Ondanks mislukking van EEG-debat Natte mijnwet door Kamer aanvaard Stadsmuurbouwer zwendelde AMSTERDAM GOED WEGGEKOMEN. TEGEKO Huisknecht met juwelen aan de haal Ook vorderingen Inlcrvcntfc Spaak Bejaarde redt kind van verdrinking AMBASSADEURS FELICITEERDEN BEATRIX EN VERLOOFDE Presidentsverkiezingen Frankrijk op 5 december naar stembus DAGBLAD VOOR ZEELAND (waarde f 10.000) Volgende vlucht van Gemini duurt 2 weken Koel 55 Bom moest toch eens barsten Binnenlandse Zaken Drs. Westerhout uit Middelburg benoemd tot staatssecretaris LUYTEN NAAR FEIJENOORD- PETERSEN BI] NAC SENSATIEPRIJZEN 105e JAARGANG No. 24932 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 2 JUL 1965 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16. tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24^telefoon^260^ Abonnementsprijs 10,80 per kwar taal, excl. 0,25 incasso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) COUVE DE MURVILLE conclusies SPAAK misgerekend HALLSTEIN: IS NOG (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een hoogst betrouw baar uitziende Duitse huisknecht, die al een jaar tot volledige tevredenheid in een Scheverdngs pension zijn taak had verricht, is er van door gegaan met de juwelen van de pensionhoudster. Hij is in Amsterdam gepakt met de buit. waarde 10.000,-, toen hij daar in ge zelschap van een jonge dame met te luchtige levensopvatting verkeerde. De pensionhoudster, de weduwe C. A. M. Z.-W. (63), had de man (27), sinds de vorige zomer in dienst. Overigens il legaal, omdat de autoriteiten nergens van wisten. Hij was nooit opgevallen door enig wangedrag. Totdat de pen sionhoudster constateerde, dat een van haar kasten was opengebroken en dat mèt de juwelen (een collier, armbanden en gouden en platinaringen) ook de huisknecht was verdwenen. De politie, bij wie zij aangifte deed, volgde het spoor in de richting van twee Haagse gebroeders, een 20- en een 23-jarige, waarvan de jongste bevriend was met de knecht. Deze bekende spoedig de kast opengebroken te hebben. HOUSTON, Texas (U.P.I.) Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, NASA, heeft de astronau ten Frank Borman en James A. Lovell aangewezen als bemanning v*oor de langste Amerikaanse ruimtevlucht tot nu toe, die begin volgend jaar zal plaatsvinden. Beide ruimtevaarders zul len aan boord van de Gemini-7 gedu rende een periode van 14 dagen hun baantjes om de aarde trekken. De 37-jarige Borman zal optreden als eerste piloot, Lovell (eveneens 37 jaar) als tweede. Mogelijk wordt opnieuw een „ruim tewandeling" ondernomen, gelijk aan die welke Edward White tijdens de vier daagse vlucht van de Gemini-4 vorige maand ondernam. DE 50-JARIGE beer O. van der Heij den uit Rotterdam is overleden aan de gevolgen van een val met zijn fiets, na dat hij door een bestelauto was aange reden. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Opklaringen maar ook tydelyk veel bewolking en plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind, in hoofd zaak uit westelijke tot noordweste lijke richtingen. Koel weer. Vandaag: zon onder 21.03 uur. Maan onder 23.46 uur. Morgen: zon op 4.25 uur. Maan op 9.41 uur. Het weer in Europa (Rapporten van gisteravond) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München* Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon max. weer temp 1. bew. 15 h. bew. 18 h. bew. 17 1. bew. 16 zw. bew. 15 1. bew. 19 1. bew. 17 h. bew. 19 geh. bew. 16 h. bew. 17 onbew. 25 onweer 27 1. bew. 28 h. bew. 19 geh. bew. 20 regen 26 zw. bew. 24 onweer 25 h. bew. 27 zw. bew. 27 onweer 29 onbew. 30 onbew. 