ROVULCO MIA, eerste Nederlandse „Blue Girl" Niei Zeeuwsch-Vlaanderen Levensgevaar in het Goese slachthuis ONDERNEMENDE JONGE ZAANSE IN PARIJS PRIES', APOST Overdracht van gasbedrijf te Hulst aan de Zegam WALCHEREN AUTOBANDEN Geen rommeltje 3 MIDDELBURG Kind door aulo aangereden VLISSINGEN Uit schommel gevallen Voorstel GS. Jaarwedden dijkgraven gezworenen I entoonstelling Brabants zilver in Den Bosch GOES Dagblad De Stem TERNEUZEN Rij verenigingen verdeelden de Brabantse titels Arie de Keyzer weer geselecteerd RAAD HEEFT GEEN BEZWAREN Structuurplan is in voorbereiding Afwijsingen Consequenties P.Z.E.M. rapporteert: Handig ingepikt Lido EXAMENS HOOU WATER Vandaag Eervol burgen van KL IN OOSTBUR Morgi en Bejaarde zwaar ge^ Om kwart over vijf maandagmiddag stak de 8-jarige jongen P. v. d. B. op de Nieuwe Vlissingseweg plotseling de rij baan over en werd daarbij aangereden door een uit de richting Vlissingen na derende Belgische personenauto, bestuurd door L. J. S. uit Mechelen. De jongen werd door het linker spatbord geschept en tegen het wegdek geslingerd. Hij moest met verwondingen voor nader on derzoek naar het ziekenhuis worden ge bracht. Maandagmiddag, ca kwart over vijf is een 16-jarig meisje, P. H„ op de Vlis- smgse kermis uit een schommel geval len, Zij werd met vrij ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis vervoerd. Zij was met een vriend aan het schommelen. Burgerlijke stand Geboren: Jozias zv J. Guilliet - Geertse: Gesina dv A, Du- crot_- van Oudheusden; Jean zv A. Sa lome - Schinkel; Conny dv H. v. d. Sluis- v. d. Weide; Antonius zv J. Saris - v d Sluis: Manon dv H, v. d. Welle - van Boekhout; Arendo zv P. Franz v. d Beek; Ronald zv A. van Belzen - Gunst; Anton zv F. Dutour Geerling - Reime- nnk; Maria zv C. Beilotto - Wage; Robert zv H. van Brandenburg - Sy. Ondertrouwd: J. Leenhouts, 23 j. en A. Mmheere, 21 j. Getrouwd: H. Parent en Ch. Sohier; M. Dronkers, 28 j. en M. Luitwieler, 27 j A. Rietbergen, 28 j. en L. Keijmel, 21 J. v. d. Scheer, 28 j. en E. Coppoolse, 22 P. de Kam, 24 j. en A. Swint, 20 j J. van Wezel, 23 j. en C, Tournoij, 21 j.; H. v. d. Weijde, 24 j. en R. v. d. Berge. 21 J. Overleden: A. de Mooij, echtgen. van M. Kaan, 72 j.; J. de Jonge, echtgen. van S. Steneker, 64 j. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gedeputeerde Staten hebben de waterschaippen in Zeeland een voor stel gedaan aangaande de jaarwedden van dijkgraaf en gezworenen. Wat de dijkgraven betreft hebben Gedeputeerde Staten het volgende voorgesteld: Tholen, Noord-Beveland en de Verenigde Braak manpolders f 10.000,-; Hulster., en Axeler Ambacht f 12.500,-; Schouwen-Duiveland f 14.000,-; Het Vrije van Sluis f 15.000,-; Walcheren f 17.000,- en De Brede Wate ring van Zuid-Beveland f 19.000,-. Als jaarwedde voor de gezworenen is, of zij nu deel uitmaken van een groot of klein waterschap, f 2000,- voorgesteld. De algemene vergadering van het wa terschap De Brede Watering van Zuid- Beveland heeft gistermiddag met dit voor. stel ingestemd. Op een vraag van burge meester mr. F. Huber van Goes, welke criteria zijn aangehouden bij de gelijk, schakeling van de jaarwedden der ge zworenen, antwoordde dijkgraaf Dekker, dat Gedeputeerde Staten ervan zijn uit gegaan dat de taak van gezworenen in kleine waterschappen niet erg uiteenloopt van die van gezworenen iin grotere water schappen. 5? DEN BOSCH Zaterdag 24 juli wordt in de aula van het gebouw van het Pro vinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen de tentoonstelling „Bra bants zilver" geopend. Dr.s W. H. Knip penberg, leraar aan het kleinseminarie „Beekvliet" te St.-Michielsgestel en lid van de museumcommissie van het Pro vinciaal Genootschap, zal hierbij een le zing houden. Invordering Het KVP-raadslid Roose heeft burgemeester en wethouders er op geattendeerd, dat de gemeente nog min stens 10.000 gulden te vorderen heeft van de bejaardenstichting Schild en Hof. Het gaat hier vooral om door het ge- meentepersoneel van gemeentewerken verricht tekenwerk ten behoeve van de stichting. 400 m VRIJE SLAG Wij meldden gisteren abusievelijk dat Herman Frantzen, die bij de Zeeuwse zwemkampioenschappen het Zeeuws re cord op de 400 meter vrije slag verbeter de, de zoon is van notaris Frantzen. Her man is evenwel de zoon van de inspec teur van het lager onderwijs in Goes. Hansweert Schip op liavendam Het Ned. m'.s. „Kalipso", groot 698 ton, geladen met 660 ton maismeel en onderweg van Antwer pen naar Düsseldorf, is bij het binnen varen van de haven op de Oosthavendam gevaren. Kapitein J. Keijzer van het be trokken schip zag de ernst hiervan in. Het was afgaand water en het schip zat in een dusdanig precaire positie dat bre- kens geenszins uitgesloten was. Met de schepen „Inktvis", „Haai" en „Tijgerhaai", alle van het bergingsbedrijf L. Polderman, kon na een half uur hard zwoegen het schip van een wisse onder gang worden gered. Doordat schade was toegebracht aan de havendam moest eerst een borgsom wor den gestort, waarna het schip de reis kon voortzetten. m 's-Heerenhoek E.H.B.O.