Eerste beklimming Matterhorn kostte vier man het leven KAREL1 Donald Duck drijf voor ar Zegam moe van naagzuur? Eeuw geleden voor 't eerst bedwongen AEG,TRFECTL KUNSTENAARSKOLONIE IN STATION ROLANDSECK Kinderoppas sticht brand 't is weer tijd voor Engelsman Whymper hield vol tot het bittere einde Er is maar één AANRAAD leem naluur-grijze -APimn HOOG WATER Vandaag Morgen Thans routinekwestie Pessimisme Dubbel spel De ramp Marcel Marceau leidde galafeest Dc hengst Wildfire N.C.B. tevreden over afgelopen boekjaar Koop nu KAREL 1 "De Luxe" extra vakantiegenot voor VREEMDE VIS DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 JULI 1965 openbare vergadering moeten over een voorstel van b. en w. dracht van het gemeentelijk gas. aan de n.v. Zeeuwse Gasmaat- (Zegam) voor de somma van De gemeente Hulst sal, in- raad deze geen bezwaren tegen et ingang van 1 juli j.l. toetreden n.v. Zegam en in het maatschap, capitaal van het bedrijf met 24 n van f 1000,deelnemen. B. en en voorts voor wethouder J. D. tens te benoemen tot de verte- rdiger van de gemeente in de houdersvergadering van de n.v. jemeester P. J. G. Molthoff te be- i tot lid van de raad van bestuur. ude gebouwen van het gasbedrijf dat is tenminste de zienswijze en w., niet aan de Zegam worden ïragen. Het gasbedrijf staat te iij de bebouwing en dient te zij- l op een andere plaats te worden gd. Ook acht het college het on- le bedrijfsterreinen te verkopen, ten die een onderdeel zijn van de erdedigings werken, die zoveel k in eigendom van de gemeente te blijven. Het personeel van het rijf kan bij de Zegam in dienst a ander voorstel geldt de aan- van een aanhangpoederwagen de brandweer voor f 4.917.50. w. vinden de aankoop noodza- k omdat zich dagelijks vele auto's, geladen met brandbare en, door de nauwe straten van >innenstad wurmen; het uitbre- van brand en een onvoldoende •ijding daarvan zouden, aldus b. v. catastrofale gevolgen kunnen /roede vaderen zullen ook worden ronteerd met twee beroepschrif- in ingezetenen. Het eerste is af. ig van de heer J. Verstraeten, die i over beklaagt, dat hij zijn woning Zoutestraat niet mag verbouwen. ;igering van de bouwvergunning is id op de ter plaatse geldende be- igsvoorschriften. B. en w. advise- beroepschrift ongegrond te ver en tevens een verzoek om toepas- an de schadevergoedingsverorde- ïiten behandeling te laten. eer C. Goossen, eigenaar van de en Beestenmarkt 3 en 5. ontkent „privaten" achter die woningen zijn en dat het met de stank, die de hokjes wordt verspreid, wel pt. B. en w., die de heer Goossen n gelast nieuwe toiletten te bou- denken er anders over, evenals en- terzake deskundige instanties. i>m het college adviseert het beroep- ongegrond te verklaren. uitgebreide agenda omvat voorts ellen tot het doen afrasteren van igs de Willem de Zwijgerlaan aan- Ichte beplanting, de verpachting ten stukje grond nabij 't Jagertje, lioeming van leden in de commissie lering van schoolverzuim, het tref fan enkele salarismaatregelen, het (oepassing verklaren van de wacht- ïgeling op de heer F. Solleveld, ;aris-penningmeester van de voor- instelling voor maatschappelijke de verkoop van twee „kreupele" op de wallen en van vier bomen Ëe Van Maelstedeweg aan de ge- Ite Clinge, de onttrekking van en- fvveggedeeiten aan het openbaar ver- Ihet wijzigen van de lijkschouwings verordening (een verhoging met tot f 22.50 van de vergoeding van [kschouwer), de vaststelling van een ing van het uitbreidingsplan Zuid, le vergoedingen van het vakonder- Ën de vaststelling van verschillend# gingen van enkele begrotingen. (Advertentie) top met slikken van middelen die een blijvende verlichting geven. Vraag e apotheker of drogistNORAC. Niet» nders. NORAC brengt het maagzuur i gezond evenwicht. 