Radio-actie Van Harte: geld voor goede doelen „Vrederust" Halsteren kampt met groot personeelstekort Marais en de heer De Sade heren toch house of enaland Donald Duck Amerikaan Arshile Gorky exposeert in Boymans sigarGerlijk P.T.T. gaf proef toestemming UIT JAARVERSLAG Romantiek in De vlam en de pijl lotaal toneel met politieke inhoud lieren, Als de proef slaagt Bouwvak-vakantie Drempelvrees Planning Stijging leden uitdeel! Spencer Williams (Basin Street Blues) overleden DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 JULI 1965 9 HILVERSUM Gisteren heeft radio verslaggever Henk van Stipriaan het een en ander verteld over de start van de nieuwe radio-actie „Van harte". Hij noem de dit radioprogramma van vyf kwar tier, dat vanavond de première beleeft 'n 600rt transplantatie van het bekende pro gramma „Vous êtes formidable", dat 15 jaar geleden door „Europa numéro un" werd uitgezonden. Reeds zes jaren gele den heeft van Stipriaan gesprekken ge voerd met de samenstellers van „Vous ètes formidable", aangezien aan zon ru briek vele technische problemen verbon den waren, kon de VARA-radio er toen geen concretere vormen aan geven. Thans is dit wel mogelijk dank zij de welwillende medewerking van de PTT- ieidiing. Toen men het cnema en draai boek voor „Van Harte'' had uitgewerkt, kwamen de samenstellers Henk van Stip riaan en Kees Buurman tot de ontdekking dat de centrale directie van de PTT een verbod had uitgevaardigd om via radi* of televisie zg. telefoonacties te ontkete nen. De ervaring had namelijk reeds bi) vorige acties voor een goed doel geleerd dat de telefooncentrales binnen een kwar tier overbelast raakten, hetgeen in de di verse hoofdcentrales tot een dergelijke chaos leidde, dat het normale telefoon verkeer tussen de abonnees vrijwel on mogelijk werd aangezien verscheidene interlokale verbindingen voortdurend be zet waren. Daarom gaf de PTT-directie slechts een voorlopige toestemming, nadat Van Stip riaan en Buurman hun aanvankelijke plannen zo hadden gewijzigd, dat er een weiding Man telefoongesprekken zou ontstaan. Er worden daarom maandag avond van 18.15 tot 19.30 uur in Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Arn hem, Enschede, Maastricht Breda Assen Groningen, Leeuwarden en Assen tele foonposten ingericht in percelen van gro te bedrijven en instellingen, welke over een telefooncentrale met minstens tien lijnen de beschikking hebben. Deze te lefoonposten worden bezet door 147 VA- RA-medewerkers, die niet alleen de na men en adressen van de goede gevers zul len noteren maar regelmatig de stand van de toegezegde giften aan Hilversum zullen doorbellen. Bovendien staan Maas tricht, Rotterdam, Den Haag, Groningen en Amsterdam in directe verbinding met de studio, omdat uit deze steden radio reporters een impressie zullen geven van het resultaat van de actie. Henk van Stipriaan vond het moeilijk om voor deze tweewekelijkse radio-blik semactie van vijf kwartier de goede ob jecten te vinden, waaraan de luisteraars steun kunnen verlenen. De opbrengst van de eerste uitzending gaat naar de stich ting „Het oude koetshuis" in Den Haag, waar de heer Willem van Heek op zijn eentje probeert om eenzame bejaarden, invaliden, zieken en mensen in geeste lijke nood, met een bloemetje of een op beurend woord, van zijn medeleven te ge tuigen. Aangezien de stichting zwaar ge bukt gaat onder leningen en hypotheken, kunnen deze activiteiten niet tot ont plooiing komen vegens geldgebrek. Een radio-actie, welke b.v. twintigduizend gulden oplevert, zou dit goede werk een fors eind op weg helpen. De bedoeling van de samenstellers is, om steeds binnen vijf kwartier een streefbedrag bijeen te vragen. Mocht zo'n actie „Van Harte" een zonnige weerklank vinden, dat bv. binnen het uur reeds het geld