Bfloges Bosbranden aan Rivièra: twee doden, veel schade KONINGIN-MOEDER MORGEN 65 JAAR Ik spioneerde niet voor Israëliërs Kerkelijke uitspraak over doodzonden'5 in verkeer? n Kemseke woning Moskou wil toenadering tot Westen ten koste van DDR Directeur Rotterdammer -Kwartet overleden nte Waarde - horlogers NU AL TWEE DAGEN LANG Chefarine 4 Japans schip zinkt 21 doden Rotterdamse tram naar Engeland Albanië beschuldigt Kremlin Goochelaar mist konijn 4000 Busongeluk in Peru 31 doden Roof opgelost in Rotterdam as» DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 Ndmaking >r Handelsonderwijs e huur of te koop ;s van Gent: Nog steeds actief voor Engeland 4 middelen doen wonde ren bij pijn of griep! tikaammwMiË VIJFLINC KREEG NAMEN VECHTERSBAAS ONTSNAP T UIT ZIEKENHUIS Twintigduizend ha grond nield ven Cholera-epidemieën eisen veel levens Aanval op consulaat Amerika ontkent gebruik traangas tegen betogers Rijdend kantoor Mevrouw Lotz voor rechter in Cairo Weer incidenten in Belgische kerken Belgische Salesiaan in Ecuador verdronken Op Australisch Nieuw-Guinea Dodelijke ziekte bedreigt vrouwen .Rijndam'5 brengt jongelui terug uit Amerika GEEN MUUR TE HOOG »r gemeente Waarde maken ing aan artikel 72a in verband 63 en 10 der Onteigeningswet, lit Gedeputeerde Staten der id, bijgestaan door de daartoe en bestuur aangewezen deskun- ofd van het bestuur der ge- gemeentehuis aldaar zitting 0ste augustus 1965 te 14.00 uur, waren van belanghebbenden gen het plan van onteigening gemeente Waarde ten behoe- betering van de weg Krui- (weg nr. 23 van het tertiair Zeeland) in de gemeente Waar- langhebbenden uit om hun be- tse en ure vermeld, mondeling an genoemde commissie mede bedoeld in het eerste lid van Onteigeningswet en ter voldoe- 1 72a in verband met de bepa- rtikelen 64 en 12 ter inzage van nedergelegd ter secretarie Waarde van 6 t/m 20 augus- >tdat de commissie haar binnen de gemeente heeft rkte plan van het gehele werk, laatste lid van artikel 12 van wet, voor eenieder ter inzage ecretarie der gemeente Waarde ugustus 1965 totdat de commis- lamheden heeft volbracht, i fijn vrijgesteld van het recht 1965. 3e burgemeester voornoemd, J. D. DE KAM. 14 Hulst IDDENSTANDSDIPLOMA •RAKTIJKDIPLOMA BOEK- EDERL. ASSOCIATIE ODERNE BEDRIJFSADMINI- 31 augustus. garage of goede mogelijkheid ara-ge te bouwen gustus aan Dagblad De Stem, ben?" „Dat niet maar uJ* nog zeer jong." ..DeJ>lee*g. zichten hebben de rode nen wel geleerd jong te si Ge kunt mijn jatAthemdogjJ. maken, om u ervan te over» gen. dat ik reeda een n» draag." LONDEN (U.P.I.) Koningin-moeder Elizabeth van Engeland wordt woensdag 4 augustus 65 jaar, en ze is nog even actief als ooit tevoren. De geziene moeder van koningin Eli zabeth de Tweede heeft deze zomer al tientallen officiële verplichtingen afge werkt, waarbij ze dikwijls gebruikt maakte van helicopters of vleigtuigen, omdat ze daar net zo graag in zit als in snelle auto's. In 1964 heeft de koningin-moeder rei zen gemaakt naar Canada, FrankrijK, Duitsland en Jamaica. Voor de komende twaalf maanden hoeft ze in die richting alweer plannen genoeg, en ze hoopt dat ze tevens het officiële bezoek aan Australië zal kunnen brengen, dat m februari van dit jaar door blindedarm ontsteking moest vervallen. Op haar verjaardag wordt de koningin moeder traditiegetrouw verwend met bloemen van haar kleinkinderen, die ze haar als het even ka-n zelf gaan brengen. Onder de geschenken voor „granny royal" zoals de kleinkinderen hun grootmoeder noemen zijn ook altijd dozen chocolade en suikertjes, want dat de koningin-moeder daar dol op is, is een publiek geheim. Koningin-moeder Elizabeth weet alles van bloemen en planten, en ze verzorgt deze zelf in haar eigen „royal lödge in Windsor. Uit alle delen van de wereld krijgt ze daarom op haar verjaardag zeldzame zaden en potplanten, waaron der orchideeën uit de tropen. De koningin-moeder is, op 4 augustus 1900 geboren als Lady Elizabeth Bowes- Lvon op St.