11® Vees goed voor uzelf en uw maag) Norac is 'n NORIT produkt n-gen, dinsdag 13 juli, is het hoogwa- e Hansweert om 2.48 en 15.06 uur: 1 euzen 2.12 en 14.29 uur; Vlissinge» en 14.00 uur; Wemeldinge 3.37 en I uur. DELBURG ty 20 uur Gisteren, vandaag, taot' I n, 18 j. SSINGEN hambra 20 uur Goldfinger, 18 J. ,S and 20 uur Goldfinger, 18 j. PPELDIJK Vernimmen 15 uur Schieting ;t Wapen van Zeeland Dansen NEUZEN ixor 20 uur Tarzan en de luipaJf»';] ningin, a.l. WACHT J. Thys 17 uur Kermis schieting NKENSZAND ed. A. Vermeulen 14 uur Schiet® lande wip TBURG Eenhoorn 14.30 uur Aanbesteaifl» ije van Sluis tDENBURG 30 uur Raadsvergadering DELBURG ty 20 uur Gisteren, vandaag, rtv^ n, 18 j. 5singen hambra 20 uur Goldfinger, 18 J. ;s -and 20 uur Goldfinger, 18 J. ;neuzen ixor 20 uur Tarzan en de lulpa*1 ►ningin, a.l. itburg 'del 20 uur Sergeants 3, 14 IDENBURG ffrf. Rode Leeuw 14 uur Verkoplfl» •de. (Advertentie) ZERMATT. Honderd jaar geleden, in de zomer van 1865, torende de Mat terhorn grimmig en ongenaakbaar uit boven het Zwitserse bergdorp Zermatt dat nog nietiger leek In de schaduw van het in het zuiden oprijzende piramidevormige massief. Sedert 1857 hadden niet minder dan 18 groepen alpinisten geprobeerd de top van de Matterhorn te bereiken. Geen van deze pogingen slaagden echter. De bergbeklimmers werden vroeg of laat teruggedreven door plotseling opstekende stormen, bittere koude, door sneeuwstormen en mist of door niet zelden voor komende grondverschuivingen waarbij rotsformaties met donderend geweld om laag storten. Dit alles in combinatie met de weinig gastvrije en steile hellingen van de 4482 meter hoge piramide, maakte de Matterhorn tot een welhaast on neembare veste. In 1860 dook een wat slungelachtige blonde Engelsman in Zermatt op. Hij was de 20-jarige Edward Whymper, die naar Zwitserland was gekomen voor een tocht door de Alpen teneinde illus traties voor een reisgids te kunnen maken. Tijdens zijn eerste verblijf in Zermatt bestudeerde Whymper de ber gen alleen vanuit het dal terwijl hij ook wel de omliggende heuvels in trok om zijn schetsen te maken. Die zomer waagden een aantal pio niers" in de geschiedenis van de Mat terhorn de moeizame tocht naar de top. Tot de expedities, die tijdens deze zo mer in actie kwamen op de hellingen van de „Horn" behoorde ook die van de Britse natuurkundige John Tyndall en diens landgenoot Vaughan Haw kins. Zij bereikten een hoogte van meer dan 3900 meter en waren daar mee de eersten die de voet van de eigenlijke top bereikten. De daarop volgende zomer keerde Whymper naar Zermatt terug en raak te in gesprek met de mannen, die steeds maar weer probeerden de bereikbare grens op de Matterhorn zo hoog mo gelijk op te schuiven In augustus van dat jaar waagde hij met een gids zijn eerste omzichtige poging en be reikte een hoogte van 3856 meter. Diezelfde zomer ontmoette Whymper de man die zijn meest waardevolle advi seur zou worden maar zich tevens zou ontpoppen als zijn felste rivaal in de uiteindelijke strijd om de overwinning. Deze man was Jean-Antoine Carrel uit het aan de Italiaanse zijde van de Mat terhorn liggende Breuil. Carrel droeg de toepasselijke bijnaam ,,de kat" en was zonder twijfel een van de bekwaam ste alpengidsen van zijn tijd. Een jaar na hun eerste kennismaking besloten beide mannen een gezamenlijke aanval op de top te ondernemen na dat Whymper zelf al vier mislukte po gingen had gedaan. De tocht liep ech ter op niets uit. Bij de z.g. „hanekam" op ruim 3900 meter moesten zij terug keren. Alleen vergezeld door zijn gebochelde drager Meynet bracht Whymper daarna het hoogterekord op 4104 meter maar deze prestatie werd spoedig overscha duwd. Carrel, boos over Whypers pres tatie zonder hem, sloot zich aan bij Tyndall en op 28 juli 1862 be reikte het tweetal de „schouder" aan de Italiaanse zijde van de berg. slechts 