eef Zeeland een sterk esef van saamhori taten vol lof over waterschapsbeleid Yerseke heeft daverend feestprogramma klaar WENNEKER VOORMALIGE SIAMESE TWEELING IN ZWEMBAD Vorm ontdek ALLEMAAL GESLAAGD! Opdracht aan nieuwe commissaris der Koningin mr. J. van Aartsen Niet groosig e geestelijke volksgezondheid L ZEEUWSE WIEENTEN 'CHIETEN TEKORT" Functie groter en invloedrijker dan voorheen Bij opening haven en mosselseizoen iPagblaO pc ütetn Boottocht CARILLONSPEL OP WALCHEREN Bliksem ingeslagen via t.v.-antenne Henri Dunant werd in Gent enthousiast ontvangen Waar naar toe? n.v. JAN HENDRIKX Bij derde lustrum Wedstrijden van de Zeeuwse ringrijders Aan christelijke h.b.s. Lijk verdronken jongen gevonden DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 JULI 1965 Een commissaris van de konin gin van Zeeland mag volgens mr. dr. A. Mes geen „groosig- heid" hebben. Dat past z.i. niet in de Zeeuwse aard. Mr. dr. Mes verzekerde de staten gis termorgen dat aan mr. J. van I Aartsen alle „groosigheid" j vreemd is. „U heeft getoond dat u op dit punt een echte t Zeeuw is van het beste soort", aldus de heer Mes. IDDELBURG De Zeeuwse gemeenten schieten tekort in hun bemoeienis met het werk voor de -feestelijke volksgezondheid. De provincie wordt hierdoor naar ver houding te zwaar belast. Dit is de mening van gedeputeerde A. Kaland (CHU). Hij bracht die naar voren tijdens de behandeling door Pro vinciale Staten van het voorstel om een herziening tot stand te brengen van de subsidieregeling ten behoeve van de Do- •,|minicus Savio stichting te Hulst en de Stichting sociaal - pedagogisch centrum voor de nazorg van zwakzinnige kinde ren. De heer Kaland zei te hopen, dat de gemeenten niet langer afzijdig zullen blijven staan wanneer hef gaat om de 2org voor de eigen inwoners op het ge bied van de geestelijke volksgezondheid. "^Mevrouw Van de Broecke - de Man p.v.d.A.) pleitte voor een nauwe sa- nwerking tussen de verschillende htingen, die zich met de nazorg r zwakzinnige kinderen bezig hou- Zij doelde hierbij op het geheel zelf- idig blijven werken van de Domini- Savio stichting. ^Gedeputeerde Kaland zei hierover dat het college van Gedeputeerde Staten •maniern van mening is, dat een volle dige samenwerking tussen de verschil- lende gezindten inderdaad de enige ma nier is om op hef gebied van de zorg voor zwakzinnige kinderen in Zeeland ef ficiënt te kunnen werken. Hij had er ook wel hoop op. dat die volledige sa- hwerking tot stand zal komen MIDDELBURG Mr. J. van (artsen heeft gistermorgen, na fijn installatie, zijn eerste verga dering van Provinciale Staten ge leid. Hij deed het op een gerouti neerde, zakelijke en toch plezierige Jtanier. f De Staten herdachten hun overleden lid Koster uit Zaamslag (CHU). In ens plaats werd beëdigd de heer G. de Waal. |Drs. Westerhout (P.dA) heeft zijn patste Statenzitting bijgewoond. Hij is «noemd tot staatssecretaris van Bin- fenlandse Zaken Mr. dr. A. Mes prees Kjn buitengewone prettige en goede op deden als leider en woordvoerder van grootste fractie in de Staten. Drs. pesterhout zei met gemengde gevoelens vertrekken. Hij is verknocht geweest pn het werk dat hij in het belang de provincie mocht doen. Hij pte ook in zijn nieuwe ambt iets or Zeeland tot stand te kunnen bren- len. gelukwensen waren er ook voor de ^^ër A. van Eeten (A.R.), die benoemd is tot lid van de Eerste Kamer. [De heren Keuning (P.v.d.A.), van esbergen (KVP) en IJssel (CHU) von- oden dat bij de samenstelling van de Pro vinciale Raad voor de Recreatie de geografische