Dineetje in de vrijloop Zeeu wsch-Vlaanderen Dorpsdag in 's Heerenhoek OPZEGGING HUUR VAN HAVENTERREIN IN STUDIE Muziekschool verwijt gemeente Breda een onrechtmatige daad VIJFLING in Auckland VLISSINGEN AXEL HULST TERNEUZEN Vorstenhuizen als klant Bankrover grijpt duizenden Vermoeden van strafbare feiten bij Televizier WALCHEREN Gewonde en zware schade bij twee aanrijdingen Burgerlijke stand Na beswaarschrift Ovet N.V. Autocross te Koudekerke Dagblad De Stem Geen hogere subsidie voor nieuw voetbal en korfbalveld Nieuw proces op 10 augustus Roemenië grijpt hand van Bonn Sociale wetgeving Werknemers van uitzendbureaus ook verzekerd Vette buit ROVER SCHIE1 OP JUWELIER EXAMENS HOOG WATER Vandaag Morgen 2* JtMGWbAD BE STEM VAN WOENSDAG 28 JUU 19»» (Van onze correspondent) Omstreeks twee urn- dinsdagmiddag verleende de bestuurder van een volks wagenbusje M. van T. uit Maastricht op het kruispunt van WoelderenlaanPresi dent Rooseveltlaan geen voorrang aan 'n over de President Rooseveltlaan rich ting Boulevard rijdende personenauto, bestuurd door M. J. R. uit Souburg. Een botsing was het gevolg, waarna het volks wagenbusje enkele keren over de kop sloeg en tenslotte tegen een lantaarnpaal tot stilstand kwam. Van de acht inzittenden van dit busje liep alleen de bestuurder ernstige ver wondingen op. Hij werd met een her senschudding naar het ziekenhuis over gebracht. De inzittenden van de andere auto lie pen slechts lichte verwondingen op. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. Omstreeks zes uur gistel-middag ver leende de bromfietser J. K. uit Vlissin- gen rijdende over de Hogeweg op het kruispunt met de Rembrandtlaan geen voorrang aan een personenauto bestuurd door C. K. eveneens uit deze plaats. Bij de botsing liep de bromfietser verwon dingen op aan gelaat en een gebroken sleutelbeen. Hij werd per ambulance naar het St.-Jozefziekenhuis overgebracht. De bromfiets werd zwaar, de auto licht be schadigd. Reis ouden van dagen. Met drie bus sen zijn de bejaarden alhier voor een dagtocht naar Brussel en Waterloo ver trokken. De tocht ging via Kapellebrug door het Soetewaesland. Om half tien ar riveerde men in Mechelen, waar de kof fie werd gebruikt. Hierna werden even de benen gestrekt en velen maakten van da gelegenheid gebruik om de St.-Rom- boutskerk te bezichtigen. Via het mili taire vliegveld van Meisbroek kwam men op de vlieghaven Zavetem waar het opstijgen en het dalen van de vliegtuigen werd gadegeslagen. In Brussel genoten de bejaarden van een middagmaal. Een rondrit door Brussel viel goed in de smaak. Vervolgens maakten ze een rit door het Camerenbos naar Waterloo. En kelen konden de verleiding niet weer staan de citadel te beklimmen. De terug reis voerde door het Zonienwoud via Lokeren naar Axel waar men omstreeks acht uur arriveerde. Hier wachtte htm een muzikale ontvangst van het muziek korps en drumband van Hosanna terwijl de drumbands Thalia en drumband Axel gezamenlijk de stoet begeleidden. Botsing. De heer P. van de B. alhier reed door de Marijkestraat met zijn per sonenauto. Door onoplettendheid reed hij in op een aldaar geparkeerd staande auto. Er ontstond flinke materiële schade. derlandse en een Belgische personenauto. De Nederlandse auto werd bestuurd door mevr. S. uit Hulst en de Belgische door de heer G. J. uit Antwerpen. Het gebeur de in een onoverzichtelijke bocht. De ma teriële schade was zeer groot. Beide auto's moesten worden weggesleept. De heer G. S. liep een verstuikte enkel op. Dokter Niesten uit Hulst verleende de eerste hulp. Botsing Op de Oude Kaai kwam een brommer in aanraking met een Volks wagenbusje, bestuurd door B. uit Bres- kens. De heer A. S., die de brommer be reed, heeft nogal wat pijn in zijn hals en moet enkele dagen het bed houden. De materiële schade aan de brommer was groot. IJzendijke Botsingen. In het zeer drukke toe ristenverkeer van de laatste dagen, zijn twee botsingen ontstaan. Op de markt kwamen twee achteruitrijdende auto's met elkaar in botsing. De bestuurders Th. N. uit Rosmalen en de Duitser E. V. F. uit Halsteren kwamen er zonder kleer scheuren af. maar hun voertuigen kregen flinke averij. De Belg M. S. van de V. verleende op de voorrangskruising bij.de Stationsweg geen voorrang aan E. A. H. V. uit St.