Verveling en sex beheersen de leeghoofdige Italiaanse jeugd k kan I NEVENFUNCTIES breken FANTA w MORES IN VERKEER Stevenson „animator van Verenigde Naties Belangstelling voor mets. relfs niet voor sichself Kenners Kopen Kodak Film MEISJE DOODT BABY 6 limonadeglazen met vrolijke clowns ORANGE BINNENHOF RITISCH ZIJN KOST NIETS VV: belangrijke vraagbaak Nieuw wereldrecord voor Giorgio Ursi Explosie van zuren oorzaak vliegramp Brokstukken als souvenirs meegenomen RON CLARKE LOOPT WEER EEN NIEUWE WERELDTIJD GEZINSFLES w UJ w Notities Bekeuring Z( Verongelukte Starjighters Adenauers memoires verschijnen dit najaar Het wonder van het Veerse Meer, het sprookje van het oude veerhuis, het spel der boten. DELTA ryiARMIA Atletiek BENELUX-ploeg tegen Noorwegen Nu op 10000 meter voor 6 zegels en slechts 1 gulden krijgt vruchtenlimonade bereid met zuiver sinaasappelsap 4» 7 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 JULI 1965 (Advertentie) /Xfer» nnTo narlompntairo rpdaeteiir ?en paar gulden meer in het hoog >en. het voor- en naseizoen liggen dv logingen daar beneden. Verhogia die zowel voor luxe hotels als voor le pensions, In het seizoen liggen j ?n de tien of vijftien procent. Zn het oog opvallend, maar in het ka j van de landelijke prijs- en loons logingen en het sterk gestegen in syfer voor de levensbehoeften tfl. >k in de toeristenbedrijven moe de kostenstijgingen in de prijzen alculereerd worden. Men moet me! ijd meegaan, want wie geen sail ing vindt bij de voortdurende be- 'te aan betere accommodatie, ka: inpakken. De bedrijven en wonin- dienen steeds verbouwd te worden. warm en koud water, douches er n, en ook de verlichting moet vooi klant gerieflijker gemaakt worden vakentieganger wil deze voorde- nu eenmaal. Maar hij- zal er ook moeten betalen En geen over- dsinstantie zal zich met deze verbe ngen kunnen verzetten tegen hoge- irijzen, die onder haar verantwoor- kheid ook in vele andere sectoren ^tand zijn gekomen. Een van de oor- en van prijsverhogingen binnen ck istensector is ook de schaarste aar roneel. Wie personeel kan krijgen daarvoor een behoorlijk bedrag oj 1 moeten leggen. n hoe staat het met de dienstverlc de bedrijven en de winkeliers in d( •istensector, waarvan maar al if gezegd wordt, dat zij hun prijzen het zomerseizoen opschroeven? Jk concurrentie onder hen behoedt ist over het algemeen wel voor in stellingen. Maar juist in deze sector de prijsbeheersing een zaak van overheid, waaraan men niet voorbi gaan, zonder een bekeuring op te I Twee belangrijke elementen I net eigen vrije keuze van de toerist eraan toegevoegd voor beunhazen iig ruimte biedt. En neemt u het huurder van een zomerhuisje, een leubileerde woning of als kampeer de bakker of melkboer kwalijk neer hij gedurende de zomer zijn )d of liter melk met één cent in s verhoogt? Hij heeft °°k extra met zijn bezorging, moet daar- ook meer personeel aantrekken. onclusie: inderdaad prijsverhogingen ie gehele kuststreek, maar billijk, ies: grote attentheid van de toeris waarmee men zichzelf helpt, de eef' zakenlieden in de kuststreek be deelt en tegelijk de beunhazen het instuurt. Men vergete daarbij niet V.V.V.'s belangrijke vraagbakei (Van onze parlementaire redacteur P. van der Sanden) DEN HAAG Wie het voorlopig verslag leest, dat de Tweede kamer heeft uitgebracht over de voorstellen van de commissie, die een geheel nieuw reglement van orde voor de kamer vergaderingen heeft opgesteld, komt tot verrassende conclusies. Niet ver rassend is, dat de tegenstellingen in de kamer over een aantal belangrijke punten, bijzonder groot zijn. Bijna nie mand is het eens met alle voorstellen van de commissie, terwijl de tegen voorstellen. door de kamerleden ge daan, op hetzelfde ogenblik fervente