iwroom 50.r OKKER KLOPTE RIVAAL ZOALS HIJ VOORSPELDE Voor het eerst profs in de .RONDE VAN DE MOLEN' in Langebaan weds tr ij den Oosterhout sterk bezet HONGAAR leidt in de ronde van Zuid-Slavië Vrijwilligers werken hard Europese leze nieuwe jv.a. 10BILIST mmttiE Swom't et n BiK. I— De dames zijn totaal van slag Ernstige val van De Wilde Zondag ronde van Ulicoten Achteruit WIM DUBOIS wint driedaagse sie. Geluk Handboogsport Interland in Roosendaal Uitslagen van IBM-toernooi Uitslagen VANDAAG VERDELING NATIONALE W1ELERTITELS' Doel Daar?! Weer succes van Nereus-kwartet ZWEMMEN IN WILHELMINAKANAAL Karlsruher SC in bundesliga Voor competitie Zwemkroniekbeker Apeldoorn boekt record DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 JULI 1965 19 Lbare bagageruimte gageruimte kan naar worden vergroot st 1200 dm3. positie ling van achterste bank fiaar voren I bagage, zitting naar voren, Ing omhoog I; personen, achterbanken tegen elkaar, voor kleine Irsonen: Rally-zit onder In 45° pelen voor 2 personen leverbaar Amsterdam B. Richters AMSTERDAM, Amax - ■sen N.V. - Hodes du Soleil n.v. - Itrop N.V. - DEN BOSCH, 'f Centrum Lr - DEN OEVER, T. H. Boersen - 1:DE, G. van Silfhout Wzn. - EIND- iemaker - FRANEKER, N.V. Autopol - T'tAAG, N.V. Auto Haag - GROENLO, lit - HALFWEG, J. G. van Nleuwen- HEERENVEEN, H. Kruis - DEN J HOOFDDORP, W. van Mechelen - (tlDSMEER, Autom.bedr. Landsmeer - I HT, N. Fissette en Zn. - MAKKUM, InOORDWIJK aan ZEE, Roskam - 1 OOSTVOORNE, D. Rijsdijk - OSS, - REUSEL, i. J. v. Gompel en Zn. - lijers N.V. - RIJSSEN, L. Bakker Ihreurs en Zn. - SNEEK, H. de Vries 1 K. V. d. Boom en Zn. - UTRECHT, I V. - VLAARDINGEN, Dorzo N.V. - R RT, Theunissen - DE WILP, J. v. d. I V. - IJMUIDEN, Velserbeek N.V. - ÜERT, Marijnissen en van Hassel - door W. VAN DER STEEN HILVERSUM (ANP) Als een bokser die zijn tegenstander direct na de gongslag k.o. slaat, heeft Tom Okker vrijdag in 94 seconden de bij 6-3 5-3 afgebroken partij tegen Tony Roche ge wonnen en zich daarmee een weg gebaand naar de halve fina les van de internationale kampioenschappen van Nederland, waarin hij zal uitkomen tegen de Amerikaan Allen Fox. Roche in wie de Australiërs de potentiële opvolger zien van Sedg- maii, Hoad, Laver en Emerson die de dag tevoren door de volgehouden pressie van de Nederlander volledig door de knieën was geknikt, bleek er de man niet naar om in een ver loren positie nog eens alles op alles te zetten en verloor op het eerste mathpoint. Tidderhof maakten twee games tegen lurrLieffrig 16 16. Allen Fox in actie tydens zijn party tegen Neale Fraser OPAT1A (ANP) De ronde van Zuid- Slavië voor amateurs heeft een Hon gaarse leider gekregen. Janos Juczko onttroonde de jonge Zuidslaviër Cvetko Bilic door de 180 km lange tweede rit van Portoroj naar de luxe badplaats Opatia op zijn naam te brengen in de tijd van 5 uur 5 min en 45 sec. De Hongaar was 40 km voor de finish uit een kop groep van tien man ontsnapt. Franc Skerl (Zuid-Slavië) was de enige die hem kon volgen. Hij werd in de spurt verslagen. De uitslag was verder: 3 Peter Jensen (Den.) 5.06.46, 4 Stanislav Tchepely (Rusl.) z.t. 5 Gyoergy Balasko vHong.) z.t. 37 Jan van Gal z.t. 48 A. Drop 5.17.27, 60 C. van Dorst 5.22.42, 71 P. Cooremans 5.25.32, 73 A. van Breugel z.t. Het algemeen klassement na de tweede ULICOTEN Zondag wordt de twaalf