(Uitbreiding radio-zendtijd vergt grote inspanning leidster OMYL Fanfare ¥1 22 cent alles !b ka fi met cetafair Donald Duck OOK 28e SNIP EN SNAP HEEFT GROOTSE ALLURE ...uw amicale bolknak Nieuwe problemen in Hilversum Wordt Knokke onze zege? Snelle boten in Hamburgse haven Fatsoen Beklimming Matterhorn via Eurovisie 16 Te kleine bezetting Vliegen? Druk Schouwburg bezoek in Tilburg B*on tt lui ror Vandalisme ^0'°° ,Nieu.ïïs in het kort'2001 De VPR O-voorzitter: Nationale omroep de enige juiste Medewerker aan Perry Mason-serie overleden DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 JULI 1965 :ijn door de eeuwen heen ge. lila. Daarom meenden wij dill de pittige mannelijke ,SAMSON'l Hen worden over zes prijswinJ i. Wij zijn ervan overtuigd da: ag zal weten te waarderen. >egers uit Bergen op Zoom eer ttig is om te vertoeven. Zeker GFA Flexilette kleinbeeldcamera tn worden thans opgesoupeerd nt hoeft geen betoog. In Breda •Arij met begerige blikken even Ifmachine die straks als „Tour" p te typen en gemakkelijk mee de liek Onderwijs DoornbrU poedige indiensttreding school „Zonneweide" iftelijke sollicitaties met ingen, worden gaarne inge- scretariaat der stichting: Breda. (Van onze radio- en tv-redacteur) BUSSUM Nu minister mr. M. Vro- nadat z(jn omroepnota de instem- liing verwierf van een grote meerder- in de Tweede Kamer, heeft beslist, at het derde radio (fm)-net in oktober in gebruik dient te worden genomen, Jfien de omroeporganisaties en vooral de Nederlandse Radio Unie zich voor nieu we problemen geplaatst. De ingebruikstelling van de derde Hil- [versumse radiozender betekent immers een aanzienlijke uitbreiding van zendtijd namelijk met meer dan 100 uur per week tot 354 uren. Van dit totaal zal de Neder landse Radio Unie in feite 84 uren als ge zamenlijk programma voor haar reke ning dienen te nemen. Aangezien de NRU itot nu toe altijd heeft gefungeerd als een overkoepelende organisatie ten behoeve ivan de omroepen en zodoende geen eigen ogrammastaf of -raad tot haar beschik- ng heeft, dient men in de kortst moge- jke tijd in deze lacune te voorzien. [Het valt te verwachten dat minister Vrolijk met het aantrekken van leden ivoor de programmaraad van de NRU (zich niet voor grote moeilijkheden zal zien geplaatst. Anders ligt het voor de ÏRU, welke geroutineerde krachten dient an te trekken om de programmaverzor- ling voor haar rekening te nemen. Naar verluidt komt het NRU-bestuur zer dagen bijeen om zich te beraden, iet alleen over de inhoud van dit geza- (Advertentie) f4.95 EEN ORGANON PRODUKT menlijk NRU-programma. maar ook over de toekomstige programmastaf van de NRU. Het ligt in de bedoeling dat voor lopig de derde fm-zender van 's ochtends zeven uur tot 's avonds zeven uur in de lucht zal zijn. En dan niet om uitsluitend programma's van lichte muziek uit te zenden, zoals wel eens weid gesugge reerd. Integendeel de rubrieken met lichte ontspanningsmuziek zullen eerlijk over de drie zenders, zo mogelijk in drie gelijke blokken worden verdeeld. Aangezien het voor de NRU op deze korte termijn van amper twee maanden onmogelijk is een volledige programma staf van deskundige radiomedewerkers op te bouwen, zullen de vijf omroeporga nisaties voorlopig de helpende hand moe ten bieden, om de 84 uur NRU-zendtijd volgens een vast rouleringspatroon te helpen vullen, op een zodanige wijze, dat er geen duplicering met de uitzendingen op de beide andere radio-netten ontstaat. Dit plaatst vooral de vier grote om roepen als KRO, VARA, NCRV en AVRO die dank zij de uitbreiding van zendtijd, zelf elk ruim vijf uur per week langer in de lucht zijn, voor een gecompliceerde problematiek. Het is namelijk een bekend verschijnsel in Hilversum, dat de pro grammastaven