„De helft van de vakantie werken is meer dan genoeg KNIPSEL- KRANT PROGRAMMA'S RADIO EN T.V. SCHOOLJEUGD GAAT STRAKS WEER CENTJES VERDIENEN Verschijnsel niet meer weg te denken Vakbondfunctionaris Loyale industrie Studie centraal Werkgever Schooljeugd zelf Luister n; mensen Roman Sal Mey 55 MEDISCHE BEGELEIDING STRIKT NODIG Ch u rch ill-segels TE LAAG GENOTEERD PROBLEEM VRIJ WONEN VERBOD GEVRAAGD AARDIG AANDEEL BROOD ,DER SPIEGEL" ZOEKT ONTAARDE" OUDERS Liturgische kalender f» DAGLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 JULI 1965 19 13 r$rr:<rv T v (Van onze verslaggevers) GOES/WAALWIJK/BREDA Vele aspecten heeft het werken van scholieren in hun va- kantietijd. De scholier zelf die er het grootste belang bij heeft is wild enthou siast. In de meeste gevallen tenminste. Wordt dit enthousiasme door de werkgever, door de directeur van de school, door de medicus gedeeld Behalve naar de mening van de scholier hebben we ook naar de opinie van die „andere" categorie, die zich te dezer zake van een grote verantwoordelijkheid bewust is, gevraagd. Algemeen ziet men een po sitieve instelling ten opzichte van het wer ken in de vakantie. Het verschijnsel is zelfs niet weg te denken in onze tijd. Met alle voordelen, maar ook met bezwaren van dien. Een Zeeuwse arts, dokter B. Kole uit Hoedekenskerke, bezig met een speciali satie in het Binnengasthuis te Amster dam, stelt met nadruk, dat deze vakan- Uebezigheden van de scholier medisch moeten worden begeleid. De scholier moet tevoren worden gekeurd. Hij of zij mag zich niet te veel inspannen. Het is immers vakantie. „Laten we oppassen", aldus dokter Kole, „dat de jacht naar het geld niet gaat overheersen. Dat is niet goed voor de jonge kinderziel. Ideaal zou tevens zijn, als de I.q. van de vakantiewerker bekend is. Geestelijk moet de prestatie voor de scholier haalbaar zijn. Als hij de helft van zijn vakantie zou werken, is dat meer dan genoeg. Asjeblief niet de hele vakantie aan het werk opofferen! En laten we er ook vooral op letten, dat geen psychopathen de boventoon gaan voeren". Het zijn enkele algemene kreten. Behartenswaardig zijn ze zeker, vooral als men mede let op hetgeen de heer H. Broeders, voorzitter van het district Bre da van het NKV zegt, die het verschijn sel van jeugd-vakantiewerk zeer positief benadert en voorop stelt, ,,dat het niet meer weg te denken is". Hij ziet in de vakantie-arbeid voor de scholieren een positieve kans om ken nis te maken met de sfeer van het be drijfsleven. Er zijn natuurlijk omstandig heden, aldus de heer Broeders, die het niet wenselijk maken dat scholieren in hun vakantietijd uit werken gaan. Het is niet wenselijk, dat jongens en meisjes beneden de vijftien jaar in hun vakantie- tijd in de bedrijven te werk worden ge steld. Negatieve omstandigheden die het eveneens niet wenselijk maken dat scho lieren uit werken gaan, kunnen ook te maken hebben met de slechte mentale sfeer in een bedrijf. In gj-ote lijnen kan worden gesteld, aldus de heer Broeders, dat het bereiken van een goed resultaat voor een belangrijk deel afhankelijk is van de positieve instelling van de lei ding der betrokken bedrijven. Wanneer het geld, dat met het wer ken wordt verdiend, o.m. wordt gebruikt om eigen vakantiemogelijkheden te ver ruimen, dan gelooft de heer Broeders, dat de scholier, dank zij deze werkzaamhe den, in de gelegenheid is gesteld om be ter toegerust het nieuwe schooljaar te aanvaarden. Dr A. P. van Gent, voorzitter van de Commissie Vakantiearbeid Breda herinnert er ons aan, dat drie jaar ge leden door deze commissie met be trekking tot dit probleem, richtlij nen zijn opgesteld. Deze richtlijnen zijn door wat dr. Van Gent de „loyale industrieën" noemt, algemeen aan vaard en men neemt ze ook in acht. In