Nederlanders Weer grote dag voor Pellenaars en zijn ploeg eerste tien „M'n bloemen" Extra geld Nederlanders sluiten een succesvolle Tour af met overwinning van Karstens Weer groen Beslissing ERVARINGEN VAN EEN TOUR-IST Wie volgt Inde achtervolging Gemis weegt zwaar (2S» Op pad Felice's gevang De laatste Mascotte Dat wel Prijzenpot NTS-uitzending van tijdrit IK «5^ Harmonie rukt uit voor Leo van Dongen LOCOMOTIEF DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 JULI 1965 15 ÜLr GROENE TRUI DEFINITIEF VOOR ANSSEN AfV i iMH GERBEN KARSTENS JAN JANSSEN JO DE R00 HENK NIJDAM (Van onze speciale verslaggever) VERSAILLES - Daar stond dan zo maar de jonge Leidenaar Gerben Karstens ineens op het erepodium. Hij, in Keulen nu precies drie weken geleden als debutant in de machtige Tour de France gestapt, had in de laatste grote etappe van de grand bouclé het kunststuk geleverd om als eerste (in Versailles op de Avenue de Paris) binnen te komen. „Drinken, drinken, drinken" waren zijn eerste woorden aan de finish. Zijn mond was wit uitgeslagen van de dorst. Het zweet gutste van zijn gezicht. „Laat mij in 's hemelsnaam eerst drinken, dan kan ik wat zeggen. Zo ineens kan ik dat toch niet zei hij hijgend tegen de opdringende journalisten. Twee, drie flesjes van dat harde Franse mineraalwater goot hij in zijn dorstige keel. Intussen werd hij al aan zijn shirt ge trokken door de mannen die verantwoordelijk zijn voor het Tour-protocol. Maar ook driftige jongens van de televisie sleur den en rukten aan de wat onthutst kijkende strijder van Kees Pellenaars. „Kom mee, Gerben," schreeuw den ze, „Fred de Bruijne wil je voor de Belgische televisie heb ben." Een breed lachende Pelle' naars wrong zich met driftige ge baren door de dringende massa. Hij sloeg een arm als een zware lasso om de hals van zijn zo gelukkige pupil: „Jongen, jongen, wat heb je dat fijn gedaan, ik ben reuze trots °P ie" En toen moest dat duo natuurlijk op de plaatjes van vele fotografen. Intussen vertelde de Pel links en rechts aan bui tenlandse journalisten de biografie van Karstens. .Spreekt hij Frans?", vroegen ze. De Pel schudde het hoofd. Maar hij deed dat wel voor Gerben die met een wat verlegen laoh naar alle drukte keek. Hij is ook een groot schaatser geweest liij was zelfs in de kernploeg". „Dat is toch zo jongens?" en de Pel keek vragend naar de groep Nederlandse journalisten. „Hij heeft getraind voor de Europese en wereldkampioenschappen maar hij heeft moeten kiezen tussen de schaatsen en de fiets. Gerben koos de fiets. Gelukkig wamt anders hadden we die etappe niet gekregen. O ja, hij is de zoon van een notaris, vergeet dat vooral niet". „Tuut tuut", knikten de Franse journa_ listen met ontzag, „zijn ouders vinden het nu wel goed dat hij is gaan fietsen, niet Gerben?" Karstens knikte nog altijd lachend. Jo de Roo en Leo van Dongen kwamen aan lopen. Ze omarmden hun succesvolle ploegmakker. Ook Henk Nijdam en Rik Wouters sloegen de armen om hem heen: ,,Fijn jong, geweldig hoor", zeiden ze. En toen moest hij naar het houten erepo dium. „Opzij", riepen de televisiemensen, en Gerben werd in de lenzen gevangen. Op het podium stond een mooi meisje: „Moet ik die nou kussen?" en Gerben bracht een lach over zijn hele gezicht. Dat gebeurde omdat dat nu eenmaal bij de ceremonie hoort. Toen keek hij driftig om zich heen. Het mooie meisje, stapte met de bloe- mentros het houten trapje af. „Krijg ik mijn bloemen nou niet?", gebaarde hij. Hij kreeg zijn bloemen natuurlijk. Een enorme ruiker in cellofaan verpakt. Zo'n zelfde ruiker werd enkele uren later aan zijn