Natuurlijke taille in henstcollectie DE GROTE ZES ABBé PIERRE VOERT ACTIES IN NEDERLAND Iers voorstel financiering V.N.-operaties SUCROSA 35? zijn achtervolgers kwijt De mooie tweelingpoppen Medewerking van Hilversum DE GIVENCHY TOONT MODELLEN r Hallo meisjes en. jongens De wonderplant Het meisje DE HEKS Namen A.B.C. 10 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 13 COMMUNITEIT Even „goed" als roulette Proeven met nieuw behendigheidsspel DOOR MIGNON G.EBERHART.' ABBé PIERRE ....initiatieven—. BUSSUM (A.N.P.) Abbé Pierre heeft in Hilversum persoonlijk een gro te actie aangekondigd, die op 25 sep tember a.s. door de stichting „Emmaus- vrienden Nederland" zal worden gehou den. Er zullen 200 vrachtauto's nodig zijn en 400-500 vrijwilligers voor het op halen van oud-papier, lompen en me talen, die zullen worden verkocht ten bate van het 30.000 inwoners tellende stadje Djemila in Algerië. Dit stadje, dat vroeger een bekend toeristencentrum was, heeft zwaar ge leden door oorlogsgeweld. De inwoners leven in zelfgemaakte hutten in 'n straal van 40 km rond de ruines van de stad. Er heerst honger, buitengewoon grote armoede en ziekte en de omgeving is totaal ontbost. Abbé Pierre heeft gezorgd voor vrij willigers en er is een herbebossdngspro- NEW YORK (Reuter) Ierland heeft de secretaris-generaal van de Ver. Na ties een plan toegezonden om uit de im passe over de financiering van vredes operaties van de volkerenorganisatie te geraken. Het Ierse voorstel gaat er van uit dat, wanneer de algemene vergadering met een tweederde meerderheid tot een der gelijke operatie heeft besloten, deze doorgang zal vinden tenzij tenminste twee leden van de Veiligheidsraad zich ertegen verklaren. Onder de voorstan ders van een V.N. -ingrijpen zouden zich tenminste twee permanente leden van de Veiligheidsraad dienen te bevinden. Op het ogenblik weigeren twee per manente leden, Frankrijk en de Sovjet- Unie, in de kosten van V.N.-operaties bij te dragen. (Advertentie) één saccharine!* gramma ontworpen in samenwerking met internationale organisaties. Er is nu geld nodig voor onderwijs, medische verzorging, herbouw van de woningen, scholen en dergelijke. Burgemeester J. E- G Boot van Hilversum heeft de vol ledige medewerking van zijn gemeente toegezegd. Abbé Pierre heeft voorts verklaard, dat hij in Nederland een eerste „com muniteit" wilde stichten. Hij zei onder ter: „U hebt in Nederland door uw doorgevoerde sociale wetten geen hongerigen, die uit voedselnood binnen de poorten van een communiteit zullen vluchten, geen armen, die om hulp zul len vragen, geen kinderen die zwerven zonder tehuis, zonder ouders of verzor ging. Maar u hebt in Nederland een andere categorie hulpzoekenden, mensen die on danks hun welstand geen raad meer weten. Grote zakenmensen soms voor wie de fysieke druk, de verantwoorde lijkheid of de gang van zaken in hun bedrijf te zwaar is geworden. Daarom moet er in Nederland een communiteit komen, die velen hulp, verademing of genezing kan brengen. De vrijwilligers, die hiervoor gekweekt zullen worden, zullen straks ook van onschatbare waarde zijn in de onder ontwikkelde gebieden. Psychologische hulp zal moeten worden gegeven, wan neer in de eerste materiële nood is voor zien. Daarom zal de Nederlandse com muniteit een tweevoudig doel hebben, hulp brengen, die Nederland