Zaterdag: RONDE VAN SCHIJF! Ronde Standdaarbuiten op nieuw parkoers Profs zetten door Huldiging kampioenen in Breda Alles komt op tijd klaar Amerikanen slaan een goed figuur Harado wint op nippertje Nederlanders eindigen in peloton ZEEUWS VOETBAL NIEUWS LARSEN EN TAL NU GELIJK Wereldkampioenschap voetbal 1966 13 Hemelwater Droog O/K? zet door BOKSEN Startschot Drie Nederlanders naar wereld kampioenschappen IN CANADA Ronde van Zeeuwsch- Vlaanderen tiAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 JULI 1965 13 Het eerste elftal van DWS nu volledig betaald is donderdagochtend met de training begonnen. Hoewel de aanhoudende regen de sta- dionbaan hier en daar in een poel had veranderd lieten de spelers zich door het water niet tegenhouden. Op de eer ste rfj van rechts naar links: Dijkstra, Vonhof, v. d. Loop, Rensenbrink en Jos Schrij vers. (Van onze sportredactie) SCHIJF Voor de tweede keer zal aanstaande zaterdag in Schyf de ronde van start gaan. De eerste ronde van vorig jaar is een ongekend succes ge worden. Het aantal inschrijvingen over treft dit jaar de gestelde verwachtin gen. Niet minder dan 50 adspiranten starten om half een voor 25 km. over 14 ronden. Er zal van een felle strijd te genieten zijn. want aan de start ko men o.a. Bartje Hendriks uit Schijf, C. de Smidt uit Hoofdplaat, Schouwe- naar uit Kruiningen, J. v. d. Broek, J. de Bruyn uit Sprundel en Rini Roks uit St.-Willebrord. Om kwart over een vertrekken 88 nieuwelingen voor hun 60 km over 33 ronden, ook hierin starten vele streek- favorieten o.a. Hermus en v. Overveld uit Zegge, Flikweert uit Rucphen, Ko- nings en Vissenberg uit Sprundel, Va- lentijn uit St. Willebrord, Koeken uit Achtmaal, Wouters en Marisse uit Zun- dert, Kerstens uit Wemhout enz. Om drie uur starten de amateurs, 94 in getal om hun 110 km onder de wie len door te trappen. Hiervoor zal het startsein gegeven wo-rden door burge meester Albert. Het kan een zeer span nende koers worden met o«a. den Har- to-g uit Utrecht, Rini Huybregts uit Et- ten. Nico Lute uit 's-Gravendeel, Hen- n-ie Schouten uit Badhoevedorp enz. enz. Het parcours bestaat uit pl- m. 120 me ter zandweg. 80 m. beton tegels en 250 m. kinderkopjes, de rest uit klinker weg, Een zwaar parcours dus dat vol op spanning kan brengen. Na afloop zal Wim van Est de KRO-jubileumbeker uitreiken. REGEN EN ZWARE STORM TEISTEREN DE WANDELAARS NIJMEGEN - Op de morgen van de derde dag van de internationale vierdaagse in Nijmegen spanden alle ele menten samen om de wandelgenoegens van de ongeveer 12.000 overgebleven deelnemers grondig te bederven. Met bakken kwam het hemelwater naar beneden en het parkoers zag er uit, als de nog niet geheel voltooide Delta werken. Men sprak al niet meer van uitvallers, maar van drenkelingen, maar er zullen nog erger wolkbreuken moeten losbarsten om het humeur van de deelnemers te bederven. Vooral de Nederlanders, gewend aan deze omstandigheden, weerden zich voor treffelijk en er zullen nog grotere ver rassingen in het klimaat moeten komen alvorens onze landgenoten de rug ge kromd en de benen als Jan-Stavast op de grond, de strijd tegen de elementen zul len opgeven. Gekleed in regenplunje van uiteenlopend formaat, snit. materiaal, kleur, zijn de deelnemers gestart, maar desondanks drong het vocht door tot op het bot en degenen die de wijze voorzorg hadden genomen extra kleding mee te nemen, hadden het pleit al half gewon nen. Vooral de buitenlanders hadden veel moeite met het overtollige hemelwater. De Lux.. Belgen, Zwitsers en Duitsers en ook de kleine groepen Scandinaviërs en zeker de Britten hebben dit jaar gro te problemen moeten oplossen, maar de Amerikanen en vooral de Israëliërs, had den donderdag een kwade dag. De Isra ëliërs ,die elk jaar eigen masseurs mee brengen om het euvel van spierpijn te verhelpen, kwamen