spreiding niet goed tot zijn frecht is gekomen. Zo ontbreekt iedere [vertegenwoordiging uit Schouwen-Duive- lland. Gedeputeerde jhr mr. Schorer 1 (P.v.d.A.) was het hiermee wel eens. JBetere spreiding was tot nu toe echter biet mogelijk. G.S. zullen er naar stre pen gaandeweg een betere spreiding kan de leden over de provincie tot stand |te brengen. Op een suggestie van de g®er Adelaar (SGP) antwoordde de heer Jfcjhorer, dat het voorlopig niet nodig ■fokt meer dan één werkcommissie in r* s5pRen. De praktijk zal leren of dit ■standpunt juist is of niet. De heren Van Hoeve (A.R.), W. Kos- Lit en Van Westen (C.H.U.) aaKten bezwaar tegen het voorstel om -u navenplateau en de weg ernaar toe k,ogin Hedwigepolder in de ge- -*1 Ange aan het openbaar ver- j./ ^^ekken. Weg en plateau zou- recreatief oogpunt van belang nnen worden. Gedeputeerde Van Don- MIDDELBURG „Moge het u gegeven zijn om de Zeeuwen van de onderscheiden delen van het gewest een sterk besef van saamho righeid bij de brengen, dan zult u zich mede grote verdiensten voor ons gewest verwerven". Dit heeft de waarnemend Commissaris van de Koningin gistermorgen gezegd tegen mr. J. van Aartsen, de nieuwe Commissaris, die zijn eerste Statenzitting meemaakte. Mr. dr. A. J. J. M. Mes zei verder dat de heer Van Aartsen zijn ambt aanvaardt in een moeilijke maar tevens zeer interessante en veelbelovende tijd. De waarnemend Commissaris twijfelde er niet aan dat mr. Van Aartsen zijn werk met wijsheid, genegenheid, moed en rechtvaardigheid zal verrichten. gemoet treden. Hij had ook de stellig* indruk dat de nieuwe Commissaris spoe dig Zeeuw onder de Zeeuwen zal zijn. De heer Mes wees op de verrassend korte tijd waarin Zeeland de gevolgen van dc oorlog en de watersnoodramp te boven is gekomen. Het Zeeuwse ge west is nu in ontwikkeling. Naast de zorg voor de economische ontwikkeling zal volgens mr. dr. Mes vooral veel aan dacht geschonken moeten worden aan de leefbaarheid van de provincie. In dit verband bracht mr. dr. Mes ook de por tefeuilleverdeling nog even ter sprake. Hij zei: „De keuze is zeer groot. U zult een beperkende keuze moetien doen en wij verwachten dat u de juiste zult doen" Mr. dr. Mes zegde mr. Van Aartsen aan het slot van zijn betoog de mede werking toe van Gedeputeerde en Pro vinciale Staten, het ambtenarencorps ter griffie en van de verschillende provinci ale diensten. Aangenamer Namens Provinciale Staten sprak de heer C Boender Evenals mr. dr. Mes herinnerde hij aan die bijzondere figuur van jhr. mr. A. de Casembroot. Hij wenste mr. Van Aartsen toe dat hij aan het eind van diens loopbaan een even grote plaat? in het Zeeuwse volk ver overd zal hebben Aangezien mr. Van Aartsen Zeeuws bloed in de aderen heeft zal het hem volgens de heer Boender weinig moeite kosten de Zeeuwse aard te proeven. De heer Boender had die indruk dat mr. Van Aartsen's nieuwe ambt veel aangenamer zal blijken te zijn dan de politieke functie van minister, die hij lange tijd heeft bekleed. Hij wees op de uitstekende verstandhouding in de Sta ten. Tenslotte hief hij bij voorbaat de strijdkreet „Luctor et Emergo" aan voor het geval „zich op hoog niveau een streven zcu ontwikkelen uw ambt en on ze zelfstandigheid te belagen". (Van een onzer verslaggevers) Mr. dr. Mes herinnerde er tijdens zijn installatietoespraak aan dat de staats rechterlijke positie van de Commissaris van de Koningin fundamenteel gewijzigd is. De functie is sedert de vaststelling van de Provinciewet in 1962 omgebogen in provinciale richting. De functie is