nodig heeft en vrijwilligers kweken, diie hiervoor ge schikt zijn." In plaats van suiker. Goedgekeurd door de N.V.S. zonder saccharine, voor de slanke lijn! PARIJS (UPI) Tot het midden van de knie reikende rokken, langere tail leurjasjes, vollere schouders en een dui delijk aangegeven, natuurlijke taille dit zijn enkele facetten van het mode beeld, die het invloedrijke huis van Hu- bert de Givenchy in zijn herfstcollectie naar voren heeft gebracht. Aangezien het even belangrijke huis van Christian Dior min of meer met deze details instemt, geloven waarne mers op modegebied dat de inkopers voor de warenhuizen (die de doorslag geven wat betreft de stijlen waaruit de winkelende vrouw zal kunnen kiezen) voor deze punten zullen opteren. De enige Parijse ontwerper die zijn collectie voor het herfst-winterseizoen nog moet tonen is Cristobal Balenciaga. Hij zal vandaag aan bod komen. Enkele salons hebben hun verzame lingen wat ingekrompen Maar de ge houden show van de Givenchy, die werd bezocht door inkopers en niet toeganke lijk was voor de pers, duurde langer dan twee uur- Een van de kostuums diie bijzonder in de smaak vielen was volgens de in kopers een met zilveren kralen afgezet pyama-ensemble Boven de pantalon werd een lange rok met splitten gedragen. Een ander kledingstuk dat veel bijval zou hebben geoogst, was een avondjapon van roze kant. De japon reikte van ach teren tot de grond maar was kort aan de voorkant, waardoor de roze kantkou sen en de met roze kant „aangeklede' schoenen van de mannequin waren te zien. Veel mantels en japonnen met jas jes hadden kimonomouwen. De inkopers zeiden dat de collectie van de Givenchy was verstoken van op zienbarende nieuwe vondsten, maar ge tuigde van zijn gewoonlijke 'elegantie. Bijna hadden jullie deze week dag tot 's middags half vijf zoet, on "kwio-fAn 1 inn mi 4 nahfirl Tlr 11" -./il-zn- DEN HAAG (A.N.P.) De Stichting Behendigheidsspelen experimenteertvrij blijvend' met het spel „Roulex". Het is het enige geoctrooieerde, van roulette afgeleide spel dat door de Nederlandse octrooiraad als „behendigheidspel" is gekwalificeerd. Roulex is een vinding van de Nederlander Prlnssen. Het bestuur van de Stichting Behen digheidsspelen slaat de attractie van Rou lex net zo hoog aan, ais die van rou lette. Het heeft aan het T.N.O. gevraagd te adviseren over de mogelijkheden van Roulex. Het bestuur meent dat Roulex de spelers veel meer dan andere behen digheidsspelen dwingt hun kansen te overwegen en te beoordelen en overeen komstig te handelen. Dit is des te be langrijker, nu in het arrest van het ge rechtshof van Amsterdam in de zaak „Saturne" bepaalde voorwaarden zijn gesteld, waaraan een spel moet voldoen om als behendigheidsspel te worden aan gemerkt. Het stichtingsbestuur meent dat vele andere spelen, die er op de markt zijn, overwegend naar schat ting door 90 procent van de spelers worden gebezigd als louter kansspel. De Stichting Behendigheidsspelen is in het leven geroepen door directeuren van plaatselijke en regionale V.V.V-'s Men vindt bij de stichting dat de kwestie van het „spelen" in Nederland een op lossing behoeft. Het bestuur achthet klimaat om een oplossing te bevorderen zeer gunstig. 