lulden ijgtU lowns! EGBEREIDER VOOR GEMENEBESTMISSIE onden stuurt afgezant naar Hanoi LUNS IN HAAST NAAR BRUSSEL Bejaarden ondersoek Breda kost vijf ton Burgerij eens met bewapende politie ROVULCO PUISTJES CARTERS Lodge volgt Taylor op Invitaties van Couve..... EEG-overleg met Spaak BEKEURINGSGELD NIET IN PUKKELTJES HUIDUITSLAG DDD RECEPT WEER BRITSE TREINROVER ONTSNAPT DOLFINARIUM WERK DUURT 5 JAAR Mr. v. Aartsen geïnstalleerd in Zeeland Vrouwen Kii Klux Klan ook vertakt in ons land Wagen sleept wachthuisje mee: 3 doden Geen redenen opheffing Whisky Four AUTOBANDEN „SUISSE" VERBOUWINGS UITVERKOOP Maison „SUISSE" minderen direct komen niet terug -wèg met die straf zwartgallig r- DAGBLAD VOOR ZEELAND ANDAAG IN Aanhoudend koel 105e JAARGANG No. 24938 Voor God, Koningin en Vaderland Helder vloeibaar, heerlijk zuiverend DDD Recept doodt de bacteriën en maakt uw huid weer glad en gaaf, van binnenuit, door-en-door gezond. Vanaf f 1.30 per flacon. Gevraagd: HUISHOUDSTER voor de r.-k. huishoud- enl opleidingsschool te Ouden, bosch, Linnaeuslaan 2. Dipi0 ma huishoudkundige strekt tot aanbeveling. Sollicitaties aan Hoofdbe. stuur N.C.B. (Afdeling On. derwijs), Spoorlaan 50, Til, burg Datum van indiensttreden 1 september a.s. Angstig, neerslachtiguitgeput, zelfs j het opstaan WELLICHT IS UW GALT0EV0ER ONVOLDOENDE En gal is onontbeerlijk voor de goei I werking en het evenwicht in het organisme, Te weinig gal verstoort dit evenwicht. C gaat zich loom voelen. Doe dan de kuur met Carters Pilletjea 1 Plantaardig en zacht, wekken zij de gal op en zorgen voor een goede toevoer ran gal in de ingewanden. U voelt zich weet prettig en in een zonnig humeur, .fa. PILLETJES Zakdoosjef 1.45 Familiedoosf 2.90 is HET DE TIJD OM UW KOSTBARE BONTMANTEL TE LATEN REPAREREN OF OMWERKEN. MAAR DAN NATUURLIJK BIJ TILBURG BREDA - DÊN-BOSCH uw winkelier) Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. I Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, IC. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Aes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. I Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16. Ifel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 VRIJDAG 9 JULI 1965 Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Kiokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Luns heeft, geheel in het geheim, gis- I termiddag onverwacht een be zoek aan de Belgische demissio naire minister van buitenlandse Baken Spaak gebracht, om over leg te plegen over de EEG-crisis. I Mr. Luns vertrok haastig uit Den I Haag nadat hij een uitnodiging van de Franse minister van buitenlandse za ken Couve de Murville gekregen had voor een gesprek op maandagmiddag in Parijs. Spaak ontving een gelijkluidend verzoek, maar dan voor dinsdagmiddag a.s. Het bliksembezoek van mr. Luns aan zijn Belgische collega was zo overhaast ondernomen, dat de Nederlandse perma nente vertegenwoordiger bij de E.E.G. j er pas van op de hoogte was toen hem gevraagd werd bij zijn minister te ko- men voor een vertrouwelijk onderhoud. Ir Als gevolg daarvan moest hij de ver gadering van de permanente E.E.G.-raad l verlaten. Mr. Luns zal vandaag de Ne derlandse ministerraad inlichten. J Wat Luns en Spaak met elkaar be- f sproken hebben blijft geheim. Ongetwij feld hebben beide bewindslieden de ge- I sprekslijn bepaald, die zij volgende I week in Parrijs tegenover Couve de Murville zullen aanhouden. Bekend is I echter dat er tussen de Nederlandse mi nister en diens Belgische collega wel lenige nuanceverschillen zijn ten op- l zichte van het al of niet inwilligen van de Franse verlangens. Van mr. Luns is schter wel bekend dat hij alles in het perk zal stellen om de ministersbijeen komst gewoon te laten doorgaan. Beide ministers hebben volgende week maandag en dinsdag gelegenheid ge noeg om ook met andere regeringsver tegenwoordigers in Parijs informeel overleg te plegen. De NAVO-raad komt namelijk in een bijzondere vergadering bijeen om te luisteren naar de uiteen zettingen, die de Amerikaanse onder minister George Bell over de situatie in Vietnam zal geven. Haagse kringen weten tenminste te melden dat mr. Luns zeker contact zal opnemen met Ball, evenals de daar aanwezige mi nisters van de E.E.G.