deze commissie hebben zitting ver tegenwoordigers van het voortgezet en middelbaar onderwijs, voorzitters van de oudercommissies, de chef van de afde ling jeugdbem id deling van het Geweste lijk Arbeidsbureau en afgevaardigden uit het bedrijfsleven. De klachten van de ouders waren des- Het plukken van bessen door school kinderen in de vakantie. tijds gericht op de te verrichten nacht arbeid, de te laag gestelde leeftijdsgrens, eventuele gemengde arbeid en de slechte introductie in het betrokken bedrijf. Dank zij het totstandkomen van deze richtlijnen is aan de meeste van deze klachten tegemoet gekomen. Dr. Van Gent gelooft niet, dat zich mo menteel nog ongunstige uitwassen voor doen op dit terrein. Hij raadt de ouders aan in geval van twijfel zich te willen verstaan met de afdeling Jeugdbemid- deling van het Gewestelijk Arbeidsbu- Drs. L. van der Werf te Middelburg, hoofdinspecteur-directeur van de arbeids voorziening in Zeeland, is van mening dat het verschijnsel van de vakantiear beid door de schoolgaande jeugd een voudig niet meer uit onze maatschappij is weg te denken. Hij vindt het boven dien een gezond verschijnsel, aangeno men tenminste dat het vakantiewerk op een verantwoorde manier wordt aange pakt. Drs. Van der Werf zegt, dat het stu- diebelang ten alle tijde centraal moet blijven staan. Scholieren, die een heel zwaar jaar achter de rug hebben of die tijdens hun vakantie nog een bepaalde taak van school opgedragen hebben ge kregen, moeten volgens drs. Van der Werf niet aan vakantiewerk beginnen. Wanneer een dergelijk bezwaar niet bestaat moet men vooral oppassen voor een overbelasting van de scholier. De arbeidsbureaus bemiddelen, wat het vakantiewerk betreft voor hooguit drie weken. De arbeidsbureaus weigeren te bemiddelen voor jongelui, die nog leer plichtig zijn. „Liet vakantiewerk heeft een hoge vlucht genomen en de arbeids bureaus vervullen een niet te onderschat ten rol bij de plaatsing van de scho lieren. Wij proberen de zaak zo veel mogelijk te kanaliseren. Het is onze taak er voor te zorgen dat de jongelui op reguliere wijze tijdelijk aan het ar beidsproces gaan deelnemen", aldus drs. Van der Werf. De hoofdinspecteur is er zich van be wust, dat nog vele bedrijven en scho lieren buiten de arbeidsbureaus om wer ken. Ter voorkoming van moeilijkheden op o.m. sociaal en financieel gebied is het volgens drs. Van der Werf echter toch gewenst de arbeidsbureaus zo veel moge lijk in te schakelen. Drs. Van der Werf vindt het voorts van groot belang dat er een samenspraak ontstaat tussen ar beidsbureau, onderwijs en georganiseerd bedrijfsleven. Alleen dan zal het z.i. mo gelijk zijn dat vakantiewerk binnen voor de scholieren verantwoorde perken te houden. Hier en daar in Nederland en met name in Noord Brabant is dit sa menspel volgens de hoofdinspecteur al bijzonder goed op gang gekomen. De Bruinzeel kasten- en keukenfabriek te Bergen op Zoom, waar in de vakantie weken gemiddeld twaalf tot vijftien jon gens per week werken, heeft niets dan goede ervaringen met het werken van jongelui in de vakantiemaanden. De jon gelui zijn enthousiast en beslist niet te lui om te werken, ook al krijgen ze over het algemeen natuurlijk niet de beste baantjes die er te vinden zijn. Men acht het daar bovendien bijzonder nuttig, dat de jeugd kennis maakt met de wijze waarop het in een fabriek toegaat. Voor jongens van de technische school is dat nnt al heel voor de hand liggend, maar ook leerlingen van ulo of hbs en zelfs stu denten die bij dit bedrijf in de vakantie werken, hebben er voordeel van. Ver heugend is het dat niet de „slechtste" ca tegorie van de jeugd om werk komt vra gen. Dat blijkt ook uit het doel waarom ze gaan werken in de vakantie. De meeste jongelui willen geld verdienen om