ongewoon laat bin nen en minder spectaculair dan gewoon lijk. Er waren veel Amerikanen, broekspij pen in hun schoenen die klaagden over natte voeten, maar zij slaan overigens een veel beter figuur dan een jaar tevoren toen de andere naties de Amerikanen een beetje meewarrig bekeken vanwege het grote aantal uitvallers. Van de beruchte zeven heuvelen rond Groesbeek hadden zij overigens niet bemerkt, dat zijn on effenheden die bij Amerikanen, Belgen, Duitsers en vooral Zwitsers van geen ei* kele betekenis zijn. Tot twaalf uur in de middag heeft het onafgebroken geregend daarna hebben de wandelaars zich enkele uren droog kunnen laten waaien, en wie voor de regen van de middag binnenkwam had geluk. Degenen die daarna nog moesten doorzetten kregen het opnieuw zwaar te verduren. Het aantal uitvallers is, gezien de grimmige aanvallen van weer en wind, zeker niet teleurstellend. Er zijn thans nog 11.873 deelnemers in de strijd (van de 13.296 gestarte wandelaars), hetgeen wil zeggen dat er donderdag 177 (inclusief een 50-tal, dat niet startte) hebben op gegeven. Het was me vandaag het weertje dus wel in Nijmegen. Gijs Berk uit Deventer de man die elke avond wel 10 tot 15 pils jes in een van de gezellige Nijmeegse ac- tes drinkt en atlijd tot een van de best gehumeurde vierdaagselopers behoort, nad er zelfs ook geen goed woord meer voor over. Hij had aansluiting moeten toeken met een groep wandelaars uit Is rael. die hem oyer een grote inzinking heen moesten helpen. Giis Berk bleef zo doende in het vicrdaagseleger, maar an deren waren niet 7.0 gelukkig en zullen roorgen de binnenkomst van dit wandel- a's toeschouwers mee moeten ma- ,n£eJ4-Jar,Se opa de Jong: ui* Utrecht aante zich overigens geen zorgen. „Als tiiiM Wandelen smeer ik mijn voeten al- ua in met groene zeep en op die manier ftet 3,t'jd nog goed gegaan. En het ziet wel naar uit* dat ik dit Jaar Nij- ïegen voor de elfde maal zal volbrengen". rA"d?rs het echter gesteld met scheids- ter «D Spee die ditmaal eens op klom pen de dagelijkse 55 kilometer wilde vol- u'yn' Bloedblazen noopten hem het tr> „Ün schoeisel voor lederen attributen verwoeien en hoewel hij momenten rpr> gemakkelijk loopt als andere ja- verwacht worden dat hij Bero Zevenheuvelenweg bij Vpp? Da* Nijmegen zal binnentrekken, bewondering hebben wij op deze on- jelijk zware marsdag ook gekregen voor de Milva's, die door hun vrolijke wandelliedjes velen van hun mannelijke collega's versloegen. Maar niet alleen in groepsverband vielen deze dames bijzon der op. Ook individuele loopsters van het militair hospitaal, zoals de zusters Hoek huis (14 maal). Kievit (4 maal) en Smit droegen hun steentje bij tot de indruk dat het dit jaar bij deze dames niet mis kan gaan. APELDOORN Storm en re gen hebben donderdag het wan- delleger van de 12e Apeldoornse vierdaagse geteisterd. Van de 1362 deelnemers die in de morgenuren onder barre om standigheden in plastic gehuld van start gingen, viel er niet een uit, en dat was gezien de we erssituatie wel een bijzondere prestatie, want het parkoers dat langs Vaassen en Ernst en voor de 50'ers over Epe voerde, was herschapen in een complete modderpoel. De EHBO had het bijzonder druk met de behandeling van stramme en stijve spieren en met het prikken en beplakken van bla ren. Ondanks dit alles was de stemming uitstekend en waren de wandelaars tijdig binnen. De paraplu's behoren vast niet tot de standaarduitrusting van de ze geüniformeerde tippelaars: zij beantwoorden echter volkomen aan het gestelde doel, de hoofden van de dragers droog te houden. Het vertrouwde heel van alle vier daag sen: even een korte rust met de benen omhoog. Zelfs zij, die voor de eerste maal meelopen weten al, dat dit een probaat mid del is om de benen weer nieuwe kracht te geven. TOKIO (ANP) De Japanse we reldkampioen