daarbij volgens mr. dr. Mes groter en invloedrijker dan bij lezing, van de wet en de „stokoude instructie" van de Commissaris zou doen vermoeden. Mr. dr. Mes gaf blijk van het grote vertrouwen waarmee Gedeputeerde en Provinciale Staten mr. Van Aartsen te- gen (KVP) was van oordeel dat, indien de recreatie in deze omgeving werke lijk grote kansen zou krijgen, er heel wat forsere maatregelen getroffen zullen moeten worden om het gebied voldoen de te ontsluiten. De Staten waren ge makkelijk voor dit argument te winnen. De Staten gingen met vreugde ak koord met liet voorstel tot concentratie van de polders en waterschappen in westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Gede puteerde Staten, en dan met name de heer Van Dongen (KVP), werden ge complimenteerd voor de voortvarende aanpak van de sanering van het vva terschapswezen in Zeeland. Gedeputeer de Van Dongen zei dat er nu „snel maar niet geforceerd" gewerkt wordt aan het ontwerp voor een uniform water schapsreglement voor de waterschap pen in Zeeland. Mr. dr. Mes (KVP) verwacht zeer binnenkort een beslissing over de defini tieve oprichting van het havenschap Vlissingen-Oost. Alle stukken zijn nu binnen. De heer Adriaansens (KVP) had be wondering voor de financiële resulta ten van de Provinciale Zeeuwse Elektri- citeits Maatschappij. Het geraamde tekort over 1964 is omgezet in een winst van ongeveer f 800.000,-. Wel vroeg hij zich af hoe een „vergissing" van onge veer één miljoen tussen raming en uit komsten is kunnen ontstaan. Gedepu teerde Kaland (CHU) gaf hiervoor drie oorzaken aan: de afzet is ver boven de verwachtingen gestegen, de inkoop van brandstoffen is veel gunstiger uit gevallen dan verwacht en de service verlening is gebracht op kostprijsniveau. Veel lof was er voorts voor de manier waar°P het ambtenarenreglement Zee land 1949 en het arbeidsovereenkomsten- besluit zijn gewijzigd. Mevrouw Van de Broecke - de Man (P.v.d.A.) was de enige, die een tekortkoming in het ont werp had ontdekt. De maatregelen ter bescherming van het moederschap had den volgens het ontwerp-besluit namelijk slechts betrekking op de gehuwde vrou welijke ambtenaren. Mevrouw Van de Broecke vond dat ook ongehuwde amb tenaren in geval van moederschap recht op bescherming hebben. Provinciale en Gedeputeerde Staten waren het graag met deze zienswijze eens. Het ontwerp besluit werd in die zin veranderd. MIDDELBURG Gistermiddag hebben de heer en mevrouw Van Aart sen en hun twee kinderen gerecipieerd in de Statenzaal. Ruim 500 autoritei ten, waarvan velen met hun echt genotes, hebben zich op de receptie laten zien. Naast de uitgebreide Zeeuwse groep van gezagsdragers, zag men verschillende oud-ministers en staatssecretarissen, zoals prof. dr. De Quay, mr. Marijnen, mr. Toxopeus, drs. Zijlstra, drs. Korthals, ir. Visser en mr. Beerman. Van het huidige kabi net was mr. Bot aanwezig. Van de kerkelijke autoriteiten noemen we mgr. G. de Vet, bisschop van Breda. Op de foto: mr. Drijber schudt mevr. Van Aartsen de hand. te zijn met zijn benoeming. Hij vindt het Commissarisschap dan ook „het prachtigste ambt in het Nederlandse staatsbestel" Hij voegde daaraan toe: „Mijn optreden in deze nieuwe functie gedurende nog slechts ruim één maand heeft in deze zienswijze geen wijziging gebracht". Mr. Van Aartsen, diens echtgenote en kinderen werden de statenzaal binnen geleid door de heer C. Boender en me vrouw E. van de Broecke de Man, resp. het oudste en het enige vrouwelijke statenlid. De installatie werd bijgewoond door de afdelingschefs van de provin ciale griffie en de hoofden der provinci ale diensten. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Met een daverend feest programma gaat het beroemde oester- en mosselccntrum donderdag 15 juli de opening vieren van zyn nieuwe haven en van het nieuwe mosselseizoen 1965-1966. De luisterrijke festiviteiten zullen de manifestatie zijn van het doorzettings vermogen van de plaatselijke vissersge meenschap, wier toekomst verduisterd wordt door de dreigende wolken van de afsluiting van de Oosterschelde in het kader van de Deltawerken. De opening van de vissershaven zal worden verricht door de minister van Verkeer en Waterstaat J. G. Suurhoff in het bijzijn van o.m. de commissaris van de koningin in Zeeland en vertegen woordigers van G.S., van rijks- en pro vinciale waterstaat en van de visserij. Verwacht wordt dat de nieuwe haven tot 1978 dienst kan doen voor de zeevis serij. Yerseke heeft sedert 1938 gewacht op de verwezenlijking van de nieuwe laad- en losplaats voor zijn uit 150 schepen bestaande vissersvloot. Toen werden de plannen getorpedeerd door de oorlog. Na de bevrijding werden de schetste- keningen aan nieuwe inzichten aange past, maar werd de verwezenlijking door de watersnoodramp verijdeld. De voor bereidingen tot de Deltawet hebben later de aanleg wel kunnen vertragen, maar niet kunnen verhinderen. Het gemeente bestuur voteerde ruim twee miljoen gul den, terwijl het rijk ruim 300.000 gulden beschikbaar stelde. Voor de oude vis sershaven heeft de gemeente al plannen in uitwerking, om te komen tot een wa tersportcentrum met aanlegplaats voor meer dan 300 vaartuigen. Het feestprogramma begint met een ontvangst voor de genodigden in Concert zaal Nolet. Het gezelschap gaat vervol gens per bus naar Wemeldinge, waar ingescheept wordt op de Pieter Caland. Er wordt een tocht gemaakt naar de Oos- terscheldebrug onder begeleiding van ge- pavoiseerde vissersschepen, een patrouil levaartuig van de marine en een schip van de reddingsmaatschappij. De Caland zal daarna, met de minister aan boor<j, als eerste de nieuwe haven invaren. De (genodigden openen het mosseik eiizoen met een mosselmaaltijd. In de gemeente zelf wordt onder be geleiding van het tamboerskorps van de Koninklijke Marine te Vlissingen, de (Advertentie) plaatselijke muziekvereniging Mozart en OKK uit Wemeldinge, en een amuse mentsorkest een attractief programma af gewerkt. Er zijn demonstraties door de reddingsmaatschappij, mosselen eten op het haventerrein, en volksspelen in de haven door de bemanningen van de vis sersvloot. In de avonduren komt Yerseke geheel in de ban van de Oostenrijkse volksmuziek, want dan zullen op de Paardenmarkt Die Tiroler Holzhacker Bube'n het feest verzorgen. Dirigenten- wedstrijden voor dames en kampioen schappen houtzagen voor heden worden aan dit muzikaal gebeuren gekoppeld. De feestdag wordt besloten met een tap toe op het sportterrein, waaraan de drie genoemde korpsen zullen deelnemen o.l.v. korporaal-tamboer M. C. Vuyk. (Van onze correspondent) VEERE Zaterdagavond a.s. wordt het carillon van de raqdhuistoren te Veere van 8 9 uur bespeeld door de stadsibeiaardier van Middelburg, Vlissin gen en Veere, Piet Broer se. Hij 6peelt originele beiaardcomposi ties, transcripties uit het romantische repertoire en volksliederen. In de periode van 14 juli tot 4 augus tus zal het Veerse carillon worden be speeld door Th. C. Ferwerda, voor malig beiaardier van Middelburg, die ook in die tijd het klokkespel van de Abdij toren te Middelburg zal