Koophuizen te huur - voor 1500 per maand - als vakantiehuis 0MYL Oud tegenover nieuw in het centrum van Vlissingen In Wassenaar komen bij na 2000 kampeerders samen Zorgen om bieten moe van maagzuur? Interessant programma voor instuif Hulst e.o. NOODSPRONG VAN EMS IN VLISSINGEN L. Provoost te Terhole 25 jaar bij polit ie Tankschip vast en weer los te Hansweert TWEE DODEN OP OVERWEG NEDERLAND ORGANISEERDE RALLY In Genève ook anti-joodse kladderaar Duitsers voor San Sebastian neem RUIME PLAATS VOOR CULTUUR Aardcnbnrp.se raad akkoord met radiobouwplan Jeugdige Zeeuwse wandelaars naar Gorinchem Internationaal natuurcongres in Nemelaar ZANGERESJE (19) VERONGELUKT Uitzending opnamen Hulster sehoolkoor DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 3 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. In Vlissingen gaat al enige tijd het gerucht, dat de Exploitatie Maatschappij Sche veilingen de 103 huizen, die zij in plan Paauwenburg voor de ver koop heeft gebouwd, niet aan de man gebracht krijgt. Het gaat hier om huizen met drie slaapkamers zonder centrale verwarming, die f 43.000,— tot 55.000.— moeten opbrengen. Het gerucht kon niet worden geve rifieerd. De huizen zyn nog niet klaar en daarom staan ze nog leeg, zo werd van de zyde van de EMS betoogd. Vo rige week heeft de EMS zich echter dui delijk „versproken" door middel van een advertentie in de landelijke pers. In deze advertei.tie bood de EMS een aantal van de huizen in Paauwenburg te huur aan alsvakantiehuis. De huizen liggen vlak bij zee. Huurprijs per week 350 gulden. Huurprijs per maand: 1500 gulden, 't Eerste blok van zes woningen is door de EMS reeds gemeubileerd en gestoffeerd. Voorlopig zal nog een tweede blok voor vakantiegangers worden ingericht. Van de zijde der EMS wilde men niet zeggen of het publiek belangstelling heeft voor deze aanbieding. In VVV- kringen was men echter sceptisch ge stemd over de verhuur-mogelijkheden. De gemiddelde prijs voo een vakantie huis aan de kust bedraagt 175 tot 200 per week. Men moet van goede huize komen om 50 per dag te kunnen betalen alléér voor een dak boven zijn hoofd. Gevreesd moet dan ook wor den dat de EMS, wat haar twaalf va kantiehuizen in Paauwenburg betreft, een sterke concurrent zal hebben in het door haar zelf geëxploiteerde en zeer luxueus ingerichte hotel Britannia op de Vlissings^ boulevard. Vanaf 29,50 per dag heeft men nl. volledig pension in hotel Britannia. De 103 huizen in Paauwenburg zul len volgens een EMS-woordvoerder nu binnen enkele maanden allemaal klaar zijn. Volgens dezelfde woordvoerder bestaat er een redelijke belangstelling (Advertentie) Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NOR AC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. nat uur-grijze voor de huizen. Op het einde van deze maand zullen er al heel wat bewoond zijn, zo voegde hij er aan toe. Een ge tal wilde hij niet noemen. Intussen heeft de EMS de 128 wo ningen, die zij aan het bouwen was in, plan-Zuid te Middelburg, enkele weken geleden afgesloten aan de verzekerings maatschappij Nill-mij. N.V. Deze N.V. verhuurt de huizen (3 slaapkamers en centrale verwarming) voor 172 per maand. Dit betekent overigens geens zins, dat de lust van de EMS om op Walcheren huizen te bouwen is bekoeld. Gistermiddag deelde wethouder Hu- bregts de Middelburgse raad mee, dat de EMS in september in het uitbrei dingsplan Griffioen II te Middelburg zal beginnen met de bouw van 107 wo ningen. De EMS heejt dit blokje van zes in de Ruys de Beerenbroeckstraat te Vlissingen reeds voor vakantie gangers ter beschikking. Huur waarde van dit blokje voor augus tus: 9000. (Advertentie) f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT Motten? (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE. Wachtmeester (1ste klas se) L. Provoost van de rijkspolitie, ra yoncommandant te Terhole onder de ge meente Hontenisse, zal zondag zijn 25 jarig ambtsjubileum vieren. De feeste lijkheden zullen zich