192 meter beneden de top. Met deze prestatie werd het seizoen 1862 afgeslo ten. Het volgende jaar was Whymper al weer vroeg in de zomer terug. Hij zocht Carrel op en zij besloten het samen nog eens te proberen. De „Horn" schud de hen echter af nadat zij op 4030 meter waren aangeland. Maandag 12 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.22 19,00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek 12.00, 12.40, 13.45, 14.30, 17.30, 19.45 uur. Klassieke muziek 13.10, 15.30, 16.50, 18.00, 19.30, 20.40 en 22.55 uur. Documen taire of klankbeeld 14.05 uur (Schoolra dio). Jeugdprogramma 17.00 uur. HILVERSUM n 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.27 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek 12.00, 15.30, 17.15, 18.25 20.05 en 23.00 uur. Klassieke muziek 13.30 uur. Hoorspel 21.30 uur. Sportuitzending plm. 16.00 uur en 19.55 uur (Tour de France) BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek 12.15 en 23.05 uur. Klassieke muziek 18.30, 20.35, 22.15 uur. Ziekenprogramma 17.15 uur. Sportuitzending van 13.03 uur. Dinsdag 13 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00 en 8.00 uur. Populaire muziek 7.05, 8.40 en 11.45 uur. Klassieke muziek 10.00 u. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 7.20, 8.10 en 10.10 uur. Klassieke muziek 8.55 uur. Ziekenprogramma 9.00 uur. Jeugd programma 10.00 uur. Maandag 12 juli NEDERLAND' I NTS: 19,00 Nws. ir het kort 19.01 Ba rend de beer 19.06 Comedy Caper: Op sporing verzocht 19.20 Openbaar kunst bezit 19,35 Huckleberry Hound 20.00 Journaal en weeroverz. 20,20 Rij maar aan Autoraces met oude vehikels die rijp zijn voor de sloop 20,30 De koning wildernis (The lion and the horse), speelfilm 21,50 De eerste wereldoorlog: 16. Recht gaat boven vrede 22.15 Jour naal 22.20-22.30 Filmverslag van de Tour de France. NEDERLAND II '2° N^„s- VPRO: 20.01 De oude diaaidoos 20,30 Concert voor jonge i Sv"i21,22 Schcts V0OT een portret "A" Pr°p- 21.47 Kinderspel: progr. over het modem» 6 rne kleuteronderwijs. lfinn ie ,-'ïLGIë VLAAMS 16.00-16.4o Tour de France 19,30 Richard Leeuwehart, tv-feuill. v.d. jeugd 1955 zangvoordracht te Knokke 22,40 Nws. - BELGIë FRANs 16,00-16,45 Rep. Tour de France IQ on Benchten 19,03 Tekenfilm 19.33 Sport- uitzending 20.00 Journaal 20,30 Eurovisie Filmverslag Tour de France 20,40 14—18 Journaal van de eerste wereldoorlog 21 10 Le Saint, feuill. 22,00 Intervisie: Song festival 23,20 Journaal en filmverslag Tour de France. De gezamenlijke poging van het twee tal was in het dal met spanning gade geslagen en toen Whymper en Carrei zij werden beschouwd als de besten nogmaals faalden maakte zich een ze ker pessimisme meester van de kolo nie alpinisten, die zich de bedwinging van de Matterhorn ten doel hadden ge steld. Het verdere programma voor dat jaar werd afgelast terwijl in 1864 geen enkele poging werd ondernomen. In de zomer van 1865 was Whymper weer present in Zermatt maar ditmaal bracht hij een groep uitgelezen berg beklimmers mee die hij in de diverse Alpen-centra had gerecruteerd Het waren Michel Croz. Christian Aimer, Franz Biner en de trouwe Maynet. Met deze mannen trachtte de jonge illustrator de Matterhorn vanuit het zuidoosten hetgeen nog niet gepro beerd was te bestijgen. Men bereikte spoedig een hoogte van 3413 meter maar een aantal hevige rotsverschuivingen noodzaakte hen terug te keren. Door deze mislukte poging werd Whymper nog onverzeftelijker en hij was vastbe sloten het nogmaals te proberen. Hij vertrok naar Breuil o-m met Car rel te overleggen hetgeen resulteerde in diens belofte Whymper bij de volgende poging te vergezellen. Carrel voerde toen echter al weken lang geheime onderhandelingen met de Italiaanse alpinistenvereniging. welke de mening was toegedaan dat het voor de Italianen