Prins Bernhard bezichtigt aanleg van aardgasleiding Belgen het sterkst in laaWaD Pe te» kampioensfinale bollen Zaamslag campioen Verwaterd programma door regen B.B. Z.-Vlaanderen wil blokgroepen activeren Inpakken en weg wezen erkeersmaatregelen in Vlissingse binnenstad Aanbesteding deltadijk w.-Zeeuwsch-Vlaanderen BEZOEKEN AAN OSSENDRECHTSE SCHORREN SAEFTINGEEN GRAAUW' Tourrenners in „Acht van Drtveilingen omaten pdracht voor De Schelde" H<)<)(, WATER Vandaag Verwarring Magere oogst aan ingeleverde stiletto's enz. iSchutterskoning van 84 jaar [te Sint-Jansteen Eenvoudige receptie Rode Kruis Zuid-Beveland West V.V.V. Sluis had een goed jaar Benoemingen bij waterschappen goedgekeurd Zeeuwsch- Vlaamse clubs bolden best Piet Oornen 2c in Zandvliet Te Terneuzen Vier gewonden loen bestelauto slipte Benelux-ruzi'e Voorlichting voor belanghebbenden ovei ontwerp streekplan Morgi en Werkzaamheden tussen Breskens en Nummer Een DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 JULI 1965 onze correspondent) Bij de fruitveiling in Ka- nge begint de aanvoer van op gang te komen. Het gaat ïblik nog niet om grote hoe- maar in de komende weken het geval zijn, want de to en veel geteeld als nateelt na t en de hoofdaanvoer hiervan in augustus en september. m reiken dat er steeds een vol- i aanbod is wanneer er wordt jft de direktie van de veiling Biezelinge besloten de torna* oor export voortaan te hou- ïsdag en donderdag. De ver- dan plaats om half twaalf 's Lanvoer moet voor deze tijd den. Exporttomaten worden in eenmalig fust met een net- ran 6 kg per krat. i worden op dit ogenblik duux exportkwaliteiten doen tus- en f 1.50 per kg. Het aanbod r bij de verwachting want ook rodukt is het te donker. ;orps van De Schelde (3e prijs) het werk. 66.29 at, 11 Zierikzee I 65.41 pt., iczee II 58.46 pt., 13 's-Heer A- ke 52.36 pt. en 14 Baarland (ge- Eiceerd). .burg won de De Casembroot- ie beschikbaar is gesteld voor de die als nummer één zijn geëm- iens de voorwedstrijden in de ,gen De bevelvoerdersprijs werd door de heer J. Wisse, Wol- Ijk. rpsen moesten een brand in een ■huur blussen. Er moesten twee en gered en verzorgd worden. De Mathijssen, provinciaal wedstrijd- zei tijdens de prijsuitreiking dat het blussen toch nog veel fouten zemaakt. Ook de inzet had z.i. 'kund. Het reddingswerk is vrij 'eweest. De technische uitvoering 'r het algemeen goed. Durgemeester J. Visscher heeft tu- middagpauze de noodzaak tot re- samenwerking ter sprake ge- Hij signaleerde een zekere ver- ng van materieel en krachten, et z.i. naar een efficiëntere orga- toe. Dit kan volgens hem gebeu- der het instituut van de vrijwilli- udweer geweld aan te doen De (athiissen was het hiermee eens. at er maar om dat er een loyale /erking tussen de verschillende 1 blijft bestaan. leer Mathijssen zei dat men in En en België al veel verder is met de ile organisatie van de brandweer, jrandweren bestaan nog voor 80 II t uit vrijwilligers. jSINGEN Dezer dagen ontving I Kon. Mij. De Schelde te Vlis- van de N V. Comprimo Amster- amons en voor rekening van V. Albatros Superfosfaatfabneken, iracht voor een ketelinstallatie te m aan de Botlek, met aardgas gestookte ketel heeft pactteit van 70 ton stoom per uur |i druk van 43 kg per cm2 en een temperatuur van 425 graden Cel- De installatie dient in september '6o |rijf te zijn. De order voor N.K. Kon ie