18) Veronderstel veronderstel dat de man die ze aangereden had, zich naar het bos had gesleept en dat hij daar gestorven was? Stel nee, ze wou niet denken aan doodslag. Ze zou meteen doen wat ze moes^ doen, zon der aarzelen Toen ze zich aankleedde, hoorde ze een auto voorbijrijden. Snel liep ze naar beneden, onderwijl haar jasje nog dichtknopend. Dilly plantte een grote zak met krui denierswaren op een tafel „Ben je al op? Wat een taaie. Eén zo'n pil scha kelt mij een eeuwigheid uit". „Hoe heb je me dat kunnen aan doen?" ,,Je zult me er nog dankbaar voor zijn. In de keuken is warme koffie." Dilly nam de zak met boodschappen weer op en trippelde op haar hoge hakjes door de eetkamer weg. Mar tha liep haar achterna. Dilly schonk haar koffie in. „Room? Suiker?" „Geen van beide. Dilly, je doet als of alsof er niets gebeurd is „Er is niets gebeurd. Wil je eieren?" „Ik wil mijn autosleuteltje." Dilly toverde eieren en melk uit een grote koelkast. „Et ben in Bascom Bay geweest. Ik bedoel in het stad je." i „DiHy! Zeg me Ér is niet te vertellen. Ik heb er de ronde gedaan onder voorwendsel dat j ik bezig was voor de verkiezingen. Maar ze stemmen toch allemaal op i Lem en ik heb dus nieuws verza- meld. Dat wil zeggen, nieuws was er niet. Je zou best wat opgewekter kun- j nen kijken, i „Geen nieuws". I „Ik ben naar het politiebureau ge- weest en daar was geen bericht over waf voor een ongeluk dan ook. Niets. Ik ben naar de krant gegaan een kleine, maar goede. Ze kennen me S daar allemaal. Ik ben zelfs naar het s ziekenhuis geweest heb gezegd dat ik de oude Braden wilde opzoeken, de huisbewaarder. Ik ken de verpleeg sters daar. Geen slachtoffer van een ongeluk. Je hebt gisteravond nie mand geraakt." „Ik heb iets geraakt Hij viel voor de auto neer. „Dan heeft hij dronkemansgeluk ge had en is tussen de wielen gevallen". Dilly begon de eiereen te klutsen. „Of hij is zich een flauwte geschrokken." „Ik heb het gevoeld. Afschuwelijk". „Er is daar een heuvel, er vallen wei eens stukken steen op de weg, vooral met regenweer. Ik vermoed dat je zoiets geraakt hebt." Martha had het onplezierige gevoel dat Dilly haar weer van de wijs bracht door recht te praten wat krom was. Ze zei langzaam: „Als je maar niet denkt dat ik je geloof." „Ik heb zélfs de weg afgezocht. Gis teravond kon ik zien waar je banden geslipt waren. De regen heeft van nacht de sporen uitgewist, maar ik had de plaats goed in me opgeno men. Vanochtend ben ik daar ge stopt en heb de zijkanten van de weg afgezocht Tot in de bossen toe." Ze zette een ijzeren koekepan bonkend op het fornuis en liet er de eiermassa in lopen. „Jim Stenson kwam langs en vroeg wat ik deed. Toen heb ik maar gezegd dat ik Stinky zocht." „Stinky." „De kater. Als er hier niemand is, is hij bij de Stensons. Jim bleef daar maar staan en ik moest wel rondlo pen en roepen „poes, Stinky, poes." Ik voelde me net een gek. Wil jij de borden even pakken? Ze staan in de kast." Martha pakte automatisch twee bor den. „We zouden hier voor de rest van ons leven over kunnen discussi eren. Ik weet dat er een man is ge weest." „Er is niemand gewond geraakt, nie mand dood, er is geen melding ge maakt van een ongeluk, niets. Lieve help," zei Dilly mat. „Ik zou den ken dat je blij moest zijn." De bel ging en Dilly nam haar kopje koffie op. „Dat zal de man van de televisie zijn. Lem heef* een nieuw i televisietoestel besteld, zodat we het nieuws over de verkiezingen kunnen i volgen". Ze zweeg en keek Martha j