28 1. bew. 29 1. bew. 29 1. bew. 31 niet ontvangen 1. bew. 24 WEL HOOP (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL/DEN HAAG/PARIJS/BONN „Indien niet te lang wordt gewacht acht ik voldoende kans aanwezig voor een oplossing van de moeilijkheden in de EEG." Dit zei gistermiddag prof. W. Hall- stein, voorzitter van de uitvoerende commissie van de economische gemeenschap, als commentaar op de mislukking van het ministers debat in Brussel, dat woensdagnacht na 12 uur vergaderen strandde op problemen als de financiering van de landbouwmarkt, de eigen middelen van de gemeenschap en de uitbreiding van de bevoegdheden van het Europese parlement. Hij weigerde te bevestigen, dat er een ernstige crisis is ontstaan in de „zes", zoals de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, na het mislukken van de besprekingen verklaarde. Evenmin wilde hij ingaan op vragen over de consequenties van het Franse besluit om de ministerraad van de EEG, aan hqt einde van deze maand, niet bij te wonen. Wel kondigde hjj aan, dat de Europese commissie zal onderzoeken of er aanleiding is voor de volgende vergadering van de EEG-ministers op 2G juli haar voorstellen, waarover de impasse is ontstaan, te herzien. Hfj zei het wel verstandiger gevonden te hebben om in plaats van vast te houden aan de datum 1 juli de „klok stil te zetten", waardoor de deur voor verder overleg open gebleven zou zijn. Hij deed een beroep op alle lidzijnde regeringen om de onderhandelingen te hervatten. De Nederlandse regering noemt het resultaat van de besprekingen „betreu renswaardig, maar niet dramatisch". „De bom moest toch eens barsten", luidt haar redenering. Ze wenst de cri sis ook daarom niet al te dramatisch op te vatten, omdat er nog voldoende reden is te vertrouwen dat Frankrijk zich toch bewust zal blijven van de zeer gro te belangen die ook voor dit land met betrekking tot de E.E.G. op het spel staan. Met nadruk wordt er ook op ge wezen dat er woensdagnacht in Brussel geen deuren definitief zijn dichtgesla gen. Het is trouwens ook in het verle den wel voorgekomen dat de minister raad gedwongen werd datums te over schrijden zonder daarmee de E.E.G schade te berokkenen. Het is de bedoeling dat de Nederland se onderhandelaars, de ministers Luns (Buitenl. Zaken) en Biesheuvel (Land bouw), vandaag het kabinet van de be sprekingen in Brussel verslag zullen uit brengen. Het plan is volgende week de Tweede Kamer in te lichten. Inmiddels blijft de Nederlandse regering hopen op een oplossing voor de moeilijkheden. Namens de Duitse bondsregering werd gisteren verklaard dat alle hoop nog niet opgegeven mag worden. „Er zijn op een aantal punten zeker vorde ringen gemaakt. De resterende kwesties kunnen nog opgelost worden", zo werd medegedeeld. De Franse regering heeft intussen be sloten ,,alle economische, politieke en juridische consequenties uit haar hou ding in Brussel te zullen trekken". Volgens de Franse regering maar deze uitspraak is in het licht der om standigheden vanzelfsprekend be vindt de E.E.G zich thans in een ern stige crisis. Verdere besprekingen zul len moeten wachten tot de Franse re gering haar conclusies heeft getrokken. De moeilijkheden begonnen woens dagavond, toen de ministers begonnen te praten over de financiering van het gemeenschappelijke landbouwbeleid. De Fransen handhaafden het bekende standpunt, dat deze kwestie niets te maken heeft met eigen middelen of par lementaire bevoegdheden. Er is in februari 1962 een verordening aangenomen betreffende deze financie ring en de instelling van het landbouw fonds, aldus Couve. Deze voorziet in een overgangsregeling tot 1 juli 1965, waarin het fonds geleidelijk aan de beschikking heeft gekregen over meer eigen midde len. Vóór de