Franse boycot van E.E.G. uitgebreid tot Kennedy-ronde BEP MIDI Walcheren L Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Concert in Lutherse kerk Vlissingen zeer geslaagd Adèle van Veldzicht werd kampioene bij de koeien Kritiek der klc Top weel Wilde jacht op ontsnapte bandieten Zeevis niét radio-actief Opleiding voor brandweer in Noord-Brabant en Zeeland DAGLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 JULI 1965 VLISSINGEN GOES Afscheidsavond zesde klassers Meesterknecht J. Walhout 50 jaar in het vak N.V. SLAVENBURG'S BANK LUCTOR voor a! uw autobanden OOSTBURG Fa. Julia v. d. Walle SEE. BLOMMAART HULST Dagblad De Stem Fa. Julia v. d. Wanne Nederlands dementi Philip Fey als hoboïst OP THOOLSE AGRARISCHE DAGEN Geslaagde keuringen Eigen gefokte Premiekeuring voor merries te Scherpenisse Bèr Pluijm Schapen Doktersdiensten Dierenartsen Permanent in Breda WEDGWOOD HOOG WATER Vandaag Prof. dr. J. Th. Ubbink overleden Finale bollen in Ertvelde-Rieme Showbootvaarten Morgen Weer kuste: Z.VT.M. Cadzand-1 Maandag Concert Het Vlissingse accordeonor kest Scala zal vanavond (zaterdag) in de muziektent in het plantsoen aan de Koudekerkseweg een concert geven Het volgende programma zal worden uitgevoerd: Feestmars, v.d. Glas; Feest-Ouiverture, H. Langerak; Süden, Joh. Strauss; Scheldeklanken, P. parsa. E. Lecuona; Potpourri. W. Meul- meester (arr.); Vineta Glocken, J. Theimer; Potpourri, W. Meulmeester (arr.), Hyacinten-wals, A. Leguè; Do- nauwellen, J. Ivanovici; Lafesta splen- dora, Joh. B. Kok; Accordeon - betove ring. H. Langerak; Rosen aus dem Suden Joh. Strauss; Scheldeklanken, P. Dammers. (Advertentie) Heeft U al KRüGER PILS gedronken? Onder auspiciën van het oudercomité voor de r.-k. lagere scholen is in de Ma- riusschool een afscheidsavond voor de 6e klassers en hun ouders gehouden. Bijna 200 leerlingen, ouders en onderwijzers hebben deze sfeervolle avond bijgewoond. De bijeenkomst werd geleid door drs. W. Dusarduijn. Behalve pastoor Holtkamp hebben o.a. zuster Clara en de heer J. van den Dries de beide scoholhoofden het woord gevoerd. Zuster Clara werd later op de avond zelf nog toegesproken door mevrouw M. Baarends. Zij mocht in ver band met haar koperen jubileum een boekenbon in ontvangst nemen. Om de zelfde reden was er ook voor mejuffrouw C. deWinter een boekenbon. Zij kon de avond echter niet bijwonen. De 6e klas sers brachten hun dank aan het onder wijzend personeel tot uitdrukking in een liedje, dat was geinspireerd door Sonen- velds „Zeg maar ja tegen het leven". De heer L. van der Boog sprak namens de ouders een dankwoord. Uit de woorden van de twee school hoofden en uit de tentoongestelde werk stukken van de leerlingen, kon duidelijk worden opgemaakt, welk een groot ver schil er bestaat tussen de onderwijsme thoden van vroeger en nu. Ook het con tact tussen onderwijzend personeel ener zijds en ouders en leerlingen anderzijds heeft een geheel ander karakter gekre gen. Jongens van de Zeeuwse koorschool zorgden, zoals gebruikelijk, voor een aan gename entourage. Er is een actie be gonnen om de koorschoolleden nieuwe uniformen te geven. Het oudercomité en enkele ouders zorgden ervoor, dat het uniformenfonds behoorlijk werd aange vuld. Priesterwijding Frater Jeroen (de uit Goes afkomstige Jos Witkam) zal op 6 augustus a.s. uit handen van mgr. G. de Vet de priesterwijding ontvangen. Frater Jeroen is reeds sedert 1951 trap pist in de abdij van Maria Toevlucht te Zundert. De priesterwijding zal plaats vinden in de abdijkerk. Heinkenszand De heer J. J. Walhout uit Heinkens zand, 63 jaar, is in café Hoondert gehul digd in verband met zijn gouden dienst- jubileum bjj de boom- en fruitkwekerij van de gebroeders J. C. en P. C. van 't Westeinde te 's-Heer Arendskerke. De heer Walhout is altijd in de boom kwekerij werkzaam geweest. Hij heeft het gebracht tot meesterknecht. De huldiging had plaats in aanwezig heid van zijn naaste familie en mede werkers. De heer J. C. van 't Westeinde prees de heer Walhout om zijn grote vakmanschap. Het enten van noten, een bijzonder moeilijk werk dait veel feeling en waarnemingsvermogen vergt, is de specialiteit van de jubilaris. Ook het ge lijkmatige karakter en de grote werklust van de heer Walhout werden ter sprake gebracht. De heer Van 't Westemde bood de ju bilaris een horloge en een geschenk on der couvert