ATEUR BESTE LIMBURGER STEEVENS Er was geen houden meer aan CEES VAN ESPEN NAM HET NIET! Voortreffelijk p'oegwerk resulteert in overwinning van Jo de Haan Tour-rijders gehuldigd GERICHT RINI WAGTMANS BRABANTS KAMPIOEN ZEEUWSE TITEL VOOR WIM DUBOIS cru NSTITUUT Dreesmann OTHEKEN tot 100% w"r m w Protest tegen winnaar Post De basis Hoog tempo Weinig sensatie de uitslagen BOEIENDE WEDSTRIJD waring :eldecoraties. dordrecht rgen aak geopend: Krachtsexplosie in de bocht Moeilijke kwestie na goede koers VUUR VERDEELDHEID ..SCHEND' JAMMER UITSLAG Actie -lodern etalagefront sdige indiensttreding ieert waarbij eigen ot hun recht komen. i en uitvoeren van n aan de personeels- ||pjiSp|Eeii le AMSTERDAM 1111 IlSs gevestigde industriële onderneming biedt aan pittige jongens 'n veel belovende loopbaan op modern technisch ge bied, zowel in Neder land als ook daarbuiten, jongens die direct prak tisch werkzaam willen zijn en die in een voort gezette opleiding be lang stellen. den I je iets voor dit voorstel. dan of schrijf even aan: don Rayment Co. Ltd., enburg 37, Leiden, Tel. 01710, 4 of 24330. Wij maken dan irsoonlijke afspraak met je woonplaats, waarbij ook uders welkom zijn. vesting zal door de ppij worden zorg gedragen ■■■i».*« ■■■■Md door W. VAN DER STEEN taxatiekosten, snelle afwerking. Postbus 11 (Marconistraat 105), loon 04448—1737 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 JULI 1965 UBACHSBERG (ANP) De drie Lim burgse coureurs, die deelnamen aan t/e Tour de L'Avenir van dit jaar, hebben zondag te Ubaclitberg de strijd om het Limburgse kampioenschap op de weg voor amateurs volledig beheerst. Drie ronden (12 km) voor het einde leidde Wim Schepers het beslissende offensief in. Zyn demarrage werd beantwoord door Harry Steevens, die zich snel bij hem voegde. Eddy Beugels, eveneens uit het peloton weggesprongen, naderde het tweetal zeer dicht, doch werd door een aflopende ketting teruggeworpen. Stee vens en Schepers bevochten in de reste rende kilometers meer dan twee minuten winst en in de spurt was de winnaar van het puntenklassement in de toekomst ronde ongenaakbaar. I>e uitslag: 1 Harry Steevens (Alsloo), 121 km in 2.58.13, 2 Wim Schepers (Stein) z.t., 3 Eddy Beugels (Sittard) op 2.08, 4 Jan van Katwyk (Oploo) z.t., 5 Jan Ha- rings (Soheulder) z.t. HOOGLAND (ANP) Nico Lute uit 's-Graveland, die dit jaar voor de tweede maal deel uitmaakte van de Nederlandse ploeg in de ronde van de toekomst, heeft op overtuigende wijze het kampioenschap van Utrecht op zijn, naam gebracht. Lute ontsnapte na 21 van de 28 af te leggen ronden samen met de Utrechtier Leen de Groot uit het inmiddels sterk gedunde peloton (van de 47 gestarte deelnemers kwamen er slechts 12 aan) en sloeg in de eindspurt vervolgens zijn slag. Onder de vele uitvallers bevond zich eveneens de kampioen van het vorig jaar, de Utrech ter Wim Emo. De uitslag: 1 Nico Lute ('s-Graveland), 160 km. in 4 uur en 6 minuten, 2 Leen de Groot (Utriecht) z.t., 3 op anderhalve mi- niuut: Albert van Midden (Hilversum), 4 Karei de Graaf (Hilversum)5 op 21/2 minuut: Cees van Proosdij (Soest). ROELOFARENDSVEEN (ANP) Eel Dolman, de 19-jarige kampioen van Ne derland, is op een parkoers in de omge ving van Roel of arendsveen wielerkam pioen van Zuid-Holland geworden. De Rotterdammer versloeg in de eindsprint zijn vluchtmakkers Peter Heynig en Nol 3£1°osternian' met wie hij de strijd op het 3800 meter lange parkoers volledig had beheerst. Van de 118 gestarte deelniemers reder, er slechts tien de wedstrijd uit. De