AFGHANISTAN MODERNISEERT SPAANSE KASTELEN VOOR PRIK TE KOOP Bobbejaanland BAL Neutraliteit blijft gehandhaafd ondanks hulp grote mogendheden Invloed Rusland Franse hulp BOEKENPLANK A. V. Ravels i. Bleijenbergh- Ferket N.V. KEUKENS AUTO'S AUTO'S AUTO'S VERWIJS' AUTOBEDRIJF ROOSENDAAL EEN GROEPSLEIDER TONG EN PALING Kermis fe DAN Stoppeldijk SEN 2 ERVAREN INTELLIGENTE ALLROUND GRAFISCHE ONTWERPERS in ,HET WAPEN VAN ZEELAND' Ledel Theater Oostburg „Ket Centrum" Axel Luxer Theater Terneuzen 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 JULI 1965 Keus uit meer dan 2500 „stuks geen praktijk UITSLAG I Bouwmaterialen- handel Eurolins- en Eva-dealer Veel meer AUTO voor minder geld biedt u: Rijksweg 253 Telefoon 01650-4583 of 4859 In het tehuis voor R.K. werkende jongens te Breda is een vakature ontstaan voor SCHIETING „De Friezen" „Batavieren" Bekerschieting Hon. Claessens GAAI BOLLING E. Mattens Hoek - Zeeuws-Vlaanderen ISABELLA" JACHTWERF ISABELLA" JACHTWERF SERGEANTS 3 STAN EN 0LLIE ALS STIERENVECHTERS" ZAAL VAN DIJCK - DE KLINGE RONDVAART DOOR DE BIESB0SCH „HERCULES TEGEN DE MOLOCH" In Noordze gaan BRT en „INTERNATIONAAL HOTEL" „TARZAN EN DE LUIPAARDKONINGIN" Rondvli Van een medewerker) Er z\jn niet veel landen, die In het Westen zo onbekend ztfn als het, door bergen omgeven, koninkrijk Afghanis tan. Het ligt daar afgezonderd van de rest van de wereld, bevolkt door Azi atische nomaden, die komend uit de steppen of de woestijn, zich vestigden aan de rand van de grote hoogvlakten van het Indië overheersende, eeuwig besneeuwde, Hindou-Kouchmassief. Hoeveel Tadjiks. Ouzbeks, Kafirs, Harazahs en Pachtoens er precies in dit land wonen is niet me* zekerheid te zeggen. De door verschillende in stanties opgemaakte statistieken zijn het niet eens over het aantal inwoners van het 150.000 vierkante kilometers grote Afghanistan. Volgens sommigen telt het land 7 miljoen inwoners, vol gens anderen zijn het er 10 tot 14 mil joen. De U.N.O. houdt het op 12 mil joen. In de geschiedenis is Afghanistan het kruispunt geweest tussen China, Indië, het Pathische keizerrijk en de Griekse wereld van Klein-Azië. Het was het ontmoetingspunt van de Hel leense en de Boeddhistische bescha vingen, voordat hej het centrum werd van de hernieuwing van het Muzel- maanse Oosten. Aan Mohammed Zaher Chah geeft het Westen de naam van „koning der Afghanen". Deze relatief modern klin kende en met de aardrijkskunde ver bonden titel is een praktische verza melnaam van de verschillende volke ren, die Ahmed Chah van de stam der Douranis in 1747 onder één gezag ver enigde toen hij zich te Kandahar liet kronen. Sinds die tijd heeft het land zich moeten verdedigen tegen het Russische keizerrijk en tegen Engeland, dat de Afghanen steeds een Engels gezind ge zag wilde opdringen om aldus zeker te zijn van een beschermd Indië. De Afghaanse vorsten, die hun hoofd stad hadden te Kaboul, waren in feite steeds onderworpen aan tegenstrijdige invloeden. In 1907 beloofde de Russi- sche tsaar voor goed af te zien van elke inmenging in Afghanistan. De elkaar opvolgende sjahs die alle reden hadden om hun buren te wan trouwen, hielden hun grenzen zorgvul dig gesloten. Pas gedurende de Eer ste Wereldoorlog kregen de westerse ideeën en de westerse produkten lang zaam de kans om Afghanistan binnen te dringen. De vader van de tegenwoordige ko ning, Nadir Chah. was ervan overtuigd dat m de 20e eeuw het geïsoleerde Af ghanistan vooruit gebracht kon wor den. Hij stuurde zijn zoon naar een lyceum te Parijs en daarna naar de universiteit van Montpellier Ofschoon de staat theocratisch bleef volgden ver schillende ingrijpende hervormingen. Toen de tegenwoordige koning de troon besteeg, nam hij dc titel van „Almou Tawakkal Allalah Hij die ver trouwen plaatst in Allah" aan Hij was vastbesloten om alles in het werk te stellen om de eeuwige verknocht heid aan de Islam samen te doen gaan met de noodzakelijke