van de omroeporganisaties de laatste jaren over veel te weinig des kundige vaste krachten beschikken. Straks moet men met deze te kleine bezetting niet alleen vijf uur per week langer in de ether zijn, maar bovendien vergt het gezamenlijk NRU-programma van circa 84 uur straks veel van het uit houdingsvermogen van de geroutineerde omroepkernen. Tenslotte bestaat de kans, dat deze omroepen in het najaar bekwame eigen krachten zien wegvloeien naar nieuwe NRU-functies. Dit zou wel eens tot een te zware aderlating kunnen leiden, te meer daar de vele radiomedewerkers al- tijd nog bezwijken voor de aantrekkings kracht van de televisie. Het spreekt daarom vanzelf, dat de verruiming van zendtijd-faciliteiten zeer veel zal vragen van de inventiviteit en het improvisatievermogen van allen die in de radiowereld werkzaam zijn. Als de personeelsuitbreiding niet snel genoeg tot stand komt, zou er wel eens een te zware wissel kunnen worden getrokken op de deskundige krachten van de om roepen en de NRU. (Advertentie) f3.65- f4.95 EEN ORGANON PRODUKT De Tilburgse stadsschouwburg boekte in liet seizoen 1963-1964 414 voorstellingen met een bezoekersaantal van 246.520. Daarmee is een bezettingspercentage be reikt van 76.1 pet. De belangstelling voor de schouwburg is ook in andere cyfers uit te drukken: er werden voor bovenge noemd seizoen 252 abonnementen ver kocht en 2548 couponboekjes met 10.192 coupons. Voor de schoolgaande jeugd werden zeventig voorstellingen gegeven, gevolgd door 39.344 leerlingen. 1295 jongeren te kenden in op een zogenaamd jongeren- abonnement en er werden 980 tien voor acht-pasjes uitgereikt. De bioscoopexploi tatie leverde 32.951 bezoekers op, zij is evenwel om technische redenen volledig stop gezet. In het seizoen '63-'64 traden 29 amateur groepen met 44 voorstellingen op in de stadsschouwburg. In totaal wer den 22 concerten gegeven met een bezoe kersaantal van 11.503. Er vonden vier premières in de Til burgse stadsschouwburg plaats en wel De opvolger (Ensemble), De markiezin van Arcis, eveneens Ensemble. Ensemble bracht ook de continentale première van Poker en even nadien de eerste opvoe ring van De Klaploper. Er waren elf bui tenlandse voorstellingen. Het festival voor de werkende jeugd werd in het seizoen '63-'64 bezocht door 456 jongeren, het congres Kerk en Kunst mocht zich verheugen in de belangstel ling van 225 groot-seminaristen. Acht voorstellingen, georganiseerd voor de werkers in de bedrijven en fabrieken, werden gefrequenteerd door 6475 bezoe kers. N.K.V- en fabrieksdirecties organi seerden daarnaast nog diverse voorstel lingen. Aan de voorverkoopadressen werden in totaal 5196 toegangsbewijzen verkocht. (Van een onzer verslaggevers) Producer René Sleeswijk heeft voor de 28e maal in zyn carrière een forse greep gedaan in zyn vermaaktrommel en het klinkend en kleurrijk resultaat werd in het Hilversumse theater Gooiland aan een enthousiast premièrepubliek ge offreerd. Onder de titel „Van tijd tot tijd" stort ten dansers en vedettes, clowns, zangers en komieken een vermaakshoorn des overvloeds leeg, die alle vorige Snip- en Snap-revues met vele lengten slaat. In de sompteuze omlijsting van decor ontwer pers Geesink en Bijmoer en kostuumont werper Anthony Holland hebben Slees- wijk en zijn meesterchoreograaf George Carden wederom kans gezien een show te creëren die door zijn fantasievolle pre sentatie van begin tot einde op interna tionaal niveau staat. Rondom de onver woestbare revue-koningen Walden en Muyselaar, die met losse polsen handen vol knappe creaties door de revue strooi en, zijn als vanouds een aantal show- beelden opgebouwd waarin de ex-tiener zangeres Anneke Grönloh in een sterk gezongen tour de chant en in een