-landen. LONDEN (Reuter) Een van de da- i ders van de in 1963 gepleegde treinroof in Engeland, waarbij ca. 26 miljoen gul den werd buitgemaakt, is donderdag uit I de Londense gevangenis ontsnapt. Ro nald Biggs, veroordeeld tot 30 jaar, wist met drie medegevangenen over een muur te klimmen, op het dak van een verhuiswagen te springen en in een ge reedstaande auto te ontkomen. Hij was de tweede treinrover die uit de gevan- l genis ontsnapte. Vorig jaar verdween Frederick Wilson, geholpen door een I bende, die een waker neersloeg, uit een i gevangenis in Birmingham. De ontsnapping moet nauwkeurig voorbereid zijn geweest. Om kwart over drie werden een touwladder en een me talen ladder over de muur van de bin I nenplaats geworpen, waar Biggs en de I anderen zich bevonden. De gedetineer den renden naar de ladders. Na een kort gevecht. waaiT>ij twee bewakers werden neergeslagen, waren Biggs en zijn met- gezellen via de ladders over de muur verdwenen. Aan de andere zijde stond een grote, rode verhuiswagen geparkeerd. Vanaf de muur reikten twee ladders tot op het dak van de wagen. Op het dak van de auto hielden twee bendeleden een ge vangenbewaker als gijzelaar vast met de revolver in zijn rug gedrukt. Later is een van de ontsnapten ge- j pakt. ^e„eJ^e™achting( medegedeeld avond KN-MJ geldig tot van- ™kele bl,ien afgewis- krW J!"" nP.k'arlne™ Matige tot krachtige wind tussen west en "oordwest. Aanhn,„icnd koe|" weer. Vandaag: zon onder 20.59 uur. Maan op 17.25 uur. Morgem zon op 4.32 uur. Maan on der 1.53 uur. Het weer in Europa (Rapporten van gisteravond) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Ziirich Genève Locamo Wenen Jnnsbruck Belgrado max. weer temp licht bew. 17 zwaar bew. 18 half bew. 17 regen 12 zwaar bew. 14 half bew. 17 zwaar bew. 16 regenbui 16 regen 26 licht bew. 15 half bew. 20 zwaar bew. 21 onbewolkt 30 zwaar bew. 21 geheel bew. 20 regenbui 15 regenbui 16 regenbui 16 onbewolkt 21 onweer 26 half bew. 17 onbewolkt 29 - HaflMaU Pc De Duitse automobielfabriek Hans Glas concurreert louter omwille van de sport met an dere merken, die grote auto's bouwen. Pagina 9. De Afrikaanse eenheid komt even moeilijk, zo niet moeilijker, tof stand als de Europese. Blik naar buiten. Pagina 7. De vluchtelingen uit Oost- Duitsland geloven niet meer in de mogelijkheid van een terugkeer naar de „Ostgebie- te". Pagina 7. In Zuid-Afrika moet Sarie Marys de buikriem een paar gaatjes strakker aanhalen. En dat terwijl de vooruitzichten een paar jaar geleden nog zo prachtig waren... Pagina 15. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat men in het zuiden en het oosten van ons land minder naar bui tenlandse TV-programma's kijkt dan weieens wordt aangenomen. Pagina 5. Wilt u weten waar u in het weekend naar toe kunt gaan? Onze tips voor trips vindt u op pagina 9. Cees Haast uit Rijsbergen wordt beschouwd als DE sensatie van deze Tour de France. Galera won de etappe van gisteren. Gi- mondi en Poulidor gaven elkaar geen duimbreed toe. Spanning in de ko mende dagen volop ver zekerd! Pagina 11 (Van onze Londense correspondent) LONDEN Verwarring en te genspraak in de Britse hoofdstad rond de reis van de 