ETALEUR DECORATEUR NIEUW OPGERICHT TECHNISCH OPLEIDINGSINSTITUUT Veiligheidsvoorschriften niet in acht genomen Bouw nieuw postkantoor in „dorp" Vogelwaarde f f vMMi le en 2e HYPOTHEKEN tot 100% ALL-ROUND Vroom 6l Dreesmann Bij leggen waterleidingbuizen In Clinge Internationaal muziekfestival met 8 fanfares Te Sas van Gent C.B.S. huldigde zeven jubilarissen Snelheids jout R.-K SCHOOL TE HEINKENSZAND KRIJGT NIEUWE BESTEMMING Groenteteelt cursus te Kapelle beëindigd GRONDVERKOOP IN DE RAAD Installatiebureau Eggermont Hulst bestaat 40 jaar Te Middelburg: Geslaagden leerlingstelsel bouwbedrijf TE KOOP sportwagen DAGBLAD DE STEM daar hèbt U wat aan KLEDINGBokser Wegens vakantie gesloten Dameskapsalon D. Boddaert een ervaren groepleidster Vanaf morgen is onze zaak geopend: P M vem de Woillc HULST GORDON RAYMENT Co. Ltd. ■■f r Avonturen van Suske en Wiske DE SCHONE SLAPER yemoetert hert voor i'jnl Maar hoe wek ik lambik? DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 JULI 1965 MIDDELBURG Tijdens de zitting van de Rechtbank te Middelburg stonden terecht J. v. W., 65 jaar, hoofdudtvoe-rder te Fapendrecht, M. v. d. B., 46 jaar, uitvoerder te Krabbendijke en H. K., 38 jaar, hulpuitvo er der te Schor e. Deze drie verdachten waren in dienst bij de aan nemer V. te Fapendrecht, die het leggen van waterbuizen op Zuid-Beveland aan genomen had. Op 10 augustus 1964 toen een sleuf onder de rijweg tc Kapelle- Biezelinge gegraven werd en de sleuf een diepte van 2,80 meter had, stortte één der steile wanden in, tengevolge waarvan één der arbeiders, genaamd J., die zich op dat moment in de sleuf op de plaats van de instorting bevond, doodgedrukt werd. De getuigedeskun- dige van de Arbeidsinspectie H. J. V., die dezelfde dag ter plaatse een onder zoek instelde, verklaarde ter zitting, dat de voorgeschreven veiligheidsvoorschrif ten niet in acht waren genomen. Op een dergelijke diepte dient men ter voor koming van instorting voorzieningen te treffen, waardoor ongelukken als dit kun nen worden voorkomen. De hoofduitvoer der, de verdachte v. W., moest dit toch weten, want zijn patroon ontvangt de veiligheidsvoorschriften van de Arbeids inspectie. De ho ofduitvoerde r dient zich te overtuigen, dat de voorschriften wordien nageleefd. Deze verklaarde, dat hij juist de eerste dag terug was van vakantie, en dait hij het ongeluk niet had kunnen voorzien, hoewel hij wel vond, dat hij achteraf bezien toeh wel maatre gelen had moeten treffen. Volgens de getuige-deskundige stond er op enkele meters afstand van de sleuf een zuig- penspomp te werkien en door de trillingen hiervan is het mogelijk, dat één der steile wanden van de gegraven sleuf in gestort is. De verdachte Kole had die daig zelf ook nog in de sleuf gestaan, doch vóór het ongeluk gebeurde. De Officier van Justitie, Mr. Lebret, vond dat men had nagelaten om de juiste voorzorgsmaatregelen te treffen. Dit is geen grensgeval zeide hij. De hoofduit voerder was hiervoor verantwoordelijk. Hij achtte verdachte v. W. dan ook schuldig aan overtreding van artikel 307 van het Wetboek van Strafrecht en vor derde tegen hem 500 gulden boete sub sidiair 50 dagen hechtenis. De twee an dere verdachten wilde hij over één kam scheren. Hij legde hen overtreding van de Veiligheidsvoorschriften tenlaste. Te gen ieder van hen vorderde hij 100 gul den of 20 dagen. De verdediger, mr Van Nispen tot Sevenaer uit Dordrecht, 'acht