Melis, Tilburg, J. Spit, Tilburg, L. van Steensel, Tilburg, H. van der Weegen, Tilburg. H- van der Werf, Tilburg W. Wustefeld, Tilburg. Akte B.: de heren: A. Haans, Tilburg, H. Heurter, Raamsdonksveer, J. de Kok, Den Bosch, W. Moers, Tilburg, J. Blanc, Den Bosch, J. Bruggink, Tilburg. ROTTERDAM. Academie voor Bed* dende Kunsten, afdeling avondonderwijs- Eindexamen schilderen en tekenen H. W. Huser te Middelburg. HEINKENSZAND. Middens»# "mens: Mevr. K. Blankenburr. /olf; de heren: C. Blankenburgh, I Mulder en J. Witte te Nieuwdorp: C. E. van Liere, mevr. M. J. de Sflwj*" Traas, de heren M. C. Cappon, J. "V rinck en J. Hoondert te Heinkens^0' dhr. C. Geus te 's-Heerenhoek. Morgen, donderdag 5 augustus: Haj1®* weert 8.51 en 21.22 uur; Terneuzen en 20.56 uur; Vlissingen 7.56 en 20.27 uur. Wemeldinge 9.35 en 21.56 uur. OOSTBURG Letlel 20 uur Op het pad der zonae, 13 jaar (Van een onzer MIDDELBURG, misch Technologist! voor Zeeland heefl van Gedeputeerde U ta uitgebracht over van een hogere tec in Zeeuwsch-Vlaan E.T.I. komt in deze conclusie dat de oj een h.t.s. in Zeeuv ren op dit moment woord is. De conclusie is gebase gende overwegingen: 1. de h.t.s in Vlissingen nieuw gebouwencomplex zal over enige jaren over datie beschikken, die rui voor de Zeeuwse behoel school zal 50 procent n kunnen hebben dan de 30 jaar 19641965 hebben ge 2. de school in Vlissinj middelgrote hogere tech van Nederland kan wol steunde in de afgelopen ,;l mende mate op uit Zeel ren afkomstige leerlingen; 3. ook in de sector de nische scholen is een stre| re eenheden merkbaar nieuwe stijl wordt een van 700 leerlingen reeds a beoordeeld) 4. de behoefte aan h.t.s. drijfsleven in ZeeuwschJ nog beperkt. Een juist aaJ industrieën niet worden 5. het zal praktisch onml doende geschikt onderwijs h.t.s. in Zeeuwsch-Vlaay trekken. Een tussenoplossing, wa| jaren voor het hoger tech in Zeeuwsch-Vlaanderen gegeven en het laatste lei de school in Vlissingen komt volgens het E.T.I. n; king, omdat de outillage opleiding vrijwel gelyk sta een volledige h.t.s. Mocht de chemische Zeeuwsch-Vlaanderen zich sterk ontwikkelen, wat nietl lijk lijkt, dan zou volgens ten worden nagegaan of d€ singen met een afdeling cl I niek dient te worden uitl nieuwe outillage is echter Het E.T.I. meent overiger meer het karakter draagt derwijs dan van een v.h.m het oog hierop ziet het E.'jj oplossing voor het gestelde het stichten van aantrekkej accommodatie voor de Zeei| leerlingen in Vlissingen. gedacht aan de bouw vai studentenflats of een intern verwacht hiervan zelfs een op het aantrekken van Zeeuwsch-Vlaanderen. Vol;| zal er meer dan tot nu moeten worden naar het v financiële faciliteiten vooi| lijke voorziening. Tenslotte geeft het E.T.I] ciaal bestuur van Zeeland het probleem na verloop eens te bezien, wanneer ontwikkeling van ZeeuwscJ daartoe tenminste aanleidin Vee In de nota worden cijfers] de belangstelling van de voor het hoger technisd Daaruit blijkt dat de inte (Van een onzer versla, WESTDORPE. Maui sters (vandaag 64 gewor ermee stoppen. Met bro' Hij heeft 50 jaar in het v en acht nu de tijd gekom bakkerij „aan de kant te eerste omdat hij zich op leeftijd gekomen acht, ti en die reden weegt zwaar hij van mening is, dat h best meer gaat met de ba lang je alles alleen afkun broden bakken en naar brengen, kun je het wel gauw je echter een knech moet nemen, die het b brengt, is het gedaan", is ring. Maurice Dehulsters wet in Westdorpe. In 19ig t dienst bij bakkerij Cleem van Gent. In 1917 krei nieuwe werkgever in b: Weerd te Westdorpe. Kort schaarde hij zich onder de van de „kleine zelfstanc exploiteerde een bakkeri moeder. In 1925 trouwd Dehulsters. Hij begon toen bakkerij, die zich in West goede naam verwierf.: .,1 tijd veel klandizie gehad" ging de heer Dehulsters de baan op". Die taak overgenomen door zijn zoo Eind november zal „Mau het laatst beroepshalv vier uur 's morgens op is het gedaan met zijn ba' ga daarna mijn collega's bijspringen en boeren op die ik heb", vertelt hij. gedeelte van zijn vrij hij doorbrengen in dienst otuziekvereniging „Eike bomen", waarvan hij al m Jaar lid is. In Westdorpe blijven nu bakkers over, die de klat Maurice Dehulsters onder e en verdelen. Dat zal wei „ijbeden geven want de v Sr-U ,e, c°ilega's is zeer tii hebben altijd getracht] werken en dat is, alhoew, 5ar .^Y eens een c S Vle?i ons uitstekei H 115 bhj om", aldi bakker Dehulsters.

de Stem | 1965 | | pagina 2