OPIUMSMOKKEL KAMPT MET OORLOGSRISICO'S Juwelier krijgt soms merkwaardig e klanten Druk interlandseizoen Narcotica en de strijd in Indo-China OPLICHTERSTRUCS VAN KLASSE mannelijke en vrouwelijke administratieve krachten DAGBLAD DE STEM Beide partijen zijn afnemers een beste krant in elk opzicht goed beklant café Controle Alleen in het dure genre Prinsje geboren in Jordanië Louis Heymans (75) recipieerde te Middelburg Corruptie BOKSEN f t H.H. LANDBOUWERS D. DE BOEVER EERSTE NEDERLANDSCHE COÖPERATIEVE BEETWORTELSUIKERFABRIEK RAFFINADERIJ G.A. te SAS VAN GENT 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 28 JULI 1965 4 SAIGON (UPI) Zelfs nu Vietnam door oorlog wordt verscheurd en het in geheel Indo-China onrustig is, gaat de smokkel van het langzaam slopende verdovende middel opium door. De stroom opium, die gaandeweg verandert in een vloed van miljoenen dollars, wordt in zijn bewegingen gehinderd door een combinatie van wet en oorlog, maar niet genoeg om hem tot stilstand te brengen. Het afgelopen jaar is de prijs voor opium zelfs verdubbeld. Vreemd genoeg moet zelfs de heden daagse opiumsmokkelaar een keuze maken tussen communisme en „kapita lisme" in Vietnam: aan welk van beide partijen moet hij zijn waar leveren? Twintig jaar geleden zouden de smok kelaars hun waar hoogstwaarschijnlijk op wettige wijze aan de agenten van het Franse koloniale bowind hebben ver kocht. Na het verkrijgen van de onaf hankelijkheid, hebben de regeringen van de vier landen, die vroeger Frans Indo- China vormden het gebruik van opium en de handel erin, echter verboden. De politie ruimde duizenden opiumkitten op en nam grote partijen verdovende mid delen en opiumpijpen in beslag, welke laatste in Saigon en Bagkok in het open baar werden verbrand. Deze acties had den slechts ten doel de landelijke opium- handel de kop in te drukken en mengden zich nauwelijks in het internationaal opiumverkeer. De internationale smokkel kwam pas tijdens de oorlogshandelingen in de ver drukking, bijna per ongeluk. Niet lang geleden zat een voormalige oorlogsvlie ger uit een pro-westers land in een bar in Vientiane, Laos, bitter te klagen over zijn vroegere collega's de piloten van de Amerikaanse luchtmacht. „Wij wa ren gewoon het spul onder de rook van Saigon af te werpen, maar dat gaat niet meer", zo zei hij. Deze piloot en tientallen anderen vlogen met hun één- of tweemotorige toestelletjes; vanuit open plaatsen in de jungle bundels bruine, stinkende gelei (het geconcentreerde sap van de papaver, opium in zijn ruwste vorm) over de grenzen naar de rijst velden van Saigon. Daar werden de 25 kg wegende pakketten vanaf geringe hoog te uitgeworpen en opgepikt door hand langers, die de opium opkookten tot een zwarte vloeistof en deze vervolgens ver werkten tot gewone opium, heroïne en andere narcotica. De piloten vlogen ge woon door naar Saigon of keerden te rug naar Laos. Soms streken zij neer op landingsbanen bii plantages- Deze gang van zaken kon worden gevolgd tot 1959, toen de guerrillaoorlog in volle he vigheid losbarstte en het Amerikaanse militaire materieel Zuid-Vietnam binnen stroomde. De Amerikaanse radar-appa raten kregen vreemde stippen op hun schermen en Amerikaanse vliegtuigen stelden een onderzoek in. De arme smok- kelpiloot werd uit het luchtruim ver jaagd en vroeg steeds hogere beloning voor de gevaarlijke vluchten, met het gevolg dat hiervoor steeds minder be langstelling was. Tenslotte was het voor de piloot voordeliger legale waar te ver voeren Onlangs