sgster Voor snelle informatie moet n bij de radio zijn OMYL ...uw amicale bolknak Fanfare EY. 22 cent OMYL Donald Duck ASPIRINBAYER Televisie blijft geen prima donna1 ÉttÊÊIÊlÈÊiltltÊlÊÊIÊ^GIf Juli 1944: aanslag op Adolf Hitler Norman Wisdom even op Schiphol otojjraferen van kerninstallaties 'ankrijk boos p Washington c vc*- Grotere flexibiliteit Grote openheid Geen politieke binding voor de militair Maurice Fanon in ons land Nieuw beeldfeuilleton De vader van Old Shatterhand Motten? n t'l» lu iver Fats and his Cats op televisie Vliegen? Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! kinder Wandkleden in T.H. Eindhoven :JS (A.F.P.) Op de Amerikaan, assade in Parijs is een Frans pro. erhandigd tegen het vliegen vajj lerikaans verkenningsvliegtuig bo. verboden zone bij de Franse kern. ties in Pierrelatte. Dit vliegtuig iet Franse ministerie van oorlog' ijdag jl. 175 foto's van deze install ins de lezing van het ministerie t Amerikaanse vliegtuig, een HF. ermaal over de installatie van atte gevlogen. De Franse lucht- iging kon snel de thuisbasis van egtuig vaststellen. Aan de Ameri- militaire autoritetiten werd ver- Ie genomen foto's direct na de lan- n Darmstein (West-Duitsland) af gemeld schond het Amerikaanse ig vrijdag het luchtruim boven atte. Onmiddellijk stegen Franse iegtuigen op, die het Amerikaan- gtuig „uitnodigden" naar zijn basis t-Duitsland terug te keren. Zij es- den de Amerikaan tot aan de Van Amerikaanse zijde werd later ieeld dat het toestel door onweer zaakt was van zijn koers af te Washington onthield men zich van ntaar op het Franse protest. Vol- lolitieke waarnemers zouden de tanen door de Franse beschuldi- echter in verlegenheid zijn ge- apanse volleyers naar Nederland GELO (ANP) De Japanse vol- ilocgen (dames en heren), die een door Europa zullen maken, spe- 1 september in Hengelo een wed- tegen Nederland. Op 2 september wedstrijden in Woerden en 4 ber in Delft. bekend werden de Japanse da- lympisch kampioen en eindigden lanse heren op de derde plaats >anners zullen van 10 tot en met ember deelnemen aan de wedstrij- n de wereldbeker, die in Polen paats vinden. cel adres ilijke n ty- it. Ge rijzen rvice oop). I), tel. >r het ge- f fra- Rot- e, tel et al ge- Geen recht onds) 97 of 38 of 12,75 beta- Van- >ij u >nds) 7397 - 138 of >p nu >ouw- Stuk- pct. snten, Saba- X n .jp terug Sand- Ginneken. Dillenburgstraat f 50.000,-; f 100.000,-; Regen- tesselaan (olde-c.v.) f 95.000,-; Ginnekenweg f 50.000,-, 70.,- f 85.000 en f lOO.OOo. Make laars v. d. Berg en Co., Nwe. Ginnekenweg f 50.000,-, 70.000,- 1600-24421 Auto's - Motoren De vakantie is In volle gang. Duizenden trekken er weer op uit met een Belcrumauto. Ons bedrijf heeft onder hoogspan ning gestaan. Al onze klanten wilden nog een servicebeurt hebben opdat zij met een ech te Belcrumauto op vakantie konden gaan. Doe net als zij. Koop een betrouwbare wagen in een zaak waar service ge geven kan worden, waar uw wagen zorgvuldig wordt geïn specteerd, zodat u onderweg niet met pech komt te staan. Voor een betrouwbare wagen naar een betrouwbare zaak, de zaak met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de allergrootste service. Belcrum- garage, Min. Kanstraat Id-Hf, Breda. tel. 01600-39900. vVa\0oV} groenteveiling en station. Da gelijks geopend van 8 uur \rm. tot 10 uur n.m. Kom eens een kijkje nemen in onze show room. Het verplicht u tot niets. DKW-onderstel met motorver snellingsbak en bij behoren te koop elk aannemelijk bod. N. Takx, Asterstraat 41, St. Wil- lebro-rd. De vakantieschietingen voor Hulst zijn als volgt geregeld. Don. 22 juli bij S. Blommaert, zat. 24 juli bij P. Leeraert-Nijs, zat. 27 juli bij G. Lijbaart, woensd. 