bestrijding uitlokken. Aan al deze te genstellingen ligt echter een en de zelfde oorzaak ten grondslag, nl. de opvatting, die men heeft over de ver vulling van het kamerlidmaatschap. Wie zich .met zijn gehele persoon wil inzetten om het ambt van volks vertegenwoordiger tot een succes te maken zal beslist niet behoren tot de groep kamerleden, die klaagt over het houden van avondvergaderingen, te langdurige bijeenkomsten e.d. Hiertoe behoren wel de volksvertegenwoordi gers, die het een kleine politieke ramp vinden, dat in die avondvergaderingen het grootste deel der kamerleden schit tert door afwezigheid. Hiertoe behoren ook zij, die er voor pleiten de commissievergaderingen meer te spreiden over de gehele werk week. Thans worden, deze vaak samen geperst op. de dagen, dat de kamer in plenaire .vergadering bijeenkomt Het is duidelijk, dat zij, die zich hiertegen verzettendit doen, omdat zij op die andere dagen ook andere werk zaamheden wensen te vervullen. Daar mee zitten we weer midden in de vi cieuze cirkel het kamerlidmaat schap en de wenselijkheid van andere functies. Het zou helemaal niet dwaas zijn, wanneer de kamer zelf, in een goed opgezet debat, hierover eens tot een uitspraak kwam. Een uitspraak, die ongeveer aldus zou kunnen luiden: Combinatie van een maatschappelijke functie met het ambt van volksverte genwoordiger is niet te veroordelen. Het is goed, wanneer Het kamerlid in regelmatig contact staat met degenen, die hij representeert. Maar het uit oefenen van een dergelijke neven functie zal 'altijd ondergeschikt dienen te zijn, althans te worden gemaakt, aan het zijn van volksvertegenwoordiger. Wie dit niet kan opbrengen, zal zijn kamerlidmaatschap hebben neer te leggen. Het schaadt het aanzien van het parlement en het is strijdig met het we zen van onze democratie wanneer het vervullenvan een functie voorrang heeft boven het kamerlidmaatschap Wie zijn taak als volksvertegenwoor diger zo opvat, hoort niet in de Twee de Kamer thuis". Wanneer een dergelijke, volmaakt juiste, uitspraak door de kamer zelf zou zijn gedaan, zou het aan de frac tieleiders en de partijleiders moeten worden overgelaten dit uitgangspunt in de praktijk waar te maken. Daar zal de kamer zich niet mee moeten be moeien. Maar de partij of fractie, die meent voor „dit waardevolle" of „dat ontzettend belangrijke lid een uit zondering te moeten maken, zal erva ren, dat men noch zijn partij, noch zijn fractie met dergelijke „uitzonderingen" een dienst bewijst. Vaak genoeg wordt gezegd, dat de politiek een hard be drijf is. Dat moet niet alleen voor mi nisters en staatssecretarissen, het moet ook voor het kamerlid, dat van zijn ambt een karikatuur maakt, gelden. ROME (ANP). De Italiaanse amateur Giorgio Ursi, die tijdens de Olympische Spelen van Rome onze landgenoot Tie men Groen uitschakelde in de achtervol ging. heeft op de wielerbaan van het Olympisch Stadion in Rome een nieuw wereldrecord gevestigd op de 5 km staan de start. Ursi reed de afstand in 6 minuten en 11,7 seconden, waarmee hij 1,7 sec. snel ler was dan zijn landgenoot Franco Con. stantino, die op 20 oktober 1960 even eens in Rome 5.13,4 reed. (Advertentie) (Van onze correspondent in Rome Jan Dijkgraaf) ROME Zojuist is in Rome het pro ces beëindigd, dat de chamele geschie denis van onze dagen zal ingaan als het proces van de cameleons." Het ging om een zeer groot aantal jonge lui, die voor het overgrote deel uit rij ke en voorname families stammen en die overdag ,,mooi weer" speelden en deelnamen aan het onvoorstelbaar ver velende zogenaamde „society-leven" van de hoofdstad, en die dan 's nachts op avontuur uitgingen en roofden en plun derden zoveel ze maar konden. In een later stadium kwamen ze er toe om flats en