drei- 9 Het Knokke-festival is deze week favoriet op de Belgische televisie. Ne derland heeft daar zondagavond j.l. geen gek figuur geslagen tegen Duits land en de kans zit erin, dat onze equipe in de finale belandt. Vandaar een uitgelaten stemming onder de deelnemers, die men hier op het strand byeen ziet. Lon van Rees, de ploegleider torst Liesbeth List en Greetje Kauffeld. Hy wordt daarbij geholpen door Suzy Peereboom en Jan Arntz. Conny van den Bergen probeert op haar tenen ook nog een deel van de pyramide te vormen. Dinsdag 13 juli HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen: 12.20 19.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek: 12.03, 12.50, 14.10, 15.20, 17.30, 18.30 en 23.25 uur. Klassieke muziek: 20.00 uur. Ziekenprogramma 16.00 uur. Vrouwen programma 14.00 uur. Hoorspel 21.40 uur. Jeugdprogramma 17.00 en 18.20 uur. HILVERSUM II 298 M Nieuwsberichten en mededelingen: 12.27 13.00. 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek: 12.00. 12.40, 14.45, 17.30, 18.25. 19.30, 20.05 uur. Klassieke muziek: 13.30, 19.05 en 23.00 uur. Sportuitzending: plm. 16.00 en 21.35 uur (Tour de France). Jeugdprogramma: 16.30 uur. BELGIë VLAAMS 324 M Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00 en verder om het uur. Populaire muziek: 12.03, 13.03, 20.00 uur. Klassieke muziek: 23.05 uur. Sportuitzending: vanaf 13.03. 18.28 en 18.45 uur. Woensdag 14 juli HILVERSUM I 402 M Nieuwsberichten en mededelingen: 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek: 7.55, 8.40 in J1,30 uur.. Klassieke muziek: 7.10 en 10.10 uur. Ziekenprogramma: 9.00 uur. Vrouwenprogramma: 9.40 uur. HILVERSUM II 298 M o ^^uwsb^richten en mededelingen: 7.00, o ?2 e-.^ uur p°pulaire muziek: 7.20, 1102 uur. Klassieke muziek: 9.05 en lü.üU uur. Vrouwenprogramma: 9.00 uur. 1 2 3 U 5 fi 7 ft 0 Tegenwoordig is er bij velen hele maal geen respect meer voor een anders eigendom. Want na een bezoek aan de Z.L.M.-tentoonstelling te Axel bleek dat mijn lichtblauwe Simca, die op de Zuid singel geparkeerd stond, even was ge ramd: 't rechtervoorspatbord is licht beschadigd, rechtervoorportier 2 diepe krassen van zo'n halve meter en flinke deuken en butsen, verder is de deur ontzet en kraakt als hij wordt geopend Schadepost zeker 200-300 gulden. De da: der is 'm gesmeerd zonder zich bekend te maken. Ik hoop dat de dader zich alsnog als een man zal gedragen en dat hij zich bekend maakt bij de politie te Axel of bij mij. Met mij kunnen dui zenden autobestuurders getuigen: „Dat hebben ze mij ook al gelapt." Want dit is geen zeldzaamheid. Maar als land bouwers onder elkaar ook al zo over anders eigendom denken, moet ik daar niet hoog meer mee staan. Afijn, ik zal maar afwachten of dit schrijven in „De Stem" succes heeft. PHILIPPINE A. NEIJT Mosselpoel H. II Horizontaal: r. landbouwer rakel. 2. een zekert 3. vervoermiddel. 4. namiddag - paa 5. lidwoord - bijwoord. 6. kledingstuk wortel. 7. vervoermiddel. 8. Engelse herberg. 9. jongensnaam - luchtig ver- blyf. Vertikaal: i- ulapon - omroepvereniging. 2. lol aicht. 3. blijde viering. 4. schoon driemanschap. 5. neon - voegwoord q wapn" zesdeciliterglas. 7. kei - lol. onbegroeid. - vogel verblijf. "Jf133* 9X9 8 -i -jurd - s;ac?0Q dl '2 apo z - uajq '8 'maJl 'I 'uaad - S JL. ,p 5 't®'5 uoou -sjai; 1 HOod - jaoq 'i TeejuozuoH :3ujsso[do Dinsdag 13 juli NEDERLAND I NTS: 18.45 Alleen over de zender Roer- mond I: enkele adviezen over de ont vangstmogelijkheid op kanaal 31. 19 00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de beer. Journaal voor gehoorgestoorden: 19.30 Walter and Connie. 19.45 Eva's herinne- 5?™? lTVer de emancipatie van de vrouw. 20.00 Journaal. AVRO: 20 20 Te- levizier. 20.40 Theater Domino. 