binnen is, dan stopt men ogenblikkelijk met de rad io-acti viteiten De samenstellers hopen maandagavond om vijf voor half acht het financiële re sultaat bekend te kunnen maken. In de studio bevinden zich tal van administra tieve medewerkers met rekenmachines, die van minuut tot minuut de aanmeldin gen bijhouden. Mocht het resultaat van deze eerste proefuitzending tegenvallen, dan laat de VARA dit programma zeker geen minuut uitlopen. Maar men is eer der benauwd voor het tegendeel. Als de uitzending een daverend succes wordt door de vele telefoontjes, dan kon de PTT-leiding wel eens haar voorlopige medewerking staken omdat toch de cen trales roodgloeiend staan. Overigens verwacht de VARA in de komende weken stromen brieven van mensen en instellingen, die een beroep willen doen op „Van harte". De opzet is om de streefbedragen voor bepaalde acties zo laag mogelijk liefst beneden de 10.000 gulden te houden. Hiermee zou men bijvoorbeeld een bejaard echtpaar in staat kunnen stellen om een ziek kind in een vreemd land te bezoeken. Er zijn nog tal van dit soort voorbeelden te noe men. Uiteraard zal de ene actie meer tot de luisteraars spreken dan de andere, maar de VARA wil ten koste van alles voorkomen, dat de goedgeefse luisteraars de dupe zouden worden van malafide praktijken. Namen van firma's en in stellingen, die giften schenken zullen wel worden genoemd, tenzij het duidelijk wordt, dat de schenker meer prijs stelt op gratis radioreclame dan het schenken van hulp. U zat er wel ver naast met uw ver halen over de uittocht van bouwvak kers en metaalarbeiders. Hoe kwam u erbij om te schrijven dat wij vrijdag avond met tienduizenden tegelijk in onze eigen auto's over de grenzen zou den trekken? De meesten van ons zijn al blij dat ze een brommer hebben. Slechts enkelen hebben een auto en dan nog vaak zo'n oud exemplaar dat ze er het land niet mee uit durven. Ik denk dat de meesten precies zo doen als ik: in de bouwvakvakantie zoveel mogelijk klusjes voor vrienden, ken nissen en buren opknappen om er iets bij te verdienen. Vakantie in het bui tenland is toch niets voor ons. In het binnenland is het weer te slecht en daarom gebruik ik zelf de vakantie bonnen om twee termijnen op mijn te levisietoestel af te lossen. Laten ze mij inplaats van twee weken vakantie maar liever een paar honderd gulden geven. Ik weet zeker dat de meesten van mijn collega's er precies eender over denken. BREDA „OPPERMAN" Naam en adres ter redactie bekend. Maandag 19 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.30 19.00, 22.30. 23.55 uur. Populaire muziek 14.00. 17.30. 18.20. 19.45 uur. Klassieke muziek 13.10, 15.30, 16.45 19.30, 21.55 uur. Documentaire of klankbeeld 17.50-21.00 Jeugdprogramma 17.00 17.15 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 13.00, 16.00, 18.00 20.00 22.30, 23.55 uur. Po pulaire muziek 13.15. 20.50, 23.10 uur. Klassieke muziek 21.05 uur. Vrouwen pro gramma 19.30 uur. Hoorspel 13.38 uur. Jeugdprogramma 16.15 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder ieder uur. Populaire mu ziek 13.20 17.15, 18.30 20.00, 21.00 uur. Klassieke muziek 15.03 uur. Ziekenpro- gramma 16.09 uur. Sportuitzending 18.45 uur. Dinsdag 20 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30 8.30 uur. Populaire muziek 7.05 8.40 10.00 uur. Jeugdprogramma 9.40 uur! HILVERSUM n 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00, 11.00 uur. Populaire muziek 7.20 8.10, 10.10 uur. Klassieke muziek 8.55 uur. Ziekenprogramma 9.00 uur. Jeugdpro. gramma 10.