modernisering van zijn land. Na de tweede wereldoorlog scheen de regering van Kaboul zich vooral naar het westen te keren. Zij gaf de voorkeur aan Washington boven Mos kou. In 1953 slaagde Daud Khan. een schoonbroer van de koning erin, om de ooms van de vorst die minister waren te doen aftreden. Toen hijzelf eerste minister was geworden, gaf hij de Afghaanse diplomatie al gauw een andere koers. De Russen ontvingen ze kere waarborgen van hem. Hij verte genwoordigde de Afghaanse staat bij de begrafenis van Stalin en hij confe reerde druk met het Kremlin. In 1959 bracht Croetsjev een tegen bezoek aan Afghanistan. Klinkende re devoeringen verheerlijkten toen de Russisch-Afghaanse samenwerking. Eind 1964 werd de 2,6 km lange tun nel geopend op 3.300 m hoogte onder de Salangbergpas. Hij verbindt het Russische gebied met de Afghaanse hoofdstad. Tien jaar lang heeft de Afghaanse diplomatie de voorkeur gegeven aan Moskou, wat voor de regering echter geen reden was om de Amerikaanse hulp te weigeren Ongeveer 1000 Ame rikaanse deskundigen en technici staan de Afghanen terzijde bij de mo dernisering van hun land. Daa-naest beschikken zij over 2000 Russen, 500 Tsjechen en 300 Duitsers. Verschillende Russische en Afghaanse maatschappij en werken broederlijk samen. De Sov jet-Unie heeft in Afghanistan, volgens goed ingelichte kringen, tot nu toe 200 a 300 miljoen dollar uitgegeven in de hoop een steeds grotere invloed in dit land te krijgen. Zestig kilometer van Kaboul verwij derd, ligt het vliegveld Begram, dat geheel geïnstalleerd werd door de Rus sen- Alles is er Russisch: de vlieg tuigen, de helikopters, de vliegscholen. de auto's enz. Op het eerste gezicht krijgt de vreemdeling de indruk, dat het land geheel onder Russische invloed staat. In feite echter heeft koning Mo hammed Zaher er de laatste jaren voor gezorgd, dat de Afghaanse diplo matie zich zowel op de Verenig te Staten als Rusland richtte. In 1963 ver ving hij de eerste minister Daud Khan door Mohammed Yousouf, die een neu trale politiek ten opzichte van de Sov jet-Unie en de V.S. voerde. De koning, die oordeelde, dat de tijd van de theo cratie voorbij was gaf het land een nieuwe grondwet. Volgens een artikel van deze constitutie mag geen lid van de koninklijke familie deel uitmaken van de regering. Aldus werd de terug keer in de regering van de Russisch gezinde Daud Khan onmogelijk Te- maakt. De nieuwe grondwet blijft vast houden aan de Islam, welke de staats godsdienst is gebleven. Afghanistan doet nu alle moeite om de verloren tijd in te halen. Het wil neutraal blijven, rekent op de natuur lijke bescherming van zijn grenzen door de omringende bergen, en leeft en handelt als een werkelijk onafhan kelijk land. Voor de nodige hulp wendt het zich naar alle kanten De buiten landse bezoeker landt op een ..Rus sisch" vliegveld, schrijft in een Du"i hotel 's avonds zijn ansichtkaarten bij het licht van Amerikaanse stroom en neemt een frisse dronk uit een glas met Japans water! Ook Frankrijk maakt zich verdien stelijk in Afghanistan. De hulp kan na tuurlijk niet vergeleken worden met die van de V.S. of met die van de Sovjet-Unie. Toch wordt de Franse steun, welke vooral ten dienste -itaat van de landbouw en de veeteelt zeer Restaurant „»t Wapen van Zeeland" vraagt net meisje voor de huishouding en een aankomend serveerster of een meisje, dat hiervoor opgeleid wil worden. Aanmelden: Markt 15, Axel, tel, 01155-595, A. van Hilst. Gevraagd in klein gezin, drie personen zelfstandige hulp in de huishouding, liefst intern Aanvangssalaris f 180,— p.m Veel vrij, drie weken vakantie Brieven ond. no. 58543 bur bi Bijverdienste. Incassowerk ge durende enkele uren per week Ruime provisie. Kleine borg stelling vereist Br ond no 32206 bur. van dit blad. Net meisje gevr. voor hulp in huishouding en café. Café „Be nelux", Grens, Clinge. Prachtige Zuid-Afrikaanse zij de-aap, kauiervolière met tro pische vogels, gasfornuis, le ren jekker met leren broek, haard. Te bevr.Café „Bene lux", Grens, Clinge. Laat door ons uw trap- of hand-naaimachine elektr. ma ken. Wij hebben steeds gerev. 