Westduitse politieke partijen krijgen subsidie van de staat West-Berlijn maakt beton uit huisvuil Italiaans geld wordt kleiner van formaat een verpleegster Kleinere komen er echter helemaal niet aan te pas Fotograferen van kerninstallaties FA. JURRY TOM A DO DE ZOON VAN DE BE REN JAGER Beddelakens verdwijnen Twee problemen opgelost Atheners bejubelen Papandreoe a. twee weg- en waterbouwkundige medewerkers b. een administratief technisch medewerker jonge administratieve kracht (mnl.) wegens sterfgeval gesloten verwarmingsmonteurs j pijpmonteurs autogeen- en elektrisch-lassers Vreemde figuur Frankrijk boos op Washington W.H.J.v.d. Hooft afwezig Weggelopen A. J. Herdink WATERSCHAP AXELER AMBACHT f Fa. Gebrs. Brugge Hedenmiddag na 12.00 uur NOORDSTRAAT TERNEUZEN DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 26 JULI 1965 (Van onze medewerker dr. K. J. Hahn) KARLSRUHE. Dezer dagen vond voor het Westduitse Consti tutionele Hof te Karlsruhe een proces over de financiering van de par tijen plaats. Dit proces heeft een groter publiek buiten Duitsland met een merkwaardigheid bekend gemaakt, met het feit nl. dat de West duitse staat de politieke partijen als „constitutionele organen" erkent, die in het belang van de staat een belangrijke rol vervullen en daar om recht op financiële steun van de staat hebben. Deze unieke opvatting, die overigens door geen enkele andere demo cratische staat in Europa gedeeld wordt, kwam voor het eerst tot uit drukking in een vonnis van het Hof te Karlsruhe in 1958 waarin gezegd wordt dat de partijen een „openbare taak" verrichten. Daardoor kunnen zij niet alleen wat de verkiezingscampagne betreft van rege ringswege geholpen worden, maar ook voor hun partij als zodanig en wel in de vorm van een jaarlijkse subsidie. Het Hof ging daarbij van de gedachte uit, zoals liet in 1961 verklaarde, dat door welover wogen en rechtvaardig verdeelde rege ringshulp de bedenkelijke afhankelijk heid van sommige partijen van particu liere financiële steun kon worden uitge schakeld. Het Hof verklaarde dan ook het tot dan heersende systeem van belas tingvrije financiële hulp aan partijen als onwettig. Daarmede ging het Hof van het beginsel uit, dat een onevenredige directe invloed van rijkere staatsburgers op de politieke partijen met een echte demo. cratie niet te verenigen is. Deze wettelijke partijfinanciering heeft tot een situatie geleid, die nu tijdens het proces voor het eerst aan het grote pu bliek bekendgemaakt werd. De regerings_ gelden komen namelijk in de tegenwoorl dige regeling alleen de partijen ten goede die in de Bondsdag vertegenwoordigd zijn, namelijk de C.D.U. en de C.S.U., de S.P.D. en de Liberalen. Daaregen hebben nu enkele kleinere partijen, die niet in Bonn vertegenwoordigd zijn, omdat zij de fameuze 5% stemmengrens niet halen, geprotesteerd en een klacht bij het Con stitutionele Hof in Karlsruhe ingediend. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de vier penningmeesters van de genoemde par tijen moesten opkomen en hun boeken moesten openleggen, iets waartoe ze ove rigens volgens artikel 21 van de Grond wet verplicht zijn. De kleine partijen als de Gesamtdeutsche Partei, de Bayeren- Partij, de Deutsche Friedensunion (paci- fistisch-neutralistisch) en de Nationalde- mokratische Partei (neo-nazistisch) hoor den cijfers die hen vermoedelijk lieten watertanden. Het was hun natuurlijk bekend dat de Westduitse begroting van 1964 en 1965 telkens een bedrag van 38 miljoen mark voor de partijen in de Bondsdag had uit getrokken. Op grond hiervan en te zamen met de contributies van de leden en par ticuliere steun konden de partijen de vol gende sommen besteden: C.D.U. voor de verkiezingsstrijd in het jaar 1961 het