uit slag luidt: 1 Eef Dolman (R'dam) 160 km in 4 uui J0™-, 5 sec., 2 Peter Heynig (R'dam) z.t. 3 Nol Kloosterman (Leiden) z.t. (op een halve ronde): 4 Barendregt (Alblasser- dam), op 1 ronde: 5 Brouwer (R'dam) Vogelaar (R'dam), op 2 ronden: 7 Jansen (Noordwijkerhout), 8 Oorvers (Dordr.),9 Smit (R'dam), op 21/2 ronde: 10 Ter: Dam (Den Haag). s van half negen tot twaalf |s van kwart na één van één uur tot Zo ging Rini Wagtsmans als eerste over de streep. Zijn voor sprong was duidelijk voldoende. Dubois: de Brabantse en Zeeuw- Rini Wagtmans (links) en Wim se kampioen. - 11IIÉ W Toon van Hest, Rini Wagtmans, Brabants beste drie: v.l.n.r. Pierre Pellenaars. (Van onze sportredacteur) LIESHOUTAchttien is hij, wisten de mensen. Ze stootten elkaar aan en applaudiseerden. Een neef van Wout, werd er gemompeld. En de stemmen sloegen over van puur enthousiasme voor Rini Wagtmans. Een tegenr ventje met kroeshaar dat het midden houdt tussen zwart en bruin. Hij stond slungelachtig op een schavotje, boven het nummer een. Hij liet zich een fraaie medaille in de hand drukken. Hij nam de geluk wensen in ontvangst van opgetogen fans die aan hem sjorden en op de schouders klapten. Hij lachte de lach van een overwinnaar. Rini Wagt mans lacht graag. Is altijd wel voor een geintje te vinden. Met een sim pel gebaar accentueerde hij de onkunde van een schuchtere Lieshoutse ronde-miss, die tot achter haar geparfumeerde oortjes kleurde en van onder de respectabele hoeveelheid mascara met een verslagen blik in de grijzende snoet van Rini Wagtmans keek. Kampioen van Brabant mocht hij zich sinds enkele minuten noemen. De koers kwam op zijn naam. Een beroemde. Die van Wagtmans. Dan zien ze elkaar weer. Met zijn drie honderd aan de lijn. Dit gemengd Bra bants-Zeeuws kampioenschap was een voorproefje. Een keihard gevecht ove rigens. Gevlamd is er in Lieshout. Ge knokt tot de laatste meters. Pas enkele ronden voor het einde kreeg het publiek enig inzicht in de drukke zaak. Tot dan toe waren de schermutselingen zo hevig en fel geweest, dat men onmogelijk fa vorieten kon tippen. Met een uitlooppoging van Henk van de Aa en Piet van den Donk ging het spel op de wagen. Rini Wagtmans en Wim Dubois kwamen erbij. Hun actie misluikte. Piet Deenen trok op pad. De man die van zichzelf zegt dat hij geen klasse heeft maar op zijn „moraal" rijdit, kreeg Guus Leliaart, een stevige zoon van een Helvoirtse politieagent en Piet van den Donk mee. Zo hoog lag het tempo dat na een ronde (zes kilometer) al meer dan zestig seconden winst ge noteerd kon worden. De daden der ach terblijvers namen onrustbarende vormen aan. Piet Braspenninckx sjouwde onver moeibaar naar voren, Wim van Opstal demarreerde hard en zuiver, Rini Wagt mans legde het peloton zijn wil op, Christ Broekmans waakte als een adelaar over de prooien. Sensatie. Koers. Piet Dee nen alleen weg. Snuivend over zijn stuur, stampend gelijk een op hol geslagen paard jakkerde de kleine Vlijmenaar langs rijen dichte toeschouwers die in hem een kanshebber zagen. Leliaart ver dween met pech uit de wedstrijd en de arme Van den Donk viel puffend en snakkend naar adem terug in de groep. Acht vechters stormden intussen als een sneltrein op de eenzame Deenen af. Vier cracks volgden kort daarachter en bin nen een ronde bleek het gedaan met Piet Deenen. Dertien man op kop: Rini Wagt mans, Rinus Hoogerland, Christ Broek mans, Toon van Hest, Wim Dubois, Pierre Pellenaars, Richard van Leuken, Hans van Vugt, Ad Russens, Janus van Heer- tum, Henk van de Aa, Theo