2e hands naaimachines in alle uitvoeringen en prijzen als: Gritzner, Elna, Kohier, Husq- varna, Bernina, in prijzen v.a. f 198,Naaimachinehandel Verschuren, Stationsstraat 8, Axel, tel. 563. Bontmantels Zomerprijzen Keuze uit meer dan 20o stuks Kees v. d. Ven. Nieuwlandstr 3. Tilburg, tel 04250-26617 X Bruidsjapon maat 3638 te koop. Brieven onder no. 25999 Bijk. Hulst. Trouwjapon maat 3840 lang. Br. onder no 013681. Kinderwagen, z.g.a.n., te korp. Korte Bellingstr. 12. Hulst Wasmachine en centrifuge te koop. Merk R.S. F. v Laere, Dreef 36, Lamswaarde. Wasmachines rechtstreeks van de fabriek v.a. f 125,— Wijn- gaardstr. 5, Goes, telef. 7768 Erkers, ramen, deuren, ijzeren en houten halken, planken win keipui, schoolbanken, dakpan nen enz. H. de Nekker en Zn., Julianastr. 93, Heikant, telef. 01140-3086. Zaterdag 10 juli a.s. viert de „Bollebaan'' te Hulst het 25- jarig bestaan van „Stuifhaar." Het Bestuur. op prijs gesteld, hetgeen de Afghaanse koning kort geleden nog eens is gaan vertellen aan generaal De Gaulle, ter wijl hij tevens om een meer uitgebreide steun vroeg. De Afghaanse bevolking bestaat voor 60 procent uit boeren en voor 30 procent uit herders. Ook op het intellectuele vlak bestaat er een zeer vruchtbare Frans-Afghaan- se samenwerking. Sinds 1922 werkt er een Franse archeologische missie. Deze missie heeft zoveel oudheidkun dige schatten ontdekt, dat zij vanwege de enorme, nog verborgen rijkdom men, de hulp ingeroepen heeft van Amerikaanse, Japanse en Italiaanse archeologe^. De tot nu toe ontdekte schatten kan de bezoeker bewonderen in Bactres, Bamyan, Fondoukistan, Begram en Kaboul. Sinds 1945 ontdekte men paleizen, ge bedshuizen, beeldhouwwerken en in scripties, die van groot belang zijn voor de kennis van tijdperken, waar van men nog maar weinig afweet. Zo ontdekte de Franse missie ir het noor den van het land een Helleense stad uit de 3e en 2e eeuw vóór Christus, die met zijn monumenten, zijn theater, enz., herinnert aan de Aegaeïsche be schaving Deze ontdekking bewijst de Helleense invloed, welke de Gandha- raanse kunst kenmerkt en die men daarom de Grieks - Boeddhistische Kunst noemt. Ofschoon de Afghanen zeer fier zijn op hun verleden, denken zij vooral aan de toekomst, die zij met hulp van an dere, landen voorbereiden. Een Franse missie onderwijst het Frans in het jon genslyceum „Esteklal", dat 2.5% stu denten telt. Eén van hen is de zoon van de koning. Leden van deze missie onderwijzen eveneens het Frans in het 2000 leerlingen tellende, meisjeslyce um „Malaiai". Hier bereiden deze meisjes zich vooi op de taak, welke hen wacht in het moderne Afghanistan, dai gedurende vele eeuwen, volgens de wetten van de Islam, elke vrouwe lijke invloed weerde. De rechtsfaculteit van Parijs en de geneeskundige faculteit van Lyon, wis selen professoren en studenten uit niet die van Kaboul. Onder het hospitaal- personeel van Kaboul bevinden zich zelfs verschillende Franse zusters van de „Fraternité de Charles de Foucauld. Een tijdje geleden verklaarde de ko ning van Afghanistan Mohammed Za her Cjalh: „Ons land ligt nog op ver schillende gebieden achter op andere landen. Dank zij onze eigen, volhar dende wil, dank zij ook de spontane hulp van talrijke bevriende landen zal Afghanistan binnen afzienbare tijd een modern land zijn met een menserend levensniveau voor al zij'n bewoners"- A. A. v. RULER: REFORMATISCHE OPMERKINGEN IN DE ONTMOETING MET ROME (Paul Brand). De U- trechtse hoogleraar prof. dr. A A. van Ruler is altijd de moeite van het be luisteren waard. Hii wordt ook geboeid door „de dialoog" tussen Rome en de Reformatie die op gang is gekomen maar van een zwevend iernismc houdt hij zeker niet. Zijn reformatorische en meer speciaal gereformeerde inzichten draagt