Integratie in de suiker dringend noodzakelijk Mij ij. Zeeland geeft 5% meer dividend Philips en Unilever vast C.B.T.B. wil 20 miljoen subsidie per jaar Geen goud en deviezen naar Rood-China B.B.C. IS TE VER GEGAAN Engeland gaat krantenfusies beteugelen Amsterdamse Effectenbeurs 11 C.S.M. in jaarverslag: Verslag Robeco Verenigde Staten bemoeilijken kapitaalexport ELSEVIER: Voorlopig genoeg middelen tot financiering Dividendvoorstellen Faillissementen HITZACKER-ETALAGE KAMERLID JOEKES: In Zuid-Vietnam Amerikaanse parachutisten in de aanval Freule Uttewaal: Continentaal plat Staatsexploratie niet op korte termijn Indonesië wenst grensvaststelling op Nieuw-Guinea Voor individuele investeringen MARKTEN WATERSTANDEN Ex-president terug m Santo Domingo M.A.C. vloot binnenkort met straalvliegtuig ft DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 30 JUNI 1965 11 AMSTERDAM (ANP) Blijkens de winst- en verliesrekening over het Per 30 september 1964 geëindigde boekjaar sluit de exploitatierekening van de n.v. Centrale Suiker Ma«atschappy, inbegre pen de uitkeringen op aandelen in an dere ondernemingen en na aftrek van belastingen, met een voordelig saldo van f 10 min (v.j. f 10,77 min). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend met 4 procent te verhogen tot 14 procent. Het aandelenkapitaal bleef ongewijzigd op f 14,35 min. Van de voorraad voor het binnenland bestemde suiker werd een deel verkocht tegen de van overheidswege gegaran deerde prijs. Mede hierdoor werd het exploitatieresultaat met ca f 1 min gun stig beïnvloed, aldus het verslag- Door dat de suikerprijzen zich gedurende het grootste gedeelte van het verslagjaar ver boven het normale wereldmarkt prijsniveau hebben bewogen, is de om vang van de suikerhandel beperkt ge bleven. Het bietenareaal is in 1964 met ca 14 procent gestegen tot 79.134 ha. De suikeropbrengsten bereikten per hectare een recordhoogte van ca. 30 procent bo ven het gemiddelde van de laatste tien jaren. Het zal van de omvang van de bietenoogst 1965 afhangen of deze suiker op de binnenlandse markt kan worden geplaatst Mocht dit niet het geval zijn. dan zal deze suiker tegen een lage prijs op de wereldmarkt moeten worden ver kocht. Voor de "komende campagne ver wacht de directie een uitbreiding tot ca 95.000 ha. In de loop van het verslagjaar ver toonde de koers van de C.S.M.-aande- len aanzienlijke schommelingen. Op 11 juli 1964 werd aan de directie voorge steld een bod van 500 procent op de CSM-aandelen te ondersteunen. Dit werd niet aanvaard, daar zulks niet in het belang van de vennootschap werd ge acht. Later werd van coöperatieve zij de, openbaar gemaakt dat het hier ging om een bod van 500 procent, voorge steld door de coöperatieve suikeronder nemingen in Nederland. Het bestuur van de C.S.M. gelooft dat het noodzakelijk is de Nederlandse sui kerindustrie verder te integreren. De huidige toestand is, wat betreft de ver werking van suikerbieten en de moge lijkheid van uitbouw van de industrie niet bevredigend. De directie betreurt, dat de co- operaties, die haar gesprekspartners waren, het dienstig hebben geacht het gesprek te doorkruisen door het voor stellen van vermeld bod, hetgeen het bereiken van de gewenste integratie niet heeft bevorderd De directie van de C.S.M. staat in beginsel niet afwijzend tegenover samen werking, maar stelt zich op het stand punt da^ een dergelijke samenwerking ten bate van zowel de aandeelhouders als het personeel en de bietenleveran ciers van de C.S.M. zal dienen te strek ken. Daartoe zal een zodanige struc tuur moeten worden gevonden, dat naast interne rationalisatie ook verdere groei, met name in de vorm van samenwer king met derden buiten de Nederlandse industrie, mogelijk blijft. Aan deze de siderata voldeed het gedane voorstel (aanvaarding waarvan bovendien zou zijn neerkomen op het abrupte verdwij nen van de C.S.M. als zelfstandige on derneming) in genen dele, aldus de directie. ROTTERDAM (ANP) —Blijkens het eerste tussentijdse bericht 1965 van