De Grote Zes weer op weg naar huis Het meisje en de ganzen Felle betogingen tegen Green in Indonesië Het stoute eendje KWEK B3 tegen nozemrellen OP REIS? Van Tienen naar Spanje uitgeweken? BROOKE IN BEROEP Westduitsers voor rechter in Kairo Bus stort in rivier vol krokodillen 50 doden Amerikaanse kolonel vermoord Hallo meisjes en jongens Vijftien- en twaalf maanden geëist tegen plunderaars van automobielen Geen centje pijn /^N: als u WITTE KRUIS poeders meeneemt! Spionage voor Israël J\ieuwe V.S.-ambassadeur ..een beatle Herbergcen tra le gaat met ANWB samenwerken Noodweer Italië: veertig gewonden Persbureau wint geding tegen anarchist Geen levenstekenen bij gevonden vermist vliegtuig ISRAEL Protesten tegen ex-wehr macht militair als ambassadeur De dijk De kleine schavuit De poes Mijn zusje De prinsen UTRECHT (A.N.P.) Voor de meer voudige kamer van de Ctrechtserecht- bank zijn gisteren drie jeugdige Utrech- lers verschenen, die zich in maart van dit jaar hebben beziggehouden met het plunderen van auto's. Zij waren oa. ac tief in Utrecht, De Bilt, Zeist, Amster- dam, Arnhem, Bussum en Haarlem. Zij maakten tientallen autoradio's buit, een kostbaar oproepapparaat (waarde f 2000 -) van een Arnhemse arts en ver der een hele reeks artikelen, variërend van plaids tot en met een kinderwagen. De koopman G. B. was met zijn 26 jaar de oudste van de drie; zijn maats waren de 23-jarige schilder N. G. en de 20-ja- „ge bijrijder T. R. Alle drie waren zij al eens eerder veroordeeld wegens dief stal en geen van drieën waren zij bijster intelligent. In hun schooljaren waren zij fervente spijbelaars. Zij werden even eens alle drie verminderd toerekenings vatbaar verklaard door de psychiater. De officier achtte het in de zaak tegen G. beter deze terug te verwijzen naar de rechter-commissariS om de verdach te nog eens klinisch te laten observeren. De officier eiste tegen B. een gevan genisstraf van een jaar en drie maan den met aftrek van voorarrest. Zijn mede-verdachte R. hoorde een gevange nisstraf van 12 maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest tegen zich eisen. Uitspraak over twee weken. (Advertentie) B3 heeft een louterende werking. Logisch voor zulk zuiver fruitsap. Geef ■nozems en provo's een glaasje B3 appelsap, jus d'orange, tomaten sap, tomatencocktail, druivensap rood of wit. Wie weet leveren ze dan hun f iets kettingen en boksbeugels in en gaan ze rustig naar de kapper. De politie krijgt een „makkie" Rond de snel- brommers valt een stilte. De verkoop van B3 dreunt door. B3 - da's pas puur sap. B3 fruitsappen - 3 x beter (Advertentie) (Van onze correspondent) UTRECHT Waar is Paul van Tie nen gebleven?, vraagt de Utrechtse po litie zich af. Van Tienen, onlangs tot een half jaar veroordeeld omdat hij in zijn boekwinkeltje anti-joodse lectuur verkocht, kan volgens de politie best naar Spanje gevlucht zijn. Wellicht heeft hij daar het gezelschap gezocht van de ex-leider van de Belgische na- "tionaal-söcialistische beweging, Léon Degrelle. Hij is al drie maanden geleden vertrokken. Van Tienen moest zijn straf nog uit zitten. Buren van hem dachten dan ook dat de boekhandelaar en ex-S.S.