Strandkerk Kamperland in gebruik genomen Westvlaams orkest oogst succes in Vlissingen Toekomstige koopvaardij officieren gediplomeerd Herman Frantzen vestigt nieuw Zeeuws record Clinge vierde feest van de grenszone" DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 JULI 1965 WALCHEREN VLISSINGEN Industrie- en huishoudschool in Ylissingen VV TERNEUZEN hield algemene jaarvergadering AXEL HULST Eerste H. Mis TERNEUZEN IJzendijke Ballonwedstrijd Dagblad De Stem OOSTBURG Goede vorderingen bij aa Hilvarenbeek-Sluiskil In kader Beneluxmanifestaties Gemeente opzichter St.-Jansteen overleden Motorrijder in St.-lansteen gewond „De Vogel" hield 4e clubwedstrijd Geitenkeuring op Walcheren Aan de De Ruyterschool Vlissingen OP 400 METER VRIJE SLAG Geen surprises tijdens titelstrijd Uitslagen C-KLASSE IN WEST-BRABANTS TENNISTOERNOOI Prof. dr. A. L. lanse de Jonge overleden TENTOONSTELLING YLISSINGEN 650 JAAR STAD BOEKENPLANK HOOG W VI ER Vandaag Morg en 2 2 Noodwlnkel De r.k. woningbouw vereniging „St. Willibrord" is bezig met de bouw van 126 garages in het uitbreidingsplan Paauwenburg De wo ningbouwvereniging en de coöpieratieve verbruiksvereniging Coöp. Zeeland heb ben b. en w. verzocht om het meest noordelijk gelegen en nog te bouwen garageblok tijdelijk in te richten als noodwinkel. B. en w. geven de raad, die vrijdag bijeen komt, in overweging dit verzoek in te willigen voor een tijd van ten hoogste vijf jaar. Uitbreiding Bethesda De uitbrei ding van het christelijk streekzieken huis Bethesda aan de Joost de Moor straat zal hoger worden dan le bouw verordening toelaat. Tegen het verzoek om ontheffing van de in de gemeente geldende bouwvoorschriften, dat twee weken ter inzage heeft gelegen, zijn geen bezwaren binnen gekomen. Ook b. en w. hebben geen bezwaar tegen de voorgenomen hoogbouw van Bethes da. Ze stellen de raad daarom voor de gevraagde ontheffing te verlenen. Flatbouw Lange Zelke Het gemeen tebestuur heeft met Dura's Aannemings maatschappij N.V. te Rotterdam een voorlopige overeenkomst gesloten tot verkoop van bijna 900 vierkante me ter grond aan de Lange Zelke ten be hoeve van de bouw van flats, zoals in het saneringsplan eerste fase staat aan gegeven. De raad wordt gevraagd met deze voorlopige verkoop akkoord te gaan. Een eerder gesloten voorlopige ver koopovereenkomst met de N V. de La ge Landen is in onderling goedvinden ontbonden. Vlissingen Burgemeester en wethou ders van Vlissingen zullen de raad vrij dag a.s. voorstellen f. 1.436.000.uit te trekken voor de bouw van een "nieuwe gemeentelijke industrie- en huishoud school. De school zal in Paauwenbrug wor den gebouwd. Plan en bestek zijn reeds goedgekeurd. Binnenkort zal het vereiste bouwvolume worden afgegeven. TERNEUZEN De voetbalclub Ter- neuzen zal volgend seizoen weer met een vierde elftal uitkomen. Bovendien zal een reorganisatie van de jeugdafde ling plaatsvinden, die echter nogal wat kosten met zich meebrengt. Dit was het voornaamste, dat voorzit ter Bareman meedeelde op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van Terneu- zien. Hij betreurde het feit dat er nog geen topklasse voor A-junioren in Zee land is ingesteld. Men zal op dit ge bied toch attent moeten blijven om het spelpeil op breder basis te kunnen op voeren," aldus voorzitter Bareman. De aftredende bestuursleden F. Buijze K. Groenhof, P. van de Hooft, K. J. de Nooijer en F. de vos, werden bij enke le kandidaatstelling herkozen Jaarvergadering v.v. Axel Donderdag heeft de v.v. Axel haar algemene leden vergadering in haar clublokaal gehou den. De voorzitter, de heer J Dieleman, verblijft in het ziekenhuis, de vergade ring werd nu geleid door de heer A. Deij. In het kort doorliep hij het voorbije seizoen, dat grote