-Paul's Waldenbury, het En gelse landgoed van de veertiende graaf van Strathmore and Kinghorne. De ko ningin-moeder is trots op haar Schotse afkomst. Haar vader was een Schot en stamde af van het koninklijk huis van Schotland. 1AOO Elizabeth trouwde op 26 april 1923 met de hertog van York. de latere koning George de Zesde. Toen hij in 1952 stierf, zei zijn gemalin dat hij en zij hun hele leven lang geprobeerd hadden met heel hun hart en heel hun vermo gen de grote taak te vervullen die op hun schouders was gelegd (door het op geven van de troon van Yorks oudste broer, Eduard de Achtste). „Mijn enige wens is dat ik het werk mag voortzetten dat wij samen hebben geprobeerd te ver richten", aldus koningin-moeder Eliza beth na de dood van haar man. De foto toont de koningin-moeder in geanimeerd gesprek tjjdens een re cente filmvoorstelling. (Advertentie) V/er middelen in één tablet helpen elkaar endoen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn eik afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. TOKIO (A.F.P.) Ter hoogte van het Japanse schiereiland Izoe, 120 kilome ter van Tokio, is de Japanse vrachtboot „Meiko Maroe" maandag in dichte mist gezonken, na een aanvaring met het Amerikaanse troepentransportschip „Ari zona". Slechts één bemanningslid kon worden gered. De eenentwintig andere opvarenden, zijn vermoedelijk verdron ken. AUCKLAND (Reuter) De vijfling die vorige week in Nieuw-Zeeland werd geboren, heeft namen gekregen. De jon- gen heet Samuel Christian en de vier meisjes resp. Lisa Gay, Deborah Ann. Shirlene Jane en Selina Joy. Vader Law- son zei. dat er honderden suggesties voor de namen waren binnengekomen maar dat zijn vrouw en hij zelf de namen had den bedacht. UTRECHT (A.N.P.) Bij een vecht Partij in de Utrechtse binnenstad is de 27-jarige Griek C. Spirakis zodanig toe getakeld. dat hij naar een ziekenhuis naocst worden gebracht Niet lang daarna kon de politie de 21-jarige Utrechter Z., aie bij de vechtpartij betrokken was ge- ^'e£sL aanhouden. De jongeman verzette wen echter hevig. Hij kwam tijdens een orsteling met de politie over een ket- ng-afsluiting te vallen en werd daarbij o gewond, dat ook hij naar het (aca- k^sch) ziekenhuis moest. Na een korte nandeling zou hij door de politie wor- da 2haald. Toen deze arriveerde was ®ch,ter gevlogen. Hij had gewei- vShLÏ te laten behandelen en had ver- tnt henen genomen. Hij is op het ogenblik nog spoorloos. (Van onze Parijse correspondent Lucas Kleijn) PARIJS Men behoeft zich in Nederland niet ongerust te maken over het lot van de vakantiegan gers of kampeerders in de streek van Le Lavandou aan de Middel landse Zee, waar een bijzonder zware bosbrand heeft gewoed, die gistermiddag weer is opgelaaid. Er is veel schade toegebracht aan kampeermateriaal. Dank ztf snel ingrijpen van de autoriteiten kon het aantal slachtoffers beperkt blij ven tot twee: de 83-jarige Franse letterkundige Georges Barbara en zijn 54-jarige echtgenote. Aan bos grond is voor 20.000 ha verloren gegaan. De branden zijn mogelijk het gevolg van onvoorzichtigheid of