s-Heerenlioek - Souburg voortaan in één ruk Aan alles komt een einde JAN RIT Bundeling bibliotheken moet bestuurlijk kunnen NIEUW STUK PROVINCIALE WEG Ole Madsen zag zijn nieuwe club MIDDELBURG Ronde van C Belgen beheerst eerste etappe WALCHEREN Ringrijderij VLISSINGEN Burgerlijke stand Bestuurswisseling HULST Dagblad De Stem 4XEL Vakantiedagen voor de jeugd Successen voor Zeeuwse pony's Bredanaar gaat schoonvader met bijl te lijf ONTSLUITING ZUID-SLOE MR. DR. A. MES: Katholiek Centrum nog geen lid van plattelandscentrale k. sJk Pyispt Sf: gh - - - *j' mm X -V Schorrebloemrit van VVV Cadzand Minimumprijs voor bramen Wedstrijd in veebeoordeling EXAMENS HOOG WATER Vandaag Wijziging in veilinguren Zuid-Beveland Morgi en I Avonturen v DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 JULI 1965 9 Bezoek uit Folkestone Van 1 tot en met 8 september zullen ongeveer 45 leerlingen van middelbare scholen uit Folkestone een bezoek aan Middel burg brengen. Eenzelfde aantal middel bare scholieren uit Middelburg is in mei in Folkestone geweest. De kosten van het tegenbezoek bedragen f 1800,-. Het gemeentebestuur wil dit bedrag ter beschikking stellen. De raad zal op 2 augustus over een desbetreffend voor stel beslissen. Op donderdag 26 augustus a.s. wordt op het Molenwater de grote traditionele ringrijderij gehouden door Walcherse boerenzonen in nationaal kostuum. Philatelica De afdeling Vlissingen van de int. ver. „Philatelica" hield haar maandelijkse bijeenkomst, die ondanks hef. vakantie-seizoen vrij druk bezocht werd. Er werden niet minder dan zeven nieuwe leden voorgedragen, hetgeen de voorzitter, de heer A. Rorije, aanlei ding gaf om er op te wijzen, dat de afdeling binnenkort 275 leden telt. Besloten werd op zaterdag 9 oktober ,,De Dag van de Postzegel" te vieren. Dit zal geschieden in het gebouw ,,Het Anker". Alle afdelingen in de provin cie Zeeland zijn verzocht hieraan mede te werken door het zenden van afge vaardigden. In de morgenuren zullen enige filate listische onderwerpen worden behandeld terwijl 's middags een postzegelbeurs wordt gehouden. Tijdens de september- bijeenkomst zal de P.T.T.-dienst een filmprogramma verzorgen. De nieuwe uitgaven van de Ned. An tillen alsmede van een groot aantal an dere landen vonden veel aftrek. De bijeenkomst werd besloten met een grote verloting met goede prijzen, .terwijl ter gelegenheid van de kermis een aantal leuke prijzen aan de ver loting waren toegevoegd. Geboren: Peggy dv L. Bolier - Wil- lemse; Margriet dv A. Versprille - Wes- seling; Helena dv D. Kuijper - Ekkebus; Jacqueline dv H. van der Horst - Brasser; Sylvia dv G. Rodts - Rijsbergen; Marijke dv A. Hubregtse - Houthuijzen; Guido zv M. Milot - Landsmeer; Corstiaan zv G. van der Horst - den Engelsman; Adriana dv H. Oreel - Marijs. Ondertrouwd: G. de Koek, 39 j. en J. Somers, 37 j. Getrouwd: L. Corstanje, 24 j. en W. Segeler, 20 j. Overleden: J. Rosier - Bosman, 91 j.; J. Loekemeijer - Schouwenaar, 84 j.; H. Dorleijn - Vermeulen, 79 j.; S. Smits - Borgers, 60 j. Vossemeer. Op dit moderne fruitbe- drijf bekeken zij de stand van de bo men en de vruchten en bespraken onder ling en met de heer van Vossen de teeltmethoden die op dit bedrijf worden gevolgd. Kwadendamme Schieting De handboogvereniging „A.D.L.M." hield haar schieting op de staande wip. Aanwezig waren 82 schut ters van 15 verenigingen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: J. Korstanje van Spes-Nostra te Ovezande. 2e zij- vogel: Jac. Doene van Victoria te Kwa dendamme. le bovenkal: F. Peeters van Vooruitgang te Kwadendamme. 