voldoening had ge schonken door het behalen van het twee deklasserschap. Reden tot dankbaarheid vooral voor het vele werk van secreta ris-trainer A. van de Velde. Ook van par ticuliere zijde is veel medewerking ont vangen, terwijl de samenwerking met het gemeentebestuur voorbeeldig kon worden genoemd. Er zijn reeds enkele oefenwed strijden voor het eerste elftal vastgesteld 15 augustus Axel - Dosko, 22 augustus tegen MOC en 5 september tegen Mid delburg. Ook de tweede secretaris K. Ha melink stond uitvoerig stil bij de be haalde successen. De heren Sijs en Mi- chielsen werd lof toegezwaaid voor hun vele werk in het belang van de vereni ging. Ook het financiële verslag van de heer L. van de Berge gaf geen reden tot ongerustheid. De heer J. Jansen gaf een uitgebreid verslag over de verrich tingen van de jeugd. Zowel de A- als de B-junioren werden kampioen en de pu pillen bereikten de tweede plaats. De af tredende bestuursleden A. Lippens, A. v. d. Velde en J. Willemse werden bij ac clamatie herkozen. De heer A. Deij werd weer tot lid van de elftalcommissie be noemd. Trainer A. van de Velde besprak tot slot het trainingsprogramma, waarna deze geanimeerde vergadering werd ge sloten. oorzaak van het ongeluk was de wellicht ietwat gebrekkige aanduiding van de omlegging van de Steensedijk. Euvel - Niet edel In ons verslag van de raad van Hulst, zaterdag in ons blad afgedrukt, staan enkele fout jes. De voorzitter, burgemeester P. J. G. Molthoff, schreef het raadslid, de heer J. van de Walle, het opbrengen van euvele (niet edele) moed toe. Voorts stelden b- en w. door middel van een wijziging van de begroting voor 1965 voor, het krediet (Voor de bouw van 72 ratiowoningen in het plan Noord II) met f 17.000,-, die inmiddels zijn be taald, te verhogen (i.p.v. verlenen). Zondags heeft pater Joost Vennicks in ie basiliek zijn eerste h. mis opgedra gen. Begeleid door de Kon. Harmonie ?n voorafgegaan door bruidjes en ver kenners werden de neomist en zijn fa- nilie van het ouderlijk huis afgehaald. Voor het kerkgebouw had zich een ere- ïaag opgesteld van rijkspolitiemannen, allen behorende tot de afd Oost-Zeeuwsch Vlaanderen van „St.-Michaël". In het 16-jarig bestaan van deze afdeling was iet de eerste keer, dat een zoon van een politieman zijn eerste h mis opdroeg. Na de plechtigheid in de kerk werd voor de feestelijk versierde woning het .voord gevoerd door de voorzitter van de buurtcomité, die tevens een fototoe stel en een schrijfmachine als geschenk aanbood. Daarna spraken de waarne mend voorzitter van het prie ©rcomité, de heer D. van der Walle, de heer Abra- namse als secretaris van de afdeling D.Z.-Vlaanderen van „St.-Michaël", de aeer Van Son als voorzitter van de har monie en adjudant Eekman. Allen over- landigden de jonge priester een couvert met inhoud. De toespraken werden af- gr-yisseld door muziek en zang onder leiding van broeder Leander. Pater Vennicks sprak een dankwoord, waarna ©r gelegenheid was hem te feli citeren. In de put. Een personenauto, die bestuurd werd door C. B. uit Hulst, is in de nacht in een ongeveer 70 cm diepe put gereden in de Steensedijk, daar gegraven i.v.m. de aanleg van het kruispunt van de nieuwe rondweg met de Steensedijk De auto werd geheel vernield. C. B. en zijn passagiere, mej. J. de W. uit Koe wacht, liepen geen verwondingen op De Slippartij Op het zeer slechte, bij regen levensgevaarlijke, wegdek van de provinciale Zuidzandsestraat is een auto in een bocht geslipt en in een sloot tot stilstand gekomen. De 22-jarige J. C. V. uit Zuidzande kwam er zonder kleer scheuren vanaf. Zijn voertuig kwam ech ter in slopershanden. Botsing Vrijdagavond om half zes verleende de automobilist P. M. uit Ter- neuzen op het kruispunt