zaterdag a.s. afspe len. Om tien uur 's morgens wacht hem een huldiging in het gemeentehuis te Kloosterzande. De jubilaris zal 's middags van drie tot vijf uur recipiëren in café „De Kroon" te Terhole. De heer Provoost (47) werd geboren te Hoofdplaat. Op 8 augustus 1940 werd hij ingedeeld bij de marechaussee te Apeldoorn. Enkele maanden later werd hij overgeplaatst naar de bereden mare chaussee te Bergen op Zoom. In juli '41 volgde zijn benoeming bij de brigade te Philippine, waarin hij gedurende de ver dere bezettingstijd werkzaam is geweest. Hij was in Philippine gedurende geruime tijd tot zijn vertrek naar Nieuw-Namen commandant O.D. Hiij ontplooide vele illegale activiteiten. In 1945 stapte de heer Provoost over naar de marechaussee gendarmerie in Nieuw-Namen onder de gemeente Clinge. In april 1954 volgde tenlotte zijn benoeming tot postcomman- dant van de rijkspolitie te Terhole. Hij werd later rayoncommandant, toen de post werd opgeheven. De heer Provoost maakte zich bijzon der verdienstelijk voor het verenigings leven. Hij is oprichter en voorzitter van de volleybalclub „Terhole" en praeses van de ongeveer een maand geleden ge- installeerde Jeugdraad in de gemeente Hontenisse. Hij heeft ook bemoeiingen met het bejaardencomité en is een uit stekende kracht voor vele andere ver enigingen. Zijn werk als politieman in Terhole bevalt hem uitstekend. „Je bent hier als politieman het manusje-van-alles. Ik ken zowel het wetboek van strafrecht als het burgerlijk wetboek van buiten," aldus de jubilaris. (Van onze correspondent) HANSWEERT Het 1400 ton metende Nederlandse tankschip „Lippia" van de rederij Van Ommeren is bij het binnen varen van de haven te Hansweert op de oostelijke havendam gevaren. Het schip was geladen met ca. 1300 ton gasolie en onderweg van Antwerpen naar Bazel. Dit voorval is ontstaan, doordat het schip bij de binnenkomst in de haven uit het roer gelopen is. Pogingen door een zusterschip aangewend om de „Lip pia" vlot te trekken mislukten. Daarin slaagde wel de motorsleeppompboot „Tij- gerhaai" van het bergingsbedrijf L. Pol derman Reeds na tien minuten wist de Tijgerhaai, die zich een ware tijger toon de, het schip uit zijn netelige positie te bevrijden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het onlangs uitgekomen programmaboekje voor het seizoen 1965- 1966 van het Centraal Instuifcomité voor Hulst, Clinge en Sint Jansteen doorbla derend komt men alras tot de conclusie, dat zowel het boekwerkje als het pro gramma voor het komende seizoen er al leszins mogen zyn. Na het geslaagde ex periment van het vorige seizoen, toen het comité de eerste activiteiten ontplooide, heeft het comité het aangedurfd het pro gramma voor de 400 leden van de samen werkende instuiven nog eens uit te brei den en er nog meer differentiatie in aan te brengen. Het programma vermeldt, zoals gebrui kelijk, een groot aantal balavonden, te houden in Hulst, Sint Jansteen, Clinge en het kerkdorp Nieuw Namen. „De instuif moet primair in ontspanning blijven voor zien", motiveert het centraal comité zulks. Daarnaast is echter een ruime plaats ingeruimd voor de cultuur. Ge durende het seizoen zullen in de Hulster bioscoop drie films worden vertoond: „Het evangelie volgens Mattheus" van de Italiaan Pasolini en „Jour de Fête' van Jacaues Tati. De derde rolnrent moet men nog kiezen. Men mag aannemen, dat het een goede amusementsfilm zal worden, „want de films, die in het afge lopen seizoen werden vertoond, zijn wel erg zwaar op de hand geweest". Rector P. Boeren va i het Janseniusly- Wees goed voor hl ;lf(en uw maag) Norac is 'n NORIT pródukt (Van onze correspondent) HANSWEERT Op zeven plaatsen in Nederland worden door de Nederlandse wandelsportbond jeugdvierdaagsen geor ganiseerd. De Zeeuwse Wandelsportbond heeft de keu/.c gemaakt en gaat dit jaar naar Gorinchem, waar men van 4 tot 7 augustus gaat wandelen over afstanden van vijftien tot twintig kilometer. 