Meer Bogaers-woningen in het zuiden? :FILMS: Aus Viet Expansie van Zeeuwse volkshuishouding Zeeuwsé-Vlaanderen half uur zonder Terneusenaar reed onder invloed politieauto aan OPEN BRIEF Bedenke op toen Bosch-Optiek Kontakt lenzen Overzande krijgt nieuwe algemene politieverordening INITIATIEF VAN MAKELAARS PREMI] AXEL ZUID-BEVELAN» Omer Dehulsters neemt afscheid GOES Jubileumtentoonstelling Burgerlijke stand Niet meer vliegeren JAARVERSLAG 1964 VAN HET E.T.I. Havencoördinatie in studie genomen Firma v. Dronkehar en Buijze Dagblad De Stem Vlissingen-oost Jazz-concert in Middelburg „Hij had het niet slechter kunnen treffen HOOG WATER Minimummaat voor peren EXAMENS Vandaag Morgen Günter Gra DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 JULI 1965 Auto uit de bocht Donderdagmid dagmiddag reed mevrouw M. A. R. T. uit Antwerpen, met haar personenauto ko mende uit de richting Sluiskil over de Zuidsingel. In een van de bochten kwam zij te slippen, draaide om haar as en kwam in de berm terecht. Na nog tweemaal ge- i kamteid te zijn kwam zij op het talud van de grote kreek tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, de auto echter werd zwaar beschadigd. (Advertentie) Kloosterzande Auto's botsten Donderdagavond vond op de Hengstdijksesferaat, nabij het ge hucht Delft, een botsing plaats tussen een veeauto. bestuurd door V. uit Sint-Jan steen en een bestelauto, bestuurd door S. uit Kapelle-Biezelïnge. De botsing vond zijn oorzaak in het feit, dat V. aan de van rechts komende S. geen voorrang verleende. De auto van V. werd licht en die van S. vrij ernstig vernield. De be stuurders liepen slechts licht letsel op. Lamswaarde Schieting Aan de vakantieschieting georganiseerd in café Claessens, namen 56 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door J. Heijman, Boschka- pelle, de eerste zij vogel werd gescho ten door Ed. van Waterschoot, Lams waarde, teer wijl de tweede zij vogel P. Strobbe uit Vitshoek voor zijn rekening nam. Na een spannende kamp werd de be ker gewonnen door Ludo Claessens Hzn. Bejaardenreïs Ket permanent co mité heeft de jaarlijkse reis voor ou den van dagen vastgesteld op zater dag 7 augustus a.s. De volgende route zal worden gere den: La'mswaarde, Kieldrecht, Antwer pen. Herenthals, Geel, Mol, Zilverstrand Retie, Kasterlee, Lichtaart (Bobbejaans- land, wat het hoofddoel zal vormen), verder via Herenthals, Antwerpen te rug naar Lamswaarde, waar men om acht uur hoopt te arriveren. St.-Jansteen Geen dertig... In ons bericht over het a.s. ambtsjubileum van pastoor Preyers wordt gemeld, dat zijn parochie in Sit. Jansteen en Kapellebruig na di verse afsplitsingen nog dertig zielen telt. Dit moet zijn 3000. Westdorpe Omer Dehulsters, jarenlang bekend als postbode ailhier, zal als zodanig af scheid nemen van de bevolking De vroegere kleermaker, die in 1933 bij de post kwam, is een zeer gezien per soon in Westdorpe. Naast zijn „post- werk" is hij tevens lid en bestuurslid van enkele plaatselijke verenigingen. A.s. zaterdag zal hij worden gehuldigd te zijnen huize, alwaar hem door het P.T.T.-bestuur een geschenk zal wor den aangeboden Het afscheidsfeest zal verder in fami liekring intiem worden gevierd. Wel is er gelegenheid de scheidende postbe- steller te feliciteren. De afdeling Goes van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde zal op 2,3 en 4 een interessante jubileumten- houden. De tentoonstelling gehouden in de lounge van de Korenbeurs. De Goese kunstschilder P Wondergem zal met een collectie schilderijen komen. Deze schilder legt zich vooral toe op het schilderen van bloemen, planten en landschappen. Le den van de postzegelvereniging Phila telic a zullen verzamelingen met af beeldingen van planten, bloemen en vo gels inzenden. Voorts kan men een in druk krij-ge van de geschiedenis van de Goese plantsoenendienst vanaf 1875. Deze inzending zal worden verzorgd door de voorzitter van de jubilerende