Rotterdamsch beleggingsconsoritum n.v. (Robeco) bezorgt Amerika de kapitaals export vele moeilijkheden. Daardoor is in vele landen kapitaalsschaarste ont staan, die geleid heeft tot een stijging van de rentestand. Ook op de aande lenmarkten zijn de gevolgen merkbaar in de vorm van daling van koersen, vooral wanneer ondernemingen ter fi* nanciering van hun investeringen tot emissies overgaan. Dez^ tendens heeft ook de effectenportefeüille van Robeco niet onberoerd gelaten. Vrijwel alle bedrijven waarin Robeco belang heeft, hebben gunstige resulta ten getoond. In talrijke gevallen zijn gunstige verwachtingen uitgesproken om trent de naaste toekomst. Daarom heeft de directie in beginsel geen wijziging in de beleggingspolitiek gebracht. Dit neemt niet weg, dat een respectabel aantal mutaties in de portefeuille heeft plaatsgevonden. Hierbij hebben de toe voegingen aan de portefeuille de ver kopen verre overtroffen. De opvallendste verandering in de verdeling van het ver mogen naar bedrijfstakken is de stijging van aandelen I.B.M. Robeco heeft in dit fonds thans ruim vier procent van haar vermogen belegd. De rubriek „ove rige industrieën" heeft aan belangrijk heid gewonnen door de aankoop van aandelen in dienstverlenende iedrij- ven.. In Nederland bestonden de aankopen in de eerste maanden van 1965 uit o.a. f 185.000,- aandelen Amstel brouwerij en f 250.000 Hoogovens, geheel of gedeel telijk uit inschrijving. Verder f 300.000,- Meneba en 9.400 stuks O.G.E.M. Ver kocht werd onder meer f 150.000 aande len Scholten, doch dit bezit vermeerder de o.a. door de verkregen stukken uit emissie. AMSTERDAM (ANP) De Uitgevers maatschappij Elsevier verwacht, voorlo pig voldoende middelen te hebben yoor de financiering van het bedrijf. De ver wachting, zo bleek in de vergadering, kan alleen niet opgaan, indien zich gro te fusies of overnemingen voordoen in de Elsevier-groep. Het bouwplan is nu afgerond. Er wordt wel gewerkt aan de tekeningen van een torengebouw bij het huidige gebouw, maar de directeur, drs. R. E. M. van den Brink, verwachtte niet, dat hiervoor bin nen vijf jaar middelen nodig zouden zijn. Zeer waarschijnlijk zal de bouw van deze toren in tranches worden uitgevoerd. Elsevier heeft niet het voornemen alle uitgaven zelf te gaan zetten en drukken. Weliswaar zal het overgenomen bedrijf Boom-Ruygrok drukorders voor Else vier uitvoeren, maar het ligt niet in de bedoeling, zo verklaarde drs. van den Brink, van een groot grafisch bedrijf onze bottleneck te maken. Op het ogenblik werken 42 drukkerijen voor de onderne ming. „Wij sluiten fusie niet uit", zei de heer van den Brink „maar wij hebben geen helse haast. Een bedrijf dat zich bij ons aansluit, moet passen in de planning van tien tot twintig jaar. In het verle den hebben we ook veel bedrijven zelf gecreëerd", zo voegde hij hieraan toe. Het nieuwe taalgebied, dat Elsevier in de toekomst wil betreden nadat is ge bleken dat het vorige nieuwe terrein voldoende levensvatbaar is gebleken moet het grootste groeivermogen in de komende honderd jaar hebben. Interes sant noemde drs. van den Brink de Duitse, Franse en Italiaanse taalgebie den. HOEK VAN HOLLAND (ANP) De aandeelhoudersvergadering van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland, Ko ninklijke Nederlandse Postvaart n.v. had weinig moeite haar goedkeuring te hech ten aan het dividend van 17 1/2 procent, waarvan 121/2 procent in aandelen, temeer toen het bestuur de verzekering gaf, dat de staat, een groot aandeelhou der, niet het voornemen heeft zijn stock, dividend ter beurze te brengen. Het hoge dividend is mogelijk geble ken omdat van de reserve voor latente belastingverplichtingen 1,8 miljoen aan de winst kon worden toegevoegd. Direc tie en commissarissen meenden dat ook aandeelhouders ervan mee moesten profi_ teren. Bovendien is een miljoen terzijde gelegd voor verbetering van de zeer lage pensioenen der zeevarenden. Hiermede is het mogelijk een pensioenpeil te berei ken, dat vergelijkbaar is met andere re