aan. Vervolgens waren er gelukwensen en geschenken van de Bond van Boomkwekers, het N.A.K.B. de N.F.O. en de N.C.B. Namens de Bond van Boomkwekers ontving de heer Walhout een vergulde medaille. De N.C.B. bood een oorkonde aan. De heer Walhout heeft tien jaar gele den, bij gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum, reeds de zilveren ere-medaille in de Orde van Oranje-Nassau gekregen. Na afloop van de huldiging werd de jubilaris een receptie aangeboden. Onder degenen, die kwamen feliciteren, bevond zich burgemeester N. Eisen. Gisteravond heeft de muziekvereniging Euterpe waar van de heer Walhout vijftig jaar lid is, een serenade gebracht. (Advertentie) ALLE BANKZAKEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 Aardenburg Raadsvergadering De Aardenburg- se raad is bijeengeroepen tegen maan dagavond a.s. half acht. De agenda be vat onder meer de volgende punten: subsidieverzoek van het Reizend Zeeuws Volkstoneel te Hulst; subsidieverzoek van het Bach-Comiité te Aardentourg en aankoop van grond in het uitbreidings plan Aardenburg-West in verband met de plannen tot uitvoering van radiobouw. 500 Huwelijken In de raadzaal van het gemeentehuis werd door oud-wethou der A. I. Catsman, ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met de voltrek king van huwelijken, het 500e huwelijk in zijn loopbaan voltrokken. Na de sa menvoeging der gemeenten Aardenburg, Eede en Sint Kruis in 1941 werd de heer Catsman als zodanig aangewezen Na de huwelijksvoltrekking van het jonge paar Marcel Caboor uit Adegem in Bel gië en Maria van de Wiele uit Eede, memoreerde hij even dit feit voor die aanwezigen. Na afloop der huwelijks plechtigheid kwam de jubilaris met zijn echtgenote voor een intieme viering bijeen met burgemeester en wethouders en het secretariepersoneel, waar nog menige anekdote uit de loopbaan als ambtenaar van de burgerlijke stand werd opgehaald. (Advertentie) T1VOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 St.-Jansteen Gevonden In de maand juni werden enkele gevonden voorwerpen aangege ven: 1 broodzak met inhoud, zakmes, huissleutel en damesrijwiel (kind). Heemkundige kring De Heemkun dige Kring in W.-Z.-Vlaanderen maakt 14 juli a.s. een excursie naar de ten toonstelling „Zeeland in .de Beeldende Kunst dier Laige Landen." .Het gezel schap wordt dan rondgeleid door dr. P.K. van Dalen, directeur van het Zeeuws Museum te Middelburg. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST Breskens Vismijn Aan de vismijn te Bres kens zijn aangevoerd in de week van 27 juni t.m. 3 juli: 848 kg bot, 903 kg schar, 443 kg schol, 1681 kg tong, 3 kg griet, 22 k-g tarbot, 79 kg kabeljauw, 32 kg rog, 5 kg paling, 13474 kg export garnalen, 104 kg pellerijgarnalen, 2377 kg onverkochte bot. Zwemkampioenschappen Zaterdag worden in het Koningin Wilhelmina- zwembad te Breskens de junioren kam pioenschappen verzwommen. Aan deze kampioenschappen zullen deel nemen; De Starters uit Aardenburg, Bruinvis uit Sas van Gent, De Schelde uit Terneuzen, Scheldestroom uit Aar den-burg, De Hanze uit Goes, Luctor uit Middelburg, S.Z.V. uit Souburg en de Zeehond uit Vlissingen. Hoofdpias Bejaardenreisje De ouden van da gen hebben een reisje naar Schiphol gemaakt. In Amsterdam trad de heer A.J. van Acker uit Amsterdam als gids op, die alles op de film heeft vastge legd. Om half negen waren de bejaarden terug in Hoofdplaat, waar ze door de muziekvereniging .Oefening baart Kunst' werden ingehaald. De oudjes waren zeer voldaan over de prachtige reis. Heikant Muziekvereniging Op 25 juli a.s. zal de plaatselijke fanfare „Muziekvereni ging Heikant" optreden in La Madeleine een voorstad van Rijssel. De muzikan ten zullen meelopen in de grote caval cade-optocht. Ook zal in deze zomer de fanfare nog een bezoek brengen aan Et terbeek bij Brussel. (Advertentie) -■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ Wij REPAREREN jj alle merken TELEVISIE ook toestellen die niet bij ons gekocht zijn, in een zeer modern J ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16, HULST, Tel. 2293 Let op liet juiste adres t.o. Morres. Vogelwaarde Winterprogramma's In het Ver enigingsgebouw te Stoppeldijk is een vergadering gehouden van vertegen woordigers van het Interparochieel Cen trum voor Maatschappelijk Werk in de gemeente Vogelwaarde en representa tives van de afdelingen