-man aan zijn staatslogies was begonnen. „Hij had geen meldingsplicht", zo ver telde de Utrechtse officier van justitie, „en daarom hebben we hem niet in de gaten gehouden". Van Tienen heeft we gens zijn oorlogsverleden geen Neder lands paspoort. MOSKOU (U.P.I.) De Britse do cent Gerald Brooke, die door een recht bank in Moskou tot vijf jaar vrijheids straf is veroordeeld wegens subversie, gaat begin volgende maand in beroep. Zijn verdediger meent dat ook als dat beroep niets zou opleveren. Brooke mis schien minder dan de helft van zijn straf zal uitdienen, dit als gevolg van een in 1967 te verwachten amnestie ter gelegen heid van de vijftigste verjaardag van de boliewistische revolutie. Niet de veroordeling, maar alleen de opgelegde straf zal worden aangevoch ten. Het beroep zal door het opperste hof van de Russische federatie worden behandeld op een zitting van een halve dag, waarschijnlijk voor 10 augustus. KAIRO (UPI) Gisterochtend is in Kairo een proces begonnen tegen drie Westduitsers, die zijn beschuldigd van spionage ten gunste van Israël. De be schuldigden zijn Wolfgang Lotz. zijn vrouw Waltrud en Franz Kiesov, de ver tegenwoordiger in Kairo van de staal industrie „Mannesman" te Dusseldorp. Lotz en zijn vrouw zijn behalve van spionage ook beschuldigd van pogingen om voor de Egyptische regering werken de Duitse raketdeskundigen te vermoor den. door de toezending, aan de deskun digen. van pakjes met springmiddelen. De drie beschuldigden werden gearres teerd op 21 februari. De aanklager heeft aangekondigd, dat hij een gevangenis straf van maximaal 15 jaar tegen hen zal eisen. DJAKARTA (UPI) Ongeveer 2500 Jonge Indonesiërs hebben een protest mars gehouden naar de Amerikaanse ambassade in Djakarta om de nieuwe ambassadeur van de Verenigde Staten Marshall Green, te vertellen, dat hij niet welkom is in Indonesië. Regeringstroepen stonden op het plein voor het gebouw gereed om eventueel in actie te komen, toen Green en zijn zaakgelastigde Francis Gailbraith een de legatie van 10 jongeren ontving die hem een verklaring overhandigden, waarin afgewezen Street-politiek" werd De petitie werd hem aangeboden knel nadat hij zijn geloofsbrieven had over handigd aan president Soekarno in diens Do dl™ t1S injde ho°Mstad. da?dehet™Jt-ende eisen o.a„ ffL e betrekkingen tussen de V S en Indonesië worden verbroken en dat de investering van Amerikaans kapitaal in hun land wordt beëindigd aPllaa> >n Voorts veroordelen zij' „de duivelse Amerikaanse interventie, agressie en subversie". Zij dreigen Green op een zelfde wijze uit Indonesië te werken als zijn voorganger, Howard Jones. Ten slotte verklaren zij in hun petitie, dat Green is benoemd om de ondermij nende activiteit van het Amerikaanse im perialisme te verscherpen. De demonstranten, die buiten het am bassadegebouw stonden opgesteld, voer den spandoeken met zich mee waarop leuzen stonden als: „Green ga weg of wij schoppen je eruit!", Loop naar de maan, muziek van deze Engelse groep is in In- Green!" en „Green is een Beatle". (De donesië verboden als zijnde „ondermij nend".) Militairen moesten een menigte van 3000 betogers in toom houden, toen Green naar het paleis van de president reed om zijn geloofsbrieven te overhan digen. Bij die gelegenheid sprak de Ame rikaans ambassadeur 6e hoop uit, dat de betrekkingen tussen beide landen zullen verbeteren, waarop Soekarno verklaar de. dat hij iedere poging daartoe zou steunen. DEN HAAG (ANP) In samenwer king met de ANWB zal de Nederland se Jeugdherberg Centrale in het komen de najaar enkele tochten „met onbeken de bestemming" langs d Nederlandse jeugdherbergen organiseren. Deze toch en worden gehouden 'n de herfstvakan ue (begin november) en ze dienen in eer s e instantie als een kennismaking tus- ^nNj™^c ANWB-leden en leden van Direct nadat de tochten achter de rug eventS gedachtenwisseling over wSliifi -verdere stappen tot samen w.orden voortgezet. Bij zulke „verdere stappen denkt