lieve bedrag van 35 miljoen mark, in de jaren 1962 en 1964 werden in het geheel 24,4 respectievelijk 32,4 miljoen mark be steed. Interessant is hierbij vooral dat de C.D.U. een zeer aanzienlijke som kon uitgeven voor politieke vorming: studie dagen, cursussen, brochures etc, name lijk een kleine twee miljoen mark van de overheid en hierbij kon de C.D.U. voor dit werk zelf nog 3,3 miljoen mark voe gen. Bij de S.P.D. zijn de bedragen dien overeenkomstig: voor de verkiezingen van 1961 hebben de socialisten 15,5 mil joen mark ontvangen, de uitgaven van de partij waren in 1962 24,3 miljoen mark, in het jaar 1964 echter bijzonder hoog: 44 miljoen mark, waarvan de staat 17,7 mil joen bijpaste. Voor de politieke vorming kreeg de S.P.D. in 1962 2,1 miljoen mark. De Liberalen en de Beierse C.S.U. kregen natuurlijk naar verhouding minder. Dit systeem heeft natuurlijk niet alleen de afgunst van de overige kleine partijen in Duitsland, ook de belangstelling van de partijen in de andere landen van Euro. pa verwekt De voordelen zijn duidelijk. De partijen zijn bevrijd van de zorg, om ieder jaar, in ieder geval voor iedere ver kiezing gelden te bedelen van instellin gen en personen die hun milde gaven, aan harde condities kunnen binden. Er is vervolgens veel meer kans om aan de staatkundige en politieke opvoeding van de staatsburgers te werken. Vervolgens is de uitgangspositie van de partijen bij de propaganda steeds ongeveer dezelfde, zodat onbehoorlijke beïnvloeding van de politieke beslissing door financiële ma chinaties beperkt wordt. Er zijn natuurlyijk ook ernstige bezwa ren te noemen: wie controleert het juiste gebruik van de gelden? Krijgt de staat als staat niet een te grote zeggenschap over de partijen? Worden nieuwe politie, ke partijen in hun ontstaan niet erg be nadeeld, omdat zij nog niet in het parle ment vertegenwoordigd zijn? Worden de partijen niet geleidelijk tot instellingen van het openbare leven, die in het be wustzijn van hun financiële stabiliteit zich „ambtelijk" beginnen te gedragen, zodat de politieke zwier, de concurrentie strijd, het wereldbeschouwelijke élan eruit gaat en de staat op een zeer be langrijk terrein nieuwe en sterke invloed krijgt? Misschien is een voorlopige en sterke conclusie uit het Duitse voorbeeld wel te trekken: de politieke partijen hebben in de moderne maatschappij een zeer grote rol te vervullen, juist als de democratie in sommige opzichten aan institutionele verzwakking dreigt te lijden. Zeker ver gen de Europese en internationale activi teiten een steeds grotere persoonlijke en financiële inspanning. Zekere vormen van deze maatschappelijke en staatkun dige activiteit, vooral als ze op het ge bied van vorming, informatie, studie en internationale educatieve hulpverlening liggen, komen wel voor een grotere be langstelling van de zijde van de overheid in aanmerking. Dat alle garanties voor een vrije en democratische structuur in acht genomen moeten worden, spreekt vanzelf. Aan de andere kant kan echter niet over het hoofd gezien worden, dat de po litieke partijen van een klein land, met vele kleine partijen, heden ten dage en in het licht van het Duitse voorbeeld bijzon der slecht gesteld zijn, als zij zich ook buiten de grenzen van het land willen doen gelden wat toch zeker ook een landsbelang is. ROME (UPI) Binnenkort zullen de Italianen de biljetten van 100.000 krij gen, waarop zij zo lang hebben gewacht Zij zullen hierdoor vanzelfsprekend niet rijker worden. Wel houdt het In dat zij, nu onlangs de omvang van de bil jetten van 5.000 en 10.000 lire drastisch is verminderd, voortaan geen bakfiets meer nodig hebben om hun salaris naar huis te vervoeren. De gouverneur vam de bank van Italië, Guido Carli, heeft