woningen van voorname en rij ke lieden, die ze kenden en van wie ze wisten, dat ze afwezig waren, leeg te helen: kostbaarheden, juwelen, mooie dingen, ja. complete collecties. In Rome was dit geval" in het be gin een sensatie. Maar na de eerste zittingen van het proces was het noch een sensatie noch een raadsel. Want men moet deze jongelieden althans één ding nageven, en wel, dat ze huivering wekkend eerlijk waren. Het antwoord op het raadsel en de vernietiging van de sensatie werden gegeven door de lei der van deze troep jonge en allerjong ste gangsters. Hij zei op de hem ge stelde vraag: „Zeg ons dan toch waar om jullie deze dingen deden?": ,,Ach, het leven is zo vervelend en we kwa men er toe, in het begin, om juist die verveling te verdrijven. En toen het eenmaal zo gemakkelijk bleek te zijn, vormde zich vanzelf een perfecte orga nisatie, dat begrijpt u wel." Nu hét proces, dat eindigde met for midabele straffen (de beide leiders van de bende", allebei 23 jaar oud, kregen maar liefst zeven jaar en zes maanden...), voorbij is, wordt in Rome druk gepraat over het verschijnsel van de jongelui, die met een hoop zakgeld en met dure luxe-wagens, niets anders doen dan elke morgen bij elkaar ko men op een van de beroemde (beruch te?) piazza's, die het centrum zijn van de deftige buurten. Ze hangen rond scheppen op, proberen eikaam wagens; conversatie zit er nauwelijks bij nee, rondhangen en zwijgen en roken en niks doen. En daar zijn wie nu bij ons punt: de onmetelijke. onvoorstelbare verveling van deze jongens tussen de 18 en 25 jaar. Ze voeren niets uit, want papa heeft geld genoeg. Ze 'hebben in dë meeste gevallen hun eind-examen" en zijn dus beslist geen analfabeten. Maar., en dat is de kern van de zaak: ze in teresseren zich voor totaal niets. Voor de politiek niet, al stemmen ze stee vast op die lachwekkende uiterst recht se neo-fascistische beweging. Voor de grote wereldgebeurtenisen niet, want wat kan het hun schelen? Voor hun fa milie niet, die immers alleen dient om hun dat zakgeld en die luxe wagen te verschaffen. Voor niets en niemand. Ook niet voor zichzelf, als u begrijpt wat ik bedoel. Hun toe-komst? Gelach, wat is toekomst? Een bezigheid, een werkkring zoeken? Luid gejoel: waar om in godsnaam? En dat ene meisje dan? Ha, ha, dat is lollig voor nu, maar zo gauw ze me verveelt.... ach, d'r zijn zo enorm veel meisjes op de wereld. Ze gaan, deze jongens en meisjes, vier- tot vijfmaal in de week naar de bioscoop. En als het een beetje mee zit daarna naar de een of andere nacht club. Verder zijn er de televisie en de ontelbare recepties en cocktails, die een stad als Rome oplevert. Naast dit alles is er helemaal... niets. Ik sprak zo'n jongen van 23 uit een rijke familie. Hij zat anderhalf uur op een café-terras. Zijn glanzende wagen stond voor. Vraag: ,,Wat doe je nou zo hier al die tijd?" Antw..Niets natuurlijk." Ma-ar zit je naar de meisjes of vrou wen te kijken of zo?" Antw.: .Welnee, die krijg ik vanavond genoeg te zien." ,,Maar waar denk je dan aan?" Antw.: „Aan totaal niets." ,.Lees je ooit een boek?" Gelach. „Natuurlijk niet dat is me VANCOUVER (Reuter) Deskundi gen. die een onderzoek hebben ingesteld naar de oorzaak van de vliegramp met een Canadees vliegtuig, vorige week, waarbij 52 mensen het leven verloren, hebben meegedeeld, dat er geen sporen van een bomontploffing zijn gevonden. Men acht de mogelijkheid aanwezig, dat explosieve zuren in het toilet tot ont ploffing zijn gekomen. Het onderzoek werd ingesteld nadat een verzekeringsmaatschappij meedeel de. dat twee passagiers van het toestel levensverzekeringen ter waarde van in totaal ongeveer 670.000 gulden hadden afgesloten. Het vliegtuig stortte, zoals gemold, neer in bergachtig terrein ten