-Jansteen. De materiële schade was aanzienlijk. Geboren: Adriaan zv L. de Rijke - Meertens (Hoek); Liliane dv G. de Moor- Kerckhaert (Zaamslag); Oda dv G. Meu- lenberg - Wijne; Jakob zv M. Brander horst - van der Heide; Dingeman zv A. Oosse - Aangeenbrug (Dordrecht); Roc- co zv M. Selis - Obrie (Sas van Gent); Servaas zv F. Dieleman - Schutte; Wer ner zv H. Neyt - Spel (Sas van Gent); Cornelis zv F. Meeusen - Hamelink (Zaamslag); Paulina dv J. de Meijer - Wisse; Lucia dv A. Stoffels - van Pien- broek; Adri zv A. Leijs - Frederiksen; Mark zv J. Buijze - Herrebout. Ondertrouwd: Jacobus Anker, 35 j. te Rotterdam en Maria Boschitsch, 22 j.; Pieter Harms, 21 j. en Maatje Doorns, 18 j. Ondertrouwd: Karei van der Poel, 24 j. en Irén Witkamp. 21 j. te Monster; Antoine van der Poel, 26 j. te Nijmegen en Anna Witkamp, 24 j.; Jacob Kaijser. 25 j. en Maria de Rooij, 22 j.; Richard Lippens, 23 j. te Aardenburg en 'Marion van Damme, 22 j.; Pieter Leunis, 22 j. en Pieternella de Fouw, 24 j.; Jan van de Wege, 21 j. en Willemina Moens. 21 j.; Willem Bruynooge, 23 j. te IJzendijke en Emelda Kegels, 22 j.; Karei Müller, 21 j. en Agnes van Waesberghe, 22 j. Overleden: Willem Jansen, 77 j., geh. gew. met P. v. Tatenhove; Jan 't Gilde. 88 j.; Janna Provoost, 63 j„ echtg. van J. Huijsse (Axel); Augustinus van Lan- gevelde, 54 j. Graauw Schieting De uitslag van een dooi de Friezen georganiseerde schieting is als volgt: Wip I: le hoge vogel: verloot; 2e hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; le zij vogel: P. Leeraert, Hulst; 2e zijvogel: P. de Baar, Graauw; le kal: W. Schelf hout, St.-Jansteen; 2e kal: J. Hiel, Kloos- terzande. Wip n: le en 2e hoge vogel: verloot: le zijvogel: P. de Baar, Graauw; 2e zij vogel: C. de Moor, St.-Jansteen; le kal: Th. Staal, Graauw; 2e kal: verloot- Aanrijding In de Van Alsteinpolder had een aanrijding plaats tussen een Ne- Botsing. Het voorrangskruispunt Tivoli heeft weer eens een Belg parten gespeeld. De Antwerpse automobilist P. kreeg geen voorrang verleend van zijn landgenoot H. uit Etterbeek. Zware schade aan beide voertuigen was het ge volg, van de onoplettendheid. St.-Jansteen Verkeerde afspraak De voetbalver eniging Steen zou zondag j.l. met haar oefenprogramma begonnen zijn en zo zouden Vrasene I en II uit België de eerste wedstrijden komen spelen. Welke de oorzaak is, dat Vrasene niet kwam opdagen, wordt nog onderzocht, maai' zij stuurden in elk geval hun kat en de Steense voetballers konden evenals de supportei's huiswaarts keren, nadat dan als ,,toemaat" dan nog een Steen I te gen Steen II werd gepresenteerd. Gasstel in brand De sirene loeide en de brandweer rukte uit, gevolgd door een groot aantal belangstellenden. Waar zou het zijn? Men dacht een vlasbrand, maar het bleek een gasfles te zijn, die in brand geraakt was bij A. v. R. te Kapellebrug. De heer v. R. was maar gevlucht toen. hij de brand ontdekte, om, dat hij bang was voor eèn ontploffing en daarom waarschuwde hij de brandweer. De brandweer loste het geval, gauw op en binnen enkele minuten was alle gevaar geweken. Terhole Kermisschieting. Ter gelegenheid van de zomerkermis werden op de Kraai schxetingen gehouden op de liggende wip waarvoor veel belangstelling be stond. De uitslagen waren: Zaterdag 36 schutters, hoogvogel P. Pauwels te Kloostersande, zijvogels P. Pauwels Kloosterzande, J. Vermeire, Ter hole. De aan deze schieting verbonden be ker werd geschoten door G. de Waal te Lamswaarde, die tevens de meeste klei ne vogels wist af te schieten. Zondag: 50 schutters, wip I. hoogvogel R. van Dijk, Boschkapelle, zijvogels J. Vernimmen, Rapenburg, A. Hendriks. Lamswaarde. Wip 2. 