werd een Franse piloot bo- ven Thailand tot landen gedwongen en ervan beschuldigd een spion voor Cambodja te zijn. „Ik een spion?", zei hij„Nee, heren, ik ben slechts opiumsmokkelaarBin- nen een maand werd hij vrijgelaten. De lucht is te gevaarlijk geworden voor smokkelaars en daarom zijn de lang. zamer, maar veiliger wegen overland weer in trek gekomen. Langs dezelfde paden, die de Vietcong gebruikt voor aanvoer van wapens en oorlogsmateri aal, wordt nu de opium door Vietnam en Indo-China verspreid. Dit artikel is gedeeltelijk gebaseerd op gegevens ver zameld door een correspon dent van U.P.I., die zich, door zich als smokkelaar voor te doen, contacten verschafte in de Aziatische onderwereld. Zijn gegevens zijn aangevuld met die van het U.P.I.-bureau in Saigon. Volgens sommige deskundigen ligt de schuld van de nimmer stoppende stroom opium evenzeer bij de communisten als bij de westerse verslaafden aan verdo vende middelen. Reeds in de jaren '50 rees het ver. moeden, dat de communisten meer be langstelling voor opium hadden dan de uitroeiing alleen. Evenals de autoritei' ten in Zuid-Vietnam gingen de commu nisten in het noorden er prat op, na de val van het Franse kolonialisme in Zuid oost-Azië de gehele opiumhandel met wortel en tak te hebben uitgeroeid. Door de tijdelijke" verdeling van Vietnam in twee zones verwierven de communisten echter de controle over de belangrijkste wingebieden van de opium. Verdenkingen van Amerikaanse federale ambtenaren datcommunistische" opium via China het westen bereikte werden versterkt in het voorjaar en de zomer van 1963 (In ons blad van 2 maart ver meldden wij, dat communistisch China aan de handel in verdovende middelen twee fniljard dollar per jaar verdien de, RED.). Bij toeval pf met opzet, voerden com munistische Pathet-Lao-rebellen in die tijd een succesvol offensief uit tegen de steden Moeong Sieng en Nam Tha in noordwestelijk Laos, juist toen de tijd rijp was voor de jaarlijkse papaveroogst. Beide plaatsen liggen in het laagland bij de rivier de Nam Tha en worden bewoond door stammen, die bekend staan om het kweken en roken van opium. Elk voorjaar zijn de omliggende heu vels roodgekleurd door de papavers en de jaarlijkse oogst wordt geschat op meer dan 100 ton ruwe opium met een waarde van miljoenen dollars op de zwarte markt. Op de dag dat Moeong Sieng in handen van de communisten (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME. Er zijn toch zulke merkwaardige manieren om aan de kost te komen. Bij een juwelier treedt een gedistingeerde dame binnen in gezelschap van een wat oudere vriendin, die wat moeilijk loopt met haar stokje en derhalve onmiddellijk een stoel krijgt aan geboden. Eerstgenoemde cliënte is het bazige type, dat graag alles zelf opknapt, ook andermans zaken. Zij deelt mede dat haar vriendin een Engelse is en geen woord Ita liaans verstaat. Zij wil evenwel haar man als souvenir aan hun Roman holiday" een gouden si garettenkoker geven. „En laat u dus maar eens wat zien." Er wordt nu elegant en met smaak op een speciaal daartoe uit gespreid rood-fluwelen kleed een aantal gouden kokers neergevlijd. De categorie van 100 tot 150.000 lire is doodgewoon rommel! Zij buigt zich voorover en schreeuwt in het oor van de oudere dame: „Don't you think so, dear". Zwijgend geknik. In de klasse van 150.000 tot 250.000 lire zijn er enkele „beslist de moeite waard", maar tja, u moet wel be grijpen dat je die dingen ook in Regent Street kunt krijgen. Nee, het moet één van die beroemde