Outsider M. Powell de slimste Pijnen in vorm Van Hasselt grijpt naast zegepalm Tevreden ZEKER YAN SAN SEBASTIAN De uitslag In ronde van Bavel IN SCHIJF: WALTER G0DEFR00T BELGISCH KAMPIOEN Daarom kampioen van Nederland 65 De Roo-Janssen-Post Spannende strijd Uitslagen Kees Haast was een van de eer sten die zijn winnende ploegmak ker kwam feliciteren. Hoe dat ging laat dit plaatje zien. In het mid den Corrie de Roo. JO DE ROO KON ALLES Natuurlijk kreeg winnaar Jo de Roo een klinkende beloning van zijn vrouw Corrie. (Van onze sportredacteur) BEEK, zondagmiddag. Jo de Roo kon alles vandaag. Hij voelde ziek slerk als de sterkste keer en was oppermacktig. Lachend treinde hij tegen de Adsteeg op. Een bult waar velen hijgden en dampend sloom afbliezen. Sommigen kregen er de genadeklap. Jo de Roo niet. Zijn felle ogen werkten als die van een adelaar en de pedaals'lag waarmee hij hel afschuwelijke aan tal kilometers van tweehonderd vijfenvijftig wegwerkte, deed de pedalen janken. Jo de Roo in forme is bijna onklopbaar. Jo de Roo die zich prepareert op een wedstrijd, imponeert door zijn sierlijke stijl en soepele gang. De lange Zeeuw was deze bloed hete zondag in de juiste conditie. Hij had zich geconcentreerd. Als een panter sloop hij over het gril lige circuit. Met zijn bochten en klimmetjes. Het volk krijste van puur enthousiasme en sloeg de handen op elkaar voor een ont snapping waarbij Jo de Roo en Peter Post, attent als altijd, be trokken waren. Het was geen ge heim meer. Hier in Beek zou ch strijd uitgevochten worden tusser een grootmeester uit het keurkorp der nationale wielrennerij (het Pel squadron) en Peter Post. ernaar in dit vinnige duel de rest hun wil op te legen. Zoals in de laatste cri teria door het Brabantse. Daarom was het legioen van Kees Pellenaars ruim vertegenwoordigd toen de beslissende fase ingeluid werd. rr De kopstukken hadden elkaar gevon den in een fikse hoofdmacht. Het ging j er nu om wie de langste adem had. 's Lands gevecht om het heerlijke cadeau dat nationaal tricot heet spitste zich toe. Met argusogen bekeek het volk de ma lende benen en nam onderzoekend de borstkassen op. Peter Post week geen milimeter van zijn grootste rivaal. Jo de Boo zat fris. Hij kon alles vandaag! Speels dartelde hij bij het ingaan van de laatste ronde een tiental meters weg. Niet serieus. Alleen om te kijken hoe I Peter Post zou reageren. Kilometers zwoegde de Amstelvener het zweet uit zijn body. Toen pakte hij De Roo terug. Maar die had zijn plan intussen getrok ken. Kort voor de volgende en laatste beklimming van de Adsteeg plaatste hij een nieuwe demarrage. Feller, scherper, harder. Post zakte af naar de vierde plaats en bleef er hangen. Bovengeko men zag hij een dichte zwerm wieler fans die een man in wit-rood tricot in sloten. Jo de Roo. Zwijgend draaide Post zich om en trapte langs de andere kant van de route terug naar zijn wagen waar echtgenote Loekie met bonzend hart op de uitslag wachtte. En in de bonte storm der bejubelingen onderging Jo de Roo de hulde. Zoals in 2964. Ook in Beek. Met zijn vrouw Cor rie. Zoals vorig jaar. Met deze prestatie zorgde Jo de Roo voor een uniek feit in de Neder laucise wiclerhistorie want het is nog nooit voorgekomen dat zowel de kam pioen bij de amateurs (in dit jaar Dol man) als profs liun titel