28 juli bij J. v. Hels- land, dond. 29 juli bij Jo Nijs. voor haar modern te Eften-Leur a A, istentie van soneelsafdeling naive dagen) sties te richten aan de eelsafdeling van haar te Etten-Leur. Bij dit alles droeg hij nog «en soort leren jachthemd. Knopen en knoopsgaten vielen er niet aan te ontdekken, terwijl het zijn door weer en wind ge bruinde borst vrijliet. De mou wen hingen tot even over de ellebogen, zodat zijn magere, pezige onderarmen zichtbaar waren. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 JULI 1965 (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM Ontegenzeggelijk is de publieke belangstelling voor de radio in de laatste tien jaren gedaald, en deze wetenschap kan volgens ons niet nalaten zijn invloed te hebben op de mensen, die er b\j werkzaam zijn. Vooral bij evene menten. welke door beide grote media worden uitgezonden, wint de televisie het van de radio. Daarom vroegen wij ons af of de luisteraar het radioverslag en trouwens dit gehele communicatiemiddel niet een beetje als surrogaat beschouwt. Deze vraag hebben wij voorgelegd aan de chef-redacteur van de reportage afdeling bij de KRO-radio, de heer Jacques Grijpink. ,.Van meet af aan ben ik van oordeel geweest dat de radio zijn functie behoudt op het punt van snelle berichtgeving en voor functionele intor- matie. De zaak-Kennedy heeft dat over duidelijk bewezen. Wie het snelst ge ïnformeerd wilde zijn over de afschuwe lijke aanslag, de achtergronden en de ge volgen van de dodelijke aanslag op de jonge Amerikaanse president, moest bij de radio zijn heil zoeken. Natuurlijk kan ik het nog niet afdoende bewijzen, zegt de heer Grijpink voor zichtig, maar ik ben er -van overtu*f^ dat wanneer de tv in ons gaat beschikken over optimale zendtijd met srote keuze-mogelijkheden voor de kij kers er onherroepelijk een nieuw even wicht zal ontstaan tussen radio en tv. Dat bewijzen de cijfers uit Engeland en Amerika, waar men het dieptepunt van de zgn. televisiecrisis in de radio al lang gepasseerd is. Toen veertig jaar geleden de KRO NCRV en VARA werden opgericht had den de radiopioniers zich duidelijk een verkondigende taak gesteld. Daarnaast werd in de sfeer van die jaren grote aandacht besteed aan de doelstelling om de cultuur over te brengen aan brede lagen van de bevolking. Er is sindsdien veel veranderd door de wijdere opzet van de communicatiemiddelen. Ook de samenleving is geheel veranderd. Dc invloed van de tv is niet alleen groot op de gemeenschap, maar ook op de inhoud van de geluidsradio. Momenteel heeft de radio een andere plaats in het communicatiepatroon. Ze bezit veel dui delijker een sociale taak op het terrein van de informatie en verstrooiing. De radio-ontvanger is niet meer het kostbaar en sacraal meubelstuk in de huiskamers, maar dank zij de transistors een tv zonder beeld die meegenomen kan worden naar de keuken of in de broek zak gestopt kan worden. Daarmee won de radio op slag, zowel in Amerika als Europa een nieuw publiek. En zeg niet dat de jonge mensen met transistor- ontvangertjes alleen maar beat of rock 'n roll willen horen. Vergeet ook dei autoradio's niet. Tallozen draaien aan hun luisterkastje om te horen of er een goed of interessant programma