11 Mogelijk „hardere" koers van Kremlin Viet Cong talrijker sterker en wreder Aanrander eerder op de dag ook al in actie Regenval vernielt meeste kleinfruit GERUCHTEN OVER MUTATIES NEMEN TOE Nachtwake voor hele stad STOP 'N TIJGER IN UW TANK! Blok verdeeld Ingrijpen DE TOEKOMST VAN WALSOORDEN McNamara steeds somberder GOLDBERG OPVOLGER STEVENSON VIJFDE SCHOT WAS VOOR ACHTERVOLGER - PLUKKEN GESTOPT In augustus duikt pijp Schelde in Ambulances ii slechte staat £sso] DAGBLAD VOOR ZEELAND Ridderkerk loert op pyromaan Te uitgestrekt Onbestendig AND A AG IN Pc Stem I VIJFDE SCHOT AANWIJZINGEN Rouw aardgasleiding Zuid-Holland 105e JAARGANG No. 24948 •Voor Sod, Koningin en -Vaderland Uitgave: N.V. Uïtg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. AA. A. C v. Dongen, C. J. v. ffoofegem, mr. dr. A. J. J. AA. Mes, mr. H. AA. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16. tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 bU9 w O E NSDAG 21 JULI 196! Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 pe post, excl. 0,60 incasso; 3,60 pe maand; 0,83 per week. Prijs vai buitenlandse abonnementen op aar vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tariever en Algemene Voorwaarden worder op aanvraag gaarne verstrekt. Tel. w - Öörëau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, N.euwstraat 41 - telefoon 289o (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK Met het dalen an de zon steeg gisteravond opnieuw [de spanning in Ridderkerk. Sinds vijf .eken slaapt men er geen nacht meer erust, omdat vier branden in even zoveel weken het vermoeden tot ze kerheid hebben gemaakt dat er een pyromaan aan het werk is. Speciaal op de dinsdagnacht rust de doem, want drie keer brak om 1 uur in die nacht brand uit. De vierde keer gre pen de vlammen 's woensdags diep in de nacht om zich heen. I Twee boerenschuren gingen al in vlammen op en twee bedrijfsgebou wen en als de dader dezelfde volg orde aanhoudt, zal er vannacht weer een boerenschuur aan moeten gelo- 1 ven. Men krijgt de kinderen in Ridder kerk niet meer naar bed of men krijgt ze niet meer aan het slapen. Als de duisternis valt beginnen de kinderen te roepen: „Pappa heb je de man al die ons huis in brand wil ste- f ken?" r Burgemeester C. van der Hoeven zou willen dat hij al die kinderen tege lijk gerust zou kunnen stellen. Hij zelf slaapt al wekenlang geen nacht meer rustig. De 22 politiemannen van de surveillance offeren uit pure plicht hun nachtrust op. „Of we het betaald krijgen of niet, allemaal blijven we enkele avonden per week een paar uur langer in touw. Tegen dat de zon opkomt gaan we pas naar bed. Wij kunnen met deze situatie geen vrede I hebben door ons te beroepen op het dienstrooster?", zo zeggen zij. Na de eerste brand bij boer Van der Hoek, toen men direct al brand stichting vermoedde, zijn er pogin gen gedaan om een brandwacht op te richten. De industriëlen voegden zich daarbij, toen een week later op de scheepswerf van Van der Boele vu rige tongen aan een werkloods likten. Het plan kon geen doorgang vinden, omdat het te bewaken gebied te uit gestrekt was en ook al omdat van hogerhand geen medewerking gege ven kon worden. De burgemeester ziet niet graag dat het volk het recht in eigen hand neemt. Dit zou kun nen leiden tot lynchpartijen, tot jvolkswraak op onschuldigen. De drukkende hitte van naderend onweer maakte de spanning gister avond in Ridderkerk nog groter. Zou de brandstichter vannacht komen of morgennacht? Er zit systeem in de wijze van brand stichten. Daarom reent men zeker te weten dat de pyromaan een inwoner van Ridder kerk is, of iemand die er bijzonder oed de weg weet. Met het uur steeg e spanning. Heel Ridderkerk waakte. (Bijzondere correspondentie) MOSKOU. De