Rem op uitzonderlijk goedkope textielimport l! Negerleiders in Alabama knoeien met steungelden Ter bescherming van nationale industrie Op aandrang van België PERSSPIEGEL crisis EUROMARKT Gewonde twee keer overreden Jongen randt debiel meisje aan ..Pravda roept misdadigers op In de war „geschopt" TWINTIG UUR. OP HET SLAPPE KOORD BINNENHOF Mannenbroeder Dominee King: „Onmiddellijk onderzoek" Zeven priesters in Hongarije veroordeeld Predikanten slaags voor kansel Lotingen voor EUROPA-CUP 'Notifies-— )ND m HET .laatste dader van LOtterdamse juwelendiefstal gearresteerd HERUITVOER Meer Turken voor Amsterdamse confectie-industrie Hoog water in Moskou ROND CT 13 S KLEURENSMALFILM Atletiek Benelux-ploeg Parijs voor Wandelsportbondcn lossen conflict op Willem II koopt Bartelink DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 JULI 1965 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse autoriteiten hebben opdracht gekregen scherper toe te zien op de invoer van textielgoederen tegen marktverstorend lage prijzen en deze importen te voorkomen. Het betreft hier vooral textiel uit Oosteuropese landen, maar ook goederen uit Japan en Hongkong (overhemden en katoenen pyama's). Uit deze landen afkomstige textiel wordt dikwijls tegen extreem lage prijzen aangeboden, waartegen de nationale industrie niet kan concurreren, De maatregel tot scherper toezicht, die in voorkomende gevallen zal leiden tot een verzoek van Nederlandse zijde aan het exporterende land om van uitvoer naar Nederland af te zien is genomen op grond van een Benelux-afspraak. Hoewel ook de Nederlandse textiel industrie niet heeft nagelaten te wijzen op de ongewenste importen tegen uit zonderlijk lage prijzen, die de afzet van eigen produkten bijzonder bemoeilijken, is de verscherping van het toezicht toch in de eerste plaats een gevolg van de sterke aandrang van de Belgische textielindustrie bij haar regering om maatregelen. De textielimport uit Oost europese landen en ook van overzee is gebonden aan contingenten, overeenge komen in handelsakkoorden. Voorzover deze import op normale concurrentie, en kwaliteitsgrond en tot lagere prijzen leidt dan die, waarvoor de nationale industrie kan leveren, zal hiertegen geen bezwaar kunnen worden gemaakt. Het gaat hier uitsluitend om extreem lage prijzen. In dat geval kan Nederland ook niet het verwijt worden gema-aktt dat het zijn handelspolitieke verplichtingen niet na komt, want geen enkel land behoeft marktverstoring toe te laten. band de liberalisatie veel verder gaat kan een dergelijke import toch worden geweerd, omdat het produkten uit een niet-E. E.G.-land betreft, waarvan de origine niet vervalst mag worden. Met de maatregelen ten aanzien van de textielimport treedt de regering in het voetspoor van soortelijke stappen te gen de rijwielinvoer uit Ooseuropese landen, die eveneens tot marktverstro- rinig aanleiding heeft gegeven. Boven- 5 In de Europese pers heeft de E.E.G.- crisis, ontstaan d.oor het optreden van Frankrijk, verschillende reacties uitge lokt. DAILY TELEGRAPH: Laat Wilson nu niet te handig zijn en de valse premis sen van de generaal gaan overnemen. THE GUARDIAN: Zelfs een confede ral oplossing van het Europese vraag- stuk zou de Franse belangen niet die- nen. De „Vijf" denken Atlantisch en het j Frans-Duitse verdrag, dat daarin ver andering zou moeten brengen, is een dode letter gebleken. THE TIMES: Groot-Brittannië of an dere landen hebben op korte termijn iets te winnen bij een breuk in Brus ~el. De