Labourbewind Britten zwaar op ligt massa de maag Scheuring bedreigt anti- revolutionairen Kampverleden blijft mensen vervolgen Botel" voor Italianen EN AL WE BELOFTEN MARIJNEN VOORZITTER ADVIESRAAD VOOR RUIMTELIJKE ORDENING HEATH KAN WILSON NU WIPPEN gaat Smoesji niet meer op Kardinaal Cushing wil secretariaat voor bestrijding armoede Koers zou te „links zijn Make-up op ogenniet op gezicht Tuberculose in '64 verder afgenomen NOORD-ZUID ZONDER INMENGING BIJEEN minder radio-actief Johnson zei te weinig Psychische gevolgen genezen moeilijk Modehuizen bepalen Bommen boven de Vietcong Zo warm is het in Joegoslavië Ho isji Minh voorspelt: EURATOM: West-Europa Gegevens over 1963 Meest gezondigd tegen rijden onder invloed DAGBLAD DE STEM VAN 7ATERDAG 31 JULI 1965 (Van onze Londense correspondent) LONDEN De reeks versoberingsmaatregelen, die de Labour- kanselier van de schatkist, Callaghan, in het Lagerhuis heeft afgekon digd, liggen de Britten zwaar op de maag. De vakbonden, die het spook van de werkloosheid zien opdoemen, roeren zich al danig en in eigen Labour-kringen wordt^ het gemor steeds luider. Het zijn immers juist de specifieke verkiezingsbeloften van Labour (oplossing van het woningprobleem modernisering en expansie sociale voordelen enz.) die nu niet meer mogen worden nagekomen en in de vergeethoek worden geduwd. Maar de Britteh liggen deze beloften nog te vers in het geheugen om ze nu al te kunnen vergeten. koord gaan met het bevriezen van de beloofde sociale voordelen. Na tweeëneenhalf uur te hebben verga derd gaf de algemene raad van de TUC dezer dagen een verklaring uit. die als een rechtstreekse waarschuwing aan de Labourregering mag worden gezien. Zo wordt daarin o.m. benadrukt dat hoe wel het belangrijk is 't vertrouwen van het buitenland in het pond sterling te dii* nu weer volon de handhaven, zulks niet mag worden na- cte nu weer volop ae gestreefd door het vertrouwen van de arbeiders in he»t plan voor nationale her opbloei daaraan op te offeren." De Tories wind in de zeilen hebben, nu de dyna mische Ted Heath als opvolger van de veel tragere sir Alec Douglas Home tot leider gekozen is hebben dan ook gelegenheid te over om Wilson in het nauw te drijven. Inmiddels heeft de kanselier van de schatkist .Callaghan, geweigerd een af vaardiging van zijn partijigenoten te ontvangen. Verdere uitleg over de ,snoer-de-riem-dicht" maatregelen zul len pas later worden verstrekt en het zal premier Wilson zelf zijn, die 't debat hierover zal leiden. Het is nu al de derde maal sinds acht maanden, dat Labour op het econo misch vlak de Britten de duimschroe ven aanzet. Officieel heette het dan tel kens, dat de socialistische regering te gen wil en dank genoodzaakt was met onpopulaire maatregelen in negen maan den goed te maken wat 13 jaar Tory- bewind bedorven had, maar dit argu ment vindt steeds minder gehoor bij het publiek. De neiging bestaat in stijgen de mate de Labour-experts als klunge laars te beschouwen. Zoals het er nu uitziet zijn de kansen voor Labour wel erg aan 'het slinken De leiders van dê TUC. die acht mil joen arbeiders vertegenwoordigt, zijn ieterst bezorgd o-ver de weerslag op langere termijn van de bezuinigings maatregelen, die Callaghan heeft afge kondigd. Ze vrezen vooral toenemende werkloosheid en kunnen bezwaarlijk ak- Het gaat er inderdaad bij het Britse publiek niet in, dat de Labour, eens aan het bewind, nu alle verkiezingsbe loften straal negeert en de sociale her vorming waar zozeer de nadruk op werd gelegd, uiteindelijk het kind van de re kening worden. Temeer, daar dezelfde kanselier Cal laghan kort geleden nog officieel heeft verklaard, „dat geen verdere versobe- ringsmaatregelen werden overwogen". Inmiddels zijn echter de termijnen voor aankomen op krediet met een half jaar besnoeid (hetgeen uiteraard aan zienlijker afbetalingen betekent) en