van vrouwen bonden en -bewegingen in de vier kerk dorpen en van de agrarische streekont- wikkeling Stoppeldijk-Walsoorden en de Stichting Huishoudelijke Gezinsvoor lichting ten Plattelande. Doel van de bespreking was te komen tot een co ördinatie van de winterprogramma's van de verschillende afdelingen. Dat is er niet helemaal van gekomen. Wel zul len de afdelingen van de vrouwenbon den de streekontwikkeling en de ge noemde stichting bij de samenstelling van hun winiterprogramma's betrekken. Het centrum komt met een eigen win- terprograimma. Verkeersdiploma's Waarnemend burgemeester P. J M. Molthoff heeft in de raadzaal van het gemeentehuis te Stoppeldijk de jeugdverkeersdiplo- ma's uitgereikt aan de leerlingen van de zesde klassen van de vier bijzondere lagere scholen in de gemeente. Alle leerlingen (51) slaagden, waarvan twee met lof. Het beste gemiddelde bij de examens werd behaald door de leerlin gen van de school te Ossenisse. De school kreeg de door het gemeentebe stuur beschikbaar gestelde wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door de school te Boschkapelle. De heer Molt hoff sprak de hoop uit, dat de jongens en meisjes de opgedane kennis goed in praktijk zullen brengen. Hij wees er op, dat men heel wat overtredingen bijna straffeloos kan begaan. „Alleen een ver keersovertreding niet. Daar kan de dood straf op staan", aldus de heer Molthoff. IJzendijke Voetbalvereniging Voorzitter A. J. G. Hendriksen van de voetbalvereni ging IJzendijke kon in zijn openingsrede van de jaarvergadering slechts een klein aantal leden welkom heten. Hij kon zijn felicitaties laten uitgaan naar het 2e elftal dat het kampioenschap be haalde en promotiewedstrijden tot een goed einde bracht. Hij memoreerde te vens het verlies dat de club leed door het overlijden van de penningmeester, A. L. Dikkenberg. Hoewel het de vereniging financieel niet slecht gaat (de kas ging met f 258,- vooruit)werd er toch een domper op de vreugde gezet vanwege het feit, dat men het 3e elftal uit de competitie moet terugtrekken wegens gebrek aan spe lers, ook al vanwege de militaire dienst plicht De v.v. IJzendijke zal de volgende competitie ingaan met een le en een 2e elftal en met een junioren-elftal. Als de leden van de kas-commissie werden benoemd de heren M. van Waes en E. de Smet. Het zittende bestuur, dat bij acclamatie werd herkozen werd gecom pleteerd met de heren P. Gooie en Cy- riel de Smit, die tevens deel gaat uit maken van de elftalcommissie, even als de heer F. Sedeyn. Met een opwek kend woord van de voorzitter om toch vooral de training te bezoeken werd deze vergadering besloten. TONOPAH (AFP-RTR) De Ameri kaanse politie maakt al ehkelè dagen een wilde jacht op twee bandieten, die een bankoverval hebben gepleegd in Portland (Oreigon), waarbij zij 14.000 dol lar buit maakten en een politieman dood schoten. Op hun vlucht hadden de ban dieten verscheidene gijzelaars meegeno men, die nu echter allen in veiligheid zijn. De twee mannen, de 30-jarige Wil bur Crey en d<e 24-jarige Karl Bowles, zitten in een berghut in de omgeving van Tonopah (Neveda). die door de poli tie is omsingeld. De twee misdadigers hebben een lange straflijst en zijn kort geleden uit de gevangenis te Oregon ontslagen. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscb-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en £uid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie- Gevonden Gedurende de maand juni werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bruine por- temonnaie met inhoud, pennenzakje met inhoud, doublé damesarmbandhorloge, damestas met inhoud, bankbiljet van 10 gulden, jongensjasje, boodschappen tas met inhoud, nylon damesihandschoen, wit-zwarte leesbril, boodschappentas met inhoud, herenoverhemd, contact sleutel B.P. dames sandaal, 1 paar zwartlederen dameshandschoenen, bruin lederen portemonn. met inhoud en 2 ringen met sleutels. Beiaardconcert Vandaag (zaterdag) zal de stadsbeiaardier mevrouw Moer- dijk-Vanderswalm de beiaard in de to ren van de basiliek bespelen van 17 tot 18 uur. voor Zeeland inspectie Zeeland F DE LIGT L. K. M. DE JONG te'l. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-V laander en J PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prils voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2V> mm gewone advertenties Bij contract aanzienhike reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelde. 