Lelietjes van dalen bloeien op bestelling Axels raadslid laakt verstoring zondagsrust fïai gak age a. zegers automonteurs MERKWAARDIG BEDRIJF IN VOORSCHOTEN Axel wint F. van Hijfte- jeugdvoetbaltoernooi t Dr. S. Drukker D. Zanen gehuwde motorschipper Gemeente Middelburg SECRETARY chauffeur met bijrijder Koninklijke klanten Drie soorten Kroon keurt verhoging heffingen goed De herindeling Verloving Vaklokalen Hotel Café Restaurant drie metselaars eri twee opperlieden BONT WOONHUIS met garage en erf Officiële publikatie experienced secretary SHOW VAN INRUILWAGENS GARAGE CITO Evertsenstraat 30 Automobielbedrijf Garage CITO DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 30 JUNI 1965 (Bijzondere correspondentie) VOORSCHOTEN Nederlandse lelietjes-van-dalen brachten uit komst in een moeilijke situatie tijdens de voorbereidingen van het huwelijk van Engelands koningin Elizabeth II. Wat was er aan de hand? Ter versiering van de kerk, waar het huwelijk zou worden ingeze gend en ter opluistering van de balzalen en de groots opgezette feest maaltijden arriveerden in Engeland uit alle delen van het Gemenebest bloemen bij vliegtuigladingen tegelijk. Zij werden tijdelijk opgeslagen in loodsen. Van hier uit vonden de bloemen hun weg naar de werk plaatsen der bloemisten en bloemenschiksters. Zij verwerkten die kleurige schatten met Engelse, Canadese en Australische bloemen tot een stijlvol geheel. Men was tevreden met de gevarieerde bloemenschat tot men ontdekte, dat er iets ontbrak: lelietjes-van-dalen. Deze meibloempjes kon geen enkel land van het Britse Gemenebest in november le veren. En toch vond men mogen ze in de boeketten der bruidsmeisjes niet ontbreken. Ja, overwoog men *^en, te koop waren de lelietjes wel, maar alleen in Nederland, om precies te zijn: in Voorschoten. Wat te doen? „Buy British" was een goed beginsel, maar lelietjes-van-dalen de traditione le bruidsbloemen, moesten er zijn. Dit was het oordeel van de dames ten pa- leize, die voor de bloemen moesten zor gen. En de koninklijke bruid was het roerend met dat oordeel eens. Daarom besloot men, lelletjes-van- dalen van buitenlandse herkomst toch maar tot het Engelse hof toe te la ten. Ter wille v. d. geheimhouding bewandelde men vertrouwde diploma tieke wegen, maar aan het einde van die wegen lag het contact tussen Buckingham Palace en een kwekerij ln Voorschoten, de enige kwekerij op het noordelijk halfrond waar de e- lietjes-van-dalen het hele jaar door bloeien. Zo voor enig Nederlands bedrijf, dan geldt voor die Voorschotense kwekerij, dat de klant koning" is. En zulks in de letterlijke zin des woords. Toen onze koningin op 7 januari 1937 in het huwe lijk trad, was het bitter koud, maar toch droeg zij in haar bruidsboeket le lietjes-van-dalen, die in Voorschoten wa ren ontlokten. Koningin (toen nog prinses) Juliana was zomin de eerste als de laatste van een lange rij klanten van koninklijken bloede. Toen de Sjah van Perzië trouwde met de beeldschone prin ses Soraya liet hij lelietjes-van-dalen uit het laag gelegen dorp achter de dui nen bij de kille Noordzee naar Tehe ran komen. Een ander oosterse vorst, koning (later ex-koning) Faroek van Egypte behoorde ook tot de clientèle van het Voorschotense bedrijf. Op de Voorschotense kwekerij, ruikt men op het erf de lente, zelfs midden in de winter. Tussen de bedrijfsgebou wen hangt, ook in de kille winterse mist, een zweem van het voorjaar. In het kan toor kan de rook van pijpen en siga ren de bloemengeur nooit geheel ver drijven Men vergeet daar, dat het bui ten guur is en dat de bomen kaal zijn. Men behoeft slechts zijn neus te volgen om te belanden in de lente, in de ver warmde kas, waar de lelietjes-van-dalen uitbotten tussen het tere groen en waar om ook daar wat lente te brengen. Ook al bloeien op 1 mei de lelietjes- van dalen in Frankrijk nog niet, toe worden ze op die dag geheel ont lokt» in de straten en op de pleinen va*j Franse steden te koop aangeboden. De Fransen staan bij dit wonder niet sti1 als zij elkaar op 1 mei bij wijze van voorjaarsgroet als porte-boniheur een tuiltje lelietjes in het knoopsgat of op de revers van jas of mantelpak ste ken. De meeste Fransen denken, dat de Franse bodem die kleine attenties