over de rand van haar afglijdende bril heen bedachtzaam aan. „Het is j bijna vierentwintig uur geleden dat je j zoals je blijft beweren, een man hebt aangereden. Als dat waar zou zijn, zou je al schuldig zijn aan doorrij den na een aanrijding. Dat betekent een veroordeling en een boete. Ik ben niet van plan nog krachtiger pogin gen aan te wenden je te weeerhouden met dit verhaal naar de politie te rennen. Maar als je wacht tot na de verkiezingen, ben je niet schuldiger dan nu. En ik zal erop toezien dat je daf doet. Laat de eieren niet aanbran den," zei Dilly en klikklakte de ka mer uit toen de bel weer ging. Er was echt een mannetje geweest met een smal gezicht en een regen jas aan die op de weg had gelegen in het rode schijnsel van de achter lichten van haar auto. Martha twijfel de er niet aan, maar ze besefte dat haar eigen schrik haar tot op zekere hoogte parten had gespeeld. Ze kon onmogelijk weten hoe hij gevallen was, het was allemaal te vlug gegaan en te angstaanjagend geweest. Toch moest Dilly daar gelijk in hebben. Als de auto hem dan al geraakt had, was hij opzij gesprongen en dan een voudig van schrik of dronkenschap gevaEen, of mogelijkerwijs gelukkig o, heel gelukkig tussen de wielen terechtgekomen. De twee schokken die in haar ellende maar een ding betekend hadden, konden natuurlijk inderdaad veroorzaakt zijn door een stuk steen op de weg. Maar Dilly had ongetwijfeld gelijk met te zeggen dat er bijna vieren twintig uren waren verstreken sinds het ongeluk. Een beetje langer wach ten schaadde niemand, noch een beet je langer denken. Op hetzelfde ogenblik begreep Mar tha dat DiUy zich uitputte om haar tof- andere gedachten te brengen. Gesteld dat Dilly gelijk had. Martha liet de eieren niet aanbran den. Ze was brood aan het rooste ren toen Dilly kordaat terugkwam. „Ze zetten er een nieuwe antenne op." Ze trok twee keukenstoelen bij de tafel en pakte papieren servet jes uit een pak dat er middenop lag. „Soms gaan we hier voor een week end heen," zei ze. knabbelend op een toastje, „als er sneeuw komt of als het weer is voor schaatsenrijden. Of alleen maar ais een van ons er zin in heeft, 's Zomers hébben we na tuurlijk Chrissy en een dienstmeisje nodig, 's Winters redden wij onszelf. Bijna hadden jullie deze week geen briefje van mij gehadIk zal je vertellen hoe dat komt Jullie hebben natuurlijk alle maal vakantie op het ogenblik En zeg eens eerlijkvervelen jul lie je nooit? Ik ken een heleboel kinderendie niet weten wat ze met dit regenweer moeten doen. Soms schrijven ze verhaaltjes en maken tekeningen vóór de Klei ne StemDaar ben ik heel erg blij mee natuurlijk. Maar je kunt niet iedere dag verhaaltjes schrijven en tékeningen maken, en als je dan ook niet buiten kunt spelen omdat het regent Daarom hebben een heleboel mijnheren in Breda vorig jaar de hoofden bij elkaar gestoken. En toen ze heel diep nagedacht hadden zeiden ze: We moeten zorgen, dat de jeugd zich niet meer verveelt in de vakantie." Ze hebben toen een wonderland opgebouwd, waar de kinderen alles mochten doenallesvan hard hollen en schreeuwen tot zagen, timmeren, met heel fijn speelgoed spelentuintjes ma ken met echte plantjes toeen ook typen en poppekleertjes ma kent koekjes bakken, steden bouwen van bouwplaten etc. Het was geweldig. En het was zo'n succes, dat al die grote mijnheren zeidenNou