te het ongeluk ontstaan door een com binatie van factoren. Er werd onder an dere bemaling toegepast. Hij vond voor zijn cliënt v. W. in de primaire ten lastelegging niet de schuld, die nodig is om hem te kunnen veroordelen. Ten aanzien van zijn beide andere cliënten v. d. B. en IC. achtte hij ook geen CLINGE Bij gelegenheid van de jaarlijkse driedaagse kermis zal de fan fare „Weldoen door Vermaakt" een in ternationaal muziekfestival organiseren. Aan dit festival zal worden deelgeno men door de fanfare „Weldoen door Vermaak", „E.M.M.", uit Koewacht, „Excelsior" van Terhole, ,,D© Schelde- zonen" uit Nieuw Namen, „St.-Jan" uit St.-Jansteen, „R.-K. Muziekvereniging Heikant" uit Heikant, „Fanfare Nooit Gedacht" uit Graauw, en St. -Cecilia" uit De Klinge (B). Om half drie zullen de gezelschappen een mars door het dorp maken onder hSjt spelen van vrolijke muziek. Daarna zullen de afgevaardigden van de diverse miUiziekgezelsschappen zich naar het ge meentehuis begeven, waar burgemees ter P. Vercauteren hen zal ontvangen en toespreken. Tevens zullen hier de prij zen worden uitgereikt. Om beurten zullen de gezelschappen op de kiosk een paar nummers ten gehore brengen. De belangstelling voor deze muzieknummers is in de regel tamelijk groot. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. Tijdens een bij zondere zitting van de ondernemingsraad van de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij zijn zeven jubilarissen van het bedrijf gehuldigd. Tevens nam men officieel af scheid van de heer G. Dierick uit Sas van Gent, pijpfitter, die, na 49,5 jaar bij de CBS werkzaam te zijn geweest, in april van dit jaar werd gepensioneerd. De jubilarissen en de gepensioneerde werden toegesproken door o.m. de direc teur, ir. R. H. van Krevelen en de heer J. Barendrecht uit Oostburg namens de afdeling Zeeland van de Maatschappij van Nijverheid en Handel De jubilarissen zijn de heren J, Yse- baert uit Assenede (B.), voorman pijp- fitters, die een 50-jarige staat van dienst bij de CBS heeft, F. Breepoel uit Sas van Gent, procuratiehouder en chef algemene zaken, A. van de Calseyde uit Sas van Gent, employé gebouwendienst, P. d'Hondt uit Zelzate (B.), voorman technische dienst, M. van Hemelsoet uit Westdorpe, voorman technische dienst, F van Hoeve uit Sas van Gent, employé buitendienst en G. van Waes uit West dorpe, voorman buitendienst, die 25 jaar in dienst van de CBS zijn geweest. De heer Ysebaert kreeg de gouden draagpenning, de overige jubilarissen na men de zilveren legpenningen van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in ontvangst. De 45-jarige S. v. VI. uit Sint Jansteen reed op 19 maart 1965 met zijn auto door Kloosterzande en wel waar de snel heid maar 50 kilometer per uur mag zijn Ep werd juist controle gehouden en daaruit bleek, dat verdachte met een snelheid van 64 kilometer door de be bouwde kom reed. Door de Kanton rechter te Terneuzen was hij voor dit feit veroordeeld tot 40 gulden boete. De Officier van Justitie, in dit geval mr. A. W. Rosingh, vond het feit bewezen en eiste bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter^ De verdachte kreeg het laatste woord. Hij maakte hiervan gretig gebruik door te verklaren, dat hij geen waarde hechtte aan de stop watch. Deze zijn niet betrouwbaar vond hij. Hij deelde mede, dat hij jarenlang scheidsrechter was geweest bij wedstrij den waarbij 2 grensrechters tegenwoordig