ouderlijk huis in Leiden bezorgd. Met de bloemen in zijn hand fietste Ger ben toen langzaam naar. de Nederlandse microfoon. Ook de Pel had nog wat te vertellen. Hij was gelukkig. Hij was, zoals hij het kernachtig uitdrukte „hard- stikke gelukkig". ,,Dat is dan het doekje voor het bloeden geweest voor het ver. lies van Haastje". Met de overwinning van de jonge Ger ben is er weer een flinke duit in de pioegkas gesleept. Behalve de dukaten voor een etappezege kwam er ook nog het kapitaal voor liet winnen van he dagploegenklassement bij. Bij de sprint zorgden Jo de Roo en taaie Henk Nijdam dat zij dat potje ook voor de equipe konden reserveren. En dan kwam er nog een flinke stoot extra. In Aïx les Bains had de Pel gezegd dat hij vijfduizend gulden op tafel wilde leg gen als er nog een etappe werd gewonnen voor de finale in Parijs. De jongens heb ben dat goed in de oren geknoopt. Van daar die attaques en dat telkens maar weer demarreren. Henk Nijdam was er de vorige dag al dichtbij maar kwam niet verder dan een derde plaats. Juist n-u in die allerlaatste grote etappe moest de Pel zijn belofte inlossen. Vijfduizend gulden, prijs van de nationale industrie. Het was wel een koninklijke dag voor Gerben Karstens, zijn vrienden in de ploeg en uiteraard voor Kees Pellenaars. alleen voor zijn groene trui gereden en hij tenslotte volkomen in zijn plan ge slaagd Jan Janssen in de groene trui, drie etappe-overwinningen voor de Televizie- ren in deze Tour en zesmaal het dag ploegenklassement. M;en kan. moeilijk beweren dat de 52e ronde van Frankrijk niet succesvol voor de Nederlandse ven tegenwoordiging is geweest. Raymond Poulidor, de gevallen Franse wielerheld, heeft in deze laatste etappe op de grote weg nog een enkele poging gewaagd om zijn Italiaanse nachtmerrie Gimondi terug te drukken. Zo langzamer hand weet men het in de karavaan wel. Gimondi zal die Raymond, die eigenlijk de Tour had moeten winnen, geen schijm van kans meer geven om voor het laatste bedrijf van de ronde de tijdrit, nog wat te peuteren aan zijn positie. De etappe be gon als gewoonlijk met enkele onbedui dende schermutselingen. Eenmaal pro beerde Rik Wouters de weg naar de vrij heid op te gaan. Maar ook dat mocht geen zin hebben. Op de cote de Dourdan, een klein heuveltje dat in de reeks ber gen van deze Tour onder de vierde cate gorie is gerangschikt, waagde Poulidor een uitval. In een oogwenk zat de oplettende Gi mondi aan het wiel van de Fransman die zich dan ook weer moedeloos liet terug zakken in het peloton. En toen trokken er, met nog 31 km te rijden, drie man tussenuit: Henk Nijdam, Boucquet en Junkermaim. Dat zou wel wat kunnen worden, vooral toen de voorsprong op 15 seconden was gekomen en het peloton weinig zin had het dit trio lastig te ma ken. Maar toen ook nog drie andere liefheb bers voor de buit van een etappe aan het demarreren sloegen, de altijd agressieve Belg Brands, Desmet en- Cees Lute, was het haastig met het vluchten gedaan. Het peloton zat weer als een aaneengesloten meute bijeen. Wat zou er nog in die laat ste kilometers kunnen gebeuren? En toen draafde ineens die kleine Gerben Karstens voorwaarts. Snelde uit het pe loton en nam in een oogwenk 25 secon den voorsprong. De jonge Leidenaar kan hard fietsen, zijn trouwe vriend Bart Zoet kan daarover meepraten. Die twee zijn onafscheidelijk bij elkaar en Gerben heeft het eerlijk wat jammer gevonden dat zijn boezemvriend niet in de ploeg van de Pel werd gekozen. Gerben is inderdaad een betere renner, een meer algemene. Hij kan heel goed sprinten Janssen heeft dat aan den lijve