zich iets aan te schaffen of op vakantie te gaan zonder de ouders daarmee extra te belasten. Op dit bedrijf krijgen de va kantiewerkers het normale loon uitbe taald. „Ik heb me eerlijk gezegd nooit zo in de problematiek van het werken door on ze middelbare schooljeugd tijdens de vakantieperiode verdiept", aldus de di recteur van het Willem van Oranjecol lege in Waalwijk, de heer D. Schouten. „Maar ik geloof wel de gangbare mening te kunnen delen, dat werken door onze jeugd in vakantietijd zijn nut kan heb ben wanneer het beperkt blijft tot drie hooguit vier weken. Ik meen ook, dat de bedrijven zich wel aan die termijn houden. We hebben er dan ook altijd on ze medewerking aan verleend, omdat we menen dat het een nuttige vakantie besteding is. Het is natuurlijk nogal wat als je zo'n kleine twee maanden doelloos moet rondlopen en je met je tijd geen raad zou weten". De heer Noorman van de Dussen, rector van het dr. Mollercol- lege in Waalwijk deelde de mening van zijn collega. „Ik vind het echt niet erg wanneer on ze jeugd een deel van de vakantie gaat werken in fabrieken of op het land. Het kan weieens heel goed zijn, dat de jeugd leert ondervinden met je handen je geld te moeten verdienen. Maar het mag be slist geen inspanning worden en dus moet het werken door de schooljeugd be perkt blijven tot enkele weken. Een interessante vraag is natuurlijk: hoe besteden ze het zuur verdiende geld? Als het wordt besteed aan patates-frites en uitgaan, dan zeg ik nee. Maar wordt er iets nuttigs voor gekocht, dan ligt de kaart heel anders. Wanneer een en an der verstandig wordt aangepakt, de jeugd zich beperkingen weet op te leggen en de ouders een oogje in het zeil houden wat de besteding van het geld betreft, dan meen ik dat vakantiewerk voor de jeugd nuttig kan zijn." Hoe de schooljeugd er zelf over denkt? Een enkeling van deze categorie laten we hier aan het woord. De zeventienjarige Joop Haak, leerling van het Petrus Hon- diuslyceum te Terneuzen, gaat ook wer ken tijdens de vakantie. Gedurende vier weken ongeveer en bij een landbouwbe drijf in Zaamslag, zijn woonplaats. „Het is erg moeilijk iets te vinden. De scholie ren moeten zich in de vakantie door gaans tevreden stellen met het aanpak ken van gelegenheidskarweitjes. Baan tjes, die je graag zou hebben en waarop je, krachtens je tot nog toe opgedane kennis denkt aanspraken te kunnen ma ken, zijn meestal niet voor je weggelegd. Maar dat bezwaar zie ik over het hoofd. Ik ga per slot van rekening een aardig centje verdienen. Vorig jaar ging ik met f 75,- per week naar huis. Het zal dit jaar wel niet minder zijn", vertelt hij Zijn aardige centje zal voor een ge deelte worden besteed aan „een paar we ken goed vakantie houden". Het reste rende bedrag zou kunnen worden ge ïnvesteerd in een vervoermiddel, een bromfiets of zo. Joop Haak, die is overgegaan van de vierde naar de vijfde klas van de hbs, acht nog een ander voordeel verbonden aan het werken tijdens de vakantie: „Deed ik het niet, dan zou ik me een ongeluk vervelen". Hans Huyben uit de Leuvenstraat te Oosterhout heeft ruim een week geleden de enorme stapels boeken die hij heeft moeten doorwerken om het hbs b-diplo- ma te behalen, verwisseld voor huizen hoge houtstapels. Op 29 juni is hij n.l. gaan werken op het tariefbureau van de N.V. Simons Emballagefabrieken en Houthandel aan de Bredaseweg. Hans, achttien jaar, slaagde op 19 juni voor zijn examen. Eerst heeft hij een hele week feest gevierd, zowel thuis als bij eveneens geslaagde vrienden. Maar fees ten kan niet blijven duren en per 5 juli was hij aangenomen voor een tijdelijke betrekking bij de Simons N.V. De datum werd nog vervroegd, omdat er plotseling een plaats vrij kwam. Hans Huyben denkt tot eind augustus op het tariefbureau