R.-k Bergen op Zoomse voor erepenmn: Korneel Slootmans Behoefte aan periodiek contact met middenstand IN STR VEEL LOF VOOR PERSOON EN WERK Oudheidkundige vondsten in Haamstede en Cadzand te Geldrop en Tilburg gaan samenwerken Schip botst tegen trein ZUID-BEVELAND GOES R.-k. kleuterklas in Zuid Kruiningen Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE SEB. BLOMMAART HULST Inbraak St.-Jansteen DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Fa. Julia v. d. Walle Onderzoek van R.O.B. PIJN VERDRIJVEN KAN ELEKTRISCH HERENKOSTUUMS Bèr Pluym St.-Jansteen Tel. 3179 HERENCONFECTIE „FIRST MAN" Fa. Julia v. d. Walle LUCTOR voor al uw autobanden TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 Sluis Dagblad De Stem N.V. SLAVENBURG'S BANK Bü Man aangehouden in verband met botersmokkel Doktersdiensten Dierenartsen Tennis Dames voor interland B. en w. van Vlissingen „Kwestie 29 april laten rusten" Grote hulde in Markiezenzaal HOOG WATER Vandaag W ielerwedstrijden in Zeeland Morgen Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 EXAMENS Maandag Echte vri in oecume gees Plezierva; met veerh „Prinses Ir de S P D.-1 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 JULI 1965 (Advertentie) Het nieuwe katholieke kleuterschooltje in. Goes-Zuid zal niet voor september klaar kunnen zijn. Daarom zal voorlopig een kleuterklasje worden ingericht in het Wit Gele Kruisgebouw tegenover het St. - J ohannazi ekenhuis. In dit klasje zullen dertig katholieke kleuters uit Goes-Zuid opgenomen kun nen worden. In verband met de openstel- lingstijden van het consultatiebureau ji dit Wit Gele Kruisgebouw zullen de kleu ters elke woensdagmiddag en om de veertien dagen een vrijdagmiddag vrijaf hebben. Het klasje zal worden geleid door me juffrouw W. Boonman. De drie kleuter klasjes in de Wijngaard straat zullen door het een en ander wor den teruggebr? cht tot twee. De kleuters uit de Nachtegaallaan en de Valckeslot- laan, die altijd in de Wijngaardstraat naar school gingen, zullen in september de kleuterklassen in de Tulpstraat gaan bevolken. Gouden priesterfeest Oud-deken R. Nieveen van Dijkum zal op 15 augustus a.s. zijn gouden priesterfeest vieren. Bij gelegenheid daarvan zal hij in de pa rochiekerk een plechtige Latijnse hoog mis opdragen. Deze zal om negen uur be ginnen. 's Middags zal de oud-deken re cipiëren. Voetbalwedstrijd Zondag zal het eerste elftal in de sterkste opstelling uit komen tegen het eerste elftal van de Bel gische voetbalclub „The White Boys" uit St. Niklaas. Dit is een zg. buurtelftal met bijzonder goede kwaliteiten. In het ver leden wisten „The White Boys" zelfs prof-voetballers hun wil op te leggen. Het zal dan ook geen sinecure zijn van leen dergelijk elftal te winnen. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons gekocht zijn, in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16 HULST Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in het gebouw van de NCB aan het station. Mfen verschafte zich toe gang door het verbreken van een ruit. Er wordt niets vermist. Beiaardconcert. Vandaag zaterdag van 17 tot 18 uur wordt er een beiaard concert gegeven door de stadsbeiaardier mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm. Tragel afgesloten Nu de Tragel de finitief voor het verkeer is afgesloten en het verkeer van en naar Hulst via al lerlei kronkelwegen wordt omgelegd, ziet men echt, dat het verkeer aan de sukkel is. Velen vragen zich dan ook af, waarom een mooie verbindingsweg met een pracht verlichting zo maar ineens over bodig wordt gemaakt Als de rondweg om Hulst volledig klaar is, kan een en ander misschien een verbetering blijken, maar men zal de Tragel node missen. VOOR EXCLUSIEVE Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21 -23 HULST UTRECHT (A.N.P.) Een uniek ongeluk, een botsing (of aanvaring?) tussen een trein en een