21.35 Je zult me nooit terugzien, speelfilm. NTS' J ournaal. NEDERLAND II legpuzzel, natuurfilm uit de Engelse TV- filmreeks: Survival. KRO: 20.25 700 ja- Sia ?nSeli:tave. over Ant°hius van Padua. 20.55 Solistenconeerl. 21.30 Onze "V skm8ton. 21.30 Internationaal songfestival Knokke. RKK: 22.10 Frank rijk Missieland?: 1. Vernieuwing van de 22 40 Einde" Geloof, documentaire. BELGIë VLAAMS 16.00-16.45 Eurovisie. Tour de France vï'3<htEnwmrf xr 19,45 De troubadours klucht. 20.00 Nieuws. 20.30 Eurovisie. Filmverslag Tour de France. 20.40 De Schelmen, TV-feuillefon. 21.30 Vile Eu ropese Beker voor Zangvoordracht te Knokke. 22.45 Nieuws. BELGIë FRANS 16.00-16 45 Eurovisie. Reportage Tour de France. 19.00 Berichten. 1903 Interna tionaal agrarisch nieuws. 19.33 Les cadets de la forêt, film. 20.00 Journaal. 20.30 Eu rovisie. 20.40 A chacun son la, geva rieerd programma. 21.40 L'enolos, film 23.25 Journaal en filmverslag Tour de Franco gende vertolking van 007 de grote ont dekking blijkt te zijn. Daarnaast bewij zen de drie Shepherds met hun razend muzikaal samenspel ten overvloede dat zij een formidabele aanwinst voor de Ne derlandse kleinkunst zijn. De Wama's 25 jaar hoog aan de top van het vader landse amusement doen in deze nieu we revue een greep uit hun ijzersterk oud repertoire en dwalen daarnaast door de sketches wat een welkome verster king blijkt te zijn. De teksten zijn overigens deze keei weer niet de sterkste troef die Sleeswijk uitspeelt, maar het vakmanschap van Walden, Muyselaar en hun secondanten vergulden vaak de magere pointes moei teloos. Aan het einde van de revue re vancheren zij zich trouwens met een grandioze persiflage op de oude ridder spelen. Groots werk, groots gebracht. Ook deze 28e Snip- en Snap-revue is weer een ogen en oren strelend kijkspel waarin de London Starletts hun fraaie in netnylons gehulde beentjes in alle richtingen zetten en West End Debonairs met mannelijk flair het stof uit de to neelvloer stampen. Zij worden bekwaam terzijde gestaan door de vertrouwde Sleeswijk-cast: leading lady Aase Ras mussen (ditmaal verrassend met enige opmerkelijke komische karakterrollen), Diana Floodgate, Donald Jones (veelzij dige als danser, zanger en komiek) en Louis Cagée, die voor deze show vele teksten heeft geleverd. Met de andere artiesten staan zij borg voor een kostelij ke avond, die terecht het etiket „Uit, goed voor u" kreeg opgeplakt. (Advertentie) (Advertentie) f WILLEM II DEN HAAG In zyn rede, uitgespro ken ter gelegenheid van de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de VPRO, heeft de voorzitter van deze omroepver eniging, dr. J. A. de Koning, verklaard, het te betreuren dat het van het begin af aan door de VPRO ingenomen stand punt om aan het bedrijfs- en zakenleven de hem toekomende eigen plaats in de ether te geven, niet eerder is overgeno men. „Men heeft ons in de hele omroep om dit standpunt aangevallen en men kan wel zeggen verguisd. Tegenwoordig heeft men het aan alle kanten overgenomen. Had men dat eerder gedaan, er zou geen REM en geen Veronica-narigheid zijn geweest. Nu zitten we nog met de brok ken, die onnodig waren". Sprekend over de nota-Cals zei hij, deze tenslotte te hebben gewaardeerd als een mogelijkheid om een stap verder te komen, doch ook omdat een werkelijke wil tot vernieuwing achter dit plain stond. De omroepnota-Vrolijk gaf wat nadere concretisering, doch leed aan dezelfde aarzelingen en ook tweeslachtigheden. Het is een zweven tussen enerzijds het behoud van het verleden, anderzijds een pogen om recht te doen aan heden en toekomst en een NRU en NTS „nieuwe stijl" in het leven te roepen aldus dr. De Koning. Wanneer men echter meent dat de vrij heid der omroeporganisaties volstrekt niets is en