te blijven. Het bevalt hem er best, al is het iets heel anders dan de schoolbanken van het Mgr. Frenckencollege te Oosterhout. Hij heeft de betrekking aangenomen, „om wat te verdienen". Wat met het ver diende geld gedaan wordt staat nog niet vast. Mogelijk voor vakantie of om iets extra's van te kopen. Wellicht ook voor de volgende studiefase, „en dat gaat al tijd voor", zegt Hans. Hij heeft zich n.l. aangemeld voor de hts. Of ze hem daar aannemen, moet hij nog afwachten. Be richt hieromtrent is nog niet binnen. Peter Konings, 18 jaar, hbs-leerling aan het Norbertuslyceum te Roosendaal: „Het belangrijkste van het werken in de va kantie vind ik natuurlijk, dat je er geld mee verdient. Dit jaar ga ik met enkele vrienden met een busreis mee naar Oos tenrijk of Frankrijk en daar zijn wel een paar centen voor nodig. Toch vind ik het werken op zich ook erg leuk, alleen Heel wat scholieren kunnen in de conserven terecht. al omdat je in een andere omgeving komt en andere soorten van mensen leert ken nen. Momenteel werk ik op een veiling op de emballage-afdeling. Daar neem ik kisten in ontvangst, versjouw ze, stapel ze op en ik noteer ze. Er is dus wel -wat administratief werk bij, maar het belang rijkste moet je toch met je handen doen. Dat geeft echt voldoening als je het hele jaar met je neus tussen de boeken hebt gezeten. Bij ons op school wordt het werken in de vakantie om al deze rede nen ook gestimuleerd. Ter herdenking aan Sir Win ston Churchill heeft de Engelse P.T.T. twee zegels uitgegeven, die behalve de beeltenis van de Engel se koningin, ook het portret van Sir Winston, naar een foto van Karsh van Ottawa tonen. Het is in Engeland zeer ongebruikkelijk postzegels uit te geven, met afbeel dingen van anderen, dan de ko ningin of andere leden van het koninklijk huis. „Het is mijn vaste overtuiging, dat er in ons land zeer ten onrechte vaal een duidelijke onderwaardering sprake is van het bona fide café en de bona fide kastelein. Beiden hebben een maatschappelijk nuttige functie die door velen niet wordt onderkend. Op de prestigeladder van de beroepen staat de kastelein laag genoteerd. Uit een onderzoek, waarbij men 53 beroepen onder de loep nam. vindt hij de postbode, de geschoolde arbeider, de chauffeur en de conducteur boven zich. Hij staat op de tiende plaats van onderen". Dit zegt drs. G. H. Jansen, medewerker van het Sociologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Utrecht. De heer Jansen is een bij uitstek des kundige op het sociologisch terrein van het caféwezen. Hij hoopt volgend jaar te promoveren op een proefschrift dat, naar alle waarschijnlijkheid, „Sociale functies van het café" zal heten. (Elsevier) Dit is het probleem: in Italië worden de voorschriften gemaakt maar niet uitgevoerd. De meest progressieve Hollandse priester die „zyn gang maar gaat" is altijd nog oneindig veel conscentieuzer wat de voorschriften betreft dan die Italiaanse collega's, die, sinds hoelang al, maar wat aan modderen. (Prof. Visser C.s-s.R. in Nieuwe Linie) Het doet me genoegen dat de gemeente Breda het verloren heeft in de tuinhekjes-affaire. Terecht sprongen de bewoners van een wijk woedend op toen de gemeente zich ging bemoeien met de afrasteringen van voor- of achtertuinen. De gemeente streefde naar „een ze groot mogelijke openheid bij de tuinafzettingen", las ik. Openbare Werken stuurde functionarissen uit om te controleren of de voor- en achtertuinen wel voldeden aan de ge meentelijke voorschriften. Al waren de hekken nog zo netjes, wanneer ze niet voldeden aan de voorschriften, moesten ze worden verwijderd. Maar gelukkig namen de mensen dat niet. Het gemeentebestuur heeft thans erkend dat de mensen recht hebben op .privacy". De dames moeten in hun eigen tuintje vrijelijk kunnen zonnen, zo las ik. Volkomen terecht. Huizen en erven dienen niet om landschappen te verfraaien, maar om te bewonen. De mensen moeten de vrijheid hebben om zelf te kunnen uitmaken of ze hun tuinen al of niet aan het gezicht willen onttrekken van passerend publiek en buren. (Trouw) Het zou museumsuppoosten verboden moeten worden zich met bezoekers te onderhouden over kunst. (Alg. Handelsblad) Duizenden Nederlanders hebben er nu nog spijt van dat hun vaders in 1890 niet een aandeeltje van 1000 gulden in de Kon. Ned. Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië hebben gekocht. Zij waren dan nu, wanneer hun vaders en zijzelf van alle rechten gebruik hadden gemaakt, stuk voor stuk tienvoudig miljonair geweest met een porte feuille vol aandelen van de Kon. Ned. Petroleummaatsch&ppij. De „Koninklijke", die op 16 juni 75 jaar bestond, kan het u precies voor rekenen. Wié met dat ene aandeel van duizend gulden van alle voorkeurs rechten bij de uitgiften van nieuwe aandelen gebruik had gemaakt, zou nu bijna een miljoen gulden nominaal aan aandelen in zijn brandkast hebben liggen. Maar de koers ligt in de buurt van 700 procent, dus die aandelen zouden nu 6,76 miljoen gulden waard zijn. Bovendien zou de eigenaar in die 75 jaar 3,8 miljoen gulden aan dividend hebben opgestreken. Dat was meer dan genoeg om hem in staat te stellen de 916.000 gulden op te brengen die nodig waren geweest om bij iedere uitgifte gebruik te maken van zijn voor keursrecht op het kopen van nieuwe aandelen. Van de nettowinst bijna 9,7 miljoen gulden in 75 jaar zou de fiscue natuurlijk ook een deel hebben opgevraagd. Tooh zou er wel genoeg over gebleven zijn om er tamelijk rustig van te leven. (De Gids: CNV-orgaan) „Er is geen stukje brood In de wereld, of godsdienst, politiek en techniek hebben er aan meegebakken". (Ons Platteland) Waarom hield Axel Springers „Der Spiegel" zich tot dusver opvallend afzijdig van de Von Amsberg-Beatrix-zaak? Of het sop is de kool niet waard, of er broeit iets, zo fluistert men in Duitsland. In de chronique scandaleuse volstaat de columnist Martin Morlock met een wat bijtend, ironisch portret van Von Amsberg. Maar volgens Nederlands Spiegel-correspondent Rink H. Kamer (standplaats Enschede) zegt: „Wij hebben dingen, die volmaakt ex clusief zijn. En gezien de gevoeligheden hier zullen die Nederland schokken. We hebben brieven van Claus, die hij zelf geschreven heeft. We hebben ook met z'n vrienden gesproken, waarmee hij vroeger gestudeerd heeft. En uit deze gegevens komt een andere Claus te voorschijn dan zoals die tot dusver geschilderd is. Misschien komen we er volgende week mee". (Nieuwe Linie) Het Parool heeft een gesprek gehad met burgemeester Vunderik van Loosdrecht. Volgens het Parool wordt er In die vakantiegemeente wat losser met de „geldende moraal" omgesprongen dan elders, maar volgens de heer Vunderik niet meer dan in andere recreatiecentra: „En van aanstoot geven is geen sprake. De jeugd mag dan tegenwoordig onbeschaamd zijn, maar ze zoeken toch wel een rustig plekje op. Bovendien, ik heb niet genoeg politie om alle eilandjes en boten te controleren. De ontsporingen die voorkomen zijn volgens mr. Vunderik niet te wijten aan de jeugd, maar aan hun „ontaarde" ouders: „Zij geven de kinderen de boot, driehonderd gulden en gaan zelf naar de Rivièra". Ook zls zij niet aan de Rivièra zitten, blijken zij zich niet veel aan te trekken van hun na geslacht. „Onlangs haalde de politie een 16-jarig meisje uit een boot. Ze was samen met een man van vijfenveertig. De politie bracht haar thuis, waarop de moeder reageerde met: waar bemoeien jullie je mee?". ZONDAG 11 juli. Vijfde zondag na Pinksteren. Mis Exaudi. Groen. MAANDAG 12 juli. H. Joannes Gual- berti. Tweede gebed H H. Nabor en Felix. Wit DINSDAG 13 juli. Mis van de vijfde zondag na Pinksteren. Groen. WOENSDAG 14 juli. H. Bonaventuri Wit. DONDERDAG 15 juli H. Henricus. Wit- VRIJDAG 16 juli. Mis van de vijfda I zondaig na Pinksteren. Tweede gebed O.L Vrouw van de Carmel. Groén. ZATERDAG 17 juli. Mis van de H. Maagd Mdria op zaterdag: Salve, Tweede gebed H. Alexius. Wit Zaterdag 10 juli HILVERSUM X 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.24, 19.