de ronde van Ulicoten verreden. Het kan een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd worden omdat de mogelijkheid zeer groot is. dat de nieuwe Nederlandse kampioen by l*et geselecteerde stel hoort. Het actieve comité heeft moeten wikken en wegen want er was veel animo voor deze wedstrijd. Tenslotte zyn alle ster ken overgebleven. Vier plaatselijke favo rieten kregen vanzelfsprekend een plaatsje in het grote veld. Het zijn*. Jac. Frijters, Karei Wouters, Jan Segers en Antens. etappe: 1 Janos Juczko (Hong.) 8.11.52, 2 Cvetko Bilic (Joeg.) 8.14.21, 3 Rudolf Valencic (Joeg.) 8.14.33, 4 Anatolij Oli zarenko (Rusl.) 8.14.36, 5 Rados Cubric (Joeg.) 8.15.00. 39 J, van Geel 8.25.12,, 50 C. van Dorst 8.32.06, 58 A. van Breu gel 8.34J7, 59 P. Cooremans 8.34.56, 69 A. Drop 8.55.54. Het ploegenklassement na de tweede etappe: 1 Joegoslavië 24.42.00, 2 Hongarije 24.43.24, 3 Bulgarije 24.49.25, 11 Neder land 25.23.23. Wim de Wilde maakte tijdens de rit een zware val. Het was nog niet zeker of hij voor de derde etappe kon starten. Okker had het goed aangevoeld De avond tevoren had hij al tegen vrienden gezegd: „Ik pak meteen zijn service. Elke bal speel ik op zijn forehand." En de Nederlandse kampioen hield woord. Terwijl de hoge stalen bijzettribunes nog aan het vollopen waren, had hij Roche reeds aan de kant gezet en was hij al in een druk gesprek gewikkeld met Neale Fraser over een even tuele trip naar Australië. Roche serveerde. Het eerste punt was meteen voor Okker: een volley op een return belandde in het net. Roche had om de achterstand ongedaan te maken 'n antwoord klaar: een ace 15-15.'t Werd 3015 op een uitgeslagen return en ver volgens 3030 en 3040 door snijdende returns op de linkse forehand van Roche, waarmee deze geen raad wist. Bij de hevige slagwisseling op het eerste match_ point kwam Tom naar voren en sloeg een volley naar de forehandhoek van zijn tegenstander en kon vervolgens bekijken hoe de return onder in het net belandde: 6—3. Roche was zo van zijn stuk gebracht dat hij later in de kwartfinales van het heren-dubbel nog nauwelijks een bal goed sloeg. Roche en Newcombe, houders van de Wimbledontitel, verloren met 46 75 36 van de Zuidamerikaanse ge legenheidscombinatie GarciaGuzman, waartegen Okker en Frew McMilland vandaag in de halve eindstrijden zullen aantreden. AB VAN EGMOND, de Haagse coureur die als nieuweling in één seizoen 21 overwinningen boekte, als amateur o.m. Olympia's Tour won en twee seizoenen uitkwam voor het Franse merk Liberia- Grammomt, is weer terug in de wielersport. Voorlopig eerst als onafhankelijke. GUUS LELIAERT uit Helvolrt die dit seizoen io vaak uitblonk in de klassiekers, zal niet meer coursen. Hij heeft nl. een betrek king aanvaard bij een Duits ver- warmingsbedrijf. KAKEL LEYTEN. als onafhan- kelijke schitterend winnaar van een driedaagse in Frankrijk, heeft gisteren in Den Haag zijn profli centie gehaald. BIERVLIET krijgt maandag weer koeris te zien. Het is dan kermis en dat betekent wielrennen. De eenentwintigste ronde (voor nieu- gaat Ei- de welingen en adspiranten) over het volgende parcours: Gentsestr., Braakmanlaan, Tuin straat, Singel, Beukelsstraat. komen sterke renners aan start. KEES PELLENAARS krijgt het woensdag druk in Chaam. Hij gaat namelijk niet alleen zijn ren ners in de gaten houden, maar ook met Barend de Beer op stap. Beter gezegd: uit rijden. De grote t.v.