voorbeelden zijn van Italiaanse goudsmeedkunst. We zijn dus nu definitief boven de 300.000 lire aan geland. En opeens is het of de kleine Engelse een gebaar maakt en meteen grijp-t de ba zige dame in en neemt 'n loodzware ko ker met juwelenslot, weegt hem op haar hand, vraagt losjesweg de prijs (450.000 lire) en buigt zich wederom voorover en schreeuwt iets onbegrijpelijks in het oor van de ander (maar de juwelier spreekt of, verstaat, als altijd, toch geen woord Engels) en de oude dame mompelt iets en schudt haar hoofd. De bazige word' nu boos en wanhopig stort zij haar hart uit: „O Dio! Als u toch eens wist hoe lastig zij is. Ik word er gek van bood schappen met haar te doen." Er gebeurt nu even helemaal niets en dan beslist de bazige dame als volgt: „Weet u wat? Laat haar nou maar even hier zitten, dan ga ik dit ding! zelf even aan haar man laten zien. We logeren met ons allen in een hotel, hier vlak bij kamer 24! Ik ben zo terug. Misschien kunt u haar een kop koffie laten bren gen?" En weg is zij met koker en al. Als na anderhalf uur de politie arriveert, blijkt dat er met deze (gehuurde) imbeciele oude dame helemaal niets te beginnen is. Het enige wat ze doet is maar steeds een beetje bang een biljet van 10.000 lire tonen, dat ze van die mevrouw heeft ge kregen Een ander juweli°rsverhaal. ook histo risch maar het zijn er legio! AMMAN (UPI) Prinses Firial, de 20-jarige echtgenote van prins Moham med, een jongere broer van koning Hoes sein van Jordanië, heeft het leven ge schonken aan een zoon. Het paar, dat 10 januari 1964 te Am man in het huwelijk trad, heeft zijn eerste kind Talal genoemd naar de vader van Hoessein en Mohammed. Talal werd in 1951 koning van Jorda nië na de moord op zijn vader Abdoel lah, maar werd in 1952 door het parle ment afgezet, omdat hij geestesziek was. De 24-jarige Mohammed was tot 1962, toen Hoesseins eerste zoon werd gebo ren, kroonprins. Begin 1965 bepaalde de koning, dat de troonopvolging zou zijn voorbehouden aan zijn 18-jarige jongste broer Hassan. Een generaal van de artillerie komt plechtig binnen. Zijn chauffeur, eveneens in uniform, houdt de deur open. Buiten staat een auto van de generale staf. De generaal heeft zijn rechterhand in het gips en is zichtbaar onthand". Juwelier en personeel schieten toe en schuiven een zetel aan. De „eccelenza wuift het perso neel weg en ook de juwelier gaat zitten, Volgt een vertrouwelijk aandoend ge sprek: „Overmorgen is het Sint-Agnes en dat is het naamfeest van mijn vrouw en eh De juwelier slaat beide armen ten he mel en roept „Oh, ja? Weet u, ook mijn vrouw heet AgnesOh, neemt u mij niet kwalijk, eccellenza." Generaals zijn inderdaad niet gewend te worden onderbroken of in de rede gevallen. Hij hervat dus na een pijnlijke stilte zijn „discorso" Het is al jarenlang een harte- wens van mijn vrouw om een briljanten speld te hebben. Ja, een broche, of zo! „Welinu, daaro-m ben ik hier." Nu denkt de juwelier: „Dat is het ware werk." Hij nodigt de „eccellenza" uit naar een rus tige hoek van de voorname zaak, zet hem daar in een andere zetel en haalt per soonlijk een oogverblindende collectie briljanten broches voor de daig. De gene raal kijkt ietwat grimmig toe en bekent rondborstig dat hij geen zier verstand heeft van die rommel. „Mijn vrouw na tuurlijk wel, dus het moet wel iets goeds zijn, begrijpt u." De juwelier begrijpt het volledig en na een kwartier loven prijzen en aanbevelen van zijn kant en evenlang en grimmig grijnzen van des generaals zijde, wordt