in de lucht is. Maar onthoud vooral: als het maar goed en direct is. Nederland krijgt steeds meer trek in goed. keihard en eerlijk nieuws. Liefst zoveel mogelijk in directe uitzendingen. Bovendien schreeuwt men om functio nele informatie. Een moeder aan de was interesseert zich meer voor een regel matige weersverwachting op maandag ochtend en een autobestuurder spitst de oren bij berichten over verkeersstromin- gen. Omdat het continu sociologisch on derzoek pas een half jaar op gang is, weten wij nog te weinig wie, hoe en wanneer men luistert. Deze functionele informaties eisen een grotere flexibiliteit in de programma's. Nu komt het nog wel voor dat een ac tuele reportage een paar uur moet blij ven liggen, omdat het radioprogramma er niet voor onderbroken kan worden. Keiharde actualiteit moet, indien nodig dwars door het radioprogramma heen verstrekt kunnen worden. De radio is veel sneller en beweeglijker dan de tv. Bij de televisie rukt een hele fabriek uit terwijl een radioreporter desnoods iri noodgevallen kan volstaan met een tele foonlijn. Als straks het derde radionet er is, be schikt men over de gelegenheid om meer specifieke groepen te benaderen, zonder anderen hun plezier in de radio te ver gallen. Daarom voel ik erg voor een zgn. third program. Dan komt ook het intel lectuele publiek dat de tv het laatst heeft ontdekt en er toen met een inten siteit, een betere zaak waardig, over is gaan praten en denken dat publiek komt bij ons terug. Geloof maar rustig dat we straks favoriet zijn bij twee be langrijke groepen, namelijk de jongere generatie en de oudere intellectuelen. Wel zal de radioverslaggeving nog korter en directer dienen te worden. Een goed voor beeld is de Concilie-verslaggeving. Vele Nederlanders kregen hun voornaamste informatie over deze moeilijke materie uit de deskundige toelichtingen uit Rome die hen via de radio bereikten. Na alles wat er jarenlang geschreven is over de ..zuilen" zal men moeten toe geven dat er bij de levensbeschouwelijke omroepen een zeer grote openheid heerst. De KRO_radio zendt evengoed congres sen van de WD, PvdA en CHU uit als van de KVP. Ook maakt men gelukkig nu wel een vraaggesprek met dr. J. Tans, toen hij als katholiek gekozen werd tot voorzitter van de PvdA. De radiorepor ters worden zeer weinig bevoogd. Het bestuur en de programmaleiding laten ons praktisch onverkort zelf de verant woordelijkheid dragen. Als je dit verge lijkt met andere omroepen op levens beschouwelijke of politieke grondslag, dan hebben wij KRO-reporters ook een .grotere vrijheid met betrekking tot een kritische benadering van eigen instellin- deel te danken aan een tv-rubriek als gen. Dit hebben wij voor een belangrijk Brandpunt die als een katalysator heeft gewerkt. Uiteraard kan de KRO-tv naar buiten over een bepaald onderwerp geen ander standpunt innemen dan de KRO- radio. Daarom ben ik een voorstander van samenwerking. Je kunt via de radio niet de groene haring aanprijzen en op de tv de kijkers waarschuwen tegen het haring eten vanwege de zgn. worm. Eerlijk gezegd, de televisie heeft de radio uit zijn zelfgenoegzaamheid wak ker geschud. Men is in Hilversum daarom gèdwongen zich op het gebruik van het medium radio als communicatiemiddel te bezinnen. Alhoewel wij de belangrijke plaats van de televisie in het leven van alledag voor lief moeten nemen, ben ik er vast van overtuigd, dat er voor de radio tot in lengte van jaren een zeer belangrijke taak