Schelde ressorteert onder de afd. legroep Stoomketelinstallaties. ;en, woensdag 14 juli Hansweerf i 15 44 uur, Terneuzcn 2.52 en 15.1 lissingen 2.21 en 14.37 uur. Wemel- 4.18 en 16.41 uur. ELBURG 20 uur Gisteren, vandaag, m°r' 18 j. 1NGEN imbra 20 uur Goldfinger, 18 J. d 20 uur Goldfinger, 18 j. [EUZEN j or 20 uur Tarzan en de luipaaru ngin, a.l. BURG ;1 20 uur Sergeants 3, 14 j. ENBURG tode Leeuw 14 uur Verkoping HULST, OSSENDRECHT Prins Bernhard heeft gistermorgen poolshoogte genomen van de stand van zaken bij de aanleg van de iardgasleiding door de Westerschelde en over land aan deze en gene jde van de rivier. Het programma voor het officieuse werkbe- >ek van de prins moest, vanwege het slechte weer, drastisch worden gekort. Prins Bernhard hield zich geruime tijd op de in de schorren bij issendrecht en het Land van Saeftinge, waarin de voorbereidingen 'oor de aanleg van de leiding door het water getroffen worden. De lezichtiging van de aanleg van de leiding voor Zeeuws-Vlaanderen .aar Sluiskil bleef beperkt tot een bezoekje van enkele minuten aan werkterrein van Entrepos en de N.B.M. de aannemingsbedrij- n, die het karwei uitvoeren tussen Hulst en Zandberg onder de gemeente Graauw. De prins vertrok daarna per helikopter, nage wuifd door een betrekkelijk grote schare belangstellenden, die de regen hadden getrotseerd. Op het werkterrein in de schorren van Ossendrecht nabij Zandvliet werd de prins van de nodige informaties voor zien door de hoofddirecteur van de Ne derlandse Gasunie, de heer J. van Dam- Van Isselt, de technisch directeur, de heer A. Kloosterman en ir. J. Lievense van het gelijknamige ingenieursbureau. Die maakten daarna de oversteek over de Westerschelde met helikopters mee, om prins Bernhard ook van uitleg te dienen tijdens zijn bezoek aan het werk terrein in het Land van Saeftinge. Daar was waarnemend burgemeester P.V.M. Vercau teren van Clinge ter begroeting aanwezig. Inmiddels was al besloten, de bezich tiging van de aanleg van de leiding op grondgebied van de gemeente Axel, waai de prins o.m. de „lastrein" aan het werk zou zien, geen doorgang te doen vinden; de regen maakte het lassen onmogelijk. In plaats daarvan zou de prins de vor deringen van de aanleg nabij Rust Wat onder de gemeente Hontenisse in ogen schouw nemen. Toen dat bekend werd togen burge meester M.K. van Dijke en wethouder M.L.M. Ysebaert van Axel, de rijkspo litie, directeur P. Comby van Entre- pose en de heer Van Nicuwenhuyzen van de directie van de NBM en de taxi's, die de prins en zijn „gevolg" zouden ver voeren, ijlings naar het vliegveldje van de fa. Heijens tussen Hulst en Zandberg. Daar heerstte enige verwarring, toen de prins nogal lang op zich liet wachten. De aankomst van twee helikopters leek het lange wachten in de regen te zullen beëindigen. Prins Bernhard was echter niet mee komen vliegen. „Hij komt per auto", liet de bemanning van een van de hefschroefvliegtuigen weten. Tenslotte arriveerden enkele auto's van de Röntgen Technische Dienst n.v. Uit een daarvan stapte de prins, die werd begroet door een haastig toegeschoten burgemeester F. de Nijs van Graauw. Terwijl de natgeregende belangstellen den zich verdrongen, om een glimp van prins Bernhard op te vangen, gaven de heren Comby en Van Nieuwenhuyzen een korte uiteenzetting over het „hoe" van de aanleg van de leiding, waarvan het tracé