men bij de p.ntui voo'al aa» samenwerking bij va- te?p™nwerking in lening, oriSche vlak en servicever ROME (U.P.I.) Het normale leven in Noord-Italië begint na de zware stor men en aardverschuivingen van de af gelopen dagen, die verkeerswegen blok keerden en de spoorverbinding naar Oos tenrijk verbraken, geleidelijk weer op gang te komen. Het slechte weer heeft aan de gewassen aanzienlijke schade toe gebracht, terwijl ook persoonlijke onge lukken niet uitbleven; ruim 40 personen raakten gewond. Het opruimingswerk op de verkeers weg over de Brennerpas is vanmorgen voltooid, waardoor de weg voor het ver keer kon worden opengesteld. Het trein verkeer via de Brennerpas is nog aan beperkingen onderhevig. Bergingsploe- gen zijn nog bezig grote hoeveelheden modder en stenen op te ruimen. Ver wacht wordt dat pas woensdag het nor male treinverkeer weer kan worden her- Vat' li* z In Asola, in de buurt van Mantua, werd een vrouw gisteravond ernstig ge wond toen een klokketoren naar bene den kwam en het dak van een plaatse lijk ziekenhuis raakte. Dit gebeurde tij dens een wolkbreuk. AMSTERDAM (ANP) De president van de rechtbank te Amsterdam heeft de 22-jarige uitgever van het anarchis tische blad „Provo", gelast „onverwijld de publikatie en de verdere verspreiding van het Provo-pamflet „Provocatie nr. 3" te staken op straffe van een dwang som van f 250 per overtreding". Hij deed deze uitspraak in het kort geding, dat een fotopersbureau tegen de anarchist had aangespannen, omdat^ van D. in ge noemde „Provocatie nr. 3" een door het persbureau gemaakte foto van Prins Bernhard had afgedrukt en eiser niet wenst, dat zijn naam in verband wordt gebracht met de inhoud van de anarchis tische geschriften. „Provocatie nr. 3" kwam in het nieuws, toen tijdens het bezoek van Prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg aan Amsterdam, enkele exemplaren van dit pamflet terechtkwamen in de rondvaart boot, waarmee het verloofde paar een tocht door de grachten maakte. Evenals twee weken geleden tijdens de behandeling van het kort geding was ook gisteren de verdachte niet versche nen. Van D. werd veroordeeld tot beta ling van de kosten van het geding a f 200. NOVA LISBOA. (UPI) Dorpelingen met toortsen hebben gisteren geprobeerd krokodillen weg te houden van de stof felijke overschotten van vijftien passa giers van een bus, die imandag 143 km van Nova Lisboa in Portugees Angola op een brug van de weg raakte en rechts in de van krokodillen wemelende rivier de Lubolo stortte. De oorzaak van het ongeluk moet waar schijnlijk gezocht worden in weigerende remmen. Reddingsploegen hebben al enkele ver minkte lichamen, ook van kinderen, ge borgen. De vier passagiers, die er het leven afbrachten, werden uit de bus ge gooid of sprongen eruit voordat hij te gen de brugleuning reed. Onder de ge redden is een grootmoeder, die met haar drie kleinzoons reisde. MANILLA (Reuter) Op 400 km ten zuidoosten van Manilla is dinsdagavond het wrak waargenomen van een Philip- pijns militair vliegtuig, dat sinds zon dag met 36 inzittenden werd vermist. Men zag geen tekenen van leven. Het toestel is terechtgekomen op één van de hoogste bergtoppen in het betrokken ge bied. Het vliegtuig, een C-47, vervoerde mi litair personeel en gezinsleden, onder wie vier kinderen. kolonel van weest bij Latijns-Amerikaanse regerin gen, zou onlangs betrokken zijn geweest rè'Lf" °m,yangr!jke wapensiokkri en reeds een keer m Recife aangehouden Volgens inlichtingen van de politie in Recife zou hij rechtstreeks betrekkit gen hebben onderhouden