afdeling. Tenslotte zullen tien bloemen- kwekers-liefhebbers voor een fleurige aankleding van de Korenbeurszaal zor gen. Onlangs hebben de leden van de maatschappij de jaarlijkse Lathyrus wedstrijd gehouden. Ondanks het slech te weer waren er prima bloemen met stelen van 40 tot 50 cm. Er waren 6 tot 7 bloemen op één stengel. De uit slag was: 1. D. Janse, Wilfosilminadorp 60 pnt; 2. J v.d. Guchte 59 pnt.; 3, J. van Harn 58 pnt; en 4. M. Priester met 57 pnt. Geboren: Gerard en Simon zonen van C. Römer en van L. Posthumus te Kat- tendijke; Myranda, d.v. L. Steenbakker en van H. van Roosmalen te Kloetinge; Ma ria d.v. J. Schoester en van A. de Leeuw te Goes; Paulus z.v. J. Kreugel en van C. Hoevelaken te Kloetinge; André z.v. C, van der Peijl en van M. van der Heil te Goes. Gehuwd: M. van Oosten 21 jr. en C. de Doelder, 19 jaar; C. van Dalen, 24 jr. en M. Malta 21 jr. C. Hoogendoorn 28 jr. en M. Buijse, 23 jr. Overleden: Jan van Fraassen, 66 jr. e.v. J. M. Borgs te Goes; Neeltje Koster 60 jr. w.v. J. van de Velde te 's-Gravenpolder Catharina van Hoeken 76 jr e.v. C. van der Waa te Goes; Abraham Castel, 83 jr. w.v. N. Geelhoedt te Goes Maarten Hoo- gesteger 62 jr. e.v. K. van de Kreeke te Goes; Jan Verbrugge 73 jr. ongehuwd te Wemeldinge; Comelis Delhez 30 jr e.v. C. Kappe te Goes; Cornelia Thorenaar, 78 jr w.v. A. van Keulen te Wolphaarts- dijk; Anna Motké 73 jr e.v. M. C. M. van Kalmthout te Gennep; Tannetje Sandée.. 94 j,r. w.v. M. rFancke te Krabbendijke. Jongen gewond. Donderdagavond om tien voor zes verleende de acht tienjarige bromfietser W. J. de J. uit 's-Heerenhoek op het kruispunt Zuid- vlietstraat - Evertsenstraat - Van Heems kerkstraat geen voorrang aan een vracht auto met aanhang, bestuurd door C. van H., uit Schiedam. Hij sloeg tegen de aan hangwagen en viel met met zijn brom mer juist tussen vrachtauto en aanhang. Gelukkig voor hem remde de chauffeur van de combinatie krachtig waardoor deze net °P Uid tot stilstand kwam. De J. werd per taxi naar zijn woning over gebracht vermoedelijk met een hers€ schudding. De bromfiets werd zwaar be schadigd:. s-Heer Arendskerke BAAD STELT GRONDPRIJS VAST De raad van deze gemeente heeft een uniforme grondprijs van twintig guldien per m2 voor het uitbreidingsplan te 's_ Hieer Hendrikskinderen vastgesteld. Ge vraagd werd of een uniforme grond prijs voor alle vier dorpskernen van de gemeente zou kunnen worden berekend. Van de zijde van het college werd be toogd dat dit onmogelijk is. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van G. S. waarin goedkeuring werd onthouden aan een besluit van de raad om geen medewer king te verlenen aan het bestuur van de hervormde school te 's-Heer Hendriks kinderen, dat een vloeistofduplicator voor de school wilde aanschaffen. De raad vond de school destijds te klein voor een dergelijk apparaat. Uit de raad gin gen stemmen op om zich alsnog tegen beslissing van G. S. te verzetten. B. en w. wisten de raad van de nutteloos heid van een derlijke poging te over tuigen. De raad had echter de indruk dat er nu wel meer scholen om een vloei stofduplicator zullen komen. De heer De Kooning (KVP) werd met acht van de tien stemmen herbenoemd als lid van de gemeenschappelijke re geling Het Veerse Meer. Zuiddorpe Reis bejaarden Het is een mooi uitstapje geworden, niet te vermoeiend: van Zuiddorpe naar Antwerpen, dat goed werd bezichtigd „in en uit de bus". Vanuit Antwerpen werd de reis voort gezet naar Brussel waar eerst het vlieg veld te Saventhem werd bezocht, dat grotelijks aller belangstelling had. Het gezelschap beleefde veel genoegen aan het rijden met een treintje en het be zichtigen van veel vliegtuigen. Er werd ook een film gegeven over het ont staan en de ontwikkeling van het vlieg tuig, die ieder boeide. Van Brussel ging de terugreis over Lokeren, waar men op zichzelf alles kon bezichtigen en zich gezellig ver maken. Bij aankomst te Zuiddorpe sprak bur gemeester Kesbeke, die de reis mee maakte, alsook pastoox Vermeulen een hartelijk woord van dank tot de chauf feurs en de verzorgsters. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Van gistermorgen een minuut voor zeven tot hal1 acht is ge heel Zeeuwscfa-Vlaanderen verstoken ge weest van elektriciteit. O.m. het be drijfsleven kreeg hierdoor een flinke stagnatie, maar niet de Zeieuwscih- Vlaamse watervoorziening, zoals de ra dionieuwsdienst doorgaf. In de vroege ochtend kreeg de Provinciale Zeeuwse Elektriciteitsmaatschappij op Zuid-Be- veland te maken met een gecombineer de storing. waarvan de oorzaak nog niet is achterhaald kunnen worden. Des morgens om kwart voor vier viel eerst de 50 kV-kabel onder de Westers chei de van Goes naar terneuzen uit. Voor de elektriciteitsvoorziening had dit ech ter geen gevolgen. Om 6.59 uur viel echter ook de kabel Goes - Westdorpe uit, omdat de schakelaar, die de eerst gestoorde lcabei geheel moest uitscha kelen. niet naar behoren functioneer de Na een half uur kon dit manke ment worden verholpen. Alle storingen deden zich voor op het land. Berichten als zou door de elektrici- teitsstorinig de watervoorziening zijn uit gevallen berusten op onwaarheid. De watertorens in Oostburg, Terneuzen en Axel kunnen voor een half uur ruim schoots voldoende water toveren zonder te worden bijgevuld. De pompstations o.m, in de Braakman beschikken bo vendien over automatische in werking tredende diiesel&nistallaties. In de verre uithoeken van de streek, waar in het waterleidingnet elektrische opjaa-gpom- pen zijn opgenomen, is slechte sprake geweest van een verminderde druk. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De raad heeft e nieuwe algemene politieverordening vastgesteld. In deze verordening staat o.m. dat in de kom van de gemeente (Advertentie) lY.ISSERKOOLË 'n Droom wordt werkelijkheid voor u. Bij aankoop van 500,— reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170—2161 TERNEUZEN ZUIDLANDSTR TEL. 01150-3529 Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, TelefooD 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveiand; Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 1572 Hulst Redacteur vooi West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg teL 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor tosse advertenties bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlhfee reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t I,— elke regel meer f 0,25. Als ééD regel gelde 23 letters en/of Bf plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende: ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De groei van het in wonertal, de afneming van het negatieve pendelsaldo en de daling van de gemid delde werkloosheid, getuigen van de toe nemende expansie van de Zeeuwse volks huishouding in 1964. Aldus het jaarver slag over 1964 van liet Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland. Het inwonertal steeg met 2665 tot 290.177. Het geboortenoverschot (ruim 2850) werd in 1964 voor 93 procent aan Zeeland gebonden. Het vertrekoverschot was slechts 185. Zeer opvallend was, al dus het verslag, het vestigingsoverschot van Oost-Zeeuwsch-Vtaanderen (384). De vermindering van de uitgaande pendel (1180 in 1963 tegen 880 in 1964), is in de eerste plaats het gevolg van de vestiging van Philips in Terneuzen, dat vele pendelende werknemers uit het be drijf in Roosendaal aanstelde. De groei van de steden gaat niet meer zo sterk ten koste van de dorpen als voorheen. Dit blijkt vooral uit de cij fers voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De verstedelijking zet zich overigens voort. De acht gemeenten, die een groei hebben van meer dan honderd inwoners, namen bijna negentig procent van de totale be volkingsaanwas in beslag. Van de an dere 83 gemeenten liepen er slechts der tig met in totaal 485 inwoners achter uit. In 1960 liepen 63 gemeenten achter uit. met in totaal