-diploma De volgende perso nen zijn geslaagd voor het E.H.B.O.-exa men: zr. Magdalena, zr. Marina, de dames R. Haze, Pi. Franse, C. Franse, D. Schrieks, allen 's-Heerenhoek, en C. West dorp, Heinkenszand. Verder de heren L. Schrieks, A. v. d. Dries, A. Knuit, F, de Pundert, P. Menheere, allen 's-Heeren- hoek, A. Menheere, J. Boonman en J. Verdonk, Lewedorp. Geen der kandida ten werd afgewezen. aan de Van der Biltlaan een zeer goed verzorgd concert gegeven. Voor het con cert begon werd eerst een rondgang door de gemeente gemaakt waarbij die straten werden bezocht, die bij een gewone rond gang meestal niet aan bod komen. Hengelwedstrjjd De hengelvereniging „De Kanaalvissers" heeft haar vierde be kerwedstrijd van dit seizoen gehouden, deze keer in de Westerschelde, Er was een bijzonder slechte vangst. De uitslag was: 1 G. Versluys, 2 P. J. Lepoeter, 3 W. Tissing, 4 M. Versluys, 5 A. Eversdijk 6 Abr. Hoogesteger, 7 A, van Boven, 8'j. Korstanje, 9 G. de Rijnei-, 10 C. v. d. Velde. De stand na de vierde bekerwedstrijd is thans bij de senioren: 1 W. v. d. Vrede 2835 pt, 2 P. J. Lepoeter 2730 pt, 3 G Versluys 2565 pt. Stand junioren: 1 Leo van Oosten, 2 C. Welleman, 3 Ad Schip per, Kettingbotsingen Er is flinke schade ontstaan aan enkele auto's, door onoplet tendheid van de bestuurders. Eerst reden drie wagens op elkaar bij de geopende Vlakebrug, waarvoor een Franse wagen als eerste stond te wachten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Later reed P. M. S. uit Bergen op Zoom met zijn wagen op de auto van A P. B, uit Goes, eveneens bij de Vlakebrug, waar B. vaart minderde. Kapelle Auto over de kop Omstreeks half elf 's avonds is op de rijksweg bij de Daniëls- weg de heer J. G. uit Voorburg met zijn auto over de kop gevlogen en in de sloot beland. Daarbij werd zijn wagen zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. G. kwam uit de rich ting Kruiningen en lette kennelijk niet goed op, want hij kwam in de berm te recht, ramde daar enkele paaltjes, schoof weer de weg op en kwam aan de andere kant van de weg in de sloot terecht. Concert Voor een talrijk publiek heb- ben de muziekgezelschappen „Ons Genoe gen" uit deze plaats en „Excelsior" uit 'sHeer Arendskerke op de muziektent Wolfaartsdijk Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14, feleluoD 2377 Huist voor WalchereD en Zuid-Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur ExploHalte- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JON' tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 1572 Hulsl Redacteur oooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETI1, v Ostadestraai 41 Onstbuti tel. 01170-2991 Rayonbehecraei voor Zuid-Bevelam en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor 'osse advertenties bestemn voor de editie Zeeland t 0,18 oer mir 1 mm ingezonden mededelingen if mm gewone advertenties Bij contract aanztenl'ike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 1 1.— elke regel meer f 0,25. A la ééD regel gelde 2« letters en/ol leestekens Bi,1 plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1,00 en t 0,60. BD 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Mond op mond Tijdens de pauze van de zaterdagavond a.s. te houden V.V.V.- zwemwedstrijden in de landbouwhaven te Wolfaartsdijk. zal door de Roode- Kruiscolonne uit Goes een demonstratie mond-op-mondbeademing worden gege ven, Roeiwedstrijdcn De V.V.V.-roeiwed- strijden, die zaterdagavond in de land bouwhaven te Wolfaartsdijk werden ge houden, hadden tot resultaat: 1 E. Vos te Wolfaartsdijk: 2 A, v. d. Vooren te Utrecht; 3_ C. Verheule te Wolfaartsdijk; 4 A. v. Strien te Wolfaartsdijk. Er waren 16 deelnemers. Na afloop reikte burge meester jhr. drs. P. Beelaerts van Blok land in de kantine van de heer Colijn aan de winnaars de medailles uit. Zwemdiploma's Zaterdag werden in het zwembad 't Fort te Wolfaartsdijk zwemexamens afgenomen door C. Wage naar uit Souburg. 