prolongeerden. Kees Pellenaars stond er kalm en rustig by. „Ik dacht het wel", mompelde de Bre- danaar maar vergat de minuten die aan de finale voorafgingen. Toen hij zenuw achtig als een nieuwelingske dat zijn eerste koers gaat rijden verklaarde: „Luister s hier, kijk 's, 't is toevallig zo gelegen dat er in een wedstrijd van alles I?1?!' Jj" ils, Niemand die daaraan twij felde. Pel had de waarheid gesproken. Snotr20)!;-11!?61* *G mic}dag. Vergenoegd stoeg hij de eerste grote (achteraf be slissende) slag gade. Precies zoals wij het wilden hebben. Tot halfweg geen bijzondere dingen. De vijand niets toc- i V k j was ^derdaad bitter weinig gebeurd de eerste honderdvijfentwintig kilometer. Huub Harings trok er even l^ssenmt met Wim van Smirren, Bart Zoet hield het vijf ronden lang vooraan niet Cees van Amsterdam (die kort na het terugpakken uitviel) en dat waren de enige serieuze ontsnappingen in de traag op gang komende kampioenswedstrijd Twee acties ook waarin de Televizieren vertegenwoordigd waren. Ze streefden Marie Louise Wilms, een ze ventienjarig Beeks meisje hing Jo de Roo de grote bloemenkrans om. im Naast Jo dc Roo sprongen Henk NU- dam, Leo van Dongen, Cees Haast, Huub Haring, Rik Wouters, Bart Zoet en Dick Groeneweg. Van de vreemde mogendhe den waren er Peter Post en Arie den Hartog, Ko Tolhoek, Piet Rentmeester, Bart van de Ven, Leo Knops, Jan Drum men, Eugène Beckers, Gerrit de Wit en Jackie Mesters. De belangen in deze groep lagen verschillend. Maar allemaal groot. Het tempo ging ineens met sprongen vooruit en de achterblijvers 'o.a. Cees Lute, Jan Janssen, Jan Hugens, Ab Gel dermans en Michel Stolker) waren ge zien. Ze hadden binnen de korste keren veertig seconden achterstand. Inmiddels had Henk Nijdam de vrijheid gekozen en hij trapte enkele ronden lang alleen voor- uit. Het feit dat men hem terugpakte hielp Jos van der Vleuten en Mart. van Ginneken een handje bij hun poging om aansluiting te krijgen. Met een machtige jump hadden ze het peloton gedag ge wuifd en stevenden op de koplopers af. Even viel de zaak stil toen Nijdam ge grepen werd en de twee streken neer. In deze periode ook leverde Piet Rentmees ter een indrukwekkende krachttoer door na bandbreuk in bijna verslagen positie opnieuw aan te haken. Het ging hard, heel hard. De achtervolgers verloren steeds meer terrein en de hoofdmacht enkele renners: Ko Tolhoek, Jack Mes ters, Eugène Beckers. Enkele ronden voor het einde begon het te rommelen in de leidende formatie. Nadat eerst Huub Harings zijn wipneus nog even had laten zien vloog Jo de Roo het onbezette niets in. Hij kreeg steun van Leo van Dongen. Verder zaten Peter Post, Leo Knops en Arie den Hartog aan het goede wiel. Achterin viel het veld aan stukken. Van de kanshebbers zat Jo de Roo in de meest ideale positie. Niet alleen demonstreerde hy een op vallend makkelijk rijden, zyn mogelijk heden waren groter door het uitstekende werk dat Leo van Dongen voor hem opknapte. Als trouwe adjudant volgde de Madenaar de rivalen van zijn baas op de voet. Hij liet ze geen bewegingsvrijheid, liet gaten vallen waar om gevloekt werd en dekte De Roo in de rug. Bij het in gaan van de laatste ronde moest Van Dongen er door kramp af. Hij verspeelde er een zekere vijfde plaats mee, maar smaakte daarnaast het genoegen Jo de Roo van dichtbij