liefst 1806 inwoners, waarmee het platteland zijn dieptepunt in de ontvolking bereikte. Volgens het jaarverslag werd in 1964 zekerheid verkregen over zestien indu striële vestigingen en belangrijke uit breidingen. Hiervan vielen er zeven in lange termijn zullen in deze vestigingen en uitbreidingen ongeveer 900 mannen en 250 vrouwen werkzaam zijn. Het aantal overnachtingen van toeris ten in Zeeland in 1964 bedroeg 2,7 mil joen. Dat was dertien procent meer dan in 1963. De overnachtingen waren als volgt verspreid: 1. gemeente Wester- schouwen met Burgh, Haamstede en Re- nesse (603.000); 2. Cadzand (400.000); 3. Zoutelande (257.000); 4. Westkapelle (251.000); 5. Koudekerke (240.000); 6. Domburg (228.000)7. Vrouwenpolder (223.000); 8. Biggekerke (155.000); Wissenkerke en Kamperland (150.000) en 10. Oostkapelle (146.000). De ontwikkeling van de recreatie stelt de meestal kleine gemeenten voor grote opgaven, waaraan zij financieel moeilijk kunnen voldoen. In 1964 kwamen in Zeeland 2100 wo ningen gereed. Voor 1965 wordt gerekend op een produktie van 2500 huizen. Wil het Westerscheldebekken worden inge schakeld in de nationale economie, dan zal de produktie volgens het verslag nog sterk verhoogd dienen te worden. De werkzaamheden van het E.T.I. het kader van het Contact Centrum Zeeuwse Bedrijven vragen een grote mate van omzichtigheid. Nu de banden tot verdere samenwerking worden ver sterkt, stuit men op diverse psychologi sche problemen bij de ondernemers, al dus het verslag. de categorie „middelgroot". Op middel- werking met Rotterdam aan de orde. Sedert 1 januari 1965 kan ook Vlissin- gen-Oost zich als ontwikkelingskern pre senteren. „Hiervan mogen resultaten worden verwacht, wanneer de regering tenslotte toch niet haar actieve medewer king verleent aan vestigingen in de rand stad van bedrijven, die zich evengoed langs de Westerschelde kunnen vesti gen", zo lezen wij in het jaarverslag. Het verslag vermeldt dat een begin is ge maakt met een studie van de haven coördinatie. Hierbij komt ook de samen- geen meistvaalten gehouden mogen wor den, geen water op straat geloosd mag worden en dat zich op hekwerken geen scherpe pinnen mogen bevinden. Op aandringen van de heer Rernijn werd besloten de verordening op deze punten niet van toepassing te verklaren voor de bestaande situatie De heer Re- mijn vond het voorts jammer, dat in de bebouwde kom voortaan niet meer ge vliegerd mag worden. De raad handhaaf de deze bepaling echter. Voor het hou den van speelautomaten in cafés is in het vervolg een vergunning van burge meester en wethouders nodig. De raad stelde ook de reinigingsrech ten per 1 januari 1966 vast. B en W kwamen zelf nog met enkele wijzigingen op hun voorstel. Zo werden de mogelijk heid van een gehalveerd tarief en de vrijstelling voor schoolbesturen en ge meente uit het ontwerp geschrapt. De raad vond het bovendien niet nodig dat eens per maand grof vuil zal worden opgehaald. De heer Van Steenbergen had bezwaar tegen de bebouwingsvoorschriften, zoals die in de voorgestelde herziening van het uitbreidingsplan waren aangegeven. Hij wilde de bebouwingsklasse, waarvoor de zwaarste eisen gelden, ingekrompen zien. De heer De Jonge maakte be zwaar tegen het plan om de brandweer- garage tussen de woningen van de Bur gemeester Andriessenstraat in te bouwen. De raad bleef echter bij het voorstel van B en W. Burgemeester Mooyman deelde in dit verband nog mede dat de aanbesteding van de nieuwe brandweergarage medio augustus zal kunnen worden gehouden. De oude gemeenteschuur waarin die brandweer nu gehuisvest is, zal te gele gener tijd worden afgebroken, aldus de voorzitter Bij de behandeling van dit punt is ook de oude christelijke school nog even ter sprake gekomen. De voorzitter deelde mede, dat er kans op is dat de oude school als opslagplaats voor de gemeen te gebruikt zal gaan worden. De heer Remijn had evenwel de indruk dat de school nog wel eens tot