61-jarige La- bourvertegenwoordiger Harold Davies, een minister op het de partement van pensioenen naar Hanoi, culmineerden giste ren in een tumultuleuze vergade ring van het Lagerhuis. Daar be vestigde Wilson dat Davies op grond van persoonlijke relaties met de Noordvietnamese leiders als vertegenwoordiger van de Britse regering mocht optreden. Davies die gisteren in Hanoi aan kwam zal de doelstellingen van de onlangs ingestelde „Vredes missie van het Gemenebest" toe lichten. Hij moet ook uitvissen waarom Hanoi deze missie het oor niet wil lenen. Ra dio Hanoi gaf daar gisteren al uitleg over: Als Engeland het Amerikaanse optreden in Vietnam goedkeurt, kan men van ons niet verwachten dat we hun vredesmissie serieus nemen. Volgens een lezing van de Britse re gering is het bezoek van Davies aan Hanoi op initiatief van de Noordvietna mese regering door twee in Londen werkende Noordvietnamese journalisten voorbereid. Davies is een belangrijk ver tegenwoordiger van de linkervleugel van de Labourpartij en hij geniet in de communistische wereld enig aanzien Zijn contacten met Ho Tsji Minh en andere Noordvietnamese leiders date ren van 1957, toen Davies een lange reis maakte door de Sovjet-Unie, China en het communistische deel van Zuid- oost-Azië. Premier Wilson deelde het Lagerhuis nog mee dat de overige gemenebest- landen en de Verenigde Staten op de hoogte waren gesteld van de missie van Davies. De betrokken Noordvietnamese jour nalisten hebben gisteren in Londen met klem tegengesproken dat het initiatief voor de reis van Davies van Hanoi is uitgegaan. Zij zeiden dat Davies hen zelf benaderd had. Premier Wilson gaf hierop gisteren geen commentaar. WASHINGTON (A.F.P.) Generaal Maxwell Taylor, de Amerikaanse am bassadeur in Saigon, heeft zyn ontslag ingediend. President Johnson heeft Henry Cabot Lodge in zyn plaats be noemd. Als eerste plaats in Europa heeft het IJselmeerstadje Harderwijk een Dol finarium. In een vrij groot bassin zwemmen dolfijnen die allerlei kunst- jes kunnen leren. De foto toont het hoofd van de wetenschappelijke af deling, die een van de dieren een vis voert. HENIN-LIETARD (Reuter) Een Belgische bus is gisterochtend in Noord- Frankrijk van een 12 meter hoge berm gestort. Vijf mensen kwamen daarbij om het leven en 35 raakten gewond, van wie 15 ernstig. De bus, met naar verluidt Britse toe risten, was op de weg van Rijssel naar Atrecht tegen een geparkeerde vracht auto, die pech had, gereden, en daarna van de berm gestort. SAIGON (Reuter/A.F.P./U.P.I.) Amerikaanse parachutisten en Austra lische infanteristen, gedekt door Zuid- vietnamese eenheden, zijn in zware ge vechten gewikkeld met hevige tegen stand biedende Vietcong-rebellen in wat genoemd wordt gevechtszone D, een ge bied ongeveer vijftig kilometer ten noorden van Saigon. Amerikaanse woordvoerders in Sai gon deelden mee dat de troepen vorde ren, dat verschillende opstandelingen centra waren veroverd, maar dat de verliezen „mogelijk tamelijk groot" zijn. Een van de regeringsposten in dit gebied werd aangevallen door met handgranaten gewapende vrouwen. De Amerikaanse successen werden weer gedeeltelijk teniet gedaan door het in een hinderlaag lopen van een Viet namees bataljon, dat door de Vietcong hevig geteisterd werd. Men spreekt van honderd gesneuvelden. In zone D bevinden zich volgens schattingen 8000 opstandelingen. Zij hebben zich daar stevig genesteld en be schikken over een net van onderaardse tunnels. In het centrale bergland van Vietnam heeft de Vietcong een groot offensief ingezet dat het land bij de vijftiende breedtegraad in tweeën dreigt te snij den. In Saigon is weer een alarmtoestand ingesteld wegens geruchten over het op handen zijn van de zoveelste staats greep. Veiligheidstroepen letten scherp op alle troepenverplaatsingen in en rond de hoofdstad. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Als eerste stad in Neder land gaat Breda mogelyk al dit na jaar beginnen met een grootscheeps onderzoek naar de gezondheidstoestand en de hierop van invloed zijnde sociale omstandigheden van de ongeveer tien duizend in Breda wonende bejaarden, (In ons blad van 25 mei maakten wij reeds melding van dit Bredase initia tief). Drs. A. J. M. Smulders, geneesheer directeur van de Bredase G.G.D. en geestelijke vader van dit plan, toonde zich bijzonder enthousiast over de loyale medewerking, die alle Bredase huisartsen hebben toegezegd. De kosten van dit onderzoek worden volgens eerste benadering geschat op ongeveer vijf ton. Het Bredase bejaar- denonderzoek zal binnen vyf jaar wor den afgewerkt. Aan de hand van de uit het onder zoek verkregen gegevens wordt een ont werp gemaakt van aangepaste vormen van sociaal-medische bejaardenzorg in de stad Breda. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De geheime Ameri kaanse organisatie van negerhaters, de beruchte Ku Klux Klan, blijkt ook in ons land populariteit en zelfs volgelin gen te hebben. Dit heeft de „keizerlijke tovenaar", Robert Shelton, blijkens een K.R.O.-uitzending uit New York, aan miljoenen Amerikaanse t.v.-kijkers mee gedeeld. Die populariteit zou het gevolg zijn van een interview, dat „de grote draak van Alabama", Robert Creel, in april aan een team van de tv.-rubriek „Brandpunt" heeft gegeven. Dit inter view werd opgenomen in het hoofd kwartier van de verenigde klans van Amerika, vier hoog boven een drogiste rij in Tuscaloosa in Alabama, waar nota bene 'n negerin de lift bedient. Hoeveel leden de Klan in ons land heeft kon met geen mogelijkheid achterhaald worden. Het onderzoek geschiedt in twee fa ses: In eerste instantie geschiedt een vol ledig onderzoek van een representatie ve groep van vierhonderd bejaarden in de tijdsduur van ongeveer een jaar, en daaropvolgend zal een onderzoek plaats vinden van de overige Bredase bejaar den binnen een termijn van drie a vier jaren; voor dit deel worden alle Bre dase huisartsen ingeschakeld. Het steekproefsgewijze onderzoek in de eerste fase zal ertoe bijdragen, dat algeméne beleidslijnen inzake sociaal- geriatrische zorg voor de toekomst kun nen worden opgesteld. Het uitgebreide onderzoek, afgestemd op de tienduizend bejaarden in de stad Breda, dat volgt, zal op royale wijze kunnen profiteren van de gegevens die uit de eerste steekproef te voorschijn komen. Het onderzoek wordt in beide fases uitgevoerd onder supervisie van prof. A. Mertens, hoogleraar in de sociale geneeskunde te Nijmegen en directeur van het instituut voor wetenschappe lijke dienstverlening van de universiteit te Nijmegen (het zg. Veegerinstituut) welk instituut de statistische verwer king van de gegevens voor zijn reke ning neemt. Voor de begeleiding van het onder zoek en de samenstelling van het rap port is door prof. Mertens een werk groep samengesteld van drie weten schappelijke hoofdambtenaren, te weten een geriater, een socioloog en een sta tisticus. Ook de mechanische verwer king van de gegevens van dit onder zoek zal in Nijmegen geschieden. Aan de praktische uitwerking van het onderzoek werken behalve de Bredase huisartsen nog mee de beide Bredase kruisverenigingen, de Gem. Geneeskun dige en Gezondheidsdienst en de stich ting bejaarden werk Breda, waarin o.m. de Bredase bejaardenbonden zijn op genomen. Voor de financiering van het project wordt op de eerste plaats aangewend de opbrengst van het vermogen van het Oude Mannenhuis te Breda. Voorts heeft het Preventiefonds een subsidie