zijn. eTlkens bleek datde stopwatches niet dezelfde stand aangaven.Uitspraak 28 juli aanstaande. De 34 jarige aannemer Th. L. uit Vlis singen stond terecht voor het feit dat hij met zijn auto op 24 december 1964 tij dens een dichte mist op de Nieuwe Vlissimgse weg te Middelburg uit een fille was gekomien, waardoor hij in bot sing kwam met een tegenligger Er ont stonden geen persoonlijke ongelukken. De in de file voor hem uit rijdende au to's reden te langzaam naar zijn 2in en daardoor was hij uit de file gekomen. Toen hij op het laatste ogenblik voor hem uit in een flits een andere auto zag naderen, trachtte hij nog de Vent- weg op te rijden. Door de Kantonrech ter was hij voor dit feit veroordeeld tot 200 gulden boete of 40 dagen. De Offi cier, Mr. A. W. Rosingh, vond dit wel een der ergste feiten, die men kan ple gen, om tijdens een zeer dikke mist uit een file te komen. Het is ook niet de eerste maal, dat verdachte een aanrij ding veroorzaakt heeft. Hij heeft zich ails hij in de file rijdt maar aan te pas sen aan de snelheid van zijn voorganger. Hij eiste bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter. De verdediger mr. Bruin verklaarde, dat zijn cliënt in die tijd onder zeer zware druk leefde ten opzichte van zijn bedrijf. Zodoende ging het hem te langzaam en heeft hij risico genomen Dit is wel te begrijpen. Uit spraak 28 juli. schuld aanwezig. K. was zelfs voor het ongeluk ook in de sleuf gegaan. De ver dachten, het laatste woord krijgende, hadden niet veel meer te zeggen. K. nam de schuld van het ongeluk op zich. d. B. was er die dag niet bij en v. W. voor het eerst na zijn vakantie, zed hij. Mr. P. van Empel. de President, verklaarde, dat de uitspraak zal plaats vinden op 28 juli. HEINKENSZAND De raad van Hein- kenszand heeft geldmiddelen ter be schikking gesteld voor het inrichten van ©2>n nieuwe kantoorruimte voor de dienst bouw- en woningtoezicht en gemeente werken van het district Borss-ele, 's-Hee- renhoek, Heinkemszand en Ovezande Dit nieuwe kantoor zal worden gevestigd in twee lokalen van de oude katholieke la gere school. Aan het begin van de vergadering werd de heer P. L. de Feijter beëdigd als ontvanger en waarnemend secreta ris van de gemeente. De raad besloot op voorstel van B ein W, de pas opgerichte schietver eniging Nimrod een subsidie ineens van f 250,- te verlenen. Bovendien stelde de raad een renteloos voorschot van nóg eens f 250,ter beschikking. De vereni ging is nu in staat een wedstrijdbuks aan te schaffen. De School met de Bijbel zal van kolen- stook op oliestook kunnen overgaan. Tijdens de rondvraag werd er geklaagd over de lange duur van de verbetering van de weg tussen Heihkenszand en 's- Heer Arendskerke. (Van onze correspondent) KAPELLE In de ir. A. W. v. d. Plassche-lagere tuinbouwschool van de Z.L.M. werd de eindles gegeven van de schakelcursus groenteteelt die daar deze winter en voorjaar is gehouden. De bij eenkomst stond onder leiding van de voorzitter van de commissie van toe zicht de heer C. Traas die ook de di ploma-uitreiking voor zijn rekening nam. De heer J. op 't Hof direkteur van de school, sprak een welkomstwoord. Hij wees op de mogelijkheden van de groen teteelt in Zeeland. Dit jaar zit het weer goed met de financiële resultaten van deze teelten. De heer L. de Wilde te Goes, spre kende namens de inspectie van het land bouwonderwijs wees op de noodzaak een goede ondernemer te