zelfs kwaadwil ligheid. De vuurzee was de eerste uren niet te stuiten, want de vlammen bereik ten al dadelijk een hoogte van twintig meter, aangewakkerd door de mistral van 80 km per uur. Omdat de branden zich naar twee richtingen uitbreidden, naar het binnenland en naar zee, bleef nog slechte één middel over: alle vakantie gangers en kampeerders onmiddellijk evacueren. Wat niet zo eenvoudig was, omdat de rijksweg op diverse plaatsen door het vuur was afgesneden, zodat het autoverkeer was gestremd. De brandweer nam zijn intrek in het stadhuis van Le Lavandou, dat tot hoofd kwartier werd gepromoveerd. Door de straten van de stad reden auto's met luidsprekers, die alle vissers en eigena ren van motorboten, zelfs mijnenvegers van de Franse marine mobiliseerden om vluchtelingen te evacueren. De eerste slachtoffers werden ondergebracht in de grote feestzaal van het stadhuis. Latere geëvacueerden zochten een veilig heen komen naar vakantiekampen van La Londe. De toestand was het kritieks* in Bor- mes. De vlammen drongen door tot de straten van het dorp, waar het vuur met takken kon worden neergeslagen. De red ders, dorpelingen en brandweerlieden, hadden zakdoeken voor het gezicht tegen de hitte en tegen de rook. Een vleugel van een hotel met 40 kamers is uitge brand. Merkwaardig genoeg zijn er maar wei nig gewonden. Van de 10 tot 12 ge wonden zijn er twee ernstig aan toe. De overigen hebben slechts lichte brandwon den. Vele duizenden kampeerders zullen hun vakantie moeten opgeven, omdat zij al hun tentenmateriaal kwijt zijn. Men kon bij de brandweer gisteravond nog niet zeggen hoe de toestand zich verder zou ontwikkelen. Alles hangt af van de wind, die kan gaan liggen, maar twee uur later ook weer plotseling kan opsteken. Met de schrik nog op het ge zicht staan inwoners en kampeer ders uit de omgeving van Le La vandou, aan de Franse Rivièra, in een hoot, die hen van hun, al dan niet tijdelijke, woonplaats weg voert. Velen van hen raakten al hun bezittingen kwijt hij de hevige bosbranden die de Rivièra teiste ren. KATHMANDO (U.P.I.) In Bhairwa. een district in het westen van Nepal, zijn verleden week ongeveer 300 perso nen overleden aan een op cholera lij kende ziekte, aldus een woordvoerder van het Nepalese ministerie van volks gezondheid. Een groep artsen heeft zich inmiddels naar de getroffen streek bege ven. In Genève heeft een arts van de we reldgezondheidsorganisatie verklaard dat er in het oosten van Iran ook een explo sie van een op cholera lijkende ziekte heeft plaatsgehad. Het aantal doden moet groot zijn geweest. Uit Afghanistan werd op 22 juli ge meld <^at er in het noorden van dat land een cholera-epidemie was uitgebroken. DJAKARTA (U.P.I.) De Amerikaan- wfSt2l!®ai ln ,Diakarta heeft gisteren Lot a ontkent als zou personeel van Noord 9nmo?aonsf consulaa* in Medan. om betogers té verd?ijven)>'die bekogelden^6 VrUdag met Stenen J16' ofticiële persbureau An- tara zou de „vreedzame" demonstratie uiteengedreven zijn met U-aangTen zou den de betogeis uit „zelfverdediging" met stenen zijn gaan gooien. In de Indonesische pers werd gisteren pas voor het eerst melding gemaakt van de betoging. Vrijdag al had de Amerikaanse ambas sade in Djakarta laten weten dat het consulaat in Medan was bekogeld na ontvangst van een telegram vaa consul Theodore J. Heavner. CHATHAM (UPI) Gisteren is per schip in de Britse stad Chatham waar De Ruyter indertijd de be faamde ketting stuk voer een Rot terdams tramstel aangekomen dat de Maasstad de afgelopen 35 jaar