in zijn jaarverslag verklaard dat wordt overwogen biljetten van een grotere waarde dan 10.000 lire uit te geven en volgens financiële autori teiten bedoelt de regering hiermee bank. biljetten van 100.000 lire. Het biljet van 10.000 lire is reeds van voor de tweede wereldoorlog, toen het nog ongeveer 500 dollar waard was. de grootste coupure in Italië. Door de waar devermindering van het geld na de oor log is de waarde van het 10.00-lire- biljet teruggelopen tot 58 gulden, maar men is er niet toe gekomen grotere cou pures in omloop te brengen uit vrees voor het veroorzaken van een inflatie psychose. Vorig jaar werd de enige verbetering bereikt door het in omloop brengen van nieuwe biljetten van 5.000 en 10.000 lire ter grootte van een dollar, welke de oude bankbiljetten ter grootte van een beddelaken moeten vervangen. Met deze biljetten kon een kantoorbediende zich op betaaldag een staalmagnaat voelen, gemeten naar de omvang van zijn por tefeuille. De oude bankbiljetten worden slechts geleidelijk vervangen en volgens de ge wone man zijn er nog veel te weinig in omloop- Op het ogenblik zijn de kan sen gelijk om een 10.00-lire-biljet in handen te krijgen dat in tweeën of in vieren moet worden gevouwen om in een portefeuille te passen. Ook het bankpersoneel heeft de grootste moeite om alle kleine coupures te ver werken. Zoals Carli in zijn jaarverslag verklaarde vormen de 337 miljoen biljet ten van 10.000 lire die thans in omloop zijn 85,1 procent van de waarde van al het in omloop zijnde papier- en munt geld in Italië. De biljetten van 500 lire, welke tot voor kort de kleinste coupures in papier geld waren, worden geleidelijk vervan gen door zilveren munten van dezelfde waarde en zijn vanaf juli niet meer van waarde in het geldverkeer. De eerste 500-lire-munten het enige zilvergeld in Italië kwamen in 1958 in omloop en aan het eind van vorig jaar waren er 105.970.000 van in omloop. Nog kleinere coupures 100, 50, 10, 20 en 5 lire zijn van metaal vervaar digd. De muntstukken var één lire, die na de oorlog nog in omloop waren, zjjn niet langer wettig betaalmiddel. Een lire ts thans iets meer waard dan een halve cent en het enige dat men er voor kan kopen is een dropje. Volgens bankkringen is reeds ge ruime tijd overlegd over het uitgeven van een 100.000-lire-biljet en zullen deze voorrang krijgen op biljetten van 50.000 lire, omdat de Italianen liever met ronde getallen werken. Als de biljetten van 50.000 lire het eerst in omloop zouden worden gebracht, dan zou het publiek de ze bij gebrek aan beter oppotten, maar zich er weer zo spoedig mogelijk van ontdoen zodra de biljetten van 100.000 lire in omloop zouden komen. Het is nog niet bekend wanneer het nieuwe papiergeld in omloop zal komen. De voorbereiding van een dergelijke nieuwe aanmaak vergt veel tijd om het geld te verzekeren tegen vervalsing. (Van een onzer medewerkers) BERLIJN Westberlijns stedebouw kundigen en bouwexperts bekijken de groeiende bergen afval van de miljoe nenstad niet langer met een zorgelijk gezicht. Het lastige vuil, waarvan de ver wijdering al sinds lang een moeilijk op te lossen probleem is, heeft nu door een technische uitvinding veel meer waarde gekregen. Binnenkort zal afval de oude Duitse hoofdstad van beton voorzien. Dit sensationele iedee, dat al onmid dellijk internationale belangstelling wek te, werd geboren toen experts van de Berlijnse stadsreiniging een grote vuil verbrandingsinstallatie ontvingen. Van de drie miljoen kubieke meter afval, die naar schatting in het jaar 1968 in West-Berlijn wordt bijeengebracht, blijft namelijk ook na de verbranding in de moderne installatie nog ongeveer 450.000 kubieke meter slakkenachtige substantie over, die niet verder vernie