50 schutters. Hoog. vogel A. Stallaert, Boschkapelle, zijvo gels. P. de Blok, Hulst. H. Blommaert, Hulst. Mandag. 41 schutters. Hoogvogel P. Oostdink te Axel zijvogels P. Oostdink te Axel, J. Berting, Rotterdam. L. Schil- lemans uit Breda wist de meeste kleine vogels af te schieten. bare lagere school werd per 1 september a..s benoemd mej. E. Verhage uit Oost burg. Mej. J. M. Kakebeeke werd even eens per 1 september a.s. benoemd tot hoofd leidster aan de openbare kleuter school. Tot plaatsvervangende leden van de financiële commissie werden benoemd de heren H. P. Maas 'PvdA) en J. Ver burg (CH). De huur van zes w.w.-wo- ningen aan de Prins Bernhardstraat werd met ingang van 4 juli 1965 vastgesteld op f 16,65 per woning. Het was de laatste maal, dat burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van Oye tijdens deze vergadering de voorzittershamer han teerde wegens vertrek naar elders. Wet houder B. M. van Nieuwenhuijze dankte de burgemeester voor alles wat hij in de loop der jaren in het belang van de ge meente had gedaan. De burgemeester zelf dankte de wethouder en alle raads leden voor de prettige samenwerking en de goede verstandhouding welke er steeds heerste tijdens de raadsvergade ringen. Waarde Jongen gewond. Bij een verkeers ongeval alhier raakte de tienjarige Ma- rimis Klap uit deze plaats ernstig ge wond. De jongen reed gelijk op met een in de Hoofdstraat rijdende personenauto bestuurd door de heer van der V. ko mende van de rijksweg 58. Plotseling sloeg hij linksaf en kwam onder de auto terecht. Ernstig gewond en vermoedelijk met een schedelbasisfractuur werd hij per ambulance naar het ziekenhuis Berg- zicht in Goes overgebracht. Wolfaartsdijk .VV.V.-zwemwedstryden Onder flin ke publieke belangstelling werden in het kader van die zomerfestiviteiten van de V.V.V. zwemwedstrijden gehouden in de landbouwhaven. In het pittige ko-ude wa ter werd op de 50 meter vrije slag jon gens t.e.m. 15 jaar M. Gerritsen uit Amersfoort eerste, bij de meisjes J. Tramper, en werd bij de 100 meter vrije slag jongens van 16 jaar en ouder M. Scbreuder uit Amersfoort winnaar. Bij de meisjes, ouder dan 16 jaar, werd dat op deze afstand L. Gijsbers uit Voor burg. Burgemeester jih-r. P. A- C. Bee- laerts_ van Blokland reikte na afloop de prijzen uit. De heer A. de Koning van hef Rode Kruis mocht zich in een grote belangstelling verheugen bij de demon stratie mond-op-mondbeademing, welke hij naast het wedstrijdwater liet zien. Duits bezoek Een groep Duitsers, bezig aan een oriënteringsreis door Ne derland, en afkomstig uit Hannover, be zocht Wolphaartsdijk. In het Dorpshuis werd het gezelschap ontvangen door bur gemeester jhr P. A. C. Beelaerts van Blokland, die een kort exposé gaf over het Veerse Meer en omgeving. De- deel nemers toonden een bijzondere belang stelling voor de afsluiting van de Veerse- Gatdam, hetgeen uit de vele vragen bleek, en. voor het Zilveren Schor. Na afloop van de ontvangst bezocht men de jachthavens. Aa-nryding Op de hoek Molenweg - Papeweg ontstond een lichte aanrijding, toen de bromfietser A. C. B. plotseling een oprit uitreed en daarbij tegen de passerende lesauto, bestuurd door de heer C. C. K. uit Kloetinge, botste. Won derwel liep het met schaafwonden bij de heer B. en materiële 'schade aan brom mer en auto af. 