trouwe diensten heeft bewezen. De 12 meter lange tram zal als ont vangstkamer dienst gaan doen voor de firma Watson and Scull, een scheepvaartkantoor in de buurt van de beroemde Londense Tower Brid ge. De heer J. L. Bowles, de directeur van Watson and Scull Ltd., heeft de tramwagen no. 408 vorige week uit de Rotterdamse remise laten halen en hem voor 2000 gulden gekocht. Het vervoer van de tram met de coaster Astra" vormde meteen de opening van een nieuwe twee-weke lijkse dienst van de Thames Lines Rotterdam - Chatham vv. De heer Bowles wil de tram zoveel mogelijk in zijn oude staat laten. Af en toe worden er zelfs affiches op geplakt iin samenwerking met de Rot terdamse tram. De bedoeling is dat de tram op een baantje van 60 meter voor het kantoor van de heer Bowles WENEN (UPI) Albanië heeft de Sovjet-Unie ervan beschuldigd Oost- Duitsland te willen opofferen teneinde met het Westen tot een mogelijk verge lijk te kunnen komen, zo blijkt uit een hoofdartikel ter gelegenheid van de ver jaardag van de overeenkomsten van Pots dam in „Zeri i Popullit", het orgaan van de Albanese communistische party. Het blad noemde de recente bezoeken van Amerika's reizende ambassadeur, Averell Harriman, aan Moskou en Bonn „eens te meer een bewijs van het drijven van koehandel achter de schermen en 't beramen van samenzweringen"., De opvoLgers van Kroestjev zijn gereed om de Duitse Democratische Republiek KAIRO (U.P.I.) De Westduitse me vrouw Waltrud Lotz, die met haar echtgenoot en een andere Westduitser in Kairo terechtstaat op beschuldiging van o.a. spionage voor Israël in de Verenigde Arabische Republiek, heeft gisteren verklaard zich niet schuldig te achten aan hetgeen haar in de 10 pun ten tellende aanklacht ten laste wordt gelegd. Zy zou zich met haar man on der meer hebben schuldig gemaakt aan spionage en pogingen tot moord op Duitse geleerden, die in de V.A.R. werkzaam waren. Op de tegen het echtpaar ingebrachte beschuldigingen staat de doodstraf. De derde verdachte, Franz Kiesov, worden minder ernstige feiten verweten. Tij dens het getuigenverhoor, dat kort na de hervatting van het proces een aan vang nam, verklaarde mevrouw Lotz dat alles wat zij wist van de activitei ten van haar man in Egypte, dat „hij iets deed voor de NAVO". „Ik wist niet met wat voor werkzaam heden hij zich bezighield, al bleek mij dat hij voornamelijk belangstelling toonde voor militaire aangelegenhe den", zo zei hij. Zij ontkende dat haar man een Israëlisch staatsburger zou zijn, zoals door de V.A.R. wordt be weerd. „Mijn man is een Duits staats burger. die tijdens de laatste oorlog aan de strijd heeft deelgenomen". Ook be weerde zei nooit in Israël te zijn ge weest en evenmin op enigerlei wijze contact te hebben gehad met de Israë lische inlichtingendienst. Zij zei niet te weten van pakjes met explosieven. die aan de Duitse geleer den waren gericht. Aan het einde van het 70 minuten du rende verhoor zei zij te hopen, dat zij en haar man „eens in een hoekje van de wereld m vrede zouden kunnen le ven", Lotz was hierdoor zo ontroerd, dat hij zijn zakdoek naar zijn ogen bracht. Kiesov verklaarde zich eveneens on schuldig aan de drie hem ten laste gelegde feiten. Hij zou geklassificeerde documenten in handen hebben gespeeld van het Duitse Mannesmann-concern, waarvan hij hoofdvertegenwoordiger was in Kairo, terwijl hij verder valse geruchten zou hebben verspreid over de omstandigheden in Egypte en over de regering van Nasser. Kiesov verklaarde Lotz in 1961 te hebben leren kennen en