Oranjestraat- Willem de Zwijgerlaan geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door A. F. K. uit Axel. Bij de aanrijding ontstond zwa re materiële schade. Op het gemeentehuis werden door de voorzitter van het Oranje-comité. A. G. Calon, de prijzen uitgereikt aan de win naars van de ballonwedstrijd, die was georganiseerd op bevrijdingsdag. Pre cies 50 ballonkaartjes werden terug ontvangen. Het was Marten Vleugels van de kleuterschool wiens ballonetje terecht was gekomen in Morsback in Duitsland, die de eerste prijs in ont vangst kon nemen. De 2e prijs was voor Patrick Boussen. Zijn ballon kwam terecht in Eich CD.); 3e was Constant van de Voorde (Luik, België); 4e was Jenny Verplanke (Waufaaeh, Limburg). De overige 46 winnaars kregen allen een troostprijs. Dagblad tfooi Zeelano KANTOKKN. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. ieleluon 2377 Huist voor Walcheren en '.uiU-Beveland. Klok straat 1 telefoon 6252 GOLS Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé io72 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- VLaanderen J. PET11, v Ostadestraat 41 Oostbure tel. 01170-2991 Rayonbeheeraer voor Zuid-Revetann en Watcher en K. MENU tel 6252 Goes PrUs voot msse advertenties bestemd voor de editie Zeeland I 0.18 oer mm 1 mm ingezonder. mededelingen 21'- mro gewone advertenties Bij contract aanzienl'ike reductie „Kleintjes"' 3 regels ot minder t 1.- elke regel meer t 0,25. Als één regel gelde 2„ letters en/ol leestek ens Bij plaatsmg ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. KAMPERLAND Aan de Molenweg alhier is opnieuw een strandkerk in ge bruik genomen. Bij gelegenheid daarvan werd een gezongen H. Mis opgedragen door pastoor C. Holtkamp van de paro chie te Goes. De strandkerk wordt van hieruit bediend. De H. Mis werd bijgewoond door bur gemeester. wethouders en secretaris van de gemeente Wissenkerke en door het dagelijks bestuur van de stichting Ka tholieke Toeristenzielzorg in Zeeland. Het mannen- en jongenskoor van de parochie Goes verzorgden de gezangen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De werken van de aard gastransportleiding Hilvarenbeek-Sluis kil vorderen momenteel zeer goed, on danks de enorme tegenslagen van dg zeer natte tyd van eind februari en be gin mei. Dit schrijft het publicatieblad ,,N.B. M. Clips" van de n.v. verenigde N.B.M. bedrijven. Het gebied in Noord-Brabant waar de leiding gelegd moet worden en dat bekend staat om zijn slechte afwa tering. was veranderd in een water- en. modderpoel. Riviertjes en beekjes waren buiten hun oevers getreden en de sloten ston den vol water, aldus het publikatieblad De zware machines voor het pijplijn- werk zakten steeds in de modder weg en konden nauwelijks vooruit komen. Er waren dagen dat men geen meter op schoot. Men liep dan ook een grote ach terstand op het tijdschema op. die zelfs tot twee weken uitgroeide. "Half mei werd het weer echter beter en op 8 juni was de achterstand weer ingelopen. Daar is dan ook practisch dag en nacht voor gewerkt. Het gemiddelde voor het pijpleggen heeft, ondanks alle tegenslagen 1,5 km per dag bedragen met topdagen van 4300 meter. Als het weer meewerkt zal het gehele werk in de geplande tijd vol tooid worden. VLISSINGEN Het concert, dat het Westvlaams orkest ga? in Britannia, bestond uit een licht verteerbaar zo meravondmuziekje, waarby de toe hoorder zich niet zo zeer hoefde in te spannen en de welluidende klanken over zich heen kon laten glyden, waarbij wij niet willen zeggen dat dit ook voor deze orkestmusici gold. Dit concert, dat in het kader van de Beneluxmanifestaties Zeeland 1965 werd aangeboden door het Provinciaal Be stuur van West-Vlaanderen te Brugge, werd begonnen met de Suite in D groot uit „Water