dorpshuis zal ver bouwd worden. De raad stelde een aanvullend krediet van f 4800,- ter beschikking voor de aan leg van douches in acht woningwetwo nirugen in de Bloemenstraat. Er was een aanvullend krediet van f 30.000,- nodig voor de bouw van het gymnastieklokaal. De totale bouwkos ten komen nu op f 255.000,-. De heer Re- mijn liet het verwijt horen, dat de ge meente van tevoren niet goed gerekend heeft. De verhoging is een gevolg van prijsstijgingen, zo werd vanachter de be stuurstafel medegedeeld. MIDDELBURG Volgende week vrij dag 6 augustus zal in het City Theater alhier een jazzconcert worden gegeven. Hieraan zullen o.a. medewerken: Herman Schoonderwalt (sax) en The Winchester Combo-Canada onder leiding van Erwin Somer (vibes). Speciale gast is Ebe van der Meer (trompet en fluit). Ook de gementebesturen zijn bij de plannen betrokken. Zij moeten immers bouwgrond ter beschikking stellen. De makelaars hebben tot nog toe geen re clame voor hun zaak gemaakt, maar hebben niettemin al 100 aanvragen van bouwlustigen binnen. Zij vertelden gis teren dat de gemeentebesturen van Hulst, Woensdrecht, Ossendrecht, Et- ten-Leur, Prinsenbeek, Oosterhout, Roosendaal en Vlijmen hun idee niet naast zich hebben neergelegd, even- De raad trok tenslotte f 11.000,- uit voor een uitbreiding van de straatverlichting. Het gaat hier om zestien lantaarns bui ten de kom van het dorp en om een verbetering van de verlichting in de Dreef en de Bloemenstraat (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens de zitting van de politierechter inr. Coester, ver scheen op het matje de 23rjarige machi nist W. de B. uit Terneuzen, die op 6 juni 1965 r 'Jn auto in Terneuzen had be stuurd terwyl hy onder invloed ver keerde. Hij trof het slecht, want toen hy zyn auto tot stilstand wilde brengen, reed hij een stilstaande politieauto aan, waarin twee politiemannen zaten. Deze auto werd aan de achterzijde beschadigd. Nadat een der politiemannen ter plaatse de zaak opgemeten had, vroeg de andere aan de verdachte de politieauto te volgen tot aan het politiebureau. Hij bestuurde zijn auto toen overdreven langzaam aan de uiterste rechterzijde van de weg. Op het politiebureau gekomen ontdekte men, dat de verdachte meer gedronken had dan goed voor hem was. Hij weigerde echter de bloedproef. De officier van justitie, vorderde dagen onvoorwaardelijk en 6 maanden ontzegging. De raadsman van verdachte, mr. Wa- beke, begon erop te wijzen, dat zijn cliënt onbewust en ongewild toch maar door half Terneuzen had gecrost, op verzoek van de politie, door de politieauto te vol gen. Tijdens de aanrijding stond de po litieauto stil op een plaats waai' een wachtverbod was. Bovendien was er ter plaatse keibestrating en het had geregend. Ook zonder onder invloed te zijn had de ze aanrijding kunnen gebeuren. De weg was glad en slechter had zijn cliënt het niet kunnen treffen, om de politieauto aan te rijden. Hij kreeg de schrik in de benen. Ik zou ook geschrokken zijn, ver volgde die raadsman. Uitgerekend heeft zijn cliënt 1 glas bier per drie kwartier gedronken. Hij staat gunstig bekend. De politierechter achtte het primaire niet bewezen, doch het secundaire wel. Hij veroordeelde de B. tot 150 gulden boete, of 30 dagen. De 25-jarige grondwerker J. A. M. te Biervliet had op 5 maart 1965 een café bezocht in zijn woonplaats. Toen hij dit café verliet zag hij eer auto staan. Hij nam achter het stuur van de auto plaats (Van een onzer verslaggevers) TILBURG. Als de makelaars A. van Beurden te Tilburg en H. van TJden te Vught hun plannen kunnen realiseren, zullen er in de drie zuidelijke pro vincies op groter schaal dan. tot nog toe Bogaers-woningen gebouwd worden. Zij menen dat in veel plaatsen bouwcapaciteit onbenut blyft en er dus ruimte is voor f 20.000-woningen. Aspirant-bouwers zouden echter niet voldoende op de hoogte zyn van de mogelijkheden om aan zo'n huis te komen. Zij hebben daarom een