tigd kan worden. Dit afvalprodukt, dat tot nu toe niet te gebruiken was, zal echter in de toekomst als waardevolle toevoeging bij de betonvervaardiging wor den aangewend. Behalve de verbran dingsinstallatie wil men thans ook nog een groot modern „Sinter-Werk" bou wen, waarin de aangevoerde verbrand- dingsresten volgens een gecompliceerd procédé verwerkt worden tot een zoge naamde sinterslak,, die in gemalen toe stand uitstekend bij de fabricage van be ton kan worden gebruikt. Noodzaak dwong de Berlijnse technici tot deze opzienbarende uitvinding. Het probleem van de vuilverwerking is voor de stad West-Berlijn belangrijker en nij pender dan voor wélke andere grote stad in de wereld. In de ingesloten stad met zijn twee en een half miljoen in woners is geen plaats meer voor de voortdurend groter wordende hoeveelhe den afval. De laatste vuilnisgaten zijn al bijna vol, hoewel men al jaren geleden begonnen is met het opwerpen van vuil- nisbergen, die dan beplant worden en als recreatieplaatsen te dienen. Ook de volautomatische vuilverbrandingsovens, die men bij wijze van proef in West- berlijnse flats heeft ingebouwd, en die ge durende de nacht in enkele minuten het afval van de dag vernietigen, kunnen niet voldoende uitkomst bieden. Nog belangrijker dan het ruimtege brek is echter, dat in de grootstad zon der achterland het bouwmateriaal op raakt. Het transport van grint uit West- Duitsland naar W-Berlijn is echter zeer duur en omslachtig en zou de bouwkos ten in de Duitse hoofdstad aanzienlijk verhogen. In West-Berlijn wil men nu van de nood een deugd maken en met de verbrandings- en sinter-installatie beide problemen tegelijk oplossen. ATHENE (UPI) Meer dan 150.000 aanhangers hebben oud-premier George Papandreoe van Griekenland een enthou siast welkom bereid in een gespannen Athene. De wijken, waar Papandreoe doorreed waren het toneel van volledige massa hysterie. De mensen klapten in hun han den en sprongen op en neer terwijl en masse leuzen werden gescandeerd, waar bij een volksstemming werd geëist. De mensen klommen in lantaarnpalen, op bussen en op trams ten einde een glimp van de ex-premier op te vangen. Papandreoe glimlachte voortdurend en schudde handen met een ieder, die bij hem in de buurt wist te komen. Nog afgezien van de tienduizenden mensen, die in Athene op de been waren evolueerde Papandreoe's intocht in een soort van mars op Athene, omdat zich naar schatting 300 auto's bij die van de oud-premier voegden. PARIJS (A.F.P.) Op de Amerikaan. se ambassade in Parijs is een Frans pro. test overhandigd tegen het vliegen v;5 een Amerikaans verkenningsvliegtuig K ven de verboden zone bij de Franse kei>, installaties in Pierrelatte. Dit vliegtui; aldus het Franse ministerie van oorlog nam vrijdag jl. 175 foto's van deze insta! laties. Volgens de lezing van het ministerie was het Amerikaanse vliegtuig, een RF. 101, viermaal over de installatie van Pierrelatte gevlogen. De Franse lucht verdediging kon snel de thuisbasis van het vliegtuig vaststellen. Aan de Ameri- kaanse militaire autoritetiten werd ver- zocht de genomen foto's direct na de lan ding in Darmstein (West-Duitsland) ai te staan. Zoals gemeld schond het Amerikaanse vliegtuig vrijdag het luchtruim boven Pierrelatte. Onmiddellijk stegen Franse jachtvliegtuigen op, die het Amerikaan se vliegtuig „uitnodigden" naar zijn basis in West-Duitsland terug te keren. Zij es corteerden de Amerikaan tot aan de grens. Van Amerikaanse zijde werd later meegedeeld dat het toestel door onweer genoodzaakt was van zijn koers af te wijken. In Washington onthield men zich van commentaar op het Franse protest. Vol gens politieke waarnemers zouden de Amerikanen door de Franse beschuldi gingen echter in verlegenheid zijn ge bracht. Japanse volleyers naar Nederland HENGELO (ANP) De Japanse vol- Icybalploegen (dames en heren), die een tournee door Europa zullen maken, spe len op 1 september in Hengelo een wed strijd tegen Nederland. Op 2 september volgen wedstrijden in Woerden en 4 september in Delft. Zoals bekend werden de Japanse da mes Olympisch kampioen en eindigden de Japanse heren op de derde plaats De Japanners zullen van 10 tot en met 20 september deelnemen aan de wedstrij den om de wereldbeker, die in Polen zullen paats vinden. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven, welke wij moch ten ontvangen bij het over lijden van onze echtgenote en moeder mevrouw MARGARETHA MARIA DE SCHEPPER VAN GOEYE zeggen wij u hierbij onze oprechte dank. H. A. de Schepper en kinderen, Fam. de Schepper Fam. van Goeye Koewacht, Nieuwstraat 66 d DANKBETUIGING Voor de vele blijken van be langstelling, die wij moch ten ontvangen bij ons 50-ja rig huwelijksfeest, betuigen wij gaarne hierbij onze har telijke dank, ook namens wederzijdse familie. C. de Brouwer, M. de Brouwer- Ysebaert Zuiddorpe, Hoofdweg Noord 42 DIR. Z.T.I. van 19 juli tot 1 augustus vrijdagvond lichtbruine col lie, roepnaam TINO. Kale plekken aan snuit, voorpoten en staart. Tegen beloning terug te be zorgen bij: A. DE LETTER Emmabaan 58a Koewacht Tel. 01146—340 Heden overleed plotseling, tot onze diepe droef heid, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader JAN VAN FRAASSEN echtgenoot van Johanna Maria Borgs op de leeftijd van 66 jaar. Goes: J. M. van FraassenBorgs Goes: C. M. de Backvan Fraassen A. P. de Back Jan Joke en verloofde Heieen en Jos Yerseke: M. M. J. Verwijsvan Fraassen P. S. M. Verwijs Piet Dordrecht: J. M. de Jongvan Fraassen A. de Jong Jan Annelies en Tonny Goes: Chr. van Fraassen E. P van Fraassen- Jeannette Christine en Jan -Rruynzeel Goes, 17 juli 1965. Patijnweg 70. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 22 juli a.s. op de Alg. Begraafplaats te Goes om 2.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden om 1.30 uur in de Aula. Gelegenheid tot condoleren na de rouwdienst in de Aula. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK DER GEMEENTE WESTDORPE De burgemeester der ge meente Westdorpe maakt bekend, dat ter gemeente secretarie alhier, voor een ieder ter inzage ligt een van heren Gedeputeerde Staten van Zeeland ontvangen be sluit met bijbehorende kaart en toelichting, inzake her ziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak. De ter inzage legging ge schiedt van 21 juli tot en met 3 augustus 1965. Westdorpe, 20 juli 1965. De burgemeester van West dorpe, G. H. E. M. van Waes. NOTARIS te SLUIS zal op dinsdag 3 augustus 1965 des avonds om 7 uur in café „Lamminsvliet" a. d. Kaai te Sluis voor dhr. C. de Vos publiek verkopen: HET WOONHUIS (gebouwd in 1956) met schuurtje, erf, tuin en vrije poort te Sluis aan de Hoog straat nr. 39 kad. bekend Gem. Sluis, sectie I nr. 402, groot 1.08 are. Ontruimd te aanvaarden op 15 september 1965 beh. toest. b. en w. Bezichtiging: zaterdagen 24 en 31 juli van 2-4 uur. Nad. inl. bij de notaris. Lan ge Wolstraat 18, tel. 01178-212 Bij de technische dienst van het waterschap, ge vestigd te Axel. kunnen worden geplaatst: in de rang van technisch ambtenaar le kl. Dezen zullen worden belast met alle voorko mende onderhouds- en verbeteringswerken in het waterschap, waaronder begrepen het maken van bestekken, begrotingen, adviezen enz. in de rang van administratief ambtenaar AU (Commies). Deze zal worden belast met alle voorkomen de administratieve werkzaamheden op de technische dienst. VEREISTEN: Voor A: diploma HTS, weg- en waterbouw kunde of diploma weg- en waterbouwkunde „Zeeland", alsmede praktische ervaring. Het Uniediploma Cultuurtechniek strekt tot aan beveling. Voor B: diploma MULO of gelijkwaardige opleiding en diploma typen, alsmede ruime ervaring op administratief-technisch gebied Salaris volgens rijksregeling. Aanstelling boven de minimum-wedde is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige gegevens voor 15 augustus a.s. te richten aan de Dijkgraaf van het Waterschap Axeler Ambacht, Nieuwendijk 90 te Axel. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van de heer R. G. J. VAN DER POL agent-incasseerder van ons concern te Breda. Gedurende vele jaren heeft hij de belangen van onze maatschappijen nauwgezet en met grote ijver behartigd. Onze deelneming gaat uit naar zijn echtgenote. Hij ruste in vrede. De Directies der N.V. Verenigde Verzekering Maatschappijen (V.V.M.) N.V. Algemeene Verzekering Sociëteit (A.V.S.) Utrecht, Maliebaan 50 juli 1965 Oostburg, Ledeflpletn Telefoon (01170) 2444 Breskens, Scheldekade 18-19 Tel. (01172) 406 Kamermeisje gevr. Zeer goede verdiensten. Eventueel iiltern. Ook reiskostenverg. Grand Ho tel „Rotterdam" - Terneuzen Tel. 01150-2041. X Hulp gevr. voor onderhoud v. winkel Enige dagen per w. Zelfbediening Fa. D .F. vd Heijden .Hulst Biedt zich aan jong bouwkun dig uitvoerder per half augus tus of eerder. Brieven onder no. 051298 van dit blad. Particulier vraagt te koop per ceel grond, min. 1000 m2 met of zonder bouwvergunning. Br. onder no 051294. GEVRAAGD voor ons kantoor te Temeuzen: M.U.L.O.-opleiding vereist Sollicitaties schriftelijk of mondeling te richten aan: Directie Nederl. Credietbank N.V. - Nieuwstraat 54 TERNEUZEN of Directie Nederl. Credietbank N.V. Gr. Markt 18 HULST Te koop aangebode nieuwe El- ka mobile invalidenwagen met benzinemotor en elektr. starter, bouwjaar mei '65 (geen rijbe wijs nodig). Brieven ond. no. A847 van dit blad. X Bontmantels. zomerprijzen. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617. X Te koop aangeboden: Zeer goe de Evinrude buitenboordmotor Te bevr. Garage Schrauwen, Kruisland. Naast een mooie collectie gas haarden en -fornuizen waar borgt ons rijksgediplomeerd en landelijk erkend installatiebe drijf u een correcte afwerking en vlotte service. Install bedr. De Weerd n.v. Markt 33 Etten Tel. 01608-2310. Aardgas centrale verwar ming. Install, bedr De Weerd n.v. afd. c.v. Markt 33, Etten adviseert u gaarne Bel 01608- 2310 (na 6 uur 01608-3047) en wij zorgen voor uitvoerige in lichtingen scherpe kostenbe- groting en snelle accurate mon tage met een minimum aan brekerij en ongemak. Install, bedr. De Weerd N.V. Markt 33, Etten. Bekend door correcte afwerking en vlotte service. Lage aardgastarieven lopen pa rallel met het verbruik. Goed koop stoken is ook goedkoop ko ken, enz. Centrale verwarming op gas is qua aanleg ca f 1200 voordeliger dan olie. Ombouw van olie-kolen op gas is pas interessant, wanneer het gas er is. Install, bedr. De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Et ten, geeft u op aanvraag vrij blijvend de gew inlichtingen. Tel. 01608-2310. (Na 18 uur: 01608-3047) S.G.A. Lilliput. Het ideale ver stelbare plasticslipje voor cel- stofluiens. Tegeko. Het goedkoopste adres voor elektrische huishoudelijke artikelen, bijv. koelkasten ty pen 1965, Bosch. Bauiknecht, neral Electric, A.E.G. Prijzen vanaf f 248,-. Volledige service en garantie. (Ook huurkoop). Breda, Ginnekenstraat 130, tel. 31226. Te koop een karretje voor het vervoer van kleinfiruit enz. ge schikt voor achter fiets of fra- ce, in zeer goede staat. L. Rot tier, Haaimeet 17, Schoore, tel 01102-467. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Bel (ook 's avonds) M'burg 3973 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. Huur een koelkast voor f 12,75 per maand zonder vooruitbeta ling met recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds): Vlissingen 4410 - Goes 5397 - Zierikzee 2540 Axel 338 of Sluis 277. .Geldleningen Veilige geldbelegging. Koop nu schuldbrieven van het bouw fonds Ned. Gemeenten. Stuk ken van f 1000,-, rente 6 pet. Prospectus verkrijgbaar: Bouwfonds Ned. Gemeenten, Stadhuis Vlissingen of Saba- laan 5. X Heren polshorloge verloren op dorp Graauw. Teg. bel. terug te bez. bij W. Pi cavet, Zand- bergsestr. 30. Graauw. Ginneken. Dillenburgstraat f 50.000.-; f 100.000,-: Regen- tesselaan (olde-c.v.) f 95.000,-; Ginnekenweg f 5o.000,-, 70.,- f 85.000 en f ÏOO.OOO. Make laars v. d. Berg en. Co., Nwe. Ginnekenweg f 50.000,-, 70.000,- 1600-24421 Auto's - Motoren De vakantie is in volle gang. Duizenden trekken er weer op uit met een Belcrumauto. Ons bedrijf heeft onder hoogspan ning gestaan. Al onze klanten wilden nog een servicebeurt hebben opdat zij met een ech te Belcrumauto op vakantie konden gaan. Doe net als zij. Koop een betrouwbare wagen in een zaak waar service ge geven kan worden, waar uw wagen zorgvuldig wordt geïn specteerd, zodat u onderweg niet met pech komt te staan. Voor een betrouwbare wagen naar een betrouwbare zaak, de zaak met de grootste voorraad, de grootste omzet en met de allergrootste service. Belcri# garage. Min. Kanstraat V-ft, Breda tel. (>1600-39900, vM groenteveiling en station. Da gelijks geopend van 8 uur v!m, tot 10 uur n.m. Kom eens een kijkje nemen in onze show room. Het verplicht u tot niets. DKW-ontlerstel met motorver. snehlnggbak koop elk aa Takx, lebrord. en bijbehoren lelijk bod. N. 41, St. Wil- De va kantieschie tingen voor Hulst zijn als volgt geregeld. Don. 22 juli bij S. Blommaert, zat. 24 juli bij P. Leeraert-Nijs, zat. 27 juli bij G- Lijbaart, woensd. 28 juli bij J. v. Hels- land, dond. 29 juli bij Jo Nijs. Kraftanlagen Heidelberg vraagt met spoed voor g haar Nederlandse montageploeg in Duitsland: Hoogste verdiensten en zeer goede sociale voorzie- ningen. Aanmelden: woensdag 21 juli a.s. in café restaurant „De Beurs Modern", Grote Markt 6, hoek Veemarktstraat, Breda van 7 tot 10 uur n.m. g Telefonische aanmeldingen eveneens tussen 7 en g 10 uur n.m. onder telefoonnummer 37716. N.V., Fabriek van Metaalwaren te Dordrecht vraagt voor haar modern bedrijf te Etten-Leur diploma A, ter assistentie van de personeelsafdeling (voor halve dagen) Sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling van haar bedrijf te Etten-Leur. 1-7. Enigszins ten westen van de plek, waar de staten Dako ta, Nebraska en Wyoming el kaar begrenzen, reden op een hete zomerdag twee mannen, wier verschijningen elders zeer opvallend geweest zou zijn. De één was heel lang en mager, terwijl de ander zich onder scheidde door zijn dikte- Te gelijkertijd was hij veel klei ner, dan zijn metgezel, zodat hij veel leek op een kogel. De dikke bereed een hoog, bonkig paard, terwijl de lange zich van 'n muildier bediende. Bei- len waren eigenaardig gekleed. De lange droeg een leren broek, die hem veel te wijd was Door de wisselende invloed van het weer was deze zeer ge krompen, zodat de pijpen er van de bezitter nauwelijks tot over de knieën reikten. Daar deze de gewoonte had steeds zijn handen aan de broek af te vegen, was het niet te ver wonder en^ dat er wel een lek ker soepje van gekookt kon worden. Zijn voeten waren voor zien van afgetrapte schoenen. Bij diit alles droeg hij nog een soort leren jachfchemd- Knopen en knoopsgaten vielen er niet aan te ontdekken, terwijl het zijn door weer en wind ge- bruinde borst vrijliet. De mou wen hingen tot even over ellebogen, zodat zijn magere, pezige onderarmen zichtbaar waren.

de Stem | 1965 | | pagina 4