hij met verve voor en voor de ontwikkelde katholiek is het zeker van belang daarvan kennis te nemen, al schiet zijn toon een enkele keer fel-po. lemisoh uit, wat weer doet denkei aan hét oude polemiseren, dat we langza- merhand te boven waren, dachten we. DOLA DE JONG: „EN DE AKKER IS DE WERELD" (Meulenhoff). Een Nederlands echtpaar komt na vele om. zwervingen uiteindelijk in Marokko te. recht, waar zij op een stukje oiwrucht. bare grond een nieuw bestaan op trach. ten te bouwen. Zij doen dit samen met hun aangenomen kinderen, een aantal verweesde zwervertjes van verschillen, de nationaliteit, die zij bij hun omzwer. vingen tegenkwamen. De roman, die de prozaprijs van gemeente Amsterdam kreeg, geeft een aardige visie op de moeilijkheden van een groep „displaced persons". De ka. rakters vooral die van Maria en I Hans zijn aardig uitgediept Het slot is wat zwak. MADRID (UPI) - In Spanje zijn honderden kastelen voor een prikje te koop, maar niemand schijnt ze te willen hebben. De re den is wellicht, dat het overgrote deel ervan in bouwvallige toestand verkeert. Van de 2.5C2 Spaanse kastelen, die in 1949 allen onder staatsbeheer werden geplaatst, bevinden slechts naar schat ting 240 in goede staat. Enige voorbeelden: in de provincie Avila staat een 15de eeuws kasteel ter beschikking aan eer ieder, die zich be reid verklaard er een telefooncentrale in aan te leggen voor het nabijgelegen dorp Villa viciosa. In de provincie Noord-Asturië staat een volledig gemeubileerd ka-steel voor degene die bereid is het te laten opknap, pen. Spaanse kastelen zijn uniek in Europa omdat zij bijna allen meer als fort dan als woonplaats dienst hebben gedaan, Zij hebben horden Romanen en Noren met succes weerstaan, maar een toe. komstige bewoner zal het moeten doen met spleten en kijkgaten i.p.v. ramen,! De vooraaamste reden, waarom de 7 meeste Spaanse kastelen zo in verval! zijn geraakt is niet zo zeer gelegen in het feit dat zij in de 15de eeuw door de bewoners zijn verlaten, maar dat de plaatselijke bevolking de stenen van het kasteel sinds velen jaar aanwendt voor^ de bouw van eigen huizen. Er bestaat een enthousiaste verent I ging in Spanje, die streeft naar behoujj van de Spaanse kastelen, genaamd i Spaanse Vereniging van Kasteelvrie f den." De moderne centrale verwar ming: aaird'gasunit met plint- convectoren. Snelle montage, weinig breekwerk. Vraag vrij blijvend inlichtingen. Install- bedr De Weerd n.v., afd. c.v., Markt 33, Etten, tel. 01608-2310 (Na 18.00 uur 01608-3047). Een heerlijk bezit is een koel kast. Install, bedr. De Weerd n.v., Markt 33, Etten. telefoon 01608-2310. Tegeko, het goedkoopste adres voor elektrische huishoudelijke artikelen, bijv. koelkasten type 1965, Bosch, Bauknecht, Gene ral Electric, A.E.G, Prijzen vanaf f 248,-. Volledige service en garantie (ook huurkoop). Breaa. Glnnekenstr. 130, telef. 31226. Frans echtpaar zoekt te Hulst of directe omgeving apparte ment of kamer met keuken voor de periode 18 juli tot be gin augustus. Tel 01140-3435. pr' aangeboden Te huur aangeboden kantoor ruimte, 30 m2, met keuken in het centrum van Zundert. Pri ma stand, aparte opgang. Br. ond. no. 32258. X Te koop i. pr. st. z. salonwa gen met schuurtje. 11 m lang Te bevr Kastanjestr. 83. Goes Te koop direct van part. te Oudenbosch, helft van 2 on der 1 kap, met garage, grote kamer, hal, grote woonkeu ken, 4 slaapkamers, douchecel zolder met vaste trap olie c.v grote voor- en achter tuin Tel 01652 - 2014. Etten te koop. Helft van 2 on der een kap met garage. 