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. IJzendijke Botsing Op het kruispunt Koningin nestraat - Markt kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De Aardenburger R. D. verleende met zijn bestelauto geen voorrrang aan de Rotterdammer Ch. G. K. Beide voertuigen liepen averij op. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE HERENCONFECTIE „FIRST MAN" nu naar Bierkaaistraat 21 - 23 HULST (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Noch het ministerie van Landbouw en Visserij, noch dat van Sociale Zaken en Volksgezondheid en evenmin de commissie radioactiviteit voedingsmiddelen is ook maar iets be kend over radioactieve zeevis, die in de Atlantische Oceaan en de Noordzee zou rondzwemmen. Noorse geleerden hebben hierover namelijk alarm geslagen. In het Noorse instituut voor vis- en zee-onderzoek zou bij systematische con trole gebleken zijn dat de zeevis be smet is door de radioactieve afvalstof fen, die hoofdzakelijk afkomstig zouden zijn van Engelse en Franse atoomcen trales. Nederlandse deskundigen ont kennen dit met klem. De Nederlandse commissie radioacti viteit voedingsmiddelen, krijgt al sinds jaar en dag gegevens binnen over even tuele radioactieve besmetting van het zeewater, van plankton en van zeevis. Nergens is tot nu toe ook maar iets ont dekt, dat verontrustend zou zijn. VLISSINGEN In de Lutherse kerk te Vldssinjgen vond het eerste van een redes z omer a vondc one er ten plaats, waar van de Vlissingse musicus Philip Fey wel als de initiatiefnemer maig worden beschouwd. Naast Philip Fey, die zich als hoboïst liet horen met aan het orgel de heer A. Fey, werkten mede het kinderkoor Zui- dersfcemmen en de gemengde zangvere niging „U.D.I.", beiden uit Souburg en onder directie van de hoboïst. De kleine Lutherse kerk leent zich uitstekend voor dit doel en we mogen de heer Fey en zijn medewerkenden zeker dank brengen voor dit stukje muziekcultuur d>at zij in Vlissingen brengen. Deze avond werd geopend met twee koraalbewerkingen over ,,Vater tuiser im Himimelreich" van Joh. Seb. Bach, waarbij Philip Fey zich aansloot met een Adaigdo van dezelfde componist. Fey heeft een fraaie hobotoon over zich en hiermede gepaard gaande een juiste aanvoeling van ritmiek en dynamiek. Dat brengt het geheel tot een voor het oor luisterrijk genoegen. De organist Adriaan Fey bleek een voortreffelijk begeleider, die men als solist in enige korte werkjes als intermezzo kon beluisteren en die ook het slotnummer (een koraalbewer king over psalm 84) van Peter Post voor zijn rekening nam. Philip Fey was nog te horen in een Sonate van Pepusch, waarbij vooral de beide middendelen indruk maakten. Als dirigent was deze hoboïst verder in de eerste plaats te zien bij het jeugdkoor ,,Zuiderstemmen", dat op de vote wijze drie geestelijke liederen zong zuiver van toon, waarbij „Lof zij den Heer" wel het beste uit de bus kwam. In het tweede optreden van dit jeugd koor kwam vooral het „Sanctus" van Franz Schubert goed uit de verf. Zo doende zorgden deze jeugdige Souburg- 6e zangers voor een welkome medewer king op deze avond- De andere gast op dit concert was de gemengde zangvereniging „U.D-I." eveneens uit Souburg, dat haar aandeel in dit programma begon met Locus tste" van A. Bruckner. Bij het eerste aanhoren lijkt dit werk niet zo erg moei lijk, maar het valt in het gebruik wel iets tegen; de ligging toonhoogtevex- schillen) zijn van dien aard, dat men wel eens moeite heeft met het juist intoneren- Met dit euvel hadJden de heren het mees te te kampen. Wel was de nuancering zeer verzorgd. Beter verging het „Do- mine Convertere" van Orlando di Lasso, hetwelk met frisheid, en een gevoel van "t kunnen we goed" werd gebracht. het tweede optreden van U-D.I. zou den we willen lichten de laatste twee werkjes, nt. het op beheerste wijze ge zongen „Du Hirte Israels" van Bortni- anski en het bekende „Exsultate justi" van Viandla, een werkje wat deze zang vereniging doe ligt en dat door velen (en zo moet het ook eigenlijk wil men een goede samenwerking dirigent-koor hebben) uit het hoofd werd gezongen. Ds. Ten Rouwelaar opende deze avond waarbij hij de heer Fey bedankte voor zijn initiatieven ten opzichte van deze zomeravondconcerten. Het volgende concert vindt plaats op