binnenvaartschip, speelde zich gisteren bij de Vinkbrug in Leiden af. Resultaat: een trein die van Amsterdam onderweg was naar Rotterdam mist aan één kant elf treeplanken. Omstreeks acht uur zag de brugwachter van de Vinkbrug in het water van de Oude Rijn heel langzaam het Rijnschip „Pieternella" naderen. Het lag hoog op het water, want de 483- tonner was niet geladen. Aan het roer stond een man en voor op stond een jongeman met de trossen in de handen. Allel wees er op dat het schip, in af wachting van het openen van de brug zou gaan afmeren. Waar schijnlijk is het toch te dicht de spoorbrug genaderd, want toen de trein uit Amsterdam de brug passeerde werden aan één kant van de trein elf treeplanken door de steven van het schip af- gegrist. Het ongeluk was vol gens de spoorwegen waarschijn lijk mede een gevolg van het feit dat het ongeladen schip hoog op het water lag. Het schip liep enige schade op aan de voorsteven. De trein kreeg ook enige plaatschade. CHICAGO (U.P.I.) Dr. John Mul lan, professor in de chirurgie aan de universiteit van Chicago, heeft een nieuwe methode ontdekt om ernstige pijn te verdrijven zonder gebruik te maken van verdovende middelen. Om de pijn te verdrijven is een zeer nauwkeurige, twee uur durende opera tie nodig. Men drijft een uiterst dunne naald onder geleide van röntgenstralen in het ruggemerg van de patiënt, waar op het ruggemerg door middel van een zeer zwakke elektrische stroom wordt gestimuleerd. Volgens professor Mullan verdwijnt de pijn binnen een minuut, zonder de zintuigen aan te tasten. AMERSFOORT De rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek heeft oudheidkundige verkenningen in Cadzand en Haamstede gedaan. Over de resultaten daarvan deelt genoemde rijksdienst het volgende mede: Cadzand: Nabij de monding van het Zwin is een gepatineerd, bewerkt stuk vuursteen gevonden. Voorlopige datering door de heer A. Bruijn (R.O.B.) wijst op nousterien. Haamstede (gem. Westerschouwen) Het onderzoek op het terrein van het kasteel Haemstede is thans afgesloten. Noch van het grafveld, noch van de be woning uit de Romeinse tijd zijn gedu rende de campagne belangrijke over blijfselen teruggevonden. Aan de voorzijde van het gebouw, tus sen de brug en de linker toren, wer den funderingen blootgelegd, die hoofd zakelijk behoorden tot bouwsels bekend uit de afbeeldingen van Hildernisse en anderen. Tijdens de herstelling van de kade muur aan de zuidzijde (de achterzijde) bleek het mogelijk om de afsluiting van de reeds het vorigie jaar teruggevonden westelijke vleugel wat nauwkeuriger te bekijken. Verschillende aanvullingen kon den aan de plattegrond worden toege voegd. Het meest verrassende was wel de ontdekking van de grondslag van een ronde hoektoren op de zuidwestelijke hoek. Een toren overigens, die oorspron kelijk niet in de bedoeling heeft ge lagen en die dus niet gelijktijdig is met de westvleugel, maar uit een later tijd perk. Een dwarssleuf in de kelder van het oudste deel van het bestaande complex leverde de zo lang gezochte gegevens op voor een betrouwbare datering van de kasteelbouw- Onder de bouwlaag van deze rechthoekige woontoren kwam Sieg- burgs steenwerk uit het midden van de 14e eeuw te voorschijn. De stichting van het bestaande kasteel te Haamstede moet omstreeks 1340 hebben plaatsge vonden. Wellicht heeft Floris van Haem stede, zoon van de bekende Witte, het doen bouwen. De merkwaardig westelij ke vleugel met zijn diepe nissen voor opstelling van geschut moet waarschijn lijk op rekening van Lodewijk van Brug ge, heer van Gruithuizen eigenaar sedert 1456 gesteld worden. (Advertentie) (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE nu naar Bierkaaistraat 21 -23 HULST TILBURG De wollendekenfabriek Nederland n.v. te Geldrop en de wollen dekenfabriek S, de Cock en Zonen n.v. te Tilburg hebben besloten tot een zeer nauwe samenwerking. Het doel van deze samenwerking is het verwezenlijken van een hogere produktiviteit door algemene concentratie van de produktie in Geldrop, waardoor tevens meer intensieve aandacht kan worden gegeven aan research en pro- dukt. Beide ondernemingen blijven ech ter een zelfstandig commercieel bedrijf. Het ligt in de bedoeling het in Tilburg werkzame personeel grotendeels in Gel drop onder te brengen. (Advertentie) (Advertentie) Benoemd. Tot onderwijzeres aan de r.