Music" van Handel. Het Westvlaams orkest onder directie van Dirk Varendonck gaf er een pittige uit voering van waarbij de violisten zich wel eens aan de te stevige kant wilden waim strijken, hetgeen binnen in Bri tannia niet nodig bleek. Er werd ver der over het geheel wel gedisciplineerd gemusiceerd ondanks de sobere aanwij- zigingen die de dirigent gaf, maar in dien het orkest zelve er maai goed op reageert is dit reeds voldoende. In de Serenade in E groot voor strij kers, opus 22 van Dvorak bleek dit te sterke musiceren soms toch wel eens hinderlijk te zijn, waardoor sommige onderdelen niet die verfijning kregen, welke men zou wensen. (We bedoelen o.a. „Tempo di valse"). In deze twee werken voor de pauze bleken de altis ten niet de .sterksten" uit deze groep musici. Na de pauze werd een werk van de Belgische componist Marcel Poot ten doop gehouden. Zijn divertimento voor klein orkest hebben we met genoegen beluisterd. Het Westvlaams orkest gaf er een keurige uitvoering van. In de Serenata werd de kleine vioolsolo ge speeld door de concertmeester van dit orkest, Louz Rebelo. Het derde deel vonden we wat minder geslaagd, maar de beide hoekdelen waren levendige siukken muziek en zoals het op de toe- 'ichting reeds stond: Zijn muziek is op gewekt en vastberaden zonder ooit ba naal te worden. Deze regels kunnen we ten volle onderstrepen. Het programma werd besloten met de Suite uit de Posthoornserenade van Mozart gevolgd door de Marche in D groot van dezelfde componist. Hier kon men bij tijl en wijle het orkest horen zoals we het graag de hele avond had den beluisterd, meer genuanceerd mu siceren, waarbij ook mezzo piano en pi ano aan bod kwam Vermeldenwaard is nog de hoornsolo, gespeel! door Er- nest Maes. Voor de dirigent was er een boeket anjers, waarin naast het gulle applaus van de aanwezigen, de dank verankerd lag voor hem en het West vlaams orkest. Dit concert werd georganisserd door de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen. Een opmerking tot besluit: We zouden de directie van Britannia met klem willen verzoeken er voor te zorgen, dat tussen zaal en restaurant de afscheiding zo hermetisch moge lijk werd afgesloten, dat de muziek uit het restaurant, hoe welluidend de ze ook mogen klinken, zich niet kan vermengen met een Serenade van Mo zart in de grote zaal. Dit concert werd o.a. bijgewoond door de Commissaris van de Koningin en de burgemeester van Vlissingen. A. L. ST.-JANSTEEN Nog vrij plotseling is in zijn woning alhier overleden de heer A. Hillige, die tot voor enkele maanden gemeenteopzichter was. Van wege enkele reorganisaties was hij nu wrkzaam te Axel bij de dienst voor bouw- en woningtoezicht. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Een Belgische mi litair, G. Hendrickx uit Brugge, kwam met zijn motor tengevolge van een te hoge snelheid o-ver een talud te vallen en werd hierbij zeer ernstig gewond. Hij werd per ziekenauto naar Het zieken huis te Hulst vervoerd. Pastoor Holtkamp zei in een kort wel komstwoord, dat het toerisme zich op< Noord-Beveland op z'n Amerikans aan het ontwikkelen is. De nu gebouwde kerk biedt slechts een voorlopige oplossing. Pastoor Holtkamp was van mening, dat er op den duur meer en grotere kerken op Noord-Beveland gebouwd zullen moe ten worden. 55' (Van onze correspondent) CLINGE Traditiegetrouw heeft het Clingse feestcomité wederom een in ternationaal muziekfeest georganiseerd, waaraan door acht gezelschappen werd deelgenomen t.w Nooit Gedacht van Graauw, r.-k. muziekvereniging Heikant te Heikant, St.-Cecilia te De Klinge (België), Weldoen door Vermaak te Olinge, E.M.M. te Koewacht, Excelsior te Terhole, St.-Jan te- St.