een erezaak was de Brit ten vóór te zijn. Op het ogenblik dat Carrel Whymper zijn woord gaf wist de Italiaan al dat hij op 11 juli uit Breuil zou vertrekken voor een hernieuwde poging de Italiaanse vlag op de top van de Matterhorn te plaatsen. Na vier dagen klimmen hadden Car rel en twee andere gidsen een hoogte van 4308 meter bereikt. Nog slechts 174 meter scheidde hen van de top, toen plotseling, op de kam van de top bo- bundig naar het drietal begonnen te ven hen, twee figuren opdoken, die uit zwaaien. Als door de bliksem getrof fen stond Carrel daar. Hij gaf een kort commando, waarop de groep zwijgend omkeerde. De twee figuren, die vrolijk en niet zonder leedvermaak op de kam waren erschenen, waren Whymper en een van de leden van zijn groep. De Brit was er namelijk achtergekomen dat Caxrel dubbel spel had gespeeld en hem in de steek had gelaten, waarop hij in al ler ijl een expeditie had uitgerust om via de Zwitserse zijde Carrel toch nog de loef af te steken. In Breuil had hij de 18-jarige alpi nist lord Francis Douglas ontmoet en met hem ging hij naar Zermatt waar zij de 45-jarige berggids Peter Taugwalder en diens 22-jarige zoon Pe ter jr. bereid vonden hen te vergezel len: Daarna werd Michel Croz gepolst over verdere versterkingen Croz had twee Engelse toeristen bij zich, de 37- jarige Anglicaanse geestelijke Charles Hudson en de 19 jaar oude Robert D. Hadow. Het drietal verklaarde zich on middellijk bereid Whymper, Lord Dou glas en vader en zoon Taugwalder te vergezellen. In de morgen van de 13e juli 1865 toen de zon net was opgekomen vertrok de kleine karavaan uit Zermatt. Tegen het middaguur, na twee korte rustpau zes, bereikten zij het enige punt dat moeilijkheden zou kunnen opleveren, een riskante doorgang op 80 meter be neden de top. Door verstand ig gebruik te maken van hun touwen en houwelen passeerden zij alle zeven veilig de door gang en om precies tien minuten over half twee bereikten zij de met sneeuw bedekte kam van de top. Eindelijk was de overwinning behaald, nog vóór de Italianen, die via de andere zijde ruim een uur later eveneens de top bereikten. Op het moment dat wnymper zegevierde bevond Carrell zich nog 174 meter lager. en kunstliefhebbers samen met West- duitse prominenten uit het Ryn-Ruhrge bied de feestzalen binnen, om het „Gala feest van het jaar" te vieren. In het 100 jaar oude station van de gemeente Rolandseck 15 kilometer van de Bondshoofdstad Bonn verwijderd stelden zich onder beschermheer schap van de Franse pantomimespeler Marcel Marceau onder andere voor Duitslands jazzzangeres nr. 1 Inge Brandenburg, het beroemde orkest Kurt Eedelhagen, het Frankfurtse Al- bert-Mangelsdorff-Quintett en de ge kleurde blueszanger Curtis Johns. Onder het motto: ,.Redt het station Rolandseck" vierden rond 1.200 gasten tot in de vroege morgenuren ..Duitslands origineelste kunstenaarsfeest", om een weldadigheidsproject te steunen: van de opbrengst van de manifestatie, waarbij onder andere ook grafisch werk van Cocteau, Kokoschka en Marceau werd verkocht, wil de Bonner schilderijenver zamelaar en kunstkenner Johannes Wasmuth (29) in de vertrekken van het station ateliers en werkruimten voor jonge kunstenaars inrichten. De jonge muzenzonen zullen in het nieuwe kun stenaarscentrum eveneens een goed werk doen. Een deel van de inkomsten bij de verkoop van schilderijen, beeld houw. en muziekwerken zal hun kunst manager Wasmuth voor weldadige doel einden gebruiken. Slechts kort konden de zeven mannen zich overgeven aan de glorieuze ge dachte de eerste menselijke wezens te dleu de "Onneembare" Matterhorn nadden bedwongen. Tijdens de afdaling, Z1'. spoedig daarna aanvingen vol- ifir .2. een ramp- Het gebeurde op hetzelfde punt 80 meter lager dan de kioir. h njdens de bestijging zonder kleerscheuren waren