n.v. opgericht die alle beslommeringen overneemt van degenen die een dergelijk huis wensen. min als die van Maasbracht, Belfeid, Heerlen, Schaesberg, Weert en sommi ge uit Oost-Brabant. De gemeentebesturen hebben ook met de financiering te maken, want zij mogen voor 90 procent van de netto- stichtingskosten garant blijven. De overheid wijst de Bogaerswoning trouwens niet van de hand, want zij subsidieert met een bedrag ineens, waarvan de grootte afhangt van de ge zinsomvang en het aantal slaapplaat sen. De makelaars begonnen er brood in te zien, toen zij kennisnamen van het bij de staatsuitgerij verschenen boekje over de diverse types Bogaers wonin gen. Uit de tientallen ontwerpen ko zen zij dat van de Hilvarenbeekse ar chitect A. J. L. Heuvel. Van dit type zijn er in Hilvarenbeek al tien ge reed. Zij zullen maandag a.s. geopend wor den door burgemeester Meuwese. Op die dag zijn zij te 'bezichtigen voor alle colleges van b. en w. Van 3 tot éfl met 15 augustus kan een model woning bekeken worden door andere belangstellenden. De woningen zijn weliswaar geen kas telen, maar het wooncomfort dat zij bieden, is niet veel geringer dan dat van veel huizen in een duurdere klas se. Op de begane grond bevat het huis een hal, toilet, meterkast, keuken 280 bij 340), woonkamer (650 bij 350) en een schuurtje. Op de verdieping zp er 4 slaapkamers, waarvan de grootste grootste 350 bij 280 is en de kleinst* 280 bij 210, alsmede een douchecel en overloop. Onder de kap is ruimte voor berging en de balklaag is sterk ge. noeg om beplankt te worden. De woning, die niet de indruk maakt een „striptease"-huis te zijn, beant woordt verder aan de normen wat sa nitair en andere voorzieningen betreft. Volgens architect Heuvel kan voor f 20.000,— (exclusief grond) „gemakke lijk" een redelijk huis gebouwd wor den. BIOSCOPEN: OOSTBURG, Ledel Theater TERNEUZEN, Luxor Theater TITEL: Zulke dodhters zul je hebben Zet je zorgen opzij VLISSINGEN, Alhambra VLISSINGEN, Luxor GOES, Grand MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro Die lustige Witwe Drie dolle tantes De man van Rio De dod loert tussen Khasba en Khartoen Eddie in volle vaart John Goldfarb komt terug Maciste, gladiator van Sparta INHOUD: Een verhaal over de moeilijkheden tussen twee meisjes, waarvan er een knap is en een heel wat minder schoon. De bekende kluchtige scènes om Stan Laurel en Oliver Hardy. Een luchthartige neef van een wijn handelaar moet in Parijs een filiaal gaan openen, maar besteedt het geld aan een danseres. De leden van een amusementsorkest worden verliefd op 5 aantrekkelijke meisjes, die in een streng pensionaat worden opgevoed. Een jong piloot achtervolgt zijn ont voerd meisje en belandt ten slotte in Rio de Janeiro. Een jong soldaat redt twee vrouwen van een wisse dood bij een aanval van Arabieren. Twee vrienden, die verliefd zijn op hetzelfde meisje, en een skelterbaan vormen de inzet van deze film. Een filmcomedie; amusement waar voor Shirley MacLaine borg staat. Het Maciste-onderwerp blijkt onuit puttelijk te zijn. Hier strijdt onze held tegen Ceasar. WAARDERING: Eenvoudig verhaaltje met licht amu sement en reed er mee weg. Joy-riding dus. De officier mr. Rosingh zei, dat verdachte in december 1964 ook al voor een dergelijk feit te Dordrecht veroordeeld was tot 2 maanden, waarvan 1 voorwaardelijk. Hij heeft dus weinig geleerd. Voor dit geval vroeg hij 4 weken, waarvan 2 voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Leger des Hieils. De politierechter vonniste conform. De 44-jarige procuratiehouder H. G. te Sas van Gent, had op 11 juli 1965 zijn auto te Terneuzen bestuurd, terwijl hij onder drankinvloed was. Hij verklaarde van 's middags tot 's1 avonds 8 borrels te hebben gedronken. Hij had daardoor met zijn auto een schuiver gemaakt en de auto was in een sloot terechtgekomen. De officier eiste 2 weken onvoorwaar delijk en 8 maanden ontzegging met af trek. Mr. Tichelman, de