noorden van Vancouver. veel te vermoeiend. Trouwens, tegen woordig met de films en de tv hoef je geen enkel boek meer te lezn." Dank u. Dat is het. Geweld en sekse en onwaarschijnlijke immoraliteit. ,,Dia- bolik" en „Satanik" en „Magik" en Demoniak", alsjeblieft En dan natuurlijk het fenomeen Ja mes Bond oftewel 007 met zijn „vrij heid om te doden." Er heerst hier (maar waar niet?) een ware „Bonditis", maar het mooie dat zijn boeken hier in Italië niet of nauwelijks worden gelezen. De film Goldfing-er is immers eindeloos veel mooier dan het boek! En als je zo'n tuur die hele historie voor ogen kunt zien, waarom dan in vredesnaam je ogen verslijten met het lezen van dat boek? Van elk willekeurig boek, van welk boek dan ook. En zo begint het benauwende ver schijnsel zich langzaam maar zeker toe te spitsen: de volslagen leeghoofdigheid van de jongeren uit de betere klassen, die overvoed zijn van ziekmakend ge weld (formidabele stompen in het ge zicht, folteringen, achtervolging tl af persing) en tegelijk het meest perverse sekse-gedoe van deze eeuw. Alleen al de filmreclame in de stad Rome brengt •n weldenkend mens in opstand. Nu de grote zomervakantie is geko men, zitten allerwegen groepen jongelui bij elkaar. Altijd dezelfde jongens en meisjes. Hoe brengen ze hun eindeloos lange vakantie door? Wel: 's ochtends heel lang slapen en dan naar het strand, waar ze elkaar geleidelijk terugvinden en met elkaar in zee gaan tegen 14.00 uur naar huis om te eten en als doodvermoeide havenarbeiders te slapen tegen 18.00 uur trekt iedereen er weer op uit om wederom elkaar te treffen. Ze zitten dan ergens, doet er niet toe waar, urenlang te kletsen, mopjes te vertellen (nee, niet eens schuine), te roddelen...., dan gaan ze moeizaam voor een paar hon derd lire een „pizza" kopen-en-eten en dan ach natuurlijk naar de film. En zo'n cinema is natuurlijk openlucht- werk in dit klimaat en begint laat en eindigt dus pas tegen een uur 's nachts. En dan komen ze „zo moe" thuis en rollen in hun bed om de volgende mor gen lang uit te slapen.... Geen spoor van ontwikkeling of be langstelling of geestelijk leven (ha. ha, het idee) stompzinnigheid en leeg hoofdigheid en onkunde en afkeer van alles wat geestelijke inspamiing zou kosten. Talen leren? Kom nou. Naar het buitenland? De madonna moge me bij staan. (De goeden, nogmaals, niet te na gesproken, maar ze vormen zulk een minieme minderheid, dat je er wanho pig van wordt, als je hier lang woont en dit volk hebt leren liefhebben). Die ongeletterde, ongewassen en vies- ruiikende emigranten, die in Duitsland werken, met wie je in de trein in con tact komt, zijn eindeloos meer waard dan die dure jongetjes van tussen de 18 en de 25, die op de Piazza delle Muse of rond de Via Veneto hun doel loos, nutteloos en hopeloos leven slijten. (Van een onzer verslaggevers) HOOGWOUD Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp met twee Star- fighters maandag j.l. boven Hoogwoud, wordt zeer bemoeilijkt doordat zeer ve le toeschouwers brokstukken en-of on derdelen van de beide vliegtuigen als lugubere souvenirs hebben meegeno men. Niet alleen zijn deze onderdelen uiterst belangrijk om de ramp te re construeren, maar bovendien bestaat het gevaar, dat er explosiêf of radioactief materiaal bij is. Het heeft de luchtmachtstaf, plaatse lijke autoriteiten en hulpverlenende in stanties ten zeerste ontsteld, dat vele mensen zo weinig piëteit hebben ge toond en na de ramp bijna twee uur lang over de weilanden en tussen de stoffelijke resten van de omgekomen vlieger en de brokstukken van de vlieg tuigen hebben gelopen. De luchtmacht autoriteiten willen hiervoor de politie geen verwijt maken, omdat ze van deze zijde enorm veel medewerking hebben on dervonden. Ook