men het eens in zake een fantastisch juweel van maar liefst 850.000 lire. „Maar omdat u het bent en omdat mijn vrouw ook Agnes heet, krijgt u het voor rond 800.000!" Alles is klaar. Het juweel wordt inge pakt, terwijl de generaal onder steeds heftiger uitroepen onhandig naar zijn chequeboekje zoekt en tot zijn zichtbare ergernis (generaals kennen geen verlegenheid) moet vaststellen, dat hij het ding op het ministerie heeft laten liggen. De juwelier vindt dat helemaal niks: Eccellenza, neemt u het gewoon mee en u betaalt me morgen. Nu is de gene raal oprecht verontwaardigd en hij be. gint een korte afdoende lezing: „Jonge man, in mijn hele lange leven heb ik al les maar dan ook alles wat ik kocht con tant betaald dat moderne gedoe yan maar-kopen-zonder-betalen vind ik im moreel!" De jongeman schrompelt in een Maar de grijze vechtjas is alweer vrien delijk. Hij deelt mee een prachtidee te hebben: „Kijk, ik zit met die vervloekte hand, maar als u nu even een briefje aan mijn vrouw schrijft ik heb het geld thuis en zij weet waar dan stuur ik mijn chauffeur even." Aldus gebeurt. „Cara wil je als de hazen aan de chauf feur 800.000 lire meegeven. Als ik thuis korti, zal ik het je wel uitleggen. Maar zo spoedig mogelijk!" Chauffeur-met-auto van het toneel. Generaal raadpleegt zijn horloge maar accepteert toch nog even een vermoutje en zit gemoedelijk te praten met „de jon geman", die hij nog even op heft hart drukt om in het vervolg nooit meer de naamdag van zijn vrouw te verwaarlozen. Na een half uurtje wordt de „eccellenza" zichtbaar nerveus: horloge, grommen, schouders trekken en „waar blijft die lummel nou? Dat verkeer van tegenwoor dig ze moesten alle auto's afschaffen, behalve ha ha van de generale staf. Maar jongeman, ik had al o-p het minis terie moeten zijn, wees zo goed en bel even een taxi voor mij en als die chauf- MIDDELBURG. De kunstenaar Louis Heijmans heeft gisteren bij gelegenheid van zijn vijfenzeventigste verjaardag ge recipieerd in hotel „De Nieuwe Doelen" alhier. Onder degenen, die de heer Heij mans kwamen gelukwensen, bevonden zich vele vrienden uit de kunst en een deputatie van de stichting Kunstmarkt Middelburg. feur van mij komt, dan mag je hem ge rust af kafferen." Als de juwelier 's avonds thuis komt en zijn. vrouw vraagt: „Waar had je in godsnaam die 800.000 lire zo gauw voor nodig?" tja, dan zijn de rapen gaar. viel werd een transportvliegtuig bij het opstijgen van het plaatselijke vliegveld neergeschoten. In het ruim werd 120 kilo „verse" opium gevonden. Enige weken later kreeg een „ge selecteerd" aantal charterluchtvaarton- dernemingen toestemming op de aan China grenzende Laotiaanse provincie Phong Saly te vliegen, welke zich reeds lang in handen van de communisten be vond. Een piloot, die later bij een vlieg ongeluk om het leven kwam, verklaarde dat zijn lading onder toeziend oog van functionarissen van de Chinese Volksre publiek werd gelost. Dat jaar kwam bij na niets van de jaarlijkse oogst van de Laotiaanse laaglanden terecht in de „normale" smokkelkanalen en de han delaars begonnen te klagen over concur rentie van nieuwe gegadigden. Begin 1964 werd ontdekt door de Zuid- v.etnamese regeringsfunctionarissen, dat door het gevaar van luchtvervoer de smokkelaars waren teruggevallen op de traditionele smokkelpaden. Een oude, er varen smokkelaar légde uit, dat hij vroe ger opium van Laos naar Noord-Viet- nam had gebracht, waar hij zijn waar ruilde voor pony's, die hij bij de Lao tiaanse stammen voor nog meer opium