gepasseerd. dowH,f£LVT'0S' «W(,W d0°r Ha" aow, Hudson, Lord Douglas, Taugwal der sr., Whymper en Taugwalder jr. In deze volgorde hadden zij de terugtocht aanvaard, waarbij zij aan elkaar ver bonden waren door een lijn die zij had- den gemaakt van de twee touwen, waar over zij beschikten Met het aan elkaar knopen van deze twee touwen maakten zij echter een tragische fout. Hadow gleed uit en viel met een schreeuw bovenop Croz. Deze verloor zijn evenwicht en het tweetal stortte over de bijna verticale bijna 1200 meter hoge. noordwand van de „Horn", de anderen meesleurend. Taugwalder sr. trachtte de lijn vast te zetten achter een uitstekende rotspunt maar onder het gewicht van Croz, Ha dow. Hudson en lord Douglas bezweek het 'touw. Alle vier verdwenen langs de noordwand in de diepte terwijl de bei de Taugwalders en Whymper ontzet toe keken. In een rustig tempo keerde het drietal naar het dal terug om het langverbeide nieuws van bun overwinning bekend te maken. Het glorieuze resultaat van Whymper's doorzettingsvermogen werd echter overschaduwd door de dramati sche tol, die deze tocht had geëist. Het in het Zwitserse kanton Wallis gelegen bergdorp Zermatt herdenkt deze zomer het feit dat het precies een eeuw geleden is dat de Matter horn voor de eerste maal door de mens is bedwongen. Als onderdeel van de feestelijke herdenking van de ze gebeurtenis van 11 tot 18 juli a.s. staat een massale beklimming van de 4482 meter hoge top op het programma. Hieruit blijkt wel dat de bestijging van de Matterhorn tegen woordig niet veel meer is dan een routine-kwestie, zy het dat dit slechts geldt voor ervaren apünis- ten. Maar 100 jaar geleden was dat be paald niet het geval. Het volgende re laas getuigt van de dramatische be klimming in juli 1865 en de naijver tussen de twee groepen die elkaar de lauweren van het eerste succes tot op het laatste moment betwistten. Het werd een tocht die tijdens de afdaling aan vier van de zeven over winnaars het leven kostte. BONN Per trein reden kunstenaars Sinds ongeveer tien jaar verkoopt en Vanavond draait om half negen een cowboy-film. Daarbij behoeft u uw neus met op te halen, want dit verhaal „De koning der wildernis" (The lion and the, horse) is von alle kanten de moeite waard. Wat deze film (vooral voor de paardenliefhebbers) zo bijzonder inte ressant maakt, is het gegeven, dat zich helemaal op het dier concentreert. Het gaat om de hengst Wildfire, die door een cowboy gevangen wordt. De man raakt het dier door diefstal kwijt, vindt het terug en weet het te temmen. Nu probeert de vroegere eigenaar, die het dier niet aan kon. opnieuw het dier te stelen De hengst wordt woest en doodt de man. De prairie-wet eist nu. dat het dier ook gedood zal worden. Waarom dat niet gebeurt, is een boeiend verhaal apart. Als staaltje dierenpsychologie is de film zéér de moeite waard maar erg teerhartig gaat het er niet toe. Daarom kunnen kinderen beter niet kij ken. A. j. TILBURG. Met een batig saldo van 1.733.000 over het afgelopen boekjaar kan de NCB te Tilburg zich tevreden voelen. De netto-revenuen waren groter dan ooit tevoren, terwijl het premin inkomen ten bedrage van 22.876.000 eveneens een aanzienlijke stijging heeft ondergaan. Het batig saldo rust op twee pijlers, aldus het jaarverslag over 1964 Enerzijds een overschot op de exploitatie van het technisch bedrijf en anderzijds het rendement der beleggingen, dat in 1964 aanzienlijk hoger uitviel dan in de voorafgaande jaren, al moesten op het bruto-rendement niet onaanzienlijke be dragen worden afgeschreven Het kosteti- percentage heeft echter een daling onder gaan. Het bestuur van de onderlinge waarborgmaatschappij heeft onlangs be sloten tot een geleidelijke opheffing van het waarborgfonds brandverzekering, aangezien dit fonds niet langer geacht