het eigen recht op een totaal programma te allen tijde en overal pre valeert, dan is het duidelijk dat van sa menwerking en een gezamenlijk program, dat die naam verdient,geen sprake kan -ijn. Daarom dan ook dat de VPRO met kracht en op ieder front, waar dit aan de orde is, opkomt voor een eigen plaats en een eigen gezicht van het gezamenlijk programma. Opmerkend dat de neiging tot antithe se en zuilvorming overstemd gaat worden door de noodzaak van synthese en ont zuiling. sprak dr. De Koning als zijn vaste overtuiging uit, dat de grondge dachte van een nationale omroep steeds meer juist zal blijken te zijn. SANTA MONICA De Amerikaanse acteur Ray Collins is na een langdurige ziekte op 75-jarige leeftijd overleden in het Sint-Johannesziekenhuis alhier. Collins heeft in de Perry Mason-tele- visieserie de rol vervuld van „detective luitenant" Tragg. Collins heeft samen met Raymond Burr meer dan acht jaar aan deze serie meegewerkt. ZERMATT Zérmatt is vandaag een feestweek begonnen waarmee wordt herdacht dait een eeuw gele den de Matterhorn werd bedwongen. Aan dit „jubileum" hebben wij gis teren uitvoerig aandacht besteed. Hoogtepunt der feestelijkheden, die door bekende alpinisten uit de gehele wereld worden bijgewoond, is een be klimming via de route van Matter- hornveroveraar Edward Whymper, welke door de Eurovisie zal worden uitgezonden. Op 14 juli 1865 wonnen de jonge Londense boeken illustrator Whymper en zes metgezellen een opwindende wedstrijd naar de 4.481 meter hoge top van de Matterhorn van een Ita liaanse ploeg die twee dagen eerder vanaf de Italiaanse zijde de aanval was begonnen. De Matterhorn was de laatste van de grote Alpenpieken die door de alpinisten werd bedwongen. A.s. woensdag zullen twee groe pen, de ene onder leiding van de Britse 'alpinist en voormalig olym pisch kampioen Chris Brasher en de andere aangevoerd door Zwitserse klimmers, de tocht van Whymper op de minuut af imiteren. Televi siecamera's, die op diverse plaatsen op de berg zijn opgesteld, zullen al les in de huiskamer brengen in een aantal Westeuropese en ook twee Oosteuropese landen. Tevens zullen beroemde alpinisten een demonstra tie van hun kunnen geven op de bij na loodrechte noordelijke wand van de Matterhorn. De volgende dag begint een twee daagse massale beklimming van de Matterhorn, waaraan ook wordt deelgenomen door autoriteiten als de Zwitserse minister van defensie Ro ger Bonvin. De Amerikaanse minister van de fensie Robert McNamara, ook een Matterhorn veteraan, heeft zijn plan om mee te doen moeten opgeven we gens de stand van zaken in Vietnam. De festiviteiten worden komend weekend afgesloten met een vuur werk dat het Ttaliaanse leger op de berg zal afsteken. HAMBERG De bezoekers van Hamburg wacht een nieuwe attractie: Het passagier- en toeristenverkeer op de Elbe zal sneller worden. Het mo torschip „Trautenfels" bracht onlangs twee nieuwe draagvleugelboten van hun Siciliaanse werf naar Hamburg. „Traf I" en „Traf 2" heten deze snel le vaartuigen, die al een week na hun „landing" voor het personensnel- verkeer op de Elbe in dienst werden genomen. Zij bieden plaats aan 30 passagiers. Ondertussen hebben deze beide boten ook nog een grote broer (Advertentie) Je kuntals kranteman, erg je best doen maar de aardigste dingen worden toch niet door journalisten geschreven. Die komen van de lezers. Er is geen boeiender rubriek dan die van de ingezonden stukken. Ik lees ze in alle kranten die ik maar tegen kom. Zo was er vorige week weer een erg mooie in Het Parool. Dat blad heeft een abonnee met bijzonder oor spronkelijke ideeën. Leest u maar: Met verwondering las ik net dat de politie in Amersfoort het nodig oordeelde vechtende no zems te scheiden. Waarom eigen