„Zonnebespieder gelanceerd van aardsatelliet «SIM Berichten over slecht weer oorzaak Ramp in Duitsland eist twaalf doden Vietcongs wurgen hoofdstad Saigon SUCCES MARINER KONSTANTIJN GELOOFT IN OPLOSSING OOK RUSSISCH SUCCES Foto s van Mariner-4 zeer scherp Indonesisch verzet bezet vliegveld Tibetanen in opstand tegen rode bezetter NAVO-LEGER IN ACTIE Vietnam wil nog 100.000 Amerikanen Permanent graf voor Kennedy Dertien doden op de weg SP0RTFEITEN Fotojournalist sterft met camera in hand DAGBLAD VOOR ZEELAND Dodensprong om honderd gulden Meer opklaringen Op Zeeuwse veerboot Prinses Beatrix n verloofde doo publiek herkend 105e JAARGANG Ne. 24946 ■Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uifg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs W A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 19 JUU 1965 Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) MOSKOU/PASADENA (Rtr./A.F.P.) De Russen hebben gister met behulp van een meertrapsraket 'n „automatisch sta tion de Sonde-3 in de ruimte ge schoten. De laatste trap van de draag- raket bracht eerst een zware aardsatel liet in een parkeerbaan. Van de satel liet werd voorts een raket gelanceerd, die de Sonde-3 de nodige snelheid gaf om in een baan om de zon te komen. Het doel van het experiment is de werking na te gaan van de instrumen ten van een ruimtestation tijdens een langdurige ruimtevlucht, alsmede we tenschappelijk onderzoek te verrichten in de interplanetaire ruimte. Het con tact met de Sonde is constant en alle in strumenten aan boord functioneren nor maal. Het station volgt vrijwel de uit gestippelde baan. De voorganger van de Sonde-3 werd op 30 november naar Mars gestuurd. Kennelijk is er toen wat mis mee ge gaan. De Russische pers heeft sindsdien geen melding meer gemaakt van deze ruimtesonde. De eerste van de serie werd op 2 april van het vorig jaar gelanceerd. Er is nooit aangekondigd wat het reis doel was of wat er met deze ruimte sonde gebeurd is. Intussen heeft de Amerikaanse Ma riner-4 de vyf foto's van de planeet Mars naar de aarde overgeseind. Op de laatste foto's was duidelijk een soort duinlandschap te onderscheiden. Ook was een aantal „voorwerpen", met een doorsnede van 3 km duidelijk waar neembaar. De derde foto toonde een niervormig dal. Amerikaanse geleerden zijn tot de volgende men: voorlopige conclusies geko- Op Mars moet een klimaat heersen. tamelijk streng De lucht op de planeet is zeer ijl en ongeveer gelijk aan die van de atmosfeer op 80 km boven de aarde. De kans bestaat dat op Mars planten en mos groeien. Hogere levensvor men zijn hoogst onwaarschijnlijk. Door de ijle atmosfeer op Mars zal de landing van de zwaardere „Voya- ger"-capsule daar zeer moeilijk zijn, zodat wellicht gebruik zal moeten worden gemaakt van ingewikkelde remraketten. Het zal volgens de geleerden nog maanden duren voordat aan de hand van de opnamen de structuur van het Marsoppervlak bepaald zal kunnen wor den. Men verwacht dat op 24 juli alle noodzakelijke opnamen van de Mariner naar de aarde zullen zijn doorgeseind TEGELEN (ANP) De 30-jarige G. Heijmans uit Tegelen heeft gister avond een in overmoed aangegane wed denschap met de dood moeten bekopen. Tijdens een gesprek in een café met an dere jongelui, die hoog opgaven van hun sportprestaties, wedde hij, evenals een vriend, de heer J. V. uit Tegelen, om 100 gulden, dat hij van een hijs kraan, die aan de Maas ligt, in de ri vier zou durven springen. Nadat het groepje naar de rivier was gegaan, sprong de heer V. als eerste, hij bracht het er heelhuids af. De heer Heijmans, die vervolgens aan de beurt was, kwam echter niet meer boven. Zijm