inruilde. Als de gezamelijke Amerikaan se en Zuidvietnamese strijdkrachten er niet in kunnen siagen de aanvoer van wapens, munitie de guerrilla's naar Z. Vietnam te stoppen, wordt het begrij pelijk waaarom de opiumhandel gewoon doorgaat. Zuidvietnamese functionarissen halen de schouders op als hun gevraagd wordt over de opiumsmokkel en de maatrege len daartegen. In elke stad in Zuid- Vietnam is het verdovende middel ge makkelijk verkrijgbaar. De smokkelaars vinden aan beide zijden van de bestands lijn corrupte ambtenaren en medeplich tigen, die hun handel dekken. Ervaren opiumschuivers voelen letterlijk ,,met hun neus aan" of het produkt dat zij roken uit communistische streken af komstig is of niet. De zwaardere, krachtiger opium ge naamd „Xierag Khouang", naar de onder communistische heerschappij staande streek in Laos waar hij vandaan komt, bezorgt de opiumschuiver jeuk in zijn neus. De lichtere soort genaamd „Loeang Prabang'" naar de zich in handen van de rechtsen bevinden koninklijke re sidentie van Laos, heeft dit bijverschijn sel niet. Handelaren zijn ervan overtuigd dat beide partijen de hand hebben in de smokkel, en dit is niet onwaarschijnlijk In tegenstelling tot de „vrije" hande laars in het zuiden, die op persoon lijk gewin uif zÜn. hebben de commu nisten de opiumhandel „genationaliseerd' om aan buitenlandse deviezen te komen, zo menen zij. Het blijkt ook uit de prij- ze, „Xieng Khouang"-opium brengt drie maal zoveel op als het produkt uit de omgeving van Loeang Prabang. Nieuwe mode in Parijs. De man nequin Catharine Prou (verloofde van Mike Marshall, zoon van Mi- chele Morgan) toont twee fanta sierijke modellen uit de nieuwe modecollectie van Louis Féraud. Bij de japon links wordt een lange vlecht van oranje-kleurig plastic gedragen, terwijl de handen zijn versierd met een fantasie van zwarte steentjes, welk in goud zijn gevat. Rechts een studie in ztoart en wit. De jas heeft een bontkraag de wit linnen waterdichte slobkou sen zijn kniehoog. DEN HAAG (ANP). Een groots opgezet toernooi, waaraan dooi de sterkste Europese boksers zal worden deelgenomen, zal het sluitstuk vormen van het komende internationale seizoen. De Nederlandse Boks- bond die dit evenement organiseert ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan, heeft van alle landen in principe al toezegging ontvangen. Uit genodigd zijn 22 boksers uit 10 verschillende landen: Rusland 2), Polen (2), Tsjecho Slowakije (2), Roemenië (2), Frankrijk (33, Engeland (3), Wales (2), België (2), Oost-Duitsland (3), Luxemburg (1). De wedstrijden word enin Rotterdam en Amsterdam gehouden. Op 21 en 22 april zijn de voorronden van het toernooi, waaraan tevens door 18 Nederlandse topamateurs zal worden deelgenomen, in de Amsterdamse Apollohal, op 25 april komen de finalisten in de Rotterdamse Rivièra- hal in de ring. Het seizoen begint voor de Neder landse topamateurs al vroeg. Van 26 augustus tot en met 2 september zal in de Roemeense badplaats Constanza een toernooi worden gehouden, waarvoor ook de Nederlandse Boksbond een uit nodiging heeft ontvangen. Onder leiding van de Amsterdamse instructeur Nelis Bisschop en- de voorzitter van de NBB, de heer Willy Kregel uit Gronin gen, zullen vliegewicht Jan Huppen (Amsterdam), weltergewioht Jacques Roossien (Groningen), halfzwaargewicht Rudy Lubbers (Amsterdam) en zwaar gewicht Lolie van Houten (Leeuwarden) de reis naar Roemenië maken, waar deze jonge boksers weer wat meer er varing zullen kunnen opdoen. In oktober begint