gemeenschap kan geen passen de betrekkingen met Engeland aankno- en, zolang ze haar eigen moeilijkheden overwonnnen heeft. LA NATION: Wellicht hadden Frank- rijks partners er verstandiger aan ge- 1 daan meer aandacht te besteden aan de I herhaalde waarschuwingen van Parijs, f L'AURORE: Wil De Gaulle er nu uit. maar durft hij nog niet, of plaatst hij de E.E.G. in de ijskast, om de reacties van de „Vijf" af te wachten? Als ze naar Canossa gaan is er maar een gebieden de voorwaarde: een vetorecht. Le FIGARO: Het besluit van dinsdag doet vermoeden dat Frankrijk niet zit te springen om een akkoord over de ge meenschappelijke landbouwpolitiek. I HANDELSBLATT: De Gaulle is altijd I zeer veeleisend voor zijn vrienden en partners geweest, maar nu is de boog te I stijf gespannen. Hij zet niet alleen het 1 voortbestaan van de E.E.G. op het spel, maar koerst zijn land tevens in een iso- I lementspositie, waar moeilijk uit te ko men zal zijn. FRANKFURTER ALLGEMEINE: Laat de resterende „Vijf" zich niet overge- ven aan de romantische emotie dat ze zich maar tot Groot-Brittannië moeten 1 wenden, dat niet minder gekant is te gen supra-nationaliteit dan Frankrijk. HET VRIJE VOLK: Als De Gaulle de fatale streep overschrijdt, die hem de- finitief buiten spel zet, dan is het tijd voor een principiële herziening van de E.E.G., voor de opbouw van een ander Europa. J DE TELEGRAAF: Opmerkelijk is dat Engeland dezelfde mate van afkeer l heeft tegen het opgeven van de soeve- reiniteit als Frankrijk. Wanneer De Gaulle om deze reden nu weer enige [toenadering tot Engeland zou zoeken. i zou eigenaardigerwijs alles ineens zijn j opgelost, zeker wat Nederland betreft. GAZET VAN ANTWERPEN: Het ef fect der Franse beslissing de ministe riële E.E.G.-bijeenkomsten, de vergade ringen der permanente minister-verte genwoordigers en de besprekingen ter oorbereiding van een economische unie te boycotten, bestaat essentieel hierin, dat de E.E.G. voorlopig op dood spoor gezet werd, dat geen enkele gewichtige eslissing of belangrijke vooruitgang meer mogelijk is. Tenzij Frankrijks ;:.E.G.-partners toegeven op het stuk an de landbouwpolitiek. VEENENDAAL (A.N.P.) De 20-ja- rlje militair J. Dammers uit Driebergen, op rijksweg 12, bij Veenendaal. twee fcaal overreden toen hij gewond op het wegdek lag. Door onbekende oorzaak was hij met zijn auto in de middenberm geraakt en over de kop geslagen. Hij werd daarbij Bit de wagen geslingerd en kwam op het tinkel- wegdek terecht. Een automobilist, ■ie het ongeluk had zien gebeuren en ■nmiddellijk stopte, gelukte het niet het verkeer tof stilstand te brengen. .De marechaussee in Ede doet naspeu- •ingen naar de twee autobestuurders, die hogelijk onbewust zijn doorgegaan na 'et slachtoffer te hebben aangereden. ROTTERDAM (A.N.P.) Ook de vier de dader van de diefstal van juwelen en kostbaarheden uit een juwelierszaak an de Cooisingei in Rotterdam, is thans egrepen en wel in Lissabon, waarheen was gevlucht, toen hem door de ar- estatie van zijn makkers duidelijk werd at zijn dagen in vrijheid geteld waren. Het is de 25-jarige loswerkman A. B. De diefstal van kostbaarheden tot een gaarde van bijna twee ton was zorgvul- ig voorbereid. De daders wisten een jkast de zaak gelegen leegstaand pand innen te dringen en hakten een mangat 3 de tussenmuur. I Aanvankelijk had de politie weinig of houvast, maar toen pogingen werden edaan de buit te verkopen, kregen de chercheurs de beschikking over de no- irp gegevens. Toen ook nog een