2e bo venka!: A. de Jonge Hz van Willem Teil te Ovezande. le onderkal: Jac. Goense van Zeelaindia te Ovezande. 2e onderkal: P. Verheyke van Zorgvliet te Ellewouts- dijk. le klep: J. Bongers. 2e klep: A. de Jonge-Rijk, beiden van Willem Teil te Ovezande. 3e klep: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek. 4e klep: A. Clarys van Jac. v. Beieren te Goes. 5e klep: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Uitslag van de tweede wip. Deze scbie- ting werd door „Victoria" verzorgd. Het betrof de uitgestelde tulband-schieting van enige weken terug. Er werden 15 prijzen verschoten. lste hoofdvogel: A. Poelman van Zorg vliet te Ellewoutsdijk. 2e hoofdvogel: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendam me. le zijvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande. 2e zijvogel: J. A. Rijk van A.D.L. M. te Kwadendamme. 3e zij vogel: P. Doene; 4e zij vogel: Jac. Doene beiden van Victoria te Kwaden damme. le kal: W. Boutens van Willem Teil te Ovezande. 2e kal: Job. Koens van Victoria te Kwadendamme. 3e kal: M. Oosthoek van Concordia te 's-Heeren hoek. 4e kal: A. Clarys van Jac. v. Beie ren te Goes. Meeste kleine vogels: M. Allemekinders van Victoria te Kwaden damme, 5 stuks. Serooskerke Orgelconcert Op vrijdagavond 6 augustus a.s. geeft de bekende organist Feike Asma een concert op het orgel in de gereformeerde kerk. Westkapelle Strandfigurcn Onder grote belang stelling hield de V.V.V. Westkapelle een wedstrijd in strandfiguren maken, onder leiding van de secretaris van de V.V.V., de heer A. Huibregtse. Door een honderdtal deelnemers en deelneemsters, groot en klein, jong en oud, werden een aantal figuren gemaakt, die het voor de jury. bestaande uit dr. "M. Huygens, voorzitter V.V.V. en eert Duitse en Hollandse gast, ontzettend moeilijk maakte een juiste keuze voor de prijswinnaars te maken. Dr. M. Huygens reikte na afloop een aantal prachtige prijzen uit, bestaande uit taarten, fruitmanden, dozen bonbons enz. MIDDELBURG In verband met diens benoeming tot staatssecretaris van binnenlandse zaken heeft drs. Th. Wester hout zijn bestuursfuncties bij de Stichting Middelburgse Schouwburg en de Stichting Verlichting Middelburg neergelegd. Burgemeester en wethouders zullen de raad maandag a.s. voorstellen in beide vacatures te benoemen de heer M. Hubregtse, die de heer Westerhout als wethouder van Middelburg is opge volgd. kort een begrip, dat ook hier vastere vor men gaat aannemen. Reeds lang verzor gen diverse gemeenten enkele vakantie dagen voor de jeugd die er op zijn geba seerd de jeugd in deze tijd aangenaam bezig te houden. De steeds langer wor dende zomervakanties zijn hieraan niet vreemd, terwijl de jeugd door de wei nige speelruimte veelal op de straat is aangewezen. Dit heeft ook in Axel geleid tot de oprichting van 'n vakantiecomité. Dit comité heeft zich ten doel gesteld nog deze zomer drie dagen voor de jeugd te organiseren en wel een dag per week gedurende de eerste drie weken van augustus. Men heeft deze drie dagen een verschillend karakter gegeven. Eerste week van augustus een teken wedstrijd op straat, film- en vertelmid- dag; tweede week dag naar Cadzand met speciale bussen. De derde week sport dag. De jeugd zal door middel van ge luidwagens tijdig op de hoogte worden gebracht. Tevens zal worden bekend ge maakt voor welke leeftijd en voor welke prijs een bepaalde attractie toegankelijk Medewerkers en medewerksters zijn van harte welkom en kunnen zich mel den bij de