dan een uitwedstrijd tegen Wales, waarvoor een A-ploeg zal worden aangewezen. Pas in december zal de Nederlandse ploeg weer voor eigen publiek boksen. In de Groningse Harmonie staat op vrijdag 10 december de zware interland tegen West-Duitsland op het programma. Een maand later (de juiste datum is nog niet bekend) komt de Nederlandse ploeg in Kopenha gen uit tegen Denemarken De Neder landse kampioenschappen, die in maart worden verwerkt zullen de laatste mo gelijkheid vormen voor de Nederlandse topamateurs om zich te kwalificeren voor het grote internationale toernooi, dat het hoogtepunt zal worden van het boksseizoen. Heden overleed in de gezegende ouderdom van 88 jaar, voorzien van de H,H. Sacramenten der Zieken, onze inniggeliefde moeder, behuwd- moeder, grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw EMMA SERAPHINA COLETA SCHILLEMANS weduwe van de heel Henri Josephus Maria Bruggeman eerder van de heer Theophilus Ludovicus Steijaert geboren te Stoppeldijk op 17 juli 1877. Graauw: M. Boënne-Steijaert J. Boënne M. Staal-Steijaert A. Staal en kinderen Kraggenburg: P. Steijaert N. Steijaert-Boënne Breda: en kinderen A. van der Poel-Steijaert H. van der Poel en kinderen Tcrhole: M. Bauwens-Steijaert D. Bauwens en kinderen Familie Schillemans Familie Steijaert Familie Bruggeman en Plasschaert Graauw, 27 juli 1965 Zandbergsestraat 3 De uitvaartdienst zal plaats hebben op vrijdag 30 juli om 10.30 uur in de kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te Graauw, waarna begra fenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed op donderdagavond om 7 uur in de kerk. Algemene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve man, vader, behuwdvader, opa, broeder en behuwd- broeder, de heer OENE EBE DE VRIES in de ouderdom van ruim 82 jaar. Terneuzen: C. P. de VriesAdriaansen Middelburg: M. J. de Vries A. C. de VriesLeunis Onno - Kees - Carine Aardenburg: C. de Vries Terneuzen: W. de Vries en verloofde Fam. De Vries Fam. Adriaansen Terneuzen, 27 juli 1965. Tuinstraat 21. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 30 juli a.s. des namiddags te 3.30 uur na vooraf gaande rouwdienst in gebouw De Schakel, Kerk hoflaan, aanvangende te 3 uur. Tijdig gesterkt door de Sacramenten der Kerk overleed, op de leeftijd van 55 jaar, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, de hoogedelgestrenge heer MR. WILLEM KAREL NICOLAAS HENGEVELD Majoor van de militair juridische dienst der Koninklijke Landmacht A. J. Hengeveld-Dor Karei Pim Hans Breda, 26 juli 1965 Zandberglaan 61 De overledene is opgebaard in de aula van het Militair Hospitaal „Dr. A. Mathijsen", Jos. Hay- denlaan 2 „Oog in Al" te Utrecht. Bezoek aldaar van 19.00-19.30 uur. Op verzoek van de overledene zal de crematie met een sobere ceremonie plaatsvinden in het crematorium „Westerveld" op vrijdag 30 juli a.s. na aankomst van de trein van 12.58 uur, halte Driehuis-Zuid. Voordien wordt om 10.30 uur een uitvaartdienst gehouden in de kapel van genoemd hospitaal. Geen toespraken. Voor steeds verzorgde werken zoals MAAIEN, PLOEGEN, MAAIDORSEN, PERSEN van HOOI en STRO, AARDAPPELS UITRIJDEN enz. wendt U in vertrouwen tot HELLESTRAAT 199 STEKENE TEL. 552 jl Tot onze diepe droef- 1 heid overleed in het R.K. Ziekenhuis te Sluis kil onze goede moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw CLEMENTINA MARIA VELLEMAN echtgenote van Edemondus Johannes Simoen in de leeftijd van 78 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in Uw gebeden aan. Zuiddorpe: E. Simoen.