deel van oe buit in de safeloketten in het Centraal j m Rotterdam werd gevonden. ?e eerste dader worden gepakt en t H, uSpe' Sespeeld. Met de arrestatie oLiiïÏÏ?011 van B-. w'Ons uitlevering is arbter ?i'»Z!t? nu alle daders en helers echt. buit is vrÜweI geheel te- dien kwam het bij de rijwielimport nog al eens voor, dat meer werd ingevoerd dan op grond van de handelsovereen komsten noodzakelijk was. In de tex tielsector kwam deze con-tingen-teover- schrijding zo is de indruk weinig, althans vee-1 minder voor. In elk geval wil men zich in beide sectoren thans ook streng aan de contingemtering hou den. De G.A.T.T. -overeenkomst, die ook door vole Oosteuropeso landen mede is ondertekend, sluit van de liberalisatie dergelijke marktverstorende exporten na drukkelijk uit. Het zal ook niet mogelijk zijn, dat een E.E.G.-land de textielpro- dukten, waarom het hier gaat, goedkoop invoert en dan naar Nederland tegen een soortgelijke dumping-prijs heruit voert. Want hoewel in Euromarktver- (Van onze correspondent) HEILOO Een ongeveer 17-jarige jonger, heeft gistermiddag omstreeks vie? uur een even oud debiel meisje uit Heiloo in het Heilooerbos aangerand. Het meisje was juist uit een bus ge stapt en werd toen meegelokt door de onbekend gebleven jeugdige bromfiet ser. Na ongeveer 200 meter pleegde hij zijn laffe daad. AMSTERDAM (ANP) De circa 50 Turkse kleermakers die zijn te werk ge steld in de Amsterdamse kledingsector bljjken zo te voldoen dat drie confec- tie-ondernemingen in de hoofdstand by het gewestelijk arbeidsbureau Amster dam een aanvraag hebben ingediend voor nog eens 64 Turkse kleermakers. Het arbeidsbureau heeft uit Turkije al bericht gekregen dat de gevraagde krachten beschikbaar zijn. Zij worden binnen acht weken in Nederland ver wacht. Thans werken er circa 6.500 bui tenlanders in Amsterdam. Het arbeids bureau heeft de bemiddeling gestaakt voor arbeidskrachten uit de Noordafri- kaanse landen, waarmee geen overeen komsten op dit punt bestaan. Noord afrikanen, die in het vervolg op de bon nefooi in Amsterdam werk zoeken, en zelf niet spoedig een werkgever vinden, worden door de Amsterdamse vreemde lingendienst over de grens gezet. De Russische hoofdstad Mos kou heeft momenteel te kampen met hoog water. Door de aanhou dende regenval is het water op sommige punten zo hoog geste gen, dat autobussen in de straten vastraakten. De passagiers moes ten toen met bootjes ontzet en „gered". MOSKOU (UPI) Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Sov jet-Unie is gisteren gebruik gemaakt van de pers om misdadigers op te sporen. Het communistische partijor gaan „Pravda'' drukte de namen en foto's af van drie mannen met de op roep zich aan te melden. „Zij kunnen rekenen op de menselijkheid van onze rechtspraak als zij zich vrij willig melden en het geld terugge ven dat, zij van de staat hebben ge stolen" aldus de „Pravda". Volgens het blad maakten de drie man nen deel uit van een bende van vijf, die beschuldigd wordt van specula tie" en „economische vergrijpen", waar voor men in Rusland ter dood veroor deeld kan worden De vijf mannen van wie vier joodse namen dragen worden ervan be schuldigd te hebben gespeculeerd in de breiwerkindustrie. De „Pravda" identificeerde de gevan gengenomen leider van de bende als Philip Scharber, die „de ondergrondse miljonair" werd genoemd. Hij zou een klandestiene breiwerkafdeling heb ben gedreven in een fabriek in de bui tenwijken van Moskou. SWANLEY (REUTER) De der tigjarige Derek