Brus en na tuurlijk Deenen. Hun voorsprong bedroeg twintig seconden op de groep met Bras penninckx en Van Opstal. Enkele meters verder stond student Wim Dubois uit het Zeeuwse. Met een vierde plaats was hy ook provinciaal kampioen. Rinus Hoogerland, een klein vinnig ventje, finishte vlak achter hem. „Niet als het anders was gegaan", blafte Dubois' grootste rivaal om de titel van Zeeland. Gehinderd was hij, Rinus Hoogerland. Enkele meters voor de streep weggeduwd. Door wie? Hij wist het amper meer. Maar verdrongen was hy. Rinus Hoogerland stapte met woeste stappen weg en wist, of wilde niet, van een medaille voor zyn tweede plaats weten. Later, in de permanence, bood hy beleefd zyn excuses aan. „Sor ry", stamelde Rinus en zijn ogen zoch ten in het lokaal de brede schouders die aan de man zaten van wie hij de naam niet wist. In de permanence analyseerden de mannen de koers. Ze hadden allemaal hun eigen zorgen, problemen en menin gen. Die van Pierre Pellenaars met be trekking tot Rini Wagtmans loog er niet om. „Onhoudbaar was die kleine", sprak Pierre. In zijn rechterhand lag een bron zen medaille warm te worden. Want Pierre werd derde moet u weten. Naast hem stond Toon van Hest, een stoere Tilburger, „Onhoudbaar", herhaalde die Pels' jr. woorden. Toon kon het weten, want hij legde beslag op een tweede (Van onze sportredactie) MADE De lange Cees van Es pen van de Televizierploeg stond in vuur en vlam. Zijn blonde hoofd was rood van opwinding. Met zijn lange magere armen sloeg hij van kwaadheid gaten in de lucht alsof hij een onzichtbare vijand wilde be vechten. De juryleden op de jury wagen sloegen deze lange wilde man, die bijna met zijn hoofd tot aan de op de wagen geplaatste tafel kwam, ietwat angstig gade. Cees had het echter niet op de jury leden gemunt, maar op een van zijn collega s: Peter Post. De Amsterdamse grootmeester op de baan, die het van de zomer en speciaal in de Tour de France byzonder slecht deed, had zo luidde de lezing van Cees van Espen, daar bij de jurytent, de Arnhemse renner echt ouder wets gesneden. En daar moest toch wel eens wat aan gedaan worden! In ieder geval, hij, Van Espen, nam het niet' De juryleden, nog altijd niet zeker of Van Espens lange armen zouden uit schieten, wilden de zaak sussen. Het is tenslotte een moeilijke kwestie na een zeer geslaagde ronde een zo groot pro bleem als een protest te moeten behande len. En bovendien zou dit protest tegen Peter Post, nog altijd een grootheid, wor den ingediend! Van Espens vuur kon echter niet ge doofd worden. Gesteund door zijn talrijke supporters, die het ook geen werk vonden kwam Cees met de vereiste rijksdaalder en het protest gekrabbeld op een vet stukje papier terug bij de heren jury leden. Ze moesten er toch aan geloven. Met hangende schouders en gefronste voorhoofden (want 't was tenslotte een groot probleem), zochten zij de juryka mer op. Na ruim dertig lange minuten en uiteraard een consumptie van de or ganisatie was de moeilijkheid simpel uit de weg geruimd. Het „eureka" straalde gewoon van de gezichten, zo blij waren ze allen dat er eigenlijk op de keeper be schouwd, geen moeilijkheid was! Want wat was eenvoudiger te doen alsof Post niet gesneden had, vervolgens Peter de vette buit in de handen te stoppen en het aan Cees van Espen over te laten te protesteren bij de protestcommissie in Den Haag. Iedereen was het er over eens: een grandioze oplossing! In de rennerskaravaan heerste er ver deeldheid. Cor Schuurmg, met Peter Post en Cees van Espen had hij het peloton