verstrijking van de ter mijn (woensdagnacht 12 uur), diende volgens de verordening een nieuwe re geling te worden gemaakt, tot aan het einde van de overgangsperiode, wanneer „het totaal der in aanmerking komende uitgaven ook door»het fonds wordt ge financierd". Couve eiste vóór alles uitvoering van deze verordening. Indien wij niet in staat zijn aangegane verplichtingen uit te voeren, zo herhaalde hij steeds maar weer, dan heeft het geen zin nieuwe aan te gaan. En dan bestaat er ook eigenlijk geen gemeenschap meer. Met een blik op de klik liet hij er af en toe op volgen dat de tijd steeds korter werd. Deze dreigementen hebben op de raad weinig indruk gemaakt Het hoogtepunt van het debat kwam met Spaaks interventie. De Belgische minister zei niet te begrijpen wat men eigenlijk met het Europese parlement wilde. Naar zijn mening bestond er fei telijk nog geen parlement in de werke lijke zin van het woord. Hoogstens kon men spreken van een groep parlemen taire delegaties. Natuurlijk is de ver groting van de bevoegdheden van het Europees parlement een belangrijk pro bleem, maat dat, zo meende hij voorts, is nog helemaal niet aan de orde. „Laat ons ons dus bepalen tot de verplichtin gen, die wij op ons hebben genomen" en redenerend vaniut zijn positie als de missionair minister, steunde hij dus het Franse standpunt. Indien het Spaaks be redenerend vanuit zijn positie als de- grote Europese bemiddelaar op te tre den, dan heeft hij misgerekend. Want zijn betoog was voor prof. Hallstein, de Duitse ministter Schroder, de Italiaan Fanfani en minister Luns aanleiding om krachtig hiertegen stelling te nemen en nog eens heel nadrukkelijk uiteen te zetten welke hun standpunten zijn. Alle vier wezen erop dat er geen enkele reden was om van de overschrijding van de datum van 1 juli 1965 zo'n drama te maken. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De natte mijnwet is door de Tweede Kamer met grote meer derheid aangenomen. Pogingen, van li berale zyde gedaan om de mogelijkheid van staatsdeelname aan de winning van olie op het continentale plat te verhin deren, liepen op niets uit. Het amende- ment-Blaisse (K.V.P.), dat het parle ment de mogelijkheid biedt een uit spraak van de kamers te vragen over de voorwaarden, die aan concessionaris sen worden gesteld, haalde de eind streep met vlag en wimpel: alleen de commuuisten waren er tegen. Aanvankelijk had ook minister Den Uyl dit amendement fors bestreden, maar in tweede termijn legde hij het hoofd in de schoot: hij zal de voorwaar den van de staat aan een wettelijke goedkeuring moeten onderwerpen, in dien eenvijfde deel van de leden van een der kamers dat wenst. De kwestie van de staatsdeelneming in de oliewinning bleef het grote strijd punt. Minister Den Uyl had in zijn rede gezegd niet te begrijpen waarom men vóór deelname van de staat in de win ning van aardgas en tegen de winning van olie was. Hij hield de kamer voor dat het regeringsbeleid gericht is op het doelmatig inschakelen van het par ticulier initiatief, onder waarborgen van het grootst mogelijke profijt voor de ge meenschap. De heer Portheine (V.V.D.) had over „meeprofiteren" gesproken, zo zei minister Den Uyl, „alsof hij iets laaghartigs op het spoor was gekomen, Het gaat hier om iets, dat de staat toe komt, het eigendom van de schatten in de Noordzeebodem komt aan de staat, dus aan de gemeenschap toe. Met stem verheffing riep de minister uit dat deze delfstoffen van ons allemaal zijn. De Minister Luns sloot zich geheel bij Hallstein en zijn Duitse en Italiaanse collega's aan. Hij wees er voorts op dat, indien Couve de Murville het zo graag over de verplichtingen had, die men moest