kan worden een redelijke functie te ver vullen. De tegoeden, in totaal een bedrag van circa 1,4 miljoen gulden, zullen bin nen een periode van drie jaar en daar over in ongeveer gelijke mate verdeeld aan de rechthebbenden worden uitbe taald. De brand- en stormverzekering heeft evenals in het zware schadejaar 1962 na een kort herstel in 1963. in het afgelopen jaar maar een slecht verloop getoond. De boerderijbranden blijven de grootste zorg baren, waarbij vooral ver lichting en verwarming de oorzaak zijn. De hagelverzekering heeft een gunstig jaar achter de rug. Het schadepercentage van de ziektekostenverzekering was lager dan dat van 1963, hetgeen in de eerste plaats op rekening mag worden geschre ven van de premieverhoging, waarmee 1964 moest worden ingezet. De overige verzekeringen hebben eveneens een gun stige ontwikkeling gehad. (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipol!» veilt Wasmuth in zijn „Galerie Pro' werken van kunstenaars, die graag iets afstaan voor een goed doel, teneinde de opbrengst over te maken aan de Duitse „Stichting kinderen in nood". Rond 30.000 mark kon de kunstenaar zo tot nu toe voor zieke kinderen en wezen vergaderen. Begin van dit jaar stichtte hij samen met de pianist Stefan Askena- se en Yaltah Menuhin, Arts and Music" een stichting clie zich tot taak gesteld heeft, kunstenaars en kunstliefhebbers tot sociaal werk aan te zetten. Aldus zullen bijvoorbeeld op hun initiatief modellen voor kinderdorpen en speel plaatsen ontworpen worden, speelgoed vervaardigd of aan het projecteren en saneren van nederzettingen voor dak lozen gewerkt worden- De daarvoor geschikte ruimte ter ver wezenlijking van zijn plannen ontdekte Wasmuth in het mooie station van Ro landseck. Het in 1856 in de stijl van een Wilhelminisches Palais" opgetrokken gebouw behoort tot Duitslands oudste spoorwegstations. Reeds keizer Willem II gaf er grote feesten. De Duitse spoor wegen vonden het zelfs als stopplaats voor boemeltreinen onrendabel en men besloot, het gebouw af te breken of te verkopen. Voor een huur van 560 Mark verkreeg de stichting „Arts and Music" het recht, kunstenaars in het oude ge bouw onder te brengen. Het in de afgelopen jaren tamelijk ver waarloosde station te restaureren en als centrum voor jonge kunstenaars in te richten, kost echter meer geld dan de rijke mee an assen ondanks hoge toegangs prijzen, kunstveilingen en dure bief stuks op één avond kunnen bijeenbrengen. Prominente kunstenaars zoals Ko koschka, Marceau en Nabokov hebben echter beloofd, het project van de „Arts and Music" door hun persoonlijke me dewerking te steunen. Per stuk in cellofaan verpakt -een waarborg tegen breuk Vraag de frisse, rode doos senoritas |_|JXE De bemanning van een Grieks vrachtschip heejt in de Caraïbi- sche Zee een Amerikaans piloot loos vliegtuig opgevist. Het toestel is aan boord van het schip naar Le Havre vervoerd, waar het aan de Amerikaanse autoriteiten is overgedragen. UTRECHT (A.N.P.) De politie van Soest heeft de 25-jarige fabrieksarbei der N. H. van B. uit Achterveld ge arresteerd. De man heeft bekend, dat hij de hooiberg van de boerderij van de familie J. van den Bremer in de Birk- straat in Soest in brand heeft gestoken. Vain. B. paste daar op de vier kin deren van het echtpaar Vail den Bre mer, dat bij familie van hem in Ach terveld op bezoek was. Van B. „ont dekte" de brand, waarna de brandweer met groot materieel uitrukte en hoe wel de hooiberg totaal afbrandde wist te voorkomen dat het vuur op de boerderij oversloeg. De vier kinderen werden bij buren gebracht. (Advertentie) BBhmI i 4 Luister naar ,,'t Is waar tijd voor North State", mat da Dutch Swing College Band o.I.v. Pater Schilperoort via Radio Veronica - za. 11.15 an 18.45 u.zo. 10.30 an 18.46 u

de Stem | 1965 | | pagina 3