beschikbaar blijft." En omdat de radio stellig nog zoveel dingen doet die het beluisteren dubbel en dwars waard zijn, zou de heer Grij pink willen pleiten voor een doordachte en waardevolle verdeling van de aan dacht bij de luisteraars en kijkers. (Advertentie) De staatssecretaris van Defensie J. J. F. Borghouts heeft als zijn mening te kennen gegeven dat de militair bij voorkeur geen binding moet hebben aan een bepaalde (politieke) partij. Bij mij rijst de vraag of een bepaalde reden danwel situaties aan deze uit spraak ten grondslag liggen. Het komt mij voor, dat de huidige situatie hier te lande van dien aard is dat, er geen enkele dreiging is te verwachten van een te grote invloed van de militairen in de landspolitiek. Het komt mij eerder bijzonder be langrijk voor dat een aantal militairen politiek georiënteerd zijn danwel daar aan actief deelnemen waardoor het mo gelijk is de volksvertegenwoordiging uiteraard in overeenstemming met de verplichtingen voortvloeiende uit het militair zijn die informaties te ver schaffen die nodig zijn om de politiek verantwoordelijke functionarissen op het Departement van Defensie in hun werkzaamheid op de juiste wijze te kunnen beoordelen. De uitspraak van voornoemde staats secretaris doet daarom ook in zoverre vreemd aan omdat op het Departement van Defensie politiek verantwoordelijk zijn hoge officieren van de Koninklijke Marine en de Koninklijke Luchtmacht (zij het dan dat deze officieren als zo danig op non-activiteit zijn gesteld), terwijl voor kort ook de „politieke" functie van staatssecretaris van de Ko ninklijke Landmacht door een brigade generaal werd bekleed. Indien de huidige minister het stand punt van de staatssecretaris van de Ko ninklijke Luchtmacht en de oudstaats secretarissen, de luitenant-generaal Den Toom en genera al-majoor Haex deze mening zouden delen dan komt het mij voor dat de consequentie van deze op vatting tot gevolg zou moeten hebben dat eenmaal een hoge (politieke) func tie vervuld hebbend een terugkeer naai de militaire maatschappij niet meer zou moeten worden geambieerd. Aangezien gebleken is, dat hoge mili taire functies thans wederom worden ingenomen door voormalige staatssecre tarissen moet worden aangenomen, dat het standpunt van de minister en de eerder genoemde oud-staatssecretaris sen is dat de militaire èn politieke func tie zeer wel verenigbaar moet zijn. Tot slot nog deze opmerking: hoe zou het bezetten van hoge posten in het ka binet danwel landsvertegenwoordiging ooi4- vervuld kunnen worden door mili tairen indien zij uitsluitend zouden be schikken over militaire bekwaamheden en niet ervaren zijn danwel gedegen inzicht hebben in de (politieke) ver antwoordelijkheid die zij ongetwijfeld hebben te dragen. De functie van minister en die van de staatssecretarissen zijn mede een poli tieke functie. Dit is duidelijk bij de jongste kabinetswisseling gebleken. BREDA, v. B. Maurice Fanon debuteerde drie jaar geleden op de Rive Gauche, de baker mat van de nouvelles vagues in het Franse chanson. Men noemt hem de vaandeldrager van het nonconformisme. Niet omdat hij met would-be kreten de aandacht op zich vestigt, nee. die naam heeft hij te danken aan de geëmotioneerde geladenheid waarmee hij zijn chansons overbrengt op het publiek, dat aan zijn lippen hangt. In een doodgewoon gesprek vindt men diezelfde bewogenheid, gepassioneerdheid Maurice Fanon is een dichter pur sang, zijn fluïdum is het chanson. Hij is een