derijen. De concurrentie is fel, ondanks dat, dekt de stijging van de exploitatieresul taten (rond 6%) vrijwel die der onkosten. Men achtte het zeer de vraag of Hoo- vercrafts technisch wel geschikt zijn voor een dienst tussen Engeland en Nederland, ^elfs de fabrikant van deze snelle lucht- kussenvoertuigen bleek niet in staat een economisch aanvaardbare exploitatiebe rekening te maken. Plannen voor een tunnel onder het Ka naal zijn er, maar het verlossende woord ls,2?.S.altijd niet gesproken. Wijzigingen in de structuur van het vervoer maken het nodig ernstig te over wegen veel van de schepen als verouderd te vervangen. De huidige schepen heb ben te geringe capaciteit voor auto's. Er zal nu resultaat moeten komen uit de besprekingen met de Engelse spoorwe gen over het vervoer, voor tot een beslis sing over nieuwbouw kan worden over gegaan. N;Y- Pletterij v/h Enthoven en Cie CDeUt) 11% (v.h. 13%). Uitgesproken werd het faillissement van: W.A.M. van Lier, schoenfabrikant, Gen. Smutslaan 316, Tilburg. Cur. mr. P. K. van Ginneken, Stationsstraat 29, Til burg; F.A.J. Faro, monteur radio- en televisiehandel, Sevenhoeksestraat 52, Til burg. Cur. mr. G.J.M. Mannaerts, Fa briekstraat 5, Tilburg; P.W.J. van Hoof, koopman in oude metalen. Hesperenstr. 71, Tilburg. Cur. mr. H.P.P.M. Gerritse, Fabriekstraat 5, Tilburg; P.P.J. Pitz, Geil. Smutslaan 98, Tilburg. Cur. mr. J.C. van Hasselt, Sophiastraat 26, Breda. Geëindigd werd het faillissement van: H.J.L. Maijer, cafetariahouder, Veemarkt straat 69, Breda. Door het verbindend worden der slotuitdelingslijst. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. Telefonisch avondverkeer. AKU Hoogovens Kon. Olie 133.60gb135.00, Philips 121.60gb124.00, Uoilever 132.80 133.60, KLM 123.00. Stemming: vast, slot op het hoogste punt. In de levensmiddelenwinkels in het Duitse Hitzacker staan portretten van prinses Beatrix en haar verloof de Claus van Amsberg, die in Hitz acker is geboren, tussen vermicelli en meelprodukten. DEN HAAG (ANP) Het tweede-ka merlid Joekes (VVD) heeft in schrifte lijke vragen aan de ministers van bui tenlandse zaken en van financiën erop aangedrongen, zonodig en voor zover mo gelijk maatregelen te nemen om te voor komen, dat goud, dollars en andere de viezen uit Nederlandse bron afvloeien naar (rood) China. SAIGON (UPI) Voor het eerst in de geschiedenis van de Vietnamese oorlog zijn giste ren Amerikaanse gevechtstroepen zelfstandig in de aanval gegaan. Ongeveer 2.000 Amerikaanse para's, 1.000 Australiërs en 1.000 Zuidvietnamese regeringstroepen zijn op nog geen 50 km van Sai gon overgegaan tot een massale aanval op de Viet Kong. Zij kre gen steun vanuit de lucht. Bij de actie zijn aan beide zijden slachtoffers gevallen. Ook in Noord-Vietnam voerden de Amerikanen hun activiteit op. Nimmer tevoren hebben Amerikaanse vliegtu gen zo dicht bij de Chinese grens op nog geen 100 km doelen in Noord- Vietnam gebombardeerd. Er gingen gis teren drie Amerikaanse toestellen tij dens acties verloren, waaronder een B57 bommenwerper. Op verschillende andere plaatsen in Zuid-Vietnam was de Vietcong gisteren zeer actief. De guerrilla's hebben nog steeds de districtshoofdstad Toeo Ma- rong in bezit en beschieten andere plaatsen in de buurt voortdurend met mortiergranaten. Bij verschillende operaties in Viet nam zijn gisteren totaal acht Ameri kaanse militairen omgekomen. Tijdens een zg. „zoek- en vernietig"-operatie in het gebied van Da Nang werden vier mariniers gedood en raakte een zelfde aantal gewond. Eén para werd gedood tijdens groot scheepse gecombineerde operaties, ter wijl tengevolge van het neerhalen van de drie Amerikaanse gevechtsvliegtui gen drie vliegers omkwamen. DEN HAAG (ANP) Jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen, waarnemend fractieleidster van de CHU verklaarde dinsdag voor de televisie, dat naar haar mening de BBC-televisieverslaggever in zijn interviews met de koningin en de heer Claus von Amsberg „over de grens is gegaan". „Je vraagt een koningin niet