128 kinderen hebben zich aangemeld Drie bussen zullen vanaf diverse startplaat sen de kinderen naar Gorinchem ver voeren. De kinderen worden bij pleeg ouders ondergebracht. Zaterdag 7 augustus zullen er nog eens jriej ss,en me* ouders van kinderen en de drumband uit Axel naar Gorinchem vertrekken om aldaar de intocht en het defile mee te maken. ceum zal weer een filmcursus verzorgen gedurende drie avonden. De belangstel ling voor de cursus was vorig seizoen bijzonder verheugend. Eind november zullen de leden van de instuiven in de gelegenheid worden gesteld een bezoek te brengen aan de „Opera" te Antwerpen om daar getuige te zijn van de uitvoering van een nog nader te bepalen operette. Gedurende de komende vasten zal pa ter Jelsrna drie jongerenconferenties ver zorgen in het Hulster bioscoopgebouw. Attracties Aan de balavonden zullen nog ver schillende attracties zijn verbonden. De muziek zal in de meeste gevallen worden verzorgd door de „streekorkesten" The Fly Catchers, The Williams en The Ever. ly Stars. Daarnaast overweegt men regel, matig bekende artiesten te laten optre den. Tijdens het openingsbal op zater dag 26 augustus in de bioscoop te Hulst zal bijvoorbeeld Ronnie Tober zijn op wachting komen maken. Welk ensemble of welke artiest (e) het sluitingsbal op zaterdag 21 mei 1966 in dezelfde lokali teit luister bij zal zetten, is nog niet be kend. „Dat hangt af van het feit, wie er dan aan de top staat of staan", aldus het regionale instuifcomité. MAARSSEN (A.N.P.) Op de met een automatische knipperlichtinstallatie beveiligde overweg in Maarssen, is gis teren een bestelwagen tegen een trein gebotst. De twee inzittenden van de auto kwamen om het leven. De slachtoffers zijn de 22-jarige F Dieleman en de 18-jarige C. van Dijk beiden uit Utrecht. Zij waren in dienst van een bedrijf in Harmeien. De bevei ligingsinstallatie van de overweg werk te normaal. Ondanks het rode waar- schuwingslicht is de chauffeur de over weg opgereden. De botsing ging met een zodanig geweld gepaard, dat de bestel wagen ongeveer 30 meter werd weg geslingerd en tegen een langs de spoor baan staand huis terechtkwam. De trein werd zo ernstig beschadigd dat hij moest worden weggesleept. Drie trein reizigers liepen lichte verwondingen op (Advertentie) VLISSINGEN. Onder de Sint-Jacobs- toren is de bom gebarsten. Een machtige hand vaagde de eeuwenoude bouwvallen uit het Vlissingse hart. In een grijze stof wolk vielen ze kreunend en steunend in elkaar. Toen kwamen er stenen en metselaars, planken en timmerlieden. En op de nog bloedende herinnering aan het oude werd een nieuw centrum gemetseld. Modern van opvatting, strak van lijn, fris aange kleed en ruim van indeling. Vooral ruim te was er nodig. Grote winkels met ka pitale fronten. Breed openzwaaiende deu ren naast kleurige etalages. En de kranen van de „Schelde" zagen het gebeuren. Daar in de Lange Zelke. Het gaan van de bouwvallen. Het groeien van het vers gevoegde winkelcentrum. Misschien, dat de bom wat te weinig explosieve krachten ontwikkeld heeft. Of dat de machtige hand te slordig over dat plekje achter de Waalstraat heeft ge streken. Want de brede fronten en de strakke lijnen spiegelden zich nog altijd in het verweerde verleden. Samengescholen en, wie weet schuld bewust, in elkaar gedrukt staan ze daar. Verweerde gevels met gebroken ruiten verbonden door verzakte daken. Scheve muren, eeuwig lekkende goten, verbrok kelde schoorstenen. En de wind heeft vrij spel. Ze zullen zich wel schamen, die oude huisjes tegenover de prachtige winkel straat. Ze kunnen zich echter niet mooier voordoen dan ze zijn. O ja, ze weten best, dat hun verwaarloosde huid vloekt bij het nieuwe gezicht van de binnenstad. Ze weten best, dat die vele winkelende Vlissingers zich niet verwaardigen om naar hen te kijken. Of het moest met een misprijzend gezicht zijn. Ze durven er ook wel eerlijk voor uit te komen, die oude huisjes, dat het niet alles goud is wat er blinkt op de Lange Zelke. Maar kunnen