-Jansteen en De Scheldezonenen te Nieuw Namen. De Heer Martinet, voorzitter van de mu ziekvereniging Heikant, sprak van het feest van de grenszone. De meeste ge zelschappen hier aanwezig komen uit de grensstreek. „Heikant" komt zeker al 19 jaar naar hier en ze worden het nooit beu. De belangstelling wordt steeds gro ter. Trouwens de interesse van de Cirug- se bevolking voor de muziek is groot En dat doet een gezelschap goed, zei hij Burgemeester Vercauteren opende de bijeenkomst in de raadzaal van het ge meentehuis van de afgevaardigden van de diverse gezelschappen. Hij wees op de vriendschapsband van de gezelschap pen onderling. Ook de heer Blommaert, voorzitter van het 'feestcomité vïestigde de aandacht op de onderlinge vriendschap. Vooral nu er wel eens stemmen opgaan voor het vormen van een streekgezel- schap Hij spoorde de bestuurders aan om met veel ijver te blijven werken voor hun gezelschap. Verder werd het woord gevoerd door de voorzitter en de secretaris van de r.-k. Zeeuwsch-Vlaamse Bond van Har monie en Fanfare Gezelschappen in hst bisdom Breda n.l. burgemeester J. Reu- ser en de heer Fr. Pleunis. Verder spra ken nog burgemeester Fr. de Nijs van Graauw, de heer Rob van der Kelen van Clinge en J. van Poele van De Klin ge (B). Zij allen waren vol lof over het bestaan van de gezelschappen, die zeker als zelfstandige gezelschappen moeten blijven bestaan. Een fusie is voor hen onmogelijk. Tot slot werden door de penningmeester van het Clingse feestcomité de heer Ch. Burm de prijzen aan de afgevaardigden uitgereikt, waarna ieder zich weer naar zijn gezelschap kon begeven. (Van onze sportcorrespondent) WALSOORDEN De zeeliengelclub „De Vogel" organiseerde zaterdag haar 4e clubwedstrijd aan de Westerschelde. Ondanks het mooie weer liet de grote vis verstek gaan en werden ver onder_ maatse botjes gevangen. Er namen 49 vissers deel. De uitslag was als volgt: 1 M. Dezutter Terneu- zen 309 punten, 2. F. de Waal Klooster zande 280 punten, 3. A. v. Belleghem Antwerpen 212 punten, 4. C. Muller Hengstdijk 204 punten, 5. F. van Goet- hem Kloosterzande 171 punten, 6. J. van Deursen, Kloosterzande 160 punten, 7. L. Dezutter Sluiskil 130 punten, 8. Me vrouw M v. Deursen Kloosterzande 130 punten. 9. G. Christiaens Kloosterzande 127 punten, 10. Alb. d'Hondt Stekene (B) 120 punten. De traditionele troostprijs: een pijp was voor Karei v. Kerckhoven uit Kloos terzande. KOUDEKERKE Tijdens de tweede agrarische dag op Walcheren, is naast wedstrijden voor de jeugd en demonstra ties met pony's en 'n springconcours, ook ook nog een geitenkeuring afgewerkt. De aanvoer was vrij gering. De kwali teit van de getoonde dieren was echter zeer goed. Zestien van de twintig die ren behaalden een eerste prijs. Kampioene werd de 4-jarige Coba van K. Kleine- pier uit Zoutelande. Deze geit had te vens de mooise uier. Sientje van Jans eveneens van K. Kleinepier, werd re serve-kampioene. Ook vorig jaar leverde de stal van Kleinepier de beste dieren. De foto toont de kerk by het uitgaan van de Hoogmis. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In tegenwoordigheid van vele ouders, verloofden, hospita's en genodigden waaronder de burgemees ter van Vlissingen, mr. B. Kolf, en ver tegenwoordigers van verschillende scheep vaartmaatschappijen werd aan 140 leer lingen van de ,,De Ruyter Zeevaart school'» het einddiploma uitgereikt. In totaal werden 14 leerlingen afge wezen. Ruim 120 van deze 140 leerlin gen komen van buiten Zeeland. Het per centage geslaagden bedraagt 91 pet. te gen verleden jaar 92,5 pet., een ge ringe teruggang derhalve, echter ten opzichte van het landelijk gemiddelde nog zeer goed te noemen. Directeur Brouwer noemde het ver schil tussen A- en B-opleidingen, dat van 1937 af bestaat, eigenlijk onzinnig, omdat dezelfde taken zijn