wanneer zij gaat aftreden en je vraagt een man van 38 in zulke omstandighe den niet of hij al eerder verliefd is ge weest", aldus jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen. Andere fractieleiders van grote par tijen die evenals jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen werden geïnterviewd, tijdens de ontvangst van de koninklijke familie in de Ridderzaal, verklaarden dat zij de ruimte die vertegenwoordigers van pers, radio en televisie hebben ge kregen bij hun eerste contact met de heer von Amsberg op prijs hebben ge steld. Deze fractieleiders, de heren Ne- derhorst (PvdA), Schmelzer (KVP) en Roolvink (AR) juichten de gang van zaken toe. DEN HAAG (ANP) Een exploratie van het continentaal plat, hetzij door de staat alleen, hetztf door de staat in sa menwerking met andere deelnemers ligt thans zeker niet in het voornemen. Van regeringszijde kan een dergelijke beslis sing op korte termijn niet worden tege moet gezien. Minister Den Uyl (Economische Zaken) heeft dit meegedeeld aan de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer, die is belast met de schriftelijke voorbereiding van de openbare behandeling van het ont werp mijnwet continentaal plat (natte mijnwet). Tijdens een de vorige week plaats gehad hebbend mondeling overleg tussen de bewindsman en de leden van de commissie heeft minister Den Uyl als zijn standpunt geformuleerd, dat het ver gunningenbeleid naar delfstof of groep van delfstoffen, alsmede naar tijd en plaats flexibel dient te zijn. Dit beleid, dat slagvaardig moet zijn, leent zich niet voor een vastlegging daarvan in een wet. In de wetgevingspraktijk is het gebruike lijk, dat dit beleid wordt overgelaten aan de regering. Het moet, naar het oordeel van de minister niet juist worden ge acht een uitvoerende en zuiver commer ciële beslissing van de regering of de staat al dan niet zal deelnemen in de winning, die er mede op gericht is de staat optimaal te doen delen in de met de winning te verkrijgen resultaten, te onderwerpen aan de voorafgaande goed keuring van de Staten-Generaal. AMSTERDAM (ANP) Het Damrak heeft zich gistermiddag praktisch niets aangetrokken van de flauwe stemming, waarmede Wall Steet maandag de nieuwe beursweek heeft ingezet. De internationale waarden mochten zich opnieuw verheu gen door kooporders van het publiek, waardoor de markt een vast karakter kreeg. Vergeleken met de laagste koers van 119,80 voor Philips gedurende de niet- officiële ochtendhandel van gisteren was dit fonds op de officiële beurs zelfs aan de vaste kant. Na een openingsprijs op 121,90 liep de koers op tot 123,80 als gevolg van aanhoudende vraag van het publiek. De slotkoers van eergistèren voor Philips was 122.30. De vaste stemming in dit fonds werd mede in de hand gewerkt doordat Wall Street met verkooporders verstek liet gaan. Ook Unilever deed van zich spreken met een koerswinst van ruim een gulden op 133,80* na een opening op 132,60. De overige hoofdfondsen waren nauwelijks prijshoudend. KLM was aan de zwakke kant, doordat dit fonds eergisteren in Wall Street twee dollar lager sloot. Unilever wais gisteren het meest actieve fonds van de internationale waarden. Unilever en Philips sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. AKU moest twee punten prijsgeven op 448J/i. De American Enka (dochter van AKU) heeft in de eerste 24 weken van het nieuwe boekjaar een omzet bereikt van negentig miljoen dollar, tegen 76 miljoen dollar in 1964. De nettowinst per aandeel steeg tot 1,37 dollar (1,15 dir.). Wall Street had eergisteren een zeer slechte dag. De koersdaling was er de grootste in 1965 Het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen daalde er bijna 14 punten tot 840.59. Aandelen Centrale Suiker Maatschappij werden voor een enkel ogenblik in een open hoek verhandeld op 430 (421). De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld, terwijl de scheepvaartaandelen merendeels goed gedisponeerd in de markt lagen. De handel was echter minimaal. Dank zij wat