-kindervriend zal op deze dag enkele keren gelanceerd worden door het weekblad waarvoor De Pel werkt. Bekende Barend zal verschillende rondjes met zijn al even beroemde chauffeur rijden en tevens cadeautjes uitdelen aan kinderen, die deze keer niet met een hoeven te gaan slapen. Allen Fox bereikte vrydag door het winnen van twee partijen de halve fina les. De Amerikaan, een van de drie spe lers van de V.S., die zich bij de laatste acht van Wimbledon plaatsten, was met buikgriep uit Gstaad gekomen en had het geluk gehad, dat zijn partij tegen Bowrey uit de derde ronde wegens regen tot vrydag werd uitgesteld. Om half 10 een voo-r de meeste spelers onmogelijk uur won hij met slecht pel van de Australiër (64 86) er: bond enkele uren later de strijd aan met diens landgenoot, oud-Wimbledonkam- pioen Neale Fraser (31), die uitsluitend naar Europa is gekomen als leider van liet Australisch team en daarnaast ten nis als gezelligheidsspel beoefent. Do eerste games hadden nauwelijks enige kwaliteit, maar doordat Fraser steeds bleef hameren op de in het begin inder daad zwakke backhand van Fox en nau welijks varieerde, kwam deze er beter in en deed zich kennen als een man, van wie Okker nog lang niet gewonnen heeft. De Amerikaan beweegt zich zeer snel en is nauwelijks uit positie te bren gen. Alleen zijn service-beweging die iets lijkt op die van Emerson is moei zaam, maar tegen Fraser bleek hij des ondanks tot een serie fraaie aces in staat. De al wat kalende Fraser maakte het de Amerikaan overigens niet al te moei lijk: 26 36. Het restant van de Neder landse dameskolonie werd vrijdag gewipt voor het damesdubbelspel. Betty Stöve en Elly Krocké (tweede geplaatst) ver loren na een matchpunt voor in drie sets van de zwakke ZuidafrikaanseRhodesi- sche combinatie SwanWalkden (97 36 79). Trudy Groenman en Jenny (Van onze sportcorrespondent) VALENCIENNE De Zeeuwse ama- teurkanipioen Wim Dubois heeft een fraai succes geboekt in een driedaagse wed- strijd in het Belgische Valencienne. Elke dag moesten 135 km worden afgelegd. Dubois, die de eerste twee dagen telkens de derde plaats had bezet, liet er in de laatste etappe geen twijfel over bestaan en demarreerde op 60 km van het einde zo fel dat zijn zeven medevluchters hier op geen antwoord hadden. Na een lange solo bereikte Dubois met voorsprong de finish in deze laatste rit en wist daardoor ook beslag te leggen op de eerste plaats in het totaalklassement. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Zondag om twee uur heeft de jaarlijkse interland schutters wedstrijd Nederland—België plaats en wel op het Schoolplein van de openbare school aan de Nieuwstraat te Roosendaal. Samenstelling der teams: Nederland: C. Buyk, J. Rommen. Nispen. F vd Meer h Konings, A. v. Eekelen.' daal, J. Gommers, Schijf M. v. Dijk id., w. Breugelmans, G Dom burg Oudenbosch. A Laros, G. Theunis- se St. gat, L den Ouden, Rucphen, J SchuurbiersWouw, M. Verhulst, R'daal Belgie: M. Dumont, A. v. Dorst, H Mol J. Loopmans, A. Ribbens, F. v. Eekelen' P ^wers. K. Wijters, J. 5' x- H- Huybregts. F. Backx, C. v d Keybus, G. v. Aert. A. Hoek. AMSTERDAM (ANP) De vierde ronde van de grootmeestersgroep van het 5e IBM-toernooi heeft vrijdagmiddag de volgende uitslagen opgeleverd: Trifunovic Z.S1,—Szabo Hong. 0.5-0.5; Donner Ned.