diverse malen bij hem over de vloer te zijn geweest. Hij voeg de eraan toe Lotz' activiteiten nooit te hebben verdacht. Vandaag worden de verhoren voortgezet met de getuigen a charge. (Van onze Belgische correspondent) BRUSSEL Opnieuw zijn in enige kerken langs de Belgische kust inci denten voorgevallen. Aanleiding daartoe waren de gedeeltelijk Franstalige predi katies, die tijdens het zomerseizoen wor den gehouden ten gerieve van de Frans sprekende vakantiegangers. De inciden ten vonden nu plaats in twee kerken in Oostende. Toen tijdens een dienst de pre dikant in de kerk van St. Petrus en Paulus het laatste gedeelte van zijn preek in het Frans uitsprak, begon een kerk ganger luidop het „Wees gegroet" te bid den, daarin gevolgd door andere gelo vigen. Onmiddellijk werd dit overstemd door een orgel. De manifestanten verlie ten toen demonstratief de kerk, terwijl de predikant hun hun optreden verweet. Deze manifestaties zijn geplande acties, waarachter men de steun van de ultra rechtse Volksunie vermoedt. Bij de aan vang van het zomerseizoen heeft de A- politieke Vlaamse Volksbeweging een ak koord afgesloten met de bisschop van Brugge, mgr. De Smedt, teneinde te ver hinderen, dat in de Vlaamse kustkerken volledig Franse preken zouden worden gehouden. In een schrijven gaf de bis schop zijn pastoors later toestemming hoogstens eenderde van de preek in het Frans te houden en dit alleen tijdens het vakantieseizoen. De Volksunie is het daar mee helemaal niet eens. Zij verwacht van de vakantieganger, dat hij zich zal aan passen aan de streek, waar hij zijn va kantie doorbrengt. Zij stelt dat in de ker ken van de Waalse steden, waar vele Vlaamse vakantiegangers verblijven, ook geen Nederlandse predikaties worden ge houden. op te offeren, zo meent het blad en voegt eraan toe, dat hiermee nog meer schade wordt aangericht aan de zaak van het „socialisme en de vrede". Volgens „Zei i Popullit" wordt het be wijs, dat een „imperialistisch-revisionis- tisch komplot" wordt gesmeed tegen Oost- Duitsland zonneklaar geleverd door het feit dat Harriman na zijn „geheime be sprekingen" in Moskou direct is doorge reisd naar Bonn om bondskanselier Erhard van zijn bevindingen op de hoogte te stellen. Het partij-orgaan zegt tenslotte, dat de gebeurtenissen na de overeenkomsten van Potsdam „duidelijk maken, dat de Ameri kaanse imperialisten en hun medeplichti gen deze overeenkomsten openlijk en op brute wijze met de voeten hebben ge treden". BARRY (U.P.I.) Politie en kinde ren in het plaatsje Barry in Wales hebben gezocht naar het konijn van goochelaar Joe Lock wood - dat wer kelijk was verdwenen. Lockwood besloot zijn voorstelling met het laten verdwijnen van zijn konijn, Tommy. „Toen ik later mijn attributen inpak te, merkte ik dat Tommy een gat had geknaagd in zijn zakdat was het laatste wat ik van hem heb ge zien", aldus de ongoochelde magiër. De vermissing van Tommy werd of ficieel aangegeven bij de politie en het signalement van het dier werd doorgegeven aan alle politiebureaus in de omgeving. „Ik ben enigszins in verlegenheid ge bracht", gaf Lockwood toe. „Tenslotte word ik ver ondersteld een deskundi ge op het gebied van de magie te zijn en als ik Tommy niet, kan terugvin den, wie dan wel?". QUITO (U.P.I.) De Belgische Salesi aan Henry Hofmans (24) en een lid van het Amerikaanse vredeskorps in Ecuador, Burke, zijn in de rivier d-e Upano in oostelijk Ecuador verdronken. Beide mannen waren per zeilkano op weg naar de Salesiaanse missie in het dorp Sevilla toen hun boot omsloeg. De stoffelijke overschotten van beide mannen zijn nog niet geborgen. 