boerenzoon en werd groot gebracht in een reactionair gezin. Zijn moeder was socialistisch georiënteerd zijn vader was communist. Maurice was thuis altijd klankbord van hevige debat ten altijd trachtte hij uit te vinden wie het bij het rechte eind had. Toen Maurice Fanon in 1954 naar Parijs kwam, kende hij slechts drie namen uit de chanson-wereldBrassens Brei en Ferré. Tot deze drie matadoren voelde hij zich aangetrokken, met hen voelde hij enige zielsverwantschap. In Ferré gelooft hij niet meer, hij vindt hem verstard ge worden in zijn conformisme en noemt hem de superconformist van het non conformisme. Hij is niet bang dat hij zijn publiek concessies zal moeten doen. Al tijd zal er een publiek voor hem zijn. Wanneer men hem een mening tracht te ontfutselen over zijn werk krijgt men te horen dat hij nooit achterom wenst te kijken. Na korte tijd kan hij het al niet meer eens zijn met de conceptie van zijn eigen werk. Zijn chansons ademen dan ook een weldadige frisheid en vita liteit. Zijn nonconformistische geest maakt dat hij zich niet gemakkelijk neerlegt bij de algemeen aanvaarde feiten in ons da gelijks leven. Daarom zijn zijn chansons steeds verrassend ..nieuw". Maurice Fa non werd in 1963 onderscheiden met de hooggenoteerde Grand Prix du Disque voor zijn langspeelplaat Avec Fanon. De vrouw van Maurice Fanon, de ook in ons land zeer bekende Pia Colombo, maakt ook graag gebruik van zijn teksten. 26 juli a.s. zal Maurice Fanon in ons land zijn om opnamen te maken voor de VARA-tv en tevens zal hij in Loos- drecht optreden in het AVRO zomer- programma Leg eens aan in Loosdrecht" op 27 juli a.s. Bij* het begin van ons nieuwe feuille ton over Old Shatterhand en Winnetou (zie pag. 4) willen we graag even stil blijven staan bij de figuur van de gees telijke vader van onze helden: Karl May. Geboren als zoon van een arme wever te Hohenstein op 25 februari 1842 wilde Karl graag onderwijzer worden. Hij wist dit diploma met het predikaat „goed", met welk predikaat men in die dagen niet erg gul was, te behalen. Lang heeft Karl May echter niet voor de klas ge staan. Drie maanden nadat hij zijn di ploma behaald had, moest hij zich we gens verduistering van resten van een waskaars (ter waarde van drie pfennig) voor de rechtbank verantwoorden. Op dit onnozele vergrijp volgde zowaar nog 'n veroordeling. Hierna volgden meer en grotere vergrijpen, welke er toe leidden dat twaalf jaar later om zijn opsporing en aanhouding verzocht werd. Jaren achter gevangenis- en tuchthuis muren volgden. Op 32-jarige leeftijd her kreeg Karl dan eindelijk zijn vrijheid en hij zette een dikke streep onder zijn - duister - verleden. Om in zijn onderhoud te voorzien be gon hij te schrijven; eerst ontspannings lectuur en later zijn beroemde reisver halen, die alom werden gewaardeerd. Toen men echter ontdekte dat de stof voor zijn verhalen slechts op fantasie be rustte, wendden de bewonderaars van het eerste uur zich van hem af. Pas veel later ondanks de verguizing werden zijn boeken uitstekend verkocht be zocht Karl May de landen waarover hij zoveel schreef. De meeste reisverhalen schreef Karl May als feuilleton voor tijdschriften, waardoor hij vaak gedwongen werd (door de redacteuren van deze tijdschriften) de inhoud van zijn verhaal een andere loop te geven. Toen zijn verhalen later in boekvorm werden uitgegeven heeft May de oorspronkelijke tekst gebruikt. Karl May stierf op 31 maart 1912 te Radebeul. Zijn