-k. jongensschool te Sluis is met ingang van 1 september benoemd mej. L. Mets, vroeger te Sluis woonachtig. Carillonconcert Het wekelijks caril lonconcert werd deze week woensdag gegeven door prof. E. Delmotte, dit in verband met de viering van de onafhan kelijkheidsdag in België. Er werd werk ten gehore gebracht van Bizet, Mendels sohn, Massenet, Delmotte e.a. en daar naast waren er enige volksliederen te be luisteren. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-VIaarderen: Steenstraat 14, TeletooD 2377, Hulst voor Walcheren en 'duid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 1572 Hulst Redacteur oooi W est-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland t 0.18 oer mm 1 mm Ingezonden mededelingen Ï'- mm gewone advertenties Bij contract aanzlenl'ike reductie „Kleintjes": 3 regeJs of minder t 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en t 0.60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BANKBOEKJES Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 (Van een onzer verslaggevers) BREDA In verband met het on derzoek, dat, zoals wij gisteren reeds meldden, de rijkspolitie te Geertruiden- berg onlangs heeft ingesteld in een land- bouwschuur aldaar, waar een vrachtwa gen met 2 ton smokkelroomboter werd aangetroffen, is een zekere G. van T. uit Hank aangehouden. Van de betref fende 77 pakjes boter in de vernuftig geconstrueerde dubbele bodem van de wagen waren de nummers en de merken reeds verwijderd. Van T. verklaarde ech ter van niets te weten, hetgeen bevreem ding wekte, aangezien hij in het bezit was van een aankoopkwitantie van 77 pakken botsr. Bij Van T. thuis werd bovendien een grote hoeveelheid pape rassen gevonden, die op botersmokkel be trekking hebben. In samenwerking met de douaniers te Ulvenhout werden de partij boter en de paperassen in beslag genomen. Van T. is inmiddels voor de officier van Justi tie in Breda geleid. De medische diensten, zijn dit week einde als volgt geregeld: Terneuzen: dokter v. d. Griek. Kloosterzande: dokter Buwalda. Aardenburg en Oostburg: dokter J. Hage te Aardenburg, tel. 01177-366. Cadzand. Retranchemcnt, Sluis en Zuid- zande: dokter Bom te Cadzand. Axel: dokter Boor. Middelburg: dokter De la Haijze, tel. 4345 of 3543. Vlissingen: dokter de Greef, tel. 2121 (tot zondagmorgen 8 uur), dokter G<rippe- ling, tel. 2190 (zondag). Goes: dokter v. d. Werff, tel. 7451. Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet, tel. 01105-203. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dok ter Wöstmann, tel. 01195-450. Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lu cas Luyckx, tel. 01105-280. 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Heinkenszand: dokter v. Maanen, tel. 01106-234. Kruiningen, Hansweert, KrabbendijKe en Rilland-Bath: dokter Kamps, tel. 01135- 343 en dokter De Beij. tel. 01130-344. Apothekers: Goes: Geirnaerdt, tel. 5255. Middelburg: Ringeling, tel. 2538. Terneuzen: Harnann, tel. 2060. Vlissingen: v. d. Kleine Mulder, tel. 2730. De volgende dierenartsen nemen waar: Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nij5. te Hulst. Sas van Gent, Axel en Zaamslag: dokter J. Janssen te Axel, tel. 01155-488. West-Zeeuwsch-Vlaanderendokter W. v. Veen te Oostburg, tel. 01170-2693. Zuid-Beveland: dokter Boneschanscher, tel. 01130-233. TWEE ARBEIDERS zijn vrijdag gedood en drie andere gewond bij een ont ploffing in een vuurwerkfabriek te Trig- giano, Italië. DEN HAAG (ANP) Zaterdag 31 Juli en zondag 1 augustus wordt Royan aan de monding van de Glronde de dames-tennisinterland Frankrijk-Neder land gespeeld. De Nederlandse ploeg bestaat uit Bet, ty Stove, Elly Krocké, Trudy Groen man, Els Spruyt en Jenny Ridderhof. Non-playing captain is mevr. G. Blaissé. De Frangaises verschijnen (zeer sterk) met Frangoise Durr, Jeanine Lieffrig, Jacqueline Rees-Lewis, Monique Sal- fati, M. Boulle en E. Terras. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. Burgemeester mr. Kolff las tijdens de jongste vergadering van de gemeenteraad een verklaring voor over het overleg, dat heeft plaatsgehad tussen hem, het raadslid Oosterhuis (WD) en enkele andere raadsleden aan gaande een kwestie, die zich heeft voor gedaan tijdens de raadsvergadering van 29 april jl. Waarnemend voorzitter Gil- lisen Verhage ontnam toen, bü de behan deling van een voorstel over de verkoop van grond in de omgeving van het stad huis, het woord aan de heer Oosterhuis. Volgens de waarnemend voorzitter waren de opmerkingen van de heer Oosterhuis destijds niet ter zake doende. De kwestie is tevens besproken in aanwezigheid van b. en w. en het seniorenconvent. Het re sultaat van het overleg is geweest, dat hetgeen op 29 april is voorgevallen, ver der met rust gelaten zal worden. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De gemeente archivaris van deze plaats, de heer C-. J. F. Slootmans voor de Bergenaren Kor- neel Slootmans heeft in de fraaie Mar kiezenzaal van het Bergen op Zoomse stadhuis, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, als zo danig afscheid genomen. De hiertoe ge houden receptie groeide uit een een groot se huldiging. De tien sprekers van deze bijeenkomst getuigden allen van een bij zonder grote waardering voor het werk van de heer Slootmans. Het belangrijkste moment van de huldiging was echter de uitreiking van de erepenning van de ge meente Bergen op Zoom door burgemees ter ir. L. Peters aan de heer Slootmans. Door de toekenning van de zilveren, van inscriptie voorziene penning, is Kor- neel Slootmans nu ook officieel offi cieus was hij het immers al lang toe getreden tot de mensen, die zich voor Bergen op Zoom bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Burgemeester ir. L. Peters sprak er In zijn rede tot de heer Slootmans zijn vreugde over uit, dat hij nog juist in de gelegenheid was om als burgemeester van de gemeente-archivaris afscheid te nemen. Hij merkte ook op, dat hij vanaf de eerste dag sinds zijn ambtsaanvaar ding tot nu toe nauw met de scheidende archivaris heeft samengewerkt. Het eerste werk in dit gezamenlijk ver band geschiedde reeds in de eerste week van ir. Peters' burgemeesterschap in Ber gen op Zoom, toen hij samen met de heer Slootmans naar het ministerie trok om teruggave van het Markiezenhof aan de stad Bergen op Zoom te bepleiten. „Vooral door de grote activiteit van de beer Slootmans heeft deze kwestie zijn beslag gekregen", zei de burgemeester, die meende dat als straks het Markiezen hof in zijn glorie zal zijn hersteld, dit voor de heer Slootmans een monument zal zijn van de liefde voor zijn vak. Burgemeester Peters schreef de heer Slootmans ook een groot begrip toe voor heden en toekomst en een grote liefde voor zijn vaderstad. Na nog een algemene betuiging van waardering aan het adres van de heer Slootmans te hebben gericht en hem te hebben bedankt voor de uitmuntende wij ze waarop hij zijn taak heeft vervuld, hoopte burgemeester Peters dat het de heer Slootmans gegeven mag zijn nog veel te kunnen bijdragen tot een harmo nische ontwikkeling van Bergen op Zoom. Spijt De gemeentesecretaris van Bergen op Zoom, mr. J. Kuijpers, die namens het ambtenarenkorps van de gemeente sprak toonde zich er dankbaar voor, dat zijn kennismaking met de heer Slootmans in 1930 tot