lijk werd na geruime tijd dreggen opgehaald. Een mozaïek van de eerste drie Marsfoto's, die door de Mariner-4 naar de aarde zijn geseind. Gepro jecteerd op de coördinaten van de planeet. DE ENGELSE katholieken en vooral die van Liverpool rekenen er min of meer op, dat paus Paulus in 1967 een bezoek zal brengen aan de stad om aan wezig te zijn bij de openingsplechtig heid van de nieuwe kathedraal van Li verpool. DE REVOLUTIONAIRE raad in Al gerije heeft zondag de benoeming be kendgemaakt van een uit vijf man be staand secretariaat tot consolidatie van het gezag van het nationale bevrijdings front (FLN), de enige politieke partij in het land. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Van het zuidwesten uit geleidelijk opklaringen, maar in het midden en noorden van het land nog ge ruime tyd veel bewolking. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwak ke tot matige wind tussen oost en zuidoost. In het algemeen hogere temperaturen dan gisteren. Vandaag: zon onder 20.49 uur. Maan op 23.30 uur. Morgen: zon op 4.44 uur. Maan onder 11.42 uur. KOE AL A LOEMPOER (RTR) Ra dio Maleisië heeft gemeld, dat Indo nesiërs, die zich verzetten tegen de po litiek der regering in Djakarta, zich meester hebben gemaakt van het acht kilometer ten zuidoosten van Band- jarmasin gelegen vliegveld. Volgens radio-Maleisië zou de afde ling Bandjarmasin van radio-Indonesië meegedeeld hebben, dat regeringstroe pen een tegenaanval voorbereiden. De verkeersweg naar het noordelijker ge legen Kandangan zou voor het burger verkeer gesloten zijn. In Djakarta was van deze berichten geen bevestiging te verkrijgen. MASSA BLEEF THUIS NABIJ GREENSBORO in de Ameri kaanse zuidelijke staat Alabama zijn twee negerkerken door brand verwoest. De oorzaak is onbekend. Greensboro is onlangs het toneel geweest van be togingen van negers, die gelijke rech ten bij tewerkstelling eisten. DE MALEISISCHE marine heeft zon dag een Indonesische motorboot onder schept. Van de Indonesiërs werden twee man tijdens een vuurgevecht gedood. Het was warm en hy is tenslotte nog zo klein. NIEUW DELHI (Rtr.) Het te Cal cutta verschijnende Indische dagblad „The Statesman" meldt dat de Chinese autoriteiten vijfduizend man verster kingen naar Zuid-Tibet hebben gezon den, om een opstand neer te slaan. Ra dio-Lhasa (onder Chinees toezicht) ver ried ook dat er iets aan de hand i§ door te melden dat „De Tibetanen in hun gehele land weerstandsgroepen hebben gevormd, om te helpen bij het bedwingen van de opstand". Volgens „The Statesman" zijn de in woners van Zuid-Tibet vurige aanhan gers van de in ballingschap vertoeven de Dalai Lama. Voorts bevinden zich in Noordoost-Tibet en in het uiterste westen van het land tegen de Chinese bezettingstroepen gerichte verzetshaar- den. (Van onze verslaggevers en correspondenten) OUDENRIJN/BREDA/GOES. De grote uittocht is ook geduren de het weekeinde uitgebleven. Politicmannen, wegenwachters en niet op de laatste plaats de mannen die vorige week enorme cijfers pro duceerden toen het er 0111 ging schattingen te maken omtrent het verkeer bij het begin van de bouwvak- en „metaal"vakanties, vragen zich af waar nu al die bouwvakkers en metaalbewerkers gebleven zijn. Het is wel zeker dat het slechte weer van vrijdag de oorzaak is geweest van het wegblijven van de voorste spitsen „nachtrijders"die de laatste jaren steeds in omvang waren gegroeid. Maar ook zaterdag en zondag bleef een abnormale drukte uit. Het Jykt erop of tallozen zich hebben laten afschrikken door de onlieilstijdingez: van de laatste weken: overstromingen in Centraal-Europa, langdurige hittegolf in Italië, tyfusepidemie