juist langs het vliegveld loopt. Morgen laatste dag (Van onze verslaggever) BREDA. Er resten nog twee dagen om de wapens, die volgens de nieuwe wapenwet verboden zijn tegen vergoeding in te leveren. De wapens, die de politie ontvangen heeft, worden geïnventariseerd en naar de Intendance van de Rijks politie in Apeldoorn gestuurd. Daar zullen zij, volgens de richtlijnen van het ministerie van Justitie ver nietigd worden, tenzij het ministe rie anders beslist. Tot dusver zijn ingeleverd: Breda; 41 stiletto's, 4 valmessen. 11 boksbeugels en 20 ploertendo- ders. Etten: 2 ploertendoders, 3 val messen en 2 boksbeugels. Rucphen: 3 stuks. Zundert: nog geen 10 stuks. Breskens: 1 stiletto, öostburg: 1 boksbeugel en onge veer 15 valmessen. Goes: 1 stiletto, 2 valmessen, 4 boksbeugels en 6 ploertendoders. Middelburg: bijna 20 stiletto's en enkele valmessen, boksbeugels en ploertendoders. Vlissingen: 17 stiletto's. 1 boks beugel, 4 ploertendoders en 2 val messen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is bij zonder weinig ingeleverd. Oosterhout: 30 handwapens, waarvan het grootste deel stiletto's en 12 onderdelen van stiletto's. Baarle-Nassau: bijna niets. Made: hoogstens 4 of 5 stiletto's. Raamsdonk en Raamsdonksveer: enkele stiletto's, valmessen en boksbeugels. Dongen: ongeveer zes mensen kwamen hun wapen inleveren. Gilze-Rijen: 3 stiletto's. I Roosendaal: 7 stiletto's, 5 ploer tendoders. 2 boksbeugels, 1 valmes. I Terheijden: 3 stiletto s. I Hoge- en Lage Zwaluwe: niets. Geertruidenberg: niets. Waalwijk: verscheidene stiletto's boksbeugels en valmessen. j Drunen en Vlijmen: slechts en kele wapens. Sprang-Capelle. Kaatsheuvel en Héusden: helemaal niets. I De „buit" valt in Bergen op Zoom en omgeving flink tegen. In Bergen op Zoom zelf werden slechts 6 stiletto's, twee boksbeugels en I een gaspistool ingeleverd. In de zuidwest-hoek was de opbrengst nog minder en ook ten noorden van Bergen op Zoom werden I slechts zeer minimale aantallen wapens ingeleverd. Over het geheel genomen is de oogst erg mager. Hoewel de politic ervan overtuigd is, dat er veel meer wapens onder de mensen zit ten, gelooft zij niet, dat het aanta) inleveringen groter zal worden. Daar komt nog bij, dat de wa pens meestal door oudere mensen ingeleverd worden. De jeugd, dip waarschijnlijk een groter aantal van deze wapens in bezit heeft Ikomt zelden. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN - De schutters. Id hatrS-'~JSv'; hiel? op de staande Bii hot ni«ar.!J'!je komngschieting Lj) negentiende schot wist het feudste lid van de sociëteit de heer ,van Heistand, de koningsvoge] neer te halen. Deze prestatie is des te mooier als men weet dat de heer Van ^Helstand volgende week 20 iuli 85 [?r zal worden en dit jaar ook reeds \jn diamanten bruiloft vierde (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bestuur van de Rode Kruisafdeling Zuid-Beveland-West heeft maandagavond bij gelegenheid van het vijftigjarig beslaan van de afdeling gere cipieerd in het Medisch Centrum te Goes. Het was een zeer eenvoudige receptie, omdat het bestuur is uitgegaan van het standpunt dat Rode Kruis geld niet aan uitgebreide recepties kan worden uitgege- geven. Namens het kringbestuur gaf de heer A. Constandse uit Middelburg van zijn belangstelling blijk. Voorts mocht het be stuur gelukwensen in ontvangst nemen van de Rode