zij het helpen dat ze een beetje vergeten zijn? Zij hebben toch ook hun tijd wel uitgediend. Nou dan (Van een onzer verslaggevers) HAAREn In kasteel Nemelaer be gint hier vandaag een veertiendaags con gres van de International Younth Fede ration for Study and Conservation of Na ture (IYF), een internationale jeugd organisatie, die zich bezighoudt met na tuurstudie en -bescherming. Het congres, waaraan ongeveer 35 jongeren uit vrij wel alle landen van Europa deelnemen, wordt vanavond geopend door de voor zitter van de stichting Het Noord-Bra bants Landschap, de heer P.H.F. Huen- ges te Udenhout. De IYF is in Neder land opgericht. MARKELO (A.N.P.) De 19-jarige zangeres L. M. uit Hilversum, is gister nacht in Westerflier, gemeente Markelo, met haar auto tegen een boom gebotst en zo ernstig gewond dat zij gistermor gen in een ziekenhuis in Deventer is overleden. Het meisje heeft o.a. gezongen in „Springplank" en „Mascotte". AARDENBURG. Met algemene stemmen ging de Aardenburgse raad ak koord met het ratiobouwplan voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In Aardenburg zullen veertig woningen worden ge bouwd door de N.V. Leenhouts Aanne mingsbedrijf te Sluis, waaraan op 1 mei 1966 moet worden begonnen en waarvan de eerste in april 1967 zal moeten worden opgeleverd. Iedere dag moet daarna een woning klaarkomen. Het bouwterrein moet op 1 april 1966 bouwrijp zijn, het geen de heer Bonte de vraag ontlokte of wKr, a het Seval zou zijn. Daarop voorzitter mededelen, dat de ffronHfm in^ voor de aankoop van de g onden reeds ontvangen werd en dat de seirf rt zuUen worden gepas- ifüi' hlh bouw>'iJP maken zal niet in wLm Schiften. In Aardenburg worden het vier-slaapkamer-woningen mldenann de hu!fPr«s ongeveer twintig gulden per week zal bedragen. De heer Rijckaert deelde mee in de krant te heb ben gelezen, dat Breskens, waar met het plan wordt begonnen, niet op tijd bouw rijpe grond zal kunnen opleveren en vroeg zich af of daardoor niet het hele plan in gevaar zou komen. Re Aee j Buiick vroeg of ook te Eede m het kader van dit plan geen woningen konden worden gebouwd, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde De raad was verheugd, dat door dit pian de woningnood in Aardenburg weer kan worden verminderd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bijna tweeduizend kampeerders en caravanners met ruim driehonderd caravans en by na twee honderd tenten uit vyftien ver volken van 3 tot en met 9 augustus hf kampeerterrein Duinrell te Wasenaar. Duinrell te Wassenaar. De organisatie van deze rally is i ha-nden van de Nederlandse Federal voor Kamperen en Caravanning, e landelijke afdeling van 'n internation le organisatie. In 1932 organiseerde de Nederland Toeristen Kampeerclub ter gelegenhc van het twintigjarig bestaan in Sakse ïeim een internationaal kamp, waara door vierhonderd personen werd de genomen, een voor die tijd respectal aantal. „Moeten we meer doen", vo den de deelnemers, en om de organi: tie vlot te laten verlopen werd beslot een internationale organisatie op Achten. De oprichtingsbijeenkomst werd e jaar later bij Londen gehouden. M stelde zich ten doel het maken van e internationale introductiekaart voor b< zoek aan andere landen, het vaststellc van symbolen, waardoor de kampeei gidsen internationaal bruikbaar werdei en het jaarlijks houden van een inter, nationaal kamp. Diverse landen richtten een afdeling van deze organisatie op, maar in Ne derland kwam de noodzaak pas in 1940 naar voren, toen de grote Nederlandse toeristenorganisaties het kamperen niet meer links konden laten liggen. De inval van de Duitsers stak voorlo pig een stokje voor de oprichting, maar direct na de oorlog werden de contac ten weer hersteld en kreeg Nederland in 1947 de organisatie van de inter- ïationale rally toegewezen. De kampen in andere landen werden -teeds groter. Er kwamen zelfs acht- luizend mensen. Vorig jaar werd de ally in Israël gehouden en voor dit aar was Portugal