donderdiaig 15 juli a.s A. L. SCHERPENISSE De eerste dag van de Thoolse dagen was vrywel geheel ge wijd aan de presentatie van fok- en han delsvee. Het nieuwe terrein „De Pluim- pot" te Scherpenisse biedt voor dergelij ke evenementen een uitstekende accom modatie. Voor bezoekers en dieren was het dan ook, mede door het vrij gunstige weer, een aangenaam verblijven in de ou de gedempte haven van Scherpenisse. De keuringen werden in een vlot tem po onder regie van rijksveeteeltconsulent ir. W. L. Harmsen, aan de hand van een uitvoerig en overzichtelijk keuringspro gramma afgewerkt. Alle bekende, voor de praktijk waardevolle gegevens, om trent produktie en gebruikswaarde van de dieren waren hierin opgenomen. In alle rubrieken was het volgens de jury mogelijk goede gebruiksdieren aan de kop te plaatsen, hoewel in enkele ru brieken de uniformiteit iets te wensen overliet. Tr. Harmsen wees in dit ver band in zijn toelichting op de wat uiteen lopende afstamming bij de oudere die ren, als gevolg van aankopen. Op dit punt is het z.i. gewenst naar wat meer eenheid te groeien. van Veldzicht, van Fa. C. L. Geuk en Zn. Sr. Maartensdijk verkreeg de hoogste eer. Maartje 40, van A. Klippel en Zn. te Scherpenisse werd getooid met het re servekampioenschap. Deze koe was voor ed kampioenschapskeuringen reeds aan gewezen als de koe met de beste uier. Bij de vaarzen was het oranje lint voor Sientje 77 van mevrouw H. M. v.d. Slik- ke-Donken, Poortvliet. Het kampioen schap bij .de stieren was voor L odewijk 25 van mevrouw H. M. v.d. Slilkke-Don- ken. Sjaak van H. v.d. Jagt en Zn. te Poortvliet was zijn rivaal en werd als de hieropvolgende beste aangewezen. Bij het handels- en vleesvee waren de kam pioenschappen respectievelijk voor die ren van G. M. Geluk, St.-Maartensdijk en M. M. Punt, Oud-Vossemeer. De jeugdige deelnemers van de kalver opfok wed strijd gaven met hun opgefokte kalveren blijk, dat op Tholen ook onder de jeugd de veehouderij leeft. Bij deze wedstrijd werd gelet op toilet en wijze van voorbrengen, terwijl reeds eerder een waardering was gegeven voor de methode van opfokken. Het hoogst aantal punten scoorde A. van Tüburgh uit Oud- Vossemeer nl. 225,75 van de 260 maximaal te behalen punten. Bij de kampioenschapskeuringen kwam tot uiting, dat Tholen zich als een begin nend fokgebied begint te ontplooien. Bij de koeien waren alle eretitels voor de eigen gefokte dieren. De zesjarige Adèle (Advertentie) Sluis Beiaardconcert Donderdagmiddag en -avond werd de beiaard te Sluis be speeld door prof. E. Delmotte uit Oosten de. Hij bracht werk ten gehore van o.m. Luigin (Ballet Egyptien), Lange (Blu- menlied), Gounod (Ave Maria), Chopin (Polonaise), Bach (Koraalmuziek) en Bizet (fragment uit Carmen) De vol gende week worden de zomer concerten voortgezet. Van Vosselen exposeert De Belgi sche kunstschilder Omer van Vosselen zal weer een gedeelte van zijn werk tentoonstellen in de kelder van het stad' huis. Ook vorig jaar had de heer Van Vosselen een tentoonstelling in deze raadhuiskelder. De expositie zal voor het publiek te bezichtigen zijn vanaf 17 Juli. De uitslag van de merriepremiekeu ring, gehouden op vrijdag 9 juli Scherpenisse is als volgt: Jury: R. Scheele, Wissenkerke en A. J. Termote, IJzendijke. 2-jarige merries, geboren 1963, kleine maat: Astrid van de Laatste Stuiver van J. Goorden, Oud-Vossemeer, IA; Bianca van de Eik, van Stallen Brooijmans, St.- Annaland-Oud-Vossemeer 1B. 2-jarige merries, geboren 1963, grote maat: Corrie van de Buikstraat van P. Noom, Scherpenisse IA. Elza van Stallen Brooijmans, St.-Annaland-Oud-Vosse- meer 1B. 3-jarige merries, geboren 1962, kleine maat: Retardine van Westelaar, van Stallen Brooijmans, St.-Annaland-Oud- Vossemeer. 5-10 jarige merries, geboren 19551960, kleine maat: Julia van Puthoeve van Stallen Brooijmans, St.-Annaland-Oud- Vossemeer IA. Margriet van Aardenhof van P. Noom, Scherpenisse 1B. Irma van de Peukepolder van H. Rijstenbil, Scher penisse 2A. Lisette van de Laatste Stui ver van J. Goorden, Oud-Vossemeer 2B. 5-10-jarige merries, geboren 19551960, grote maat: Julia van Kouwenberg van J. Geluk, Oud-Vossemeer. Erna van Kouwenberg van Gebrs. v. Trijen, Oud- Vossemeer IB. Tonny van D. Dorst, Sta- venisse 2A, Astrid van Nelly van P. Noom, Scherpenisse, 2B. Merries ouder dan 10 jaar: Dina, van Stallen Brooijmans, St.