-Velleman J. Simoen-Herman R. Simoen-Herman Bennie Zuiddorpe, 27 juli 1965. Europastraat 9. De plechtige uitvaart dienst waar UEdele be leefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben a.s. donderdag 29 juli te 10 uur in de kerk van Onze Lieve Vrouw Tenhemel opneming te Zuiddorpe. Rozenkransgebed woens dagavond om 7 uur in de kerk. DANKBETUIGING Hiermede zeggen wij dank aan allen voor de vele ge lukwensen .bloemen en ca deaus, die wij mochten ont vangen bij ons 40-jarig hu welijksfeest. F. Lambert-de Schepper kinderen en kleinkinderen Stoppeldijk, Bossestraat 2. HANDLICHTING Bij beschikking van de Kan tonrechter te Tilburg van 22 juli '65 zijn aan Leo Johan nes Maria van den COR- PUT, geboren 11 augustus 1946 te Dongen, wonende te Dongen, Deken Batenburg straat 16, rechten van meer derjarigheid verleend tot: a. het aankopen van een dubbel woonhuis met var- kensschuur, staande en ge legen te Dongen aan de Vennen 31-33, kadastraal be kend gemeente Dongen Sec tie C nummer 1697, groot 25.93 aren, voor een koop prijs van f 60.000. b. het aangaan van een on derhandse geldlening met zijn ouders ten bedrage van f 60.000.renteloos en c. het exploiteren van een varkensmesterij en varkens fokkerij, waaronder begre pen het verrichten van alle rechtshandelingen welke hiervoor nuttig of nodig mochten zijn, alles met in achtneming van het bepaal de in artikel 484 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek. Gevraagd zo spoedig mogelijk in kleine rustige huishouding waarin de huisvrouw ontbreekt wegens huwelijk van een der dienstmeisjes: een flink meis je voor dag en nacht in staat zelfstandig te kunnen werken en koken. Het huis is voorzien vaan alle moderne comfort gro te was buitenshuis, goed loon Aanmelden: Ir. K. J. Assel- bergs, Ulvenhoutselaan 70, te Breda, tel. 01600-31680. Bontmantels Zomerprijzen. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel. 04250-26617 X Het aardgas nadert snel!! Laat ons niu reeds de moge lijkheid bestuderen voor 'n i gestookte centrale verwarming. Eenvoudig in aanleg, bediening en onderhoud. Gaarne vrijblij vend advies en begroting. In stall. bedrijf De Weerd n.v. afd. c.v. Markt 33, Etfcen, tel. 01608- 2310 (Na 18 uur 01608-3047). door deskun- g. Subliem ver- ilderpakket gra- Permanente gas-, olie- 1965. Inst. Bedr. De Wered n.v. Markt 33 Etten, tel. 01608-2310. Wasmachines, koelkasten, cen- trifuges tot 30 pet korting. Te- geko, Ginnekenstraat 13o, Bre da. Tel. 31226. Wasmachines AEG Vurnamat D van f 1005,- nu voor f 955,- volledig gegarandeerd. Tegeko Ginnekenstraat 130, Breda tel. 31226. Bankstellen f 5o,- f 75,- 2 arm stoelen, 4 stoelen f 50,- eiken uitschuiftafels f 25,-, ronde ta fel met tuimelblad, boekenkas ten f 35,- f 50,-. massief eiken buffetten f 45, grote vulkachels f 30,- f 40,-. eiken ligstoelen met kussens f 25,2 pers. op- klapbed f 35,-. 1 pers. tuimel- bed f 35,-, eiken bergkastjes f 25,- bergmeubels, eethoeken, grote partij koperwerk enz. Wij kopen hele of gedeeltelijke in boedels. Alles franco thuis. ngebocien Huur een koelkast voor f 12,75 permaand zonder vooruitbeta ling met recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis. Bel (ook 's avonds: Vlissingen 4410 - Goes 5397 Zierikzee 2540 - Axel 338 of Sluis 277. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Bel (ook 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. Te huur, 6 kam, woning over name gem. b. woning 5 k. c.v., Omg. Baarle Nassau. Vrijst. woning 4 k. Wagenberg 3 k. Boeimeer etage 4 k. badk. Nieuwb. in versch. plaats. Con tact, Regentessel. 