ondervonden maar hij kan ook aardig in de bergen uit de voeten en hij is ook geen beginneling in de ritten tegen het horloge, kortom een allrounder. Mensen van het vak die op de jonge Nederlander in deze Tour'heb ben gelet, zijn van opinie dat er in Kar stens een groot wielrenner steekt. Er was nog een groot moment voor Nederland. Jan Janssen kon weer enkele punten aan zij totaal in het klassement voor de groene trui toevoegen. Welis waar was nu het felle Belgische rennertje Reybroeck sneller in de eindsprint van het peloton, maar met 14 punten voor sprong kan Janssens thans niets meer gebeuren. H'ij zal opnieuw als de eigenaar van het groene pronkstuk n&ar huis trekken, na de grote huldiging in het Pare des Prin ces. Een formidabele prestatie, te meer als men weet dat Jan Janssen nog steeds enorm veel last heeft van de blessure op zijn rechterdij been. Hij heeft echter met de tanden in zijn lippen (letterlijk) de laatste etappes doorgebeten. Jan, die be grijpelijk op dit ogenblik moeilijk tot een lach komt, heeft de laatste etappes Twintig kilometer voor de eindstreep had Karstens al een halve minuut te pak ken op een tweede vluchter, de Straats burger Zimmermann, die twee jaar gele den de ronde van de toekomst op zijn naam had gezet. Die Zimmermann is ook een protégé van Jacques Anquetil, dus wel een jon gen die van het fietsen enig verstand heeft. Maar tegen de nu naar de overwin ning koersende Gerben Karstens kon hij niet veel uitrichten. Aan zijn voorsprong werd wel iets afgeknabbeld, maar 5 km vlak voor de poorten van het historische Versailles had de nu voluit rijdende Kar stens al weer 1 min. en 20 sec. bij elkaar gegaard. Hij bleef hard doorjagen, tot vlak voor de streep. Daar gooide hij de armen omhoog, na eerst nog argwanend te hebben omgekeken. Je kunt immers nooit weten. Gerben Karstens, de grote man ln het 21e hoofdstuk van deze Tour de France. Rik van Looy won daarna zonder meer de sprint van het peloton in een ongemeen hardnekkig duel met zijii landgenoot die hem eens in deze Tour in de zesde etappe voor schut had gezet. Reybroeck. En dat was dan het slot van deze dertiende juli, een mooi sluitstuk van het hele ronde-gebeuren voor de Nederlandse vertegenwoordiging. Zo ging Gerben Karstens zege- vierend over de streep. (Van onze speciale verslaggever) „Kijk," zegt de hotelbaas van ons onderdak in Lyon en hij doet de deur open. Het is een krakend oud geval dat hotel in het centrum van de benauwde en sfeer loze stad. Op het plein, dat we vanuit het raam zien, prijkt een ruiterstandbeeld van de zonnekoning. Maar van de onderkant van de paardebuik is een enorme hap brons verdwenen. Daardoor krijgt het geheel iets bizars. Men verwacht elk ogenblik dat de stoer zittende Lodewijk met wapenuitrusting en al door het ros zal zakken. In een zijstraat waar een penetrerende rioollucht de sfeer nog onaan genamer maakt,, lag dan het hotel. Volgens de historie moet Lyon al 2000 jaar geleden door de Romeinen zijn gesticht, het heette toen gewoon Lugdunum. Ook de sleutelstad Leiden heeft aanvankelijk de naam Lugdunum gedragen. Kennelijk moet het hotel ook door de Romeinse veldheer in een leeg ogenblik daar zijn neergezet. De oudheid druipt van de gevel. De gepleisterde muren intern zitten vol barsten, zodat men elk moment bang is dat de zaak in elkaar zal storten De gangen vormen een waar doolhof, zonder gids zou men er stellig in verdwalen. In een onvriendelijk kamertje bij de receptie staat een televisietoestel. „Sstt'* wordt er gesist als wij de deur open duwen. Er klinkt een afgrijselijk gepiep. Op de televisie