kun nen de vele Britten, die een huis willen bouwen, de hun tegen voordelige voor waarden beloofde leningen niet meer krijgen. Al weet een kiezer dan door lange on dervinding, dat hij beloften van politici niet steeds letterlijk mag opvatten dan is de tegenstelling tot wat Labour in het vooruitzicht heeft gesteld en hetgeen La bour nu in he praktijk oplegt toch wel al te schril om zonder meer te worden aanvaard. De nieuwe Tory-leider, Ted Heath, had goon geschikter moment kunnen beden ken om de regeringspartij het vuur aan de schenen te leggen, want als de Brit ten vandaag ter stembus moesten gaan dan leed een klinkende nederlaag voor Wilson" s Labour niet de minste twijfel. BOSTON (UPI) Richard kardinaal Cu'Shomg heeft de oprichting voorgesteld van een Vaticaans secretariaat ter be strijding, op een mondiale basis, van de armoede en het menselijk lijden Het lijdien overal ter wereld is niet slechts een hinderpaal voer een wereld vrede, maar bemoeilijkt ook „de zaak van Christus", verklaarde hij. ..De enorme klooi tussen rijk en arm, respectievelijk één-derde en tweeéderde van de familie der mensen, wordt steeds breder" schreef hij in het weekblad van het katholieke aartsbisdom Boston. „Velen, die tot de kerk behoren, in Rome en in de rijke en de ontwikkelings landen, zijn ervan overtuigd dat de kerk veel meer moet doen om dit wereld schokkende vraagstuk het hoofd te bie den. Een speciale manier om dit te doen zou de oprichting zijn, door de Heilige Vader, van een secretariaat ter bevor dering van de gerechtigheid en de ont wikkeling op het mondiale vlak. aldus de kardinaal. 1 5? (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ondergronds rommelt het In de A.R.-party. Een moeilijk te schatten aantal anti-revolutionairen van de rechtervleugel, die als de be kende „verontrusten" in de A.R. al eer der van zich hebben doen spreken, vindt steeds meer reden tot kritiek op de koers, die de A.R. thans vaart. Die koers is volgens hen teveel „links". Bü een aantal rechtse anti-revolutionairen groeit het verlangen om te komen tot een nieuwe politieke party, die een „al liantie" zou moeten vormen van de be staande rechtse groeperingen van prote stanten-calvinisten. De aanhang van een dergeiyke nieuwe groepering zou moe ten worden gerecruteerd uit de A.R. zelf, de C.H.U., V.V.D., G.P.V. en S.G. P. AMSTERDAM (A.N.P.) „De psychi sche gevolgen van een verbiyf in een concentratiekamp zqn in het algemeen zeer moeilijk te genezen". Na een over dit onderwerp gehouden colloquium, zei de Amsterdamse zenuwarts E. de Wind dit op een persconferentie van het 24e internationale psycho-analytische con gres. De arts verbleef zelf anderhalf jaar in het concentratiekamp Auschwitz. Hij zei verder: „De psycho-analyticus heeft in het algemeen te maken met ziektebeelden, waarin normale gevoelens van verdriet bij de patiënt een rol spe len. In deze gevoelens kan de psychiater zich verplaatsen, hetgeen de eerste voor waarde voor een succesvolle behandeling is. Bij een patiënt, die in een concentra tiekamp heeft gezeten, is er geen sprake van normale gevoelens van verdriet en ellende. Het is ook aanvankelijk de reden geweest dat tot zeker tien jaar na de oorlog maar weinig ex-concentratiekamp gevangenen, die psychische moeilijkhe den kregen, werden behandeld. Men nam aan dat een poging tot genezing zowel bij de patiënt als bij de psycho-analyticus te grote emoties teweeg zou brengen" Volgens de heer De Wind is er in deze visie wijziging gekomen door de wetten voor schadeloosstelling van slachtoffers van het nazi-regime. „Er werden toen van onze kant rapporten gevraagd en zo ontstond een hernieuwde belangstelling voor dit probleem". „Een groot probleem bij de behande ling van deze gevallen is, dat de patiënt liever niet wordt geconfronteerd met de ergste kampervaringen. In het begin ver telt hij alleen