leden van het comité: Me vrouw C. Doesburg-Goldhagen, presiden te, mevrouw K. Roelands-van de Net, secretaresse, mevrouw L. Hoorman-Sil- vester, penningmeesteresse, mevrouw F. Pot-Esselbrugge, mevrouw C. van Oeve- ren-Julius en de heer S. van Ham. Ovezande Schieting De handboogvereniging ..Willem Teil" hield haar vriendenschie- ting op de staande wippen. Tijdens dit concours vierde bondssecretaris Raas zijn jubileum. Er waren verschillende Belgi sche vrienden aanwezig om dit te helpen vieren. De jubilaris werd door de bonds voorzitter gelukgewenst, daarna door een afgevaardigde van de Belgische bond en de voorzitter van Willem Teil. Daarna begon de schieting waaraan 72 schutters van 17 verenigingen deelna men. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: H. Rentmeester; le zij vogel: P. Rentmees- loting, beiden van Willem Teil te Ove- Tell te Ovezande. 2e zijvogel: W. Raas van Concordia te 's-Heerenhoek: le bovenkal: Jac. Plat- schorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk 2e bovenkal: C. Remijn van Spes Nostra te Ovezande; le onderkal: H. Rentmees ter; 2e onderkal: E. Rentmeester, na otinlg, beiden van Willem Teil te Ove zande: le klep: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 2e klep: E. Rentmeester; 3e klep: H. Rentmeester, beiden van Willem Teil te Ovezande. Uitslag van de tweede wip: le hoofd- vogel: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; 2e hoofdvogel: A. Poelman van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; le zijvogel: A. de Jonge Hz. van Willem Teil te Ove zande; 2e zijvogel: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme; 3e zijvogel: Alb. Goethals van Westdorpe; 4e zijvogel: C. D. Raas van WTillem Teil te Ovezande; le kal: H, Rentmeester; 2e kal D. Hoon- dert; 3e kal: A. de Jonge Pz.; 4e kal; Sjaak de Baar, allen van Willem Teil te Ovezande. Bezwaar De raad zal woensdag worden voorgesteld een nieuw ontwerp voor het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom van Ovezande vast te stel len. Alleen de heer P. Daaleman heeft, bezwaar aangetekend tegen dit plan, omdat zijn gebouwen volgens het ont werp zullen moeten verdwijnen. B en w. stellen de raad voor het bezwaar niet ontvankelijk te verklaren omdat de heer Daaleman volgens de gebruikelij ke procedure schadeloos zal worden ge steld. Politieverordening Tijdens de jong ste raadsvergadering werd de behande ling van een nieuwe politieverordening op verzoek van de raad aangehouden. Woensdag a.s. zal het ontwerp voor de nieuwe verordening andermaal aan de raad worden voorgelegd. B. en w. hebben het oorspronkelijke ontwerp met twee artikelen aangevuld. Deze artikelen regelen de problemen van de auto wrakken en het ongewenst parkeren op de openbare weg. Biljarten Biljartclub „Marionette* heeft de moeilijke uitwedstrijd naar de Heikant tegen ,,De ruige Toepers" met 1614 gewonnen. Ook de thuiswedstrijd was door „Marionette" gewonnen. De heer P. de Jon je overhandigde een prachtige beker aan de nieuwe voorzitter van „Marionette", E. Taelman, die op zijn beurt „De ruige Toepers" bedankte voor de gezellige en sportieve avond. Hij zelf vond het jammer dat hij geen aan deel had in deze overwinning, daar hij voor het eerst in dit seizoen, dat nu ach ter de rug is, zijn dubbele partij verloor. De uitslagen: O. Boone - G. Boers 11; M. de Block - W. v. Swaal 02; A. Bo- gaert - E. Taelman 20; A. Blommaert - T. Rottier 11, J. Vlasserood - J. v. Overmeeren 11, J. de Smit - B. Tael man 20, B. de Jonje - P. de Kerf 11, A. Vlasserood - J. Schrauwaert 11, P. de Jonje - T. Schauwaert 11, W. de Belie - E. Adam 11, W. Martens - J. de Rijcke 02, J. Boeckeling - W. de Kindt 02, T. de Block - B. Taelman 02, J. Ivens - G. Boers 1—1, P. Valent - V. de Kindt 2—0. Sluis Viswedstrijd In de Damse Vaart werd de eerste van een drietal viswed strijden gehouden voor de schoolgaande jeugd. Dit in het kader van de vakan- tieontspanning voor de schoolkinderen. Winnaar werd Daniël Verleye die meer dan 80 keer een visje wist te verschal ken. St.