wordt juist de etappe van de Tour gebracht. In de receptie is geen sterveling. De baas en zijn personeel zitten voor het toestel. Wij worden geholpen als de winnaar op het scherm loopt te zegepralen. Achter de baas, een oeroud brokkelig mannetje, sjorren wij onze bagage de trappen op. De nooldampen blij ven ons hardnekkig volgen. En dan gaat de deur open van onze kamer. Het is een klein hok, muf als de hele stad. Een klein raampje kijkt uit op een goor binnenplaatsje waar een paar magere katten elkaar hongerig achterna zitten. Wij zoeken naar een bed. Er staat geen artikel dat er enige vergelijking mee kan hebben. Maar de oude baas begint aan een paar oude planken te rukken, die uit eindelijk uiteenwijken. Zij zijn verbonden met stangen. Het moet tenslotte een bed betekenen want een langzaam zich uitrekkende prop heeft iets van een matras. Er liggen ook een paar dekens opgevouwen, vastgebonden aan het geval met een touwtje. Dat maakt de baas nog los en hij wijst uitnodigend: „het bed". Wij pasten er moeilijk in, heel moeilijk, 's Nachts werden wij ettelijke malen wakker uit een onrustige slaap omdat wij met ons hoofd tegen de bovenkant bonk ten en met onze benen wisten wij werkelijk geen raad. De nacht was kort. Een geluk bij alle ellende, want de heer Goddet had de meute renners al om zeven uur opgeroepen voor de start en dat was nog kilometers buiten Lyon. Wij voelden ons lichtelijk gekraakt toen wij verder de weg naar Parijs gingen. Maar de zon scheen en het land was mooi. Het rioolaroma hebben wij echter de hele dag in onze neus behouden Er is een Limburgse jongen, die alle etappen van de Tour al herft gevolgd, tegen alle geboden in. Regen en wind deren hem niet. Als hij maar in de een of andere wagen kan kruipen om de rit te volgen. Gisteren volgde hij de etappe in de wagen van Kees Pellenaars, die vlak achter Gerben Karstens reed. Wim had een band om van de me caniciens. Iedereen vraagt zich nu af of deze buitengewone Limburger de Tour op de knieën van Jacques Goddet eindigt Frans Brands is een van de zwijg zaamste, maar daarom niet minder sterke Belgen in de Tour. In iedere etappe liet hij wel een paar keer zijn blonde hoofd zien. Niet voor niets .ein digde hij op de tweede plaats in het bergklassement. Zijn daden bleven niet onopgemerkt en op een gegeven moment werd hij aan de telefoon geroepen, door de pre mier van België. „Mijn felicitaties waarde Brands", werd hem gezegd. „Heel België staat achter je. Jij bent onze vaandeldrager. Ga z( voort". Franske hoorde net het Belgi sche volkslied niet meer. Zo'n grote eer had de Belg nooit ver wacht, maar ineens kreeg hij een helder idee. Ondanks het feit dat hij zich niet veel met politiek kan ophouden, wist hij toch wel, dat er op dit ogenblik een ka binetscrisis heerst in België en dat er helemaal geen premier is momenteel. In de kamer naast die van Brands stond op hetzelfde ogenblik zijn vriend Guido Reybroeck krom van het lachen. Onmid dellijk snapte Franske, die een onder zoek instelde en in de achtervolging ging, nu wie er had gebeld. Als men Brands wil geloven, dan moet degene die gebeld heeft inderdaad een „ministeriële" stem gehad hebben. Waar wacht Reybroeck nu nog op om in de politiek te gaan? Mevrouw Gimondi heeft een ontroeren de brief naar haar grote zoon geschre ven. „Wanneer ik geen brief van jou heb, dan is myn tas erg zwaar", stond er on der andere in. Nu wil het toeval dat de moeder van Felice postbode is in Sedrine, een klein plaatsje onder de rook van Bergamo. (Van onze sportredactie) MADE Leo van Dongen wordt gehuldigd. Dat heeft