de grappen, die in het kamp de ronde deden. Pao aan het einde van de behandeling komt de patiënt voor de dag met de meest schokkende gebeur tenissen. Dat leidt dan vaak tot het op wellen van zeer heftige gevoelens van verdriet en woede. Pas dan kan genezing volgen". Hy vertelde iets over „aanpassing" van de kampgevangenen. „Als valide joodse jongemannen in het kamp voor slavenarbeid werden gebruikt, vroegen zij aan de reeds te werk gestelde gevan genen, waar hun familie en bekenden eigenlijk waren gebleven. Het antwoord was dan: „Dat ruik je toch (aan de ver brandingslucht uit de crematoria)". En als zij dan vroegen wat er met hen zou geschieden, kregen zij te horen: „Mis schien een week, misschien twee weken, dan vergaat het jou net zo". Het schok effect dat dit veroorzaakte kon alleen worden opgevangen door plotseling weer kind te worden, d.w.z. van minuut tot minuut te leven, niet vooruit te denken, een negatief bestaan te lijden. De wei nigen, die het overleefden, hebben daar door een totaal veranderde levensinstel ling gekregen. Toen zij weer in de gewo ne maatschappij terugkwamen, was een heraanpassing noodzakelijk. Sommigen zijn daar moeilijk in geslaagd, anderen minder moeilijk, maar er zijn er ook dit er nooit in zullen slagen", aldus de heei De Wind. Aan de reeds genoemde besprekingen van academische aard heeft ir. Meeder zalf tot dusver „zijdelings" deelgeno men. Wel heeft hij duidelijk van zyn veront rusting over de huidige koers van de A.R. aan gelijkgezinden in zijn partij blijk gegeven door middel^ van brieven. Hij wenst zichzelf echter niet ais „initia tiefnemer" te beschouwen. „Het is waar, dat wij ons in onze eigen partij op het ogenblik echt niet zo lekker voelen", al dus nog steeds de heer Meeder. Onder degenen, die menen, dat er „iets zou dienen te gebeuren" zou zich ook een aantal mensen bevinden, dat hun lid maatschap van de A.R. reeds heeft op gezegd. Een andere bekende „verontruste uit de A.R., de heer G. Goossens uit Helle- voetsluis, gaf reeds positief al-s zijn me ning te kennen, dat men aan een nieuwe partij toe is, waarbij hij dacht aan de vorming van de reeds genoemde allian tie van calvinisten uit de diverse be staande rechtse groeperingen. Veler, hebben daar wel oren naar, aldus de heer Goossens. Hij wees ons erop, dat de A.R. bij iedere verkiezing terrein ver liest Dit is voor hem een reden te meer zich af te vragen waar het met de A.R. heengaat De heer Goossens stelt voorts, dat A.R.-voorzitter Berghuis met andere topfiguren uit de partij „de oude lijn" verlaten heeft en dat de rekening daar voor in de vorm van verder stemmen verlies niet uit zal Wijven. „wat met lan ger bij elkaar past, moet ook niet langer bij elkaar blijven", aldus een veelbete- kennende slotopmerking van de heer Goosems. AMSTERDAM (A.N.P.) De Italiaan- se werknemers van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. zullen over enkele weken hun in trek nemen in 'de grootste woonboot die ooit op een Nederlandse werf is gebouwd. Bij de Nederlandsche Dok- en Scheeps bouwmaatschappij in Amsterdam wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan dit „Botel", dat ca. 250 man zal kun nen bergen. Het schip, dat ongeveer 41 meter lang en 17 meter breed is, zal op 10 augustus in IJmuiden worden afge leverd, waar het wordt afgemeerd in de buurt van de „Arosa Sun", 't hotelschip van de Hoogovens, dat al enige jaren lo gies geeft aan buitenlandse arbeiders. De aanwinst van de Hoogovens, die de naam „Casa Marina" krijgt, bestaat uit een ponton, waarop een opbouw van vijf woonlagen is geplaatst. Het geheel bevat 61 vierpersoonskamers, met een oppervlakte van 20 m3 elk, alsmede een ruime eetzaal, een t.v.-zaal, een moderne keuken en provisiekamer, een c.v.