13 deelnemers slaagden voor het diploma A, 10 voor B, 2 voor C en 2 voor D. Yerseke Prijsverdeling Vlootschouw: le pr. YE 64, J. Verschuure; 2e pr. YE 4 H. Koster; 3e pr. YE 20, N. Verschuure; 4e pr. YE 60. N.V. De Meulemeester; 5e pr. YE 15 J. v. Oost; 6e pr. YE 38 Gebr. v. Stee; 7e pr. YE 79 C. de Rooy, 8e pr. YE 56 A. Hollestelle, 9e pr. YE 75 fa. D'Hoo- gc; 10e pr. YE 14 fa. Gebr. Pekaar. Zeilwedstrijden: le pr. P. Filius; 2e pr, T. v. d. Have; 3e pr. Zeeverkenners BM; 4e pr. L. v. Stee; 5e pr. Zeeverkenners Witte Zeehond; 6e pr. Zeeverkenners Kraak. Volksspelen: le pr. J. Koster; 2e pr. J. v. d. Plasse; 3e pr. P. Lamper; 4e pr. P. Filius; 5e pr. Jac. Lindenberg; 6e pr. F. Zoetewey; 7e pr. J. Zuidweg; 8e pr. L. de Koeyer; 9e pr. W. v. Oost; 10e pr. M. v. Anrooy. (Advertentie) ons serviceprogramma: uitlijnen - balanceren - repareren montage - loopvlakvernieuwing EINDHOVEN Heszerweg 42 Tel. 16155 BREDA Koele Mei 6 Tel. 41550-37085 Cadzand Oriëntatierit Zaterdag 24 juli wordt in Cadzand de negende Schorrebloemrit verreden over een lengte van 60 kilome ter en met een gemiddelde snelheid van 30 kilometer per uur (voor bromfietsers is de afstand ongeveer 40 kilometer en de gemiddelde snelheid 18 km per uur). De rit is een oriëntatieriet met enige toeris tische evenementen. In de avonduren worden de prijzen uitgereikt in de hotel Du Commercie. Clinge Bejaarden In de plaatselijke bond van bejaarden zullen op de eerstvol gende vergadering twee vacatures zijn. Voorzitter E. de Waal zal zijn functie neerleggen. Hij is tevens lid van het dis- trictsbestuur en zal ook deze functie neer leggen. Ook de penningmeesteres mej. J. Laureys zal haar functie neerleggen. Een en ander houdt verband met interne moeilijkheden. Sluis Schilderijententoonstelling In de raadhuiskelder te Sluis is thans een ex positie te zien van de heer Omer van Vosselen uit Beveren-Waes, met in hoofd zaak portretten en stillevens. De exposi tie werd met enige toepasselijke woor den voor de genodigden ingeleid door de heer Leo Mels, die er met zorgvuldig uitgezochte woorden op wees dat de heer Van Vosselen als portretschilder in Vlaan deren hoog staat aangeschreven. Zwemwedstrijden In de Damse Vaart werden de jaarlijkse schoolwed- strijden zwemmen georganiseerd door de plaatselijke zwemvereniging „Het Vrije". De prijzen die aan deze wedstrijd waren verbonden, werden na afloop in clublo kaal „Lamminsvliet" uitgereikt door bur gemeester P. F. van Hootegem. Hij bracht daarbij o.m. dank aan de heer Bassij voor de uitstekende voorbereiding. Namens de zwemclub bracht de heer G. J. van Oor schot, wnd. voorzitter, dank aan alle me dewerkers. De uitslagen luiden: 25 m jongens: 1 E. Clijncke, 2 Herman Claerhoudt, 3 Marie Ghijsels, 4 P. de Broek, 5 H. du Fossé, 6 M. Ohms, 7 Paul de Milliano. meisjes: 1 A. Hubregtse, 2 M. Warmerdam, 3 Irene Moens, 4 F. Hin- neman, 5 Cl. Claerhoudt, 6 M. Ohms, 7 Ivonne Tas, 8 M. van der Knaap, 9 Carla Cuelenaere, 10 I. Bakker, 11 M. de Badts. 50 m schoolslag meisjes tot en met 11 j.: 1 Heieen de Broek 57,6 min. 50 m vrije g jongens tot en met 11 j.: 1 R. van Rie 48 sec. 100 m vrije slag jongens tot en met 14 j.: 1 Theo Berckmoes 1.32,8. 100 m schoolslag meisjes: 1 Francien van der Knaap 1.57,6. Schoolestafette meisjes: 1 Combinatie openbare-chr. school, 2 r.-k. meisjesschool. Kilometerwedstrijd: heren en jongens: 1 A. de Smit, 2 Th. Berck moes, 3 R. Fliers, 4 J. Vermeulen, 5 E. Groosman. Dames en meisjes: 1 Ria van der Walle, 2 Elisabeth Kapsenberg, 3 Francien van der Knaap, 4 Vera van Om men, 5 Maria Kapsenberg. Meer aanrijdingen Gedurende het eerste halfjaar 1965 heeft de gemeente politie 177 aanrijdingen, tengevolge waar van een persoon werd gedood en 62 werden gewond, te behandelen gekregen. In vergelijking met dezelfde periode 1964 was er een stijging van vijf procent. De gemiddelde landelijke stijging van het aantal aanrijdingen bedraagt 8 procent. Over het algemeen laat het politiever slag hogere cijfers zien. Het gemeentelijk politiekorps Terneuzen maakte de voor bije zes maanden 1496 processen-verbaal op, (1115) waarvan overtreding maximum snelheid 193 (267), transacties 590 (282), dronkenschap 17 (18), misdrijven 92 (97) en diverse overtredingen 131 (129). In de verslagperiode werden 12 (8) dronken autobestuurders op de bon geslingerd, van wie twee van het rijbewijs ongeldig zagen verklaard. Waterlandkerkje (Van een onzer verslaggevers) Kindje aangereden In de Molenstraat is het 6-jarig jongetje R. R. M. B. door een personenauto geschept, een aantal meters op de motorkap meegevoerd en vervolgens op het wegdek gesmakt. Het kind, dat slechts lichte verwondingen bekwam, fietste plotseling de rijweg op. Bestuurder J. de J. remde uit alle macht, maar kon een aanrijding niet meer voor komen. Het fietsje werd aan diggels ge reden. IJzendijke Raadsagenda De raad der gemeente die vanavond om half 8 bijeenkomt, zal o.a. een voorstel te behandelen krijgen om toe te treden tot de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Verder zal de raad zich moeten uitspreken over de sa laris- en bezoldigingsmaatregelen voor het gemeentepersoneel, personen moeten