bespelen. De carillon van de Jacobstoren en van het stadhuis te Vlissingen zullen in de zelfde periode worden bespeeld door de heer W. L. Harthoom, rustend beiaar dier te Goes. GOES Gisternacht is via de tv-an- tenne de bliksem ingeslagen in het pand van de familie S. aan de Bierkade te Goes. Het televisietoestel, dat nog op de antenne was aangesloten, werd geheel vernield. Bovendien werden twee ra men in de woonkamer verbrijzeld, ter wijl het interieur ernstig werd bescha digd. Het juiste schadebedrag kon door de ravage nog niet worden vastgesteld. 55 55 Consequenties Mr. J. van Aartsen begon zijn toespraak met enkele woorden van nagedachtenis aan jhr. mr. De Casembroot, die „het ambt van Commissaris der Koningin in deze provincie op zo voortreffelijke wijze heeft mogen uitoefenen" Vervolgens sprak mr. Van Aartsen zijn bewondering uit voor de manier waarop mr dr. Mes het ambt van Commissaris vyf maanden lang heeft waargenomen. „Dat heeft voor u, naast uw gewone arbeid als gedeputeerde, een zware last betekend". Mr. van Aartsen prees de goede sa menwerking, die hij in het college van Gedeputeerde Staten heeft aangetroffen. Hij was daar blij om. Een eeuwenoud spreekwoord zegt immers, dat de groot ste zaken door tweedracht nog ten onder gaan, terwijl kleine zaken door een dracht groot kunnen worden. Evenals mr. dr. Mes ging mr. Van Aartsen wat dieper in op de staatsrech telijke betekenis van het ambt vam Commissaris. Sedert in 1962 het ada gium gekozenen gaan voor benoem den" zijn intrede in de Provinciewet heeft gedaan worden in deze wet Pro vinciale Staten het eerst genoemd. Daar na komen Gedeputeerde Staten terwijl m de derde plaats de Commissaris van de Koningin wordt genoemd. Deze volg orde komt mr. Vam Aartsen heel juist voor. Mr. van Aartsen achtte het ver der een winst voor de positie van de Commissaris dat hij, naast rijksorgaan, nu ook uitdrukkelijk als een orgaan der provincie wordt erkend. Een scherpe scheiding tussen het werk dat de Com missaris in deze twee hoedanigheden verricht, kan volgens mr. Van Aartsen niet getrokken worden. Mr. Van Aartsen was er zich van bewust dat hem een mooie maar moeilijke taak wacht. Zee land is in beweging en in ontwikkeling. Door de Deltawerken zal het gezicht van de provincie zich verder wijzigen. De Zeeuwen zijn volgens mr. Van Aart sen niet langer „onder elkaar". Dit zal consequenties hebben. „Wij zullen open moeten staan voor nieuwe mogelijkhe den, die Zeeland worden geboden", aldus de nieuwe Commissaris. Daarbij dient evenwel een harmonische ontwikkeling te worden nagestreefd. In dit verband mogen de economische en recreatieve ontwikkeling naar de mening van mr. Van Aartsen niet ten koste gaan van de bedrijvigheid in de landbouw. Mr. Van Aartsen bleek zeer gelukkig De voormalige Siamese tweeling uit het plaatsje Bergum, Tjiske en Folje de Vries, hebben een dezer dagen deelgenomen aan de Friese zwem- kampioenschappen. De foto toont de beide meiskes in het zwembad. VOOR DE zevende kanokampioenschap pen op het Sangow meer nabij Boe karest zijn tot dusverre inschrijvingen ontvangen uit Nederland, Zweden. Ita lië, Frankrijk en acht andere landen. De kampioenschappen worden gehou den van 13 tot 15 augustus. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het hospitaalschip van het Rode Kruis, de „Henri J. Dunant" dat momenteel 73 Zeeuwse zieken aan boord heeft, beeft een bezoek gebracht aan Gent. Het werd daar met groot enthou siasme ontvangen door een groot aantal 'B^lgalsche autoriteiten, waaronder de gouverneur van Oost-Vlaanderen, burge meester E. Claeys van Gent, de schepenen van deze stad en vele hoofdbestuursleden van de Belgische Rode Kruis organisa tie. Het hospitaalschip, dat nu voor de eerste keer Belgische wateren had be varen en afgemeerd lag in dok vier, trok veel bekyks. Ten aanschouwe en aanhore van de zieken en het personeel op de boot werd een concert gegeven. Het hospitaalschip werd gistermorgen om ongeveer kwart over tien geschut in de sluizen van Terneuzen. Een half uur later voer de boot het kanaal van Gent naar Terneuzen op. Bij de douanepost in Zelzate werd de middagpauze gehouden. De heer J. W. Jeremiasse van rijkswater staat te Terneuzen had onderweg uitleg gegeven over de stand van zaken bij de verbreding van het kanaal van Gent naar Terneuzen en alle daarmee in verband staande werken. Vandaag heeft de „Henri J. Dunant" weer koers gezet naar Wemeldinge. Daar zullen de zieken de nacht doorbrengen. Zaterdag gaan de Zeeuwse passagiers weer van boord. Dokter J. Strumphius bleek gisteren bijzonder tevreden over het verloop van de reis. Alleen geduren de de eerste dag van de reis (maandag) was er een klein aantal lichte zeezieken. Alle passagiers doorstonden gistermorgen de tocht over de Westerschelde vanaf Vlissingen uitstekend. „De stemming on der de zieken is opperbest. Je kunt mer ken, 'dat de reis een enorme belevenis voor z© is", aldus dokter Strumphius, die hoopt,, „dat de zon zich eens een beetje meer zal laten zien". Het hospitaalschip heeft tijdens de Zeeuwse tocht hoofdza kelijk Zeeuwse wateren bevaren. In voor gaande jaren dwaalde het schip veelal af; naar elders „maar er is op het ogen blik "bijzonder veel te zien in Zeeland". De 4*ócht naar Gent, die ook werd mee gemaakt door de voorzitter van het Ne derlandse Rode Kruis, mr. F. H. A. de Graaf, uit Den Haag, was een hoofdstuk apart en een extra feest voor vele zieken, die nog nimmer over 's rijks grenzen wa ren géweest. r-)e wollenstoffenindustrie wordt telkenmale geconfronteerd met grote moeilijkheden. Meestal zijn deze van buitenlandse oorsprong. De grote concurrent van. de Nederlandse, maar ook van de Belgische strijkgarenstof- fenindustrie, het Italiaanse Prato, wordt momenteel met groot succes be streden. De Nederlandse regering is onlangs bereid gebleken bij de E.E.G. te Brus sel een verzoek in te dienen voor tij delijke beschermende maatregelen van de Nederlandse wollen stoffenindu- strie. Verhoging van de invoerrechten van het Italiaanse goedkope weefsel zou er toe kunnen bijdragen hier orde op zaken te stellen. Het ziet er momenteel niet naar uit, zo de commissie het verzoek al zou inwilligen, dat er van een dergelijke verhoging van de invoerrechten, spoe dig sprake zal zijn. De politieke esca pades van president De Gaulle kun nen grote vertragingen opleveren, die wel eens funest kunnen blijken voor deze sector van de wollenstoffenindu strie. Reeds eerder wezen wij erop dat niet alleen Italië de rust verstoorde op de markt van textielprodukten. Ook de Oosteuropese landen, alsmede de snel groeiende landen van het Verre Oosten, en enkele ontwikke lingslanden, gooien met de regelmaat van de klok roet in het eten van de Westeuropese textielfabrikant. De overheid kan ook in deze gevallen de textielindustrie de hand boven het hoofd houden, door contingenteringen in te stellen. De marktverstoring van de buiten landse concurrenten wordt dan als het ware sterk gereglementeerd. Dat dit voor de textielindustrie een uitkomst biedt moet worden betwijfeld. Op de lange duur zullen wij