gedubbeld, zei dat er niets aan de hand was. ,,Cees is eenvoudig weg met Peter mee naar het linkse gedeelte van de weg gegaan nadat ik de sprint had aange trokken. En hij kon aan die linkse kant niet meer weg komen. Dat was dom van Cees en Peter had daar geen schuld aan". Van Cor zeggen anderen in de kara vaan, moet je je niets aantrekken. Hij zat duidelijk met Peter Post in de slag. Waarom zou hij anders de sprint voor zijn stadgenoot aantrekken. Groeneweg bijvoorbeeld, stalgenoot van Van Espein, die in het gedubbelde peloton zat en naar zijn zeggen de sprint letterlijk voor zijn ogen heeft zien afspelen, heeft een geheel andere lezing, dii hij ook aan de jury meedeelde: ,,In de laatste tweehonderd meter reed Peter, aangetrokken door Cor, voorop. Cees kwam naar voren. Post, die circa anderhalve meter van de omheining reed, liet Cees komen tot zijn naaf en duwde hem toen tot driemaal toe in de omheining". Tot zover de lezing van Groeneweg. Ter verduidelijkinig van de woorden van deze renner moet u nog we. ten dat het reglement van de KNWU zegt, dat na tweehonderd meter voor de finish de renners in rechte lijn naar de meet moeten oprukken. Zij mogen dus nooit of te nimmer van hun weg afwij ken. .Zoals Wagtmans de laatste bocht door- :wamvervolgde Pierre. Rini was >en niet meer te houden. Zijn zeven me- :e-vluchters waren kansloos door de aanier waarop hij de kronkel passeerde, hem schuilt klasse, de kracht van vele i.k.'s en een ruime dosis doorzettings- ermogen. Het bleek de basis voor een Brabants kampioenschap op achttienja rige leeftijd. Aan een tafeltje, in diezelfde perma nence, hingen Piet Braspenninckx en Wim van Opstal over een glas limonade gebogen. Twee werkers van het eerste uur. Den Bras zat om de haverklap in de attaque. Zoals Van Opstal. Den Bras miste net de slag. Zoals Van Opstal. Triest Is dat, nietwaar, Rini Wagtmans kwam binnen. Met Wim Dubois. Ze wa ren weer vrienden. Aan de finish had den ze even woorden gehad. „Waarom pak je me telkens terug als ik weg ben, Jij wordt toch wel Zeeuws kampioen", foeterde Wagtmansje toen. „Beste Rini", sprak Willem bedaard, „begrijp jij niet dat ik ook wel als eerste binnen wil komen". Rini vatte dat, maai' toch Hij schudde zijn vermoeide hoofd en keek venijnig. Maar och, dat was kort daarna weer voorbij. Samen op het plaatje. Elkaar de hand schudden. Weg, narigheid. De permanence liep leeg. Het leger coureurs ging huis toe. De kerels zwaaiden elkaar gedag en riepen „tot za terdag". Tot de Nederlandse kampioen schappen in Zandvoort. Dat verontrustte de grote broeders en ze sloegen de handen ineen. Vijf zwak kelingen vielen door het formidabele tempo terug: Van Leuken, Van Heertum, Van de Aa, Brus enDeenen. De hoofdmacht denderde steeds verder weg. Nu kon het publiek een prognose «ma ken. De snelle Wagtmans, attente Pierre Pellenaars, Wim Dubois van wie bekend is dat hij als nieuweling zo'n vijfenzes tig eerste prijzen fietste en nu bevrijd van alle studiezorgen (hij deed eindexa men gymnasium en volgend jaar weer!) een slag kon slaan, Rinus Hoogerland, een regelmatige rijder of Toon van Hest, de Tilburger voor wie Rini Wagtmans het bangst was? Tientallen meters voor de finish was het al een bekeken zaak. Ri ni Wagtmans lag duidelijk voorop. Dat betekende dan, dat geen mens hem meer kon passeren. Vader Kees haalde enkele meters voorbij de meet opgelucht adem, „Den onze is rap, maar ge weet nooit hé. PETER HEERKENS John van Tongerloo, ploeggenoot van Peter Post, die ook van het drama ge tuige