-Jansteen Benoeming Aan de St. Michaël- school te Sas van Gent werd als on derwijzeres benoemd onze dorpsgenote mej. Cecilia Polspoel. Kapelle Wijziging kerkuren. Bij wijze van proef gaat de Nederlandse Hervormde Kerk in augustus en september 's mor gens twee diensten houden in plaats van een morgen- en middagdienst zoals tot nu toe. De dienst van half drie komt te vervallen. De eerste kerkdienst zal in deze maanden beginnen om 9 uur en de tweede óm half elf. 's Middags is er dan geen dienst. Fruittelers op excursie. Ruim 50 fruittelers uit Kapelle en Biezelinge heb ben een bezoek gebracht aan het fruitbe- drijf van de heer van Vossen te Oud- Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Af oor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland; Klokstraat 1 telefoon 6252 GOEJS Eerste redacteur voor Zeeland F. DE Ll(il tel. 6252 Gues privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W, WOLTERS tel 2377 Hulst privé ?572 Hulst Redacteur voot W est-Zeeuiosch- V laanderen J. PETI1, v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zuid-Bevelano en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes 'Van onze correspondent) Het woord vakantiebesteding is sinds TELETYPE BAARTMANS P. 13 CIC. Zaterdag werden te 's-Hertogenbosch premiekeuringen en wedstrijden gehou den van de gecombineerde afdelingen Zeeland, N.-Brabant en Limburg. Hoe wel de jonge afdeling Zeeland slechts met vier pony's aanwezig was op een totaal aantal inschrijvingen van meer dan 200, werden tocth vele prijzen be haald. In de rubriek 5-t.e-m. 7-jarige mer ries zonder veulen grote maat was een le premie voor Interscaides Kokette van D. J. van der Have te Kapelle 2e premie voor Pipers Waite Molly; 3e premie voor Mockbeggar Sue, bei de van A. J. B. Hammink te Goes. Bij de keuring om het kampioenschap van 5- t.e.m. 7-jarige merries, grote en kleine maat wist Interscaldes Kokette hst kampioenschap te behalen. In de wedstrijden onder het zadel wer den de volgende prijzen behaald: Dres suur beginnelingen: Albertin v.d. Ha ve, 4e prijs met Kokette; springen be ginnelingen: 3e prijs voor Han Ham mink met Molly; Steeple Ohase; le prijs voor Han Hammink met Sue Bij de fokmerries onder het zadel werd Interscaldes Kokette met Albertin v. d. Have eerste en Mockbeggar Sue met Han Hammink zesde. Bij de mooiste rijponnies werd een 3e prijs gewonnen door Pipers Waite Mol ly met Arend Jan Hammink. Een fraaie collectie bekers en linten werd mee naai* Zeeland gevoerd! (Van een onzer verslaggevers) BREDA Gistermorgen heeft de 27- jarige Bredanaar A. L. zich bij de po- litie gemeld, met de mededeling dat hij zijn bij hem op bezoek zijnde schoon vader, de uit Schiedam afkomstige heer De J- (47), met een bijl te lijf was ge gaan. Hij had wroeging gekregen. D* schoonvader en de jongeman hebben een twistgesprek gevoerd over een oude kwestie. Dit liep echter zo hoog op, dat L. een bijl greep en de Schiedammer met de achterkant tegen het hoofd sloeg. L. verliet daarna zijn woning en gooide de bijl in de