geruchten, dat in het Kremlin en in de top van de Russische communistische partij spoedig grote veranderingen zullen worden doorgevoerd, nemen snel in aantal toe. Een dezer geruchten wil, dat het drieëntwintigste partijcongres, dat op z'n laatst in oktoher van dit jaar gehouden had moeten worden, weer opnieuw verschoven is tot het komende voorjaar. Aangenomen worrit dat het centrale comité nog vóór het partijcongres in een plenaire zitting zal samenkomen om veranderingen in het bestuur der verschillende republieken goed te keu ren en zekere personele wijzigingen door te voeren. Podgorny, die als opvolger van Soeslov de leiding der internationale be trekkingen in het centrale comité van de communistische partij overgenomen heeft, wordt van meerdere zijden aan geduid als de opvolger van Gromiko. Het heet dat deze binnen afzienbare tijd als minister van buitenlandse za ken zal aftreden wegens de ouderdoms- grens. Als de rijzende ster aan de hemel van de Sovjet-Russische leiding wordt door kenners der verhoudingen in Moskou eendrachtig genoemd Alexander Sjepi- lin. Zijn toenemende invloed werd reeds in april van dit jaar merkbaar, toen in de ministeries voor de staatsveiligheid der diverse republieken een hele rij van nieuwe mannen werd benoemd, en wel functionarissen die reeds met Sjepilin samenwerkten toen voorzitter van de Komsomol, de communistische jeugd beweging was. De huidige leiding van partij en staat wordt steeds luider verweten dat zij geen gemeenschappelijke beleidslijn met de andere socialistische landen heeft kunnen vinden. Daarom zouden de com munistische partijen van de diverse Oostblokstaten gedwongen zijn hun eigen weg te vinden. Een duidelijk voorbeeld van wat hier bedoeld wordt is maandag in Boekarest ten beste gegeven. Partijsecretaris Ceau- cescu sprak op de openingsdag van het partijcongres van de Roemeense com munistische partij uitvoerig over het recht de Roemeense toekomst te bou wen op de principes van „nationale soe vereiniteit, onafhankelijkheid, gelijke rechten, niet-inmenging in binnenland se aangelegenheden en op wederzijdse begunstiging". Maar in Moskou moet spoedig worden aangetoond wie daar de grote lijn van de communistische buiten- en binnen landse politiek bepaalt. DE SENAAT van de Vrije Universiteit te Amsterdam heeft besloten ter gele genheid van de 85e Dies Natalis van 5eze universiteit het eredoctoraat in de ■ociale wetenschappen te verlenen aan de Amerikaan dr. Martin Luther King. .^PRESIDENT Charles Hellou van Liba non heeft het aftreden van de regering Tan premier Hoessein Oweini aanvaard, 'resident Hellou heeft Oweini verzocht 'oorlopig aan te blijven in afwachting van de vorming van een nieuwe rege- ring. Weeroverzicht, medegedeeld door het K.N.M.I.: geldig tot vanavond: Het hogedrukgebied boven Scandi navië, dat al bijna een week aan wezig is, neemt in betekenis af, ter wijl boven West-Europa de lucht- drukverschillen gering zijn. Hier bevindt zich een vlak lagedrukge bied, dat zich van Noord-Frankrijk naar ons land uitbreidde en plaat selijk regen- en onweersbuien ver oorzaakte. Intussen is ons land in iets minder warme lucht gekomen. De temperaturen zullen dan ook op de meeste plaatsen iets lager zijn dan dinsdag. Er zullen zonnige perioden voorkomen, met in de middag en avond plaatselijk weer regen- of onweersbuien. In Scan dinavië, Polen. Spanje en Italië is het mooi zomerweer. Elders op het continent komen eveneens naast zonnige perioden buien voor. Vandaag: zon onder 20.46 uur. Maan op 23.59 uur. Morgen: zon op 4.47 uur. Maan on der 14.13 uur. In het „State Department" ln Wash ington heeft zich in de laatste tijd dui delijk de mening doorgezet dat de toe komst der Russisch-Amerikaanse ver houdingen in grote mate