met premier Fidel Castro van Cuba en met S mstische leiders in Zuid-Amerika. TEL AVIV (UPI) Jongerengroepen van zes Israëlische politieke partijen heb ben besloten tot een gezamenlijke cam pagne tegen het agrement, dat de rege ring heeft verleend aan Rolf Pauls tot eerste Westduitse ambassadeur in Is raël. De jongeren, van de rechtse Heroet zo wel als van de communisten zeggen, dat hoewel ze van mening verschillen over de kwestie van betrekkingen met Bonn, ze als één man van oordeel zijn dat de Wehrmacht, waartoe Pauls behoorde, een instrument was van de nazi-politiek, die joden vermoordde. Vanaf zaterdag zullen groepen jonge ren plakkaten verspreiden en op voor bijgangers in de grotere steden labels prikken met het verzoek geen sociaal contact met Pauls te onderhouden. Voorts zal aan orkesten gevraagd worden, niet het Duitse volkslied op het repertoire te nemen. De Map ai-regeringspartij en haar twee coalitiegenoten hebben besloten zich van de campagne afzijdig te houden. Eric Nuyten Raadhuisstr. 39, Terheijden Er was er eens een meneer, die een klein eendje had gekocht. Je zou zeggen dat daar niets bijzonders aan was. Maar er was wel iets bijzonders aan, want het eendje kon praten. En daar verdiende de man heel veel geld mee. Op een dag kreeg hij een brief van koning Isidoor. En er stond in ge schreven: Beste meneer Duck, Ik heb gehoord van mijn lakei dat u een eend hebt die kan praten. Nu wil ik graag die eend horen praten. Koning Isidoor De meneer was zo blij dat hij naar de koning mocht, dat hij de volgende morgen al weg ging. Hij kwam 's mid dags om twaalf uur bij de koning aan. Hij mocht al direkt naar de koning toe. De koning was erg blij dat hij nu al gekomen was. En hij zei: „Mag ik nu de eend horen praten?" En wat gebeurde er toen?De eend zei alleen maar kwek, kwek. En toen zei me neer Duck: „Toe nou, zeg eens wat". En., en., en de eend zei: „Kwek, kwek, de koning is gek. kwek, kwek gek, gek kwek". Toen werd hij uit het paleis gejaagd. En toen meneer Duck in de trein zat zei hij: „Nu noem ik jou voortaan Kwek". En wat zei de eend toen? „Lekker dan kwek, kwek." En nu moest meneer Duck weer gewoon in een fabriek gaan wer ken om geld te verdienen. Zelf verzonnen door JOLANDE MODDERMAN 9 JAAR Lijsterbesstraat 22, Bergen op Zoom KORTE INHOUD De jong ens club „De Grote Zes", gaat iedere woensdagmiddag in het bos spelen. De Grote Zes zijn: Henk, Bas (de aanvoerder) Wim, Kees en de tweeling Piet en Frits. Ze zijn heel avontuurlijk aangelegd. Op een van hun vrije woensdagmidda gen als ze weer in het bos zijn wor den ze door een ruimteschip ontvoerd. Daar horen ze een stem die zegt dat de vliegende schotel van de maan komt om de aarde te veroveren. In het ruimteschip vinden ze „Zwier" een grote hond die door de maan mensen onzichtbaar is gemaakt, maar die voor de jongens weer zichtbaar wordt. De Grote Zes hadden een ontsnapping beraamd, maar de robot stak er een stokje voor. Als ze in het ruimteschip op onder zoek uitgaan beleven ze een paar ang stige uurtjes. Maar dan landen ze op de maan. Daar ontmoeten ze een andere aard bewoner, die hun bij een ontsnapping van de maan wil helpen. De man heet meneer Bonneke. Als ze proberen een vliegende schotel te be reiken horen ze opeens Zwier blaffen. Ze zagen een woedend meisje met een grote hond, Zwier. Bas begreep dat het meisje Ingelise moest zijn. Ingèlise zou hun ook helpen bij hun ontsnapping van de maan. Ingelise zou hen naar een raket bren gen. Na vijf minuten zagen ze het bui tenlicht Ze zaten in een bos. In het midden ervan