buitenlandse vraag was de stemming in de staatsfondsenhoek aan de vaste kant. Gisteren werden de 5% procent 15-jarige sterling/Duitse mark obligaties 1980 Mobile Oil Holdings s.a. ter beurze geïntroduceerd. De prijs per obligatie werd geadviseerd op 96'/: procent. De belangstelling was matig. Aandelen Amstel brou werij werden wat lager geadviseerd op de mogelijkheid van een komende emissie. Billiton kreeg een hogere advieskoers op het uitbreiden van zaken. DJAKARTA (ANP) President Soe- karno heeft een „grenscommissie Nieuw- Guinea" ingesteld, die een onderzoek moet instellen naar het verloop van de grens tussen West- en Oost-Nieuw-Guinea, die respectievelijk onder Indonesisch en Au stralisch bestuur staan. Voorzitter van de tien man sterke com missie is brigade-generaal Soekarto, hoofd van het directoraat voor Oost-Azië en za ken van het gebied van de Stille Oceaan van het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken. UTRECHT (ANP) Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse christe lijke boeren, en tuindersbond vindt, dat er jaarlijks twintig miljoen gulden in het ontwikkelings- en saneringsfonds ko men moet voor het subsidiëren van in vesteringen op individuele land. en tuin bouwbedrijven. De individuële subsidi ering is zowel in de E.E.G.-partnerlan- den als buiten de EEG zodanig inge burgerd, dat afschaffing niet verwacht mag worden. Wil de Nederlandse land en tuinbouw zijn concurrentiepositie be houden en verbeteren, dan zal ook ons land tot dit stelsel moeten overgaan. Het Engelse systeem van een gerichte subsidie op basis van een bedrijfsplan LONDEN (UPI) Na een debat van lP/i uur heeft het Lagerhuis een wet aan genomen, die de Britse regering macht geeft fusies in de krantenwereld te belet ten. Het ontwerp van de wet gaat thans naar het Hogerhuis. Het wetsontwerp verbiedt deel te ne men aan een overdracht van activa in dagbladen zonder toestemming van het ministerie van Handel. Bij overtreding van het verbod kan tot twee jaar ge vangenisstraf of een boete van onbeperk te omvang worden opgelegd. Minister van Handel, Douglas Jay, zei tijdens het debat: „Deze wet is niet ge maakt om alle monopolies en fusies te veroordelen of tegen te houden. Ik weet niet waardoor in het buitenland de indruk is ontstaan, dat daar de regering deze wet heeft ingediend zij van de veronder stelling uitgaat dat alle of de meeste mo- slag. nopolies of fusies slecht zijn.'' is hierbij volgens de heer Zijlstra verre te verkiezen boven het thans in ons land toegepaste stelsel van subsidiëring als voorbeeld voor hun omgeving die nende ontwikkelingsbedrijven. De heer Zijlstra sprak gisterochtend in Utrecht op de algemene vergadering van zijn bond. Hij gaf toe, dat de Ne derlandse overheid een redelijk bedrag beschikbaar stelt voor de „traditionele" middelen van structuurverbetering. Maar die traditionele middelen zijn niet meer toereikend en met name ligt het tempo waarin ze effect sorteren, te laag. Het Nederlandse agrarische bedrijfs leven zal geen mogelijkheid, geen ini tiatief onbenut moeten laten om tot een verbetering van de marktpositie der pro- dukten te komen, zo meende drs. Zijl stra voorts. Een orgaan, waarin hiertoe strekkende activiteiten op nationaal ni veau kunnen worden gebundeld, is on misbaar. De heer Zijlstra (die zelf zeer heeft geijverd voor de totstandkoming van zo'n orgaan) deelde mee, dat bin nenkort de concept-statuten van een op te richten nationale land- en tuinbouw- raad aan de deelnemende organisaties en instellingen kunnen worden voorge legd. In zijn rede besteedde de heer Zijlstra ook aandacht aan de plannen der re gering met betrekking tot de grond. Hij vreesde een terugkeer naar de vrije prijsvorming van de grond en naar een veel belamgrijkr plaats van de over heid in het grondverkeer. Hij herinnerde eraan d»a<t de C.B.T.B. zich meermalen heeft uitgesproken vóór opheffing van de prijsbeheersing van landbouwgronden Sceptisch was hij ten aanzien van het effect van het verwerven van grond te