Tramsingel. De Bredase brandweer heeft daar gisteren bijna drie uur lang zonder resultaat naar ge dregd. De heer De J. kon na in het zieken: huis verbonden te zijn naar huis terug keren. A, L. zal poging tot zware mdshande: lin.g ten laste gelegd worden. (Van een onzer redacteuren) GOES Nog juist voor de bouw vakvakantie is de nieuwe provin ciale weg tussen 's-Heerenhoek en het Zuid-Sloe voor het verkeer opengesteld. Het stuk Zuid-Sloe Oost-Souburg was reeds eerder vrijgegeven. Het Zuid-Sloe is nu, zowel in de richting Vlissingen als in de richting Goes, voor een be langrijk deel ontsloten. Tegelijker tijd is een snelle verbinding ont staan tussen de Zak van Zuid- Beveland en het zuidoostelijk deel van Walcheren. Op bijgaande situatietekening is het nieuwe stuk van de provinciale weg met pijl aangegeven. Na de bouwvakantie zal bij Oost-Sou burg de laatste hand worden gelegd aan de aansluiting van de provinciale weg uit het Sloe op de nieuwe rijksweg tus sen Nieuwland en Vlissingen. Het stuk Oost-SouburgVlissingen van deze nieuwe rijksweg zal waarschijnlijk over vier weken in gebruik genomen kunnen worden. Vanaf 's-Heerenhoek zal dan een buitengewoon comfortabele verbin ding met Vlissingen zijn ontstaan. De nieuwe provinciale Sloeweg mondt nabij 's-Heerenhoek uit op de Stoofweg. De Sloeweg zal (zie stippellijn) van hieruit worden doorgetrokken in de richting van 's-Heer Arendskerke waar hij in één lijn verbinding zal krijgen met de bestaande rijkweg 58. De Provinciale Waterstaat hoopt nog dit jaar een begin te kunnen maken met de grondaankopen voor dit stuk Sloeweg. Op zijn vroegst eind volgend jaar zal een begin kunnen worden gemaakt met de pitvoering van deze doorverbinding naar rijksweg 58. Daarnaast ligt het in de bedoeling een geheel nieuwe provinciale weg aan te leggen tussen 's-Heerenhoek en Ove zande. Deze nieuwe weg zal pal ten westen en ten zuiden van 's-Heeren hoek om in de richting van Ovezande lopen. Provinciale waterstaat is begon nen met de vaststelling van het tra- cee van deze nieuwe provinciale weg. De stippellijn op bijgaande tekening geeft een idee van hoe de weg zal gaan lopen. In dit gehele kader is van belang de doorverbinding van de provinciale weg van 's-Gravenpolder in de richting van Kapelle. Deze weg zal de bestaande rijks weg 58 moeten ontmoeten ter hoogte van Dijkwel (Vierwegen). Het kleine stukje stippellijn op bijgaande tekening (rechts) is echter buitengewoon moeilijk in een dóórlopend streepje om te zet ten.. Provinciale Waterschap heelt de ver betering van dit stuk weg al sedert 1956 in voorbereiding. De plannen lopen ech ter vast op problemen van financiële aard. Zij nog vermeld dat gedokterd wordt aan een nieuwe aansluiting van de pro vinciale weg Heinkenszand - 's-Heer Arendskerke op de bestaande rijksweg. Deze zaak ligt zeer ingewikkeld in ver band met het feit dat de nieuwe rijks weg tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand zal komen te liggen. AkoMu, I &J0 Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JON(, tel. 2377 Hulst Prijs vooi losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland 1 0.18 oei mm 1 mm ingezonden mededelingen ï'1 mm gewone advertenties Bij contract aanzleni-ike reductie .Kleintjes": 8 regels oi minder f l.