-Anneland-Oud- Vossemeer 1, Annie v. d. Hol, van M. Geuze, Poortvliet 2. Hoewel het aantal merries niet zo groot was, was de kwaliteit zeer goed te noemen. Toch toonde de jury zich niet ontevreden over de kwantiteit, want het aantal merries was zelfs nog een enkele boven het aantal van vorig jaar, terwijl in andere keuringsplaatsen het aantal aangegeven merries het niveau van vorig jaar niet haalde. Het pak van uw hart St.-Jansteen Tel. 3179 De schapen werden kwalitatief door de jury hoger aangeslagen dan op voor- gaanden fokdagen. Bij de ooien werden de hoogste onderscheidingen toegekend aan dieren van Fa. C. L. Geluk en Zn., St.-Maartensdijk en M. B. Geuze, Oud- Vossemeer. Van het manlijk fokmateriaal werd een tweejarige ram van D. J. Gor- sel, Tholen aangewezen als de beste. De geiten vormden als omlijsting van de gehele vee-inzending een aardig ge heel. Jannie en Sjouke in eigendom van M. Hage, Tholen werden respectievelijk aangewezen als kampioene en reserve kampioene. De medische diensten ?jjn dit week- einde als volgt geregeld: Cadzand, Reïranchement, Sluis en Zuidzande: dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178366. Terneuzen: dokter Bau- wens. Aardenburg en Oostburg: dokter N. Rijk te Aardenburg, tel. 01177466. Kloosterzande: dokter Buwalda. Axel; dokter Boor, tel. 666. Middelburg: Fru- mau (2635). Vlissingen: Dijk (3459). Goes: v. d. Feen (5003). Borssele en Nieuw- dorp: Kiviet (01105-203). Hoedekensker- ke en Kwaderudaimme: Wöstimann (01195- 450). Driewegen en 's-Heerenhoek: Lu- cas Luyckx (01105-280). 's-Heer Arends. kerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: Zonnevyile (01106-202). Kruiningen, I Hansweert, Krabbendijke en Rilland- Bath: Noome (01134-444, Donker (01134. 544). Apothekers: Goes: Geirnaerdt (5255), Middelburg: Hummclen (2134), Terneu- zen: Hamann (2060). Vlissingen: Tan- Meyer (2025). De volgende dierenartsen nemen waar: West-Zeeuwsch-Vlaanderendokter W. Kapsentoerg te Sluis, tel. 01178-225. Sas van Gent, Axel en Zaamslag: dokter Cy- souw te Sas van Gent. Hulst en Nieuw- j Namen: dokter Borm te Nieuw-Namen. Zuid-Beveland: dokter Boneschanscher, teL 01130—233. (Van onze verslaggeefster) BREDA In de provincies Noord- Brabant en Zeeland bestaat grote behoef te aan een opleidingsmogelykheid voor het kader van de vrijwillige brandweer korpsen. Daarom zal in Breda een perma nent opleidingsinstituut opgericht worden. Dit besluit is genomen na de ervaringen lie men in het laatste anderhalf jaar reeds heeft opgedaan met een cursus te Breda. Enkele jaren geleden heeft de heer G. Kortus, districts-inspecteur van 't brand weerwezen voor Noord-Brabant en Zee land het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een instituut voor opleiding van kaderleden van vrijwillige brandweren. Op zijn verzoek heeft de ge meente Breda toen, in afwachting van de totstandkoming van een dergelijk instituut de opleiding al vast ter hand genomen. Bij het oprichten van een permanent instituut zou volgens b. en w. gekozen dienen te worden tussen een gemeen schappelijke regeling en een stichtings vorm. Het is echter ondoenlijk om te werken met een gemeenschappelijke re geling, die gesloten wordt tussen alle ge meentebesturen in Noord-Brabant en Zeeland. Een stichting heeft het voorstel, dat aan grotere verbanden een vertegen woordiging in het stichtingsbestuur kan worden aangeboden. B. en w. van Breda denken hierbij met name aan de regiona le brandweerorganisaties, de verenigingen van brandweercommandanten en dp ko ninklijke brandweerbond. Via deze bond bestaat er dan toch nog contact met alle belanghebbende gemeentebesturen. B. en w. van Breda stellen daarom de gemeen teraad voor om te besluiten tot oprich ting en deelneming in een dergelijke stichting. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 Morgen, zondag 11 juli: Hansweert: 1.17 en 13.43 uur; Terneuzen: 0.47 en 13.13 uur: Vlissingen: 0.18 en 12.44 uur; Wemeldinige: 2.04 en 14.33 uur. Maandag 12 juli: Hansweert: 2.06 ei\ 14.25 uur; Terneuzen: 1.33 en 13.52 uur; Vlissingen1.03 en 13.23 uur; Wemel- dinige: 2.54 en 15.19 uur. SMILDE In Smilde is vrijdagmid dag prof. dr. J. Th. Ubbink (80), rustend hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen en emeritus predikant der Nederlandse Hervormde kerk begraven. Hij studeerde aan de universiteit van Groningen en Berlijn en werd in 1911 kandidaat in Noord-Holland. Op 21 de cember 1913 aanvaardde hij het predi- fcantambt te Gaast en Ferwoude- Hij diende de gemeenten van Roodeschool en Oost- en West-Souburg en werd in '1930 benoemd tot hoogleraar in de uitlegging van het Nieuwe Testament en de oud christelijke letterkunde aan de rijksuni versiteit te Groningen. Prof. Ubbink, die in 1917 aan deze universiteit promoveerde tot doctor in de theologie op een dissertatie getiteld „het eeuwige leven bij Paulus" heeft 25 jaar te Groningen gedoceerd. Hij ontving 19 september 1955 eervol ontslag. Van zijn hand verscheen een boek over het evan gelie van Johannes, dat verschillende malen herdrukt is. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Morgen worden op de banen in de Belgische plaats Ertvelde- Riem de finales gespeeld om het club- kampioenschap bollen met de krulbol Nederland-België, waarvoor de voorron den in Oostburg waren. Van Zeeuwsch- Vlaamse zijde komen drie ploegen uit Sas van Gent-Zandstraat nog in aanmerking voor een ereprijs. De strijd zal worden opgeluisterd door de „Harmonie" Oost burg. (Van onze correspondent) BRESKENS —Op 19 juli zal vanuit Breskens de eerste showboot uitvaren. Deze showbootvaarten worden georgani seerd door de V.V.V. Breskens. De tocht gaat vanuit Breskens de Noordzee op tot voor Cadzand, waarna overgestoken wordt naar Walcheren. De afvaart in Breskens is om 19.30 uur. (Van onze redactie buitenland) PARIJS (D.P.A.) De Franse rege ring is bereid haar minister van bui tenlandse zaken, Couve de Murville, op 26 juli naar Brussel waar de E.E.G.- ministerraad dan bijeenkomt te stu ren, als de bondgenoten in de Europese Economische Gemeenschap van hun kant bereid zijn een financiële regeling voor de gemeenschappelijke landbouw politiek te treffen zonder hieraan poli tieke voorwaarden te verbinden. Dit standpunt, dat door Franse krin gen „tegemoetkomend" wordt genoemd, zou de huidige crisis binnen de E.E.G. kunnen opheffen In schrille tegenstelling tot deze „con cessie" staat echter het feit dat Frank rijk de boycot van de E.E.G.-bijeenkom- sten heeft uitgebreid tot de Kennedy- ronde. Parijs schitterde deze week door afwezigheid op enkele bijeenkomsten van de uit 12 landen bestaande zg. „graangroep". Hoe ernstig de huidige crisis is liet minister Luns gisteravond in een t.v.- interview duidelijk uitkomen. „Het gaat om de vraag", zo zei de bewindsman, „of de gemeenschap blijft zoals ze door het Verdrag van Rome is ingesteld en of ze zich verder in democratische en supra nationale richting zal ontwikkelen of dat de gemeenschap een organisatie gaat worden waarin de lidstaten op grond van hun soevereiniteit met elk aar samenwerken en met een groep experts in Brussel ter uitvoering van bepaalde besluiten". Minister Luns hoopte dat dit niet echt de inzet van de strijd zou zijn, omdat dan van de gevaarlijkste crisis tot op heden gespro ken zal kunnen worden. De kiemen van zo'n conflict achtte hij overigens wel aanwezig. Op de vraag of het mogelijk zou zijn de E.E.G. voort te zetten zon der Frankrijk of dat de „vijf" met En geland in zee zouden kunnen gaan als Frankrijk de gemeenschap zou blijven boycotten, antwoordde de bewindsman, dat dit een geheel nieuw verdrag zou vereisen, waartoe hij geen enkele aan wijzing zag. De heer Luns betreurde het dat het blijkens Spaaks houding in de E.E.G.-raad nog niet mogelijk blijkt te zijn dat de Benelux één eensgezinde buitenlandse politiek voert. Minister Luns deelde mee, dat de E.E.G.-commis- sie intussen al nieuwe voorstellen heeft uitgewerkt, die aan de regeringen zijn of zullen worden voorgelegd. Robert Marjolin, de Franse vice-voor zitter van de E.E.G.-commissie, heeft gisteren voorspeld dat een bevredigen de oplossing zal worden gevonden voor de huidige crisis. Marjolin sprak van een stilstand in de integratieplannen, maar ontkende een teruggang. Dr. Mansholt, de Nederlandse vice- voorzitter van de Europese commissie, heeft eveneens verklaard voor de naas te toekomst geen ernstige gevolgen te verwachten van de Franse boycot, om dat de E.E.G.