in Zuid-Slavië, aardschokken in Joegoslavië, sneeuw in Tirol Momenteel wordt in Duitsland het idyllische land rond Paderborn en Detmold geteisterd door een overstroming. In Nederland intussen, was het gisteren en ook zaterdag eindelijk weer eens redelijk strandweer. Het verkeer naar de kust was dan ook erg druk, vooral op de wegen in de richting van het circuit te Zandvoort, waar gisteren autoraces (zie onze sportpagina's) werden gehouden. De grote verkeersstromen konden •evenwel, dank zij een perfecte regeling en een speciale bewegwijzering gladjes worden verwerkt. Records uit vorige zomer werden niet benaderd, laat staan gebroken. Bij het Zijpe vormden zich weer de beruchte files. De veercapaciteit was verdub beld en ook kozen veel Zeelandgaoigers de indrukwekkende Grevelingendam als route naar zon en zee. De wachttijden bij het veer groeiden toch nog' aan tot drie a vier uur (vorig jaar was de „piek" zes uur!). Zaterdag stonden er files langer dan twee kilometer. Ook zondag was het druk bij het Zijpe. De grote bottle-neck van Walcheren, de Staitionsbrug in Middelburg, leverde geen moeilijkheden op. De indruk daar was dat de toch wel zomerse drukte veel meer gespreid lag dan anders. Gisteravond rond zes uur waren er enkele op stoppingen bij Rilland-Batih en op sommige andere plaatsen, maar die werden veroorzaakt door naar het „vasteland" terugkerende dagjesmensen. Zeeland beleefde een ware invasie van Belgen. Een goede dag hadden eindelijk ook de traditionele amysementsplaabsen in de overige delen van het land. De Efteling, de zwembaden bij Oosterhout, Hoeven en Breda om enkele voorbeelden te noemen draaiden uitstekend. Bij Oudenrijn, de beruchte verkeersrotonde, meldde de politie een gezellige drukte". Oudenrijn is vooral van betekenis in het internationale toeristenverkeer en dat is in elk geval ver beneden de verwachtingen gebleven. De grensposten in het Brabantse en in Zeeuwsch-Vlaanderen meldden allen „rustige dagen voor de tijd van het jaar". De mooie zondag Leeft overigens een zware tol geëist. Zeven mensen kwa men door verdrinking om het leven, waarvan de meesten tijdens zwemmen of zeilen. In De Braakman verdronk de elf jarige P. Franse uit Kwadendamme toen hij spelenderwijs overboord ging van de roeiboot waarin hij met twee zusjes en een vriendinnetje rondvoer. In het IJsselmeer verdronk de tien jarige Drientje de Boer. Andere kinde ren kwamen met haar kleertjes bij de moeder en zeiden dat Drientje „niet meer uit het water was teruggekomen". Kort nadat de negenjarige I. Roebers uit Utrecht met zijn ouders in het re creatie-oord Rabbit Hill in Nieuw-Mil- lingen met vakantie was aangekomen, verdronk het kind in het zwembad. In een vijver te Vilsteren verdronk zaterdagmiddag de zevenjarige Th. Holt. slag. Een kleuter van 2,5 jaar viel in Lutjebroek in een sloot en verdronk eveneens. Ook in Amsterdam verdronk een jongetje. De vierjarige Frank Kop viel bij het spelen in de Admiraals- gracht. In de Weespertrekvaart verdronk de 38-jarige H. Udo uit Nederhorst. Men vermoedt, dat hij over de beschoeiing is gevallen. Een automobilist die zaterdag bij Veenhuizen een bromfiets in de berm zag liggen, vond toen hij op on derzoek uitging het ontzielde lichaam van de 59-jarige S. Tames in een sloot, De man was verdronken. Het was warm en ze wordt al een dagje ouder. Vandaar die parasol. (Van onze redactie buitenland) SAIGON De Vietcong is momenteel druk doende Saigon, de hoofdstad van Zuid-Vietnam, van de buitenwereld af te snijden. Gisteren vernietigden de re bellen op tien plaatsen vrywel alle ver bindingswegen van Saigon met de zee en de rest van het land. Als