— elke regel meer f 0,24. Als één regel gelde letters en/ot ieestek ons Bi,4 plaatsmg ooK in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld 1 Is (Van onze correspondent) Op de keper beschouwd teas het gisteren niet eens zo'n slecht weerGoed, het regende, maar niet zo hard als het kant. Wat het mor gen zal zijn weten we nog niet. Waarschijnlijk regent het. De men sen op deze foto waren feitelijk gekomen om naar een voetbalwed strijd te kijken, maar toen de scheidsrechter zijn openings signaal gaf begon het te regenen. En niet zo zuinig. Voor de wedstrijd goed en wel begonnen was werd ze af gelast. Het heeft er even op gele ken, dat een klein hogedrukgebied (de twee lieren links onder op de foto bevinden zich er juist midden in) de sportliefhebbers alsnog in staat zou stellen wat te zien voor hun goeie geld. Jammer, toen de scheidsrechter uoor de tweede maal zijn mannen het veld op stuurde begon het weer te rege- nen. Enfin, hij heeft nog vier keer gefloten, maar het blééf regenen. Vandaag zal het wel weer zo zijn. Wordt u daar nou ook zo chagrij nig van? (Van een onzer verslaggevers) HULST In het jaarverslag over 1964 van de Stichting Centrale Plattelands- bibliotheek voor Zeeland wordt o.m. op gemerkt: „Van uitzonderlijk belang voor een doelgerichte aanpak van het biblio theekwerk in ons gewest was de ver heugende omstandigheid, dat na de toe treding van het Christelijke Jongeren Verbond thans met uitzondering van de Katholieke Centrale voor Lectuurvoor ziening alle bibliotheekhoudende organi saties in ons gewest in één plattelands centrale zijn gebundeld. Deze bundeling geeft de basis voor een efficiënte en moderne lectuurvoorziening in de gehele provincie. Het streven van het bestuur blijft er op gericht ook met de Katholieke Centrale voor Lectuurvoorziening tot samenwerking te geraken." Van de zijde van de Katholieke Cen trale voor Lectuurvoorziening, die sedert kort is omgedoopt in het Katholiek Bi bliotheek Centrum, heeft voorzitter mr. dr. A. J. J. M. Mes desgevraagd het volgende commentaar geleverd: „Vanaf 1953 reeds is ons streven er op gericht tot een bepaalde vergaande samenwer king of zelfs fusie te komen. Het gaat er daarbij maar om, dat de samenwerking bestuurlijk goed tot haar recht komt en dat er waarborgen komen voor de boe ken vo or zien ing. Volgens mr. dr. Mes worden voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen van katho lieke zijde reeds voorbereidingen getrof fen om tot de beoogde samenwerking te komen. Ook voor Midden- en Noord- Zeeland achtte hij het samengaan vrij _;emakkelijk te verwezenlijken. Voor wat Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft is de wil tot samenwerking eveneens aanwe zig. Omdat het Katholiek Bibliotheek Centrum hier echter reeds een wijd ver takte organisatie heeft opgebouwd zullen diepgaander besprekingen nodig zijn om in dit gebied tot een vorm van samen werking te kunnen komen. Overigens zal het Katholiek Bibliotheek !entrum begin augustus in Hulst een nieuwe bibliotheek openen. Deze komt in de plaats van de parochiebibliotheek, die voorheen in het klein patronaat was ondergebracht. Het boekenbezit van de bibliotheek in Hulst zal ongeveer 3000 bedragen; dat is het dubbele van het aantal boeken dat de parochiebibliotheek ter beschikking had. De nieuwe biblio- ;heek is gevestigd in de Bontehonds/traat 21-23. Zij is de derde bibliotheek van net Katholiek Bibliotheek Centrum. De andere staan in Terneuzen en Klooster- zande. CADZAND De achtste Schorrël bloemrit van de V.V.V. is een groot suc ces geworden, zowel wat de deelname be- - treft als het vlot en soepel verloop van - de organisatie. In totaal waren er 60 deelnemers en de rit voerde door een landelijk gedeelte van de W.-Z.