was, ondersteunde de lezing van Groeneweg. ,,Het is een schand", zei hjj in sappig Vlaams. Zijn handtekening wil de hy echter niet onder het protest van Van Espen, dat de Arnhemse renner naar Den Haag wilde zenden, zetten. „Ach, dat kan ik niedat moet je toch kun nen begrijpen!" En de renners van Pelle naars knikten triest. Ze begrepen het. Je kan in de wielrennerij nu eenmaal moei- lijk je baas afvallen. Ton Vissers, bestuurslid van de bond van beroepsrenners en ex-organisator van de Ronde van Nederland had weer een andere zienswijze. De Rotterdammer trok eens ddep aan zijn pijp, haalde een hond door zijn spaarzame haren en zei: „Peter heeft Van Espen gesneden omdat Kees door Bart of door een van de andere Tele vizieren een bocht voor de finish naar voren gegooid werd. En dit was dus de revanche van Peter Post Het is jammer dat dit na een, zoals we reeds gezegd hebben, zo'n bijzonder ge slaagde ronde moest gebeuren. Het is vooral jammer omdat de Amsterdammer Peter Post de ronde van Made in feite gemaakt heeft. Reeds na de eerste ronde kwam hij met een vijftigtal meters voor sprong op het peloton over de meet. Hij |?u' £a(J hij zijn vriend, de jaurnaiist E red Rakké, die z'n verslag voor de radio moest doorbellen, beloofd, zich duidelijk distanciëren van het peloton. Zoda/t zijn vriendreeds om half vier zou kunnen ge tuigen: Peter Post is er weer!" De onbekende Duitser Sdhultze kwam de Amsterdammer na enkele ronden on dersteunen, maar kon zodra Cees van Espen en de oud-amateur kampioen van Nederland, Cor Schuuring, zich bij de koplopers hadden gevoegd het tempo niet meer volgen. Het resterende drietal heeft toen dank zij het uitstekende stoppen van fi^r^ vaï de Flandria-ploeg na een vijf tigtal ronden het peloton kunnen dubbe len. In deze bijzonder voordelige positie zijn de drie renners tot aan het einde van de race blijven zitten. Krachten sparend voor het beslissende gevecht in de eind sprint. Bijna nog presteerde Cees Lute het, op zijn eentje ontsnapt uit een groeoje dat zich had losgemaakt van het peloton, de koplopers in te halen. Hij kon echter geen rol meer spelen in de beslissende en gewraakte sprint. 1 Peter Post (hij reed over de 130 kilo. meter 2.57.18), 2 Cees van Espen, 3 Cor Schuurinig, 4 Cees Lute, 5 Jo de Haan, 6 D. van Aart, 7 Leo van Dongen, 8 Rik Wouters, 9 Cees Snepvangers, 10 Jos van der Vleuten, 11 Bart Zoet 12 R. de Jong, 13 Henk Cornelisse, 14 Jacques van de Klundert, 15 J. Mesters, 16 W. van Smir- ren, 17 J. Timmers, 18 W. de Jager, 19 Cees van Amsterdam, 20 Piet van Steen voorden. (Van onze sportredacteur) LIESHOUT De nieuwelingenwed- stryd om het Brabants en Zeeuws kam pioenschap is evenals de aspirantenkoers niet erg spectaculair geweest. By de as piranten bleef de hele wedstryd alles byeen en vocht men in een massa-sprint de verdeling der plaatsen uit. Het gezel schap nieuwelingen liet nog even wat zien door in de allerlaatste ronde een uitlooppoging te presenteren. Tuit, Van Son, Verschuiten en Wels namen twee honderd meter, doch werden toen, met nog een halve ronde te ryden, ingelopen. Ook hier een gezamenlijke aankomst. Met uitzondering van Rinus Verdonk uit Wouw (bij de nieuwelingen) plaatsten zich geen Westbrabanders of Zeeuwen onder de eerste drie. AMATEURS: 1 en Brabants kampioen R. Wagtmans, St, Willebrord 150 km in 3.42.38; 2 A. van Hest, Tilburg; 3 P. Pellenaars, Breda; 4 en Zeeuws kampi oen Wim Dubois, Waarschoot; 5 R. Hoo gerland, Kapelle-Biezelinge; 6 H. van Vugt, Vlijmen; 7 Chr. Broekmans, Ze venbergen; 