Kruisverenigingen Terneu- zen, Kapelle, de onderafdeling Wolp- haartsdijk, de EHBO te Goes, de stich ting Medisch Centrum en van zijn eigen kolonneleden. Het bestuur was, naar voorzitter C. van Lie,re ons meedeelde, teleurgesteld over het uitblijven van een felicitatie van de gemeente. SLUIS Dezer dagen verscheen het jaarverslag van de plaatselijke VVV over 1964. Dit jaar was voor Sluis uit toeris tisch oogpunt een goed jaar, waarin ver schillende evenementen gehouden konden worden, zoals de reünie van oud-leerlin gen van het Sint Josephpensionaat; het bezoek van de garde grenadiers; de ver lichting van daartoe geëigende projecten de vele carillonconcerten. Door het ontbreken van een goed geor ganiseerde middenstandsorganisatie moest de VVV verschillende taken behartigen, die in feite niet op haar terrein liggen. Het ledental steeg van 114 tot 122. Het overgrote deel van de plaatselijke middenstand heeft zich wel aangesloten maar het valt te betreuren dat er nog steeds een gedeelte is dat zich afzijdig houdt. Hoofdzakelijk het dagtoerisme brengt op topdagen een enorme drukte. Daarnaast is er toch een groot gebrek aan logiesruimte en het zou dan pok mense lijk zijn dat meer particulieren kamers beschikbaar stelden. Voor de financiering van de evenementen werd naast de ge wone contributie een extra bijdrage ge vraagd. De gewone rekening vertoont een nadelig slot van f 95.65 en de buitenge wone rekening een batig slot van f 1463.09 Dit jaarverslag zal een punt van bespre king uitmaken op de jaarvergadering die vanavond dinsdag 13 juli in café Lam- mmsvliet gehouden wordt. Het bestuur stelt voor om de bestaande contributie te verdubbelen en te brengen op f 20 per jaar. De gewone uitgaven konden alleen maar worden gedekt door te putten uit de buitengewone rekening. De bestuurs leden J. p A. van Catz en M. A. F D' Hoore stelden zich niet meer herkiesbaar. ïhSirrfSkles^.aaï. Zijn de aftredende be- guui sleden P. F. van Hootegem, G. P Buskens en A. P. J, de Bruijn Prins Bernhard op de weg van Hulst naar Zandberg op de plaats, waar de aardgasleiding de weg zal kruisen. Hij bleef er maar enkele minutenRechts van hem burge meester F. de Nijs van Graauw. De prins zag ook af van zijn bezoek aan Rust Wat. Hij klom even later in een van de helikopters. Taxi's en motorpo litie konden daarna inrukken, zonder zich „verdienstelijk" te hebben gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) HULST G.S. hebben hun goedkeuring gehecht aan de benoemingen van de heer Ch. Ysebaert, gemeentesecretaris van Clinge, tot griffier van het Watersechap Hulster Ambacht en J. W. Kusee, ge meentesecretaris van Zaamslag, tot grif fier van het Waterschap Axeler Ambacht door de respectieve algemene vergadering van de waterschappen. G.S. hebben ook geen bezwaren tegen de benoeming van de heren K. Brand, mo menteel nog werkzaam bij een bedrijf in het Belgische Hasselt, tot hoofd van de technische dienst en E. de Theije uit Hulst, gemeente-ontvanger van Vogel waarde, tot ontvanger-chef de bureau van het Hulster Ambacht en die van de hee; G. van der Waa uit Zaamslag, waterbouw kundig ambtenaar bij de Waterkering Serlippens, tot hoofd van de technische dienst van het Axeler Ambacht. De wa terschapsfunctionarissen zullen waar schijnlijk op 1 september as., in dienst treden, met uitzondering van de heer Van der Waa. die wellicht reeds