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HALSTEREN De psychiatri sche inrichting „Vrederust" te Hal steren van de vereniging tot chris telijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland heeft te kampen met een nijpend perso neelstekort aan verplegend perso neel. Dit staat te lezen in het jaar verslag over 1964 van de vereni ging. Het bestuur vertrouwt er echter wel op, dat het op „Vrede rust" niet zover behoeft te ko men, als bij sommige andere in richtingen, waar door gebrek aan personeel een of meer paviljoens voorlopig gesloten moesten worden en patiënten, die noodzakelijk moesten worden opgenomen, wer den afgewezen. Ondanks vele inspanningen heeft men in het verslagjaar de personeelsbezetting van de inrichting niet belangrijk kunnen uitbreiden. Er traden wel 39 vrouwen en 22 mannen in dienst, maar ook werd aan 44 vrouwen en 15 mannen ontslag verleend. De nieuwe personeelsleden waren echter hoofdzakelijk leerling-verplegen- den, die na een vooropleiding van twee maanden nog helemaal in het verple- gingswerk ingewerkt dienen te worden. Onder de vertrekkenden waren daaren tegen vele gediplomeerde krachten, die zelfstandig werkten of in sommige ge vallen mede leiding gaven. Ook brengt het aantrekken van leerling-verplegenden vaak teleurstellingen mee, hetgeen wel blijkt uit het feit dat van de 44 nieuwe personeelsleden er voor het einde van het verslagjaar weer 8 waren vertrok ken. Maandag 19 juli NEDERLAND I NJS: T19°0 Nws- 19 01 V.d. kleuters - CVK, IKOR en RKK: 19.06 Kenmerk Een vlag om onder te leven, progr over het Leger des Heils NTS: 19,35 Huck leberry Hound, tekenfilm 20,00 Journaal en weeroverz. 20,20 Russisch ballet 20 30 De vlam en de pijl, speelfilm (Beide keu ringen 14 jaar) 21,55 De eerste wereld oorlog, documentaire 'dl 17) 22.20-22 25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20,00 Nws. in het kort AVRO: 20.01-22,20 De BRT presenteert 'n progr gewijd aan de Vlaamse televisie, waarin: 20,01 Zo bouwt de BRT-televisie, korte documentaire 20,15 Negro-spirituals 21,05 Een huwelijk wordt gesloten, spel 21,30 22,20 Interview, BELGIë VLAAMS 19,30 V.d. jeugd 19,55 De weerman 20,00 Journaal 20,30 Acht vrouwen, thriller 22,20 De grote oorlog: Kerstgeschenk voor de Britten, Britse overwinning in het Midden-Oosten, documentaire 22,45 Jour naal. BELGIë FRANS 19,00 Nws. 19,03 Castelet: Le grand cirque Winter: music-hall van marionet ten 19,33 Sportuitz. 20,00 Journaal 20,30 Lt preuve par 4, wedstrijdspel 21,00 Le Saint, feuill.: 29. Produits de beauté 21,50 Lectures pour tous: literair progr. 22,40 Journaal. Hoewel nog steeds een belangrijk aan tal Zeeuwse meisjes en jongens „Vrede rust" als hun opleidingsinrichting kie zen (ongeveer een derde deel van de leerlingen komt uit Zeeland) kan vol gens het bestuur van de vereniging toch niet meer worden gesteld dat Zeeland voor „Vrederust" bij uitstek de pro vincie is waar het personeel vandaan komt. Ofschoon volgens het bestuur de uit breiding van de zieken- en bejaarden zorg in Zeeland hier ook wel debet aan is, blijkt er toch nog een onjuist begrip van de verpleging in een psychiatrisch ziekenhuis te bestaan, •lie hier en daar oorzaak van drempelvrees is. Het personeelstekort doet zich op „Vre derust" vooral gevoelen bij ziekte van personeelsleden. Bepaalde diens-ten moe ten dan komen te vervallen of worden samengetrokken. Omdat 21 leerlingen van scholen voor voortgezet of middelbaar onderwijs het verslagjaar tenminste vier weken van hun zomervakantie in de verpleging kwamen assisteren, konden de vakantie afspraken met de personeelsleden voor een gropt deel worden nagekomen. Ook in de huishoudelijke, technische en agra rische diensten konden enkele vakantie krachten worden geplaatst. Verder wer den door verschillende huishoudscholen een achttal leerlingen van de assisten tenklas in het kader van hun opleiding voor drie maanden op „Vrederust" ge plaatst, hetgeen een welkome aanvulling voor de huishoudelijke dienst betekende. neelsleden werd een recreatieruimte ge opend en een nieuw Unit-orgel kon in gebruik worden genomen. Voor de ont spanning van de patiënten werd o.m. ge organiseerd een terreinfeest, een St.