's-HEERENHOEK Vrijdag 30 juli zal in 's-Heerenhoek een dorpsdag wor den gehouden. Ook toeristen zijn welkom. Zij kunnen meedoen aan het massale boogschieten op het gazon voor de kerk of de viswedstrijd in de brandvijver, even verderop Tijdens de viswedstrijd gaat het om de wisselbeker van de N.V. Grontimij. Een bezoek aan 's-Heerenhoek wordt nog- extra-aantrekkelijk wanneer men weet, dat het vrijdag kermis is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als antwoord op de bezwaarschriften van Ovet n.v. en Manu- france tegen de opzegging van de huur van haventerreinen aan het Zevenaardok, heeft Rijkswaterstaat Zeeland de betrok kenen meegedeeld bereid te zijn de ge hele affaire opnieuw in studie te nemen. Rijkswaterstaat wilde de terreinen, die door het overslagbedrijf worden gebruikt als opslagplaats voor kolen, aan hun huidige bestemming onttrekken, omdat de rijksdienst na de gerealiseerde totale uitbreiding van het Terneuzense haven gebied, naar een heroriëntatie en ratio nele verdeling van de nieuwe terreinen toe wil. In het kader van de nadere bestude ring heeft rijkswaterstaat eisen gesteld, waaraan de exploitatie van de Övet- terreinen dient te voldoen. Het zal hier vooral technische punten betreffen, o.m. een maximaal toe te laten druk op de grond, die heden wordt overschreden. De indruk is gewekt, dat waterstaat in het gebruik van de rijkshaventerreinen zeer nauwgezet de geldende voorschriften gevolgd wil zien. Tot nu toe is altijd een zekere souplesse getoond. Voor Ovet n.v., die nu ruim 100.000 ton kolen kan opslaan, is de vraag opgeworpen of de exploitatie bij een mindere capaciteit nog economisch vei-antwoord is. Zoals bekend is Ovet het grootste over slagbedrijf van Terneuzen. De n.v. heeft zestig man personeel, beschikt over een uitgebreide technische accommodatie en neemt bijna de helft van alle overslag- activiteiten in Terneuzen voor haar reke ning. Het verlies van de terreinen aan het Zevenaardok kan de ondergang van het bedrijf inhouden. De vennootschap zal geen gebruik kunnen maken van het aangeboden Kanaaleiland Sluiskil wegens te gebrekkige accommodatie ter plaatse, terwijl het terrei aan het verlengde Ze venaardok, waarop Ovet optie heeft ge vraagd, niet binnen vier jaar ter beschik king komt. Rijkswaterstaat heeft voor een bepaald gedeelte van het huidige opslag complex de huur opgezegd per 1 januari 1966, voor de andere gedeelten mogelijk per medio juli 1966. MIDDELBURG Op zaterdag 31 ju li a.s. zal op het terrein Pauwehburg te Koudekerke een grote internationale Amerikaanse autocross worden gehou den. De aanvang is om 18.30 uur. Hansweert Dagblad voo: Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, l'eletoop 2377, Huist voor Walcheren en £uiü-Beveland; Klokstraat 1, teletoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitaiie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé io72 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Ray onbeheerde r voor Zuid-Beoeland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prfls voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bi) contract aanzieni'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder L— elke regel meer t 0,25. Als één regel gelde: 22 letters en/ol leestekens. Bi' plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. t 1.60 en 0.30. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. Motorschade Onderweg van Antwer- _en naar Rotterdam kreeg het Neder landse motorschip Rupelzoon II, groot 400 ton, motorschade op de Westerschêl- de ter hoogte van Walsoorden. Direct vroeg kapitein Verbrugge om assistentie. Vanuit Hansweert en Terneuzen voeren schepen uit. Het motorschip Tijgerhaai van het bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert wist het onfortuinlijke vaar tuig veilig de haven van Hansweert bin nen te brengen. Na reparatie kon het schip de reis naar Rotterdam voortzet ten. Kloetinge In de raadsvergadering van dinsdag avond bevond zich bij de ingekomen stukken een schrijven van het provinciaal bestuur van Zeeland, waarin bekendge maakt werd, dat aan de gemeente Kloe tinge geen hogere subsidie zal worden toegekend voor de aanleg van een nieuw voetbal- en korfbalveld. De heer H. G. Jung (VVD) merkte daarbij op, dat hij het betreurde, dat de gemeente, die financieel gezond is eigen lijk op deze manier wordt gestraft. De heer Jung bracht ook verslag uit namens de financiële commissie inzake enkele wijzigingen in de gewone en kapitaal- dienst der gemeentebegroting voor 1964. Hij sprak er o.m. zijn vreugde over uit. dat 't netto batig saldo van de dienst '63 dank zij na-uitkeringen uit het gemeen- efonds kon worden geraamd op f 16.489,61. De verbouwing van het gemeentehuis heeft ruim f 2000,— meer gevergd dan aanvankelijk was geraamd. Dit in ver band met een toerekening van arbeids loon van de gemeentewerklieden ad 1350,en de aanlegkosten van een nieuwe telefooninstallatie. De commissie is van oordeel dat de outillage van het gymnastieklokaal ln het verenigingsge bouw verre van ideaal is. Men bepleit dan ook spoedige totstandkoming van een gymnastieklokaal, dat aan alle eisen voldoet. Op voorstel van b. en w. ging de raad akkoord om de woning Schoolstraat 2, eigendom van de heer M. van Beers, te ruilen tegen een perceel bouwgrond in de zelfde straat, dat eigendom van de meen te is, onder bijbetaling door de ge meente van twaalfduizend gulden. Deze ruil geschiedt met het oog op het sane ringsplan. Een bijdrage van tachtig pro cent is aangevraagd bij het rijk. Als on derwijzeres in vaste dienst aan de open Bij de foto's, van boven naar beneden; Een gezellige ontmoeting hoeft niet in het volle licht plaats te vinden, ondanks de oude koplamp boven de tafel. Een gast bestudeert het menu terwijl haar vriendin nieuwe lipstick aanbrengt. Deze toeter behoorde vroeger één van de eerste automobi listen van Parijs toe. Hij ver hoogt nu de sfeer van het restaurant. Parijs kent tientallen zeer exclusieve restaurants met bijzondere interieurs. Men kan er eten en drinken temidden van opgezette krokodillen, apen enz., en sinds kort ook in oude en antieke auto's... De motoren zyn er uit gehaald maar de claxons functioneren nog... om de ober te waarschuwen! Het bijzondere automobiel-restaurant is natuurlijk gevestigd aan de Ohamps Elysées, de Franse paradeboulevard voor allerlei soorten van auto's, van antiek tot hypermodern en van zeer exclusief tot bijzonder kostbaar. In het restaurant staan naast antieke modellen de nieuwste creaties tentoon gesteld. De gasten gebruiken hun diners rondom en zelfs in antieke auto's, hoe wel de inrichting ervan uiteraard wel enigszins is aangepast om het dineren mogelijk te maken. Auto's, compleet met reservewielen en olielampen- Als een ober niet snel gen-oeg verschijnt kan de klant in zijn gastronomische eet-auto een claxon gebruiken. De klanten betreden de auto's via een hoge treeplank alvorens zij aan het tafeltje kunnen plaatsnemen. De oude koperen koplampen van de antieke auto's wor den als tafelverlichting gebruikt. Achteruitkijkspiegels geven de gelegem heid zonder zich om te draaien de gasten elders in het restaurant te zien. Het restaurant is een groot zakelijk succes geworden-. Per dag komen er gemiddeld niet minder dan 2800 gasten, vooral ook omdat de prijzen er niet zo hoog zijn als in andere exclusieve restaurants! (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Stichting Bredase Mu ziek- en Balletschool heeft de gemeente Breda doen dagvaarden voor de Arron dissementsrechtbank te Breda op dins dagochtend 10 augustus om 10.30 uur. De Bredase stichting beschuldigt de gemeente Breda in een 37 punten tellen de dagvaarding ervan een onrechtmatige daad jegens haar stichting te bedrijven. Zij vraagt de president de gemeente te veroordelen tot vergoeding van de door de stichting opgelopen schade en in de kosten van het geding. In de 37 punten van de dagvaarding geeft de stichting een opsomming van handelingen, die volgens de Bredase stichting als onrechtmatig kunnen wor den aangemerkt. In dat geheel wordt met name ge noemd het