lijk? Het is beter dat ze elkaar toetakelen, resp. opruimen dan dat wij, fatsoenlijke burgers, de klappen krijgen. De politie moest eigenlijk blij zijn dat ze elkaar bevechten. Als er geen nozem gevechten bestonden moest de overheid ze organiseren. Elke no zem die het loodje legt, bespaart de belastingbetalers duizenden guldens aan onderhoud van ge vangenissen, salarissen cipiers en politie, pro-deo - advocaten etc. Een prima middel tegen de over bevolking is het óók nog.' Mens lievende lezer, u zult wel boos zijn, maar als u goed nadenkt en eerlijk bent, zult u moeten toege ven dat dit het ei van Columbus is voor een maatschappelijk eu vel". Nu, welke menslievende, naden kende en eerlijke lezer zou daarover nu boos wezen? We moeien het met een gaan doen. Het zou al lang ge beurd zijn, als men er maar opgeko men was. We hebben helaas tot juli 1965 moeten wachten voordat een krantelezer met een helder verlichte geest het ei van Columbus legde, be- scheidentjes in een ingezonden stuk je, maar daarom niet minder briljant. In het afgelopen weekeinde heb ben justitie en alle tientallen bij het nozemprobleem betrokken instanties overgewerkt om het idee verder uit te werken en in de komende dagen kunnen de eerste door de regering georganiseerde nozemveldslagen wor den verwacht. Van politiewege zul len aan de deelnemers wapenen en scherpe munitie worden verstrekt, opdat er zoveel mogelijk doden val len. Het argument inzake de bestrijding van de overbevolking heeft uiteraard diepe indruk gemaakt. Al het geklets over de pil, de leefbaarheid van de stad, het woningbouwvraagstuk, het recreatieprobleem en over alles wat er verder maar samenhangt met de omstandigheid dat we met zo velen op een klein kluitje grond moeten wonen, is in één slag overbodig ge worden: in de nozemslag. We laten gewoon de jongens met de lange ha ren en de leren jekkers, met wie we toch geen raad weten en die ons, fat soenlijke burgers, het leven zuur ma ken, elkaar doodvechten. Als zij het loodje leggen, krijgen wij immers de klappen niet meer. Als de zaak goed aangepakt wordt, is het hele nozem- vraagstuk over twee weken opgelost. Dan zijn wij, fatsoenlijke burgers, weer onder elkaar en de abonnee van Het Parool, die ons de weg wees naar een vrijer ademend vaderland, krijgt een standbeeld. Het zal nooit besmeurd of bekladderd worden, want de nozems die zoiets doen .be staan dan niet meer. En mocht er' la ter onder de kinderen der door en door fatsoenlijke burgers ooit een mispunt opstaan dat weigert op tijd naar de kapper te gaan en dat met een knetterende brommer zijn fat soenlijke medemens pest, dan is één blik op het standbeeld voldoende om zich te beteren. En zo niet: doodslaan. Iedereen die géén fatsoenlijke burger is: doodslaan. Consequent en net zo lang totdat er werkelijk alleen maar fatsoenlijke burgers over zijn. Dat wil zeggen: totdat slechts die abonnee van het ingezonden stuk in zijn een tje het dan ook volstrekt fatsoenlijke land bewoont. PRAET-MAECKER gekregen. Lit Leningrad kwam een 35 meter lange draagvleugelboot aan, die eveneens voor personenvervoer za! worden gebruikt en plaats biedt 5MSTERDAM Aan het tweede aan 140 nac«a<rff>rc riio f tw.wue aan 140 passagiers, die zelfs aan een scheepsbar hun dorst kunnen lessen. De topsnelheid bedraagt 66 km per gres over de vorderingen op het gebied van de staalverwerking, dat van 26 t.m. 29 oktober onder auspiciën van de ho ge autoriteit van de Europese Gemeen schap voor kolen en staal in Luxem- burg zal worden gehouden, zal opnieuw een filmfestival verbonden worden. Het festival dat op 24 oktober begint en op 27 oktober eindigt, zal gewijd zijn aan documentaires over de ijzer- en staalindustrie.

de Stem | 1965 | | pagina 13