zijn. Namns de gemeente Kapelle voerde wet houder B. de Jager hte woord Namens de geslaagden sprak de heer L. Nijsse te Ka pelle een dankwoord. Hij overhandigde boekenbonnen aan de leraren. Verder sprak op deze bijeenkomst nog praktijk leraar D. L. Koppenhol. Hoezeer deze tuinbouwschool in Kapel le in een behoefte voor het avondonder wijs voorziet bleek uit een mededeling van de heer Traas, dat er de afgelopen winter en voorjaarsmaanden niet minder dan 7 cursussen werden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK. De raad van Vo gelwaarde zal tijdens de op vrijdagavond 23 juli a.s. te houden openbare vergade ring krijgen tc beslissen over een voor stel tot verkoop van ruim 1000 meter? grond in het uitbreidingsplan Vogelwaar de, waaruit te zijner tijd het „dorp" Vogelwaarde zal groeien, aan de rijks gebouwendienst. Die instantie wil jp deze grond een postkantoor en twee dienst woningen ten behoeve van de rijkspolitie bouwen. De prijs van de grond is vast gesteld op 30,per ca. Ook de onlangs opgerichte Stichting Bejaardenwoningen Vogelwaarde zal naar alle waarschijnlijkheid een stuk grond in het uitbreidingsplan Vogelwaar de nodig hebben. De stichting zal bin nenkort de concrete plannen in dienen voor de bouw van tien bejaarden woningen. Het bouwvolume zal misschien worden toegewezen bij de initiële ver deling van het v/oningcontingent voor het jaar 1966. B. en w. stellen de raad voor de stichting een renteloos startkapitaal van 500,te verstrekken, opdat de voorbereidingen voor de stichting van (Van een onzer verslaggevers) HULST. Het Installatiebureau Eg germont, gevestigd aan de Korte Nieuw- straat te Hulst, heeft het 40-jarig bestaan gevierd. Tijdens een receptie voor het personeel (32 „man" sterk) bood de heer G. Dieks namens het personeel een door de Antwerpenaar Luc Mayeres vervaar digd borstbeeld van de heer Albert Eg germont, de oprichter van het bedrijf, aan. Voorts vond bij die gelegenheid de huldiging plaats van de heer Ch. van Cauteren, chefmonteur van de technische afdelingen, die zijn 40-jarig jubileum vierde. Velen kwamen tijdens de receptie, die daarna in het Bioscoopgebouw gehouden werd, hun gelukwensen aanbieden aan mevr. M. EggermontVerwilligen, haar zoon en schoonzoon, dochter en schoon dochter en de jubilaris en zijn echtge note. Het personeel had de dag tevoren een uitstapje gemaakt naar Rotterdam, fees telijk gedineerd in zaal ,,'t Sportpark" te Hiulst en een feestavond in De Graan- beurs" alle mogelijke luister bijgezet. Het Installatiebureau Albert Eggermont voert constructie- en installatiewerken uit. Het beschikt over afdelingen voor electro-techniek, de aanleg van verwar mingsinstallaties en de uitvoering van- lood- en zinkwerken en over een con structiewerkplaats. Bovendien exploiteert het installatiebureau een winkel in huis houdelijke en kunstnijverheidsartikelen de bejaardenhuisjes niet zullen worden belemmerd. Een ander voorstel betreft de vervan ging van het bovengrondse laagspannings net te Zeedorp bij Ossenisse door een kabelnet en het doen plaatsen van een aantal nieuwe lichtmasten daar. De kos ten worden geraamd op 6873. Tenslotte komen nog aar. de orde voorstellen tot het aangaan van een vaste geldlening van 112.000,bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten, tot vaststelling van het uitbreidingsplan Hengstdijk, tot het verlenen van subsidies van 100, aan het Reizend Zeeuws Volkstoneel te Hulst en van 0,10 per inwoner aan de Contactcommissie V.V.V.'s in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en tot het aan gaan van een gemeenschappelijke rege ling voor de instelling van een regionale commissie van advies voor de uitvoering van de algemene bijstandswet. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de plaatselijke commis sie voor de ruilverkaveling „Stop peldijk", waarin de commissie mede deelt geen termen aanwezig te achten voor de handhaving van het voetpad Schapershoek Boschkapelle (het „kerkhofpaidje"); in de bestemmings begroting zijn geen gelden voor het genoemd voetpad uitgetrokken. B. en w. hebben de commissie op verzoek van de raad gevraagd of het mogelijk is het pad in stanid gehouden. MIDDELBURG In de lagere techni sche school zijn gistermorgen diploma's uitgereikt aan leerlingen van het lande lijke leerlingstelsel in het bouwbedrijf. Van de 43 kandidaten, die examen deden in de afdeling timmeren, zijn er 33 ge slaagd. Er werden vijf prijzen toegekend. De beste leerling was W. Westerbeke uit Westkapelle. Daarna volgden H. Wonder- gem (Oostkapelle), C. Schout (Middel burg), J. van Helleman (Middelburg) en P. van Tatenhoven (Middelburg). Van de 23 examenkandidaten hi de af deling metselen moesten er zes worden afgewezen. Beste leerling in deze afde ling was D. de Witte uit Wolphaartsdijk. De tweede prijs werd behaald door D. van der Velde uit Dreischor. J. Joosse (Goes), H. Snoeck (Sas van Gent), D. v. d. Velde (Dreischor) en C. Wijkhuis (Oostkapelle) ontvingen nog een prijs voor de uitstekende verzorging van hun werkboekje. Tot onze diepe droefheid overleed heden na een geduldig gedragen lijden, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde man, broer, zwager en oom de heer ANTONIUS THEODORUS HILLIGE echtgenoot van mevrouw Hubertina E. E. M. Ivens op de leeftijd van 55 jaar. St.-Jansteen: H. E. E. M. HilligeIvens Roosendaal: Fam. Hillige St.-Jansteen: Fam. Ivens St.-Jansteen, 17 juli 1965. Hoofdstraat 27. De plechtige H. Mis van Requiem, waarbij u be leefd wordt uitgenodigd, zal worden opgedragen op dinsdag 20 juli 1965 om 10 uur in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper te St.-Jansteen, waarna de begrafenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof aldaar Rozenkransgebed op maandag 19 juli a.s. om 19 u. in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Heden is door een noodlottig ongeval van ons weggenomen, ons geliefde zoontje en broertje, in de leeftijd van elf jaar, nog voor zien van het H Oliesel PIET FRANSE Kwadendamme B. Franse M. Franse-Hoondert Bep Jo Riet Kwadendamme 18 juli 1965 De uitvaartdienst zal ge schieden woensdag 21 juli in de kerk van de H. Bonifatius te Kwa dendamme om tien uur waarna begrafenis op het r-k kerkhof Rozenkransgebed maan dag- en dinsdagavond om half acht Dorps straat 32 te Kwaden damme Door een noodlottig ongeval werd onze jeugdige medewerker HUIB MARSILJE uit ons midden weggenomen. Zijn opgewekt karakter en verantwoordelijk heidsgevoel zal bij ons een blijvende indruk achterlaten. J. M. Jurry J. L. Jurry Terneuzen, 16 juli 1965. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze vriend en collega HUIB MARSILJE Zijn kameraadschap zal bij ons in dankbare her innering voortleven. Gezamenlijk personeel firma Jurry. Terneuzen, 16 juli 1965. Austin Healy-Sprite Cabrio let 1960 in zeer goede staat van eerste eigenaar. Te bevragen: Abbekinderse- weg 19, Kloetinge. BELANGRIJKER EN WAARDEVOLLER DAN U DENKT ZIJN DE KOOPJES^ BIJ DE DAMES-en HERÉNKONFEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HULST van 26 juli t.m. 5 augustus Cornells de Vosplein 6 Hulst Tel. 01140-2143 H)et bestuur van de R.K. Stichting H. Fiannet te Rotterdam vraagt voor haar tehuis voor jongens Eendrachtsplein 16 te Rotteirdam niet beneden 23 jaar. Zij die de opleiding kinder bescherming A willen volgen genieten de voorkeur. Sollicitaties te richten aan de directrice van het tehuis, Eendrchtsplein 16, Rotterdam. Telefonisch bereikbaar onder nummer 010138491. Personeel gevraagd Kamermeisje gevr. Zeer goede verdiensten. Eventueel intern. Ook reiskostenverg. Grand Ho tel „Rotterdam" - Terneuzen Tel. 01150-2041. X Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? In! „De Tipge ver", Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Hulp gevr. voor onderhoud v. winkel Enige dagen per w. Zelfbediening Pa. D F. vd Heijden .Huist Te koop aangebode nieuwe El- ka mobile invalidenwagen met benzinemotor en elektr. starter, bouwjaar mei '65 (geen rijbe wijs nodig). Brieven ond. no. A847 van dit blad. X Te koop grote partij gebruikte telefoonpalen in lengten van 3 tot 9 meter. J. A. Segers, Leemstraat 12, Zegge (N.-Br.) Tel. 016503423 X Wasmachines rechtstreek van de fabriek v.a. f 125,-. Wijn- gaardstr. 5, Goes, telef. 7768. X Bontmantels. zomerprijzen. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617. X Wasmachinefabr. heeft gloed nieuwe wasmach. v.a. f 125,-, centrifuges v.a. f 95,-, combina ties v.a. f 598,- voor f 298,-, iets beschadigd G. GezeHelaan 107, B.o.Z. X Te koop mooie stenen bunga low, gelegen ca 300 m van Oos- terschelde; zeer geschikt voor vakantiebewoning. Prijs f 20.000 k.k. P. Dingemanse, Patijnweg 46, Goes. Tel. 01100-5639. X Te koop op Z. Beveland, goed onderhouden woniinig voor per manente bewoning. Prijs f 16.000,-. k.k. 1 km v. Wester schei de. P. Dingemanse, Patijn weg 46, Goes. Tel. 01100-5639. X Veilige geldbelegging. Koop nu schuldbrieven van het bouw fonds Ned. Gemeenten. Stuk ken van f 1000,-, rente 6 pet. Prospectus verkrijgbaar: Bouwfonds Ned. Gemeenten, Stadhuis Vlissingen of Saba- laan 5. X Vanaf 1 jan. 1966 verlaagde tarieven naar Australië en Nw Zeel;and. Eerste afvaart 2 jan 1966. Vanaf Vlissingen: Inlich tingen: Reisbureau John P. Best en Co. n.v. Boul. de Ruy- ter 39, Vlissingen, tel 2257. Kerst, en Nieuwjaarsreis naar Zuid-Afrika? Vanaf Vlissingen op 27 oktober a.s. Retourprijs vanaf f 1420,- p.p. Inlichtingen bij Reisbureau John P. Best, en Co., on.v Boul. de Ruyter 388. Vlissingen, tel. 2257. Te koop aangeboden: Zeer goe de Evinrude buitenboordmotor Te bevr. Garage Schrauwen, Kruisland. Naast een mooie collectie gas haarden en -fornuizen borgt ons rijlcsgeddplomeerd en landelijk erkend installatiebe drijf u een correcte afwerking en vlotte service. Install bedr. De Weerd n.v. Markt 33 Etten Tel. 01608-2310. Aardgas centrale verwar ming. Install. bedr De Weerd n.v. afd. c.v. Markt 33, Etteri adviseert u gaarne Bel 01608- 2310 (na 6 uur 01608-3047) en wij zorgen voor uitvoerige in lichtingen scherpe kostenbe- groting en snelle accurate mon tage met een minimum aan brekerij en ongemak. Steeds goede gebruikte auto's met volledige garantie. Inr. en financiering. Garage v. Kaam, B. o. Zoom, tel. 01640-4775. X Renault Ondine 1961 f 1800,-. Na 18.00 uur. Wagnerstr. 