aanwijzen om deel uit te maken van de raad van afgevaardigden in de adviescom missie van de Algemene Bijstandswet en de verhoging der presentiegelden en de pensioengrondslagen moeten bespreken. WANROY Onder grote belangstel ling zyn te Wanroy op de terreinen van het recreatieoord De Bergen de jaar lijkse kampioenschappen van de Bra bantse Bond van landelijke rijverenigin- gen verreden. Tot de genodigden be hoorden o.m. vertegenwoordigers van de Nederlandse bond van landelijke ry- verenigingen, de Nederlandse Hippische Sportbond en van de Limburgse bond, alsmede de bisschop van Den Bosch mgr. W. Bekkers. Het 23e bondsconcours werd door de ponyclub De Paardenvriendjes uit Best en door de jeugddrumband De Stefaan- tjes uit Nijmegen met een show opge luisterd. Hier volgen de voornaamste uitslagen achttallen klasse zwaar: 1 De Cavalie- ren, Berkel Enschot, 2e Volharding, Zun- dert, 3 Rust Roest, Deurne, achttallen klasse midden l Martinus Heeze, 2 Wil- lebrordus Vlierden, 3 Lambertus Ves- sem en op de vierde plaats eindigde Iso- dorus, Sprundel; achttallen klasse licht 1 De Cavlieren, Bcrkel-Enschot, 2 De Peelruiters, Westerbeek, 3 Bernadette, Mariahout; viertallen klasse zwaar: 1 Martinus Boxtel,, 2 Irene, Aalst, 3 Nier- vaartruiters Klundert; ind. dressuur: 1 W. v.d. Pas, B. Enschot, 2 H. Reynders, Deurne, 3 J. Willems, Venhorst; een spannen landbouwtuigpaarden: 1 N. Buynsters, Breda, 2 J. Boomaars, Ba- vel, 3 A. Dirks, Eindhoven; eenspan nen tuigpaarden: 1 J. Boomaars, Ba vel, 2 H. Buynsters, Breda, 3 A. Dirks Eind hoven en op de zesde plaats eindigde C. Rops, Pr'beek; eenspannen tuigpaarden dames: 1 mw Dirks, Eindhoven, 2 mw Boomaars, Bavel, 3 mw Geerts, Wanroy; tweespannen tuigpaarden 1 M. Buynsters Breda, 2 J. Boomaars, Bavel, 3 P. Gee- nen, Eindhoven en op de vijfde plaats C. van Loenhout, Breda. DEN HAAG (ANP) Op dinsdag avond 31 augustus wordt in het Wagener stadion te Amstelveen de centrale trai ning van het Nederlandse hockey-elftal hervat. De training is voorlopig gericht op de beide interlandwedstrijden, die voor oktober op het programma staan, die van 17 oktober in Poznan tegen Po len en van 23 oktober in Chelmsford te gen Engeland. De volgende 15 spelers zijn voor de training uitgenodigd: Baks (A'dam), Bre- derode (HHIJC), Eikelboom (Hattem), Elffers (HGC), Fokker (Laren), Hylke- m-a (SCHC), De Keyzer (Breda), Leem huis (SCHC), Polstra (DSHC), N. Spits (A'dam), F. Spits (A'dam), Van Vroon hoven (SCHC). Westdijk (Kampong), J. Zweerts (SCHC) en Zijlstra (Kieviten). (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad van Hulst heeft geen zwaarwegende bezwaren ingebracht tegen het voorstel van b, en w. om het Hulster gasbedrijf tegen de boekwaarde van f 386.428,- over te dragen aan de n.v. Zeeuwse Gasmaatschappij (Zegam), met ingang van 1 juli toe te treden tot de genoemde n.v. en in het maatschap pelijk kapitaal ervan deel te nemen met 24 aandelen van f 1000,- en bet vestigen van erfpachtrecht gedurende 10 jaren op de grond, waarop de door de n.v. Zegam overgenomen gebouwen staan. •Bij de overdracht wordt een uitzonde ring gemaakt vootr de woning, het kan toor en het magazijn. Die gebouwen zul len worden verhuurd aan de n.v. Zegam zo dit bedrijf daarvoor belangstelling mocht hebben. De huurprijs zal in na der overleg met de raad worden be paald. Die belofte deed de voorzitter, burgemeester P. J G. Molthoff, naar aanleiding van een opmerking van de heer F. Verwilligen. die er evenals de heer J. H. Stolte, niet voor bleek ge porteerd, b. en w. te machtigen detail kwesties bij de overdracht van het gas bedrijf met de n.v. Zegam zelf af te handelen. Het voorstel daartoe werd uit de stukken geschrapt. Wethouder J. D. J. Martens werd benoemd tot gemeentelijk vertegnwoor- diger in de vergadering van aandeel houders. Burgemeester Molthoff werd eerste geplaatst op de voordracht voor de benoeming tot lid van de raad van bestuur van de n.v. Zegam, wethouder P. J. Brand tweede. De raad beschikte afwijzend op een beroepschrift van de heer J. Verstrae- ten, die zijn woning aan de Zoutestraat niet mag verbouwen i.v.m. de ter plaat se geldende bebouwingsvoorschriften van het uitbreidingsplan van de gemeente Hontenisse. De heer H. L. Everaerd stelde voor het uitbreidingsplan zoda nig te wijzigen dat in de toekomst wo ningen verbouwd zullen kunnen worden. „Anders krijgen wl daar krotwoningen'" argumenteerde hij. De voorzitter liet weten, dat een structuurplan in voor- bbrziding is, waarin uiteraard ook dit gzdeelte van Hulst zal worden betrok ken. Een ander beroepschrift was dat van de heer C. Goossens, aan wie b. en w. hebben gelast, de - stinkende pri vaten achter diens woningen aan de Beestenmarkt te verbeteren