boksen in het ba-ntamge- wich't, Masahd'ko figihtinig Harada, heeft zijn eerste gevecht na het behalen van de wereldtitel op de Braziliaan Eder Joffer in mei jongstleden, op het nip pertje gewonnen. In een gevecht over twaalf ronden in Tokio tegen zijn landgenoot Katsuo Sai- to scoorde hij pas in de laatste ronde de benodigde punten, die hem de over winning brachten. In de voorgaande elf ronden was de strijd tussen de 22-jarige boksers volkomen gelijk opgegaan. STANDD AARBUITEN Zondag 1 augustus organiseert het Standdaarbui- tense wielercomité „Vooruit" haar 14e wielerronde. Dank zij de bijzondere me dewerking van burgemeester Hamel kan dit jaar voor het eerst in de his torie de ronde in de kom der gemeente verreden worden, nadat de laatste zes jaren op een parcours in de gemeente Oudenbosch werd gereden. Het comité, onder aanvoering van de ijverige ron de-secretaris J. Rijnvos, heeft er steeds voor geijverd de ronde in de eigen dorpskern te kunnen verrijden, waarin zij dan nu geslaagd is, hetgeen de wie lerfans van het vlassersdorp tot grote vreugde stemt. Voor het eerst heeft het comité ook de plaatselijke café-houders ingescha keld. Door run steun is het coimité thans in staat het heffen van entree gelden af te schaffen. In plaats van toegangskaarten worden dit jaar loten aan de bezoekers verkocht. Mede dooi de opbrengst van deze verloting hoopt het comité uit de kosten te springen waarbij zij natuurlijk rekent op de spor tieve medewerking van de ronde-bezoe kers. Het nieuwe parcours is slechts een kilometer lang en loopt vanaf de Markt via het Pastoor Coolcnplein en Timber- wolf straat naar de Van Glymesstraat waar de renners een korte klim te ver werken krijgen. Langs de Molenstraat gaat het vervolgens weer op de Markt ~an. Om half een zal burgemeester Hamel het startschot lossen voor een veertig tal adspiranten, die gaan strijden om de erepalm, welke het comité beschikbaar heeft gesteld. Onder de deelnemers bevindt zich o. m. de plaatselijke favoriet J. v. Poe- yer, J Broek uit Sprundel, R. Roks uit St. Willebrord en B. Cendel. welke vierde werd tijdens de nationale kampi- oenschapppen. Om kwart over een star ten 75 nieuwelingen, die een afstand van 80 kilometer moeten afleggen. Tot de deelnemers behoren o.m. W. Huismans uit Achthuizen en kampioen van Ne derland. Both uit Oud'3-Tonge. v. Over veld en Hermus uit Zegge, Broere uit Zevenbergen, Jac. v. Peer uit Hoeven, Embregts uit Stampersgat en A. den Hollander uit Heiningen. Bij de amateurs, die om 3 uur aan een afstand van 100 kilometer begin nen, zien we de namen van D Holst uit Amsterdam, C. Brugel uit Zeven bergen, A. Cornells uit Fijnaart, R. Huybreehts uit Etten, P. Lagierse uit Den Bommel en de gebroeders Lie- bredhltis uit Vlaardingen. Indien de weer goden meewerken, zal deze eerste ron de op het nieuwe parcours een span nende strijd te zien geven, waarbij het publiek zeker aan haar trekken zal ko men. DEN HAAG (ANP) Aan de we- reldkampioenschappen rolschaatsen, die van 24 t.e.m. 27 september in Madrid worden gehouden, zullen drie Neder landers deelnemen. Het zijn Wouter To ledo, Anneke Heyt en Ria Rietbroek, allen uit Den Haag NICO LUTE DRUMMONDVILLE (ANP) Woens dag zijn in de ronde van Canada twee etappen gereden. In beide ritten ge beurde er weinig opwindends. In de vierde etapppe, van Sherbrooke naar Drummondville over 80 km., ontsnapte enkele kilometers voor de streep de Spanjaard Uribezuria en de Italiaan Ca- sini, die een voorsprong van 18 sec. opbouwden. De Spanjaard bleek de snel ste. De Pool Pawlowski won de sprint van het peloton en werd dus derde- De Nederlanders kwamen in de grote groep binnen: Van Kemenade (10), Pe ters (13) en Kosten (21). Later op de middag werd in Drum- mooidiviiile een criterium over 50 ki lometer gehouden. De massaspurt le verde een zege op voor de snelle Ita liaan Casini, voor de Canadees Joe Jones en de Belg Rik Pauwels Alle Nederlanders kwamen in dezelfde tijd als de winnaar binnen (1.10.42). Het algemeen klassement onderging uiter aard geen belangrijke wijzigingen. De Belg Rik PauWels blijft eerste. Henk Peters is als zesde (achterstand 5.46) de beste Nederlander. Van Kemenade is 21ste, Kosten 22ste. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het feit, dat het eerste elftal van Vlissingen in district West II is ingedeeld en de andere Zeeuw se eerste klasser, Middelburg, in Zuid I is gebleven zit de groenwitte hoofdstede- lingen niet lekker. Niet alleen mist men nu de recette van het aantrekkelijke duel Middelburg-Vlissingen, maar men heeft bovendien in plaats van een re tourtje naar Vlissingen, een verre uit reis méér voor de boeg. Men blijkt dan ook niet van plan zich zonder meer bij deze indeling neer te leggen Het gaat er niet om of Vlissin gen in West dan wel in Zuid zal worden ingedeeld maar men wil en o.i. ook wel terecht dat de Zeeuwse eerste kla-ssers in dezelfde klas worden inge deeld. Verschil in het aantal af te leg gen kilometers maakt het hoegenaamd niet of dat nu in West II dan wel in Zuid I zal zijn. De kans is niet uitgesloten dat de be kende Goes-speler W Debbaut. die bin nenkort in h'et huwelijksbootje stapt en op Walcfheren gaat wonen, de Middel burg-kleuren gaat verdedigen. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan krijgen de hoofdstedelingen een welkome com pensatie voor het vertrek van hun eerste elftalspeler en aanvoerder Albert Vogel, die te kennen heeft gegeven er mee te willen stoppen. BIED (ANP) De vierde partij van de tweekamp tussen de Deen Larsen en de Russlche oud-wereldkampioen Tal in de halve finale van het toernooi om het wereldkampioenschap schaken, die te Bied wordt gespeeld, is na 75 zetten in remise geëindigd. De partij was eerder na 41 zetten afgebroken met winstkansen voor de Deen De stand is thans 2-2. De winnaar van deze twee kamp komt uit tegen de Rus Spasski. (Van onze sportredactie) BREDA Zondagavond zullen in Breda tijdens een van de Botermertfeesten de nieuwe Neder' landse wielerkampioenen gehuldigd worden. Dat' wil zeggen, allemaal op één na. Evert Dolman, titelhouder bij de amateurs rijdt in opdracht van de KNWU Duitse koersen en kan dus door die verplichting onmogelijk aanwezig zijn. Wel ver schijnen Wim Huysmans uit Achtmaal (nieuwe lingenkampioen) en een beroepsrenner wiens naam nog niet bekend is. Op dezelfde dag vindt namelijk in Beek de landstitelstrijd plaats en de kersverse kampioen komt dan 's avonds nog naar Breda voor die huldiging. Om de opengevallen plaats van Evert Dolman te vullen heeft de organisatie Cees Haast, bedwinger van de col de Vars en uitgeroepen tot de grootste pechvogel van de Tour de France, ge contracteerd. Het drietal wordt geïnterviewd door Wim Havermans uit Gilze en zal de grote ZM- prijs in ontvangst nemen. 55 LONDEN Het comité dat belast is met de organisatie van de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal 1966, ondergebracht in een der gebouwen van het Londense White City-stadion, zal nog bergen werk moeten verzetten om straks alles vlekkeloos te doen verlopen. Maar de voor zitter, de heer Joe Mears, heeft thans het volgende verklaard: „Een ding is zeker, als het zo ver is zullen we klaar zijn." Men mag in deze woorden ver trouwen hebben, want geheel voetballend Engeland is be reid mee te werken om er voor te zorgen dat de finale wedstrijden onder prima om standigheden kunnen plaats vinden. Op zaterdag 23 juli warden op Wembley (Londen), Roker Park (Sunderland), Goodison Park (Li verpool) en Hillsborough (Sheffield) de kwartfinales verwerkt en 26 juli is liet de dag voor de halve finales. Wembl'ey krijgt daarna op de 28e de strijd