zal afhangen van de veranderingen in de personele functies welke in Moskou te verwach ten zijn. De val van Kroestjev wordt op dit ogenblik niet meer uitsluitend als een „natuurlijke aflossing van de wacht" gezien, die aan de algemene liberali seringstendensen in de Sovjet-Russische economie nieuwe impulsen zou geven. Indien Sjepilin werkelijk de komen de man zou zijn, zoals overal vermoed wordt, dan zou dat volgens deskundi gen bij een toenemende verkoeling van de Russisch-Amerikaanse betrekkingen vrij zeker tot een ingrijpen van de Sov jet-Unie in Vietnam kunnen leiden. De overtuiging van het State Depart ment tot op heden, dat de Sovjet-Unie onder alle omstandigheden toenadering tot de Ver. Staten zou blijven zoeken, vooral omdat de breuk tussen Moskou en Peking onherstelbaar zou zijn, is een stelling die in de tijd van Kennedy en na de Cubaanse crisis nog opging, maar die thans minstens aan een herbeoor deling toe is. PODGORNY opovolger Gromiko SAIGON/HANOI De Amerikaanse minister van defensie, McNamara, gis teravond van een bezoek aan Saigon te ruggekeerd in Washington, vindt de toestand in Zuid-Vietnam ronduit „ern stig" en sinds vijftien maanden „aan zienlijk verslechterd". Vermoedelijk zal hij president Johnson vandaag adviseren belangrijk meer troepen naar Vietnam te sturen. McNamara somde in een interview de volgende conclusies op: de getalssterkte van de Vietcong wordt steeds groter; het aantal rebellenacties veelvuldi- ger en heviger; het aantal vernielingen en terreur daden steeds onrustbarender; de Vietcong en Noord-Vietnam zijn samen sterker dan het Zuidvietname- se leger en de Amerikanen; het grootste deel van deze commu nistische strijdmacht wordt nog in re serve gehouden; er worden zoveel Zuidvietnamezen buiten gevecht gesteld, dat Amerika's plan het Zuidvietnamese leger voor het einde van dit jaar uit te breiden tot 700.000 man en de kosten hiervan te dragen, nu al in de war is. Als enig lichtpunt zag McNamara de aanzienlijk grotere verliescijfers aari Vietcong-zijde. „Het Vietnamese volk blijft echter strijden tegen de rebellen en wij strijden mee", aldus de Ameri kaanse minister. Een zelfde kreet slaakte gisteren Noord-Vietnams president Ho Tsji Minh ter gelegenheid van het feit dat giste ren elf jaar geleden de Geneefse ak koorden werden ondertekend. „Al moe ten we nog 20 jaar of langer strijden, de Amerikaanse „piraten" drijven wé het land uit", zei hij. De rest van zijn rede was één grote scheldtirade tegen de Amerikanen. Intussen is vanuit Londen de Ghanese hoge commissaris, Kwesi Armali, hals over kop naar Moskou gevlogen, van waar hij zal doorreizen naar Hanoi en Peking. Wellicht heeft hy in de Sovjet hoofdstad een onderhoud over Vietnam met Kosygin en Brezjnev of met John sons reizende ambassadeur Harriman. Armah vervangt de Ghanese presi dent Nkroemah, die door Ho Tsji Minh WASHINGTON (Reuter) President Johnson heeft dinsdag Arthur Goldberg, lid van het Amerikaanse hooggerechts hof, benoemd tot permanent vertegen woordiger van Amerika bij de Verenig de Naties. Goldberg volgt de verleden week overleden Adlai Stevenson op. De witharige, gebrilde Goldberg was onder Kennedy minister van arbeid en heeft de afgelopen drie jaar zitting gehad in het hooggerechtshof. President Johnson maakte de benoe ming bekend tijdens een plechtigheid in de rozentuin van het Witte Huis. De benoeming van Goldberg komt als een grote verrassing. Naast de president stonden tijdens de korte plechtigheid minister van buitenlandse zaken Dean Rusk, onderminister George Ball en Johnsons speciale adviseur McGeorge Bundy, die alle drie als mogelijke op volgers van Stevenson waren genoemd. was uitgenodigd voor een bezoek aan Hanoi, maar deze invitatie afgeslagen had. Nabij