nakomen, ook Frankrijk een ver plichting op zich had genomen tijdens de marathonzitting van december 1964. Toen heeft de raad unaniem besloten de Europese commissie te verzoeken voorstellen te doen over de financiering van de gemeenschappelijke landbouw markt en de vergroting van de be voegdheden van het Europese parle ment. Luns wees er voorts op dat elk besluit ten aanzien van de financiering van het gemeenschappelijke landbouw beleid, aan de nationale parlementen Van de zes ter goedkeuring dient te worden voorgelegd. Daarna 'begon de raad met een bespreking van de zgn. verdeelsleutel, ter bepaling van de bij drage van elk land in de kosten van de financiering van het gemeenschappe lijke landbouwbeleid. Ook hierover ble ken de opvattingen zeer uiteen te lo pen. Toen de zitting beëindigd werd constateerde Couve de Murville op iet wat dramatische wijze dat de tijd ver streken was en verzocht hij om een. ge heime zitting waaraan slechts door de ministers en de negen leden van de Europese commissie zou worden deel genomen. Ook dit leverde niets op, waarna de ministers zonder iets be reikt te hebben uiteengingen. De gehele koninklijke familie heeft gisteravond in Leiden een opvoering bijgewoond van Tijl Uilenspiegel"opgevoerd door een gezelschap Leidse studenten. Op weg naar de voorstelling zien we hier v.l.n.r. prinses Beatrix, Claus von Amsberg, prinses Margriet Pieter van Vollenhoven, prinses Christina, prinses Irene, prins Charles Hugues, koningin Juliana en prins Bernhard. DEN HAAG (A.N.P.) Bij k.b. is met ingang van de dag van zijn be ediging benoemd tot staatssecretaris van Binnenlandse Zaken drs. Th. J. Wester- liout, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid en wethouder van Middelburg. Hij zal in het bijzon der belast worden met agglomeratie vraagstukken en grenswyzigingsaange- legenheden. De heer Westerhout is 43 jaar. Hij is geboren in Utrecht, volgde daar een vijfjarige h.b.s. en studeerde er aan de rijksuniversiteit. In 1949 deed hij docto raal examen in de sociale geografie. Van 1949 tot 1956 was hij waarnemend hoofd van de provinciale planologische dienst. (Van onze correspondent) DEN HAAG Met vereende krachten hebben drie Hagenaars, in leeftijd variërend van 63 tot 73 jaar, een vierjarig meisje gered uit een vyver in Den Haag. Het kind, Betty van de Bos uit Den Haag, was tijdens liet spelen per onge luk in het water gevallen. De 63- jarige heer H. F. van de Vet en de 73-jarige Y. Wiersma hoorden de plons en snelden toe. Met behulp van een redhaak slaagden zij erin het hoofd van het kind boven wa ter te houden, terwijl zij probeer den de aandacht van voorbijgan gers te trekken. Het was tenslotte de 65-jarige heer Tur, die gekleed in de vijver sprong en het kind op het droge bracht. Het meisje werd naar een ziekenhuis gebracht waar bleek dat het niets mankeerde. De heer Tur heeft evenmin nadelige gevolgen van het avontuur onder vonden. staat treedt daarbij namens ons alle maal op. Zij is de hoeder van het alge meen belang. Als de staat een deel van de opbrengst opeist, dan vraagt hij Iets uit zijn eigendom. Daarom moet de staat zorgen dat die opbrengst zo hoog mogelijk is. Als de staat niet optimaal krijgt wat hij krijgen kan, blijft hij on der de maat als de hoeder van het al gemeen belang. De minister kwam dan ook tot de conclusie dat deelname van de staat aan de winning voorwaarde kan zijn, niet moet zijn, om dat optimale te be reiken. Hij ontkende dat de oliemaat schappijen te weinig zekerheid zouden hebben. Zij weten precies waar zij aan toe zijn, zei hij. In dit verband herin nerde de bewindsman er aan, dat in de oude mijnwet van 1810, die voor het