burgemeester D. Bree- baart van Hoogwoud is van mening, dat de vier rijkspolitiemannen van de groep Hoogwoud, die uiteraard niet voor af zetting van het gehele terrein van de ramp zorg kondism dragen, ge enenkel verwijt treft. De Griekse koning Constantijn en zijn gemalin, koningin Anne- Marie kijken vertederd naar hun eerste kindje, prinses Alexia, dat zaterdag werd geboren. (Van onze correspondent in Bonn) BONN Dr. Konrad Adenauer heeft gisteren meegedeeld dat het eerste deel van zijn memoires dit najaar op de markt zal verschijnen. Daarin worden Ade nauers herinneringen aan de jaren 1945 tot 1953, toen hij regerings- en partijlei der was, behandeld. Er komt later nog een tweede deel uit. dat gaat over de jaren 1953 tot 1963, toen dr. Adenauer werd opgevolgd door prof Ludwig Erhard. In dit deel zal dr. Adenauer ook zijn objectieve mening geven over beroemde tijdgenoten: wijlen sir Winston Churchill, wijlen president John F. Kennedy, oud premier Nikita Kroestjev, president Charles de Gaulle en ook kanselier Er- hard. VOOR SPRANKELENDE ZWARI-WII FOTO S hctSErA|.M ~,De l5;,ja.rir expeditcur T M- uit Amsterdam nam net niet. Hoe haalde die automobilist het m zijn hoofd om driemaal achtereen te claxonneren, als juist hij met zijn fiets voor de wagen reed. F.n hem dan tenslotte nog te passeren ook, dat was toch al te gek. Een paar straten verder stopte de wagen, waarin een echtpaar uit Uithoorn met leren Wt" °at W8S eC" prachtige gelegenheid om die kerel even mores te Resoluut stapte de expediteur op de wagen af en zei: „Kom jij er eens uit wea- piraat De Uithoorner had het portier nog niet geopend of hij werd door de expediteur aan zijn stropdas uit de wagen getrokken. Terstond plaatste de expedi vuist een voltreffer op het oog van de automobilist en sloeg met een tweede klap diens kunstgebit in tweeën. Dat was dat. ,°het"higen0te van de automobilist. die haar man poogde weg te trekken, richtte expedlteur: „Als u denkt in uw recht te staan, kunnen wij daar rustig over praten. Dan hoeft er toch niet gevochten te worden?" VnnrV,^SMraie^"-reageerde de exPediteur en sloeg de vrouw zo hevig tegen haar Jiï' dat Zlj er een gescheurd jukbeen en een lichte hersenschudding van overnieJjd. Dat was dat. derDnif»°ei!ter ,Ta" het echlpaar riep verontwaardigd uit: „Maar ik laat mijn moe- tfu ft U611 g de expediteur een k'ap met haar handtas. Ook dat liet „LüZleh zitten en zorgde er prompt voor, dat ook de dochter op weinig was afgestraft^26 VU'St in aanraking kwam- Zie zo, de hele familie F WaSx Iet. d(Lbeurt aan de Amsterdamse politierechter, mr. ten Kroode, om af te straffen. Het werd voor de expediteur een week rus- L'"' "rl c PevanSenis. Als de politierechter de eis van de officier van justitie, mr. J. Schampers, had gevolgd, dan zouden zijn vrouw en zeven Kinder en hem niet een maar drie weken moeten missen. (Advertentie) Het is naast uw deur... Het nieuwste water-recreatie-oord van Europa! U hoeft er maar een dagje voor uit te trekken om dit wonder te beleven. Een oud veerhuis, omgetoverd in een van alle heerlijkheden voorzien restaurant. Kleurige boten en feeste lijke zeilen trekken aan uw ogen voor bij onder de hoge Zeeuwse luchten. U slaat het gade vanaf het zonneterras of u gaat zélf varen... Kom, het is er zo gezellig aan het Veerse Meer in Zeeland, vlak bij Kortgene, in Delta Marina! VEERSE MEER - KORTGENE-ZEELAND TWEEëNTWINTIGSTE ETAPPE 1 Gimondi (It.-Pezzi) 50.57 <met bon. 50.37); 2 Motta (It.-Baldini) 51.27 'met bon. 51.17; 3 Poulidor (Fr.-Magne) 52.05; 4 Boucquet (Belg-Driessens) 52.16: 5 An- glade (Fr.-De Muer) 52.14: 6 Brands (Belg-Driessens) 52.51; 7 Ronchini (It.- Pezzi) 52.55; 8 Otano (Sp.-Pla Sanchis) 53.00; 9 Gabica (Sp.-Langarcia) 53.02; 10 Pingeon (Fr.