hij verdiend, zeggen de bestuursle den van zijn supportersclub, die evenals de honderdtien leden met grote belangstelling de presta ties van hun favoriet in de Tour volgden. Donderdagavond al, zal Made de jonge prof laten mer ken dat het bijzondere waarde ring heeft voor de verrichtingen die afgesloten worden met de tijdrit naar Parijs. Om half acht 's avonds rukt drumband Her cules uit. Men gaat Leo van Don gen dan afhalen aan de Stuive- zandse kerk. Via de Nieuwstraat, Marktstraat, Patronaatstraat gaat de tocht naar het ouderlijk huis in de Kloosterstraat, waar zich dan ook het college van b. en w. opgesteld heeft. Harmonie St.- Cecilia brengt kwart over acht een klinkende serenade die ge volgd gaat worden door toespra ken van verschillende mensen. Met de harmonie voorop wordt Leo dan in triomf naar clublo kaal De Drie Linden gevoerd. Tot tien uur is daar voor iedereen gelegenheid tot feliciteren. Het feest wordt ook meegemaakt door Cees Haast, verloofde van Leo's zus Nellie. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiui PIET RENTMEESTER is in St.- Niklaas (België) tweede gewor den in een internationale wieler wedstrijd voor professionals over 150 km. De Belg Lelangue zege vierde in 3 uur 32 minuten. Hij klopte dertien renners in de eind sprint. Peter Pos werd vierde. llllllllllllllllllllllllllllllliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) Alwéér: vooraan! j f J VRSDE5T61N GERBEN KARSTENS de winnende fiets! Gemonteerd met Vredesteiivbanden. Licht lopende Locomotief rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik f - Veertig inwoners van Bergamo, die naar Duitsland geëmigreerd zijn, hebben in aller ijl de trein naar Parijs genomen om hun beroemde landgenoot Gimondi toe te juichen. Tien jaar geleden waren zij voor het laatst buiten Duitsland geweest. Al heeft Felice Gimondi nog niet gewonnen, toch staat heel Italië al op zijn kop. Beloftes aan Felice, geld voor Felice en zo kan men nog wel even door gaan. Aan de kop staat echter een „gepensioneerde" in de vrouwengevangenis van Sul- mona, die haar hele fortuin 8000 lire aan Felice geeft als hij wint. Er valt dus heel wat te „vangen"! Verschillende coureurs hebben nu al te kennen gegeven dat ze het metier uit zullen stappen. Frangois Mahé, Joseph Grouissard, Je£ Planckaert en enkele an deren hebben heel ernstig gezegd dat dit hun laatste (zij het kleine) Tour was. An- dré Darrigade heeft nog niets gezegd. Om men het geloven wil of niet, maar Felice Gimondi heeft een mascottq, waar aan hij veel waarde hecht. Hetis een klein fluwelen beertje, dat de Italiaan niet kwijt wil. Hij heeft het cadeau ge kregen van een trouwe supporter. De ploeg van Louis Rostollan heeft tc( nu toe nog niet zoveel verdiend. Het was daarom niet verwonderlijk dat hij het volgende zei: ,,Ik vraag me af of we aan het einde van de ronde, als we alle boeten betaald hebben nog iets krijgen. Gelukkig hebben we te eten gehad en goed kunnen slapen". Of Cees Lute er ook zo over denkt is op dit ogenblik niet bekend De stand in het geldklassement na de 19e etappe is als volgt: 1 KAS 32.791,30 NF; 2 Solo 32.758 NF; 3 Flandria 31.763,40 NF; 4 Salvarini 28.410,50 NF; 5 Televi- zier 26.143,40 NF; 6 Pelforth 22.132,15 NF; 7 Wiel's 19.774,85 NF; 8 Peugeot 18.790,90 NF; 9 Molteni 18.027,15 NF; 10 Mercier 15.595.05 NF; 11 Ford 12.710.05 NF: 12 Ferrys 10.328,40 NF en 13 5.339,85 NF. HILVERSUM (ANP). Vandaag woensdag 14 juli van 15.30 u. tot 16.40 u. zal de NTS op Nederland 1 de aankomst van de Tour de France in Parjjs recht, streeks uitzenden. EENENTWINTIGSTE ETAPPE 1 Karstens (Ned.