8 A. Russens, Den Bosch; 9 M. van de Lee op 25 sec., Drunen; 10 P. Deenen, Vlijmen; 11 A. van Reertum, St. Oedenrode; 12 op 1.43 P. Braspen ninckx, Rijsbergen; 13 R. Pijnen, Woens- drecht; 14 R. Huybregts, Ètten; 15 C. Zoontjes, Tilburg; 16 A. Leyten, Eind hoven; 17 J. Stolk, Veldhoven; 18 H. van Rooij, Zeelst; 19 T. Barten, Zeven bergen; 20 F. Liebregts, Vlijmen. NIEUWELINGEN: 1 en Brabants kam pioen J. van Keesel, Deurne, de 60 km in 1.32.28; 2 F. Otten, Eindhoven; 3 M. Verdonk, Wouw; 4 W. Nicols, Vlijmen; 5 W. Maasakkers, Geldrop; 6 P. Mulder, Oss; 7 J. Glas, Eindhoven; 8 R. Rutten, Leende; 9 H. van Duinhoven, Stiphout; 10 H. van Gulik, Den Bosch; 12 B. Broe- re, Zevenbergen. H, Lavooij, Hansweert klasseerde zich als achttiende en werd Zeeuws kampioen. De tweede en derde prijs waren voor J. Smet. Hansweert en J. Gijzel, Kapelle. ADSPIRANTEN: 1 en Brabants kam pioen M. van Laarhoven, Haaren. de 30 km in 47.55; 2 P. van Katwijk, Oploo; 3 M. van de Heyden, Eindhoven; 4 H. WILLY DE FEBER boekte za terdag in Waasmunster een fraai succes door als tweede te eindi gen in een wedstrijd over 105 km, waarin 86 renners van start gin gen. Niet minder dan zestig ren ners stoven op de finish af, die het eerst werd overschreden door de Belg Oudenaarde, die De Feber met banddikte klopte. (Van onze sportredacteur) DINTELOORD Het was alsof er een versperring opgeworpen werd. De grote prof-ronde van Dinteloord, ongekend boeiend, raakte juist over de helft van het vereiste aantal kilometers (honderd twintig), toen Jo de Haan een vinnige de marrage plaatste. Hij sprong weg uit een kopgroep van zeventien. Met nog vijftig kilometers voor de boeg. Over heerlijk beschutte wegen in de kom van het dorp, over door de blaffende wind zware dyk. Meteen viel het tempo van de aanvoerders schrikbarend terug. De Haans ploegmaten (Hugens, Zoet, De Roo, Karstens, Van de Klundert, Maliepaard en Van Espen) wierpen een barricade op om hun vriend te beschermen tegen al te vechtlustige makkers van vijandelijke troepen en slaag den daar, dank zy saamhorigheid en goed verdeelde ijver, voortreffelijk in. Jo de Haan zag men pas terug aan de finish. Amper opgewonden over het feit dat hij de sterk bezette Dinteloordse wedstrijd won. Helemaal niet onder de indruk van zijn krachttoer, waardoor tientallen ren ners gedubbeld werden. Jo de Haan liet de huldiging als een fijne douche over zich heen glijden, fietste zijn ererondje en verdween rustig van het toneel. De plaats, waar zo'n scherpe strijd ge streden was tussen geweldenaars. Op het laatste moment meldden zich nog bij de organisators: Cees Lute, Piet Rentmees ter en Ab Geldermans, om de belangrijk sten even te noemen. Ze maakten met enkele vechtlustige jongeren en de com plete Televizier-ploeg, de wedstrijd eens zo sterk bezet als donderdag te verwach ten was. Het eerste optreden van Kees Pellenaars' Tour-ploeg trok duizenden (men schatte het aantal op achtduizend), naar de suikerstad. De liefhebbers kwa men er aan hun trekken, want van meet af werd er hard gekoerst. Eerst zag men een aardige daad van Jan Pieterse en Lo- thar Claesges, die ruim vijfenvijftig kilo meter alleen vooruit trapten. Hun voor sprong groeide steeds en bereikte met vijftig seconden het hoogtepunt. Op dat moment vonden Piet Rentmeester, Jan Hugens, Jan Schröder en Leo Knops het tijd om in te grijpen. Ze veroverden twin tig seconden op het peloton, waar vooral Cees Lute, Ab Geldermans en de Tele- vizieren bergen werk verzetten. De twee dappere strijders konden dan ook