gehol pen te kunnen hebben bij het slagen van zijn aanval. Zoals alle Televizieren zich tevreden uitlieten over de gang van za ken die zij geregeld hadden. Hun ploeg bracht een kampioen op. Jo de Roo kwam onhoudbaar voor Arie den Hartog, Leo Knops en Peter Post alleen binnen da veren. Als een echte kampioen. En dat was de opzet van de titelstrijd. Hun blok of dat van Peter Post moest barsten. Het werd het laatste. ,.Ik heb het wel gezegd", glunderde Kees Pellenaars. En op zijn trui stond ..Televizier" PETER HEERKENS. (Van onze sportredacteur) BEEK Jan Janssen, Peter Post en Jo de Roo gaan definitief naar het wereldkampioenschap in San Sebastian. Zondagavond riep de sportcommissie van de KNWU dit drietal op het matje in een Beeks hotel en deelde daar het prettige nieuws mee. "V De kopgroep van vier man zo als die de laatste ronde inging. Aan het hoofd Jo de Roo, achter hem Peter Post, dan Arie den Hartog en Leo Knops. 1 en Nederlands kampioen Jo de Roo, Kruiningen, 255 km in 6.24.21; 2 Arie den Hartog, Zuidland, z.t.; 3 Leo Knops, Spekholzerheide, z.t.; 4 Peter Post, Amstelveen, 6.24.30: 5 Bart Zoet, Sassenheim, 6.25.04; 6 Piet Rentmeester, Vitoria, Spanje, z.t.; 7 Cees Haast. Rijsbergen, z.t.; 8 Gerrit de Wit, Dubbeldam, z.t.; 9 Dick Groeneweg, Breda. 6.25.09: 10 Rik Wouters, Baarle-Hertog, z.t.; 11 Henk Nijdam, Zundert. 6.25.13; 12 Leo van Dongen, Made, 6.25.34: 13 Huub Ha rings, Scheulder, 6.28.01; 14 Jos van der Vleuten, Mierlo-Hout, z.t.; 15 Jef Drummen, Bemelen, z.t.; 16 Martin van Ginneken, Schijf, 6.28.12; 17 Cees Lute, Castricum, 6.33.40; 18 Bart van der Ven, Vlijmen, z.t.; 19 Gerben Karstens. Leiden, 6.34.00: 20 Jan Hu gens, Amstenrade, z.t.; 21 ex aequo: Wim de Jager, Den Haag; Jan Schro der, Koningsbosch; t Michel Stolker, Breda: Cees Snepvangers, Zundert; Rein de Jong, Amsterdam: Jan Tum- mers, Geulle; Jan Pieterse, Oude- Tonge; Cor Schuuring, Amsterdam; Cees van Espen, Arnhem; Jacques van der Klundert, Hoogerheide. Advertentie) (Van onze sportredactie) BAVEL De Australiër M. Powell, die in het kader van zijn training voor de wereldkampioenschappen in Spanje als gast bij de familie Van Tilburg in Breda Logeert en van daaruit zijn plan nen voorbereidt, heeft als eerste buiten lander zijn naam op de erelyst van Ba- vel gezet. Al spoedig na het begin ging de lont in het kruit en er ontstond een vuurwerk dat niet meer van de lucht is geweest. Ook dank zij het grote aan tal premies dat letterlijk by iedere pas sage van de meet werd uitgeloofd. Brouwer, de kersvers»» amateur Duin dam, Minneboo, Van Noord en Toontje Mertens sprongen weg, maar werden na vijf ronden weer tot de orde geroepen. Door het hoge tempo moesten er ver schillende minder goeden afhaken. En viel het veld in drie groepen uiteen. In de eerste groep waren de matadoren te vinden, die uiteindelijk de koers zouden gaan beheersen. In de 17e ronde pas kwam Powell zich daarbij voegen en ging mede zijn stempel drukken op deze prachtige koers. In de tweede groep zagen we vooral Van Noord, C. Diepstraten en Van Opstal prachtig werk verrichten om bij de eer Alwéér: Loeamofiof' m- SMZ&M j vooraan! L ss ïflCQIpFF vRcoisreit. >0 Ol WO 1 A fjjg de winnende flets! licht fópenöe loccmetfef; fijwièien; 1 vjsor ftpwt, toerisffhe en dagelijks gebruik. ste groep te komen. Bouten en Braven- boer