pre-advies van b. en w. van Breda op 7 november 1962, waarin werd voorgesteld subsidieverlening aan de stichting te staken, de huur van het schoolgebouw op te zeggen, geen mede werking te verlenen aan de nieuwbouw en over te gaan tot oprichting van een gemeentelijke muziekschool. In deze dagvaarding wordt ook de kwestie van het afwijzend rapport van de rijksinspecteur voor het muziekon derwijs betwist, er wordt gewezen op de tariefverschillen, waarover onlangs een kort geding tegen de gemeente Bre da werd aangespannen, de gemeente wordt voorts verweten er doelbewust- op uit te zijn de ondergang van de particu liere school te bevorderen en de leer- BOEKAREST (U.P.I.) Roemenië, dat op duidelijke wijze blijk heeft gegeven van zijn onafhankelijkheid ten aanzien van het communistische hlok, staat op het punt volledige diplomatieke banden aan te knopen met de Westduitse honds republiek. Verwacht wordt dat deze herfst nog. na de verkiezingen in West-Duitsland, diplomatieke missies tussen Bonn en Boekarest zullen worden uitgewisseld. De Westduitse handelsmissies, die zich vorige zomer in Roemenië hebben geves tigd, zijn al verhuisd naar een groot nieuw gebouw in de hoofdstad, dat nu gereed wordt gemaakt om ook de nieu we ambassade van Bonn in te kunnen huisvesten. Roemenië wordt het eerste land achter het ijzeren gordijn dat, de Sovjet-Unie uitgezonderd, diplomatieke betrekkingen onderhoudt met zowel Oost- als West- Dultsland. een ontwikkeling, waaraan zware politieke concessies, van beide partijen, ten grondslag liggen. DEN HAAG (A.N.P.) Ook de Eerste Kamer is zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de voorstellen van minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid), om de door uitzend bureaus tewerkgestelde personen te doen vallen onder de sociale verzekeringswet ten. De heer Louwes (V.V.D.) kreeg de aan tekening tegen te hebben gestemd. Aan vaarding van de voorstellen remt z.i. de moderne ontwikkeling. De senaat aanvaardde tevens de voor gestelde onderlinge aanpassing van socia le verzekeringswetten en belastingwet ten, eveneens zonder hoofdelijke stem ming. Tijdens de openbare behandeling in de senaat van dit wetsontwerp werd uit voerig van gedachten gewisseld over het amendement-Scholten, dat reeds door de Tweede Kamer was aanvaard. Het amen dement, inzake de toekenning van een drievoudige kinderbijslag aan buitenshuis studerende kinderen, kreeg in de kamer bijval van achtereenvolgens de heren De Geer, Van Oudegein (C.H.) en Louwes (V.V.D.)maar werd bestreden door de afgevaardigde Zijlstra (A.R.), die het oordeel van de S.E.R.. over de inhoud van het amendement-Scholten op prijs zou hebben gesteld. Nadat minister Veld kamp had uiteengezet dat het vragen van een S.E.R.-advies over dit amende ment niet goed mogelijk was geweest, werd het wetsontwerp zonder hoofde lijke stemming aangenomen. STOCKHOLM (U.P.I.) Uit de kluis van het Stockholmse bijkantoor van de bank van Gotenburg is dinsdag een be drag van 650.000 Zweedse kroon gesto len. Het is de op een na grootste bank roof uit de Zweedse geschiedenis. Ruim een eeuw geleden werd te Linkoeping door een bende ongeveer 7 miljoen kroon geroofd. De diefstal van nu was het werk van één man. Een man die vloeiend Zweeds sprak, met een licht accent mogelijk Deens huurde op 16 juli een box. Zijn naam gaf hij als Claus Bourgeau. Dinsdag was Bourgeau de eerste' klant. Hij vroeg toegang tot de kluis, een bediende vergezelde hem daarheen en hielp hem zijn box te openen. Ver volgens is hij enige tijd in de kluis- ruimte alleen gelaten. De politie zegt dat dit kennelijk nog voor het officiële openingsuur gebeurde. Enkele minuten na het vertrek van de man, wiens leeftijd op 30 a 35 jaar wordt geschat, begaf de vrouwelijke kassier zich naar de kluis om haar geldkist op te halen. De kist bleek te zijn opengebroken en