stond een raket. Daar kropen ze allemaal in. Tot ze opeens gestommel hoorden XII Zo vlug als ze konden kropen ze weg onder een paar dekens en twee stoelen. Angstig gluurden ze naar bui ten. Twee robotten kwamen naar bin nen en ksken rond. „Zie je we1, je hebt je vergist, er is niemand hier", sprak de een. „Ik heb toch duidelijk horen praten", zei de ander, „laten we nog even doorzoeken' Bij de Grote Zes, meneer Bonneke en Ingelise brak het zweet aan alle kan ten uit. Maar gelukkig de robotten gingen weig. De Grote Zes keken vol verwach ting toe. Ingelise waarschuwde ze, nog even te blijven zitten, dus bleven ze zo nog 5 minuten zitten. Toen verlieten ze hun schuilplaatsen, en bespraken zo gauw als er één wat hoorde onmiddellijk de anderen te waarschuwen en dan zo gauw moge- De dijk ligt tussen het land en 't water met palen en bazalt. Hier ligt hij nu, hier ligt hij later totdat de aarde valt. De regens vallen cm hem henen eentonig, ongewis. De vogels in zijn stenen en aan zijn voet schuilt vis. Hij kan in kolken onderduiken hij slaat den vloed tot schuim. Geen kracht kan deze kracht verbruiken hij slaat de vloed tot schuim. Ingezonden door Joke Deckers (12 jaar) Achtmaalseweg 105d, Zundert De kleine schavuit Die ziet er toch uit Van kop tot teen Zo is niet iedereen Hij wil niet gewassen En loopt maar door de passen Die kleine schavuit Die ziet er toch uit. Zelf verzonnen door Marjatta van Kaam (8 jaar) Van Duivenvoordestr. 7, Breda Inge Jacobs (9 jaar) Agaatstraat 67, Breda In een klein huisje woonde een grootmoeder met haar kleindochter tje. Ze waren niet ryk: hun enige be zit bestond uit zeven ganzen, drie gro te en vier kleinere. Maar grootmoe der had erg veel verstand van wilde kruiden. Daar maakte ze medicijnen van en alle mensen uit de buurt kwa men er wat van halen: kruizemunt- thee tegen buikpijn, thümzalf tegen verkoudheid en kamilledrank tegen hoofdpijn. De mensen betaalden haar met wat melk of met een pannekoek en daarom leden grootmoeder en haar kleindochter nooit gebrek. Elke morgen trok het meisje erop uit met de ganzen. Voor ze wegging, vroeg ze grootmoeder: „Welk kruid zal ik vandaag voor u zoeken?" Dan bromde het oudje: „Ik kom ven kel tekort", of „Zorg voor rozemarijn, en niet luieren hoor!" Het grootmoe dertje was wel een beetje mopperig. Dan ging het meisje op pad. Terwijl de ganzen grasjes pikten en aan twijg jes trokken, zochf het meisje ijverig naar de kruiden. Op een dag kwam er van achter een steen een kabouter te voorschijn. „Dag. Hoeveel ganzen heb je?" vroeg hij. Maar bij kon het antwoord niet verstaan, want de vet ste gans begon zo hard te kwaken dat horen en zien je verging. „Zou je me die vette gans willen geven?" vroeg de kabouter. „Onze ko ning heeft een grote schat, maar de bewaker is ziek geworden. Nu weet je wel dat ganzen met hun gekwaak alle dieven wegjagen. Als ik die gans kreeg, zou de schat van de koning veilig bewaard zijn." „De gans weg geven?" riep het meisje verschrikt. „Nee, dat kan ik niet. Mijn grootje heeft juist gezegd dat deze gans ge slacht zal moeten worden Ze heeft het vet nodig om er zalf mee te ma ken." „O, daar weet ik wel raad op", zei de kabouter, en hij haalde een prach tige gladde steen uit zijn zak. „Kijk eens", zei hij, „als je grootje met deze steen haar kruiden fijnstampt, kan zij ervan maken wat zij wil: poeder, drank of zalf. En het zal de beste medicijn van de wereld worden" „Goed," zei het meisje, „neem de gans dan maar mee." Toen ze 's avonds thuiskwam miste het oudje de vette gans. „Jij dom kind, je zult me