Boe Dop hebben de Vietnamese regeringstroepen gisteren zware verlie zen geleden tijdens een hevige mortier aanval van de Vietcong. Ook moet een aantal Amerikanen hierbij gesneuveld zijn. Een poging van de rebellen om een groot aantal burgerlijke en militaire autoriteiten te vermoorden, door onder een tribune een bom te plaatsen, kon tijdig worden verijdeld. Eugène Black, Johnsons speciale ad viseur voor ontwikkelingsplannen in Zuidoost-Azië, heeft gisteren na aan komst op Schiphol een ontmoeting ge had met de ministers Luns en Bot, die hem op de hoogte brachten van de Ne derlandse bijdragen in de ontwikke lingshulp. Voor programmering en plan ning zal een bedrag van 200.000 wor den uitgetrokken. Bovendien zal, aan sluitend op een eerdere schenking van 500.000, nog 1.000.000 worden ge schonken ter ontwikkeling van de Me kong-delta in Zuid-Vietnam. Hebt u weieens een kijkje ge nomen in de Beat-kelders van Liverpool, waar nieuwe muziek geboren wordt? Pagina 5. Pater Krekelberg vindt het best dat de mens naar de maan gaat. „Maar voor die tijd moeten we probe ren het verkeer van links voorrang te geven", zegt hij. Pagina 7. Pe Nederlander in Canada is zo druk bezig met zijn aanpassing, dat men hem nog maar nauwe lijks vinden kan. Hij duikt onder in een gezichtsloze massa en verzaakt daardoor aan alles wat hem juist waardevol en uniek kon maken. Pagina 11. Met het Afrikaanse com munisme valt hef nogal mee. Statistieken wijzen uit, dat de Afrikaanse vol keren uit hef rode paradijs weinig goeds verwachten. Pagina 9. (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN De plannen tot uitbreiding; van het huidige haven- complex. waardoor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen een aanlegplaats krijgt die toegankelijk is voor kleine zee schepen, worden vertraagd door fi nanciële moeilijkheden, die betrek king hebben op een kleiner onderdeel van het gehele project. Van rijkswege kunnen nl. nog geen gelden beschik baar worden gesteld voor de verwe zenlijking van enige aanbelangende werkzaamheden, betreffende het op Deltahoogte brengen van de zeewe ring ter plaatse. Voor het havencomplex op zich heeft de gemeenteraad van Hontenisse al ruim 2.5 miljoen gulden beschik baar gesteld. Wanneer een veel klei ner bedrag dit jaar niet meer uit de begroting van Verkeer en Waterstaat gehaald kan worden, zal het zeker een jaar duren vooraleer met de aan leg van de nieuwe haven begonnen kan worden. De bouwperiode wordt getaxeerd op twee jaar. In het nieuwe havencomplex Wals oorden krijgen gemeente en streek gunstige kansen tot ontwikkeling op industrieel en recreatief gebied. Het nieuwe havengedeelte wordt 150 me ter lang, 72 meter breed en krijgt een diepte van 6.10 meter beneden N.A.P. Rond het water komt een ter rein van drie ha voor opslag en een van 16.000 m2 voor industrievesti ging. In het oude tijhaventje, waarvan de huidige toegang tot de Schelde wordt afgesloten (zie op de voorgrond) en dat een verbinding krijgt met het nieuwe complex, zullen enige scheepshellingen worden gebouwd. Gedachten zijn ontwikkeld om ruim ten te reserveren voor de aanzet van een watersportcentrum. Op deze luchtfoto ziet men het oude haventje, dat bij eb geheel droogvalt. Met stippellijnen is de uit breiding geschetst. Het vorig jaar werden in Walsoorden 698 schepen geladen en gelost, terwijl negentien vaartuigen er in noodgevallen binnen liepen. De uitgaande goederen kwa men voornamelijk uit de landbouw. Verscheept werden o.m. ruim 46 mil joen kilo suikerbieten en bijna zes miljoen kilo tarwe. De betonindu- strie, rechts boven op de foto, ver oorzaakte de grootste activiteit wat het lossen van goederen betreft. Er was een transport van o.m. 88.000 ton zand en 57.000 ton grind. (Van