niet op tegen dit geweld en nadat eerst de groep Rentmeester neerstreek, slokte het pelo ton binnen de kortste keren alles op en weg. De eerste actie van Pellenaars' pupil len kwam met een ontsnapping die Cees van Espen organiseerde. Samen met Bart Zoet. De rest was vertegenwoordigd door Cees Lute. Het trio zette er aardig gang in, doch kon niet voorkomen dat andere aansluitingen een feit werden. Jo de Roo en Jacques van de Klundert vlogen met puntenklassement-leider Piet Rentmeester mee, Jo de Haan, Bas Malie paard, Jos van der Vleuten, Gerben Karstens en Michel Stolker, volgden ir een groepje kort daarachter en het duur de niet lang of deze plukjes hadden elk aar gevonden in een kopgroep, waarvan de kracht groot was. De namen: Jo de Roo, Jan Hugens, Bart Zoet, Jacques van de Klundert, Cor Schuuring, Jan Boog, Michel Stolker, Jos van der Vleuten, Jan Schröder, Leo Knops, Jo de Haan, Bas Maliepaard, Gerben Karstens, Cees van Espen, Piet Rentmeester, Cees Lute en Cees van Amsterdam. Nadat Jo de Haan met succes de ruimte in ging en zij* vodrsprong steeds uitbreidde, vielen er ii. de achterhoede klappen. Verschillende renners haakten af, an deren zetten de achtervolging in en draai den na verloop van tijd stoer mee in het front. Cees Snepvangers, Mart van Gin- neken, Werner Swanefeld, Rik Wouters, Karei Leyten, Leo van Dongen en Dick Groeneweg kwam kort te zitten. Sommi gen vielen weer terug, want het tempo lag bijzonder hoog. De leidende ploeg viel dan ook in stuk ken en beetjes uiteen. Achter de steeds meer voorsprong nemende Jo de Haan (hij dubbelde intussen de laatste groep met o.a. Zilverberg en Geldermans), stre den Gerben Karstens, Cees van Espen, Bas Maliepaard, Jan Boog, Cees Lute, Bart Zoet, Jo de Roo, voor de volgende plaatsen, volgde Rik Wouters als eenling tussen de wirwar van renners. Aan de triomf van Jo de Haan twij felde niemand meer. Met machtige pe daalslagen werkte hij meter voor meter weg om tenslotte na honderd twintig ki lometer over de lijn te vallen. Gerben Karstens won de spurt van het groepje. Langzaam druppelde het overige deel binnen. Dinteloord bejubelde ze allemaal. Er was strijd geleverd. Een uitermate boeiend gevecht. 1 Jo de Haan, Huybergen, 120 kilome ter in 3.05.19; 2 G. Karstens, Leiden: 3 C. Lute, Beverwijk; 4 B. Zoet, Sassenheim; 5 J. de Roo, Kruiningen; 6 B. Maliepaard, Willemstad: 7 J. Boog, Laren; 8 C. van Espen, Arnhem; 9 R. Wouters, Baarle- Hertog; 10 J. van de Klundert, Hoogerhei- de; 11 M. Stolker, Breda; 12 C. Schuuring, Amsterdam: 13 P. Rentmeester, Koude- kerke; 14 W. de Jager, Den Haag; 15 W, Swanefeld, Breda: 16 H. Cornelisse, Am- sterdam; 17 L. Leenaerts, Diepenbeek (B.); 18 A. van Aert, Achtmaal; 19 C. Snepvangers, Zundert; 20 G. PoS, Kor- tenhoef. HET moment in de Ronde van Dinteloord. Jo de Haan is zojuist ontsnapt uit de kopgroep. Men ziet hoe Jo de Roo en Gerben Kar stens die leidende groep controle ren. Grote belangstelling in Baarle- Nassau-Hertog waar Tourrijder Rik Wouters in de bloemetjes werd gezet. Zoals men ziet was er veel belangstelling voor de rij-toer van Zandbeek, Vught; 5 F. Heyers, Hel mond; 6 F. Weeteniings, Hank; 7 R. Roks, St. Willebrord; 8 H. Botterhuis, Sambeek; 9 H. van Bavel, Boxmeer; 10 P. Oerlemans, Tilburg. Er waren geen Zeeuwse deelnemers, want P. Pertijms bleek bij nader inzien een Brabander te zijn. In Rijsbergen werd Kees Haast Raaymakers overhandigde hem gehuldigd. Hij ondervond veel be- een fraaie beker. langstelling. Burgemeester mr.

de Stem | 1965 | | pagina 7