gaan we het dit jaar ook weer doen, maar dan in een nog grotere halzodat er nog meer kinderen kurmen genieten." En in die hal ben ik even wezen kijken. Er waren wel duizend kinderen be zig. En eerlijk, ik héb niet één kind gezien, dat zich verveelde, ledereen wachtte rustig in de rij zijn beurt af om dan te ge nieten van alle fijne dingendie je thuis niet mag doen. Ik zag er jongensdie prachtige dingen soldeerden van ijzerdraaden huizen en auto's en garages tim merden. Het was zo fijn in dit jeugdparadijs, dat officieel de naam „Speelinstuif" draagtdat ik er wél alle dagen had willen rondkijken. Maar als ik dat ge daan had, hadden jullie nu geen Kleine Stem gehad. Maar nu weten jullie in ieder gevalwat er in Breda allemaal gebeurt om de kinderendrie vakantiz héb ben, bezig te houden. Misschien kunnen de grote mijnheren in jullie woonplaats ook wel eens zo iets fijns bedenken. En an ders kom je misschien deze week of volgende week nog wel in Breda. Je vader en moeder kun nen je 's morgens om half tien afzetten en dan ben je de hele Er waren eens een man, een vrouw en een kind Ze waren maar heel arm. Ze verdienden 't geld met leuke stuk jes te maken. De mensen gaven hun dan kwartjes of meer. Daar waren ze blij mee. Op een dag zei Mientje, zo heette het kind, „Ik ga wandelen". Dat vond haar moeder goed. Onderweg kwam ze een kabouter tegen. Het meisje vroeg: wat brood en drinken. De kabouter zei „Ja, dat heb ik wel. Jij bent maar arm hè". Mientje antwoordde „Hoe weet jij dat zo goed?". De kabouter zei: „Ik heb thuis een plant, maar dat is geen gewone plant. Het is een wonderplant. Je kunt er alles aan vragen. Die plant krijg jij. Maar denk er om, dat je maar drie dingen per dag vraagt. Anders gebeurt er iets. Hier heb je brood en drinken". „Dank je wei kabouter" Toen ging ze naar huis. En ze leefden nog lang en gelukkig. Uit. ERICA STRATEN Julianastraat Rijen (N.-B.). 8 jaar. Bet meisje, ja klein meisje woonde helemaal alleen in een klein huisje. Haar naam is amsje, Zij heeft geen vader of moeder en geen broertjes of zusjes. Zij is helemaal alleen. JACQUELIENTJE VERMEULEN Gilzeweg 57, Chaam dag tot 's middags half vijf zoet, dat weet ik zeker. De speelin- stuif wordt gehouden in de gro- te Chassé-hallen, waar niemand boos zal kijken als er veel la waai is of als er een beetje rom mel wordt gemaakt. Fijn hè? O, nou vergeet ik helemaal om wat te vertellen over onze grote vervolgverhaalwedstrijd. De prijs werd deze week gewonnen door Jopie van Kuyk, Grote Kerkstraat 76, Raamsdonksveer. Jopie heeft al vaak meegedaan aan onze wedstrijd, maar ze heeft nog nooit een prijs ge wonnen. Hartelijk gefeliciteerd, Jopie. Zou je me alleen nog even willen laten weten, hoe oud je bent, anders kan ik geen boek voor je kopen. Zo, jongens en meisjes, en dan gaan we natuurlijk allemaal weer meefantaseren aan het nieuwe vervolg van ons grote vervolgverhaal. Ik weet zeker, dat de Grote Zes, mijnheer Bon- neke, Ingelise en de hond Zwier, nou eindelijk weer op aarde landen. Hoe zullen ze daar ontvangen worden? Zullen de mensen blij zijn dat ze iedereen weer zien? Ik denk het wel. Maar dat lees ik wel in jullie verhalen. Stuur je nieuwe ver volg maar op naar Dagblad De Stem, Reigerstraat 16, Breda. Op de envelop moet je vermelden: Vervolgverhaalwedstrijd. Je in zending moet uiterlijk maandag