aangewezen, met als eserves Hongarije en Nederland. Pas n september vorig jaar liet Portugal veten, dat het de rally niet kon organi >ren, waarna ook Hongarije het liet af 'eten. Toen bleef Nederland over. De voorzitter van de Nederlandse Fe }ratie voor Kamperen en Caravanning 2 heer G. v. d. Weyde, zegt hiervan: >e tijd om een rally voor te bereide) as hierdoor voor ons veel te kort. J( ïbt hier minstens een jaar voor no ig, terwijl een organisatietijd van twet tar eigenlijk nog beter is. Maar ja, we idden ons nu eenmaal als reserve op geven, dus aanvaardden we de op- •acht voor de organisatie." Het bleek in Nederland niet moge- jk een rally te organiseren, waaraan ïisschien door tienduizend personen ou worden deelgenomen. Er is in Eu- opa slechts één terrein waar dit moge lijk is en dat is het kampeerterrein Öckenburg in Den Haag. Dit terrein, dat in het seizoen tot de laatste plaats is bezet, kan men echter niet zo maar een week onttrekken aan het gewone kampeertoerisme, zodat een ander groot terrein moest worden gezocht. Uitein delijk viel het oog op het kampeerter rein Duinrell, waar het mogelijk is vijf tienhonderd tot tweeduizend gasten te herbergen en bezig te houden. Met voortvarendheid werd door vele enthousiaste medewerkers de organisa. tie ter hand genomen en de verwach ting is gewettigd, dat het kamp zal sla gen. De organisatie is zeer omvangrijk. Er moet niet alleen een programma worden samengesteld, waardoor oude ren en kinderen aangenaam bezig kun nen worden gehouden, maar ook op het terrein moeten allerlei voorzieningen worden getroffen. Na de officiële opening door de mi nster van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, is er een beiaardconcert op een verplaats baar carrillon, op donderdag 5 augustus is er een draaiorgelconcert, waarbij de kampeerders en caravanners in een wedstrijd kunnen laten zien of ze kun nen draaien, terwijl er de volgende dag enkele excursies op het programma staan. Zaterdag 7 augustus gaat men naar het bloemencorso te Rijnsburg kij ken, 's avonds gevolgd door een dorps feest in Wassenaar. Zondagavond 3 au gustus is er het internationale kamp vuur terwijl de rally maandag 9 augus tus wordt gesloten. Ook voor de kinderen is er een aan trekkelijk programma samengesteld: instuif, volleybal, voetbal, gezellig sa menzijn, bal, kanowedstrijden, lam. pionoptocht, avondwandeling, verklede voetbalwedstrijd en een straatteken wedstrijd. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Ook de maand juni was slecht. Er viel wat minder regen, maar de gemiddelde temperatuur bedroeg maar 13,9 graden, terwijl 17,1 graden voor deze maand een normaal gemiddelde is. In mei was het weer ook niet zo erg best, zodat tijdens de gehele groeiperiode van de suikerbip- ten de weersomstandigheden voor dit ge was niet gunstig zijn geweest. Hoewel dus in het gehele 1 ind de sui kerbieten minder goed groeien dan in de voorgaande jaren, blijkt dat ze vooral in de kleigebieden van Groningen en Fries land veel kleiner zijn en veel minder suiker bevatten dan normaal. Dit komt overigens ook omdat men daar in ver hand met het ongunstig voorjaarsweer wat later heeft ingezaaid. In Zeeland en West-Brabant heeft men de bieten wel op een redelijke tijd ingezaaid en hoewel ook hier de bieten hun gemiddelde ge wicht en het gemiddelde suikergehalte niet halen, zijn ze toch aanmerkelijk be ter dan in het noorden van ons land. In het kleigebied van West-Brabant dat zich van Woensdrecht uitstrekt tot Hoo- ge Zwaluwe en Made is het s.g. in gram men per biet 396 gram. Normaal zou dit zijn 404 gram. In Zuid-Beveland is het s.g. 354 gram (normaal 381); op Tholen 391 (410), Noord-Beveland 366 (401) zandgebied van West-Brabant, dat zich uitstrekt tot Tilburg 293 (311), West- Zeeuwsch-Vlaanderen 248 (368). Het blijkt dus dat de bieten in Zeeland en West-Brabant drie tot negen procent minder wegen dan normaal. Er zijn ech ter gebieden waaronder het kleigebied van Groningen