Ook dat be roep legt de raad naast zich neer. De vroede vaderen debatteerden ge ruime tyd over het voorstel tot het doen plaatsen van een afrastering ter be scherming van de langs de Willem de Zwijgerlaan aangebrachte beplanting. „Zonde van het geld (f 90,-). Die be planting is rommel", vond de heer Yan Arenthals, „Iaat men daar liever een parkeerterrein aanleggen." De heren G. van de Voorde en D. van de Walle betoogden dat ter plaatse beter 'n speel terrein voor de jeugd kan worden ge realiseerd. „Of laat tenminste enkele wandelpaden aanbrengen", suggereerde de eerste. De raad was overigens una niem voor het voorstel. Eenzelfde onthaal kreeg het voorstel tot verkoop van twee zieke iepen van de wallen. „Een angstig idee, dat je bij een wandeling op de wallen de kans loopt een van een zieke boom afgebro ken zware tak op je hoofd te krijgen" oordeelde de heer Van de Voorde Er bestond trouwens ook geen bezwaar te gen de verkoop van vier bomen, die mo menteel nog gloriëren aan de Van Mael- stedeweg. De heer Stolte stelde voor, de vast stelling van een wijziging van het uit breidingsplan Zuid I geen doorgang te doen vinden. „Laten G.S. maar tot vast stelling overgaan. Dan zijn de consequen ties voor dat college" betoogde hij. De voorzitter ried dat af: „De bestemming van de gronden moet geregeld worden. Anders kunnen zich ongewenste ontwik kelingen voordoen". Hij voegde er ter geruststelling aan toe, dat het uitbrei dingsplan voorlopig niet voor realisering van gemeentewege vatbaar is. Niette min stemden de heren Stolte, E. d'Hoo- fhe, F. Verwilligen, J. v. d- Walle en G. v.d. Voorde tegen het voorstel. De verkiezing van negen leden in de commissie tot wering van schoolverzuim was een blamage voor de waardigheid van de raad. Weliswaar hield de meer derheid van de raad zich aan de voor drachten van b. en w. alle eerstge- plaatsen werden benoemd dccih cok personen die op d^ publieke en pers tribune zaten kregen incidentele stem men. De andere voorstellen lokten geen discussies uit. De raad besloot o.m. tot de aanschaf van een „aanhangpoeder- wagen" voor de brandweer. Deze aan vulling van het Hulster blusinsitrumen- tarium zal uitstekend de diensten kunnen bewijzen bij de bestrijding van eventu ele branden in tankauto's. Men wisselde naar aanleiding van een voorstel tot vaststelling van een begrotingswijziging nog van gedachten over de Stadsmolen. Die zal, zo betoogden enkele raadsle den, ter wille van de toeristen weer moeten gaan draaien. B. en w. stellen al het mogelijke in het werk om dat voor elkaar te krijgen, zo werd medegedeeld. GOES Burgemeester en wethouders van Goes zullen de raad morgenavond voorstellen f 8200,. uit te trekken voor een verbetering van de elektrische instal latie van het openbaar slachthuis. Dit voorstel wordt gedaan omdat de n.v. PZEM heeft gerapporteerd, dat de elektrische installatie van het slachthuis niet meer voldoet aan de eisen zoals die zijn vastgelegd in de „Algemene voor waarden voor de levering van elektrische energie". De geconstateerde gebreken zijn vain ernstige aard, zodat brand kan ont staan en verlies van mensenlevens zelfs niet uitgesloten is, aldus het rapport. Het KVP-raadslid Roose heeft naar aanleiding hiervan in de commissie van financiën en het grondbedrijf gezegd, dat hetgeen de PZEM m.b.t. de elektrische installatie van het slachthuis heeft op gemerkt, in feite op het gehele slachthuis van toepassing is. Hij heeft zich daarom afgevraagd, of in het belang van de volks gezondheid met deze incidentele voorzie ning wel kan worden volstaan. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS. „Ga eens praten niet Mia van Santé van de Blue Girls," hadden ze ons uit Nederland gevraagd. Voor we het wisten zat onze landgenote naast ons in de Eend. Op weg naar de Parijse voorstad Suresnes. Men praat gemakkelijker thuis aan tafel, dan in een café van de binnenstad. Zo zijn we nu eenmaal, wij Nederlanders, ook al wonen we al jaren in Parijs, waar het café de plaats van het rendez-vous is. Mia van Santé (22) is een gezellige tafelgast. Een aantrekkelijke Blue Girl, die haar mondje weet te roeren. Een beetje wantrouwend in het begin tegenover een journalist, „want die maken er dadelijk zo'n sensatie van." Dat blijkt mee te vallen als ze het terrein heeft verkend. In de grond van haar hart is ze ja loers op bijvoorbeeld een dokter. Een dokter begint te studeren, zet door om arts te worden en zet er dan nog eens zoveel jaar zijn schouders onder om het tot chirurg te brengen. Cbapeau!, vindt Mia. Kon ik dat maar! Toch zou ze niet bij een bank jongste bediende wil len worden om na zoveel jaar op te klimmen tot procuratiehouder- Mia is dus zoekende, liefst op haar eigen lan ge