gen niet te hoge prijzen en het daarna uitdelen van deze grond in het belanig der gemeenschap. Voor het opgaan van de verschillende landbouworganisaties in één grote boe renbond voelde de heer Zijlstra niet. Met zijn collega's van de andere con fessionele landbouworganisatie, de K.N. B.T.B., was hij van mening, dat men nieuwe samenwerkingsvormen kan op bouwen met behoud van de eigen grond- BERGEN OP ZOOM, 29 juni. Aard, beien per kg 55110. GOES, 29 juni 1965. Aardappelen. Voor consumptie-aardappelen van de oude oogst geen notering meer. Voeder - aardappelen noteerden 2.50 per 100 kg. Vlas Er zijn enkele zaken gedaan voor 20—30 cent per kg. De prijs per ha be draagt 1.600—2.000. Voor beide note ringen geldt op auto geleverd. Hooi. Lu- cernehooi uit de ruiter geperst 105 115 per 1000 kg. Weidehooi uit de ruiter geperst ƒ85—ƒ95 per 1000 kg. Dijkhooi uit de ruiter geperst f 6575 per 100 kg. Eieren. Da ©ierprijs bedraagt 1.93 p. kg. STEENBERGEN, 29 juni. Aardbeien, industrie 120123, diverse soorten 93, aardbeien per doosje le soort 17, 2e soort 1422, aardbeien per kg le soort 8208, 2e soort 55—99, afwijkend 5658, tuin bonen 2426, peuten 172, erwten 5262, aardappelen eerstelingen, grote 1627, drielingen 13, kriel 16—26, baronie, grote 22, kriel 20. sittema, grote 19, drielingen 19 en kriel 25. GOES, 29 juni 1965. Groene kruis bessen, export 60. Aardbeien, zonder dop: Senga Sengana I 125, II 119, Redgauiitlet I 105, II 102, Regina I 115, II 96, Talisman I 88, II 79, diverse aardbeien III 55, fram_ bozen I 138142, II 92. Aardbeien met dop: Regina II 5556, Redgauntlet I 56 73, II 5563, Talisman I 65—83, II 58—82. Aardbeien per doos: Cambridge I 19 Redgauntlet I 1828, II 1420, Regina I 17—22, II 14—15, Senga Sengr-^a I 18—21, II 14—16, Talisman I 18—25, II 14—15, Gorelle I 18—23, II 14, Merton I 16—23. Diversen: Rode bessen per doos I 5875, II 4656, Frambozen per doos I 2223, II 1622, Perziken per stuk I 1224, II 5. Kersen: Luikenaars II 120, Vroege van Werden II 170, Hollanders II 190, Early Rivers I 210—220, II 150. KAPELLE, 29 juni Industrie- en exportveiling: Aardbeien zonder dop: Regina I 116 - 118; II 108; Senga Sen gana I 126 - 129; II 120 - 126; Red Gauntlet I en II 106; Diverse rassen I en II 78; III 55. Frambozen in doosjes per kg extra 200; I 140 - 183; II 108. Groene kruisbessen 52 85. Aardbeien per doos van 250 gram (met dop). Re gina I 18 - 25; II 14 - 20; Red Gauntlet I 23 29; II 14 - 25; Talisman I 22 - 28; II 15 - 24; Senga Sengana I 20 - 25; II 14 - 18. Gorella I 23 27; II 15 23; Cambridge Vigour I 24 - 23; II 15 - 22. Vola I 25 - 28; II 14 22; Mach. Fruhernte I 19; Elista I 25. Senga Gi- ana I 25; Merton Princes I 23; II 20 - 14; Aardbeien los per kg II 55 59. Kersen- veiling: Early Rivers I 217 - 227; II 102; III 48. Vroege van Werden I 243; II 138; Rode bessen per doos van 250 gram extra 84; I 57 - 79; II 52 - 60. Frambozen per doos I 40; II 26 - 37. MIDDELBURG, 28 juni Aardappe len nieuw bonken 33-36. gr. 28-31, driel. 29, kr. 28-32, asperges III 153 p. kg, drui ven 551 p. kg, kaspruimen 251 p. kg, aardb. I 25-31, II 22-29, perziken 10-53, tomaten p. 6 kg Al 475-483 BI 463-484 Cl 353. p. kg A2 65-76 B2 55-61 C2 47-61, snijbonen 88-114, sla 4-9. spitskool 30-47, and. 23-38, bospeen 52-76, spinazie 49-62, waspeen 73-96, postelein 38-67, boskroten 17-27, dubb. prins.bonen 194-226, uien 19-25, tuinbonen 22-27, rabarber 16-20, doperwten 105-110, peuten 350, bl.kool 4 p. kist 57-66, 6 p. kist 37-60, 8 p. kist 31-42, 10 p. kist 16-18. komk. gr. 60-75 38—40. 