55 (Van onze Romeinse corres pondent Jan Dijkgraaf) ROME Er gaat geen dag voorbij of de kranten melden, dat mensen verdronken zijn, die onmiddellijk na een ste vig middagmaal in zee do ken. Anderen gaan te ver in zee of zwemmen op duidelijk aangegeven gevaarlijke olaatsen. Nog weer anderen beklimmen bergen en raken m nood en moeten ook al met groot levensgevaar van derden worden gered. Voegt men daar dan nog de auto mobilisten aan toe, die op schuldige wijze hun eigen le ven en dat van vele anderen in gevaar brengen, dan kan men zich alvast een eerste indruk vormen inzake de bonte categorie van „moder ne doodzonden" waarover in kerkelijke kringen al sinds jaren wordt gesproken en ge studeerd, maar die nu op eens weer actueel schijnen te zijn. Er zijn er, die menen dat een nadrukkelijke veroorde ling van deze „nieuwe" zon den niet nodig zou zijn, om dat zij „vanzelf spreken". Maar anderen geven als hun DOrdeel te kennen, dat tal van deze zonden helemaal - en - kennelijk - niet vanzelf spre ken, gezien de universele on verschilligheid waarmee ze worden „bedreven" en de nonchalance waarmee ze worden besproken ais dage lijks werk. Dat een stel onervaren stu denten een beroemde berg willen beklimmen is al be denkelijk. Dat zij echter in geval van ongelukken of zo ganse ploegen van redders in levensgevaar brengen, maakt de zaak hoogst ernstig. Het beruchte „rijden on der invloed" lijkt een duide lijke aangelegenheid in dit verband, Maar dat begrip onder invloed' gaat heel wat verder dan alcohol-alleen, waar het in ons land prak tisch op neerkomt. In Italië daarentegen wordt veel min der sterke drank gebruikt en betekent een dronken chauf feur een speciaal bericht in de krant. Nee, hier zou on der-invloed moeten slaan op het steeds toenemende ge bruik van kalmerende mid delen (de ouderen) en van opwekkende middelen (ma teloos onder de studerende jeugd, vooral in examentijd). Verder rijden na- zeer veel te hebben gegeten of in een staat van grote vermoeidheid. Dit alles willen bepaalde ker kelijke overheden duidelijk op de lijst der moderne dood zonden zien geplaatst. Maar ook bepaalde takken van sport en dan denken we op de eerste plaats aan bok sen, waarover nu al sinds ja ren heftig wordt gepolemi seerd. Wij weten uit goede afkeer van de bokssport had, bron, dat Pius XII zulk een dat hij gegevens liet verza melen inzake het aantal wed strijden over de gehele we reld met hetzij directe hetzij indirecte dodelijke afloop. De grote strijdvraag bleef ech ter of de kerk het boksen in zijn geheel zou moeten ver bieden of alleen het beroeps- werk. Maar zou dan niet de logische consequentie zijn, dat aan de beminde gelovi gen ook en zelfs het bijwo nen van een boksmatch zou moeten worden verboden? Hierop volgde de dringende waarschuwing dat de kerk zich niet belachelijk moest maken en aldus haar gezag zelf ondermijnen. En toen volgde er nog binnenskamers een polemiek inzake stiere gevechten en toen werd de hele zaak maar voorzich tig in de ijskast oftewel op de lange baan geschoven. Maar de ontwikkeling van het wegverkeer en het angst wekkend stijgen van het aan tal slachtoffers, in overwel digende meerderheid slacht offers van de onverantwoor delijkheid van „derden", maakt het toch wel waar schijnlijk, dat er eerlang al of niet in concilie-ver- band? een strenge officiële waarschuwing en/of plechti ge veroordeling gaat komen, waarbij de term „zware zon de" iedereen