1 aug. vrij te aanvaarden. Koopsom f 39.50o kk. Te bevragen za terdag en zondag van 14.00 tot 19.00 uur. Margrietlaan 10, Etten Woonhuis te koop met erf en tuin, gelegen aan Oudendijk 17 Standdaarbuiten. Koopsom f 9500- Direct te aanvaarden. X Emigrantenouders! Wij geven u vrijblijvend alle inlichtingen over de reis naar uw kinde ren. Ook bezoek aan huis. Wm. H. Müller Co. n.v., Boul. de Ruyter 14, tel. 2171, Vlis- singen of bij onze passagewa- gen op de weekmarkt te Goes en Terneuzen. Op reis! Wij leveren u alle biljetten voor trein, schip of vliegtuig, zonder extra kosten. Wm. H. Müller Co. n.v., Boul. de Ruyter 14, tel. 2171, Vlissingen of bij onze passage wagen op de weekmarkt te Goes en Terneuzen. Ie en 2e hypotheken. Finan ciering voor auto's enz. Snelle afwikkeling. Inl .p.b. 66, Goes. T. K. a. Erka aanhangwagens voor uw bagage en vele ande re doeleinden. Geen opbergpro bleem Caravanbedrijf „De Westhoek", Onderstraat 7, La- ge-Zwaluwe, tel. 01684-500. T.k.a. Kip caravans v.a. f 2995 nog beperkt leverbaar. Diver se occasions en inruilwagens. Financiering mogelijk. Cara vanbedrijf „De Westhoek", On derstraat 7, Lage-Zwaluwe, tel. 01684-500. Camping „Estancia", Borssele Zd.-Bev. Gelegenheid tot kam peren met tenten en caravans. Moderne toiletten, grote kan tine, volledig ingericht kamp winkel, Tevens nog te huur huisjes en caravans vóór 17-7 en rua 21-8. Tel. 01105-568. ,De Reu" - caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging, him chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Belcrum garag. Min. Kanstraat 16-20, tel. 01600-39900, Breda. Alle da gen geopend. R.K. Heer 50 jaar wenst ken nismaking met nette dame, 45 jaar. Br. ond. mr. 32268 Jongedame 31 jaar 1 kind z.s.k. met nette heer tot 35 jaar, 1 of 2 kinderen geen bezwaar. Zacht karakter. Brieven onder 51256. X Bromfietstas, valhelm en 1 p. regenpijpen verloren tussen Graauw en Kloosterzande. Teg. bel. ter. te bez. bij R. Boogaert, Cloosterstr. 2, Kloosterzainde, tel. 212. Sparta 25o cc motorrijwiel, i. g.s., te koop. Te bevr.: West kade 62, Sas v. Gent, Te k. wegens aanschaf grotere wagen Peugeot 404 1963-1964 z.g. a n. banden, kachel, schuifdak enz, Ziet er uit als nieuw. Prijs f 6.500,- tel. 01672-650. Te koop Citroën (Lelijk Eend je) met prima motor en nieu we banden. Prijs f 145o,-. Tel. 01672-650. Te k. Ford Thames 800 1961 bestelwagen met zijruiten. Goe de wagen Prijs f 1500.-, Tel. 01672-650. Te k vrachtwagen Austin frontstuur truck (diesel) tonna ge 8 ton, kenteken. Bouwjaar 1961 open laadbak. Inl. telef 01672-650 T. k. Borgward Isabella TS. bj. '60 km 74.000 Benz. 1-13 Bijzonder goed Breitmerlaan 14 A, Roosendaal (West) Te koop wegens overcompleet Een zeer goed als nieuwe Daff odil kleur d.rood bouwjaar 1964 5000 km gelopen, vele acces soires te bevragen na 6 uur, Poolsplein 2, Kloosterzande - Tel 01148 - 329. Ford Taunus bestel 1958, V.W. 1958 bestel. Te bevr. Molenstr. 34, St.-Jansteen Tel. 01140-2226 Mercedes autobus 1957 geschikt voop groepsvervoer. Spotprijs Automobielbedrijf A. v. d. List en Zn Oosterhoutseweg 137a, Teteringen, tel. 01691-369. Henschel vrachtauto 1957 met aanhangwagen, laadvermogen 14 ton. Automobielbedrijven A. v. d. List, telefoon 01600-31446. Academiesingel 34-34a, Breda en Oosterhoutseweg 137a Tete ringen. Tel. 01691-360. Vito garage te Breda. Handel In uitsluitend eerste klas ge bruikte automobielen, welke van voo<r tot achter geheel zijn nagezien en gecontroleerd In eigen werkplaats. Al onze wa gens zijn rechtstreeks van eer ste eigenaar, schadevrij en van teer recent bouwjaar. Komt u eens geheel vrijblijvend bij ons kijken En maakt uw keuze uit de volgende courante automo bielen. Fiat 1300 van 1963 ln prima staat. Fiat 600 van 1963 zeer mooi Fiat Neckar 1961 met schuifdak, Renault Dauphine schuifdak, radio enz. in prima staat. Opel Rekord 1962 type 1700 V.W. De Luxe 1962 met 3 met schijfremmen. V.W. de Luxe van 1962 zeer mooi. V.W. de Luxe van 1962 type 1963, lage prijs. V.W. 1500 S als nw. 4500 km gelopen type 1965. Trabant de Luxe 10.000 km gereden, dec. 1964, lage prijs. Renault Major van 1964 als nieuw V.W. 1500 m. schuif dak 1963, V.W. de Luxe met schuifdak 1963. Al deze auto's worden verkocht m. onze volle gar Overal bekend Gedurende de garantiet. 