de commu nisten erin slagen ook de nog resteren de uitvalswegen af te snijden, hetgeen zeer aannemelijk is. dan zal het niet lang meer duren of Saigon zal alleen nog maar via een luchtbrug kunnen worden bevoorraad. Van strategisch groot belang voor de Vietcong is de totale vernietiging van de weg Saigon-Bien Hoa, de Amerikaan se vliegbasis. De Zuidvietnamese hoofdstad begint al danig te lijden onder de wurging door de communisten. Met name wordt het gebrek aan verse groenten zeer nij pend. De rijstaanvoer is al met een derde teruggelopen en het tekort wordt steeds duidelijker voelbaar. Van de tien wegen die Saigon verbin den met de zee en de rest van het land, zijn er nu zes onbegaanbaar door sabo tage. Drie andere worden geheel be heerst door de communisten. Slechts één weg, die van Saigon naar het zuiden, is overdag nog veilig, 's Nachts echter opereren ook hier de rebellen. De voedseltoevoer naar Saigon vindt nu hoofdzakelijk plaats via kronkelige riviertjes, die naar zee lopen. Reeds meermalen is echter gebleken dat deze riviertjes, die door moerasgebieden lo pen, uiterst kwetsbaar zijn voor Viet- cong-aanvallen. Mortiervuur en mijnen stagneren de voedseltoevoer ook hier in ernstige mate. Intussen heeft de Amerikaanse mili taire leiding in Zuid-Vietnam de Ame rikaanse minister van Defensie. McNa- mara, die gisteren het front bezocht heeft, gevraagd nog honderdduizend man versterkingen te sturen. Er zijn momenteel al 83.000 Ameri kaanse militairen in het land. Een ge deelte hiervan is in de Amerikaanse militaire basis Da Nang in een zware strijd verwikkeld geweest met de Viet cong, die tenslotte teruggedreven werd -m elf gesneuvelden op het slagveld achterliet. Aan Amerikaanse zijde moe- en „enkele" doden zijn gevallen. Ook zijn het afgelopen weekeinde eer bombardementen op Noordvietna- lese basissen uitgevoerd. Op 250 km m zuiden van Hanoi werden militaire mmpen totaal vernietigd. Premier Kosygin van de Sovjet-Unie heeft dit weekeinde verklaard dat de „toenemende Amerikaanse agressie in Vietnam zal worden beantwoord met te genacties door de Sovjet-Unie. Waarne mers maken uit deze verklaring op, dat het recente gesprek tussen de Russi sche premier en president Johnsons rei zende ambassadeur Harriman weinig positiefs heeft opgeleverd. Johnson hr-'fl de Amerikaanse sena tor Morse gevraagd een plan te ontwer pen voor rnkomst van de V.N. in iuid-Vieti' in. /.oals destijds ook in de vwestie-Ko; ea. De leider der republi keinen in Amerika heeft gisteren be weerd dat Amerika vroeg of laat ge dwongen zal zijn de Russische raket- basissen bij de Noordvietnamese hoofd stad Hanoi te bombarderen. HAMBURG (DPA/Rtr) In de Westduitse overstromingsgebieden West- falen, Nedersaksen en Noord-Hessen waren zondag, nadat 't water was gaan zakken, de opruimingswerkzaamheden in volle gang. De ramp heeft blijkens de ter beschikking staande gegevens aan twaalf mensen het leven gekost. Een schatting van de materiële schade viel zondag nog niet te maken, al werd deze alleen voor Paderborn en omgeving op 1500 miljoen D. mark geraamd. In Bue_ ren en omgeving hebben 13.000 mensen ail hun bezittingen verloren. Het Duitse leger, Belgische, Neder landse en Engelse militairen zijn de brandweer en de andere organisaties behulpzaam. Sinds vrijdag toen de wolk breuken kleine riviertjes in bruisende stromen veranderden, zij de militairen niet uit de kleren geweest. Met hef- schroefvliegtuigen, snelboten en vracht_ wagens werden mensen gered. Soms hadden de slachtoffers 17 uur of langèr op het dak van him woning gezeten, al vorens te worden gered. Duizenden militairen hebben de repa ratie van