voor de al even zware verantwoordelijkheid zal stellen ten. aanzien van het eigen leven en dat van zijn medemensen. PORT MORESBY (Reuter) Onge veer vierduizend vrouwen en meisjes in het oostelyke bergland van Australisch Nieuw-Guinea, dreigen te sterven aan een mysterieuze ziekte, die bekend staat als de „lachdood". De ziekte heet koeroe en tast een deel van de hersens aan. Als gevolg daarvan verliezen de lijdsters de controle over hun spieren. De naam „lachdood" is aan de ziekte gegeven omdat het gezicht van het slachtoffer zo vertrekt, dat het lijkt alsof de betrokkene voortdurend grijnst. Over het algemeen worden alleen vrou wen door de ziekte getroffen. De „lach dood" heeft de laatste jaren al duizenden slachtoffers geëist. LIMA (U.P.I.) Eenendertig mensen zijn om het leven gekomen en 18 anderen hebben letsel opgelopen doordat een bus nabij Casaplca, 160 kilometer ten oosten van Lima is omgekanteld en in brand is gevlogen. Het voertuig was van Lima op weg naar Huancayo. Het kantelde om in een bocht en stortte 200 meter naar beneden, in een ravijn. ROTTERDAM (A.N.P.) Met het s.s. „Rijndam" van de Holland-Amerika Lijn zijn maandagmorgen 000 jongelui van vele nationaliteiten in Rotterdam terug gekeerd van een verblijf van een jaar in Amerika. Onder hen bevonden zich 64 Nederlandse jongens en meisjes, die evenals hun buitenlandse leeftijdgenoten het verblijf in Amerika te danken heb ben aan de „American Field Service". Gedurende het afgelopen jaar waren zij opgenomen in een Amerikaanse familie. Zij hebben allen gestudeerd aan een highschool. Vandaag (dinsdag) vertrekt het s.s. „Groote Beer" uit Rotterdam naar New York met aan boord een nieuwe groep jongeren, die een jaar in Amerika gaan verblijven. Zij komen, behalve uit Neder land en de meeste andere Westeuropese landen, uit Jordanië, Saoedi-Arabië, Ma dagascar, Afghanistan en Ethiopië. ROTTERDAM (A.N.P.) De recher che heeft de 30-jarige schoonmaker P. J. N. uit Rotterdam gearresteerd in ver band met de roofoverval bij het papier- vernietigingsbedrijf N.V. Mok, aan de Linker Rottekade in de Maasstad. N. heeft inmiddels bekend de overval te hebben gepleegd. Hij zal dinsdag voor de officier van justitie worden geleid. De schoonmaker drong het kantoor van het bedrijf binnen.sloeg de 59-jarige pro curatiehouder A. van Leeuwen neer en stal uit de kas 1100,-, waarmee hij ver dween. Volgens de politie kwam de schoonmaker tot zijn daad omdat hij in ernstige financiële moeilijkheden ver keerde. Het gestolen geld gaf N. aan zijn vrouw, die het in de huishouding be steedde. ROTTERDAM (A.N.P.) Tijdens ztfn vakantie in het oosten des lands is zon dagavond plotseling overleden de heer J. Groenewegen, algemeen directeur van de bladen van het Rotterdammer Kwar tet, omvattende de Rotterdammer, Nieu we Haagse Courant, Nieuwe Leidse Cou rant en Dordts Dagblad. Hij was 59 jaar. De heer Groenewegen was van 1926 af aan deze combinatie verbonden. Ook in het Nederlandse dagbladwezen in algemene zin nam hij een belangrijke positie in. Zo was hij vele jaren be stuurslid van de Nederlandse Dagblad pers. De heer Groenewegen was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van de heer J. Groenewegen zal plaats hebben op don derdagmiddag 5 augustus (16 uur) op de begraafplaats „Oud-Kralingen" te Rot terdam. Bijna alle hulzen in de Ber- nauerstraat aan de Oostberlijnse zonegrens zijn gesloopt. Alleen de gevels blijven overeind staan waarvan deur- en raamopeningen worden dichtgemetseld.

de Stem | 1965 | | pagina 7