aanzienlijk, vermogen schonk hij aan een fonds voor behoeftige schrijvers. Ondanks het feit dat Mays werken geenszins tot de literatuur gerekend kunnen worden zijn stijl is daarvoor vaak te gezwollen heeft men in 1928 in Radebeul een Karl May-museum ge sticht. (Advertentie) f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT De borrel die U „toelacht" Zie uw gasten genieten van die tongstrelend zachte W ge- never. Jaeen rondje W. Daar is iedereen vierkant voorl JONGE Evil] GENEVER f 8.25 per liter WYNAND FOCKINK 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Horizontaal: 1 huisdier - eenheid van elektirsche spanning; 2 kioskonderneming; 3 schop; 4 zeepwater - jongensnaam; 5 duw - eilandje bij Nieuw Guinea; 6 voertuig - einde (afk.); 7 zetel voor koninklijke personen; 8 boom; 9 rivier in Spanje - functie. Vertikaal: }.}>*?- vervallen woning; 2 familie lid; 3 bep. ontspanning; 4 vruchtennat - vis; 5 poes - pluk gras; 6 prul - grootmoeder; 7 vertrouwd; 8 voor zetsel; 9 voetbalpool - oude munt. •jmp - ojo^ e Juba 8 Juagia r .euio - poA 9 .jod - g :goi - dés .piods g ;edo g - SIrd j -ltoa •jquiB - g luqo 8 iuoojij. r .pua - jesi 9 leSa jod g Joat - dos h lapeds g .'osps g Jjjoa - saod j -jojj :Suissoido WILLEM II 13 augustus zullen Fats and his Cats op het tv-scherm te zien zijn. ongetwijfeld komen ze dan eindelijk tegemoet aan de verlangens van hun grote aantal vurige bewonderaars. Vanuit hun stamlokiaal. de dancing St. Pauli Bar in Frankfort, ver spreidde de faam van deze band zich over Duitsland en vervolgens over het gehele continent. Voor zover Fats en zijn Cats niet op tournee zijn, vindt men hen nóg steeds in de St. Pauli Bar, waar zy zingen en swingen dat het een lieve lust is. Fats' carrière als trompettist begon toen hij 14 jaar was. Een jaar later arran geerde hij al zijn eerste jazz-concerten en toen hij 17 was. had hij zijn eigen band en speelde hijregelmatig in Ame rikaanse clubs. In deze tijd begon hij ook te zingen en werd weldra bekend als één van de beste imitators van Louis Arm strong. Zijn band kreeg de roep één van de meest vooraanstaande rock and roll- bands in Duitsland te zijn. Inmiddels had Fats ook de bas leren bespelen en legde zich meer toe op zingen. Uit de Louis Armstrong-, Louis Prima- Fats Domino imitator groeide een zanger die het ge luid van zijn eigen stem ontdekte en met succes... Ook als begeleidend orkest hebben Fats and his Cats een grote reputatie; zo be geleidden zij o.a. Gary Crosby, Johnny Ray, Hank Snow and Evis Presley. Zij waren gast in diverse tv-shows en radio programma's en traden o.a. op in de Star- club Hamburg. Er zijn diverse aanslagen op het leven van Hitler gepleegd, geen enkele is ooit gelukt. De meest opmerkelijke aanslag werd 20 juli 1944 gepland, toen een actentas, waarin een tijdbom, werd weggezet bij de voeten van de Führer. De bom explodeerde te laat: Hitier was telefonisch weggeroepen. De voorbereidingen tot deze aanslag waren van de hand van Von Stauffenberg. Alles was zorgvul dig geregeld, ook de overname van de macht en de uitschakeling van de Gestapo. Die voorbereiding is later vastgelegd in talloze inter views en daaruit ontstond 't boek The julyplot, later omgewerkt tot televisiespel. Het wordt vanavond om 9.10 uur vertoond op het eerste net. Op de foto rechts het portret van Von Stauffenberg en links het monument ter zijner ere voor zijn huis. (Advertentie) f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT De Engelse komische acteur Norman Wisdom was tijdens door reis even op de luchthaven Schip hol. In een van zijn nieuwste films In een van zijn nieuwste films is hoer, die het tegen grote bedrijven moet opnemen, waarvan hij op het platform een voorproefje gaf. (Advertentie) (Advertentie) Ainuer DAAR STAAT metvruchtensmaak V-S-^ ACHTER In de hal van het hoofdgebouw van de Technische Hogeschool is een aantal wandkleden geëxposeerd. De tentoonstel ling is samengesteld uit het vrije werk van leerlingen van de Academie voor Industriële Vormgeving te Eindhoven, die dit jaar hun einddiploma hebben be haald. De fraaie wandkleden zijn uitgevoerd in verschillende technieken, o.a.: applicatie, batik plangi en handweef techniek. De tentoonstelling is te bezichtigen, ook voor belangstellenden van buiten de Technische Hogeschool, op werkdagen van 8.30.17.30 uur en blijft tot 15 septem ber in de hal van het hoofdgebouw op gesteld. Dinsdag 20 juli HILVERSUM I 403 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.30, 19.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek: 12.50, 13.30, 14.10, 15.20 en 23.15 uur. Klassieke muziek: 19.55 en 21.05 uur. Zie- kenprogramma: 16.00 uur. Vrouwenpro gramma: 14.00 uur. Hoorspel: 20.05 uur. Jeugdprogramma: 17.00 en 18.20 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek: 15.30, 20.05 en 22.00 uur. Klassieke muziek: 13.30 en 19.05 uur. Do cumentaire of klankbeeld: 19.00 uur. Jeugdprogramma: 14.30 en 17.00 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00 uur en verder ieder uur. Populaire mu ziek: 16.09, 18.30, 20.00 en 21 uur. Klassie ke muziek: 14.03, 15.08 en 23.05 uur. Sport- uitzending: 18.28 en 18.45 uur. Woensdag 21 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen: 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek: 7.55, 8.40, 11.15 en 11.50 uur. Klassieke muziek: 7.10, 10.10 en 11.00 uur. Ziekenprogram- ma: 9.00 uur. Vrouwenprogramma: 9.40 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek: 7.20, 7.30, 8.10 en 11.02 uur. Klassieke muziek: 9.05 uur. Vrouwenprogramma: 9.00 uur. Documentaire of klankbeeld: 9.40 uur- Jeugdprogramma: 8.50 uur. Dinsdag 20 juli NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 Journaal voor ge hoorgestoorden. 19.30 Jackie Gleason Show. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 De Beverly Hillbillies, t.v.-film. 20.45 Atten tie. NTS: 21.10 Het Juli-komplot, t.v.- spel. 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Klantenservice: Cupido, vaarwel, t.v.-film. 20.25 J. H, Scheps 65 jaar: ge sprek. 20.55 Perry Mason: Een moeilijk model, t.v.-film. (Niet geschikt voor jeug dige kijkers). 21.45 Achter het nieuws. RKK: 22.10-22.35 Frankrijk missieland? documentaire (deel 2). BELGIë VLAAMS 19.30 Engelse les. 19.45 Filmmuseum van de schaterlach: De weergevonden zoon, filmklucht. 20.00 Journaal. 20.25 De schelmen, t.v.-feuilleton: 7 De appel valt niet ver van de boom. 21.15 Europa richting 2000, t.v.-reportage: 3 Miljarden voor de maan, geen cent voor Sperone. 22.00 Gastprogramma: De socialistische gedachte en actie. 22.80 Journaal. BELGIë FRANS 19.00 Berichten. 19.03 De gedachte en de mensen, uitzending van filosofie en lekenmoraal. 19.33 Les cadets de la fo- rêt, film. 20.00 Journaal. 20.30 Têtes de bois a Cannes: amusementsprogramma. 21.30 Le chanteur de Mexico, speelfilm. 23.10 Journaal. (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis

de Stem | 1965 | | pagina 5