onze speciale verslaggever) VALKENBURG Naar eerst dins dagavond bij de politie bekend werd heeft de psychopaat, die op de Schaels- berg zondagnacht een jongeman neer schoot, eerder op die zondagavond reeds elders in Valkenburg een vrijend paar tje bedreigd. Dit gebeurde omstreeks zeven uur achter het viaduct van de Steenstraat te Valkenburg, op 450 me ter afstand van de Schaelsberg, even eens langs de spoorlijn. De jongen en het meisje zaten langs de weg toen plotseling in het volle dag licht een gewapende man met een zak. doek voor zijn gezicht uit het struik gewas op sprong. Hij stelde dezelfde onkiese eis aan het tweetal, als hij 's nachts zou herhalen bij het Betsy- Perkbank. Tot geluk van beiden nader den echter onverwachts voorbijgangers. De misdadiger nam daarop de vlucht. Aangezien het betreffende tweetal nog minderjarig is beiden zijn 15 jaar en de ouders niet vefn de „verkering" op de hootge waren, hebben zij hard nekkig tot dinsdagavond gezwegen. Op aandringen van hun vrienden hebben zij tenslotte aan hun ouders een beken tenis afgelegd. Het signalement van de gevluchte is precies hetzelfde als dat van de man op de Schaelsberg. De politie si thans van mening dat het vijfde schot door de aanrander af gevuurd, bedoeld is geweest voor een onverwacht opduikende achtervolger. Dit was de 26-jarige lasser Frans Marx uit Valkenburg. Hy was als eerste bij het slachtoffer van de nachtelijke vechtpartij, de 21-jarige Piet Fryns uit Schimmert, die het leven liet toen hij zyn meisje wilde redden uit de handen van een gewapende en gemaskerde psy chopaat. Rond middernacht zondag jl. wandel de ook Frans Marx met zijn meisje langs de Geul. Bij de Geulbrug, achter hotel German ia, hoorde hij vanaf de Schaelsberg enkele schoten en hard hulp-geschreeuw. Zonder aarzelen rende de lasser dwars over het voetbalveld in de richting van de spoorbaan. Onder het viaduct ont moette hij het Valkenburgse meisje Bertha G., dat hem in paniek meedeel de: „Marx, ze hebben mijn jongen dood geschoten. Iemand heeft mij willen aan randen". Zonder over het risico na te denken liep Marx de steile weg op. Toen hij even stilstond viel het vijfde schot. Niet vanaf de plaats waar hij even la ter het lijk vond, maar vanuit het bos. „Ik heb er geen moment bij stilge staan dat dit schot misschien voor mij was bedoeld, maar achteraf ga je over zulke dingen nadenken". Nadat de lasser vruchteloos naar een gewonde of stervende man had gezocht holde hij weer de heuvel af. „Zeg mij of hij dood is", smeekte het meisje, maar de lasser kon haar geen antwoord geven. Op haar aanwijzingen zocht hij opnieuw, nu links van de bank. Op on geveer 20 meter afstand, aan de rand van een gersteveld, vond hij de dode. De onheilsplek was dinsdag voor het vakantiepubliek weer vrijgegeven. Op de Betsy-Perkbank, waar het tweetal zondagnacht werd overvallen, praatten dinsdagmorgen nieuwsgierige toeristen met gefronst voorhoofd over het drama. Even verder, bij een gersteveld, kamden politiemannen het terrein voor de zo veelste keer uit. De plaats van de wor steling is met linten afgebakend. Mili tairen zochten opnieuw voetje voor voetje de omgeving met een detector af. Ondanks alle pogingen werd tot nu toe slechts een patroonhuls gevonden. In heel Nederland wordt intussen grootscheepse jacht gemaakt op de voortvluchtige misdadiger. Het Valken burgse politiebureau ontvangt ontstel lend veel inlichtingen. Die worden alle maal zorgvuldig nagetrokken. Er zijl er bij die de politie waardevol noemt Voor ingezetenen en vakantieganger, was de moord op de Schaelsberg he gesprek van de dag. (Van onze correspondent) KAPELLE Het zit de kleinfruit- telers dit jaar niet mee. De oogst van frambozen, rode en zwarte bessen is op het ogenblik in