-Vlaan- deren. De deelnemers kregen daarbij de gelegenheid om in Sint-Kruis in café De Vos op .adem te komen. Burgemeester J. A. Leenhouts van Cadzand reikte 1 's avonds in hotel Du Commerce de prij. 8 zen uit, na een inleidend woord van de heer G. J. van Oorschot, waarn. voorzit ter van de W.Z.A. De beker van het gf meentebestuur voor de best geklasseerd automobilist was voor H. van den Herbi uit Biervliet; de best geklasseerde brom fietsberijder was H. Cappon uit Cadzand en de badgastenprijs ging naar mevr. P. M. van Woerden uit IJselstein. De verdere uitslagen luiden: 2 mevr. Uil, Schóondijke, 9; 3 H. Boek: hout, Oostburg, 10; 4 mej. G. de Jong, Cadzand, 10; 5 C, Kolijn, Schoondijke, 11; 6 mevr. Van Woerden, 13; 7 Van Tiggelen, Biervliet, 13; 8 A. Ceulenaere, Biervliet, 13; 9 J. Haartsen, IJzendijke, 16; 10 L. Basting, Zuidzande, 20; 11 W. de Bruijne, Cr *^nd; 12 J. Aers, Oostburg, 23. mfietsen: 2 J. Notebaert, Breskens, 17: 3 A. Buijze, Cadzand, 37; 4 A. Bril, Cadzand, 40. 'Van onze correspondent) GOES. Beneden 60 cent per kg zul len in het komende seizoen op de Ne derlandse veilingen geen bramen ver kocht mogen worden. Dat is de ophoud- prijs die is vastgesteld door het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilin gen. Wanneer eventueel deze prijs niet ge maakt kan worden, worden de bramen uit de markt genomen en de teler krijgt dan een vergoeding van eveneens 60 cent per kg voor de kwaliteiten I en II. Er zal dit seizoen van de bramen geen heffing worden ingehouden. In ons land zijn slechts enkele centra waar de bramenteelt van betekenis is. Het belangrijkste gebied is Kapelle-Bie- zelinge op Zuid-Beveland. Verder zijn er ook nog al wat bramen in de Bomme- lerwaard met Zaltbommel als centrum. In Kapelle en omgeving staat het gewas er over het algemeen goed voor. Wel zal het seizoen belangrijk later zijn dan in voorgaande jaren. mr. dr. A. MES ..diepgaande besprekingen.. GRIJPSKERKE Op het bedrijf van de heer K. Poppe te Grijpskerke is za terdag een provinciale veebeoordelings- wedstrijd gehouden. De organisatie be rustte bij de 3 plattelandsjongerenorga nisaties in Zeeland, t.w. de P.J.G.Z., de C-P.J. en de R.K.J.B De jury bestond uit: C- den Engelsen. Goes; W. van Sluijs, Roosendaal; Js. Vos, Koudekerke. De uitslag was: 1 A. de Visser, Aag- tekerke (PJGZ) 126,5 p., 2 J. de Lange. Ritthem (CPJ) 122 p.; 3 P, de Visser. Aagtekerke (PJGZ) 121 p.; 4 S. Simon- se, Koudekerke (CPJ) 119 p.; 5 S. Mal- jaars, Zoutelande (PJGZ) 111 p.; 6 J. Karelse, Koudekerke (CPJ) 108 p.; 7 K. Coppoolse, Oostkapelle (CPJ) 106 p. 3 D. Rijstenbil, Scherp enisse (PJGZ> 103 p.; 9 M. Lindhout, Poortvliet (PJGZ) 99,5 p.; 10 A. Abranamse, Serooskerke (CPJ) 98 p. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. Roelse, vice-voorzitter van dr PJGZ. GOTENBURG (UPI) Ole Mad sen, de Deense international dit on langs een contract heeft getekend met Sparta uit Rotterdam, heeft zijn nieuwe club zondag in Goten- burg voor het eerst aan het werk gezien. Sparta speelde tegen Oergryte uit Gotenburg gelijk: 1-1. Sparta lieeft deze wedstrijd te veel het accent op de verdediging gelegd en men speelde veel te wei nig over de vleugels. Toch ben ik ervan overtuigd dat deze ploeg veel beter kan spelen, trouwens, Sparta mistp drie van haar beste spelers", zo zei Madsen, de schietgrage mid denvoor van het Deense elftal na af loop. Hij voegde er nog aan toe dat Mj begin augustus naar Nederland zal vertrekken om de club van Spangen te komen versterken. Madsen heeft tot dusver altijd als amateur ge speeld. BREUKELEN N.O.I.B J. Hoek- man, Krabbendijke; K. de