-Ni- colaasfeest, een zomerkamp, een vakan tie in een zomerhuisje aan het Veerse Meer te Vrouwenpolder, autotochten etc. In het verslagjaar werd aan de gebou wen veel onderhoudswerk verricht. Ge leidelijk ontstond echter hierin een ach terstand omdat de centrale verwarming van stoom op water en van vaste naar vloeibare brandstoffen omgebouwd moest worden. Daarom moest voor het onder houdswerk hulp van derden worden aan getrokken. Aan het einde van het ver slagjaar werd een planning op langere termijn gemaakt, waarin tegelijkertijd gewenste revisies werden opgenomen. Nog in '64 kon met de uitvoering van deze plannen worden begonnen, hetgeen in 1965 werd voortgezet. Als nieuwbouw werd in het verslag jaar een kapsalon en vergroting van de therapiewerkplaats opgetrokken. Ook werd de wijziging van de netspanning van 125 Volt naar de algemeen gebrui kelijke 220 Volt in de woningen van de ambtenaren voltooid. De totale omzet ting werd eind vorig jaar voorbereid en is inmiddels ter hand genomen. In het museum Boymans-van Beunin- gen wordt van 24 juli - 5 september 1965 een tentoonstelling gehouden van werk van Arshile Gorky. Gorky behoort onbetwist tot de pio niers van de kunstenaars uit de Ver enigde Staten, die een bijdrage aan de kunst van de laatste twintig jaren gele verd hebben. In Venetië werden op de Biennale in 1962 tamelijk veel werken van hem getoond, maar in Nederland zag men tot dusver slechts enkele van zijn schilderijen. Het Museum Boymans-van Beuningen houdt nu een aan Gorky ge wijde overzichtstentoonstelling, die reeds eerder in Londen en Brussel getoond werd, maar die aan volledigheid gewon nen heeft door het toevoegen van een door het Museum of Modern Art inge richte reizende tentoonstelling van teke ningen van dezelfde kunstenaar. Zo zijn (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis Verder is het jaarverslag van de ver eniging ongeveer identiek aan de vorige jaarverslagen. Ook in 1964 onderging het totaal aantal leden van de 110 afdelin gen en correspondentschappen een forse stijging. Op 31 december 1964 waren er 19.293 leden, zodat het ledental in het verslagjaar steeg met 1542. Vanaf 1960 is het ledenaantal met 7365 gestegen. Het aantal corporaties liep echter te rug van 175 tot 169, hetgeen een gevolg was van de opheffing van een aantal corporerende burgerlijke instellingen in verband met het in werking treden van de Algemene Bijstandwet. „Vrederust" heeft het jaar 1964 afgesloten met een op exploitatierekening van 46 199,49. Een gelijkblijvend aantal pa- tienten en een verminderde personeels bezetting waren van invloed op dit re sultaat. De personeelsvereniging heeft weer vele activiteiten verricht U11. «v personeelsleden en de patiënten op ver antwoorde wijze ontspanning en ontwik keling te geven. Voor de interne perso 1964 om de (Advertentie) (Van een medewerker) BERLIJN „Eindelijk Duits dra ma!", jubelde een criticus, toen het af gelopen jaar het Schillertheater in W.-Berlijn de première van 'n stuk bracht, waarvan de omslachtige titel luidde: „De vervolgingen van en de moord op Jean Paul Marats, gepresenteerd door de to neelgroep van het Hospice in Charenton onder leiding van de heer De Sade". De enthousiaste recensent sprak met zijn lapidaire formulering slechts over dat wat al zijn collega's en het grootste deel van het premièrepubliek ondervon den hadden: met Peter Weiss was een auteur verschenen, die voorbestemd was, de Duitse dramatische produktie van de na-oorlogse tijd uit haar stagna tie te halen en deze op een niveau te plaatsen gelijkwaardig aan dat van an dere literaire gebieden. Waarom gaat het in dit