mo gelijk maakt. Ten onrechte, al was het tot voor ruim een kwart eeuw geleden wel het geval. Tegenwoordig zijn er op 1 mei in Frankrijk veel geïmporteerde lelietjes aan de markt! Vroeger waren er in West-Europa drie soorten lelietjes-van-dalen, die in het wild groeiden dan wel door tuinders op de koude grond werden geteeld, te we ten een Franse, een Nederlandse en een Duitse soort. De Franse en Nederlandse lelietjes gingen in aantal en kwaliteit sterk achteruit, doch de Duitse konden zich tot op de huidige dag goed hand haven. De Duitse soort levert tegenwoor dig de kiemen of ,,bloeineusjes" (zoals de vakterm luidt), waarvan men in Voorschoten de plantjes trekt, die verpakt in kisten en kratten in de laatste weken van april bij wagonladin gen tegelijk naar Frankrijk gaan. In elke zending zijn de lelietjes zover ge vorderd, dat zij op 1 mei in volle bloei staan. Verreweg de meeste lelietjes-van-da len, die in Voorschoten ontluiken, wor den als „bloeineusjes" uit Duitsland in gevoerd. In een armelijk gebied tussen Hamburg en Bremen, waar Nederlan ders in de twaalfde en dertiende eeuw een grote polder aanlegden, is de be volking nog gewend aan lange werktij den en lage lonen. Zij verzamelen de „bloeineusjes" Met hun dikke, eeltige vingers vinden zij in de haarwortelpol len de kiemen. Deze zijn dan zo nietig, dat een niet-vakman, al zijn zijn vingers zeer gevoelig, ze niet zou kunnen her kennen als het beigin van kostbare plant jes. Het zoeken naar „bloeineusjes" mo ge eenvoudig werk zijn, toch berust het op kennis en ervaring, die men van jongsafaan moet hebben verworven, wil men er iets van terechtbrengen. In platte kisten en stevig in mos ver pakt komen de „bloeineusjes" in Voor schoten aan. Daar worden zij in het koelhuis opgeslagen, waar de vorst de verdere ontwikkeling geheel stopt, ech ter zonder de kiemen te doden. De „bloeineusjes" blijven dan „winters" le ven totdat de gewone vraag of een bijzondere gebeurtenis, die grote bestel- Een kijkje in de kas, waar de lente zich op hestelling van de hes- te kant laat zien de lentesfeer komen. Dan laat men de bevroren inhoud der kisten ontdooien, waarna de arbeiders de „bloeineusjes" in bakken met vochtige zwarte aarde netjes uitzetten in rijen. In de warme kassen achter gor dijnen van krantenpapier om' het licht tegen te houden, daar dit de eerste groei zou schaden ontwikkelen zij in een week of zes bladeren en bloemsten gel. Zodra de knopjes zich hebben ge vormd, komen zij in het diffuse licht van de kas. Van het volle licht houden zij nu eenmaal niet. Het blad wordt uit gedund, het tere groen neemt een don- kerder tint aan en geleidelijk raakt de gehele stengel in bloei. Dan is het be slissende ogenblik aangebroken, dat de lelietjes-van-dalen hun reis aanvangen naar de bloemisten in binnen- en bui tenland En op hun beurt verkopen de bloemisten ze aan hen, die in de win termaanden familieleden, vrienden of kennissen een vleugje lente in huis wil len sturen. EINDHOVEN (ANP) Mevrouw H. Wenting-Smulders (38) uit Veldhoven is in het ziekenhuis te Eindhoven over leden tengevolge van een verkeersonge luk. Zij werd op haar bromfiets aange reden door een personenauto. PAKISTAN EN INDIA zullen in Nieuw Delhi een akkoord over de omstreden vlakte van Koetsj ondertekenen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het B-junioren- elftal van de v.v. Axel is voor de twee de keer in successsie winnaar geworden van het Frans van Hyfte-jeugdvoetbal- toernooi, dat zaterdag en zondag op het gemeentelijk sportterrein te Kloosterzan- de is gehouden. De Axelaren speelden in de finale gelijk (0—0) tegen het elftal van H.V.V. '24 uit Hulst. Zij bleken ech ter betere strafschopspecialisten dan de Hulstenaren. Het toernooi, dat was ge- organisseerd door de jeugdcommissie van Er was veel belangstelling van de zijde de v.v. Hontenisse, is alleszins geslaagd, van het publiek. Bij de pupillen, die zaterdag tegen elkaar in het strijdperk tradeou, kwam H.V.V. als overwinnaar uit de bus. De Hulster pupillen speelden in de 'finale gelijk (00) tegen Koewacht. H.V.V. won de strafschoppen. Derde werd Hon tenisse 1, vierde Steen 1. In deze catego rie waren er twaalf deelnemende elftal len. Bij de A-junioren zegevierde