tot de bedelstaf bren gen", mopperde ze. Maar het meisje gaf de w ondersteen. Grootmoeder maalde er gauw wat droge takjes mee fijn en daar lag opeens de fijn ste zalf van de wereld in haar kom. De volgende morgen ging het meisje met haar ganzen naar de vijver. De gans die nu nog de grootste was, stapte dadelijk het water in. Daar kwam van achter een struik de kabouter te voor schijn. „Geef mij dc gans die zo mooi op het water drijft," vroeg de kabouter. „Het land van onze koning ligt aan een brede beek en het zou zo heerlijk zijn als de koning op de rug van deze gans over het water zou kunnen ko men." „O nee, kabouter," riep het meisje. „Grootmoeder was gisteren al zo boos. Vraag mij deze gans niet, want zij heeft juist een ei gelegd. Er zullen nog meer eieren komen en die kook ik voor grootmoeder, want zij is zwak een oud." „O, daar weet ik wel raad op," zei de kabouter. En hij nam uit een verbor gen vogelnestje twee halve eierschaal- tjes van de fijnste bleekblauwe kleur. Hij paste de twee helften aan elkaar en zei: „Leg dit lege eitje in een groot nest en elke dag zul je er de heerlijk ste eieren in vinden van ganzen en een den. van boshoenders e weidevogels." „Goed", zei het meisje, „neem de gans dan maar mee". Toen ze thuis kwam, mopperde grootje nog harder dan de eerste keer. Maar ze legde de eierschalen in een groot nest en de volgende morgen lagen er zeven prachtige eieren in. Die dag ging het meisje naar de hei. „Dag," klonk het van achter een dennebosje, en daar stond de kabouter weer. Juist zette de laatste grote gans die nu nog over was. al zijn veren op. „Geef mij die grote gans," vroeg de kabouter. „Met die borstveren kunnen wij de kussens van onze bedjes weer opvullen, en zijn grote veren passen precies op onze puntmutsen." „Nee kabouter!" riep het meisje. „Grootmoeder heeft al lang gezegd dat deze gans met Kerstmis geslacht moet worden, zodat wij ééns in het jaar een feestmaal met vlees zullen hebben." „O, daar weet ik wel raad op," zei de kabouter. En hij nam met voor zichtige vingers een grote spinneweb van een pol hei. „Kijk eens." zei hij, „in dit net kun je al het wild vangen, dat je maar hebben wilt. Hazen én ko nijnen. fazanten en patrijzen. Dat is nog eens wat anders voor een feest maal." „Goed", zei het meisje, en zij gaf de gans. Toen ze thuiskwam was de grootmoe der heel boos omdat nu alleen nog maar de vier kleine ganzen over wa ren. Maar ze zette het net uit en een ogenblik later was er al meer wild in gevangen dan zij ooit bij elkaar had gezien. In het eenvoudige huisje van groot moeder en kleindochter heerste voort aan grote welvaart. De medicijnen van het oudje hadden zulk een genees kracht dat de zieken van heinde en ver erom vroegen en zij betaalden met goud. Grootmoeder bleef op krachten door de voedzaamste eieren die er bestaan. En het net werkte zo goed. dat er elke dag vlees op tafel stond, alsof het altijd feest was. AN MAC GILLAVRY lijk naar dezelfde schuilplaats al* waar ze daarnet in zaten. Toen klommen ze naar boven. Ze zagen daar van alles. De stuurknuppel was er ook dus als er een of twee man in de cabine ging zitten en de rest er achter konden ze wegvliegen. Meneer Bonneke zou sturen die wist alles van een raket af. Ingelise en Zwier zouden ook mee naar de aarde gaan. „Maar het is een lange reis" sprak meneer Bonneke „en we zullen moeten eten ook." „Wij hebben ons brood allemaal bij en u kunt wel wat van ons krijgen." „Goed, ieder op zijn plaats?" „Ja. meneer." Vroem de raket stoof weg. Plotseling hoorden ze geluid achter zich, ze