continent geldt, geen enkele zekerheid is neergelegd en toch verrijzen overal de boortorens. Het amendement-Portheine (V.V.D.) dat de staatsdeelname ongedaan wilde maken, werd tenslotte met 28 tegen stemmen verworpen. De renners in de Ronde van Frankrijk gaan vandaag nog enkele bergen nemen om dan van een welverdiende rustdag te genieten in Barcelona. Die .klimmen" zijn deze keer on derwerp in onze Tour-prijsvraag. De vraag: hoeveel bergen staan vandaag (vrijdag tijdens de elf de etappe) op het programma. En opnieuw kan onze sportpa gina van vandaag helpen bij het oplossen van dit probleem. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een opzienbarende vondst in het gemeentearchief van Am sterdam heeft aan het licht gebracht dat de hoofdstad van geluk mag spreken nooit in zijn historie aan een aanval of belegering te hebben blootgestaan. De muren, die de burgerij van de rijke koopmansstad tegen een eventuele be legering en tegen plunderaars preten deerden te beschermen, blijken achter af een stuk bouwkundig knoeiwerk te zijn geweest, waaraan zelfs de meest gewetenloze aannemer van vandaag zich niet meer zou wagen. Dit bleek uit een groot aantal stuk ken van de hand van Johan Schilling, die tot zijn overlijden in 1820 directeur van de stadswaterwerken was. Tot zijn arbeidsterrein behoorde ook het onder houd van de stadswallen. Hij wist dus waarover hij het had. In 1805 bracht Schilling een rapport uit, waarin hij o.m. schreef: „Dit gedenkstuk der voor tijd. hetwelk eeuwenlang het geweld der tijden tegenstand had behoren te bieden, is reeds bij de eerste aanleg onvoldoende gebouwd en slecht be werkt. De toenmalige regering of bouw heren van het werk zijn dientengevolge te kwader trouw behandeld geworden". Schilling concludeert vervolgens: „De gebruikte materialen waren niet alleen onvoldoende, maar zelfs allerbedriege- lijkst verwerkt. Meermalen heeft men ondervonden dat enige lagen steen niet alleen droog op elkander waren gesta peld, maar zelfs onregelmatig nederge- stort en vervolgens met slechte kalk overdekt zijn geworden. Uit mededelin gen, mij gedaan, heb ik vernomen dat er zelfs kruiwagens en kalktonnen ln de muur gemetseld zijn gevonden". Het hele werk was volgens Schilling van binnen hol en niet van stroomlagen voorzien, terwijl er bovendien geen wa terdichte specie was gebruikt. Dit laat ste had tot gevolg dat regen en sneeuw water overal in de muur drong en daar bederf en verrotting veroorzaakte. Een tweede, nog groter gebrek be stond hierin, dat de muur niet zwaar genoeg aangelegd was om de druk van de aan de binnenzijde liggende aarden wal te kunnen weerstaan. Daardoor werd de muur naar buiten geperst, zo dat men op de meest bedreigde plaatsen de aarden wal moest afgraven e n in storting van de muur te voorkomen. Bij stromweer bestond er werkelijk acuut gevaar. In de nacht van 20 op 21 fe bruari 1794 woei bij hevige storm in derdaad de gehele westmuur van een bolwerk omver. Na lezing van dit rapport behoeft het geen verwondering meer te wekken dat de stedelijke regering met het schaamrood op de kaken indertijd niet lang geaarzeld heeft met het af breken van deze ondeugdelijke verster kingen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Prinses Beatrix en haar verloofde, Claus von Amsberg, hebben gisteren in de tuin van paleis Huis ten Bosch de gelukwensen van het corps diplomatique in ontvangst geno men. De uitnodiging hiervoor was door ruim 60 ambassadeurs en andere hoof den van missies aanvaard. Ook ambassa deurs en zaakgelastigden, die Brussel of andere hoofdsteden van naburige lan den als standplaats hebben, maakten keynis met het verloofde paar. Vandaag