-Plaud) 53.13; 11 De Rosso (It.-Baldini) 53.16: 12 Uriona (Sp.-Lan garcia) 53.17; 13 G. Desmet I (Belg-De Kimpe) 53.20: 14 ex aequo: Duez (Fr.- Plaud) 53.21; Etcheverria (Sp.-Langarcia) z.t.; 16 Nydam (Ned.-Bellenaars) 53.24; 17 Perez-Frances (Sp.-Pla Sanchis) 53.26; 18 Janssen (Ned.-De Muer) 53.28; 19 Le- baube (Fr.-Geminiani) 53.34; 20 Lefèvre (Fr.-De Muer) 53.42; 26 Maliepaard 54.35; 30 ex aequo o.a. Wouters; 34 ex aequo o.a. Karstens 55.04; 46 De Roo 55.15; 48 Ha- rings 55.22; 65 De Haan 56.22 (allen Ned.- Pellenaars); 72 Van Looy (Belg) 56.42; 88 Van Dongen (Ned.-Pellenaars) 57.46; 96 Lute (Ned.) 1.02.10. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 GIMONDI (Italië-Pezzi) 116.42.06; 2 Poulidor (Fr.-Magne) 116.44.46 op 2.40: 3 Motta (Italië-Baldini) 116.51.24 op 9.18; 4 Anglade (Fr.-De Muer) 116.54.49 op 12.43; 5 Lebaube (Fr.-Geminiani) 116.55.02 op 12.56; 6 Perez-Frances (Sp.-Pla San chis) 116.55.21 op 13.15; 7 De Rosso (It.- Baldini) 116.56.54 op 14.48; 8 Brands (Belg-Driessens) 116.59.42 op 17.36; 9 Jans sen (Ned.-De Muer) 116.59.58 op 17.52; 10 Gabica (Sp.-Langarcia) 117.01.17 op 19.11; 11 Kunde (Did.-De Kimpe) 117.01.28 op 19.22; 12 Pingeon (Fr.-Plaud) 117.02.38 op 20.32; 13 Uriona (Sp.-Langarcia) 117.06.40 op 24.34; 14 Duez (Fr.-Plaud) 117.07.13 op 25.07; 15 Fontona (It.-Baldini) 117.07.37' op 25.31; 16 G. Desmet I (Belg- De Kimpe) 117.10.10 op 28.04; 17 Zimmer- A dlai Ewing Stevenson, plotseling overleden, werd 5 februari 1900 geboren te Los Angelos in Cali- fornië. Zijn ouders verhuisden naar de westkust, waar zijn vadqr eerst een kopermijn beheerde en daarna assistent-directeur van de „Los Angeles Examiner" werd. La ter keerden zij naar hun baker mat, Illinois, terug. Adlai bracht zijn jeugd door te Bloomington in Illinois, in het huis van zijn groot vader van vaders kant, die con greslid is geweest, directeur-gene raal van de posterijen en van 1893 tot 1896 vice-president. Reeds als schooljongen toonde Stevenson jr aanleg voor de jour nalistiek. Hij werd redacteur van het schoolblad en klassevertegen woordiger. Tijdens zijn studie aan de Princeton Universiteit welke hij in de eerste wereldoorlog moest onderbreken om als reservist bij de marine te dienen redigeerde hij de „Daily Princetonian". Zijn eerste werkkring vond hij bij de „Daily Pantagraph" te Blooming ton, waaraan hij meewerkte als verslaggever en assistent-hoofdre dacteur. In 1948 heeft hij zich uit de directie van dit blad terugge trokken. In 1926 behaalde Stevenson aan de Northwestern universiteit zijn titel als jurist. Alvorens een prak tijk te beginnen, maakte hij een grote reis door Europa en Rus land. Van 1927 tot 1932 was hij als advocaat werkzaam in Chicago. Daarna vertrok hij naar Washing ton als bijzonder adviseur van een instelling ten behoeve van de boe ren. In 1935 keerde hij naar Chicago terug waar hij later vennoot in een advocatenkantoor werd. Maar in 1941 zag Washington hem weer als speciale assistent van de mi nister van marine. Hij maakte in spectietochten door de Stille Zuid zee, de Caraïbische Eilanden, Noord-Afrika en Europa. Als lei der van een economische missie ging hij naar Italië. In 1945 droeg het ministerie van buitenlandse zaken hem op pro paganda te maken voor de gedach te. welke ten grondslag lag aan de eerste conferentie van de V.N. te San Francisco. Als adviseur van de Amerikaanse delegatie was hij aan wezig op de bijeenkomst van de Verenigde Naties te Londen en de eerste algemene vergadering van de Verenigde Naties. Zijn vei-kiezing tot gouverneur van de staat Illinois in het midden westen geschiedde met het groot ste aantal stemmen dat ooit in deze staat op een kandidaat voor het gouverneurschap was uitgebracht. Stevenson was lid van