een grote vriendschap is uitge groeid. Vervolgens schetste hij de verschillen de activiteiten van de scheidende archi varis. In het bijzonder bracht hij de prettige relatie tussen de heer Slootmans en de andere gemeenteambtenaren naar voren. „Het spijt ons, dat de gestelde leeftijdsgrens het u niet mogelijk maakt uw ambt nog langer te vervullen, aldus mr. Kuypers. Voorbeeld Mevrouw D. Grosveld-van Balen noem de namens het speciaal voor deze gele genheid opgerichte huldigingscomité de heer Slootmans een voorbeeld, raadgever en wegwijzer voor het gewest. „U deed dit, omdat u zoveel hield van Bergen op Zoom, het Markiezaat en Brabant" meen de de spreekster. Zij bracht ook naar voren, dat de moeite van het comité om speciaal ter gelegenheid van dit afschid van de heei Slootmans een door hem geschreven werk over Bergen op Zoom te laten uitgeven veel weerklank heeft gevonden, zelfs in het buitenland. De gemeente Bergen op Zoom bestelde zelfs 100 exemplaren van dit boek, dat de scheidende archivaris nu officieel door het comité kreeg aan geboden. Bovendien werd hem door me vrouw Gros-veld een bibliografie van ai zijn publikaties in leer aangeboden. Door deze in totaal 278 publikaties heeft C gelegenheid van dit afscheid van de he gemaakt in het land en de Bergenai zelf bewust gemaakt van het glorieri. verleden van de stad en de waarde van in de huidige tijd. Tot mevrou Slootmans zei mevrouw Grosfeld, dat zj. voor haar man, die sfeer en rust heefi weten te scheppen, die hem kans gaf zo veel voor de gemeenschap te doen. ,,U wist al 38 jaar geleden dat roem bij Slootmans hoorde", oordeelde deze spreekster, die hierbij wees op de roem die de heer Slootmans door zijn werk zaamheden heeft weten te verwerven. Mr. II. Hardenberg, algemeen ryksar- chivaris van Nederland uit Den Haag noemde de heer Slootmans ook een voor beeld als archivaris. Hy zou hem graag betitelen als ere-archivaris, een aandui ding, die men in België kent. Mr. dr. J. Smit, de hoogbejaarde oud rijksarchivaris van Noord-Brabant, die nóg de leermeester van de heer Sloot mans is geweest, vond, dat die scheidende archivaris de eerste echte archivaris is geweest. Image Drs. C. Lolimann, streekarchivaris te Etten, meende als voorzitter van de Bra bantse kring van gemeente- en streek archivarissen dat een van de hoge ver diensten van de heer Slootmans is ge weest het creëren van een andere image van de archivaris, dan vroeger. Men dacht toen n.l. aan een archivaris als een wereldvreemd personage, dal steeds maar in de archieven zit te snuf felen, maar de heer Slootmans heeft ge toond, aldus deze spreker, dat een archi varis wel degelijk iemand kan zijn, die midden in het leven staat. Hij bracht ook log even in herinnering de moeilijke om- tandigheden waarin de heer Slootmans ijn positie begon op te bouwen. Ook schetste hij de collegiale omgang van de neer Slootmans met de andere archiva rissen in Noord-Brabant, die altijd van zijn kennis en ervaringen konden profi teren. Nestor van de Brabantse archi varissen, zo werd Korneel Slootmans door drs. Lohmann genoemd. Prof. dr. E. Sabbe, algemeen rijksar chivaris van België meende als' voorzit ter van de internationale archiefraad dal het Bergen op Zoomse archief interna- Ook mevrouw Slootmans werd in de hulde betrokken. Mevr. Gros feld overhandigt haar een ge schenk namens het huldigingsco mité. V.l.n.r. mevr. Grosfeld, bur gemeester Petersmevr. Sloot- mansde heer Slootmans. tionaal bekend is. Hij noemde de heei Slootmans een bekende persoonlijkheid. Gezien de conditie van de scheidende ar chivaris noemde prof. Sabbe het afscheid veel te vroeg. Dr. J. van Roey, stadsarchivaris van Antwerpen hoopte nog dat de heer Sloot mans in de toekomst verder zal gaan met bestudering van de Antwerpse en Bergen op Zoomse jaarmarkten. Drs. H. van Hasselt dankte de heer Slootmans als voorzitter van de