op 15 juli ge heel ten dienste van het Axeler Am bacht zal staan. Zoals bekend hebben G.S. zich niet kun nen verenigen met de benoeming van de heer A. T. Adam uit Westdorpe tot grif fier ontvanger van het Waterschap Ver enigde Braakmanpolders. Die plaats is nog vacant, evenals die van de ontvanger bij het Axeler Ambacht. (Van een onzer verslaggevers) ERTVELDE/RIEME Op de drie prachtige banen van de boldermaatschap pij „Eerlijk durt het langst" zijn de fina lepartijen gesupeeld van het tweede clb kampioenschap bollen met de krulbil tus. sen Belgisch-Vlaamse en Zeeuwsch- Vlaamse teams. Hoewel de zuiderburen zich oppermachtig toonden en met de ereprijzen gingen strijken, had de strijd geen eenzijdig karakter. Het tegenspel van de Zeeuwsch-Vlamingen zorgde voor een spannende eindstrijd. De Nederland se kampioensploeg uit Zandstraat en een team uit Sas van Gent werden pas in de laatste ronde uitgeschakeld. Aan Zeeuwsch-Vlaamse zijde gingen de prijzen naar: 1 O. de Caluwé - R. War rens - P. Francke Zandstraat; 2 L. Si- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Bescherming Be volking Zeeuwsch-Vlaanderen zal bin nenkort een rapport laten samenstellen over de activiteiten van de blokgroepen, die voor intensivering vatbaar zijn. Dat is meegedeeld tijdens de gistermorgen in het stadhuis te Terneuzen onder lei ding van voorzitter burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen gehouden ver gadering van de kringraad. Tevens zal een rapport worden opgemaakt over de verhouding tussen het werk van de B.B. en dat van de Stichting Landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. De laatste mededeling gold als ant woord op een opmerking van burge meester mr. J.I.M. Reuser van Sint Jan steen. Die bleek er teleurgesteld over, dat er nog weinig terecht is gekomen van uitvoering van het besluit van de kringraad, mensen te doen opleiden voor het voeren van enige prppaganda voor het werk van de B.B. in de geledingen van de vrouwenorganisaties. Hij kreeg als antwoord dat men later tot de con clusie is gekomen, dat men met dit werk de vrouwelijke vrijwilligers in de wielen zou rijden. Burgemeester Reuser signa- Een beeld van de strijd om de clubtitel bollen met de krulbol. Op de foto is de Oostburgse ploeg in actie. moen.s G. Schatteman - R. Cardon Sas van Gent; 3 Th. de Caluwé - H. Haers M. de Meijer Sas van Gent; 4 P. Raert - J. Baert - J. Meuleman Sas van Gent; 5 M. Lammens J. Vernest A. van Hurck Zandstraat; 6 C. van Rie - O. Rodts - S. de Geeter Eede; 7 J. Rieteco - J. Schel- strate N.'de Gazelle Oostburg; 8 C. de Croock - C. Pij ff er oen - G. de Croock Eede; 9 P. Laridaen H. Pij ff er oen - P. Hageman Eede; 10 A.'Coone V. Nelen - F. Pieters Sas van Gent. Het grote aantal bekers, medailles en geldprijzen werd uitgereikt door burge meester J. van Steenbergen van Ertvelde, in het bijzijn van burgemeester J. van Leeuwen van Oostburg. De wedstrijden, die werden geleid door de heer P. Holle bosch, kregen een muzikale omlijsting van de „Harmonie" Oostburg. leerde ook een vermindering met f 1000 van een rijksbijdrage in de begroting voor 1966. H.B.B. J. Catsman repliceerde, dat het hier een bijdrage geldt waarvan de grootte van jaar tot jaar wordt vastge steld voor de opleiding van verschillen de mensen, in het komende jaar zullen minder mensen worden opgeleid. De be groting werd overigens