binnen zijn. Succes allemaal. Deze week heb ik grote sta pels post gekregen van een he leboel kinderen. Fijn hoor, dat jullie zo ijverig schrijven. Weet je, wat ik ook erg fijn vind? Om te horen wat jullie allemaal In je vakantie doen. Je mag er best eens een verhaaltje over maken, of een tekening maken of een versje. Probeer het maar eens. Een extra-vermelding verdi nen deze week: Kees de Hoon 9Eddy de Keij- zer, Ria Rijnvos (9), Jan Bruijns (12), Rita Verschuren, Patricia IJselbaert 111), Fini Janse (11), Peter van Nispen (6), José van Nispen (8), Willy Nous, Ellen Golaerts (5), Mariamne Akker mans (Baarle Hertog), Johan van Loon (8), Els de Maat (13), Rosé Stoop (8), Nanny Schuur- mans (7), Diana Schuurmans (5), Elsje Schuurmans (8), K. Reuter. Zo, dat was het dan weer voor deze week. Ik hoop volgende week weer een heleboel briefjes van jullie te krijgen. Groetjes, José KORTE INHOUD De jongensclub „De Grote Zes", gaat iedere woensdagmiddag in het bos spe len. De Grote Zes zijn: Henk, Bas (de aanvoerder), Wim, Kees en de twee ling Piet en Frits. Ze zijn heel avontuurlijk aangelegd. Op een van hun vrjje woensdagmidda gen als ze weer in het bos zijn wor den ze door een ruimteschip ontvoerd. Daar horen ze een stem die zegt dat de vliegende schotel van de maan komt om de aarde te veroveren. In het ruimteschip vinden ze „Zwier" een grote hond die door de maanmen sen onzichtbaar is gemaakt, maar die voor de jongens weer zichtbaar wordt. De Grote Zes hadden een ontsnapping beraamd, maar de robot stak er een stokje voor. Als ze in het ruimteschip op onder zoek uitgaan beleven ze een paar ang stige uurtjes. Maar dan landen ze op de maan. Daar ontmoeten ze een andere aard bewoner, die hun bij een ontsnapping van de maan wil helpen. De man heet meneer Bonneke. Als ze proberen een vliegende schotel te berei ken horen ze opeens Zwier blaffen. Ze zagen een woedend meisje met een grote hond, Zwier. Bas begreep dat het meisje Ingelise moest zyn. Ingelise zou hun ook helpen bij hun ontsnapping van de maan. Ze kruipen in een raket en gaan terug naar de aarde, maar al gauw worden ze achtervolgd door een raket. Ze win nen voorsprong tot opeens de motor uit valt XIII De motor gaf het op. Elk ogenblik zou de vliegende schotel hen in kunnen halen. Gelukkig was -de afstand groot. Ze probeerden alle knoppen. Een keer hingen ze ondersteboven. De andere keer begon de raket te trillen. De vliegende We zijn nog niet op de helft", schrokken, de jongens van. „Wa- sdhofcel was op 3 1/2 meter bij hen. Ge lukkig, ze vonden de goede knop, druk ten doe in en.daar schoten ze voor uit met de vliegende schotel op hun hielen. „Vlugger", begint Piet te roepen. Zo gauw de anderen dat hoorden, begon het in koor: „Vlugger ze halen ons in". Dat sprak mijnheer Bonneke moed in. De raket raasde sneller en sneller. Tot dat ze de vliegende schotel niet meer zagen. Het werd later en later en het werd al donker. „Zijn we er nog niet?" „Nee", vertelde Ingelise, die mijnheer Bonneke niet van het werk -wilde hou den'. „We J3aar i ren we maar niet meegegaan", zei Bas. „Jawel, alles goed en wel, maar dan hadden we nu nog op de maan gezeten". Ze raasden voort. De aarde kwam steeds dichterbij JOPIE VAN KUYK Grote Kerkstraat 76 Raamsdonksveer In een groot bos woonde de heks Oela- oena. Op een dag was ze een tover spreuk aan