vertrekken Beatrix en Claus naar Eulzen voor een bezoek aan de moeder van Claus, mevrouw Gosta von Amsberg, die verpleegd wordt in een ziekenhuis. Het bezoek zal zonder open baar vertoon plaatsvinden. Morgen zullen de verloofden en het koninklijk paar ontvangen worden in Amsterdam. Op 9 juli zullen ze een bezoek aan Rotterdam brengen. Cock Luyten (Van onze sportredacteur) BREDA Gistermorgen heeft Cock Luyten (aanvoerder van de Bredase eerste-divisieclub NAC) een contract getekend voor Feij- enoord. Op dezelfde dag kocht NAC de Ajax-speler Peet Peter sen, die vier maal voor het Neder lands elftal uitkwam. Het vertrek van Cock Luyten (die 28 jaar is en meerdere mailen opgenomen werd in het Nederlands amateur-elftal, jeugdelftal, b-elftal en militaire teams) komt na negen jaar trouwe dienst. Hij verliet in 1956 zijn club Neptunes om voor NAC te gaan spelen. In die perio de ontwikkelde Luyten ziich als een technisch, knap voetballer. Begonnen als linksbinnen verhuisde hij naar het middenveld en voelde zich daar uitste kend thuis. De nu afgelopen competitie (waarin hij de laatste wedstrijden niet in het eerste speelde) fungeerde Cock Luyten als captain. De onderhandelin gen met Feijenoord zijn soepel verlo pen. Nadat Cock Luyten zich op de transferlijst had laten zetten, werden enkele besprekingen gevoerd, die don. derdagochtend eindigden met het zet ten van een handtekening onder het contract dat Feijenoord-manager Broks hem voor hield. Was het definitieve ak_ koord met de Rotterdamse sterrenclub voor Cock Luyten al een hele vreugde, het werd helemaal een geluksdag, toen enkele uren later de vestigingsvergun ning voor een sportartikelenzaak af kwam. Luyten blijft in Breda wonen en werken. Hij gaat als vertegenwoor diger van een handelsdrukkerij wel zijn rayon uitbreiden. TotRotterdam. De stad waar hij werd geboren, de eerste voetballessen kreeg en nu terugkeert. De vierentwintigjarige Peet Petersen (die als linksbuiten dit seizoen wisse lend in het eerste en tweede van Ajax werd opgesteld) speelde verschillende malen voor vertegenwoordigende elftal len. Hij heeft vier wedstrijden in het Nederlands elftal achter de rug en kwam verschillende malen uit voor jong oranje. Uitverkiezingen die hij dankte aan zijn opvallende snelheid. Peet Petersen komt als gymnastiekle raar in Breda werken en, na zijn hu welijk over enkele maanden, wonen. (Zie ook commentaar op pagina 7). (Van onze correspondent) PARIJS Gisteren is in Parijs offi cieel bekendgemaakt dat de Franse pre sidentsverkiezingen op 5 december zul len worden gehouden. Of president De Gaulle zich weer kandidaat zal stellen is nog steeds niet zeker. Algemeen wordt echter aangenomen dat dit het geval zal zijn. Er zijn vele tekenen die in deze richting wijzen. Als geen en kele kandidaat de meerderheid zal we ten te verwerven zullen op 19 decem ber beslissende verkiezingen worden ge houden. Nu de burgemeester van Marseille, Gaston Defferre, er echter niet in ge slaagd is een links-van-het-centrum- front tegen De Gaulle te vormen, wordt algemeen verwacht dat de Franse pre sident met vlag en wimpel uit de strijd te voorschijn zal komen. (Advertenties) niet duur wel heerlijk KOELKASTEN AEG, 120 ltr. tafelmodel, formica bovenblad van 298.— NU 245— 5 jaar garantie CENTRIFUGES SCHARPF3 kg van 165.— NU 119— WASAUTOMATEN AEG TURNAMAT-D met aangebouwde hoogtoerige centrifuge NU van 1098. 955— Op alle apparaten volledige garantie en service maakt het mogelijk BREDA - GINNE&ENSTR. 130 Tel. 01600 - 3 12 26 met filialen in ROTTERDAM, DEN HAAG en TILBURG NEERLANDS GROOTSTE DISCOUNT-HOUSE OP ELEKTRISCH HUISHOUDELIJK GEBIED t

de Stem | 1965 | | pagina 1