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek 12.03, 12.55, 14.40, 16.30, 20.30, 21.50 uur. Klassieke muziek 14.10, 19.30 en 22.55 uur. Sportuitzending dr 16.00 en 22.15 uur (Tour de France). Jeugdpro gramma 14.30 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichtenen mededelingen 12.27, 13.00, 16.00, 17.30, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek 13.20, 16.02, 18.20, 22.05 en 23.15 uur. Klassieke muziek 15.00 uur. Hoorspel 19.20 en 21.00 uur. Sportuitzending 12.30 en 22.40. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek 12.03, 13.03, 18.30, 19.40 en 22.15 uur. Sportuitzending vanaf 13.03, 19.00 .uur. Zondag II juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten, en. mededelingen 8.00, 9.45, 12,30, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek 11.15, 12,45, 15.05, 18.00, 20.15 en 22.55 uur. Klassieke muziek 12.20, 14.00, 18.45, 21.30 uur. Sportuit zending 15.05 uur. HILVERSUM II 288 m Nieuwsberichten en mededelingen 8.00, 13.00, 17.50, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek 8.18, 11.40, 12.30, 13,20, 17.00, 18.30, 19,40. 21.50. Klassieke mu ziek 20.05 en 23.00 uur. Hoorspel 17.30, 21.15 uur. Sportuitzending 16.30, 18.05 u. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek 12.03, 16,30, 19.30, 22.15 uur. Klas sieke muziek 14.03 en 23.05 uur. Sport uitzending 13.15, 14.05 en 15.05 uur. (Tour de France) 16.30 en 19.00 uur. Maandag 12 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek 7.55, 8.40 en 11.05 uur. Klassieke muziek 7.10 uur. Ziekenprogramma 9.00 en 10.10 uur. Vrouwenprogramma 9.40 uur. Sportuit zending 7.20 uur. HILVERSUM H 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 7.30, 8.10 en 10.10 uur. Klassieke muziek 8.55 uur. Jeugdprogramma 9.40 uur. NEDERLAND I VARA: 16.00 Klantenservice: De Best Seller, tc-film. 16.25 Bespied: van nach tegaal en nachtzwaluw, reportage over het Nederlandse dierenleven. 16.45 Op weg vakantietips. 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 18.45 (Alleen over de zender Roermond 1, kanaal 5): Adviezen over de ontvangstmogelijkheden op ka naal 31 en een overzicht van de program ma's, die men op Nederland II kan ver wachten. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Voor de kleuters. VARA: 19.06 Rawhide: Favor beschuldigd, tv-film. 19.55 Tentoonstellingsagenda. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter 't nieuws 20.45 Voordracht. NTS: 20.55 Momtreuz- zilver: Het uur van Wayne en Shuster, een vrolijk showprogramma van de Ca nadese tv. VARA: 21.50 De misdaad ont leed, documentaire. NTS: 22.35 Journaal. 22.40-22.50 Filmverslag Tour de France. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Station Petticoat: Hèrbie en de dienst plicht, tv-film. NTS: 20.25 't Is grijs, do- cumentair-cabaretprogramma. NCRV 20.55 Stutofes, terugblik op het Studen ten Toneel Festival, dat dit voorjaar werd gehouden te Wageningen. 21.25 100 Jaar Leger des Heils, reportage van de ju bileumbijeenkomst in de Royal Albert Hall te Londen. 22.00-22.15 Attentie. BELGIë VLAAMS 16.00 Reportage van de Tour de France. 17.20-18.30 Reportage van de jumping om de Grote Prijs te Aken. 19.00 Katholieke uitzending. 19.30 Tienerklanken. 20.00 Nieuws. 20.30 Reportage van de Tour de France. 