drama met de monstertitel, dat in weinig meer dan een jaar talrijke regisseurs tot enscene ringen van verschillende opvatting aan zette, en dat reeds in meer dan tien bui ten Duitsland gelegen theaters van for maat werd opgevoerd? Om een pande monium van het toneelmatige, waarin patomime en retorische taal, muziek en dialoog, grap en filosofie, werkelijkheid en fantasmagorie, verleden en heden in elkaar overgaan, elkaar wederzijds be spiegelen en verheffen, Om vernietiging van illusies, simultaanscènes, om spron gen in de tijd en -een samenvlechting van bewustzijn en droom. Maar dit totale to neel wil bepaald geen „geestelijk opge smukt circus" zijn, zoals de weinige tegenstanders het noemden. En wel op twee gronden: omdat het door de taal tot literair kunstwerk verheven wordt en omdat alle vormen van het spel voor een inhoud werden opengesteld, een emi nent politieke inhoud de verkenning van onze maatschappelijke werkelijkheid. Ondanks alle turbulentie der fabelen is het geen echt drama, eerder een ont moeting van opvattingen, een confron tatie van stellingen. Peter Weiss was voor velen geen onbe kende. toen hij met zijn .Marats" overal grote bewondering verwekte. Ge boren in 1916 in Nowawes bij Berlijn, emigreerde de achttienjarige via Lon den naar Tsjechoslowakije, later trok hij via Zwitserland naar Zweden, waar hij thans nog woont, en heeft als schilder van interessante schilderijen en collages en met uitstekende experimentele en do cumentaire films bekendheid verworven. In verhouding laat in 1960 publi ceerde hij zijn eerste werk in de Duitse taal (hij heeft ook boeken in de Zweedse taal geschreven). Op de roman „Der Schatten des Körpers des Kutschers" volgden in 1961 en 1962 de beide tussen autobiografie en roman staande boeken „Abschied von den Eltern" en „Flucht- punkt". In 1963 verscheen een vierde ro man: .,Das Gasprach der drei Gehen den." In al deze prozawerken gaat het tenslotte en in de meest uitgebreide zin des woords om het probleem ..emigra tie". Eind 1963 vond de première van zijn eerste toneelstuk Nacht mit Gasten' plaats, dat als veelbelovende proeve van bekwaamheid veel opzien baarde. In april 1964 werd ..Marats" een wereld succes. Op 19 oktober van dit jaar zal in Wes-Berlijn waar Peter Weiss ove rigens ook graag gedurende lange tijd verblijft het volgende stuk zijn pre mière beleven. Het draagt als titel „Das Lager" en behandelt aan de hand van de officiële stukken van het Auschwitz- proces het probleem van het concentra tiekamp. „Jeder sage, was ihm Wahrheit dünkt, und die Wahrheit sel'bst sei Gott emp- fohlen" deze zin van Lessing werd op het werk van Peter Weiss van toepas- nu ongeveer 50 schilderijen en bijna twee maal zoveel tekeningen te zien, die een goed overzicht geven van Gorky's oeuvre. Gorky (pseudoniem van Vosdanig Manoog Adoian), werd in 1904 in Arme nië geboren, maar emigreerde reeds in 1920 naar de Verenigde Staten, waar hij tot zijn zelfgekozen dood in 1948 ge werkt heeft. Aanvankelijk voor zijn te kenkunst terugkijkend naar Ingres, zocht hij, wat zijn manier van schilderen be treft, aansluiting bij de door hem hoog vereerde Picasso. Zo ontstaan naast elk aar naturalistische portretten en abstra herende stillevens en composities in een op het kubisme geënte stijl. De abstracte werken uit de jaren 1927-41, die door Gorky in een zeer dikke verflaag ge schilderd zijn, worden ingeleid en bege leid door een reeks allengs vrijer gefor muleerde tekeningen. Omstreeks 1941-42 verflauwde Gorky's belangstelling voor Picasso en begon hij zijn aandacht te richten op het werk van kunstenaars als Miró en Matta; die een schilderwijze toepasten die minder ge construeerd was en meer ruimte voor het spontane en onbewuste openliet. Tegelijkertijd kreeg Gorky. die tot dus ver