Chaplin, die by een café in Swanley, Zuid-Engeland, een gat moest graven voor een afvoerbuis heeft met zijn schop internationale verwarring gesticht door een kabel stuk te steken. De telefoongesprekken met Euro pa werden tien uur vertraagd, de televisieverbinding van Eurovisie werd uitgeschakeld, de verbindingen van de satelliet Early Bird met Euro pa vielen uit en tientallen telefoonge sprekken vonden een abrupt einde. Chaplin voerde als excuus aan, dat niemand hem had gezegd, dat hij goed moest uitkijken voor de kabel. De verbinding met landen als Span je, Italië, Turkije en Zuid-Slavië zijn intussen nog steeds niet geheel in orde. De Zweed Elgert Westmann gaat in zijn vakantie de deur niet uit. Zijn ideaal ligt op het slappe koord! Dit jaar had hij het voor nemen het wereldrecord koord dansen, dat op 27 uur staat, te breken, doch helaas, na 20 uur kon hij opeens niet meer en moest hij opgeven. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Bij de grote debat ten, die in de laatste twee jaar in de Tweede Kamer zijn gehouden, is op wat pijnlijke wijze duidelijk gewor den, dat de tijd van de „grote spre kers" voorlopig voorbij is. Na de jong ste kabinetscrisis, die ook dr. Vonde ling naar het kabinet deed verhuizen, is de uittocht der welsprekendheid feitelijk voltooid. Een goede uitzonde ring is de communist Bakker geble ven, die in staat blijkt vele registers te bespelen. Er is intussen bij de nieu we leden een ontdekking gedaan. Het betreft hier de heer M.W. Schakel, die volgende week zaterdag 17 juli 48 jaar oud wordt, burgemeester is van Noordeloos in de Alblasserwaard en van-huis-uit u.l.o.-onderwijzer. Hij be hoort tot de „verontruste" vleugel in de AR-partij, een feit, waarvan tot nu toe in de Kamer weinig is gebleken. Maar wel is gebleken dat de heer Schakel tot de groep der redenaars gerekend kan worden, een groep, die dreigde uit te sterven. Bij de felle strijd die gaande is tussen hen, die vóór een voorleesverbod zijn en degenen, die menen, dat men het voorlezen nooit zal mogen verbieden, is er geen twijfel over de vraag aan welke kant de heer Schakel staat. Hij is het enige Kamer lid, dat geheel uit het hoofd spreekt, zelfs zonder over aantekeningen de beschikking te hebben, laat staan dat er een spiekbriefje voor hem ligt. Of de heer Schakel heeft een „fotogra fisch geheugen" of hij leert zijn rede voeringen uit het hoofd, maar in bei de gevallen is hij een unicum in de Kamer. Zijn betogen doorspekt hij met bewijzen en, ook uit het hoofd, zal hij er zeker vier noemen als hij heeft aangekondigd er vier te zullen geven. Men zou tegen de spreekwijze van de heer Schakel het bezwaar kunnen aanvoeren dat zijn redevoeringen het in een zaal met kiezers veel beter zou den doen dan in 's lands vergaderzaal. Die opmerking is formeel juist, maar ook in de Kamer heeft de heer Scha kel veel luisteraars. Zijn stijl is ty pisch ouderwets. Termen als „bij den voortduur" gebruikt hij met graagte en grapjes heeft deze nieuwe „volks tribuun" volop bij de hand. Bij het omroepdebat wierp de heer Schakel met verontwaardiging in zijn stem het idee van zich af dat een soort nationale omroep het ene net zou moeten be zetten en de omroepen gezamenlijk het tweede. Hij deed dat aldus: Wij wensen niet opgeborgen te worden in de hoek der sectariërs, waarbij aan de ene kant de blanke engel der alge meenheid en aan de andere kant de mannen van het rijke roomse leven, de rooie rakkers en de mannenbroe ders zouden staan". Het staat intussen