om de 3e en 4e plaats en op 30 juli aanvang 3 uur de finale. Ofschoon het overdekte Wembley- stadion 100.000 toeschouwers kan be vatten zuilen er bij de eindstrijd minder betalende toeschouwers wor den toegelaten dan bij de Olympi sche Spelen van 1948. De reden hoeft niet ver gezocht te worden: de perstribune, krijgt, althans naar onz'3 begrippen, een enorme uitbrei ding. Er zullen namelijk 1000 plaat sen bijkomen! Op alle accommodaties waar zal worden gespeeld zal het comfort voor de betalende bezoeker aanmerkelijk worden verbeterd. Er zal voorname lijk aandacht worden besteed aan de verbetering van de zitplaatsen, restaurants en toiletten De heer Dennis Howell, een voormalige bonds sche idsrechter en thans minis ter van sport, heeft de verschillende accommodaties bezocht en het i„ in niet geringe mate aan hem te dan ken dat de regering zich voor een welkom bedrag garant gesteld heeft. Armzalige en in slechte staat zijnde stadion-s zouden immers geen recla me zijn tegenover het buiten-land. De Football Association gaat van het standpunt uit dat er aan pers en radio, zowel van Groot-Brittan- nië zelf als van andere landen, alle mogelyke medewerking verleend moet worden. Men verwacht onge veer 1500 verslaggevers. Wat de eindstrijd betreft, worden voorzieningen getroffen voor de ontvangst van zo'n 1000 journalisten. Niet alleen vanuit Wembley, maar ook vanuit andere stadions zullen er speciale verbindingen zyn met de centrale postkantoren. Televisie- en radiouitzendingen zullen via Lon den over de gehele wereld worden gerelayeerd. Fotografen zullen in staat gesteld worden om hun foto's regelrecht van af het veld te verzenden. Geluk kig zijn de posterijen volledig door drongen van de belangrijkheid van de wereldkampioenschappen voet bal en geven daarom bij a-llies hun volledige medewerking. Voor de te levisiekijkers is er goed nieuws. Het eindronideprogramma omvat 32 wedstrijden en iedere ontmoeting zal ,,life", dus rechtstreeks, via het E-urovisienet worden uitgezond-en. Blijft echter de vraag welke wed strijden de NTS overneemt. Het onderbrengen van de ideelne- mende elftallen is een zaak die op h-et ogenblik druk besproken wordt. Men zoekt in de eerste plaats ho tels waar in de onmiddellijke na bijheid kan worden getraind. Ver schillende voetbalclubs hebben al toegezegd dat de bezoekende lan denteams van hun terreinen gebruik mogen maken. Tot slot iets over de kaartver koop. Er zijn reeds 34.000 aanvragen voor toegangsbewijzen uit 74 ver schillende landen binnen. M>en re kent er op, dait voor de buitenland se gasten nog 480.000 plaatsbewijzen nodig zijn. Wat de verkoop in Engeland zelf betreft, heeft de FA be kendgemaakt dat aanvragen voor één kaart niet worden behandeld. Zo zullen bijvoor beeld voor de 'eindstrijd in Wembley 10 kaarten tegelijk moeten worden aangevraagd. Er zullen geen bestellingen worden aangenomen voor 1 juli 1966. Om de kaartjes te maken is vijf ton papier nodig. Van de netto winst ontvangt de FA 25 pet., de FIFA 10 pet. De resterende 65 pet. wordt ge lijkelijk verdeeld onder de 16 deelnemende landen. De ver deling is afhankelijk van het aantal wedstrijden dat zij spelen. HAAST (Van onze sportredactie) BREDA De voorbereidingen voor de Ronde van Zeeuwsch-Vlaanderen zyn weer in volle gang. Zoals bekend organiseren de wielercomités van Ter- neuzen en Oostburg de tweedaagse wie lerwedstrijd voor amateurploegen op 21 en 22 augustus. De eerste etappe voert over een afstand van honderdzestig ki lometer (TerneuzenTerneuzen), num mer twee bestaat uit een tydrit (dertig kilometer van Terneuzen naar Oostburg) en een honderdtwintig kilometer lange etappe (Oostburg—Oostburg). Er lijn reeds verschillende ploegen ingeschre ven. De voornaamste: Breda Bier, „De Spartaan", Amstel Bier, en Middelkamp.

de Stem | 1965 | | pagina 11