14, Breda, tel. 01600-39682. Te koop woonhuis, september vrij. Eventueel hypotheek be schikbaar. Te bevr. Roosevelt- weg 19, Hulst. tel. 01140-2139. „De Reu"-caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. BeJcrum garage. Min. Kinstraat 16-20, tel. 016o0-399o0. Breda, alle da gen geopend. X Auto's - Motoren Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstr. 16-20, Breda tel. 01600-39900. X B.S.A 250 cc kopklepper te koop. R. Legein, Hoogstraat 22. Bergen op Zoom. Citroen occasions steeds voor radig, Citroën D.S. I.D. - 2 C.V. A. van Beek en Zo-nen, Kade 5, Oudenbosch, telefoon 01652-2673—351. Belcrum garage heeft thans in voorraad BMW 1964, BMW 1963 VW. 1963, V.W. 1961. Renault R8 1964, Renault R8 1963, DKW 1964. DKW 1963, Simca 1300 1964, Simca 1963, Ford Taunus 17M 1961, Ford Anglia 1962, Ford Corsair 1964, Simca Arian 1963, Ford Zephyr 1963, Ford Zephyr 1962, Hilmann Minx 1962, Opel Rekord 1963, Opel Caravan 1961. Vauxhali Vic tor 1964, Opel Kadet 1963, Opel Kadet Caravan 1964, Opel Re kord 1962. Fiat 1800 1961, En zovoort. Al deze wagens wor den met 10.000 km garantie of drie maanden verkocht. In ruil van uw oude wagen is mo gelijk eventuele betalingsmoei lijkheden worden door ons snel en discreet opgelost. Voor een betrouwbare auto naar een be trouwbaar adres het adres met de grootste voorraad-, de groot ste omzet en met de aller grootste service. Belcrumgara- ge, Min. Kanstraat 16-20, ire- da, vlakbij groenteveiling en station. Onze showroom is da gelijks geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. Ook zaterdags en zondags. T.k. aangeboden Renault R4 l.z.g. en mooie staat. Gerevi seerde motor, nieuwe banden. Lage prijs. Te bevr. Van Gin- neken; Bredascheweg 27, Roo sendaal. Schieting don. 29 Juli bij A. Stallaart, Boschkapelle. Beg. 3 uur. Ter overname aangeboden: met woning in West-Bra bant. Direct te aanvaarden. Goodwill en moderne in ventaris. Tegen zeer lage prijs. Brieven onder no. 1504 bur. van dit blad. Hulp in de huish. gevr., voor dag en nacht te Breda. Brie ven onder no. 33483. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan de Fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, van af: DONDERDAG 29 JULI 1965 Stark Earliest, alle maten, mits voldoende gekleurd. Veiling Goes aanvoeren 18 kg per kist. Veiling Kapelle en Krabbendijke aanvoeren in 3/4 standaardkist, enkel export kwaliteit Winsten voor u, verdubbél uw inkomen door aangename be zigheden bij u thuis. ïnl. vrij blijvend. United Business Ser vices, Postbox 679, Den Haag. Bijverdiensten. Div. mogelijk heden. Ook thuiswerk. ïnl. De Combinatie, Postbus 651, Den Haag. Havenarbeiders voor Rotter dam hoog loon, 2 week dag, 1 nacht, veel overwerk. Nieuwe Boschstr. 47, Breda, tel. 45910 na 6 uur. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten. ïnl. „De Tipge ver", Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Kamermeisje. Zeer goede ver dienste. Event, intern of reis kostenvergoeding. Grand Hotel Rotterdam te Terneuzen. Tel. (01150) 2041. X vraagt voor spoedige indiensttreding voor verschillende administratieve functies Minstens einddiploma MULO of gelijkwaardige opleiding vereist. Ook zij, die nog geen kantoor-ervaring hebben, kunnen solliciteren. Sollicitaties te richten aan de afdeling „Sociale Zaken", waar tevens dilê inlichtingen over salariëring, sociale voorzieningen, werktijden, e.d. te verkrijgen zijn.

de Stem | 1965 | | pagina 4