weggelegd voor beide opleidingen. In 1961 is dan ook op initiatief van de „De Ruyter school" een schakelklas ingesteld, die de A-leerlingen omschoolt tot B-kandi daten, Wat de plaatsingsmogelijkheden mo menteel op de koopvaardij-vloot betreft, voor AM en BM is er plaats genoeg, BS iets* minder en van AS is een ge deelte nog niet aangenomen, hetgeen echter met enige moeite zeker zal ge lukken. De heer Brouwer vond het betreu renswaardig, dat een dergelijk grote school nu reeds 12 jaar wacht op een sportzaal en 7 jaar op goede huisvesting in de vorm van een groot internaat. Wat dit laatste betreft, diverse rede rijen hebben hiervoor inmiddels een bij drage van in totaal 760.000,- toege zegd in de bouwkosten. Ook van de (Van onze sportcorrespondent) GOES De Goese notariszoon Her man Frantzen heeft de Zeeuwse zwem- kampioenschappen, die zaterdagmiddag in het nieuwe Goese zwembad werden gehouden, een feestelijk slot gegeven. Hij slaagde er namelijk in om het Zeeuwse record op de 400 meter vrije slag, dat reeds met 5.38.3 op zijn naam stond, omlaag te brengen tot 5.33.6. Veel tegenstand ondervond de Zeeuw se kampioen op dit nummer niet, want de tweede K. Weyland van de Schelde Terneuzen, deed er bijna 20 seconden langer over (5.52.2). Bij de dames kwam vooral C. Salo me van de Scheldestroom Breskêns tot opvallende resultaten.' Zij won de 100 meter vrije slag in 1.19.5, waardoor zij slechts 4 seconden verwijderd bleef van de tot nu toe beste prestatie op dit nummer. De recordhoudster (P. van Velzen van SZV) zag zich nu ook nog voorbij gestreefl door P. Donze van de Scheldestroom (1-21.6) en werd zelf derde in 1.24.8. C. Salome had ook een zeer groot aandeel in de overwinning die Scheldestroom behaalde in de 4 x 100 meter wisselslag. Zij startte als laatste van haar ploeg met enkele me ters achterstand op de- laatste zwem ster van het sterke Luctor-viertal. De ze acherstand had zij bij de finish om gebouwd tot een voorsprong van bij na één seconde. Zij zette de kroon op het werk door haar tweede persoonlijk kampioenschap op de 400 meter vrije slag in 6.30.6 Spectaculair was voorts de zege, die het estafette-team van de organiserende vereniging Ganze behaal de in de 4 x 100 meter vrije slag. In deze ploeg, gevormd door A. B van Oost, J. C. van Oost, Ad. Bakker en Herman Frantzen, moest de Ganze een nek-aan-nek-race leveren met de Zeeuw se recordhoudster Luctor et Emergo uit Middelburg, waarbij Frantzen van de Ganze één seconde sneller kon aantik ken. De vraag of het nieuwe Goese bad, tot de „snelle baden" gerekend moet worden, moet vooralsnog ontkennend be antwoord worden. De zwemsters en de zwemmers ondervonden hinder van een te grote golfslag, terwijl ook een fi nish in het ondiepe badgedeelte de tij den drukte. Bovendien had het water zaterdagmiddag een te lage tempera tuur (17.5 gr.) 100 m. rugsiag: 1. G. Hoogerheide Starters, Aardenburg, 1.37.9; 2 A. Westerweele, Luctor Middelburg, 1.41.6; 3. A. Brugge, Scheldestroom Breskens 1.41.9; 4- M. Cambier Scheldestroom, 1.43,-; 5. L. de Kam SZV Souburg 1.48.4; 200 m schoolslag: 1. T. van Velzen SZV 3-37.2; 2. P. Erasmus 3.39.9; 3. F. Ploegaert Starters 3.41.2; 4. J. Fenijn Scheldestroom 3.43.7; 5. H. Scheers S ZV 3.46.2. 100 m. vrije slag: 1. d. Salomé Schel destroom 1.19.5; 2. P- Donze Schelde stroom 1-21.6; 3. T- van Velzen, SZV 1.24.8; 4. L. Jasperse Luctor 1.26.8; 5. E. Dooms Schelde Terneuzen 1.29.3. 100 m. vlinderslag: 1. D. Francke Luctor 1.48.6; 2. T. van Velzen SZV 1-54.4; 3. P. Donze Scheldestroom 1.56.6; 4. M. Cambier, Scheldestroom 1-58.7; 5. C- Galle Starters 2.04,-, In Goes vochten de zwemmers en zwemsters zaterdagmiddag om de Zeeuw se kampioenschappen. 