-instal- latie en een recreatiezaal. Op een persconferentie zei de direc teur ontwikkeling en invoering van de N.D.S.M., ir. C. J. Schuit, dat het botel ongeveer 10.000 per man kost,- wat volgens hem niet duurder was dan een barakkenkamp aan de wal. Hij wees er op dat een logiesschip meer voordelen heeft. Het is verplaatsbaar en heeft een hogere restwaarde dan een kamp door de langere levensduur. W. BERGHUIS te links Het lid van de provinciale startien voor de AR.-partij in de provincie Utrecht, ir. C. Meeder, zei ons desgevraagd, „dat er academische besprekingen gaande zijn over de mogelijkheid en de wenselijk heid van een nieuwe pairtij". Of het zo ver echter ook zal komen is een vraag, die de betrokkenen zelf ook nog niet kun nen beantwoorden. Ir. Meeder zegt, dat hij zich loyaal ten opzichte van de A.R. opstelt, maar toch wel nadrukkelijk wil laten uitkomen, dat hij tot ,,de rechtse oppositie" binnen deze partij behoort. Een foto, vrijgegeven door het Penta gon, het Amerikaanse ministerie van defensie. B-52 straalbommenwerpers bestoken stellingen van de Vietcong in een gebied, dat wordt aangeduid als zone D. DEN HAAG (ANP) Ook in 1964 is de tuberculose in ons land duideiyk ver der afgenomen. Dit biykt uit het ver slag 1964 van dr. M, Russchen, medisch adviseur van de stichting „Nederlandse Sanatorium verzekering". Het aantal sterfgevallen aan alle vor men van tuberculose tezamen bedroeg volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 230 of 1,90 per 10.000 inwoners, terwijl er in 1963 253 sterfgevallen waren of 2.11 per 100.000 inwoners. De sterftekan alle vormen van tuber culose tezamen daalde dus in '64 met 23 gevallen of ruim 9 procent terwijl per 100.000 inwoners deze sterfte bijna 10 procent lager was dan in '63. In 1955 stierven 707 personen aan tu berculose, dat is 6,6 per 100.000 inwo ners, zodiat in die laatste 10 jaar de sterf te aan tuberculose in Nederland tot op ongeveer één derde gedeelte afnam. Volgens voorlopige gegevens werden in 1964 op de gezamenlijke consultatie bureaus in Nederland 3271 nieuwe geval len van tuberculose van de ademha lingsorganen bekend hetgeen overeen komt met 27 per 10.000 inwoners en 671 overige vormen, of 5,5 per 100.000 inwo ners. Dit is in totaal dus 3942 nieuwe gevallen of 32,5 per 100.000 inwoners. Dit betékent een daling ten opzichte van '63 met 14 procent wat betreft de tuberculose van de ademhalingsorga nen en met 4 procent van de andere vormen. Alle vormen van tuberculose tezamen liepen sinds het vorige jaar volgens deze gegevens met 13 procent terug. De afname van het aantal nieuwe ziektegevallen van jaar tot jaar zette zich dus in '64 in belangrijke mate voort. Toen deze foto werd gemaakt wees de thermometer in Belgrado 38 gra den aan. Ook voor Joegoslaven een temperatuur om verkoeling te zoe ken, zoals hier aan de Sava-rivier. HANOI (A.F.P.J Zuid-Vietnam zal zonder enige twijfel bevrijd worden. Het zal onafhankelijk, democratisch, vreed zaam en neutraal zijn overeenkomstig het program van het Nationale Bevrij dingsfront en beide delen, noord en zuid, zullen stap voor stap en zonder enige in menging van buitenaf tot hereniging ko men. Dit heeft president Ho Tsji Minh van Noord-Vietnam verklaard in een vraag gesprek met een groep Cubaanse journa listen. Ho Tsji Minh zei voorts, dat de „broederlijke hulp van de socialistische landen, van de landen die de vrede bo ven alles stellen en van de progressieve Amerikanen, het Vietnamese volk stijft in zijn besluit om de Amerikaanse aan vallen vernietigend te beantwoorden". BRUSSEL (A.N.P.) De „omgevings rad ioactivitteit" is in West-Europa in het laatste half jaar van 1964 gedaald. Ver geleken met 1963 is in 1964 ook de radio actieve besmetting van melk aanzienlijk minder geworden. In het eerste kwartaal van 1965 was de gemiddelde „omgevingsrad ioactivi.