benen, waar ze het geluk van haar leven kan vinden. In Amsterdam? Best! In Parijs? Nog beter! In Japan of Me xico? Bien, bien, bien! Als het toneel maar decor heeft en liefst veel afwis selend decor. Ze komt, Mia var Santé, uit de Zaan streek. Goed katholiek opgevoed. Mis schien wel wat al te calvinistisch-katho- liek daar boven de Moerdijk. De kinde ren van tegenwoordig zijn de kinderen van een halve eeuw geleden niet meer. Waar dat niet wordt ingezien botsen twee generaties op elkaar. Mia wilde wel naar een kostschool. Een kostschool bij de nomien. („Ik wil geen namen noemen, maar er zijn kost scholen, die ze zouden moeten verbran den", schrijft pater Oostvogel, kapelaan van de Utrechtse studentenparochie in ,,De Nieuwe Linie" van 19 juni). De naam van Mia's kostschool doet er dus niet toe. Geen namen noemen! Op die kostschool viel het hard tegen, want in haar jonge meisjesjaren had Mia die kostschool zitten romantiseren. De zus ters verlangden discipline. Mia was toen al een beetje flierefluiter Het keurslijf zat haar te nauw en ze snakte naar adem. Terug naar de Zaanstreek 's Mor gens les in heilgymnastiek en massage, 's middags bij een oogspecialist voor het bijhouden van administratie en het uittikken van rapporten over operaties. Dat werd geen groot succes. En als as sistente bij een arts met een apotheek aan huis werd het ook niet veel. Amsterdam, de grote stad, trok haar aan als een magneet een spijker- Mia kwam, toen ze een eigen kamer gevon den had, in het Burger ziekenhuis terecht waar zij de röntgenoloog dr. Van der Hoeven assisteerde binnen en buiten diens donkere kamer. Dat leek heel wat en het beviel ook wel. Ze volgde een cursus voor laborante, maar toen die werd opgeheven, bij gebrek aan belang stelling was de aardigheid er af. Wat toen? Iedere dag lopen er treinen van Am sterdam naar Parijs, Op een keer stap te Mia van Santé op het Centraal Sta tion in en op het Gare du Nord uit. Re gelrecht naar Vaucresson, een voorstad van Parijs, waar ze hulp in de huishou ding werd bij een Frans gezin (bon ca- tholique) met vijf kinderen. „Een hele hap", zegt Mia. Drie middagen in de week vrij voor 's avonds kunstnijver heid en 's middags civilisation fran- eaise op de Sorbonne. Franse literatuur, die op de Sorbonne wordt gedoceerd, is een hele kluif, 's Avonds, op haar ka mer in Vaucresson, als de vijf kinde ren onder de vrol lagen, zat Mia Frans te lezen en te leren. Camus en Jean Paul Sartre, bijvoorbeeld. Maar dat vonden de Franse papa en de Franse mama (bon catholique) maar half goed. Niet zo best. Camusmon Dieu! Jean Paul Sartrebrr! Dat jaar in Parijs liep af. De Sorbonne- cursüs duurt niet langer dan twaalf maanden met onderbreking voor de va kanties. Toen van de leraren en profes soren alles gelezen was, wat aan Franse literatuur gelezen moest worden, kwam de vraag: wat nu? Mia tufte weer terug naar Amster dam om van dat adembenemende Pa rijs even tot rust te komen. Studeren in Amsterdam. De kennis van de mulo aanvullen! Misschien wel middelbaar Frans Dat leek wel wat. De P-T.T. bood een interessante baan als telefo niste met onregelmatige diensten. Voor al die onregelmatige diensten trokken Mia wel aan. Slapen als een ander werkt. Werken als een ander slaapt, 's Morgens vroeg langs de stille Am sterdamse grachten- Wat een genot! Wat een mooie stad is Amsterdam! Maar na een paar maanden ervaring bleken die onregelmatige diensten helemaal niet te passen in het raam van geordende lessen en colleges op vaste tijden. Dat jaar in Amsterdam werd een lum meljaar. Mia zegt het zelf. En toch, en toch, toch is Amsterdam niet zo mooi als Parijs. De grachten zijn stil. De Champs Elysées zijn druk ker. De ambiance van het losse Parijs is anders dan die van Amsterdam Mia kocht maar weer een kaartje enkele reis naar de Seinestad. Nu niet meer naar Vaucresson, maar regelrecht naar het Lido, halverwege op de Champs E- lysées tussen de Are en de Concorde. Aan de even kant. Waar 's avonds het blauwe licht brandt. Miss Blue Bell (50) en Patrick haar zoon, leiders van het revue-ballet, keken Mia eens aan. Blue Girls moeten 1,75 meter lang zijn. Mia stak er precies vijf centimeter boven uit. Op Miss Blue Bell maakte Mia zulk een goede indruk Holland heeft een beste naam in Frankrijk, niet alleen door de bollen en de klompen dat ze dadelijk mocht beginnen. Eerst als man nequin in de revue en later, bij voort gezette studie, misschien wel als ballet danseres. Voor 55 frank per voorstelling, voor de couches-töt, van 11 tot 12.45, tweede voorstelling, voor de couches-tard van 1.15 tot 3.00 Iedere avond, ook 's zondags. Overdag vrij, maar om de paar weken een interne generale repe titie voor de noodzakelijke trainmg en