4 x 100 m. vrije slag estafette: 1. Scheldestroom Vlissingen 5.58.6; 2. Luc tor Middelburg 6.27-9; 3. SZV Souburg 6.29.2; 4. Ganze Goes 7.38.2. 4 x 100 m. wisselslag estafette: 1. Scheldestroom 6.41.6; 2. Luctor Middel burg 6-42.5; 3. SZV Souburg 7.20.8. 400 meter vrije slag: 1. C. Salome Scheldestroom 6-30.6; 2. P. Donze Schel destroom 6.51.-; 3. G. Hoogerheide Star ters 6.59.6; 4- E. Booms Schelde 7.07.8; 5. C. Heyboer Scheldestroom 7.12.07. Heren: 100 meter rugslag: 1- A. Koopman Luctor 1.21..-; 2. M. C. Kam SZV 1.21.2; 3. G. Laemers SZV 1.24.1; 4- A, Bak ker Ganze 1.24.7; 5 C. Paardekoper Luc tor 1.28.6. 200 meter schoolslag: 1. F. van Bor- rendam Luctor 3.30-6; 2. J. Verduijn Scheldestroom 3.32,-; 3. J. Job se Schel destroom 3-33.4; 4 K. Fenijn Schelde stroom 3.41.4; 5. M. C. de Kam SZV 3.41.9. 100 meter vrye slag: 1. K- Weyland Schelde 1.06.3; 2. H. Frantzen Goes 1.07.,-; 3. W. van Kruiningen Luctor 1.07.,-; 4. L. van Klinken SZV 1.10.9; 5. A. v.d. Woesteijne Zeehond 1.13,- 100 meter vlinderslag: 1 T. Vervoorn Luctor 1.23.,-; 2. L. Wondergem SZV 1.39.6; 3. R. Wolf SZV 1.54.5. 4 x 100 meter vrije slag estafette: 1. Ganze I Goes 4.55.2; 2. Luctor Mid delburg 4.56.2; 3. SZV Souburg 5.15.6; 4. Ganze II 5.52.9. 4 z 100 meter wisselslag estafette: 1. Luctor 5.43.9: 2 SZV 6.02.,- 400 meter vrije slag: 1 H. Frantzen Ganze Goes 5.33.6 (nieuw Zeeuws re cord); 2. K- Weyland Schelde 5.52.2; 3. W. van Kruindngen Luctor 5.53-4; 4. T. Vervoorn Luctor 5-59.5; 5. W. Jongman Scheldestroom 6.08.3. (Van onze verslaggeefster) ROOSENDAAL In de week van 19 tot en met 25 juli zal op de tennisbanen aan de Rondweg te Roosendaal het tra ditionele Westbrabantse tennistoernooi worden gespeeld. Dit jaar zullen de wed strijden bestaan uit een A-, B- en C-ge- deelte. Voorheen waren de twee laatste groepen gecombineerd, maar om het ook voor de minder sterke spelers aantrekkelijk te maken werd dit jaar aan het toernooi een C-groep vastgeplakt. Evenals andere jaren belooft het een zeer interessant evenement te worden met een internationaal karakter. Er zijn reeds inschrijvingen uit Amerika (Texas en Californië), Australië en uiteraard uit alle delen van Nederland. De beide Bra bantse kampioenen, mejuffrouw C. Pelli- kaan en de heer M. Vekemans, zullen weer van de partij zijn in Roosendaal. Voor het A-toernooi hebben 35 deelne mers ingeschreven. Voor het B-toernooi waren er 55 gegadigden en aan het C- toernooi zal door 85 deelnemers worden deelgenomen. De B- en C-toernooien beginnen maan dagmiddag en het A-toernooi start don derdagmiddag. De komende week moeten de wedstrijd leider C. van Hoek en zijn medewerkers ongeveer 220 partijen verwerken. zijde der ouders bestaat belangstelling voor dit probleem. Dat blijkt wel uit de bijdrage van f 500,- van de ouders van een der leerlingen. Overigens had de heer Brouwer woorden van dank aan het gemeentebestuur voor de medewer king bij de oplossing van deze kwes tie. De directeur wees de geslaagden erop, dat zij nu in een bedrijf terecht komen, dat in een moeilijke positie is geraakt door de internationale con currentie, vlaigdiscriminatie, overheids steun in het buitenland enz. Dit kan echter ook bijdragen tot de goede vor ming van de koopvaardij-officieren, in ieder geval is de opleiding uitstekend. Namens de gezamenlijke Vlissiingse b oekh and el a ren overh and ig de vervolgens de heer Bikker een boekenbon aan de vier beste leerlingen, te weten Th. Du- moulin van AS, J. Nieuwenhuize van BS, H. Hollemans van AM en J. v.d. Plas van BM. AMSTERDAM (ANP) Prof. A. L. Janse de Jonge, hoogleraar-directeur van de Valeriuskliniek voor zenuw- en gees tesziekten in Amsterdam is. terwijl hij op vakantie in Italië verbleef plotseling overleden. Hij is 48 jaar geworden. De overledene doceerde aan de