oudheid kundige kring De Ghulden Roos. Hij meenide, dat het vooral voor de publika ties van de heer Slootmans mogelijk is geweest nu ook het 25e jaarboek van de kring te kunnen laten verschijnen. Als laatste spreker memoreerde de heer J. van Elzakker, gemeente-secretaris te Halsteren namens de ARKA dat de heer Slootmans een verdienstelijk aandeel ge had heeft in de viering van het 30-jarig bestaan van de ARKA. Alle sprekers boden de scheidende ar chivaris cadeaus aan en ook mevrouw Slootmans werd in de hulde betrokken. In zijn dankwoord aan alle sprekers meende de heer Slootmans dat htf de hem toegezwaaide lof wel heel mooi vond maar zei deze slechts te willen aan vaarden met de beperkingen dat er in z\jn werkzaamheden nog heel wat te kortkomingen zijn. Het overleg heeft ook betrekking gehad op de vraag of voor de raadsleden steeds voldoende gelegenheid 'bestaat van de stand van zaken, meer in het bijzondej ten aanzien van belangrijke hangende vraagstukken, op de hoogte te blijven. In dit verband is tevens besproken of „ook niet naar buiten van de zijde van het gemeentebestuur meer mededeelzaamheid gewenst zou zijn". Volgens de verklaring van mr. Kolff zijn b. en w. van mening dat het be staande systeem van voorbereiding der* raadsvoorstellen de meeste bevrediging geeft. Voor wat de voorlichting naar buiten betreft menen b. en w. dat er, naast het overleg dat zy van ttfd tot tijd met an dere groeperingen voeren, behoefte be staat aan een periodiek contact met de middenstand, bijvoorbeeld met betrek king tot de sanering van de oüüe binnen stad. B. en w. „zullen de nodige stappen doen om daartoe te geraken". Wethouder Gillisen Verschage deelde desgevraagd mede dat uiterlijk in het eerste kwartaal van 1966 met de bouw van de nieuwe gemeentelijke industrie en huishoudschool begonnen zal kunnen worden. De raad trok bijna anderhalf miljoen gulden uit voor deze bouw. Op de vraag van de heer Adriaanse (KVP) liet dezelfde wethouder weten dat de rijksgoedkeuring voor de flatbouw met winkels aan de Lange Zelke waar schijnlijk sneller zal afkomen nu het bouwplan dusdanig gewijzigd is dat de verhouding tussen woningen en winkels gunstiger voor de winkels is komen te liggen. De raad legde een bezwaarschrift van H. C. Baarens N.V. te Kruiningen naast zich neer. De N.V had bezwaar tegen het voorstel om aan de woningbouwver eniging St-Willibrord ontheffing te ver lenen van het verbod om een nog te bou wen garageblok in Paauwenburg te laten inrichten tot noodwinkel. De heer Bikker onthulde iets van de achtergrond van het bezwaar. De noodwinkel zal worden in gericht door de Coöp. Zeeland. H. C. Baarens N.V. (lid van de Spar-organisa- tie) voert aan dat wethouder Smit des tijds aan haar reeds toestemming heeft verleend voor de vestiging van een nood winkel in Paauwenburg Wethouder Smit, die met vakantie was, heeft dit echter ontkend. De heer Adriaanse had overi gens de indruk dat er best twee noodwin- kels in Paauwenburg gesticht zouden kunnen worden. De raad gaf evenmin toe aan het ver zoek van de Vlissingse Middenstandscen trale om een door haar aan te wij^, vertegenwoordiger zitting te laten nemG. in de commissie van advies, die is ingG steld om de uitvoering van de Algen^, Bijstandswet mogelijk te maken.. Op een vraag van de heer Kempe i? dA) zegde de voorzitter toe te zullen i vorderen dat het rapport van de vp,« g keerscommissie over de verkeerssiti® j in de stad aan de raadsleden zal wort f toegestuurd. De heer Knoop (WD) was bang er een tekort aan kaderuimte zal or:S staan in de havens van Vlissingen. D,] voorzitter antwoordde dat de handel?] kade gelukkig weer geheel hersteld i Uitbreiding van de kademuren is^z.i. ech ter alleen nog mogelijk in Vlissingen Oost. Van onze adverteerders UITBREIDING TOONZALEN Fa. VA> DRONKELAAR EN BUYSSE ZUIDZANDE Ondanks de enorme ruimte die er reed?' was, heeft deze firma gemeend het ko-'j pend publiek nbg meer van dienst tel kunnen zijn door aan het geheel no?