leeggehaald. In de box van Bourgeau vond men een klein bedrag aan buitenlands geld. krachten collectief te hebben bewo, bij de particuliere school ontslag te 4 men en bij de gemeentelijke school dienst te treden. Het nastreven „van de ondergang v« de particuliere school en het voeren vat sterk concurrerende tarieven" wordt it de dagvaarding „het bedrijven van dwt. ping" door de gemeente genoemd. De stichting wijst in deze dagvaardin; op haar recht op continuering van dt subsidieverlening. Door de daling van het leerlingenaantal van 1085 in augustus 1964 tot 225 in 1965 en door de daling vain de inkomsten uit lesgelden met f 31.000.lijdt de stich ting ernstige schade, zo staat in de dag. vaarding te lezen. Dit geheel levert volgens de stichting een onrechtmatige daad op jegens de Bredase Muziek- en Balletschool, die dt president van de Arrondissements-Recht- bank verzoekt de uit die onrechtmatig, heid voortgesproten schade nader op te maken bij staat en te vereffenen bij wet en de gemeente in de kosten van het ge. ding te veroordelen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het onderzoek inde kantoren van TeleVizier te Leid® - welk onderzoek op initiatief van de Haagse officier van Justitie en ni«u$ dat van minister Samkalden van Justi tie is geschied heeft aanleiding ge- geven tot een ernstig vermoeden v een of meer strafbare feiten. In het bij zonder gaan de verdenkingen uit tegen strafbare feiten, die in het arrondisse ment Amsterdam zouden zijn gepleegd Dit deelt de minister van Justitie mee in antwoord op vragen van het libera le Tweede-Kamerlid mr. dr. C. Berk- houwer. De minister kan hierover nog geen verdere mededelingen doen, omdat het onderzoek, waarmee thans de Am sterdamse officier van Justitie is be last, nog gaande is. Zoals bekend deed de politie te Lei den (in opdracht van de officier van Justitie te Den Haag) op 14 juli een inval in de kantoren van TeleVizier. De directie-waarnemer gaf ten kantore toestemming voor het onderzoek. Deze n.v. werd ervan verdacht de au teurswet te overtreden, omdat zij pro gramma's van de omroepverenigingen in haar radio- en t.v.-weekblad afdrukt zonder toestemming van deze omroe pen. Alle omroeporganisaties en ook de stichting Centraal Bureau voor de Om roep hebben hierover op 8 juli een klacht bij de Haagse officier van Justi tie ingediend. AUCKLAND (Reuter) In de na tionale vrouwenkliniek van Auckland heeft de 26-jarige mevrouw Shirley Ann Lawson dinsdag het leven schonken aan een vijfling: vier meisjes en een jongen. Volgens de behandelen de geneesheer is de bevalling zonde: complicaties verlopen. Moeder en kin deren maken het uitstekend. BRUSSEL (U.P.I.) In de Mm*, stad van Brussel is dinsdag een juwe lenroof gepleegd, vlak onder de w® van de juwelier. De dief maakte iM uit de voeten met juwelen ter wasri' van twee miljoen frank. Hij had de ruit van de etalage w' een ijzeren staaf ingeslagen en uit eer- revolver schoten gelost op de juwelier die achter in de winkel aan het ku chen was. Voordat de juwelier naar buiten kon rennen was de rover in eer wachtende auto gesprongen en verin nen. De wagen, die gestolen bieek te *ii" werd enkele blokken verder gevonden De politie vond er alleen de villi* die de dief bij zijn roof op had. Het is de tweede maal in drie ja'1 dat dezelfde juwelier is beroofd. - augustus 1963 maakte een rover zich u: de voeten met juwelen ter waarde var een miljoen frank. AMSTERDAM Lichamelijke ow ning m.o.: B. Vroklage, Oud-Gastel; vain de Wiel, Drunen; W. Lakke, rikzee; D. van Soelen, Souburg. Morgen, donderdag 29 juli: 3.28 en 15.52, Terneuzen 2.49 en L Vlissingen 2.16 en 14.42, Wem*W 4.07 en 16.38. OOSTBURG Lede] 20 uur Dat doet een dame 14 jaar GOES Grand 20 uur Hup Frankrijk, STOPPELDIJK Jo Vernimmen 15 uur Vakantie®»»"' BOSCHKAPELLE A. Stall aart 15 uur Schieting.

de Stem | 1965 | | pagina 2