in New York gewerkt had, door een verblijf buiten op het land een intensief contact met de natuur. De resultante van deze krachten zien wij in de schilderijen en tekeningen die tussen 1942 en 1948 zijn ontstaan, en die getuigen van Gorky's geloof in de creativiteit van mens en na tuur. De techniek, waarin de schilderijen uitgevoerd zijn, is olieverf, maar dan uiiterst doorschijnend en vloeibaar ge houden, waarin in fijngepenseelde lijnen het skelet van de voorafgaande tekenin gen bewaard is gebleven. Een opvallend kenmerk van Gorky's schilderkunst is dat de schilderijen, die een schijnbare spontane indruk maken, in werkelijkheid door middel van een aan tal tekeningen voorbereid werden. Gor ky's werkwijze is uitstekend te volgen op deze tentoonstelling, waar zowel uit schilderijen als uit tekeningen geput werd, en die 'n treffend overzicht bieden van een kunstenaar, die een fabelachtige vaardigheid met pen, inkt en potlood be zat, en die als schilder tot hoogst per soonlijke resultaten gekomen is. PETER WEISS schilder, filmer, schrijver sing, toen hem dit jaar de Leasingprijs van de stad Hamburg werd toegekend. En wel in die zin, dat Weiss' weg naai de waarheid over de taal leidt, over een taal, waarin individuele belevenis en het beeld van een époque tot parabel wor den. Het klassieke citaat zou echter even zo goed op alle aspecten in het schep pen van Weiss kunnen slaan, op zijn eigenzinnige, moei!«*ke, lang niet altijd ongevaarlijke stijl, op de vele uiteenzet tingen van een extreem socialisme met een extreem individualisme. Met datgene, „wat voor hem de waarheid is" wil Weiss de mens tot eigen activiteit, tot meedenken over dat, wat in zijn tijd gebeurt, opwekken. Vandaar ook de rede nen, die de Hamburgse jury tot haar be slissing bewogen: „Redlichkeit, Auf- bruch, Genieansatz und eine neue, dem Bewusstseinisstands der Epoche adaqua- te Form". De film, De vlam en de pijl die van avond op het eerste scherm wordt ge draaid is een avonturenroman. Burt Lan caster heeft er een hoofdrol in en het mooie meisje ontbreekt natuurlijk niet, het is Virginia Mayo. Het verhaal speelt zich af in het middeleeuwse Lombardije. Gaandeweg weet men niet precies meer wat men van de film denken moet: is het een echte avonturenroman of een persiflage ervan? Het genre is overigens bekend genoeg: romantische kastelen, mooie jonkvrouwen, heerlijke gevechten en onvergankelijke liefde. En dat alles in onvervalste middeleeuwse sfeer. Vanaf veertien jaar kan men van deze film ge nieten. (Eerste net, half negen). (Advertentie) NEW YORK (Rtr.) Spencer Wil liams, de componist van „Basin Street Blues" en andere populaire melodieën is na een langdurige ziekte op 75-jarige leeftijd in een ziekenhuis in New York overleden. Hij begon zijn loopbaan als componist in Chicago. In de jaren twin tig componeerde hij liedjes voor Josephi ne Baker, waarna hij zich in 1932 naar Parijs begaf als componist voor pianist en bandleider Fats Waller. Hij bleef en kele jaren in Europa en keerde toen naar New York terug. Tot de beroemde „songs" van hem behoren ook „Everybo dy loves my baby" en „I ain't got no body". Williams laat een vrouw en twee dochters na. (Advertentie) Wij begrijpen de opwinding, die de service-ver koop van House of England veroorzaakt, maar laten wij héér blijven - ook als het gaat om 10-20- 40% korting op het nieuwste van het nieuwste! Een greep uit de kollektie: Donkerblauw „serge" kostuum Nuv.a. 127.60 Trevira lightweight kostuums in moderne streepdessinsNuv.a. 135.60 Sportkolberts van grijs en blauw mattingweefselNuv.a. 71.60 Moderne trevira pantalons in diverse kleurenNuv.a. 31.60 Regenjassen, o.a. korte sportieve modellen in zwartNuv.a. 63.60 Alléén het allernieuwste, alléén het allerbeste!

de Stem | 1965 | | pagina 3