—Karaklaic Z.S1. 1-0; Baren- dregt Ned.Filip Tsj. 0.5-0.5; Parma Ned. Langeweg Ned. 1-0; Zuidema Ned Bouwmeester Ned, 0.5-0.5; De stand luidt thans: 1. Donner 3,5, 2 Parma 2.5 en 1 afg., 3 Szabo 2,5: 4, 5 Filip en Trifunovic 1.5, 8 Barendregt 1 en 2 afg.; 9 Karaklaic 1, 10 Bouwmeester 0,5 en 1 afg. De uitslagen van de meestergroepOr kaan Ned.—De Rooi id. 0.5-0.5; Ghitescu Z.SL—De Graaff Ned. 1-0, Envoldsen Den F"P^ï,er Ned' 0-5-0-3: Hartoch Ned.—Mi lle Z.Si. 0-1, Szilagyi Hong. Plater Ned De stand luidt hier: 1 Szilagyi 4 2 Kar per 3, 3. 4 Ghitescu, Milic 2.5. 5 de Graaff 2 6 7 Enevoldsen-Plater 1.5 8 10 Hartoch Orbaan de Rooi 1. De meisjes zijn de laa«t*te tijd volkomen an slag. Reactievermogen en snelheid zijn duidelijk achteruit gegaan. Daardoor kunnen zij hun volley- en smashtechniek, die superieur is aan die van de meeste- buitenlandse meisjes, niet in het geding brengen. Het is hard nodig dat ze enkele weken geen tennisbal meer zien en zich alleen bezighouden met het opvoeren van de lichaamsconditie. Zoiets is echter midden in het seizoen met de vele landenwedstrij- den, die de KNLTB op zich heeft geno men, een niet te realiseren zaak. Gemengd dubbelspel, achtste finales: Lesley Turner-Tony Roche (Austr.) Chantal Langanay - Evert Schneider (Fr. -Ned.) 63. 64; Vivien Wiggill - Jack Saul (Z.-Afr.) - Jamine Lieffrig Henry Fauquier (Fr.-Cam.) 62, 64; Norma Baylon - Pancho Guzman (Arg.-Ecuador) Betty Stöve - Owen Davidson (Ned.- Austr.) 9—7, 6—3, Heren dubbelspel, 2e ronde: John Coo per - Ray Ruff els (Austr.) - Donald Dell Allen Fox (V.S.) 75, 64. Heren dubbelspel, kwart finales: Frew McMillan Tom Okker (Austr.-Ned.) - John Cooper Ray Ruff els (Austr.) 60, 75; Ingo Budinig - Christian Kuhnke (W.-Dld.) - Bill Bowrey Owen David son (Austr.) 46, 61, 61. Gemengd dubbelspel, achtste finales: Judy Tegart Neale Naser (Austr.) - Pat Walkden - Dave Phillips (Rhod,-Z.-Afr.) 810 64, 62; Glenda Swan Robert Maud (Z.-Afr.) - Anninck Larue-Rouchon Bruce Larkham (Fr.-Austr.) 63, 62. Gemengd dubbelspel kwart finales: Les ley Turner - Tony Roche (Austr.) Vivien Wiggill Jack Saul (Z.-Afr.) 60, 62. Herenenkelspel: kwartfinales: Allex Fox (VS)-Neale Fraser (Austr.) 62 63 heren-dubbelspel: kwartfinales: Luis Garcia-Pancho Guzman (Mex. Ecuador)- John Newcombe-Tony Roche (Austr.) 64 57 63, Ingo Buding-Chrisfian Kuhnke (W.-Dld.)-Bill Bowrey-Owen Da vidson (Austr.) 46 61 61, Dames-dubbelspel: kwartfinales: Judy Tegart-Lesley Turner (Austr.) -Esme Emanuel-Vivien Wiggill (Z.-A.) 62 64 Glenda Swan-Pat Walkden (Z.-A.-Rhod.) •Elly Krocké-Betty Stöve (Ned.) 79 63 97, Frangoise Durr-Janine Lieffrig (Fr.)-Jenny Ridderhof-Trudy Groenman (Ned.) 61 61, Norma Baylon-Annette van Zyl (Arg.-Z.-A.)-Mary Habicht-Ro- byn Lesh (VS) 6—8 6—3 6—3. Dames-dubbelspel: halve finales: Judy Tegart-Lesley Turner-Glenda Swan-Pat Walkden 75 62, Frangoise Durr-Ja nine Lieffrig-Norma Baylon-Annette van Zyl 6—4 6—2. Gemengd dubbelspel: le ronde: Janine Lieffrieg-Henry Fauquier (Fr.-Can.)-Els Spruyt-Roger Werksman (Ned.-VS) 97 46 62, Norma Bay Ion-Pancho Guzman (Arg.-Ecuador) -Jenny Ridderhof-Jan Arends 63 62, Betty Stöve-Owen Da vidson (Ned.-Austr.)-Esme Emanuel- Clive Brebnor (Z.-A.) 6—2 6—1. Gemengd dubbelspel: 2e ronde: Trudy Groenman-Tom Okker (Ned.)-Johanne Venturino-Luis Garcia (Fr.