50-60 28—34, 40-50 22—28, 35-40 1118, krom p. kg 19. Konstanz 540 (onv.)Rheinfelden 405 (+1),. Ottenheim 493 3), Straatsburg 455 (+6), Maxau 648 1), Plochingen 159 3), Mannheim 540 5), Stein- bach 153 9), Mainz 454 9), Bingen 348 (—6), Kaub 411 (—10), Trier 258 26), Koblenz 381 4), Keulen 397 (—9), Ruhrort 597 (—18), Lobith 1223 16), Nijmegen 1008 14), Arnhem 999 (—10), Eefde IJssel 562 (—13), De venter 448 14), Monsin 5452 6), Borgharen 3940 (—22), Belfeld 1133 (4-26), Grave beneden de sluis 507 (+7). SANTO DOMINGO (UPI) Onver wacht is in Sariito Domingo aangekomen de vroegere president van de Domini caanse republiek voor het familiebewind van de Trujillo's, Joaquin Balaguer, die zich meteen kandidaat heeft gesteld bij de eerstvolgende verkiezingen. Balaguer is het met de Amerikanen eens, dat de nieuwe regering van de Dominicaanse republiek, die een voor lopig karakter zal hebben, geheel uit burgers moet bestaan,'en dat de vredes macht van de OAS in het land moet blijven om haar in stand te houden. SCHIPHOL (ANP) De directeur van Martin's Air Charter, de heer .1. M. Schroder heeft serieuze plannen om zijn vloot binnenkort uit te breiden met een straalvliegtuig. Hij heeft zijn oog laten vallen op de door de Dassaultfabrieken in Frankrijk ontworpen en gebouwde Mystére-20, een tweemotorig zakenvliegtuig, waarmee 8 tot 10 passagiers vervoerd kunnen wor den. Gisteren werd dit snelle en comfor tabele vliegtuig op Schiphol voor het eerst gedemonstreerd. Met dit nieuwe vliegtuig, waarvan het eerste exemplaar begin van dit jaar van de produktielijn kwam en waarvan de Pan American World Airways als eerste belangstellende reeds 54 toestellen heeft besteld met een optie op nog 106 andere, hoopt de heer Schroder in Nederland een nieuw tijdperk in te luiden in het za- kenliedenvervoer. Het ligt in de bedoe ling de Mystère-20 te verhuren aan za kenlieden en directies van grote bedrij ven. Als het nodig is, kunnen enkele 9teden in Europa op één dag worden bezocht De meeste bedrijven zijn echter niet kapitaalkrachtig genoeg om zelf een vliegtuig van dat formaat te kopen en te onderhouden. Kosten: bijna vier miljoen gulden. 28/6 29/6 Premieleningen Nederland 64 5y4 98% 98% 94% Nederland 64 5 94% Nederland 58 4% 91% 91% Ned. 59 4% 91% 91 Ned. 60/2 4% 90 90 Ned. 59 4y4 90 y4 90% 88 Ned. 60 4y4 87% Ned. 61 4y4 87% 87% Ned. Staff 47 3% 80% 80% Ned. 50/1-2 3y4 77% Ned. 54/1-2 3y4 79% 79% Ned. 55/1 3y4 79% 79% Ned. 55/2 3y4 83% 84 Nederland 37 3 85y4 85% Ned. Grootb. 46 3 83%b 83% Ned Doll. 47 3 87%* 87 %b Ned. Invest. 96A 96% Indie 37a 90 89% Bank- en kredietwe7en B Ned Gem. 57 6 101 101 y8 id 30 J. 58/59 4% 88% 88fg td Z5 1 60/3-5 4(4 89% 89% Cultnres A dam Rubber HVA Möen ver. 105 1041/4 135% industriële ondernemingen A.K.U. 450 CO Deli M« f. cert. 111.50* 111 floogov. n.r.c.v a 490 492 Philips Gem. Bez 122 123.90 Unilever c.v.a. 132.50 133.80 Dortsche Petr. 602% 602 Dortscbe Petr 7% 602% 600% Kon Petr 20 134.30 134.20 Scheepvaart en Luchtvaart HJVJL 127% 128% Java-China Pak 161% 159 KIJi t. cert 126 K.N.S.M. n.b. 121 122 Stv. My Ned. 129 128 Nlevelt Goudr. 103 y4 103 v. Ommeren c.v.a. 223 224% 28/6 29/6 Rotterd. Lloyd Scheepv. Unie 149% 135% 147 136% Premieleningen en diversen Co-op Ned. a.o.b.7 108 108 Co-op Ned. rap. Ned. Gasunie 100% 100% Alkmaar 56 2% 77% 77% A'dam obi 51 2 85% Id 56-1 2% 77% 78% Id 56-2 2% 91% 91% Id. 56-3 2% 88% 89 Breda 54 2% 79 79% Dordrecht 56 2% 77 b Eindhoven 54 2% 78% 78% Enschede 54 2% 76% 77 'sGravh. 52-1 2% 87% Idem 52-2 2% 96 Rotterd 52-1 2% 88% 90 Idem 52-2 2% 87 Idem 57 2% 85 86% Utrecht 52 2% 101% 101% Z.-Holland 57 2% 85% 85% 84% Z.-HolJand 59 2% 85% Converteerbare obligatie* A.K.U. f 1000 4% 132 134 Gelder Zn 92 92% KLM subord. 43^ 108 Schol ten Foxb 4% 103 104 Aand. In belegg. mUen Alg. Fonds, bezit 1320 1310 Converto l-l pb 1050 1045 HBB bei.dep.l-2pb 825 820 Interbonds 1 pb 693 693 A'dam bel my 50 142 142 Dutcb int 134.50 134.50 Lnterunie 50 181 180 Nefo 50 96.50 Robeco 50 214 213 Unit as 50 447 443 Ver. bez. 1894 t 50 121 121 Europal 1-10 pb 483 480 Bank, krediet, verzekering AJg. Bank Ned. 25514 261 AMEV NU. cert 800 b 825 b AMBO Bank 5510 56 Cultuurbank j05/a 17 Gron.Ind.Cr.B. 167 166 V4 Holl. Bank Unl« Kasassociatie Nat. inv fi Nat. Ned. cert. Ned. Crediet B. Ned. Middenst. B. Ned. Overzee B. R.V.S. eert. d. Slavenburg's B. Ver. Bankbedx. Aib. He«n AJg. H. mij Onr. G Ai me A'dam Alg. Norit My. Amstej br. A'dam Ballast My A'dam Droogd.Mij A'dam Rijtuig