Jonge. Ter- neuzen; S. van Grieken. Goes; K. de Waal, Sluiskil; A. Lens,' Middelburg. KRUININGEN Openbare Uloschool: Mej. C. Slabbekoorn, Hansweert; mej. D. Stijger, Rilland; mej K. Kanaar, Yer- seke; mej. J. Weststrate, Waarde; mej- H. Openneer, Kruiningen; mej. L. Ver- ha-ge, Hansweert; dhr. D. Pieterse, Krui* ningen. BREDA E.N.S.A.I.D. Coupeuse-leid ster: E. Jobse te Domburg en C. Minder- houd te Aagtekerke. Voor coupeuse: A. Wisse te Meliskerke en S. Minderhoud te Aagtekerke. Voor costumière: L. Janse te Domburg. BREDA St.-Franciscuskweekschool. C-cursus lichamelijke oefening l.o.: mej. A. H. M. v. d. Velden, Tilburg, mej. M. A. C. de Wijs, Tilburg, mej. C. Siebelt, Klundert, de heren P. A. v. Hassel, Til burg. J. Westplate, Goes, J. M. Poulus, Steenbergen. Morgen, woensdag 28 juli: Hansweert 1.35 en 15.01 uur; Terneuzen: 1.59 en 14.21 uur; Vlissingen: 1.26 en 13.53 uur: Wemeldinge: 3.11 en 15.42 uur. 'Van onze correspondent) KAPELLE. In verband met de be grafenis van de fruithandelaar J. A. van Langevelde a.s. woensdag te Krabben dijke, hebben de Zuid-Bevelandse veilin gen voor die dag een wijziging gebracht in de aanvangsuren van hun fruitver- kopen. In Krabbendijke zal 's morgens om 9 uur de veiling worden gehouden. Bij de veiling in Goes wordt om half elf ge veild en in Kapelle-Biezelinge wordt geveild om half twaalf. Aan de telers is verzocht hiermede rekening te houden bij hun fruit aanvoeren op deze dag. iOES Grand 20 uur Allez France, a.l. HULST G. Lij baart 15 uur Vakantieschletl OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Dat doet een daDU niet, 14 j. TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur De leeuw va! Syracuse, 14 j. KLOOSTERZANDE ,.Bij Tanny" 15.30 uur Vakantiescnie- ting. LAMSWAARDE H. Claessens 15 uur Vakanti-e-bekei* schieting. AXEL Café Benelux 16 uur Vakantieschieung- OOSTBURG Ledel 20 uur Dat doet een dome iue 14 jaar GOES Grand 20 uur Hup Frankrijk, a.L STOPPELDIJK Jo Vernimmen 15 uur Vakantiescnien11*' iv... 1 (Van onze c| BIERVLIET maandag weer de den voor nieuweling! reden die flinke be Bij de nieuwelinge1 Hordijk, terwijl bij i de momenteel sterk j dende Theo Schouv Laatstgenoemde dem voor het einde zo fe zyn wiel kon houdt kwam Luppers vele Een gerenommeerd heeft daarna voor gezorgd. Reeds kort J Bot uit Oude Tonge opgewacht door zijnj tionaal kampioen tandem heeft daarna in het werk gesteld rein te herwinnen m?| peloton reed n.l. in Mayenburg reeds vai1*] haal was gegaan. Ma: I alleen aan de leidinl door de samengebundl RIVIERE DU LO ronde van Saint Lau ronde van Canada g begonnen met een etappe van Matane Loup. Zestig coureur^ ploegen, kwamen aan van St.-Laurent duu telt 18 etappes en gaa van 2500 kilometer. E beheerst door de Bel twee man in de kopgr beide overigen zaten een achterstand van De overwinning wS dige Roger Seghers, d aflegde in 5 uur 4 conden. Tweede werd Jan Dudra, derde de Willy Huyvaert won de spurt van een gre Canadees Joe Jones, Dhaene en de Pool M In de eerste etappe harde wind bijzonder zich van de Nederlar de Brabander Piet I weerd. De overige Zeeuw Dies Kosten Ad van Kemenade et Henk Peters, spandei matig in. 135-186. Theofiel leg volledige bekentenis Lambik veegt hem de tel uit. Ondertussen fli tante Sidonia Jerom t< zij het er met Lambik afgebracht. Jerom ka niet laten er een pla opmerking over te waarop tante Sidonia verlegen blozend af- Als Lambik vertelt w; de toverstaf zag liggei zelt Jerom geen ogenb' rept zich het kasteel

de Stem | 1965 | | pagina 2