vernielde bruggen en wegen ter hand genomen. In de districten Wal WASHINGTON (UPI) Het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft een contract van 1.408.350 dollar gegund voor de bouw van een permanent graf voor wijlen president John F. Kennedy. Aan de bouw van het monument op Arlington, naast het tijdelijke graf en zonder moeilijkheden voor bezoekers, zal nog deze maand worden begonnen. Men hoopt er over veertien maanden mee klaar te zijn. Sinds de moordaanslag op Kennedy op 22 november 1963 hebben ruim 9 1/2 miljoen mensen de plaats bezocht waar hij is begraven. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zyn zaterdag middag op doorreis naar de Belgische kust op de veerboot Vlissingen-Bres- kens herkend en uitbundig toegewuifd. Het paar was afkomstig uit Valkens- waard. waar het een bezoek aan vrien den had gebracht en ging naar Knokke- le-Zoute, waar eveneens kennissen werden bezocht. Beatrix en Claus reis den incognito. De provinciale stoom bootdiensten noch de rykspolitie uit Zeeland hadden weet van hun komst deok, Bueren en Paderborn (Hessen) zijn 24 bruggen vernield. Minister Weyer van Noordrijn-West. falen verklaarde zondag dat het aan het leger en aan de NAVO-strijdkrachten te danken was, dat het aantal slachtoffers zo laag is gebleven. In Lippstadt was men de situatie zondag nog niet meester. Wegens de zeer hoge waterstand konden de Duitse soldaten en de Belgische pioniers slechts in kleine groepjes opereren. Met 4000 zandzakken en 30 op wagens geplaatste pompen trachtte men hier het water te keren. De ziekenhuizen in de stad maken gebruik van noodaggregaten van het leger om de stroomvoorziening op gang te houden. Enkele gemeenten in Noord-Hessen, onder meer Almarhausen en Tendelburg in het district Hofgeismar, waren zondag nog van de buitenwereld afgesneden. (Van onze correspondenten) HARMELEN Twee doden waren gistermiddag te betreuren toen in Har- melen een auto met drie inzittenden naast een brug reed en van ongeveer drie meter hoogte op zijn kop in het water van de Oude Rijn tereeht kwam. De slachtoffers waren de 28-jarige A. van Nimwegen en de 22-jarige mej. H. Kalis, beiden uit Kockengen. Ze kwa men door verdrinking om het leven. De bestuurder van de wagen reed met te grote snelheid en was onder invloed van alcohol. TERNEUZEN De 19-jarige H. Mar- silje uit Termeuzen is dezer dagen over leden aan de verwondingen, die hij vo rige week maandag opliep bij een ver keersongeval. STAPHORST Langs de rijksweg Zwolle-Meppel is de 52-jarige mevrouw G. uit Amsterdam om het leven geko men. Zij zat met haar man in de berm wat uit te rusten toen door een defecte koppeling de aanhangwagen van een bestelwagen op hen afvloog. Haar man werd levensgevaarlijk gewond. Elders in het land vielen nog negen doden op de weg. In Wieringermeer verongelukte de 64-jarige bouwvakker B. van Schaik uit Medemblik (onop lettendheid bij oversteken) in Borne de 34-jarige A. J. Dereutz uit Nieuwenha- gen (snelheid tegenligger onderschat), in Amsterdam de 67-jarige G. van Zandwijk (onvoorzichtig oversteken), in Perpignan de 16-jarige Marie Midden dorp uit Rotterdam, in Loosdrecht de 21-jarige L. van der Meulen uit Utrecht (met bromfiets stoeprand geraakt), in Sassenheim de 59-jarige J. Hoogkamer uit Warmond (macht over het stuur van bromfiets verloren), in Amsterdam de 53-jarige K. G. uit Huizen (geen voor rang verleend), in Enschede de 16-ja- rige Gerard Platje uit Overdinkel (bot sing tegen lantaarnpaal) en in Veenen- daal de 60-jarige mevrouw E. Wolles- winkel-Bouwheer uit Ederveen (on voorzichtig oversteken). In verschillende provincies zijn de wieiertitels