vast, dat deze mannenbroederdie een redevoering van een uur geheel uit zijn hoofd heeft uitgesproken, ook in de toekomst er in zal slagen „het oor van de Kamer" te hebben. En er zijn zeer veel Ka merleden, die daarin nooit zullen sla gen. (Advertentie) SELMA (UPI) In Alabama's meest vooraanstaande integratie leider, de negerdominee F. D. Ree- se, is door de grote jury van Dallas County beschuldigd van zwendel met gelden, die aan de Civil Rights beweging van Selma waren ge schonken. Volgens het hoofd van de afdeling publieke veiligheid van Selma's gemeentelijke overheid gaat het „om ruim 8000 dollar en uiteindelijk misschien zelfs om 60.000." Reese, zo luidt de aanklacht, depo neerde het geld op een hank in Mont gomery en gebruikte het om zich in de kleren te steken, meubels te kopen en de hypotheek van zijn huis af te los sen. De aanklacht houdt zich bezig met drie cheques van in totaal 1950 dollar. Het onderzoek in de zaak is een week of drie geleden begonnen, toen negers bij Baker kwamen klagen dat sommige hun ner leiders vermoedelijk niet bonafide Reese, intiem medewerker van do minee Martin Luther King, is presi dent van de Dallas County Voters Lea- mangue en volgens burgemeester Smitherman „de negerwoordvoerder van Selma". Reese stelde alle eisen, aldus de bur gemeester, „waarvan de meeste onrede lijk waren". Reese is de tweede negerleider, die binnen evenzoveel weken gearresteerd wordt. Op 25 juni is de 41-jarige Greer in beschuldiging gesteld. Ook hij zou zich aan zwendel met fondsgelden hebben schuldig gemaakt. De grote jury in de zaak tegen Greer en Reese heeft om inzage in de boeken van de Voters League gevraagd, maar de negerorganisatie kon alleen met een chequeboek komen. Dominee Martin Luther King heeft een voorzichtige verklaring afgelegd. Hij zei dat men op dit ogenblik geen reden had om te twijfelen aan de belangen of de integriteit van dr. Reese. Nietemin beloofde King een zeer on middellijk onderzoek". heeft de juiste kleuren heeft alle nuances tussen fel en pastel geeft de volle filmlengte (2x7^ m) heeft grote belichtingsspeelruimte heeft constante kwaliteit binnen enkele dagen ontwikkeld retour GEVAERT-AGFA BOEDAPEST (K.N.P.) Voor een rechtbank te Boedapest zijn in alle stil te 7 Hongaarse priesters veroordeeld tot gevangenisstraffen, welke variëren van 5 tot 2Va jaar. Het zijn allen priesters aan wie het sedert vele jaren door het bureau voor kerkelijke zaken van de Hongaarse regering verboden is hun ambt uit te oefenen. Zij waren als arbeider of kantoorbe diende werkzaam, maar in hun vrije tijd besteedden zij aandacht aan de jeugdzorg. Zij waren lid van de zg. Regnum Marianum-beweging, welker huis in 1951 in beslag genomen werd, maar welker activiteit op het terrein van de jeugdzielzorg niet verboden werd. Het argument dat de priester geroe^ pen is tot zielzorg, wees de rechter te rug met de bewering, dat de zielzorg in Hongarye alleen mag worden uitge oefend door priesters die trouw zijn aan het regime. DANVILLE (U.P.I.) In een protestantse kerk in Danville in de Amerikaanse staat Virginia zijn twee predikanten vlak voor de kansel met elkaar op de vuist ge gaan. Dominee O'Ham leidde de dienst, toen plotseling collega Mc- Guire de kerk kwam binnenstap pen om zelf te preken. Deze deel de de gelovigen mee dat zijn col lega O'Ham op de preekstoel niets te maken had en tussen de ge meenteleden moest plaatsnemen. De onthutste O'Ham kwam daarop van de kansel, waarna beide col lega's elkaar rake