-ministerraad geen vitale besprekingen op zijn agenda heeft. In dien echter het werk van de Europese Economische Gemeenschap op langere termijn zou worden verlamd, zouden be sluiten als die over de instelling van een gemeenschappelijke graanprijs in gevaar kunnen komen. HANSWEERT Dorpsplein 19.30 uur Gymnasttekde- monstratie HULST De Graanbeurs 15 uur Amusements muziek KAPELLEBRUG de Kind Schieting AXEL Het Centrum 20 uur Hercules tegen de Moloch, 14 j. KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Kermisschieting WOLPHAARTSDIJK J. F. Ossewaarde 14 uur Schieting staande wip ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Jubileumschii OOSTBURG Ledel 20 uur Sergearits 3, 14 j. Ledelplein 19.30 uur Avondgymnastiek- Uitvoering Hotel Victory 17 uur Prijsuitreiking zeehengelwedstrijd Sportcomplex 14 uur Eindstrijd Een hoorn-voetbaltoernooi Technische School 10 uur Diploma uitreiking STOPPELDIJK Jo Vernimmen 15 uur Bekerschieting GRAAUW De Friezen Schieting VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Goldfinger, 18 Luxor 19 en 21 uur Ook commandoTs kennen angst, 14 i. MIDDELBURG City 20 uur Gisteren, vandaag, mor gen, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Inspecteur Go rilla slaat er op los, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur Goldfinger, 18 J. BIERVLIET De Vriendschap 19.30 uur Dansen LAMSWAARDE Hèn. Claessens 15 uur Bekerschieting VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur Goldfinger, 18 jaar Luxor 15 en 20 uur Ook commando's kennen angst, 14 j. MIDDELBURG City 14,30 uur Dik Trom en het cir cus, a.l.; 20 uur Gisteren, vandaag, morgen, 18 j. Electro 15.30 en 19.30 uur Inspecteur Gorilla slaat er op los, 14 j. GOES Grand 15, 19 en 21 uur Goldfinger, 18 j. ST. JANSTEEN G. de Coninck 15 uur Schieting Voetbalterrein 13 uur Pupillen voet baltoernooi v.v. Steen TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Tarzan en de luipaard koningin; 20 uur Internationaal Ho tel, 14 j. KWADENDAMME IV. Huige 14 uur Schieting staande wip OOSTBURG Ledel 14 uur Stan en Olie als stieren vechters, a.l.; 16.30 en 20 uur Ser geants 3, 14 j. Ertvelde-Rieme Finale Bolwedstrijden 19.30 uur Concert Harmonie STOPPELDIJK Jo Vernimmen 15 uur Schieting Het Wapen van Zeeland Dansen HULST G. Lijbaart 15 uur Schieting De Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amuse, mentsmuziek NOORDSTRAAT E. Matteus 15 uur Gaaibolling AXEL Het Centrum 20 uur Hercules tegen de Moloch, 14 j. E, Tieleman 15 uur Schieting staande wip KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Kermisschieting A. de Bock 15 uur Schieling DE KLINGE Zaal v. Dück 18 uur Dansen DE-URNE (KNP) De i bergen, directeur van het lege te Deurne, heeft vrij een toespraak voor de dipt kritiek uitgeoefend op de r telijkheid in Noord-Braban seminaries thans gewone m:| len maakt. j Dat gebeurt zonder eni samenwerking met het opt bare onderwijs in de provj heer Hoogbergen, die cor de opleidingshuizen voor telijken blijkbaar in de vó gekomen door de spanning en verleden. „Vanuit een nerveuze worden van paniek getuig' gen genomen, waarbij mei ven voorhoudt, dat een gt bare school thans het gezeg van de priesterstudie is", Hoogbergen, die de ware at deze beslissingen echter m ten zoeken in het streven j ondanks verspilling van gel (Van een onzer verst HULST Vanaf zon Zeeuwsch-Vlaamse Tramwt [py weer dagelijks uit aan- en vrijdagen va FAxel sneldiensten naar d(; [houden. De bus vanuit Hulst veJ f gens om tien voor half neg t. St. Jansteen, Heikant, Ko dorpe, Sas van Gent, Dr [vliet, Uzendijke, Waterk ~ostburg naar Cadzand-Ba< I 10.10 uur te arriveren. E Ml Axel vertrekt om half nege 'e Driekwart. Vanaf dat punt dezelfde route als de „Hu| bussen vertrekken om vijf B- Cadzand. De aankomsttijd 10 voor zeven, die te Axell ■zeven. Deze regeling is v en met 29 augustus a.s. MIDDELBURG City 20 uur Gisteren, vandaag, gen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Goldfinger. 18 j. GOES Grand 20 uur Goldfinger, 18 j. STOPPELDIJK Jo Vernimmen 15 uur Schieting Het Wapen van Zeeland Dansen TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzan en de luipaard koningin, a.l. KOEWACHT V. J. Thys 17 uur Kermisschieting HEINKENSZAND Wed. A. Vermeulen 14 uur Schietu.- staande wip OOSTBURG De Eenhoorn 14.30 uur Aanbe»tedm2 Vrije van Sluis AARDENBURG 19.30 uur Raadsvergadering In het Zeeuwse k' trum Kapelle-Biezeli aardbeienpluk deze hoogtepunt bereikt. het te koude en dc de kilo-opbrengst t er minder aardbeien oogst dan bij het be seizoen werd verw! er deze week in K. linge toch dagelij k,

de Stem | 1965 | | pagina 2