-Mex.) 64 75, Frangoise Durr-Donald Dell (Fr.- VS)-Robyn Lesh-Johtn Cooper (Austr.) 6—2 3—6 6—3. Evert Dolman werd vorig jaar kampioen van Nederland bij de amateurs. Ook nu kan men de Rotterdammer weer als eenserieus kandidaat beschouwen. HU heeft een schitterend seizoen achter de rug. (Van onze sportredactie) BREDA Vandaag worden op het circuit van Zandvoort de nationale kam pioenschappen wielrennen voor aspiran ten, nieuwelingen en amateurs betwist. Een strijd die volkomen open is omdat alle coureurs (op enkele uitzonderingen na door uitzendingen naar het buiten land) aan start komen. Bekende en onbekende. Bij de ama teurs zijn er dat ruim driehonderd. Een van de grootste kanshebbers is ongetwij feld Harry Steevens, die met Evert Dol man de meest opvallende coureur van dit seizoen genoemd mag worden. Daar naast zijn er zoveel renners die in kracht voor elkaar niets onderdoen, dat het verloop van de wedstrijd bij voorbaat spannend kan heten. De start is om een uur, voor tweeënveertig ronden van ruim vier kilometer. De aspiranten vertrekken om tien uur en ze leggen vijfentwintig kilometer af. Drieënzestig kilometer wer den er uitgestippeld voor de nieuwelin gen die klokslag elf aan hun rondjes beginnen. (Van onize sportredactie) OOSTERHOUT. Tachtig vrij willigers van de wijk „om de mo len" in Oosterhout werken reeds drie weken lang avond aan avond bijzonder hard. Onder hun nijvere handen groeit langzaam maar ze ker het geraamte van het enige cri terium, dat Oosterhout nog rijk is: „de Ronde van de Molen". Zonder ook maar een cent beloning te krij gen werken deze tientallen mensen tot soms wel elf, twaalf uur. Zij halen het zand uit de putjes waarin zondag de palen van de afrastering moeten komen. Zij dichten de gaten in het hekwerk om gevrijwaard te worden tegen niet betalende toe schouwers en zij geven de aanwij zingsborden een extra lik verf. In de Antoniusstraat, Tilburgseweg, Meidoornlaan, Eikenlaan en Hoogstraat, wegen die worden beheerst door het ge schonden silhouet van de ontluisterde molen van mulder Kok, gaat het dus zon dag gebeuren. Voor het eerst in de ge schiedenis van deze koers zullen prof- wielrenners aan de meet in de Antonius straat (voor het kapitale wijkgebouw) verschijnen. „Deze ronde, die is opgezet ten bate van het wijkwerk (om een gat van on geveer twintig procent in de begroting te dichten) is sinds haar oprichting steeds vooruit gegaan", vertelt ons de voorzit ter van het ook al hard en belangeloos werkende comité Toon van Oerle". Het ging de laatste jaren zo goed, dat we besloten het naast de nieuwelingen dit jaar ook eens te proberen met profs. Na tuurlijk (wij werken tenslotte met een bepaald doel voor ogen er móet geld overgehouden worden voor het wijk werk) hebben wij toen eerst aangeklopt bij de diverse industrieën en ook parti culieren in Oosterhout. Dank zij hun medewerking hebben wij de zaak finan cieel rond kunnen krijgen." Tot zover het verhaal van de voorzitter. Waar zal zondag in de tiende „Ronde om de molen" de slag valen? Weer op de Tilburgse weg zoals het vroeger veel ge beurde toen deze straat nog bekleed was met duizenden harde, hobbelige Belgi sche kasseien? Of op de Meidoornlaan en Eikenlaan, met die uiterst scherpe bocht aan het einde van deze wegen, die dommelen on der de schaduw van die prachtige bo men? „Neen", zeggen de organisators. „Onze