klappen uitdeel den. Ze beschuldigden elkaar er van de eredienst te hebben onder broken en verstoord. Beiden heb ben tegen elkaar een aanklacht in gediend, welke zaak vrijdag voor de rechter zal komen. JEF DRUMMEN, de Limburger uit Bemelen, debuteerde in Lens aan Dender als onafhankelijke. Hij eindigde als tweede achter de amateurkampioen van België Jos Boons, die eveneens in deze cate gorie debuteerde. DEN HAAG. De Benelux atletiek- ploeg, die zaterdag en zondag in Parijs tegen Frankrijk uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 m: Heemskerk, De Winter (Ned.) en nog een aan te wijzen atleet. 200 m: Heemskerk, Jaap Smit en Van Herpen (Ned.). 400 m: Dyzers, Debroux (Belg.) en Van Herpen (Ned.). 800 m: d'Hertoghe, Deridder (Belg.) en Medinger (Lux.). 1500 m: Snepvangers (Ned.), Roekaerts (Belg.) en Kilburg (Lux.). 5000 m: Opdenoordt (Ned.), Dumon en Roelants (Belg.). 10.000 m: Allewaert, Vanneste en Heu. se (Belg.). 3000 m steeple: Van Geert (Belg.). Wil- lems en De Schipper (Ned.). 110 m horden: Legros (Belg.), Kamer beek en Bos (Ned.). 400 m horden: Geeroms en Van Cau- wenberghe (Belg.) en Veneboker (Ned.). Hoog: Borsje (Ned.), Herbrandt en Theisen (Belg.). Ver: Kant (Ned.), Papy (Belg.) en een nog aan te wijzen atleet. Polshoog: Coppejans en Borrey (Belg.) en Wijsen (Ned.). Hinkstap: Herbrandt (Belg.), Kant en De Kort (Need.). Kogelstoten: Van Wees, Van de Kruk (Ned.), De Decker (Belg.). Discus: Hiertogs, De Decker en Termont (Belg.). Speer: Van Zeune, De Bock (Belg.) pn v. d. Heyden (Ned.). Kogelslingeren: Bigelbach (Luxj. Haest, Hertogs (Belg.). Tienkamp: Doornbosch, De Vries. Knol (Ned.), Kloeck (Belg.). 20 km snelwandelen: Sowa (Lux.), Schouckens (Belg.), Van Soest (Ned.). 40 x 100 m: Heemskerk. De Winter, Tamminga, Popma (allen Ned.). 4 x 400 m: Dyzers, Debroux, Van Wijn gaarden Belg.) en Schuyt (Ned.). Aanvoerder is Eef Kamerbeek. APELDOORN (ANP). De heren T. Dicker en T. Achterberg, hoofdbestuurs leden van de Nederlandse wandelsport bond. hebben dinsdag tydens een in Apeldoorn gehouden persconferentie mee gedeeld, dat het reeds jarenlang be. staande geschil tussen de NWB (Apel- doornse vierdaagse) en de KNBVLO (or ganisator van de Nijmeegse vierdaagse) spoedig tot een oplossing zal komen. Oorzaak van het geschil is dat de KNBVLO kort na de NWB met de orga nisatie begon van de avondvierdaagsen. Wanneer het geschil eenmaal uit de weg geruimd zal zijn, betekent dat niet dat de Apeldoornse vierdaagse gaat verdwij nen. De vierdaagse in Apeldoorn heeft nl. een totaal ander karakter dan die in Nijmegen, waar het accent sterk ligt op de prestatie en in Apeldoorn wandelt men om het wandelen zelf. De 12e Apeldoornse vierdaagse die van 27 t.m. 30 juli wordt gehouden, zal dit jaar vermoedelijk meer deelnemers tel len dan ooit tevoren. Eind juni hadden zich al meer dan duizend liefhebbers aan gemeld. Vorig jaar ging de Apeldoornse vierdaagse met 1323 deelnemers van start. Waarschijnlijk zal de vierdaagse van dit jaar een internationaal karakter dragen door deelneming van Denen, Duitsers en Belgen. Go Ahead, dat in plaats van beker houder Feijenoord in het tournooi om de Europa-cup voor hekerwinnaars uitkomt, ontmoet in de eerste ronde van dit toer nooi Celtic Glasgow. De lotingen leverden de volgende re sultaten op Europese beker voor landskampioenen. Tirana, AlbaniëKilmarnock FC, Schot land; Drumcondra Dublin, Ierland Voorwaarts Oost-Berlijn, Oost-Duitsland; Bulgaarse kampioenDjurgaarden Stock holm, Zweden; Ferencvaris