overeenkomstig het concept vastgesteld. De kringraad besloot tijdens deze on geveer een kwartier durende vergade ring tot verhoging van het verzekerde bedrag van f 10.000 tot f 25.000 bij de Frauderisico-Onderlinge van Gemeen ten en tot het doen van een uitkering ineens aan het personeel, stelde enkele wijzigingen van de bezoldigingsschalen en wijzigingen van de begrotingen 1964 hebben tegen overdracht van de inven- en 1965 vast en bleek geen bezwaren te taris van de oude commandobunker hebben tegen overdracht van de inven- (voor f 1,-) aan de gemeente Oostburg. Ten aanzien van het laatste voorstel sprak burgemeester A.P. Kostense van Biervliet de hoop uit, dat ,,de streek" in oorlogstijden nog gebruik van de oude bunker zal kunnen maken. Dat zal naar het oordeel van de voorzitter van de kringraad, het geval zijn. VLISSINGEN We zitten ermee met het slechte weer. Liever ge zegd nog, we zitten er in; in de stromende regen, die bij bakken uit de hemel valt en waar maar geen eind aan schijnt te komen. Alle Zeeuwse dorpen en steden vertonen hetzelfde trieste beeld. Nog troostelozer zijn de stampvol le Zeeuwse campings. De cam pingbazen doen al het mogelijke om het de gasten naar de zin te maken en hen een beetje op te beurenOp de ruit van de tvinkel plakken ze hoopvolle berichten: de barometer klimt, houdt moed. Dat doen ze dan ook maar, de kleumende str andgang er s, hoewel er tussen zitten die de moed op geven en hun boeltje pakken. Ze gaan naar huis, ivaar het waar schijnlijk toch ook regent. (Van onze sportredactie) ZANDVLIET De Bredase coureur Piet Oomen heeft gisteren in Zandvliet een verdienstelijke tweede plaats be haald. Oomen had zich reeds vlak na het vertrek uit het Belgische plaatsje met twee Belgen gedistantieerd van het pe loton. Dc gehele wedstrijd handhaafde dit drietal deze voorsprong. In de sprint moest Piet Oomen echter een van de Bel gen (twee ploegmakkers) voor laten gaan. Overigens moest Oomen niet zoais wij maandag berichtten in de ronde va.n Schoondijke het kopgroepje loslaten om dat hij geen macht meer had, maar om dat twee lekke banden het hem verhin derden de koplopers te velgen. (Van onze correspondent) pen van de verdrietige aspecten van de huidige EEG-crisis is de ruzie die tussen de Benelux-landen is ont staan. Nederland (minister Luns) neemt het België (minister Spaak) kwalijk, dat deze geweigerd heeft zich aan te sluiten bij het anti-De Gaulle- front. België (minister Spaak) is van oordeel dat Nederland (minister Luns) een enorme bok heeft geschoten door vanuit een juridisch zwakke stelling een conflict te forceren, dat zeer ern stige gevolgen kan hebben, zowel voor de EEG als voor de Atlantische samen werking. In Nederland is de soepele houding van minister Spaak tegenover generaal De Gaulle uitgelegd als een gebrek aan democratische ruggegraat, als een aanwijzing ook, dat de heer Spaak vóór alles een hoofdrol wil spelen op het Europese toneel. Spaak is een oppor tunist, zegt men in Den Haag. De de mocratie in Europa staat op het spel en hij is bereid hiermee te marchan deren. Het gaat helemaal niet om prin cipiële zaken, antwoordt echter Brus sel, we verschillen alleen van mening over de te volgen tactiek. Als er van een span van zes paarden één onwillig is moet men de vijf anderen niet opja gen want dan loopt de boel in het honderd. En het span is