- teit" maar een zeer klein percentage van de maximum toelaatbare waarde. Deze gegevens zijn neergelegd in het laatste kwartaalrapport van de Euratom- commissie over de radioactiviteit. DEN HAAG (ANP) Uit een recente publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek blykt, dat in 1963 9.906 verkeersmisdrijven tot een veroordeling leidden, d.i. ongeveer 2 procent meer dan in 1962. Het merendeel (5.361) van de vonnis sen betrof „rijden onder drankinv'loed". Daarvan had bijna de helft (45 procent) betrekking op bestuurders van auto's, motorfietsen en scooters, ruim een kwart op bromfietsers en de rest op, wielrij ders. Wegens doorrijden na ongeval wer den 2.006 personen veroordeeld, wegens joy-riding 1.454, voor het merendeel jon geren. In 125 gevallen waren slachtof fers dodelijk getroffen, in 422 zwaar ge wond (art. 36 w.v.w.). In totaal waren slechts 2 procent van de veroordeelden vrouwen, bij doorrijden na ongeval echter 6 procent. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning heeft medegedeeld, dat oud-minis- ter-president mr. V. G. M. Marijnen tot voorzitter van de raad van advies voor de ruimtelijke ordening benoemd zal worden. Deze raad bestaat uit vertegen woordigers van organisaties, deskundi gen op bestuurlijk en technisch gebied inzake de ruimtelijke ordening en des kundigen inzake van het provinciaal en gemeentelijk bestuur. De raad heeft tot taak de regering op verzoek of uit eigen beweging te adviseren over hoofdlijnen en beginselen, die van algemeen belang zijn voor de ruimtelijke ordening. PARIJS (UPI) De herfst-win- tercollecties in de Europese mode centra hebben aangetoond, dait de ogen steeds belangrijker worden in de vrouwelijke verschijning. De oogmake-up is zwaar aangezet en sterk gebogen, terwijl de rest van het gezicht nauwelijks met cosmetica -is beroerd. Het ziet er naar uit, dat de fabrikanten van oogschaduw, eyeliner en valse wimpers dit jaar veel zwart op hun palet zullen nemen. Wat door de mannequins wordt gedrager vindt navolging hoewel het te hopen is, dait die combinatie van gele en bruine oogschaduw, die in enkele salons is gezien, tot de zeldzaamheden zal blijven beho ren. De benen? Zij moetij slank en sierlijk zijn, dit om de tot even boven de knieschijf reikende rok ken en de kousen met fraaie weef sels of siersteentjes recht te doen wedervaren. Het kapsel? Het haar is zeer kort en heeft een vierkante, ge ometrische lijm., die dikwijls is verzacht door laag op het voor hoofd vallende krullen en lokjes. Of het is lang en opgestoken in slordige slierten of keurige, op worstjes lijkende, krullen. Voor de zeer prille meisjes komen vlechten en krullende paardestaarten er weer in. Valse wimpers, soms twee of drie paar, zijn voorgeschreven. Zo ook eyeliner, dat dikwijls in een zware lijn rondom het gehele oog wordt aangebracht. In Florence werden twee kleuren oogschaduw gebruikt in strepen aangebracht schaduw nabij de oogharen, als het ware een verlengstuk van de wim pers, en lichtere tinten als blauw en zelfs geel daarboven. Een don kere s/treep onder de wenkbrauw liep, gebogen als een vleugel, naar de slapen. De kijkers zagen er uit als grote, zwarte vlekken in een bleek gezicht. De make-up van de rest van het gelaat bleef natuur lijk. Bleke lippen hadden dikwijls een bescheiden satijnglans. Ook de geiaabsvorm van mannequins met zeer fotogenieke jukbeende ren was beklemtoond met een glansfinish. President Lyndon B. Johnson van de V.S. heeft eindelijk gesproken. Maar wat hij heeft gezegd gaat lang miet zo ver als de Amerikaanse strategen hadden gewild. De gevraagde 100.000 man extra troepen voor de strijd tegen de Vietcong komen niet, de versterking en zullen beperkt blijven tot 50000 man. Bovendien worden er geen reserves opgeroepen. Er komt geen mobilisatie. Slechts het aantal dienstplichtigen, dat iedere maand onder de wapenen wordt geroepen, wordt verdubbeld. Bovendien zal de president het con gres om extra geld vragen ter finan ciering van de strijd in Vietnam.Om welk bedrag het gaat werd nog niet meegedeeld. De Amerikaanse legerlei ding en ook de Amerikaanse minis ter van Defensie hadden op meer ge hoopt, maar reizend ambassadeur Harriman kwam uit Moskou met de verzekering, dat, wanneer de Ameri kanen in Vietnam met nog groter ge JOHNSON niet het onderste... uit de kan reel slecht uitgeruste Zuidvietnamese schut zouden gaan werken, de Rus- militairen. Nog steeds is het formeel aiariRa -naar>+io MW mi 1 .