Boedapest, HongarijeKeflavik FC, IJsland; Stade Dudelange, LuxemburgBenfica Lissa bon, Portugal; Lask, OostenrijkGoraik, Polen; Partizan Belgrad, Zuid-Slavië Nantes. Frankrijk; Hapoel Nicosia, Cy prusWerder Bremen West-Duitsland; Dynamo Boekarest, RoemeniëOdense, Denemarken; Feijenoord, Nederland Real Madrid, Spanje; Ponatinaikos Athe ne, GriekenlandSlima Wanderers, Mal ta, Lausanne Sport, ZwitserlandSpartak Praag, Tsjecho-Slowakije, Anderlecht, BelgiëFenerbahce Istanbul Turkije, Helsinging JK, FinlandManchester United, Engeland, Lyn Oslo, Noorwegen Derry City, Noord-Ierland. Vrijgesteld: Internazionale, Milaan. EOROPESE BEKER BEKERWINNAAARS Aufbau Magdenburg, Oost-Duitsland Spora, Luxemburg;* Fr. Reykjavik, IJs- lahdTrondheim, Noorwegen; Winnaar Cypruswinneer Griekenland; Aletico Madrid, SpanjeDynamo Zagreb, Zuid- Slavië; Dynamo Kiev, RuslandFC Col- leraine, Noord-Ierland; Dukla Praag, Tsjecho-SlowakijeRennes, Frankrijk; Borussia Dortmund, West-Duitsland Floriana, Malta; FC Sion, Zwitserland Galatasaray, Turkije; Juventus, Iitalië Liverpool, Engeland; Wiener Neustadt, OostenrijkWinnaar Roemenië; Vitoria Setubal, PortugalAarhus, Denemarken; Cardiff City. WalesStandard Luik, België; FC Raipas Lahti, Finland— Honved Boedapest, Hongarije; Limerick, Ierlandwinnaar Bulgarije; Go Ahead NederlandCeltic Glasgow, Schotland. Vrygesteld: West Ham United. De eerstgenoemde clubs spelen de eer ste wedstrijd op eigen terrein. De ontmoetingen voor de eerste ronde moeten voor 15 oktober gespeeld zijn. Gustav Wiederkehr, de president van de Europese Voetbal Unie (UEFA), wees er bij de loting op dat het toernooi om de Europese cup voor bekerwinnaars het komende seizoen geen derde, beslis sende wedstrijd meer zal kennen. Indien beide clubs uit de uit- en de thuiswed strijd twee punten behalen, zullen de doelcijfers beslissen waarbij de doelpun ten die in een uitwedstrijd zijn gescoord dubbel tellen. Indien er dan nog geen winnaar kan worden aangewezen wordt de ontmoe ting tweemaal een kwartier verlengd. Mocht ook de verlenging geen beslissing opleveren, dant wordt er geloot om uit te maken welke club overgaat naar de volgende ronde. Bij het toernooi voor landskampioenen blijft de huidige regeling gehandhaafd. Dat houdt dus in, dat als beide clubs twee punten vergaren en een zelfde aantal doelpunten scoren een derde werdstrijd zal worden gespeeld, die eventueel wordt verlengd. (Van onze sportredactie) TILBURG De Tilburgse eredivisie club Willem II heeft de 25-jarige Barte link van Heracles overgenomen. De Tilburgers kregen van de Bossche twee de-divisieclub Wilhclmina de halfspeler Stolzenbach in ruil voor Van Esch, Ke- resztes en Boor. De laatste speler was sedert vorig jaar al aan de Bossche naren uitgeleend. Verder hebben alle spelers, die vorig seizoen deel uitmaakten van het elf tal, dat kampioen werd en promoveer de naar de ere-divisie, een nieuw con tract getekend. Heracles heeft de talentvolle Graaf schapspeler Chris Hartjes gecontrac teerd. Hartjes is 19 jaar en kwam acht keer voor het UEFA-jeugdelftal en twee keer voor Jong Oranje uit. Hij zal bij Heracles vermoedelijk de midvoorpiaats gaan bezetten. Harry Hentenaar zal volgend jaar het doel van De Graafschap gaan verdedi gen, DE BRAZILIAAN José Altafini heeft dinsdag voor het tot. nu toe hoogste transferbedrag van dit seizoen in de Italiaanse voetbalwereld gezorgd. Alta fini werd door AC Milaan voor 1,8 mil joen gulden verkocht aan Napels.

de Stem | 1965 | | pagina 15