opgejaagd, stelt men in Brussel. Het verdrag van Ro me verplicht Frankrijk helemaal niet nu reeds het complex van voorwaar den te aanvaarden, dat de EEG-com- missie heeft voorgesteld. De Belgen zijn voorts van oordeel, dat minister Luns een grote fout heeft gemaakt door zijn onderhandelings tactiek door de Tweede Kamer te la ten bepalen. Zoiets zou Spaak nooit hebben gedaan, zegt Brussel met eetn zeker air van zelfvoldaanheid. Brussel is intussen nogal opgewon den geraakt over de Nederlandse ver wijten. Spaak wordt verkeerd begre pen, klaagt men. De Belgische verbol genheid is nu geventileerd via „Bel gische kringen in Den Haag", een bron waar niemand lang naar zal moeten raden. Merkwaardig is deze procedure wel, maar daarom nog niet verwerpelijk. Buurlanden die zo lang met elkaar samenwerken als België en Nederland moeten over en weer van elkaar kun nen accepteren, dat eens van de nor male weg wordt afgeweken. Is de Belgische verontwaardiging echter gerechtvaardigd? Ja en neen. Mr. Luns heeft zijn Belgische (demis sionaire) ambtgenoot in een bijzonder moeilijke positie gedrukt door in feite te verlangen, dat de Beneluxtactiek in de EEG bepaald zou worden door een uitspraak van de Tweede Kamer. De tactiek had niet daar beslist moe ten worden. Waarom is, als men de parlementen had willen horen, de in terparlementaire Beneluxraad niet in geschakeld? Onjuist lijkt ons evenwel het Bel gische verweer, dat Nederland de zaak ten onrechte op de spits zou hebben gedreven. Deze benadering is ons te juridisch. In politieke kwesties, in ca- su de democratisering van Europa, spelen meer factoren een rol dan al leen verdragsteksten. Nederland kon niet anders handelen omdat het zich anders een vazal van Frankrijk ge voeld zou hebben. Het zou intussen niet verstandig zijn deze Beneluxruzie al te tragisch op te nomen. Een ruzie van tijd tot tijd komt een huwelijk ten goede. Waarom dan niet een politieke samen werking? TERNEUZEN Vier mensen zijn sis teravond om kwart over zes op de Scliool- weg' te Terneuzen meer en minder ern stig gewond bij een verkeersongeval. Een bestelauto van de fa. J. uit Terneu zen, bestuurd door de ongeveer dertigja rige chauffeur P. W. met als bijrijder de negentienjarige H. M. reed vanaf de Axelsebrug in de richting van de Grenu- laan. In de bocht nabii de Z.V.T.M.-garage is de auto waarschijnlijk geslipt en op het trottoir terecht gekomen. Daar schep te zij de 65-jarige mevrouw de weduwe Gazan-de Reus en haar vijfjarig klein zoontje Martin Gazan. Beiden werden een tiental meter door de auto meegesleurd en liepen ernstige verwondingen op. De auto kwam tegen een muurtje terecht en daarna weer terug op de rijweg. Daar werd zij gegrepen door een bus van de Z.V.T.M. die in de richting van de Axel- sebru greed. De gevolgen van deze aan rijding waren eveneens zeer ernstig. De chauffeur P. W. liep zware inwendige verwondingen en een shock op. De bijrij der H. een schedelbasisfractuuv en inwen dige kneuzingen. Dokte,- Jiskoot die de eerste hulp verleende liet de vier slacht offers naar het ziekenhuis brengen. De materiele schade is zeer groot. Te Clinge! CLINGE De heer A. van Vliet uit Tilburg zal vrijdagavond a.s. in zaal De Vilder een uiteenzetting geven over het ontwerp streekplan ter bescherming van de waterwingebieden in de gemeenten Clinge en Sint-Jansteen. Hij is daartoe uitgenodigd door