en Friesland. Schouwen Duiveland en Zuid-Limburg waar de bie ten twintig tot dertig procent beneden het voor deze tijd normale gewicht zitten. Over het'gehele land bezien zijn de bie ten tien procent beneden het normale gewicht. Volgens ir. Rietberg kunnen de bieten in Zeeland en Brabant, wanneer we een mooie augustus en septembermaand krij gen, deze achterstand nog wel inlopen. Voor de bieten die twir tig tot dertig pro cent minder wegen dan anders, acht hij dit onmogelijk. Wel zullen ook deze bie ten bij gunstige weersomstandigheden flink in gewicht kunnen toenemen, maar dat het normale gewicht wordt bereikt acht ir. Rietberg uitgesloten. Momenteel vindt de directeur van het Instituut voor Rationele Suikerproduktie het suikerge halte van de meeste Nederlandse bieten verontrustend. Vorige week moest dit gehalte gemid deld per biedt bedragen 11,8 procent maar er was gemiddeld niet meer dan 10,7 procent suiker per biet aanwezig Dus 1.1 procent minder suiker dan nor maal. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen be droeg vorige week het suikergehalte per biet gemiddeld 11,8 procent. Normaal zou dit gehalte hier toen 12,9 procent hebben moeten bedragen. In Oost-Zeeuw seh- Vlaanderen was dit percentage vorige week 11.8 (tegen normaal 12.6), in Zuid- Beveland 11.7 (12,6), Walcheren 11,9 (12,5), Noord-Beveland 11,7 (12.3). West brabants kleigebied 11.3 (12,2) en Wesl- brabants zandgebied 10,7 (11,3). Op het eiland Tholen was het gehalte echter 12J procent tegen 11,9 procent normaal. Tn Oost-Brabant was het gehalte 9,8 pro cent (normaal 11,7 procent). In Zuid- Limburg 10.3 (11,9), Friesland 8,7 (11,2). Groningen 8,7 (11,2) en Wieringermeer 9,6 (11,4). I Wanneer het twee weken mooi weer is, kan volgens ir. Rietberg de achterstand in het suikergehalte zijn ingelopen. Naar zijn mening zit er voor dit jaar geen zware bietenoogst meer in, maar als het weer gunstig is, dan komt er volgens hem toch vooral in Zuid-West-Nederland nog wel een goede oogst uit de bus. Hoe wel 44 ton bieten de normale op brengst per ha is, meent hij dat men dit jaar tevreden zal mogen zijn met veertig ton per ha. Door het goede weer van vorig jaar bedroeg de oogst per ha toen 51,5 ton. Hoewel de bietenoogst dit jaar bedui dend geringer zal zijn. verwacht ir. Riet berg niet dat de prijs voor suiker dit jaar hoger zal worden, omdat er nog veel suiker van vorig jaar over is. Ook liep doo: het minder goede weer de suiker consumptie dit jaar wat terug. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) HULST. KRO-radio zal op 14 en 21 augustus a.s. opnamen uitzenden, die en kele maanden geleden zijn gemaakt van het koor van het Janseniuslyceum te Hulst o.l.v. Jo Ivens. De uitzendingen geschieden in het kader van het pro gramma ..Signaal op vakantie" en zullen beide keren om half vier 's middags be ginnen. Aan de uitvoering door het koor, waarvan de KRO opnamen maakte, werd instrumentaal medegewerkt door het or kest van het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen o.l.v Jan Wisse. GENèVE (UPI) Onbekenden heb ben gisterochtend in Genève een plastic zak met een verfstof tegen een monu ment ter nagedachtenis van de 6.000.000 door de nazi's vermoorde joden gewor pen. De gedenksteen werd gedeeltelijk be smeurd door de verf. De politie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Het gebeurde heeft grote beroering gewekt vooral omdat Zwitserland zijn nationale feestdag vierde. DUSSELDORF (ANP) De Westduil se professional ploeg voor de wereldkam. pioenschappen wielrennen op de baan in San Sebastian is als volgt samenge steld: Sprint-Potzernheim en Kanters; ach tervolging: Kemper en Claesges; achter grote motoren: Rudolph, Bugdahl en Staudacher. Voor de wegploeg zijn twaalf renners geselecteerd, waarvan er acht zullen starten. De twaalf zijn Rudi Altig, Wolfshohl, Kunde, Junkermann, Boelke, Puschel, Oldenburg. Schulze, Glemser, Wiedemann, Wilde en Willi Altig.

de Stem | 1965 | | pagina 5