-i sische reactie niet mals zou zijn. Met het ontwapeningsgesprek in Genève, waaraan de Russen te elfder ure toch nog deelnemen, voor ogen, heeft John son niet het onderste uit de kan wil len halen. Gevreesd wordt, dat met de 50.000 man extra de Amerikanen in Zuid-Vietnam toch niet in staat zullen zijn iets meer te doen dan v"rir\" -bijrol naast-de mo- zo, dat de Zuidvietnamese regering om ieders Amerikaanse soldaat moet vragen. De Amerikanen beschikken (nog?) niet over de vrijheid zoveel troepen naar Vietnam te sturen als zij willen. Nog niet zo lang geleden heeft Zuid-Vietnams premier Ky, ver klaard, dat het Vietnamese probleem opgelost kan worden zander hulp van „al te veel Amerikaanse militairen". Nu kan men daaruit afleiden, dat de Amerikanen Ky niet om meer hebben kunnen laten vraigen. Er moet eens dui delijk antwoord worden gegeven op de vraag of de Zuidvietnamese rege ring wei gesteld is op zoveel tiendui zenden Amerikaanse soldaten. Presi dent Johnson is eerlijk genoeg geweest te erkennen dat de strijd in Zuid-Viet nam niet binnen enkele jaren gewonnen kan worden. Dit betekent, dat de eerst komende jaren een verhoogde activiteit van alle Amerikaanse strijdkrachten vereist is. Ondanks dat blijft Johnsons politiek er vooral op gericht de te genstander aan de conferentietafel te krijgen. Nu, midden in het Vietcong- offemsief. is dat natuurlijk onmogelijk. Nog steeds redeneert Johnson dat de Vietcong eens zal beseffen, dat ook zij de oorlog niet zal kunnen winnen. En daaruit zouden de opstandelingen dan moetien concluderen, dat praten toch beter is. Deze redenering gaat niet op. Want de gewapende opstand van de Vietcong is een doel op zich zelf. Het plegen van agressie is een onderdeel van de door China geleide politiek Deze politiek heeft de cha os nodig. Onderhandelingen dragen niet tot de chaos bij. Oorlogvoeren wel, Daarom zal de Vietcong voorlopig niet veieü. zien in een gesprek met Zuid- Vietnam c.q. de V.S. Alleen de Rus sen kunnen de Vietcong nog aan de conferentietafel krijgen. De Russdsiche ideologie wijst overleg minder stringent van de hand dan de Chinezen. Van daar ook het recente bezoek vain. Har riman aan Moskou. Natuurlijk kunnen hierover geen officiële besprekingen worden begonnen. Niets van 't overleg tussen Kosygin en Harriman is dai ook uitgelekt. Het erkennen van een Amerikaanse-Russisch gesprek tenein de de Vietcong tot praten te beweger zou de ideologische kloof tussen Chins en Rusland nog verdiepen, en daar wacht het Kremlin zich voor. John son heeft verklaard, dat de Amerika nen in Zuid-Vietnam zullen blijven. Ambassadeur Cafoot Lodge krijgt d: moeilijke taak der Zuidivietnamse re gering ervan te overtuigen dat de aanwezigheid van tienduizenden Ame rikanen in Zuid-Vietnam voorlopig noodzakelijk is Hij moet zien te voor komen, dat in Saigon een regering ge formuleerd wordt die het meent zonder Amerikaanse hulp te kunnen klaren. De Vietcong tracht voortdurend in re geringskringen te infiltreren, want wanneer er niet meer om Amerikaan se hulp zou worden gevraagd, wordt de Amerikaanse positie in Zuid-Viet nam bijzonder hachelijk De strijd zou zo wel binnen enkele jaren beslist kunnen worden, ten nadele van de V.S. en dan zullen er bij de president van Amerika brieven van moeders bin nen komen met de vraag, waarom hun zonen eigenlijk gesneuveld 'zijn.

de Stem | 1965 | | pagina 11