de Clingse afdeling van de NCB. De verhandeling is bedoeld voor allen, die bij het streekplan betrok ken zullen worden, doch ook anderen dan de belanghebbenden zijn welkom. YARMOUTH ((U.P.I.) Gistermor gen is een vliegtuig opgestegen om te zoeken naar een kajuitmotorboot die, onderweg van Yarmouth naar Amster dam. al meer dan een etmaal wordt vermist. De motorboot de „Zingara- mia", heeft vier personen aan boord, onder wie de eigenaar, Reginald Dunk, uit Bridlington. ELBURG 20 uur Gisteren, vandaag, 18 j. RINGEN mbra 20 uur Goldfinger, 1» J- toor- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Met ingang van 15 juli zal in de Walstr Winkelstraat in Vlissingen, een volledig eenrichtingsverkeer wordening^erd" iTot nu toe gold dit eenrichtingsverkeer alleen voor motorvoertuigen Ook d Istraten die op de Walstraat uitkomen zullen in de toekomst zoveel mosrclnkUn richtingsverkeer krijgen. S J een" wil de politie voor de Walstraat en de Lange Zelko Ke ver?irh°.ne I"stel}en teneinde het parkeerprobleem in deze drukke straten VaMraat vei-k^"8,10^ °verw?eSï de politie om op het kmispu™t Lange Zelke- Tissingen ^jn, aan te bren*en- zoude" d* eerste verkeerslichten in spoedig afkomt, zal gaan tussen de laag ste twee inschrijvers. Nader beraad dient nog te worden gehouden over de omstan digheid, dat zonder de verrekening de combinatie De üudeDe Ruysscher de laagste inschrijver is, maar met de ver rekening de N.V. Van Haaften. De werkzaamheden, die in september kunnen aanvangen en binnen twee en een half jaar beëindigd moeten zyn, be staan o.m. uit het verzwaren van de zee wering en het verhogen van ruim vier tot ruim 9 meter n.a.p. De nieuwe dijk komt te liggen op het huidige weggedeelte Nummer EenBreskens, zodat ook een te belangstelling is maandaemid- nicmvc we? aangelegd dient te worden. 'Het benodigde kleimateriaal, te weten 95.000 m3, wordt verkregen door afgra. ving van binnendijken bjj Cadzand en Nieuw vliet, terwijl voor een bedrag van 150.000 gulden 700.000 m3 zand van de zandbank b(j Hoofdplaat door de Domei nen is afgestaan. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. Onder zeer gro- door het Waterschap Het Vrij van Sluis in hotel De Eenhoorn de aanleg van de deltadijk tussen Breskens en Nummer Een aanbe steed. Het eerste gedeelte van de West-Zeeuwsch-Vlaamse deltawer ken gaat over een afstand van 2100 meter. Door 24 bedrijven werd in geschreven. De hoogste drie waren: Aannemingsbe drijf Oisterwi.ik N.V. 5.300.000 gulden, met verrekening 5.390.000: Fa. Van Gilst en De Weerd, Eist 5.277.000 5.358.000' P. Bolt je en Zonen, Zwolle 5.172.000 5.242.000. De laagste drie waren: J. van Oord N.V., Utrecht 4.116.000 4.176.000; A. van Haaften N.V., Den Haag 3.948.000 3.968.000; Combinatie J. de Oude N.V. en Fa. C. de Ruysscher, Biervliet 3.936.000 4.017.000. De verrekeningen 'betreffen de komen de loonsverhogingen. Uit bevoegde bron vernemen wij dat de gunning, die zeer (Van onze sportredactie) CHAAM De voorbereidingen van het comité „Acht van Chaam" (koers op 28 juli) zijn in volle gang. De eerste con tracten werden nu getekend. Arie den Hartog, Jan Janssen en de complete Te- levizier-ploeg (ook de niet Tour-rijder») komen aan het vertrek. Verder verwach ten de organisators dat dezer dagen de onderhandelingen rond komen met Motta, De Rosso, Reybroek en Brands.

de Stem | 1965 | | pagina 3