eraan moeten wennen dat de ontwikkelingslanden een sterke concurrentiepositie gaan innemen. Ook een uitbreiding van de Oost-West-handel die door velen in West-Europa wordt gepropageerd, zal onvermijdelijk consequenties voor be paalde industrieën met zich meebren gen. Vooral het arbeidsintensieve pro- dukt kan met succes wedijveren met onze relatief duurdere goederen. Al leen een snelle opvoering van de ar- beidsproduktiviteit ten onzent bdedt een reële oplossing. Al deze belemmeringen mogen slechts een tijdelijk karakter dragen. De uitbreiding van de wereldhandel en het vraagstuk van de ontwikkelings landen zijn direct hiermee verbonden. Uit politiek oogpunt is het bovendien niet langer vol te houden, de concur rerende ontwikkelingslanden de toe gang tot onze markten te ontzeggen. Bovendien draagt elke vorm van con currentie er toe bij dat men zich eens gaat beraden in zijn eigen positie. Het voorkomt dat er een verstarring op treedt in het streven naar efficiëncy, lage kostprijzen en modern bedrijfs beleid. (Advertentie) nieuwe mogelijKheaen voor gezellig, stijlvol wonen op onze grote Top-Form meubelexpositie u bent dagelijks van harte welkom bij Boschstr. 1 Breda (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aan het Molenwater zijn onder grote belangstelling de wed strijden van de Zeeuwse Rinigrijdersver eniging gehouden, die hiermee haar der de lustrum vierde. Na de voorronden ver wierven 65 rijders een plaats in de gro te finale en 61 in de kleine De voor naamste prijzen, die voor eeri deel wer den uitgereikt door burgemeester mr. J. Drijber, gingen naar. 1. S. Minderhout uit Westkapelle. 10 punten. 2. C. Langebeeke uit Gapinige, 10 p., 3. A. Reynierse uit Koudekerke, 10 p., 4 J. Reynierse uit Koudekerke, 9 p., p., 5. J Koets uit Biggekerke, 9 p„ De Prins Berruhard-medaille ging naar J. de Paigter uit Ritthem, en de medaille van de commissaris van de koningin naar J. J. Minderhout uit Westkapelle.. In de kleine finale gingen de prijzen naar: 1. J. Nijholt uit Koudekerke, 9 punten, 2. D. v.d. Voorde uit Koudeker ke, 8 p., 3. A. Lous uit Aagtekerke 7 p. 4. J. de Witte uit Koudekerke. 7 pn., 5. W. v.d. Heyden uit Koudekerke, 6 pnt. De feestelijke prijsuitreiking vond des avonds plaats in de Concert- en Gehoor zaal van de Zeeuwse hoofdstad. MIDDELBURG Terwijl het percentage gezakten voor de eindexamens aan de middelbare scholen dit jaar in geheel Ne derland uitzonderlijk hoog ligt, presteerden de 77 eindexamen kandidaten van de christelijke h.b.s. en m.m.s. te Middelburg het, allemaal te slagen. Er heerste tijdens de sluitings bijeenkomst van het schooljaar, woensdagavond, grote vreugde over dit voortreffelijke resultaat. En niemand zal er zich over ver bazen, dat de heer J. v. Benne- kom, voorzitter van het school bestuur, zich bij die gelegenheid uitsprak voor het behoud van de eindexamens aan middelbare scholen. De laatste weken zijn er stemmen opgegaan om het toe kennen van diploma's te laten af hangen van het oordeel van le- rarencommissies. Het slagen voor een examen geeft volgens de heer Van Bennekom veel meer vol doening. BRUINISSE (ANP) Het lijkje van de 12-jarige Job van Dongen, die ver dronk in het water op de Krabbeplaat langs de Grevelingendam is door een kik vorsman van de firma Vriens uit Rozen- daal opgehaald. Het kind, dat niet goed kon zwemmen, was in een gat terechtge komen, dat daar in 1962 door de zand zuigers, die de Grevelingendam opspoten, is gemaakt. In dat gat stond ongeveer tien meter water.

de Stem | 1965 | | pagina 5