toegezegd van 20.000 per jaar gedu rende vijf jaar. Op gelijke basis hebben ook de beide Bredase ziekenfondsen fi nanciële medewerking toegezegd, ter wijl aan de gemeente Breda een sub sidie is verzocht van maximaal 25.000,- per jaar voor de duur van het onder zoek. De Bredase huisartsen krijgen een ho norering voor hun medewerking aan dit onderzoek, die de normen van de ziekenfondsen te boven gaat. MR. VAN AARTSEN Zeeuwen moeten Zeeuwen blyven MIDDELBURG In de vergadering van Provinciale Staten van Zeeland is mr. J. van Aartsen, oud-minister van Verkeer en Waterstaat, donderdagmor gen geïnstalleerd als commissaris van de koningin in de provincie Zeeland als opvolger van de enkele maanden ge leden overleden jhr. mr. De Casern- broot. Hij werd daarbij o.a. toegespro ken door de waarnemend commissaris van de koningin, mr. dr. A. J. J. M. Mes en door het oudste Statenlid C. Boender. Mr. Van Aartsen verklaarde in zijn dankwoord dat hij het commissarisschap het prachtigste ambt in het Nederland se staatsbestel vindt. Hij wees er ook op dat Zeeland thans een provincie in beweging en ontwikkeling is. Weldra zijn de Zeeuwse eilanden geen eilanden meer. De provincie komt als het ware open te liggen naar het hart van Hol land. De Zeeuwen zijn dan niet meer onder elkaar. Dat alles zal consequen ties hebben. De Zeeuwen moeten echter Zeeuwen blijven en ook de agrarische bedrijvigheid moet behouden blijven, al dus mr. Van Aartsen. N Zie ook pagina 3. DEN HAAG (A.N.P.) Duidelijk is gebleken dat er by de burgery ten aanzien van het gewapend zijn van de politie geen tegenwerping van beteke nis bestaat. Er zyn zelfs niet weinigen die een veelvuldiger gebruik van de vuurwapenen voorstaan wanneer het gaat over het aanhouden van misdadi gers. Dit is een van de conclusies uit een onderzoek naar de verhouding tussen politie en burgerij, dat de Arnhemse politie met inschakeling van het psy chologisch instituut van de r.-k. Univer siteit te Nijmegen heeft laten instellen Het onderzoek naar het al of niet correct optreden in de bekeuringssitua tie heeft tot een positief antwoord ge leid. Het gevoel van onbehagen, dat nogal eens bij de bekeurde optreedt kan enerzijds worden toegeschreven aan een confrontatie in het openbaar met zijn eigen tekortkomingen. Anderzijds bleek ook de wat formele behandeling van de overtreding door de verbalisant een bron van onbehagen te zijn. Er wa ren gevallen, zowel bij de burgerij als bij de politie, waarin aanmerkingen op het optreden gemaakt zouden kunnen worden. Het is gebleken dat een minder juist optreden van de agent in de meeste gevallen neerkwam op een niet ade quaat reageren op onbeleefde opmer kingen van de geverbaliseerde. In de gevallen, dat een geverbaliseerde een eerste aanzet gaf voor een vervelend gesprek, bleek in het algemeen dat hij dit deed om zich een houding te geven in de door hem als vernederend aange voelde situatie van het ontvangen van een bekeuring. De verbalisant moet pro beren zich hiervan weinig of in het ge heel niets aan te trekken, dan zal het voor beide partijen prettiger zijn om het gesprek voort te zetten. Het publiek wil graag op kalme en rustige wijze worden aangehouden. De verbalisant, zo vermaant het rapport, dient er in het algemeen op te letten vooral zelf geen verkeersfout te maken. Dit is „koren op de kankermolen" van de geverbaliseerde. In het rapport wordt voor de bekeu ringsprocedure aanbevolen om de over treder, nadat deze is staande gehouden te vragen of hij begrijpt waarom hij i? staande gehouden. Verder moet hij kort en zakelijk zijn. Het op de juiste manier terechtwijzen van het publiek stelt bijzondere eisen aan de politieambtenaren. Het rapport onderstreept het grote