6, Halste ren. X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 1620, Breda. Tel. 01600-39900. X Messerschmidt 1963 10 p.k. te koop, blauw, slechts 5000 km gelopen. J. M. Koch, D. Visser- str. 97, Terneuzen. X Volkswagen luxe en Borg ward gesloten bestel auto te koop, egen elk aann. bod. Jos Eve- lardstr. 31, St. Jansteen. X ielangrijk nieuws voor alle mismoeders van Breda en Ma le!! U heeft nog maar drie dagen de tijd om gratis mee te spelen in het Opwindend Nummerspel. Laat de kans op een prijs naet voorbij gaan. Kom snel met uw witte kaart naar de ZieZomarkten in Bre da en Made en kijk of u in de derde ronde een prijs gewon nen hebt Let^op huismoeders van Bre da en Made!! Laat de 10 gul dien gratis boodschappen niet in de winkels van Edah in Breda en Made liggen. Ga vandaag nog kijken of u een prijs hebt gewonnen in de der die ronde van het Opwindend Nummerspel. Aan alle huisvrouwen van Bre da en Made!! Misschien bent u vandaag wel een „geluks vogel"! Mii ischien mag u van daag wel voor lo gulden bood schappen halen. Waar? In de ZieZomarkten van Breda en Made ails u met uw witte speel kaart gaat kijken of u een prijs gewonnen hebt in de derde ronde van 't Opwindend Num merspel. 's morgens van half negen tot kwart na twaalf 's middags van kwart na één tot zes uur. op maandagen van één uur tot zes uur. Rente vanaf 0%. Geen taxatiekosten, snelle afwerking. I Inl.: Bureau Limburg, Postbus 11 (Marconistraat 105), Hoensbroek (L.). Telefoon 044481737 Voor ons nieuw modern etalagefront vragen wij voor spoedige indiensttreding MET WARENHUIS-ERVARING die een functie ambieert waarbij eigen prestaties volledig tot hun recht komen. voor het ontwerpen en uitvoeren van ETALAGE- EN WINKELDECORATIES. Sollicitaties te richten aan de personeels chef DORDRECHT Industriële en Commerciële Adviseurs De opleiding zal ten dele plaats vinden in de praktijk, ten dele op het De nieuwe opleidingsmethode zal de deelnemers in een breed veld ontwikkelingskansen bie den, overeenkomstig bekwaam heid en belangstelling. Tijdens deze opleiding, zowel op het Instituut als in het bedrijf wordt loon uitbetaald. De inschrijving is geopend voor jongens van 15 t.m. 18 jaar. De opleiding start in augustus a.s. Voel Je iets voor dit voorstel, bel dan of schrijf even aan: Gordon Payment Co. Ltd., Rapenburg 37, Leiden, Tel. 01710. 23014 of 24330. Wij maken dan 'n persoonlijke afspraak met je in je woonplaats, waarbij ook je ouders welkom zijn. Voor huisvesting zal door de Maatschappij worden zorg gedragen Een te AMSTERDAM gevestigde industriële onderneming biedt aan pittige jongens 'n veel belovende loopbaan op modern technisch ge bied, zowel in Neder land als ook daarbuiten, jongens die direct prak tisch werkzaam willen zijn en die in een voort gezette opleiding be lang stellen. door W. VAN DER STEEN 171172. In het hoofdkwar tier, het kasteel van Doorn roosje, blijft het akelig rus tig; Lambik volhardt in zijn eeuwige slaap, onbewust van de spanning om hem heen. Tante Sidonia vedraagt de rust niet langer en besluit een uitkijkpost te gaan be zetten. „Tante Sidonia ziet gij nog niets komen," roept Wiske plechtig de galmende kasteeltoren in. Maar tante Sidonia is te onthutst om daarop te antwoorden. Een levensgrote tank. Daar is geen vrouw tegen opgewas sen, tenzij zo'n vrouw iets weet te bedenken

de Stem | 1965 | | pagina 6