ke ken om en tot hun grote schrik be merkten ze dat er een vliegende scho tel met twee robotten achter ze aan kwam. De raket kreeg steeds meer voor sprong, maar opeens., gaf de motor het op BERTIE VLEEMING Karei Doormanstraat 44, Ryen (11 jaar) Deze week heeft Bertie Vleeming uit Rijen het beste vervolg ge maakt van ons verhaal over de Grote Zes. Hartelijk gefeliciteerd met je prijs Bertie. Je hebt er een spannend verhaal van gemaakt. Zo jongens en meisjes en dan gaan jullie natuurlijk allemaal weer 'een nieuw vervolg bedenken. Zul len de Grote Zes eindelijk weer naar de aarde terug kunnen keren? En wat zullen ze daar vinden? Ik denk dat alle mensen wel heel erg ongerust zijn over hun lot. Maak er maar een mooi verhaal van en stuur dat op aan De Kleine Stem, Reigerstraat 16. Breda. Je inzen ding moet uiterlijk maandag bin nen zijn en op de envelop schrijf je natuurlijk Vervolgverhaalwed- strijd. Er zijn deze week heel wat brie ven binnengekomen, brieven vol met tekeningen, versjes, verhaal tjes. Een extra pluimpje verdienen Lian (6) Smeeken, Joke Beulens, Helma Hendrikx, Ellie Bastiaan- sen, Annet (9) Raeymaekers, Alies (10) Raeymaekers, Marianne (10) de Belu, Marleen (10) Smits, Adrie (7) Smits, Anita (10) Marteijn en Marie-Louise de Milliano, Anneke de Bruyn. Lia (10) Verschuren, Elly (10) Verschuren, Christa Bas- tiaansen. Nettie (12) Haarbosch, Annie (11) de Wijs, Marion (9) Comperen, Peggy (10) van Barne- veld, Annie (11) Rubbens, Corrie (9) Moison, Ellie (6) de Koster, Nellie de Jonge, Leon (12) Thol- huijsen. Zo dat was het voor deze week. Ik hoop dat jullie allemaal weer heel ijverig aan het werk gaan zodat er voor de volgende Kleine Stem weer een heleboel post binnenkomt. Veel succes allemaal, José Een mevrouw ging met de poes op reis met de trein. De poes zat naast haar. Opeens ontdekte de mevrouw dat haar poes verdwenen was. Ze vroeg aan alle passagiers of ze de poes niet hadden gezien. Tot er een dame la chend zei: „Kijk eens in uw tas". En ja hoor daar zat de poes. En elke keer als de poes verdwenen was keek ze allereerst in haar tas. Zelf verzonnen versje Lia Vermeeren (10 jaar) Nelleveldstr. 2, Rtfsbergeo Ik heb een heel lief zusje, Jacquelientje is haar naam. Ik geef ze elke dag een kusje. En iedereen houdt van haar. Ze heeft twee mollige handjes, En vier lieve kleine tandjes. Ria Verbraeken (8 Jaar) Emmabaan 3, Koewacht Er waren eens twaalf prinsea Ze hadden geen vader of moeder meer. Maar de oudste vijf waren vijfling. Die vijf hadden ruzie wie er koning ging worden. De jongste die noemden ze de slimme. Hij zei: „In Spanje woont er een mooie prinses. Miranda heet ze. Die mag uitkiezen we er koning mag worden en die mag dan met Miranda trouwen." Miranda was er en zij mocht dadelijk kiezen. En zij koos Philips en hy zei: „Ha. nou ben ik koning". Maar die andere vier vonden het niet goed, want hij was en deed altijd zo akelig. Ze bedachten een plan. Ze gingen hem in een stoomboot leg gen, die naar Amerika ging. Een dienaar van hem had alles ge hoord. En zei het tegen de koning. Philips werd kwaad en zei: „Van nacht slaap ik in het bed van Prins Hendrik. Dan denken ze dat Hendrik de koning is en dan leggen ze Hendrik in de stoomboot." Zo. ?'.n® al'es goed. De drie anderen en Philips legden Hendrik in de stoom boot. De volgende dag zei de koning het tegen de anderen. Die werden bang en liepen 's nachts weg. Philips en Miranda leefden nog tang en gelukkig. Zelf verzonnen door Louise van Wan 9 jaar. Slijkplaat 2 Hoofdplaat (Zeeland) li

de Stem | 1965 | | pagina 11