ondervinding leerde ons, dat de beslissende klap meestal valt in de scher- n pe bocht tussen de Tilburgseweg en de Lindenlaan. Of als er een harde zuid westen wind waait dat de winnaar weg komt in de Antoniusstraat. Ze zijn be nieuwd wie van de vijfenzeventig ren ners uiteindelijk als winnaar over de wit gekalkte streep zal komen. Eén van de Televizieren, die met hun baas Pelle- naars zullen aantreden, of een van de re- gelmaitigste profs van de laatste jaren Piet Rentmeester? Overigens zullen ook o.a. Jan Hugens, Michel Stolker, Jos van der Vleuten en de Duitsers Claesges en Streng aan de start (drie uur) verschij nen. Het kan dus een spannende race worden. BART ZOET i van Kees Pellenaars' veelbelo- jongeren die de laatste tyd ver- wedstryden won en ook in Oosterhout aan de streep zal komen Bij de nieuwelingen (start om 1 uur) zien we de winnaar van het verleden jaar, Jacques Beun, de Oosterhouters Franken, Rovers, Vermeeren en Van Ba- vel en de Madense favoriet Mabtie van Goesen. In totaal zullen ongeveer hon derd nieuwelingen om 1* uur van start gaan. FRANKFORT (ANP) De Duitse voetbalbond heeft de open plaats in de Bundesliga vrijgekomen door de de gradatie van-het Berlijnse Hertha als strafmaatregel voor het overtreden van de reglementsbepalingen toegewezen aan de Karlsruher S.C. Dit besluit is te Lr ankfort door het bondsbestuui van de Duitse voetbalbond genomen. Tevens werden daarmee de aanspraken, die de Berrnjnse clubs Tasmania en Borussia, alsmede Schalke '04 en Reutlingen op deze plaats hadden doen gelden, van de hand gewezen. (Van onze zwemmedewerker) OOSTERHOUT. Het met grote sportevenementen bepaald niet verwende Oosterhout krijgt zondag maar liefst twee gebeurtenissen van formaat te verwerken. Op de eerste plaats zullen de wielerenthou- siasten terecht kunnen bij de Ronde van de Molen en op de tweede plaats kunnen de anders geaarde sportliefhebbers hun hart ophalen aan het Wilhelminakanaal waar de Oosterhoutse Zwem- en Poloclub „De Warande" haar traditionele langebaanwedstrijden gaat organi seren. Deze zwemkamp zal zeven onderdelen tellen: de 500 meter vrije slag voor jongens en meisjes en de 3 kilometer school- en vrije slag voor dames en heren en de 3 kilometer voor veteranen. Een kleine 300 deelnemers uit heel Nederland zullen de reis naar Oosterhout gaan maken. Hiermee blijft „Oosterhout'' één van de grootste langebaan wedstrijden in het zuiden. Daar de wedstrijden meetellen in de competitie voor de Zwemkroniekbeker kan men zich zeker weten van een bij zonder sterke deelname. Als om twee uur de 500 meter-race van start gaat zullen de groten in het vak zich gereed maken voor hun drie kilometers. Diverse cracks echter geven geen acte de présence in verband met de jeugd landenwedstrijden tussen de ploegen van Italië, Frankrijk en Nederland, die het komend weekend in Syracuse op Sicilië zullen worden gehouden. Diverse kans hebbers, die ongetwijfeld in Oosterhout aan de start waren gekomen, zijn in deze ploeg opgesteld. Onder andere de winna res van de drie kilometer schoolslag da mes van vorig jaar, Rita Tiggelaar, ver der ook Carla Jansen, Ronny Vertroen en Johan Schans (winnaar van de vrije slag heren het vorig jaar). Dat Rita Tiggelaar niet aanwezig is wil overigens niet zeggen dat er geen over winning naar Hilversum kan gaan. Het lijkt zeer