de discipline. Mia van Santé heeft het wel handig ingepikt, 's Nachts over de straat in Parijs is voor een meisje van 22 een heel ding. Na af schminken en douche wordt het niet eerder dan half vier, vier uur in bed. Wachten op het trottoir voor een taxi trekt teveel de aandacht van minder plezierige lieden. Mia heeft dus een hotel uitgezocht op een steenworp afstand van het Lido. Wel duur, maar goed en veilig. Voor haar is het enige gevaar maar dat is het gevaar van alle alleenwonende mannen en vrouwen dat ze te hooi en te gras eet, warme maaltijden overslaat en haar gezonde body verwaarloost Overigens kan men onze landgenote van 22 in Parijs rustig om een boodschap sturen. Ze loopt niet in zeven sloten tegelijk. Ze ziet wat van de wereld, van een heel bijzondere we reld en ze hoopt zó haar best te kun nen doen, dat ze later met de Blue Girls mee mag naar Japan, of naar» Mexico, of naarwie weet! Maar dan moet ik wel voortmaken, zegt Mia, want ik ben al tweeëntwintig. Al tweeëntwintig Verder weten we van Mia van Santé niet veel meer. Een gezellig etentje is jammer genoeg gauw om Maar wij zouden ons al heel sterk moeten vergis sen, als het met haai niet in orde kwam. De jeugd is anders dan voorheen en blijft niet m?er bij moeders pappot zit ten. Het reizen en trekken en het zelf doen zitten erin. De jongens en meisjes willen het eigenhandig klaarspelen en niet meer afhankelijk zijn van vader en moeder, ook al hebben die voor hun kroost de beste en nobelste bedoelingen. Studenten werken in hun avonduren als bordenwassrs in cafés, staan als ver kopers en verkoopsters op de Foire de Paris met stofzuigers, wasmachines en mixers, werken 's nachts op de Parijse Hallen. Meisjes met een goed en slank figuur verdienen hun brood als manne quin. Ook in Nederland zijn op die ma nier heel wat werkstudenten arts gewor den. Mia van Santen danst in het Pa rijse Lido met Australische, Engelse en Duitse meisjes en jongens. Op al die meisjes zoals Mia is niet zóveel aan te merken. De minderjarigen onder hen zitten bij miss Blue Bell aan een touw tje en slapen boven het Lido, veilig en wel. Miss Bell kan voor haar reputatie niet hebben, dat het bij haar een rom meltje wordt. Wie voor de Blue Girls of voor de meisjes van dat slag bij Folies Bergères of bij het Casino de Paris zijn neus ophaalt, zit nog in de trekschuit. Mia hebben we in de Eend weer vei lig naar de Champs Elysées terugge bracht. Op tijd vooi de eerste voorstel ling. Daar, waar het blauwe licht brandt. Tussen de Are en de Concorde. Bon courage, Mia! GOES Zeeuws Technisch Instituut Diploma weg- en waterbouwkunde: P van Bloois, Noordgouwe, C. de Boeije Westdorpe, P. de Doelder, Terneuzen, J v. Doeselaar, Terneuzen, P. Geene, Goes P. de Groote, Kapelle, W. de Groote Kloetinge, W. Hanse, Haamstede, H. v Housselt, Bergen op Zoom, H. v. Koev? ringe Schore, M. Klop, Kortgene, J Moens, Borssele, J. Natte, Dreischor, P Remyn, Goes, C. Reyerse, Wolfaartsdijk P. Vergouwe, Terneuzen, J. v. d. Weel Haamstede, P. Weijmans, Goes J. Witte Kruiningen, M. Wondergem, Kruiningen Afgewezen 17 kandidaten. BREDA Katholieke school tot oplei ding voor gezinsverzorging „Bouvigne" Diploma gezinsverzorg ster: R. de Cocl Aardenburg, A. van Enden s-Graven moer, C. Frijters Oudenbosch, G. d'Hon Lams waarde, A. Hoogland Akersloot, R van Hooren Waspik, J. Jonkers Steen bergen, D. Musters Ossendrecht, H. var Onzenoort Raiaansdonk, A. van Overvelt Kruisland, R. Picavet Terneuzen, E Reuvers Steenbergen, L. Rommert Roosendaal, L. Ruyten Roosendaal, zus ter Galganie Schreuirs Maaistric(h!t; R. Schuren Bosühkapelle, Th. Seegers Al phen, J. Talboom Roosendaal en zuster Obaritima Tijmensen Maastricht. Getuigschrift gezinsverzorgster: M. Backx Breda, zuster Stephana Buut? Maastricht, M. van de Calseij'de Sluis kil, M. van Eekelen Huijbergen, J- van Hees Alphen, J. Hoffman Groningen, R. Huyben Prinsenbeek, M. Karwitlha Bre da, J. Knapen Rijen, zuster Dilecta Kerk hof Maastricht, F. Marimam Axel, J. Mol Rucphen, T. Mol Breda, C. Naal den Rijen, E. Nuyten Fijnaart. A. Oprim Gilze, R. van de Poel Woensdrec'ht, C. Rovers Roosendaal, M. Vergouwen Ruc phen, Th. Wambui Breda, C. Wezen beek Kruisland, R. Wiegers Groningen ex M. HillHen Odiliënberg. MIDDELBURG Sticihfcing Vakop leiding Bouwbedrijf: Timmeren: E. M Bliek, Arnemuiden; R. Boogaard, West>- kapelle; C. Brasser, B. Brasser, bei den uit Koudekerke; D. Franoke, Zou- telande; C. Gemert, Vlissingen; W. J. van Goudswaard, J. Goudoze, beidei uit Kamperland; A. C. Hanegraaf J. van Helleman, beiden uit Mid delburg; A. Jacobse, Zoutelande; I. P. de Jager, O-Souburg; S. Joosse, J. Kallemein, beiden üit Middelburg; A. Kesteloo. Koudekerke; L. P. Kramer