raadsman, ver klaarde dat zijn cliënt geen behoefte aan een bloedproef had gehad want hij heeft tegen dé politie gezegd, dat hij zelf wel begreep dat hij fout was. Toen hij tegen de politie zei dat hij lid was van Veilig Verkeer, antwoordde deze: „Dan sta je er goed op". De politierechter vonniste 14 dagen ge vangenisstraf, waarvan 6 dagen voor waardelijk met een proeftijd van 1 jaar en 6 maanden ontzegging met aftrek. De Vlissingse bouwvakker A. de K. had op 15 mei 1965 door Vlissingen gere den op een bromfiets onder drankinvloed. De getuige, de hoofdagent D. v. D., ver klaarde dat de verdachte van de uiterste rechterkant naar de linkerkant van de weg reed en dat hij toen hij afgestapt was onvast ter been was. De officier zei, dat deze verdachte ook reeds in 1963 voor eenzelfde feit was ver oordeeld. Hij had dan ook geen considera tie met hem. Hij vroeg een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 1 week met een proeftijd van 2 jaar en een ontzegging van 4 maanden en bovendien 100 gulden boete of 20 dagen. Uitspraak was con form. De 49-jarige schoenhandelaar L. I. te Uzendijke, had op 23 april 1965 M. E. L., een dorpsgenoot, in het gezicht geslagen, tengevolge waarvan de bril van laatst genoemde brak. Verdachte had verschil van mening over een betaling, die hij aan zijn slachtoffer schuldig was. Hij had deze laten weten dat hij het geld maar moest komen halen. Bij zijn komst werd hij door de vrouw van verdachte naar boven gestuurd omdat verdachte zich daar bevond. Na de mishandeling liep I. naar beneden en riep tegen zijn slacht offer: „Nu kun je naar de politie gaan!" Daar het slachtoffer op een warme ont vangst kon rekenen van de zijde van verdachte eiste de officier tegen de ver dachte 100 gulden of 20 dagen met toewij zing 'van die civiele vordering groot f 50,95. De politierechter achtte het feit niet wettig en overtuigend bewezen, daar getuigen ontbraken en sprak verdachte vrij. Luchtige tijdpassering voor goedlach se bioscoopgamgers. Pretentieloos amusement. Leuk amusement, wel kan lachen. waarom men echt Minder geslaagde parodie op de avonturenfilm. In vlot tempo verfilmd, Voor weinig kritisch publiek. Het ge heel is nogal onwaarschijnlijk. In het Eddie Constantine-genre min der geslaagde film. In vlot tempo verfilmd, de toediening van de grappen juist getimed. Op dezelfde wijze verfilmd als voor gaande Maciste-films. Voor Maciste. fans ter tijd verdrijving. DEN HAAG Frans MO-B (school- akte): B. L. M. Bahlmann (Roosen- daal); H. G M. van Dessel (Bergen op Zoom); A. F. Quik (Middelburg); en C. P. H. Tijssen, (Tilburg). Morgen, zaterdag 31 juli: Hansweert: 5.08 en 17.24: Terneuzen: 4.28 en 16.44; Vlissingen: 3.54 en 16.14; Wemeldinge: 5.51 en 18.15 uur. ja- GOES Evenais voorgaande ren zullen ook dit seizoen gedurende de zomermaanden kleine peren voor di recte consumptie verkocht mogen wor den. Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft namelijk bij verordening vastgesteld, dat in de periode 2 augus tus tot 12 september 1965 peren met een middellijn van 35 - 40 mm ook voor ver&e consumptie verkocht mogen wor den. Na 12 september wordt de minimum- maat van peren weer 40 mm Op het ogenblik worden er op de veilingen nog geen peren aangevoerd. Wel wordt verwacht, dat in Zeeland volgende week de aanvoer van het vroege ras Oomskinderenpeer gaat be ginnen en dan zullen geleidelijk aan ook andere vroege rassen volgen. KLOOSTERZANDE R. v. Kruijssen 15.30 uur Vakantie- sbhieting. MIDDELBURG City 20 uur John Goldfarb kom terug. 14 j. Electro 19.30 uur Maciste, gladiator van j Sparta, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur De dood loert tussen Khasba en Khartoem, 14 j. Alhambra 20 uur De man van Rio, 14 j. GOES Grand 20 uur Eddie in volle vaart, 14 HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur VakantieschietiflI- TERNEUZEN Luxor 20 uur Drie dolle tantes, a.i OOSTBURG Ledel 20 uur Zulke dochters zul je hw* ben, a.l. HELLESTRAAT L. Jansens 15 uur Staande wipscbi6' ting. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusett^1-" muziek. J. Nys 15 uur Jubileumschietinl ZUIDDORPE A. Apers 15 uur Vakantieschieting. ELLEWOÜTSDIJK Terrein Zorgvliet 14 uur Staande w schieting. KEMSEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Schieting. KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Staande wipsc^" ting. CLINGE L. de Vilder 15 uur Schietimg. MIDDELBURG City 20 uur John Goldfarb kom terug. 14 j' A' Electro 19 en 21.15 uur Maciste, gladia tor van Sparta, 14 j. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur De dood loert sen Khasba en Khartoem, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur De man Rio, 14 j. Grand 19 en 21 uur Eddie in volle vaart 14 j. (Van onze correl CANBERRA. merkwaardig, dat i die weinig over de in eigen land uit de minister-president S zies te horen krijgei de meest uitgebreic over de politiek var stapel gezette proj gramma's heeft gel. persconferentie, die zelf in de Londensc belegde. Daar zijn mededel die de Australiërs toe teresseerden: over her het partij kiezen v voor Maleisië, het ins( Australië van een b; oorlog in Vietnam e.d Het is bekend, dat nil Australië het daarmee e| niet omdat het land zi| hoe meer refereert aan Verenigde Staten. De vraag werpt zich op iets anders kan doen, da dat van de Verenigde S$ len. Zouden b.v. de con| slagen zich na de ove Vietnam een weg te ba land en van Thailand dan kan het onmogelijk den, dat Indonesië in grote oorlog een springpli een inval in Australië, i nu Amerika in Vietnam! lang. Zou het anders s Verenigde Staten kunnei I dat deze een hand uitstc land. dat hen in Vietnarr J uit het vuur liet halen? Il vam Australië aan de oorl heeft zeker niet ieders oiljj stemming en onder hen, c» j Menzies hierover aanval zich een aantal dominees lende gezindten. Opnieuw hebben zij zichl brief tot de minisfcer-preS om hem rekenschap te vr| regeringsbeleid ten aanzien Van het Australisch bat| de zijde van de Verenigde zijn reeds soldaten gedoJ ook Australiërs van Ne| komst. De dominees hebbe nomen aan de woorden toen deze verklaarde, dat| oorlog" is. „Indien dit zij» „tegen welke regering land wordt dan oorlog ge wij in oorlog zijn. wie h- verklaarden wanneer? Is kabinet gedaan of is het lijke beslissing? Welk recht heeft de minister-J Australië om in deze term ken?" Een andere reden 1 leverde o.a. het bericht, d] men en de schoenen van sohe soldaten in Vietnam v| zijn, dat zij snel aan het de soldaten wegrotten, ook I jaren oud waren. Men kc nemen, dat het leger en had opgedaan in Nieuw Guls klimaat heeft, dat met dj nam vergeleken kan word erf men nog klachten over de van de militairen. Er is nog iets anders, nees dwars zit en wel dl van Menzies, dat de vree in Australië georganiseerd] door de communisten. Dit ook moeilijk ontkend worde! Zekerheid! (Van onze eorresponderl KEULEN Güntlj schrijver van de 1 „Blechtrommler" en I jahre", heeft zijn eerst! middelen gefinancierdf zings-propagandareis vriend en SPD-kandida! kanselierschap Willy L eindigd. Van het honor! zijn redevoeringen mark heeft Grass kocht voor de recreatiei' Bundeswehr-kazernes, tot dusverre 14 steden'i bondsrepubliek bezocht kort wil hij nog een tv kiezingstoumee voor de dernemen en daarbij vc nere oorden bezoeken. E in Oost-Duitsland op toi datgene, wat in Oost voor parlementsverkiezir gaat. Het is echten niet schijtnlijk, dat de Oostdi munisten hem de vrijhe; verkiezingswoord zullen Voor vele sociaaldem „Genossen" is de verki paganda van Günter Gr; gruwel geworden. Mer i Günter Grass „literatuui zo men wil, het is niet pelijk. dat zijn boeker mensen afstotend werke bondspresident dr. Lübk de burgemeester van B< Jy Brandt eigenlijk een b lijk neemt, dat hij zo Grass bevriend is. schrijft over dingen", z president Brandt een. „waarover echtelieden i miteit van hun slaapk

de Stem | 1965 | | pagina 2