|l enkele etalages toe te voegen en een aan trekkelijke nieuwe entree te maken. Van buiten gezien heeft nu het geJiep veel aan aantrekkingskracht gewonnen er is het veel imposanter geworden. Van binnen is door het wegnemen var enkele muurvakken een grote overzich-1 telijkheid verkregen. Men kan spreker 1 van een permanente tentomistelling die P met vakmanschap is ingericht en waar f voor ieder volgens eigen draagkracht eer keuze kan worden gemaakt uit alles wa' J tot de hedendaagse woninginrichting be hoort. Morgen, zondag 25 juli: Hansweer; J 12.02 en 00.00 uur; Terneuzen: 11.30 s 'f 00.00 uur; Vlissingen: 11.01 en 23.33 uur; Wemeldinge 12-38 en 00-00 uur. I Maandag 26 juli: Hansweert 0.36 er I 13.08 uur; Terneuzen: 0.03 en 12.33 uur; Vlissingen: 12.05 en 00.00 uur; Wemel dinge: 1.04 en 13.42 uur. (Van onze sportcorrespondent) GOES In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen staan voor zondag twee wielerwedstrijden op het programma. In Koewacht rijden de nieuwelingen en in Graauw komen amateurs aan de start. Voor de koers in Graauw zijn ongeveer 50 inschrijvingen binnengekomen. Onder de deelnemers bevinden zich R. Wagt- mans, K. Rentmeester, A. van Middel koop, F. Ouwerkerk B. v. d. Bom en anderen. Een bijzonder sterk veld dus, dat om drie uur van start gaat om 100 km at te leggen (15 ronden). De start en finish liggen in de Dorpsstraat. In Koewacht komen zowel nieuwelingen als aspiranten aan de start. De aspiranten rijden 30 kun en vertrekken om 14 uur. C. de Smit gaat bij deze categorie weer duelleren om de bloemen met Stroosnij- der, Blok en anderen. Bij de nieuwelingen zijn Vonck, Wurth, Evertse e.a. de voor naamste deelnemers, al zal er ook veel belangstelling uitgaan naar de verrich tingen van de plaatselijke favoriet P. Mar tens. De nieuwelingen leggen 63 km af of 35 ronden. ST. JANSTEEN Clublokaal 15 uur Schieting staaic wip KOEWACHT/STEKENE R. Clapdorp 15 uur Schieting HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur Vakantieschip ting De Graanbeurs 15 uur Amusements muziek TERHOLE Jan de Schrijver Gaaibolling Wed. de Vijlder 15 uur Kermisschletinj I OVEZANDE G. Doene 14 uur Schieting staand* wip KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Jubileuntshh:- ting 1 OOSTBURG Ledel 20 uur Die lustige Witwe, tl. Tennisbanen Toeristentoernooi AARDENBURG St. Baaf 15 uur Opening schilderijen tentoonstelling TERNEUZEN Luxor 20 uur Gif in het bloed, 18 j CADZ AND-DORP Start Schorrenbloemrit MOERBEKE-KOEWACHT J. de Guchtenelre 15 uur Schieting BIERVLIET A. de Smet 16 uur Schieting P. Doens Dansen G. Bracke Dansen G. Tukker Dansen VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Adam en Eva, 14 Alhambra 19 en 21 uur Een wereld vir.| plezier, 18 j. GOES Grand 19 en 21 uur Allez France, a MIDDELBURG City 20 uur De dag na de invasie, 14 Electro 19 en 21.15 uur Blanke Ver. in het oerwoud, 14 j. (Advertentie) MIDDELBURG School voor Scheeps- werktuigkundigen. Voorlopig diploma scheepswerktuigkundige: J. J. Bloks, Mid delburg; A. H. Geertse, Oostkapelle; C. Gideonse, Veere; K. Homans, Bergen op Zoom; C. J. Houtzager, Vlissingen; A. J. Kik, Wolphaartsdijk; M. Kole, Goes; A. J. Metz, Vlissingen; N. Smolders, Mid delburg; B. Wabeke, Krabbendijke. AMSTERDAM Lich. oefening rn.o.: A. J. M. van Oss, Waalwijk, J. M. J. Put, Vlijmen, C. C. de Rooij, Graauw. Den Haag - Ned. M.O. A: J. v. Kampen, Breda, mej. Th. Kivits, 's Bosch, J. v. d. Klis, Oostkapelle, L. Krefobekx, Steenber gen, J. Sturm, Goes. BERGEN OP ZOOM Aannemer Burgeirlijke en Utiliteitsbouw: Theo Celie te Koewacht. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur De dag na invasie, 14 j. Electro 15.30 en 19.30 uur Blanke Veniï| in het oerwoud, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Een wereld vas|[ plezier, 18 j. Luxor 15 en 20 uur Adam en Eva, 14 j- je GOES Grand 15, 19 en 21 uur Allez Franct, al I GRAAUW P. de Caluwé Dansen V. de Caluwé 15 uur Schieting ïïg-j| gende wip KOEWACHT 14 en 15 uur Start wielerwedstiT J aspiranten en nieuwelingen V. J. Thijs 15 uur Schietirug KRUISDORP J. Maas 15.30 uur Schieting BIERVLIET G. Tukker 15 uur Schieting G. Bracke Dansen P. Doens Dansen G. Tukker Dansen KWADENDAMME P. Doene 14 uur Schieting staande w. HULST De Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amur mentsmuziek S. Blommaert 15 uur Schieting HEIKANT 15 uur Schieting OOSTBURG Ledel 14 uur Dat doet een dame n. 14 j.; 16.30 en 20 uur Die lustige Witwe, a.l. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur De leeuw van Syr* cuse, 14 j.; 20 uur Gif in het bloed, 18. KOEWACHT/STEKENE R. Clapdorp 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting TERHOLE Wed. de Vylder 14.30 uur Kermis* schieting P. de Kindt 19 uur Bal MIDDELBURG City 20 uur De dag na de invasie, 14 ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur VakantiescW®™' BIERVLIET 14 en 15.30 uur Start wielerwcdstri.' voor aspiranten en nieuwelingen G. Tukker Dansen P. Doens Dansen G. Bracke Dansen P. Doens 15.30 uur Schieting OOSTBURG Ledel 20 uur Dat doet een dame n; 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De leeuw van Syracin 14 jaar TERHOLE Wed. de Vijlder 14.30 uur Kennis- schieting Jan de Schrijver Gaaibolling (Van een onzer ver KAMPERLAND. - van de stichting katb tenzielzorg in Zeelan de ingebruikname vi tenkerk in Kamperlan makingsbij eenkomst j met de gemeenteraa Kamperland. Ook mr voorzitter van de Katl ds. A. v. d. Band van de beide priesters van Goes, en de heer K. Sc naar van het terrein kerk is gebouwd, war Het gezelschap werd i tenkerk begroet door c 't Westende, voorzitt stichting katholieke t zorg. Hij dankte bi wethouders en raad: Kamperland voor de m die zij bij de totstand] de kerk hebben verlee: Deken C. Holtkamp ga overzicht van de strandzielzi Beveland zoals die na jul Goes is aangepakt. Het is helpen geweest. Er is o.m. bungalow van de familie café Duinlust, in een Ameri tent en in een stal van de hi De nieuw gebouwde sen kerk zal ongeveer tien jaar doen. Volgens deken Holtk: aan gedacht de kerk nog verlengen, zodat het altaar centraler komt te staan, hoopt over tien jaar op een in Kamperland een definit kunnen bouwen. Deken Holtkamp verteldi over de geschiedenis van kerk op Noord-Beveland. In VLISSINGEN Nadat v dag de geplande eerste ve de Vlissingse showboot moes i' gelast i.v.m. dè barre weei heden, was het vrijdagavond der, bij een stevige bries: I weer voor een pleziervaart 1 liefhebbers, oud en jong, sci I uur °P Provinc| Prinses Irene. Precies op t f over zeven, vertrok het sc i buitenhaven. De golven gave een heerlijke deining, net nie; t zeezieken te maken, maar wi om iedereen het heerlijke J een echte zeereis te geven. D 1 lijke vaartocht van twee langs de Walcherse kusten ai J gens de Vlissingse boulevarc I strand, Nolled ijk, de prach' stranden van Westduin en Di Zoutelande tot aan de macht ren van Westkapelle. De stra stil en bijna verlaten vanweg avondweer. Bij Westkapelle1 roer omgegooid en begon de J Ter verhoging van de gezell I den de liefhebbers van een da op het rijdek in de buik var waar normaal de auto's staar 1 overtocht. The Orpheans uit' zorgden de dansmuziek. Tege meerde de Prinses Irene weer iedereen voldaan aan wal. Er j drie van deze showboottoch eerstvolgende drie vrijdagen weder dienende. Voor de t I deze boottocht, die wordt ge| door het comité Vlissingse J Hl samenwerking met de j I VVV, een attractie, die voor j belevenis is. (Advertentie) 'n september 1965 beginr !n de jaren 1961 t.m. 1964 t het Staatsprakfijkdiploma vc Inlichtingen worden verstre O.l.v. drs. L. L. M. Martens,

de Stem | 1965 | | pagina 2