volle gang en de aan houdende regen heeft grote schade te weeggebracht aan deze snel bederfelijke produkten. Er zijn telers wier frambozen zoveel rot vertoonden dat ze moesten besluiten met de pluk te stoppen én ook som mige telers van rode bessen moesten een dergelijk besluit nemen. Op zeer veel bedrijven is sprake van een ernstige kwaliteits-achteruitgang van frambozen en bessen door de regen. Het plukken vraagt hierdoor veel extra werk en daarna blijft nog slechts een produkt over van minder goede kwali teit. In Zeeland worden elk jaar de fram bozen in hoofdzaak aangevoerd in doos jes voor verse consumptie en voor ver werking in glas of blik op sap. Op het ogenblik kan een groot deel van de Zeeuwse frambozen enkel nog worden bestemd voor de verwerking tot sap of jam en de fabrieken hebben daar min der voor over dan voor de frambozen die gebruikt kunnen worden voor de veredelde verwerkingsvormen. Rode bessen worden altijd veel ge kocht voor verse consumptie, maar het aanbod van bessen, die voor dit doel ge bruikt kunnen worden, is bijzonder ge ring. Door de regen zijn de bessen gaan barsten en vervolgens gaan rotten. Bij de pluk moeten die rotte bessen worden uitgesorteerd, daarna blijft een zwak produkt over dat enkel geschikt is voor sapbereiding. Met de zwarte bessen gaat het dezelf de weg op. Tot eind vorige week dacht men dat het nog mee zou vallen, omdat deze vruchten nog niet zo rijp waren, maar de regen tijdens het begin van deze week is ook voor de zwarte bessen funest geweest. In geen jaren is het kleinfruit- seizoen zo teleurstellend verlopen als dit .jaar. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De goede vorderingen in de aanleg van de aardgastransport leiding in Noord-Brabant, waarvan wi dezer dagen reeds melding maakten zullen eind augustus begin septembei tot een spectaculair hoogtepunt leiden Omstreeks die tijd zullen namelijk dr Schelde-zinkers worden aangebracht O] de bodem van de Schelde, via welki het aardgas naar Zeeuwsch-Vlaanderer wordt getransporteerd. Daarmee zal dar het moeilijkste en grootste gedeelte var het aardgaskarwei tot voltooiing geko men zijn. De Gasunie is op het ogenblik in sa menwerking met de Vereniging vai Exploitanten van Gasbedrijven bezif een voorlichtingskrant over het aard gas te ontwerpen die over zes weker in ruim 300.000 exemplaren van 32 pa gina's zal worden gedistribueerd. De be doeling is deze propagandakrant te ver spreiden in die woongebieden waar he' aardgas inmiddels reeds zijn entree heeft gemaakt. Volgend voorjaar ver schijnt een catalogus, waarin alle doo; het Nederlands Gasinstituut goedge keurde gasverwarmingsapparaten zullei worden vermeld. (Van onze correspondent) DEN HAAG Een onderzoek naa- de staat, waarin ambulancewagens ver keren. heeft in Zuid-Holland, met name op het platteland, ontstellende feiter aan het licht gebracht. Bijna alle auto's bleken onvoldoende geoutilleerd te zijn. De bemanning was vaak niet vakkun dig genoeg en de mechanische toestfmd van de wagens bleek vaak uiterst ge vaarlijk te zijn. Zelfs werd een ambu lanceauto met een totaal defecte stuur inrichting aangetroffen. De Zuidholland se gemeentebesturen is dringend aan geraden na te gaan of de in hun ge meente in gebruik zijnde ambulances voldoen aan de veiligheidseisen, waar aan iedere auto moet voldoen. Een spe ciale commissie van de provinciale raad voor de volksgezondheid, die het on derzoek instelde, heeft bovendien gepro testeerd tegen de ongezonde situatie, dat voor het vervoer van zieken en slacht offers van ongelukken geen vergunning nodig is, terwijl het transport van ge zonde mensen onderhevig is aan een massa bepalingen en vergunningen. (Advertenties) TANK DUS NIEUWE ESSO EXTRA

de Stem | 1965 | | pagina 1