waarschijnlijk dat zus Ineke er voor gaat zorgen dat er toch een zege in huize Tiggelaar terecht komt al zal dit dan deze keer een prijs op de vrije slag zijn. Zonder Johan Schans lijkt een zege van de op het ogenblik bijzonder sterke Tino Jansen uit Eist zo goed als zeker. Hij moet op geduchte tegenstand reke nen van Bennie Oomen en Rob Gruppe- laar (Njord). de PSV'er Christ van Lint en Jan van Scheyndel (SNA Den Haag). Bij de heren schoolslag zal de Hilver- sumse Robbenzwemmer Jan Pabbruwe samen met de Eindhovenaren Martien Swinkels en Hans Fooy in de voorste li- INEKE TIGGELAAR zo goed als zeker van overwinning nies zitten., Swinkels mag wel als de sterkste beschouwd worden. Hij werd vorig jaar tweede achter Rijk van Altena. De schoolslag dames geeft niet het sterkste gezelschap te zien. Rita Tigge laar zal absent zijn en werkelijk beken de namen komen niet voor. Het zal wel gaan tussen de meisjes Wortel, van Moor- sel, Nij'hof en de Jong. AMSTERDAM (ANP) Het Nereus- kwartet Kloosterman - Niehe - Stokvis - Dekker, dat voor Nereus donderdagavond op de eerste dag van de nationale kam pioenschappen aï de titel bü de gestuurde vieren veroverde, heeft vrijdagavond op de zonnige, maar nu bUzonder winderige Bosbaan een tweede kampioenschap voor de Amsterdamse roeivereniging veilig ge steld. Met grote overmacht triomfeerde de Nereusploeg op de tweede wedstrijddag van de nationale", voor amper 100 geest driftige toeschouwers in het openings nummer van de vieren zonder stuurman. De Triton-ploeg, die erg moeilijk de rech terbaan wist te houden, viel al snel te rug in deze race, zodat het gevecht alleen tussen Nereus en de Laga-ploeg ging. De Delftenaren wisten tot het 1000 m-merk- teken stamd te houden. Toen werd het geweld van de homogene Amsterdamse vier hun te machtig. Met een tempo van 38 slagen per minuut liep Nereus van zijn tegenstander weg om tenslotte, mede dankzij de straffe, in de lengterichting van de baan staande wind, in de goede tijd van '6 minuten 19,27 seconde te win nen. La ga moest de n ieuwe kampioenen drieëneenhalve lengte toestaan. Triton had had bij de finish een achterstand van zeker zeven lengten op de winnende Am sterdamse ploeg. Uitslag: vier zonder stuurman (finale): 1 en kampioen van Nederland: Nereus (Kloosterman, Niehe, Stokvis, Dekker) 6.19,27; 2 Laga 6. 29,25; 3 Triton 6.36,17. Vier met stuurvrouw: 1 en kampioen De Vliet 1 (Den Bogert, Niks, Wacht, Kemp en Ten Doessohate) 2 min 49.16 sec, 2 Argo 1 3.51.01, 3 Nautilus 3.53.14, 4 Argo 2 3.53.98, 5 De Vliet 2 3.56.21. Heren dubbel-twee: 1 en kampioen: Willem III 2 (Kraaipoel-v.d. Stad), 6 min 41.38 sec., 2 Willem III 1 6.41.96. 3 De HoopWillem IH-combinatie 6.48.98, 4 De Amstel 6.53.24. Twee met stuurman: 1 en kampioen Laga (Van Nes, Winter en Reijnders) 7 min 35.50 sec, 2 Njord 7.41.68, 3 Triton 7.47.55, 4 Nereus 3 7.47.98, 5 Nereus 1 7.57.29. APELDOORN (ANP) Hoewel men dch tot een dag voor het begin van de wedstryd nog kan aanmelden, is het nu reeds zeker dat de Apeldoornse vierdaag se voor de twaalfde maal een record aan tal deelnemers krygt. Het topaantal van 1323, dat vorige jaar werd bereikt, is na- melijk reeds overschreden. In Apeldoorn komen ook dit jaar weer een aantal Denen en Duitsers aan de start. Mogeiyk zullen ook enkele Belgen tot de deelnemers behoren.

de Stem | 1965 | | pagina 13