-Pellenaars) 6.12.42 (met bon. 6.11.42); 2 Van Looy (Belg- Marien) 6.13.27 (met bon. 6.12.57); 3 Rey broeck (Belg-Driessens): 4 Van den Berghe (Belg-Driessens): 5 Beheyt 'Belg- De Kimpe)6 Janssen (Ned.-De Muer) 7 Wright (G.B.-De Kimpe); 8 De Roo (Ned.-Pellenaars)9 Nijdam (Ned.-Pelle naars)10 Gilbert Desmet I (Belg-De Kimpe); 11 Grain (Fr.-Geminiani)12 Durante (It.-Baldini)13 Sagarduy (Sp.- Langarcia); 14 Schleck (Lux.-De Muer); 15 Bachelot (Fr.-Remy); 16 Aerenhouts (Belg-Magne): 17 Le Her (Fr.-Remy); 18 Verhaegen (Belg-De Kimpe); 19 Wouters (Ned.-Pellenaars)20 Bodin (Fr.-Magne); 21 Van Schil (Belg-Magne); 22 Gainche (Fr.-Magne); 23 Genet (Fr.-Magne); 24 Brands (Belg-Driessens); 25 Swaerts (Belg-Magne): 51 Van Dongen; 72 Ha- rings; 79 De Haan; 87 Maliepaard, (a<i*u Ned.-Pellenaars); 94 Lute (Ned.-Louviot) allen in dezelfde tijd als Van Looy 6.13.27. De Belg Armand Desmet is niet ge start. Gemiddelde van de etappe: 36.302 km per uur. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Gimondi (It.-Pezzi) 115.51.29: 2 Pou lidor (Fr.-Magne) 115.52.41 op 1.12; 3 Motta (It.-Baldini) 116.00.07 op 8.36; 4 Lebaube (Fr.-Geminiani) 116.01.28 op 9.59; 5 Perez Frances (Sp.-Pla Sanchis) 116.01.55 op 10.26; 6 Anglade (Fr.-De Muer) 116.02.08 op 10.39; 7 De Rosso (It.- Baldini) 116.03.38 op 12.09: 8 Kunde (Dld.- De Kimpe) 116.06.29 op 15.00; 9 Janssens (Ned.-De Muer 116.06.30 op 15.01; 10 Brands (Belg-Driessens 116.06.51 op 15.22; 11 Gabica (Sp.-Langarcia) 116.08.58 op 16.46; 12 Pingeon (Fr.-Plaud) 116.09.25 op 17.56;* 13 Fontona (It.-Baldini) 116.13.08 op 21.39; 14 Uriona (Sp.-Langarcia) 116.13.23 op 21.54; 15 Duez (Fr.-Plaud) 116.13.52 op 22.23; 16 Zimmermann (Fr.- Plaud) 116.14.20 op 23.51; 17 Gilbert Desmet I (Belg-De Kimpe) 116.16.50 op 25.21; 18 Foucher (Fr.-De Muer) 116.r7.08 op 25.39; 19 Pambianco (It.-Pezzi) 116.20.50 7 L op 29.21; 20 Rostollan (Fr.-Geminiani) 116.21.47 op 30.18; 21 Jimenez (Sp.-Lan garcia) 116.22.43 op 31.14; 22 Soler (Sp.- Plaud) 116.22.52 op 31.23: 23 Boucquet (Belg-Driessens) 116.24.42 op 33.13; 24 Wright (G.B.-De Kimpe) 116.26.47 op 35.18; 25 Manzaneque (Sp.-Pla Sanchis) 116.28.03 op 36.34: 29 Wouters 116.30.48; 32 Harings 116.34.14; 51 Nijdam 116.50.44; 52 Maliepaard 116.51.13; 54 De Roo 116.52.43; 60 Ivarslens 117.00.03. (allen Ned.-Pellenaars); 62 Lute (Ned.-Geminia- ni) 117.02.18; 77 De Haan 117.23.00; 88 Van Dongen 117.33.46 (beiden Ned.-Pelle- naars). PI.OEGENKLASSEMENT 1 Pellenaars (Karstens, De Roo en N(j- dam) 18.39.36; 2 De Kimpe; 3 Driessens; 4 De Muer; 5 Magne, allen 18.40.21. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Langarcia 347.49.39 2 De Muer 348.05.36; 3 Albani-Baldini 348.07.10; 4 Plaud 348.08.31; 5 De Kimpe 348.21,57; 9 Pellenaars 348.41.10. PUNTENKLASSEMENT 1 Janssen (Ned.-üe Muer) 144 pnt.; 2 Reybroeck (Belg-Driessens) 130 pnt; 3 Gimondi (It.-Pezzi) 114 pnt.; 4 Van Looy (Belg-Marien) 109 pnt.; 5 Wright (G.B- De Kimpe) 98 pnt.: 10 De Roo (Ned.-Pel lenaars) 79 pnt.; 11 Karstens (Ned.-Pelle naars) 78 pnt. In de eenentwintigste etappe was de Cote de Dourdan opgenomen, die telde (4e categorie) voor de grote bergprijs. De Belg Van den Berghe, die als eerste over de top ging, kreeg 3 punten, de Fransman Poulidor kreeg 2 punten en de Italiaan Gimondi 1 punt. EINDSTAND BERGPRIJS 1 Jimenez (Sp.-Langarcia) 133 pnt.; 2 Brands (Belg-Driessens) 74 pnt.; 3 Galera (Sp.-Langarcia) 68 pnt.: 4 Gimondi (It.- Pezzi) 56 pnt.; 5 Poulidor (Fr.-Magne) 50 pnt. Etappewinnaar Gerben Karstens werd uitgeroepen tot de meest strijdlustige ren ner van deze rit.

de Stem | 1965 | | pagina 9