3 mnd. alle eventu ele kosten voor onze rekening, zowel van onderdelen als van arbeidsloon. Elk deskundig on derzoek en proefrit toegestaan. Inruil en financiering mogelijk Vito Garage, Ginnekenweg 340 342, vlak bij de Ginnekenmarkt Total Pompe. Dagelijks geo pend tot 10 uur. Zaterdag en zondag tot 6 uur. Tel. 36173. Aangeboden Honda Dream, 250 cc, bouwj. '60, in prima staat. T.e.a.b Molenstr. 21. Hooger- heide. X TANDARTS - Hulst zaterdag a.s. en vanaf volgende week voorlopig dinsdags de gehele dag weer spreekuur. van de loterij tb.v. de wielerwedstrijd te WESTDORPE. 34 - 877 - 1295 - 972 1009 - 141 - 244 - 579 1114 - 1003 - 606 - 7.14 191 - 1421 - 365 - 8(16 38 - 1027 - 1179 - 374 871 - 719 - Prijzen afhalen bij de heer M. Pluijm, café „Het oudt Raedhuys" te Westdorpe, vóór 15 augustus 1965. HTJLST Tel. 01140-3176 Het bestuur van de afdeling Zuid-Beveland-West van het Nederlandsche Roode Kruis hoopt op 12 juli a.s. ter gelegenheid van HET 50-JARIG BESTAAN DER AFDELING een receptie te houden in het Medisch Centrum, Beatrixlaan te Goes van 17 18.30 uur. Aan de receptie is verbonden een tentoonstelling van het wellfare-werk alsmede een demonstratie van de mond op mond beademing. Heden hebben wij in voorraad: MERCEDES 220 SE 1964 als nieuw f 10.500,—; MERCEDES 220 S 1964 idem f 10.000.—; MERCEDES 220 1963 idem f 8.500,—; MERCEDES 190 B 1964, 30.000 km f 9.000,—; MERCEDES 190 D 1963 en 1964 f 8.500,— en f 9.500,—; MERCEDES 190 D 1961 en 1962 vanaf f 4.500,—; MERCEDES 190 SL 1960 Sport f 8,500,OPEL Kapitan 1965, fabrieksnieuw f 10.000,OPEL Ad miral 1965 20.000 km f 10.000,OPEL Diplomaat 1965 als nieuw f 12.500,—; OPEL Kapitan 1962 en 1963 vanaf f 2.750,Opel Rekord 1961-62-63-64 en 1965 vanaf f 2.500,tot f 6.500,OPEL Kadett. nieuw en gebruikt, 10 stuks vanaf f 3.250,— tot f 5.250,—; FORD 12M 1964 f 3.250,—; FORD 17M 1963 f 3.600,FORD Stationcar en bestelwagen vanaf f 2.250,tot f 3.500,-, SIMCA 1000 1962, 1963 en 1964 vanaf f 2.750.- tot f 3.500,—; Chevrolet Bel Air en Impala 1961, 1962 en 1963 vanaf f 4.750,—; Renault R8 1963 f 3.650,—; VOLKSWAGEN de luxe I960, 1961, 1962 en 1963 vanaf f 1.900,— tot f 3.250.—; VOLKSWAGEN busjes 1961 en 1962 f 2.100,— tot f 2.750,—. Verder diverse inruilwagens in prijzen van f 500 tot f 1000.VRACHT- en BESTELWA GENS. zoals M.A.N. met kipper, OPEL Blitz, gesloten en open, diverse bestelwagens, BORGWARD en V.W. Alle wagens boven f 1.500,worden door ons volledig gegarandeerd. Inruil en financiering mogelijk. Zaterdags geopend tot 2 uur Zondags gesloten Bij ons koopt u een goede ge-Te koop of te ruil. V.W. de A Luxe 1962 type 1063 f 3150 V.W. de Luxe 19612 f 2850, V.W. de Luxe 1959 f 2350, Opel Ka dett Caravan 1963 f 3950, Opel Rekord I960 f 2250. Opel Cara van 1959 f 1850, Volvo 122 S 18 B 1962 f 5500, Ford Consul 1961 f 2350, Fiat 500 1962 f 1950, Fiat 1100 1959 f 1650, Fiat 600 1959 f 1750, Daff de Luxe 1960 f 155o. Borgward Stationcar 1958 f 1650. Al deze wagens met 3 maanden schriftelijke garantie, goede service. Inruil en financiering mogelijk. Za terdag en zondag geopend, v. Doorns Automobielhandel Liesbosstraat 28, Breda, Vlak bij Markt Princenhage. telef. 41805 X bruikte auto met 3 maanden of 10.000 km garantie. Keuze uit meer dan 100 stuks. Hieronder een greep uit onze voorraad. V.W. 1500 1965 V.W. 1500 1964 V.W. 1200 1963 V.W 1200 1958 V.W. 1200 1962 Ope] Rekord 1960 Opel Olympia 1958 Ope] Kapitan 1960 Ope] Kapitan 1959 Opel Caravan 1961 Opel Caravan 1958 Renault Dauphine 1960 Mercedes 219 1958 Mercedes 190 1958 Mercedes 180 D 1958 Fiat 600 1960 Ford Taunus 17M 1963 Ford Taunus 17M 1960 V.W. kleinbus 1963 V.W. Combi geel kent. 1964. V.W. Combi geel kent. 1963 V.W. Combi geel kent, 1963 V.W. Combi geel kent. 1961 V W. Combi geel kent. 1960 V.W Combi geel -ent. 1959 V.W bestej 1963 V.W. bestel 1962 V.W. bestel 1961 V.W. bestel 1959 - 1960 Ford Taunus FK 1000 1959 Renault Estafette 1962 Henschel vrachtauto met aan hangwagen. Totaal 14 t. laad vermogen 1957 