probeerden weg te springen uit groep twee, maar zonder succes. Tien kilome ter voor het einde ging uit een premie sprint Rini Wagtmans alleen op stap, uit de kopgroep van tien. Hij kreeg 150 me ter maar meer niet. René Pijnen bewoog daarna hemel en aarde en sleurde alles weer bijeen. Zo blijft het tot de laatste ronde. De sprinters Pijnen, v.d. Bom, v.d. Lee, Wagtmans, beloerden elkaar angstvallig en in de laatste bocht bij de kerk ziet Powell zijn kans en is on haalbaar weg voor de „groten" het zich realiseren. Hij wint ver voor de groep uit, waarin Pijnen zich al tweede waant als hij v.d. Bom rechts achter zich ziet. Maar links passeert hem v.d. Lee. De uitslag: 1 M. Powell, Australië, 100 km in 2.28.51; 2 N. v.d. Lee, Drunen; 3 R. Pijnen, Woensdrecht; 4 B. v.d. Bom, 's-Gravendeel; 5 R. Wagtmans, St. Wil- lebrord; 6 W. Fransen. Halfweg; 7 P. Pellenaars, Breda; 8 R. v.d. Klooster. Rotterdam; 9 T. Mertens, Ulvenhout; 10 C. Zoontjes, Tilburg; oj, 1 minuut en 29 sec, 11 G. v.d. Noord, Der Haag; 12 C. Diepstraten, 13 C. Broekmans, Breda; 14 T. Barten, Zevenbergen; 15 R. Bra- venboer, Rotterdam; 16 N. Lute, 's-Gra- venland; 17 Den Dam, Den Haag; 18 Van Opstal, Prinsenbeek; 19 A. Schraven, Breda; 20 L. Poortvliet, Hertinge. Bij de nieuwelingen traden vier ren ners sterk op de voorgrond door hun sprintcapaciteiten. Dit waren v.d. Wegen uit Tilburg, N. Toussaint uit Honselaar- dijk, die al na vyf ronden aan de haal gingen en elkaar goed verstonden en Van Hasselt uit Roosendaal en Wouters uit Ba&rle-Nassau, die vijftien kilometer voor het einde de twee vluchters inhaal den en tien gevieren aan hun uiteinde- lyke voorsprong van 54 seconden gingen bouwen. De uitslag nieuwelingen: 1 P. v.d. Wee-, gen, Tilburg 60 km in 1.29.13; 2 T. v.1 Hasselt. Roosendaal, 3 N. Toussaint, Hon- selaardijk; 4 A. Wouters, Baarle-Nassau; op 54 sec. 5 W. Evertse, Zierikzee; 6 W. Steenis, Hoog Blokland; 7 W. v.d. Berg, Hoeven; 8 H. v. Noorloos, Nieuwendijk; 9 H. Stolle, Rotterdam; 10 Th. Mansvel- ders, Eindhoven. Enkele uren na zijn indrukwekkende over winning in het kampioenschap van Nederland zat Jo de Roo achter het stuur van zijn auto voor een zware rit over zeshonderd kilometer. Hij moet vandaag namelijk in Frankrijk rijden en dat zal dus zijn eerste optreden als Nederlands kampioen 1963 worden. Ook vorig jaar was Jo de Roo daags na „Beek" contractueel verbonden aan een criterium in Frankrijk. Het zijn daar wel geluksmensen! Gerrit de Wit zat voor dc start ietwat triest in de permanence. „Het is dat Toon Simwns me in de North State-ploeg opnam. Anders hadden ze me hier niet ge zien. Wat kan ik nou bereiken" foeterde de ex-kampioen bij de amateurs die er drie tientjes reisgeld amper voor over had. Hoe raar het kan gaan bleek hij de einduitslag. De Wit was achtste geworden en had dapper meege draaid in de kopgroep. Jan Janssen voelde zich niet erg fit in Beek. Hij liep tijdens de Acht van Chaam een kou op de maag op en had daar nog steeds last van. Na enkele keren plat te zijn gevallen bleef de wereldkampioen weer niet voor pech gespaard. Plotseling stonden zijn voor- en achterband leeg. Toen, de slag was al lang gevallen en hij zat in de tweede groep, stopte de Ossendrechter er maar mee. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 AUGUSTUS 1965 Het hoofd fier omhoog, de han- Jo de Roo als winnaar. Kampioen den losjes op het stuur, zo finishte van Nederland 1965. 15. Konings, Hoeven Amateurs, 111 km: 1. René Pijnen, Woensdrecht; 2. Bas v. d. Bom, 's-Gra vendeel; 3. M. Bertou, Den Haag; 4. D Vos, Midlaren; 5. R. Huybregts, Etten; 6. Chr. Broekmans, Breda; 7. D. Bouguet, Amsterdam; 3. A. Naaktgeboren, 's-Gra vendeel; 9. Ant." Mertens, Ulvenhout; 10. G. v. Noord, Den Haag; 11 W. Prinsen, Hank; 12. J. v. Veen, Werkendam; 13. P. v. d. Donk, Rosmalen; 14. H. v. Vught, Vlijmen; 15. W. Peeters, Wychen. (Van onze correspondent) SCHIJF Zaterdag was het in het grensdorp Schijf een gezellige drukte, onder een stralende zomerzon werd hier de tweede wielerronde verreden. Het is weer een ronde geworden waar iedereen van heeft kunnen genieten, met een zwaar parcours, waarop alleen de aller- sterksten op de fiets bleven. Om half een werden 50 adspiranten van start geschoten, de gelederen be gonnen al spoedig te dunnen en er de den zich ook enkele valpartijen voor. Als winnaar kwam te voorschijn B. Duit uit Warffum voor J. Blok uit Kruiningen. Bij de nieuwelingen, die om kwart over een van start gingen, was het aan tal uitvallers nog groter, na 7 ronden zaten er nog maar ca. 25 renners in de strijd. Hier ging de grote strijd tussen Van Overveld uit Zegge en Van Hasselt uit Zundert, welke in het voordeel van Van Overveld werd beslist. Ook bij de nieuwelingen werd een harde strijd ge leverd. Om drie uur werden de 90 amateurs door wethouders Bruijns de weg opge stuurd, voor een 111 km. Direct al trok Bouguet er tussenuit en passeerde achx keer als eerste de jury tent. Het was een geweldig spannende strijd met een hoog tempo. Velen konden het niet volhouden en gaven de pijp aan Maarten. Al spoedig na de 8ste ronde begon zich een kopgroep.je te vormen met Bouguet, Huybregts, Naaktgeboren, Vos, Van de Bom, hetwelk werd aangevuld met René Pijnen e® Toontje Mertens. Verschillen de valpartijtjes in de bocht van dc Scher- penbergsebaan naar het zandpad op de berg reten de groepjes uiteen. Uiteinde lijk gingen Bas van de Bom en René Pij nen er aan sleuren en in bijzonder hoog tempo ging het op de finish aan. Pijnen won. De uitslagen zijn: Adspiranten, 25 km: 1. B. Duit, Warf fum; 2. J. Blok, Kruiningen; 3. A. Cardol, Bilt.hoven; 4. A. v. Dun, Schiedam; 5. F. Schrauwen, Kruiningen; 6. F. Stroosnij- der, Kruiningen; 7 A. Hoff, Schiedam; 8. J. de Bruijn, Sprundel; 9. A. Roks, St.- Willebrord; 10. P. Oerlemans, Tilburg Nieuwelingen, 60 km: 1 Ad van Over veld, Zegge; 2. v. Hasselt, Zundert; 3. Embregts, Stampersgat; 4. Kievit, Borsele; 5. Frijters, Zegge; 6. Evertse, Zierikzee; 7. v. d. Berg, Hoeven; 8. Koeken, Zun dert; 9. Willemse, Hooge-Zwaluwe; 10 Wouters, Zundert; 11. Kortenhoeve, Lex- mond; 12. v. Gooi, Ossendrecht; 13. Roo- vers, Oosterhout: 14. H. de Kok, Tilburg, René Pijnen ging voor zijn con currenten over de streep in de ron de van Schijf. VILVOORDE (UPI) Walter Gode- froot heeft zondag beslag gelegd op de Belgische nationale titel op de weg voor profs. Hij legde de 260 km af in 6.53.0 en versloeg Eddie Merckx in de sprint An dere uitslagen: 3 Arthur Decabooter 6.53. 05, 4 Gilbert Desmet 6.53.27, 5 Constant Jongen 6.53.37. De Australiër M. Powell met Wim van Est, die hem de KRO- beker uitreikte.

de Stem | 1965 | | pagina 5