de unita- ristische kerk. Hij huwde in de cember 1928 met Ellen Borden en heeft drie zoons. Hij scheidde van zijn vrouw omdat deze aanvoerde, dat haar man teveel door zijn za kelijke en politieke beslommerin gen in beslag werd genomen. (Van onze correspondent) EPEN Het 21-jarige ongehuwde meisje J. M. B. uit Epen heeft, naar pas gisteren bekend werd, enkele weken ge leden haar pasgeboren kind om het le ven gebracht. Het meisje was werkzaam in een inrichting te Epen, waar zij op haar eigen kamer het kind ter wereld bracht en het lijkje nadien in een kast op haar kamer verborg. Daar werd het lijkje ontdekt door een andere bewoner van het huis. De politie werd gewaar schuwd. Het meisje is inmiddels voorge leid en ingesloten. mann (Fr.-Plaud) 117.11.41 op 29.35; 18 Foucher (Fr.-De Muer) 117.11.59 op 29.53; 19 Pambianco (It.-Pezzi) 117.14.54 op 32.48: 20 Rostollan (Fr.-Geminiani) 117.16.57 op 34.51; 21 Boucquet (Belg- Driessens) 117.16.58; 22 Soler (Sp.-Plaud) 117.18.42; 23 Jimenez (Sp.-Langarcia) 117.18.51; 24 Wright (G.B.-De Kimpe) 117.22.17: 25 Manzaneque (Sp.-Pla San chis) 117.22.44: 26 Elorza (Sp.) 117.24.06; 27 Garcia (Sp.) 117.25.23: 28 Junkermann 'Did.) 117.25.34; 29 Wouters (Ned.) 117.25.45; 30 Otano (Sp.) 117.29.13; 31 Bo- din (Fr.) 117.29.25; 32 Van Looy (Belg) 117.29.35; 33 Harings (Ned.) 117.29.36; 34 Momene (Sp.) 117.30.07; 35 Van Aerde (Belg) 117.31.22; 36 Fezzardi (It.) 117.32.11; 37 Galera (Sp.) 117.33.01; 38 Mastrotto (Fr.) 117.34.06: 40 Van den Berghe (Belg) 117.35.00: 40 Swerts (Belg) 117.35.16; 41 Van Schil (Belg) 117.35.50; 42 Monty (Belg) 117.36.35: 44 Castello (Sp.) 117.36.55; 45 Verhaegen (Belg) 117.38.17; 46 Sagar- duy (Sp.) 117.39.15; 47 Beheyt (Belg) 117.39.58; 48 Ge Desmet II (Belg) 117.40.14; 117.39.58: 48 G. Desmet II (Belg) 117.40.14; (Ned.) 117.44.08; 51 Maliepaard (Ned.) 117.45.48; 52 Schleck (Lux.) 117.46.23; 53 Etchevarria (Sp.) 117.46.25; 54 Reybroeck (Belg) 117.47.20; 55 De Roo (Ned.) 117. 48.01; 56 Planckaert (Belg) 117.50.42; 57 Partesotti (It.) 117.54.59; 58 Van de Rijse (Belg) 117.55.07; 59 Karstens (Ned.) 117.55.07; 60 De Wolf (Bélg) 117.55.51; 61 Aerenhouts (Belg) 117.57.16; 62 Bachelot (Fr.) 117.58.10; 63 Portaluppi (It.) 118.00.00: 64 Cazala (Fe.) 118.02.24; 65 E. Martin (Sp.) 118.02.57; 66 Novak (Fr.) 118.03.14; 67 Lute (Ned.) 118.04.28; 68 Mazz»curati (It.) 118.05.39; 69 Timmerman (Belg) 118.06.51; 70 Vendemiati (It.) 118.07.51: 71 Gainche (Fr.) 118.09.12; 72 De Pauw (Belg) 118.09.51; 73 Durante (It.) 118.10.09: 74 Stefanon (It.) 118.10.17: 75 Genet (Fr.) 118.13.13! 76 Hernandez (Sp.) 118.13.45; 77 De Haan (Ned.) 118.19.32; 78 Colombo (It.) 118.19.32: 79 Blanc (Zwits.) 118.22.40; 80 Van Tongerloo (Belg) 118.23.34; 81 Molenaars (Belg) 118.23.48; 82 ex aequo: Grain (Fr.) 118.25.52. Le- fèbvre z.t.; 84 Sorgeloos (Belg) 118.25.57; 85 Bertram (Sp.) 118.27.36; 86 Denson (G.B.) 118.28.27; 87 Ronchini (It.) 118.28.38; 88 Le Her (Fr.) 118.30.54; 89 Van Dongen (Ned.) 118.31.02; 90 Fornoni (It.) 118.31.18; 91 Minieri (It.) 118.35.10: 92 Ferrer (Fr.) 118.50.53; 93 Darrigade (Fr.) 118.54.04; 94 Milesi (Fr.) 119.04.44: 95 Rey (Sp.) 119.05.43; 96 en laatste Groussard (Fr.) 119.49.45. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Pezzi (Gimondi, Ronchini, Pambian co) 1.37.56: 2 Albani-Baldini 1.38.44; 3 Langarcia 1.39.40; 4 De Muer 1.39.51; 5 Driessens 1.40.12: 6 Pla Sanchis 1.41.07; 8 Pellenaars 1.42.56. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Spanje-Langarcia 349.29.19; 2 Frank rijk-De Muer 349.45.27: 3 Italië-Baldini 349.45.54: 4 Frankrijk-Plaud 349.50.55; 5 België-De Kimpe 350.05.22; 6 Italie-Pezzi 350.07.36; 7 Spanje-Pla Sanchis 350.16.10; 8 Frankrijk-Magne 350.19.40; 9 Nederland- Pellenaars 350.24.05; 10 Frankrijk-Gemi- niani 350.33.13; 11 België-Driessens 350.40.02: 12 België-Marien 350.46.27; 13 Frankrijk-Remy 351.02.28. PUNTENKLASSEMENT 1 Jan Janssen (Ned.) 144 pnt.; 2 Rey broeck (Belg) 130 pnt.; 3 Gimondi (It.) 124 pnt.; 4 Van Looy (Belg) 109 pnt.; 5 Wright (G.B.) 98 pnt.; 6 Van den Berghe (Belg) 94 pnt.; 7 Beheyt (Belg) 85 pnt.: 8 Jimenez (Sp.) en Motta (It.) 84 pnt.: 10 Brands Belg) 83 pnt.; 11 De Roo (Ned.) 79 pnt.; 12 Karstens (Ned.) 78 pnt. ACCRA, Ghana (U.P.I.) In Midden- Gliana zijn twee treinen op elkaar inge reden, waarbij tenminste 12 personen om het leven zijn gekomen. Zevenentwintig personen liepen ver wondingen op, onder wie de beide ma chinisten en twee brandweerlieden. Als oorzaak van het ongeluk wordt aangenomen dat het zicht van de twee machinisten ernstig werd belemmerd door een wolkbreuk en zij elkaar niet hebben zien aankomen. DEN" HAAG (ANP) De Benelux atletiekploeg, die 21 en 22 juli is Oslo tegen Noorwegen uitkomt is als volgt samengesteld: 100 m: Rob Heemskerk (Ned.) en Piet Tamminga (Ned.), 200 m: Heemskerk en Fred van Herpen (Ned.), 400 m: Van Herpen en Vandenwijngaarden (Belg.), 800 m: De Ridder (Belg.) en Medinger (Lux.), 1500 m: De Hertoghe (Belg.) en Henk Snepvangers (Ned.), 5000 m: Al lonsius (Belg.) en No Opdenoordt (Ned.), 10.000 m: Piet Beelen (Ned.) en een nog nader aan te wijzen atleet; 110 m hor den: Legros (Belg.) en Marius Bos (Ned.) 400 m horden: Geeroms iBelg.) en Van Cauwenberghe (Belg.), 30000 m steeple ohase: Roelants (Belg.) en Willy Willems (Ned.), hoog: Herbrandt (Belg.) en Thei sen (Belg.), ver: Papy (Belg.) en Thei- sen (Belg.), polshoog: Coppejans (Belg.) Servee Wijsen (Ned.), hinkstap: Her- brandt (Belg.) en Joop Kant (Ned.) ko gelstoten: Cees van Wees (Ned.) en De Deeker (Belg.), discus: De Decker (Belg) en Termont (Belg.), speer: Van Zeune (Belg.) en Piet Olofsen (Ned.), kogel- slingeren; Hertoghs (Belg.) en Bigelbach (Lux.) 4 x 100 m: Piet Tamminga, Leo de Winter, Ron Popma en Rob Popma en Rob Heemskerk (allen Nederland), 4 x 400 m: Vandenwijngaerden (Belg.) ,Dv- zers (Belg.), Ton Schuyt (Ned.) en Tjerk Vellinga (Ned.). OSLO (UPI). De Australische won- derloper Ron Clarke heeft woensdag avond in Oslo de legendarische 28 minu ten grens op de 10.000 meter doorbroken. In een fantastische race liep hij eenzaam naar een nieuwe wereldrecordtijd van 27 minuten 39,4 seconden. Met deze presta tie heeft hij zijn eigen wereldtijd op de 10.000 meter met ma£r liefst 34,6 secon de verbeterd. Het oude record bracht hij een maand geleden in Finland op zijn naam Op weg naar de nieuwe grens liet hij op de Engelse mylen een tyd van 2647,0 voor zich noteren. Ook dit is een nieuw wereldrecord. Het oude record op deze afstand was sedert vorige maand in handen van de Amerikanen Bill Mills en Gerry Lindgren die beiden 27.11,6 over deze afstand de den. Clarke zeil was houder van het of ficiële record dat hy in 1963 op 27.17,8 bracht. De 28-jarige Australiër werd by zijn recordpoging aangespoord door 25.000 supporters die hem in het rumoerige en volle Bislet-stadion hartelijk toejuichten. Oorverdovend gejuich steeg er telkens op wanneer de tussentijden werden aan gekondigd. De enige twee andere lopers die aan dc wedstrijd deelnamen, de Brit Jim Hougen en de Deen Claus Boersen bleven al spoe dig achter, tie Deen kon het tempo van het begin af aan al niet volgen, terwyl de Engelsman nog vijf ronden wist bft te blijven. Daarna wa«s alleen Clarke er nog. Boersen liep tenslotte een achterstand van twee ronden op. (van uw winkelier?. FANTA ORANGE FANTA ORANGE FANTA ORANGE I6E FANTA ORANGE Erkend MM» ven „F.nU" en „Coea-Col,": BottelmwUchepplj „Dongen N.V.Dongen - hoge Ham 144 Tel. 0 42.45 w. Moer, - 333.

de Stem | 1965 | | pagina 3