vrije univer siteit in de hoofdstad geneeskunde en was bestuurslid van de centrale bond voor inwendige zending en christelijk maat schappelijk werk. Adrdaan Leendert Janse de Jonge werd 24 april 1917 te Middelburg geboren. Hij bezocht de H.B.S. in zijn geboortestad en studeerde van 1935 tot 1942 medicijnen aan de gemeentelijke universiteit van 'Amsterdam. VLISSINGEN Op 2 april j.l was het 650 jaar geleden dat aan Vlissin gen stadsrechten werden verleend. B. en w. van Vlissingen willen een ten toonstelling inrichten, die geheel aan dit feit is gewijd. De kosten zullen f 3-000,- bedragen. De tentoonstelling zal tegen het ©inde van augustus worden geopend. MEESTERS DER ENGELSE VER TELKUNST. Somerset Maugham, Al- dous Huxley e.a. In de twintig delen lange reeks van Meesters der Vertel kunst heeft inmiddels de bundel met verhalen van de Engelse meesters de twee druk beleefd. Engeland, de rijk ste bron voor korte verhalen, heeft een indrukwekkende reeks schrijvers van dit genre lectuur voortgebracht. Dege* nen, wier verhalen gebundeld werden in het door Guus Soteman heel go«d vertaalde bundeltje, behoren tot de grootste: Conrad, Kipling, Saki, D.H. Lawrence, Katherine Mansfield, Hughes, Hanley. Angus Wilson en de beide eer der genoemde. Boeiende lectuur voor in de trein, maar evenzeer voor in de huis kamer na een dag van werken (Meu- lenhoff-pocket). SJOERD VAN DER WERF: BESTEM MING MAAN. Het grote voordeel van dit nieuwe boek van de ruimtevaart journalist Van der Werf is dat het ie dereen, ook de nog niet geinformeerde, een duidelijk beeld geeft van de pogin gen om de maan te bereiken. Deze hele ontwikkeling loopt als een goed te her kennen draad door ht hele boek heen. De schrijver gaat verder dan het he- d)2n. Hoe zal de reis van de eerste maanreizigers verlopen? Wordt het een regelrechte sprong of kan men een ruimtestation als pleisterplaats niet mis sen? Sjoerd van der Werf behandelt ook deze vragen in een boeiende repor tagestijl en uitvoerig in zijn boek, dat verlucht is met zeventig foto's. (La Ri- vière en Voorhoeve, Zwolle) K. NOREL MANNEN EN DIJKEN (Uitgeversmaatschappij A. Roelofs en van Goor-Amersfoort) Norel is een ge vestigde naam in de Nederlandse ro manwereld. Zijn boeken zijn stoere mo numenten van Hollands durven, door zetten en slagen Zij geven .een indruk van de strijd om en rond he^ water en zijn verhalen hebben een suggestieve kracht. Mannen en dijken is er weer zo'n voorbeeld van, het doet voor zijn voorgaande romans niet onder. Ook hier die heel aparte wereld van mannen, die het water temmen, ook hier een indrin gende taal, die de dingen echt laat ge beuren voor de lezer. Zijn zinsbouw is kort, haast afgebeten. Het verhaal is boeiend. Voor vele lezers gaat hier een wereld open. waartoe zij zich op een geheimzinnige manier voelen aangetrok ken. Dit boek verdient eenzelfde aan dacht als indertijd Jan de Hartogfis Hollands Glorie. Morgen, dinsdag 20 juli; Hansweerl: 7.12 en 19.18 uur: Terneuzen: 6.39 en 18.40 uur; Vlissingen: 6.06 en 18.18 uur; Wemel- dinge: 7.49 en 20.04 uur PHILIPPINE L. Haers 15 uur Schieting 't Hoekske Danren 't Witte Paard Schieting CLINGE L. de Vilder 19.30 uur Dansen C. Weemaes 15 uur Kermisschieting - TERNEUZEN Luxor 20 uur Geef ze de ruimte, aJ HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Geef ze de ruimte, aT CLINGE 9.30 uur Gekostumeerde duivenwed strijd 14.30 uur Wielerkoers nieuwelingen L. de Vilder 19.30 uur Dansen PHILIPPINE 't Hoekske Dansen OOSTBURG Ledel 20 uur Tarzan en de luipaard- koningin, 14 j. De Eenhoorn 20 uur Toeristenbridge drive LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Sohieting IJZENDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering

de Stem | 1965 | | pagina 2