20.40 De wijkagenten, tv-feuille- ton, 21.05 Echo. 21.30 Vile Europese be ker voor zang voordracht, reportage uit Knokke. 22.45 Nieuws. BELGIë FRANS 16.00 Reportage van de Tour de France. 17.30 El Med'cen Maugre Li, tv-spel 18.30 Berichten. 18.33 Dierengeschiede- nissen. 19.00 Affiches, actuele interviews. 19.30 Dernier recours, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Reportage van de Tour de France. 20.40 Deux bons copains, film. 21.50 Ni figue, ni raisim, gevarieerd programma. 22.40 Journaal en reportage van de Tour de France. Zondag 11 juli NEDERLAND I IKOR: 10.00-11.00 Eurovisie: Inwijding van nieuw wereldraadgebouw. NTS: 18.00-19.00 Roeien: reportage aantal fina les uit de internationale Rotsee Regatta te Luzern. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bij belvertelling voor de jeugd. NTS: 19.06 Kentucky Jones: Reincarnatie. CVK IKOR: 19.30 Opspraak: Port betaald, ge* 3 sprek. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport I in beeld. KRO: 20.30 Villa Sidonia, co* medie-thriller: 5 Geen dader, maar woor» f den. 21.05 DeUndine von Medvey Show. j 21.50 A'dams Kunstmaandorkest: Po* pulair klassieke werken uit het Slavi-I sche repertoire. 22.25 Epiloog. 22.30 g Journaal. NTS: 22.35-22.45 Filmverslaf| van de Tour de France. NEDERLAND II AVRO/KRO/VARA/VPRO: 17.30 Paar-I desport: gedeelte van het Internationale- Concours Hippique (C.H.I.O.), dat dit weekeinde in Aken plaatsvindt. NTS: 19.30 Kapitein Zeppos: 13 Treffen in de opera. 20.00 Journaal. 20.05 Margie: Pick nick aan zee. 20.30 't Is maar een woord, quizprogramma. 21.05 Parasiefteft thriller. AVRO/KRO/VARA/VPRO: 22.(#5 Sport in beeld. BELGIë VLAAMS 14.30 Internationale landbouwkroniek.il 15.05 De Flinstones, tekenfilm voor joitfo en oud. 15.30 Eurovisie. Reportage inter-f nationale regatta te Luzern. Tussen 10^ -16.40 Tour de France. 17.30 Eurovi# r Reportage van de jumping om de gro- prijs van Aken. 19.30 Voor de kleuter 19.50 Filmpje. 20.00 Nieuws. 20.15 SP#!' programma. 20.45 Stroppelscorde (Be1* naert de Vos), tv-opera. 22.00 VHe Euro pese beker voor Zangvoordracht Knokke. 23.15 Nieuws. BELGIë FRANS 10.00 Eurovisie van een nieuw een- j trum van Wereldraad van Kerken te Ge* nève. 11.00 11.45 Hoog lis. 15.00 Le j16* ros a la trompette, film. 15.20 Tekenfilm 15.30 Eurovisie. Internationale roeiwed* strijd te Luzern. 16.00 Eurovisie. ReP°r' tage Tour de France. 16.40-17.50 Int»"' nationale roeiwedstrijd te Luzern. 19'?. Vader weet het beter, feuilleton. 1 Journaal. 20.30 Eurovisie. Filmvers!*» Tour de France. 20.40 Les suspects, fihn- 22.15 Japan 64. Het Japans meisje w Tokio, filmdocum emtaire. 22.25 Jourfl*3 en filmverslag Tour de France. Het militaire lev leven. Het Is als die alleen maar oef lioudt in de vurige tot een werkelijke Men leeft er vai schijngevechten, tr£ tasieën. Het is alle schiet op denkbeel velt voor de leus c veld, wordt voor 1 gaat daarna een kan niet anders. W ter militaire paraat schuil kan gaan. IV mers aan dit bedriji netten in een pop onvermijdelijk. Voc superieuren die de haven wel in een staan, doch ook mj zijn met hebbelijkhc heden als ieder anc grip voor humor het Het is daarom nii latenbedrijf in een lachelijk licht te s succes te behalen. Speenhoff, „Frank Mimosa (foto Hans Chabot, B Sal Meijer is indei worden door zijn 1 Op de tentoonstelling Breda hangen er t van. Het zijn oer-gez< een kat in een oude 1 kat op een stoel. Zij schilderd; de burgerl dagen wordt uitstekt de psyche van de k£ vorstelijk) komt duid» af. Sal Meijer is een de officiële kunst noo geweten. Hij bleek m ren, hij ging zijn eij waai der nieuwliohte voorbij. Men kan dat maar het betekent s man karakter had. men hem willen ond- Zondagschilders en te zeggen. De mees van. een kinder! J en i meeste aderlijj

de Stem | 1965 | | pagina 6