betwist. Voor Brabant en Zeeland ge beurde dat te Lieshout, waar Rini Wagtmans en Wim Dubois het kampioenschap op hun naam brachten. Twee prof-koersen waren er in Brabant. Made zag Peter Post een overwinning behalen en in Dinteloord stoof Jo de Haan als eerste binnen. Voor Rik Wouters en Cees Haast hadden respectievelijk Baarle- Nassau en Rijsbergen een huldi ging in petto. Omdat het in de Tour zo geweldig gegaan was. De vliegende Schot Jim Clark is erin geslaagd de Grand Prix van Nederland te winnen. In zijn Lotus bleef hij acht se conden voor nummer twee, Ste wart. Rob Heemskerk, de Brabantse atleet, verbeterde tijdens de in terland tegen Zwitserland (in Gro ningen) het nationale record twee honderd nieter en plaatste zich daarmee volop in het nieuws. Het programma voor de eerste voetbalzondag der semi-profs is bekend. Dat wordt meteen een aar dige start voor Brabant, want in de eerste divisie komen NAC en RBC tegen elkaar. De motorcoureur Mike Hail- wood werd in de grote prijs van Oost-Duitsland wereldkampioen in de halve-literkiasse. Mike Hailwood (Van onze redactie buitenland) ATHENE Koning Konstantyn van Griekenland heeft ,,tamelyk veel ver trouwen" in een vreedzame oplossing van de huidige crisis in zyn land. Dit ondanks de onlusten en pro-Papan- dreoe-betogingen, die ook het afgelopen weekeind het straatbeeld van Athene weer hebben beheerst. Zaterdagavond eisten 30.000 demon stranten, aangemoedigd door Papan dreoe, het aftreden van de nieuwe „re gering van verraders" en betoogden tegen de „lakeien van het hof". Op de koning zelf werd geen kritiek uitgeoe fend, omdat hij zou zijn misleid door de nieuwe premier Novas en diens aanhan gers. Papandreoe riep het Griekse volk op, rustig te demonstreren. In Saloniki raakte de politie slaags met ongeveer 500 betogers. Er vielen twaalf gewon den. Daar beloofde de afgezette pre mier, dat hij spoedig weer aan het be wind zal komen. Het is echter zeer de vraag of hij daartoe de kans zal krij gen. Zijn populariteit is aanzienlijk ge daald, doordat hij zijn talloze mooie beloften niet heeft waar gemaakt. Alge meen heerst de mening, dat er geen sprake is van een politieke nederlaag van de koning, maar dat Papandreoe de vorst heeft onderschat en zelf is ge vallen in de kuil, die hij voor zijn poli tieke tegenstanders had gegraven. Intussen heeft de nieuwe premier, Novas een algehele reorganisatie gelast van de Griekse inlichtingendienst. Kon- s tantijn heeft deze dienst ervan be schuldigd achter de geheime organisatie van linkse officieren, „Aspida" te staan en ten dienste daarvan telefoongesprek ken tussen politici te hebben afgeluis terd. De plaatsvervangend chef van de inlichtingendienst, Anagostopoulos, is hiervoor intussen gearresteerd. AMSTERDAM (ANP) De Amster dammer Jan Stevens, een van de be kendste en populairste fotojournalisten van Nederland, is gisteren tijdens de internationale rutoracekampioenschap- pen in Zandvoort tengevolge van een hartverlamming overleden. Hij was 53 jaar. De fotojournalist, die vanaf zijn 17e jaar dit vak heeft beoefend, stierf letterlijk met het toistel in de hand. Feitelijk mocht Jan Stevens van zijn arts het enerverende beroep van foto journalist al enige jaren niet meer uit oefenen. Hij had al verscheidene hart aanvallen gehad. Ook zijn collega's raadden hem aan bureauwerk te ver richten en niet meer zelf op pad te gaan. Dit kon Jan echter niet verhin deren tot het laatst in zijn geliefd be roep te werken. iN HET BRITSE Lagerhuis zal vandaag en morgen een debat over de buiten landse politiek worden gehouden, dat door premier Wilson zal worden gc opend.

de Stem | 1965 | | pagina 1