My ANIEM nat. bez. Apeld. nettenfabr. Beeren tricotfabr. Bensdorp Intern. Bergh Jurg. 250 Bergoss Berkei's Patent Blaauwhoed Biydenst- Will. Bols Lucas Borsumy Wehry Braatmach R'dam Breda mach. fabr. Bredero Ver.bedr Brocades Buhrmann. Tetter Bhenkorf Calvé Carps Garenfabr Centr. Suiker My Cur. Handel My Daalderop Dagra Dess tapytfabr Dikkers en Co. Drie Hoefyze» DJt.U Duyvlt Jv Emba Enth. Plettery Erdal My Excelsior Fittingfabr. Fokker Ford 28/6 29/6 226 226 135 y4 135 y4 574% 570% 206 206 103 103 201 201 595 590 200 201 180 180 rnemlngen 595 590 190% 190 183% 184 215 386% 370 427 429 124% 126 302 52% 52% 378 377 88 87% 425 422 240 x 233 286 290 226 229% 340 355 102% 102% 203 59 59 57 57 250 250 760 b 756 591 592 906 325 327 422 430 177 176 234 325 b 326 309 309 139 140% 337 342 339% 339% 284 285 237 240 207 208 870 870 151% 150% 109 112% 218 220 965 X 950 Gazelle ryw.fabr. Gelder Papier Gelderl.-Tleiens Gero fabr. Geveke er-y Co. Gist-en Spir-fabr. Grinten v. d. Gruyter Zn. 5% Hagemeyer Co. 't Hart lnstr. Hatema N.V. Havenwerken Hemeken's bierb. Hero con. Breda Heybroek-Zeland Hoek'smacb.fabr Holl. Kattenburg Holl. Beton My Holl. Constr. w. Holl. Melksuiker Homburg Hoogenbosch sch Hooimeyer Zn. Indoheem Ing. Bur. Bouwn. Internatlo Int. gew betonb. Inventum JongeneeJ hou tb Kemo Kempen Begeer Key houthandel Kledingmd. Smits Kleine Suikerw Kon. fabr. vb Alex Kon. Paplerfabr. Kon. Zout Ketjen Korenschoof Koudys voed. Kromhout mot. Kon. Ver. Tapyt Kwatta choc Leeuw Papier Leldse Wolsp. Lindeteves Macintosh Meel Ned. Bakk Mees '63 Menko Meteoor Beton Misset Uitg. My Mosa Muller en Co. 28/6 29/6 288 135 135% 433 x 430 x 278 x 276 645 645 312 315 780% 796 138% 471 134 135 201 252% 250 446 445% 235 x 235 410 585 585 b 91 322 322 220 218 285 x 281% 135% 137 60.80 61 151 151% 285 286 485 x 480 430 438 700 699% 131 133 195 x 195 x 258% 253 104 104 244 245 835% 836 275 x 165 165 125% 126 502 510 303 310 271 171 290 290 x 162% 435 434 407 401 196 200 105 105 215 400 405 379 380% 319% 322% 28/6 29/6 Mynbouwk. werk Naarden Ch. fabr 506 Nedap 94% Ned. Dok. My. 165 153 N. exp. pap fabr. 327 328 Ned. Kabelfabr. 167 Ned. Melkunie Ned. ScheepsbJUy 93% 93% Nelle wed. v# 235 240 Ne tam 250 250 Nijv erdal-Cate 137 134% Oranjeboom 388 391 Overzeese Gas 94 94.50 Palemb. Ind. My 137 138 93 Pal the Philips 6% compr 44 44.20 Pietersen auto's Reesink en Co. 189 190 Remeveld mach. 178 Rlva 305 Rott. Droogd. My. 229 229 Ruhaak en Co 119 118 Rijnstaal 88 86 Schev. expl. My 205 210 Schokbeton 260 260 Scholten Karton 460 x 450 Scholten Foxhol 460 b 469 Simon de Wit 205% 204% Simon's embiabi 128 130 Smits transt 239 237 Spaarnestad 546 547 Stokvis Zn. 195 195 Stoomsp Twen the 75% 75% Swaay van Synres Chem. 228 229 Tabak Phü. c.v. 205 x 200 x Texoprlnt 172 Thomas en Dry ver 490 496 Thomsen v. bedr. 215 215 fwe. Overz. Hand 95% 96 U denhout Steent 180 181 Unilever 1% 126% 127 b Idem 6% 105 b 105% Idem 4% 72 72 b Utermohlen 440 b 440 b Utr. asfaitfabr. 275 275 Varossieau 270 269 Veenena Stm.jp. Ver. Glasfabr. n.b. 225 220 Ver. Machfabr. 147 Ver. Touwfabr. 326 325 Vettewlnkel 452 447 28/6 29/6 145% 147 172 x 172% 196 197 118 118 91 90% 170 171% 540 540 171 171% 490 487 97 97 313 313 175.50 176 V ezelverwerking Vihamy Vreoesteln rub. Vulcaunsoord Walvisvaart Wereldhaven Wernink's Beton Wessanen Wilt. Feyen.-Br. Wyers Ina. H. Zaalberg Zeeuwse Coniect Zwanenberg-ürg Mijnbouw en petroleum Alg Expl. My. Bilbton le rubr. Billiton 2e rubr. Kon. Petr. 1 a 2o Idem 5 20 Moeara Enim ld. eert. opr 1/10 Id. 1 winstbew ld 4 winstbew Oost-Borneo My Scheepvaart Furness Oostzee DoUarfondsen Anaconda Bethlehem Steel General Electric General motors Proct. and Gamble Republic Steel SheD OU U.S. Steel 44 44.50 476 480 405% 409% 136 136 134.70 134.50 1615 1601% 2900 2910 2875 2285 78 79 x 494 495 101% 100% 60y4 60^ 34% 34% 93 y4 91 y4 94% 92% 39% 38% 59% 59^ 46% 46% D oieden as gedaan en bieder SS gedaan en laten X as laten 4 exdivldend O e* "lalm

de Stem | 1965 | | pagina 7