belang om reedss bij de opleiding veel aandacht te be steden aan het optreden ten opzichte van het publiek. Verder is gebleken dat de burgers de verkeersregels onvoldoende kennen, al ziet de burgery zelf deze kwestie min der somber in. De resultaten van het onderzoek laten voorts zien dat een groot aantal mensen vaker wordt be keurd. Het gebeurt dat dezelfde fouten vaker door dezelfde personen worden gemaakt. De burgerij was van oordeel dat het werk van de politie onmisbaar is. Uit mededelingen van de bij het onderzoek betrokken burgers bleek voorts, dat aan taak en werkzaamheden van de politie meer bekendheid moet worden gegeven. Er heersen onder de burgers nog vreem de opvattingen en meningen over di verse functies van de politie, met name ook over het opmaken van proces-ver baal. Het aantal mensen bijv. dat van mening is dat het geld van de bekeu ringen bestemd is voor het vakantie potje van het politiekorps, is niet ge ring. Zouden alle geïnterviewden dat in ernst bedoeld hebben?, zo vraagt een van de samenstellers van het rapport zich af). (Van onze Belgische correspondent) PUTTE Een zware Nederlandse vrachtauto met aanhangwagen uit s-Gravendeel raakte gistermiddag in Belgisch Putte, een kilometer voorbij de Nederlands-Belgische grens, betrok ken bij een verkeersongeval, dat het le ven kostte van drie personen. Vier an deren werden zwaar verwond. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van de Nederlandse vrachtwa gen, blijkbaar verrast door de manoeu vre van een personenauto, plotseling bruusk naar links uitweek. Hij verloor daardoor de controle ovei zijn stuur en ramde een wachthuisje, dat met de 7 mensen, die zich daarin bevonden, door het voertuig werd meegesleept tot in de voortuin van een woning. Het voertuig kwam tot stilstand tegen een betonnen muur. Enkele meegesleepte personen kwamen onder de vrachtwagen terecht, anderen werden verpletterd tussen de muur, de wrakstukken van het wacht huisje en de voorzijde van het voertuig. Een vrouw uit Belgisch Putte en een 8-jarig jongetje uit Hoevenen werden vreselijk verminkt en waren op slag dood. Een 70-jarige vrouw uit Belgisch Putte verloor beide benen en stierf op weg naar het ziekenhuis. Een 40-jarige moeder uit Belgisch Putte, samen met haar 12-jarig zoontje en 7-jarig doch tertje, werden ernstig gewond. Ditzelf de overkwam een 12-jarige jongen uit Hoevenen, wiens 8-jarig broertje in de ze verkeersramp het leven liet. In de zestiende etappe (donder- dag) waren de Spanjaarden nog al actief. Ze reden zich er ook mee in onze prijsvraag, want de volgende opgave luidt: Tel de plaatsingscijfers op van de Spanjaarden die bij de eerste twintig finishten. Met betrekking tot de enkele dagen geleden gestelde vraag hoeveel overwinningen Ray mond Poulidor had, willen we, om alle misverstanden uit te sluiten nog opmerken, dat in dit verband een tijdrit voor „etappe" gerekend wordt. (Vain onze parlementaire redactie) DEN HAAG Whisky Four" het demonstratieteam van de koninklijke Luchtmacht, blijft bestaan. Het zal ech ter nog geruime tijd duren, voordat het team zich weer in het openbaar zal pre senteren. Hiervoor is nog een behoorlij ke oefenperiode nodig. Het ministerie van Defensie heeft donderdagmiddag bekendgemaakt, dat de resultaten van het onderzoek naar het trieste ongeval, dat aan twee Whis ky Four-vliegens het leven kostte geen aanleiding gegeven hebben, het team op te heffen. (Advertenties) ons serviceprogramma: uitlijnen - balanceren - repareren montage - loopvlakvernieuwing EINDHOVEN Heezerweg 42 Tel. 16155 BREDA Koele Mei 6 Tel. 4155» niet duur we/ heerlijk Weer nieuwe prijsverlagingen DOE UW VOORDEEL KARRESTRAAT 13 - BREDA

de Stem | 1965 | | pagina 1