het leren. Maar toen werd ze zelf een muis. De kat van de heks zag de muis, en at haar toch niet op. Want hij wist dat het zijn baasje was. Dus de muis (de heks) leefde nog. Ze sprong in een kast waar alleen maar potjes met zalf stonden. Ze, pakte een potje met zalf eruit. De muis smeerde zich helemaal in met de zalf. En toen stond daar de heks al weer en ze nam zich voor nooit meer te toveren, want daar kwamen alleen maar nare dingen van. Zelf verzonnen door JOZé POPPELIER, 9 jaar v. Boischotlaan 10 Oosterhout (N.-B.). n 'IWWP"""" In het dorpje Rodebloem woonde een oude poppenmaker. En als de scholen uitgingen stonden er voor het winkel raam van de poppenmaker een heleboel kinderen te kijken naar de mooie pop pen, die er stonden. Op 'n dag kwamen er twee kleine kindertj.es voorbij de poppenwinkel en de poppenmaker die ze zag, riep hen. „Dag", zei hij. „Hoe heten jullie?" „Ik heet Tineke". „En ik Miesje" zeiden ze. „Jullie zijn twee lingzusjes zie ik", zei de poppenmaker. „Ja", zei Tineke, „en" zei ze, „ik weet zeker, dat u ons morgen, als we voorbij komen, niet uit elkaar kunt houden". „Dat denk ik toch wel", zei de poppen maker. „En als ik jullie niet uit elkaar kan houden, maak ik voor ieder een mooie pop, afgesproken?" „Ja", zeiden ie twee meisjes. En ze liepen op een lolletje naar huis. En ze vertelden het \an moeder, maar die zei: „De poppen- laker kan jullie toch wel uit elkaar i ouden". Maar de twee geloofden het niet. De volgende avond stapten ze het huis an de poppenmaker binnen en de pop penmaker zei: „Dat is Tineke en dat is Miesje". De poppenmaker had het goed, maar Miesje zei: „Dat is niet waar, ik SYLVIA DRIESPRONG Cadettenkamp 11 Teteringen, 6 jaar. )en Tineke en zij is Miesje", „Nou" zei de poppenmaker, die wel vist dat de meisjes logen, „dan kom .longen jullie poppen maar halen". En de volgende avond kwamen ze de >oppen halen: twee heksen met valse >gen en lange neuzen. „Hier", zei de poppenmaker. „Hier zijn jullie poppen". Maar Miesje zei. „Het was wel waar. Ik was wel Miesje en zij was wel Tineke". „Ik wist het wel", zei de poppenmaker. „Kom morgen maar mooiere poppen ha len. Deze gooien we in het vuur". En weer de volgende avond kwamen ze de poppen halen. Het waren hele mooie poppen, want de poppenmaker had nog nooit zulke mooie poppen gemaakt. van RIA VERMEULEN Gilzeweg 57, Chaam. A is Annie die woont in de stad. B is Bert die is zo vlug als een rat. C is Corrie, die kijkt heel raar. D is Dik, die heeft veel haar. E is Els, die is bang van een leeuw. F is Floris, die heeft een meeuw. G is Gert, die pakt een erwtje. H is Hannie, die ziet een hertje. I is Ineke, die met Toos corresponded J is Jas die goed leert. K is Kees die eet een aardbei. L is Lonnie die zet haar poppen in een rij- M is Madilia die pakt een melkkan. N is Nico die is een hele man. O is Otto die is aan het vissen. P is Piet die plukt gele lissen. Q is een letter die ik niet ken. R is Rietje die voert de kippen in de ren- S is Sientje die plukt een roos. T is Toos die is heel boos. U is Uk, dat is een kleine vent. V is Vera, die woont in Gent. W is Willy, dat is een echte dame. X is Xandraadje die zeemt de ramen. Y is Ysbertha, die speelt met haar poesje Z is Zilda, die is een snoesje. Zelf verzonnen door TOOS BOUWENS (11 Jsar) Kapelstraat 22, Chaam.

de Stem | 1965 | | pagina 10