Arnemuiden; D. J. Lukasse, N\v. en St Joosland; L. Machielse, Ritthem; J. S Maljaars, Middelburg; W. Mar anus, t< Domburg; J. K. Melis. Koudekerke; J. Minderhout, Serooskerke; A. Peene C. Schout, beiden uit Middelburg; J. D. Schout, Ritthem; A. Stroo, Zoutelande; P. N. J. v. Tatenhoven, Middelburg: C. A. van Waarde. Nw en St. Joosland; W. Westerbeke, Westkapelle; H. Won dergem, OotJkapelle; J. Zachariasse, Se rooskerke; Metselen: K. H. Bruël, Goes; A. J Dekkers, Wemeldinge; L. Dieleman Hoet D. A van Gilst, Colijnsplaat; M. A Hunderismarck, KattendijkeJ. M. dc Jonge, Borssele; J. D. Joosse, Goes; C. Lemson, Stavenisse; J. M. de Put ter, IJzendijke; C- M. Schouten, Hulst; H. R. M. Snoeck, Sas van Gent; A. Steenpoorte, Kruiningen; C. R. TordorfJ Middelburg; D. J. v.d. Velde, Dreischor; L. P. de Vos, Wissenkerke; D. A dc Witte, Wolp'haartsdijk; C. Wijkhuis» O.- kapelle. VLISSINGEN De Ruyterschool. AS-> getuigschrift. A. C. Bernaards Bergen op Zoom, G. J. de Bruijn Middelburg, P. J. van Cadzand Axel, L. M. Deij Zierik- zee, A J. A. Dolkemade Tilburg, W. F. Dronkrs Vlissingen, D. M. Geuze Mid> deiburg, A. Kentin Middelburg, R. A. La*. brujère Middelburg, J. Lamport Mid»- delburg, A. A. Versteeg Breda, J. G. Vla* ming O.- en W.-Souburg, 5 kandidate! afgewezen. BS-getuigschrift: F. L- A. Bloot VU singen, G. A. de Fouw Breda, B. St K Funk Oudenbosch, J. P. de Jonge Vlis* singen, J. L. Minderhoud Baarland, J. Nieuwenhuize O.-en W.-Souburg R, G M. Onderdonck Oosterland (Zld.) A Platje Vlissingen, B. Schroevers Arne muiden, G- W. W. Valckenier von Geu- sau Middelburg, Ch. W. Willemse Vlis^ singen. 5 kandidaten afgewezen. AM-getU'igschrift: L. G. M. Aarts Til burg, C- D. Brand Kattendijke (ZldX, H. Brand Breda, P. H. v.d. Burg Vlis* singen, C. W. A. Hendrikse Vlissingen, H. J- Hollemans Yerseke, J. E. P. var Mechelen Bergen op Zoom, C. P. Min derhoud Westkapelle, W. A. Ova Dom burg, T. M. Schalks Vlissingen. F. J. M. Schouten 's-Hertogenbosch, B. A: Slabbe- koorn Borssele, B. R. M. Spinnewijn Hoofdplaat. BM-getuigschriften: J. v. Belzen Arne muiden, P. Habraken Vlissingen, A. Vreke Serooskerke (W), P. A. de Haze Wissenkerke, P. A. N. J. de Hullu Re- tranchement, N. Kooman Vlissingen, A. H. v. Leest 's-Hertogenbosch, A. van Loo Kruiningen, C. R. de Regt Vlissin gen, C. D. Roelse Vlissingen, F. P. Ser- rarens Stoppeldijk (Zld.), R. Ton Seroos kerke (W), M. de Visser Kruiningen, 4 afgewezen. DELFT T.H. Kandidaats vliegtuig bouwkundig ingenieur: W. A. van Puijen- broek te St. Jansteen. BREDA Hogere Technische School „St. Virgilius" Afdeling Werktuig bouwkunde: J. A. M. van Aert, Huy- bergen; R. C. M. van Bergen, H. R. Blogg, P. L. Dillisse, allen uit Breda; Th. J. M. van Gils, Breda; W. J. Hendrikx, Etten; R. V- Hernandez, Bre da; A. C. J. de Hoon. Rijen; J. A. M.' van Kalmthout, Rucphen; C. J. M. de Kok, Wouw; C. A Kooien, Roosendaal; J. J. van O verveld, Steenbergen; H. F. G. Pruis, A. P. W. van Pruyssen, H. P. W. van de Raadt, allen uit Bre da; N. Remijn, Nieuwdorp; G. B. Ri chard, Breda; J. C. Schoenmakers, Raamsdonk; C. W. M. Somers, Tilburg; M C. B. van Son, Oudenbosch; A. C. J- van Tilburg, Hoogerheide; G. M. Ver hoeven, Oosterhout- A. J. J. Vos, S. A- Wout, beiden uit Breda. Morgen woensdag 21 juli Hansweert:,! 7.55 en 20.03 uur; Terneuzen: 7.25 en I 19.34 uur; Vlissingen: 6.52 en 19.06 uur; Wemeldinge: 8.29 en 20.45 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur Geef ze de ruimte, a.' CLINGE 9 30 uur Gekostumeerde duivenw^' strijd 14.30 uur Wielerkoers nieuweling^ L. de Vilder 19.30 uur Dansen PHILIPPINE 't Hoekske Dansen OOSTBURG Ledel 20 uur Tarzan en de luipaard* koningin, 14 j. De Eenhoorn 20 uur Toeristenbridge' drive LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Sohiefcing IJZENDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering DEN HAAG (ANPI B ni is aan mr. H. N. bar ninck van der Oye „op ingang van 15 augustu: verleend als burgemees Kloetinge, met dank vo diensten als zodanig be\J DE COMMANDANT v gerkorps, luitenant-genei Hootegem, zal vandaag ld uur in de koning wil] in Apeldoorn het Neder] vangen dat aan de NAVi den om de „Prix Lecler daan. Zoals bekend hebb ders (vorige week vrijda den voor de derde a maal gewpnnen. Ook in prijs in Nederlands bezi MWÊ CLINGE C. Weemaes 15 uur Sehieting ttaanae wip Het zijn Paul Friedriehs en Joachim (Van een onzer vers OOSTBURG De 69-ji ,s °P het trottoir in straat door een Belgische «epen .en zeer ernstig e*t.-Antoniusziekenhuis ops toestand is zorgwekkend, enkel-, heup-, arm- en ri een hersenschudding op. I was vanuit haar nieuwe nada 0p familiebezoek in O mi™. 'i01 geslagen auto,1 V LY' S-"K' en d« dr v-. beiden uit Oostburg

de Stem | 1965 | | pagina 2