Mercedes autobus voor groeps vervoer 1957 Hanomag met oplegger 1959, Hanomag vrachtauto 2 too laadvermogen 1960 Mercedes vrachtauto 6,5 ton laadvermogen 1956 Goliath bestel 1956 NSU-scooter 1958 Heinkel scooter 1956 2 vrachtautobanden 1100 x 20. Verder nog diverse goedkope inruilauto's. Voor een dergelijke en betrouwbare auto? Dan naar A v.d. List en zonen, Acade miesingel 34-34a, tel. 01600 - 31446 en Oosterhoutseweg 137a, Teteringen. Tel. 01691 - 369. Za. terdags en zondags geopend. Zeldzaam mooi. Renault Ondi- ne b.j. '61, slechts f 1975, Fiat 1500 b.j. '62 van eerste eige naar f 295o, Volkswagen Stan daard Lux uitgevoerd b.j. '58 f 3/100, Ford Anglia '57 f 675, Ford Taunus 17 M '59 f 1400, Banden 640 x 13 en 560 x 13 en 590 x 15 en 640 x 15 Ster- kens, Autohandel Oosterstraat 21. Breda tel. 41379. Volledige fin. mogelijk. Gevr. per 1 hug. buffetjuffr. Hotel Tilburg, Steenbergen. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 16-20 Breda, tel. 01600-39900. X Motor merk Sparta Lz.g.st. Ook genegen te ruilen voor brom fiets. Te bevr. J. Gordijns Sin- gelstr. 36 St.-Willebrord. Te koop aangeboden Opel Re kord. Spotgoedkoop. J. C. v. den Bosch Oude Kerkstraat 63 Standdaarbuiten. X Voor nieuwe bromfietsen ln de betere merken o.a. DKW, Zün- dapp, Sparta en Magneet als mede voor goede betrouwbare gebruikte bromfietsen als: Sparta, DKW, Batavus, Puch, Eijsink etc. in prijzen van f 125,- tot f 4o0,-. Keuze uit tientallen stuks. Willem Appels Blauwehamdstr. 2, Bergen op Zoom. tel. 01640-4380. T.k. 2 Duitse herders, teef, pri ma stamboom. Moet weg, bil lijke prijs. Kapelstr. 34, Zegge Schieting zat. 10 Juli bij de Kind, Kapellebrug. Sportvissen op Oosterschelde. M.s. „Hoop" vertrekt iedere dag om plm. 7.30 uur v.m. van steiger Katse Veer (plm, 6 km van Goes). Inl. 01100-7955. Het tehuis is een kleine inrichting met een bezet ting van ongeveer 20 studerende en werkende jon gens in de leeftijd van 14-20 jaar. Gegadigden zullen worden gehonoreerd volgens de schalen van het salarisrapport Haeck en worden verzocht hun schriftelijke sollicitatie ten spoedigste in te zenden aan de Directeur van het tehuis. Haagweg 385, Breda. 10 KM VAN TURNHOUT 1X30Z39 TE LICHTAART BELGIë 30 hectaren levenslust Geopend: iedere dag. Voor elk wat wils. shows zwemmen bootje varen paardrijden camping attractiepark zaterdag 10 juli GRAAUW. zaterdag 17 juli HULST. zaterdag 9 juli bij te Lamswaarde. Vooruit 50,- en 10,- gratis. Inleg 3,10. Terug 2,50. Begin 3 uur. Het Bestuur. OP ZOND/ G 11 JULI bij NOORDSTRAAT. Aanvang 3 uur. SPECIALITEIT IN TEL. 01152 - 308 - Holland Bij de HOOGSTEDER STUDIOS te Eindhoven is plaats vooi die met de steun van aanwezige assistenten zelfstandig opdrachten kunnen uitvoeren. Enkele jaren studio- en/of bureau-ervaring beslist noodzakelijk. Eventuele kandidaten dienen 1 september a.s. uiterlijk beschikbaar te zijn Neem schriftelijk of telefonisch contact op met de Art-Director L. Lammers tel. 04900/24901 of 61022 adres: Tongelresestraat 369 a, Eindhoven. zondag 11 en maandag 12 juli a.s. M.m.v. THE EVERLY STARS Verhuur van: zeilboten - roeiboten kano's en motorboten. Privé zeillessen 12,50 per uur incl. boot en instructeur. Vraagt inlichtingen aan: Recreatiecentrum Braakman Hoek-Z- Telefoon 01152-265. ZATERDAG 10 en ZONDAG 11 JULI en DINSDAG 13 JULI te 8 uur. Brengen wij in w.-Z.-Vl. een der grootste films van het jaar met FRANK SINA TRA - SAMMY DAVIS Jr. DEAN MARTIN - PETER LAWFORD in het opwindende verhaal van avontuur en humor: (3 sergeanten op avontuur) De grootste sterren van het witte doek in een avonturenverhaal zoals U nooit heeft gezien. Actie - spanning - dobbelstenen - vrouwen enhu mor in een verrukkelijke film. Toegang 14 jaar. ZONDAGMIDDAG 11 JULI. Aanvang 2 uur. Brengen wij de koningen der lach: STAN LAUREL en OLIVIER HARDY in een kolderklucht zonder weerga: De dikke en de dunne zetten Spanje op stelten en zelfs de stieren krijgen het moeiijk van het lachen. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag 2 uur: STAN EN OLLIE ALS STIERENVECHTERS Zondagmiddag 4.30 uur: SERGEANTS 3 ZONDAG 11 JULI a.s. Orkest: THE SHEIKS Aanvang 6 uur op zondag 11 juli. Duur 21/2 uur. Ver-trek te 15.10 uur vanaf terrein Nieuwlandsedijk 108 te Lage Zwaluwe Plaatsbespreking kan teleurstelling voorkomen. BIESBOSCHTOURS Lage Zwaluwe Telefoon 01684443 b.g.g. 397. ZATERDAG 10 en ZONDAG 11 JULI aanv. 8 uur. GORDON SCOTT en JANY CLAIRE in: HERCULES de sterkste man ter wereld, bevecht een hels monster. Strijd zonder genade tussen twee machtige legers. (Van onze radio HILVERSUM donderdag 15 juli Roermond ingeschak uitzending van de p tweede televisienet. 1 kwart miljoen Limt bantse toestelbezittel voorrechte kjjkgebief nog een keuze-mog< Aan de socioloog W. Huygen, hebben voorgelegd of de i deze verruiming van den waarderen Nog in het zuiden en oo dat men wat televis hoofdzaak naar Duit Dank zij de wetei vens van het conti derzoek, dat de NTS Radio Unie middels e duizend personen houdt, is het mo gel ijl ter inzicht te krijgei luistergewoonten. De KRO-socioloog clusie van het onde door het centraal bi tistiek werd ingestek luistergewoonten. In geconstateerd ,dat: landse concurrentie, de Nederlandse te ha geve er één kwart tc verminderen, er vai uitzendingen drie a v werd gebruik gemaal tenlandse tv". Drs. F dat het Duitsland-kijk voorbeeld groter is d sector van midden- ei Maar volgens het CB! kwam men in het ge ximaal aantal onte (Limburg) in de totaa buitenlandse uitzendir geveer 32 procent teg naar de Nederlandse Maar in drie jaar woonten zich gemak! daarom vroegen yvij exacte cijfers van de ma-onderzoekingen ov jaar. Hier volgen er Van de 39 procent d jaar en ouder, die he Duitsland l kunnen zaterdag 13 maart j. het NTS-journaal en de Duitse Tagesschai volgende KRO-progr; land 1 trokken de „Brandpunt" en de resp. 56 en 59 pro» langstelling, terwijl het Duitse amusement einander für einander' bedroeg terwijl 2,4 tweede bulletin van de Toen op Nederland 1 lucht kwam en op D tectivefilm „Scotland zich" werd vertoond, met 69,3 procent te, Yard met 15,2 procent epiloog van pater Leop 32 procent kijkers boei lijks binnenstromende dat voor het NTS-joui teitenrubrieken en ve /iTwee evenementen in Noordzeetestival, dat d tot en met 28 augustu tot stand gekomen in king met de NRU. Zo zal op 8 augus._ ijn one-man-show ten het Casino te Knokke. hele show uitzenden, de KRO en de VARA o show in hun radioprog H. Op 23 augustus zal ^Bkest onder leiding va: land in het Kurhaus te ierteren. De BRT zei, Jelgiè uit en de AVRO festatie in haar radiopr: re Palla zal tijdens dit Boptreden in een eerste compositie „Gay twen 1 die Cor de Groot in NRU componeerde. :tu en (Ad vertei VRIJDAG 9 - ZONDAG 11 JULI. Aanvang 8 uur. Brengen wij een beroemde film met: ELISABETH TAYLOR - RICHARD ËURTON ELSA MARTINELLI in de boeiende technicolor (V.I.P.S.) met: Orson Welles - Margareth Rutherford - Louis Jordan - Linda Cristian. Gebaseerd op het be roemde boek van VICKY BAUM. De geschiedenis van een dramatische opwindende nacht in de fonkelende privé-wereld van de zeer rijken, de beroemde mannen, mooie vrouwen Kortom de meer belangrijke personen en zij die denken belangrijk te zijn Toegang 14 jaar. MAANDAG 12 en DINSDAG 13 JULI. Aanvang 8 uur. JOHNNY WEISMULLER BRENDA JOY CE JOHNNY SHEFFIELD in Tarzan bindt de strijd aan met menselijke roof dieren. Zondag 2.30 uur: TARZAN EN DE LUIPAARDKONINGIN, alle leeftijd. Gevraagd: JONGEN of MEISJE voor verkoop vf® VERSNAPERINGEN. rd .0 Hierbij mijn hartelij fantastische rondvluch Ik doe dit wel laat, gangstentamens heb i' zien om hiervoor eer: te maken. De vlucht was eno: Prachtig. Ik heb dan Het was wel jammer tweede maal naar Wo moeten komen, maar i geboden werd was all waard; Wanneer U nc bofSe -i Prijsvraag v houd ik mij aanbevo I HULTEN HAI

de Stem | 1965 | | pagina 6