Hon tenisse, Axel werd tweede, H.V.V. derde en Vogelwaarde vierde. Vogelwaarde werd derde bij de B- junioren, Hontenisse 1 vierde. Daarop volgden nog Clinge, Hansweertse Boys, Hontenisse 2 en Kruiningen, die respec tievelijk als vijfde, zesde, zevende en achtste werden geklasseerd. De prijzen werden na afloop van het toernooi uit gereikt door de voorzitter van de v.v. Hontenisse, de heer C. P. Schelfhout. uiiDcraen tussen nei tere groen en waar Hngen met zich brengt eist rf.at 7Ü in zij wachten op verzending naar elders g dat zij in (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het lid van de raad van Axel, de heer D. Oggel, heeft zich tijdens de dinsdagavond ge houden openbare vergadering mis noegd getoond over een „versto ring van de zondagsrust", enkele weken geleden toen een plaatse lijke drumband het door het eerste elftal van de v.v. Axel behaalde kampioenschap feestelijke en luid ruchtige dat ligt in de aard van het beestje luister bijzette. De voorzitter, burgemeester M. van Dijke, betoogde, dat er voor hem voldoende aanleiding voor het geven van ontheffing op de zou dagswet was geweest. De bevol kingsgroepen die zich gestoord kunnen hebben aan deze versto ring van de zondagsrust, zijn naar zijn mening niet overheersend in Axel. Hij zegde toe in de toekomst „spaarza- melijk" gebruik te zullen maken van het, recht tot verlenen van ontheffing, „zoals Aan P®' oegin van de vergadering had ik dat trouwens altijd gedaan heb". De!de voorzitter zijn blijdschap uitgesproken zondagswet verbiedt het verwekken vanover de verloving van prinses Beatrix legde gedeelte van de leiding, eveneens aan het rijk en tot .overname in eigendom belieer en onderhoud van de kanaalkade van het rjjk. Andere besluiten golden de verkoop van verschillende stukjes bouwgrond, de aan koop van een perceel aan de kanaalkade van de heer J. van Driei, zulks in ver band met de realisering van het uitbrei dingsplan Oost, de vaststelling van de vergoedingen over 1963 en de voorschot ten over 1965 aan het kleuteronderwijs en van een wijziging van de salaris- en loon- verordening 1965, het aanbrengen van en kele wijzigingen in de algemene politie verordening, en het opnieuw verpachten van het visrecht in de ijsbaan van het reereatieplan. N.a.v, het voorstel tot vast steling van een wijziging van de Begro ting 1984 betoogde de heer E. Maes het gewenst, te achten dat vaklieden van de gemeente daar worden ingezet „waar zij krachtens hun capaciteit thuishoren". Het college van b. en w. heeft zich nog geen standpunt aangemeten over het ad vies inzake de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-VIaanderen, dat g.s. on langs aan de minister van binnenlandse zaken hebben uitgebracht. Het wil daar mee wachten tot het door de minister is ingelicht over het wetsontwerp voor de herindeling, waarmee het parlement zal worden geconfronteerd. Burgemeester van Dijcke merkte zulks op n.a.v. een vraag van de heer Oggel tijdens de behandeling van de ingekomen stukken. De heer van Dijke deelde bovendien mee, dat de Kroon de onlangs genomen raadsbesluiten tot verhoging van enkele plaatselijke heffingen heeft goedgekeurd. Getrouwd: Mr. W. C. M. Mes en M. J. Stunnenberg Middelburg, 30 juni 1965 Nijmegen Op zaterdag 3 juli hopen onze geliefde ouders E. de Rijck en J. de Rjjck-van Gelderen de dag te herdenken, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dierbare kinderen en kleinkinderen. Hulst: Calandlaan 7. Op vrijdag 2 juli a.s. hopen W. Burm A. en Burm-Krieckaert hun 16-jarig huwelijksfeest te vieren. Receptie op 2 juli van 8 tot 9 uur. De buurtgemeenschap Schuddebeurs. gerucht op zondag, dat over een grotere afstand dain 200 meter hoorbaar is. Ontheffing daarvan kan verleend wor den door de burgemeester, die daarvoor overigens geen verantwoording hoeft af te leggea Rest na de discussie van gister avond de vraag wat te denken van het uitbundige gejuich, dat de supporters van Axel op zondag plegen te ontketenen, wanneer het hun favorieten voor de wind gaat. Dat lawaai is veelal tot ver in de omtrek van Axel hoorbaar. De vergadering had een vlot verloop; de raad besloot zonder op- of aanmerkin gen tot het verlenen van de gevraagde medewerking aan het bestuur van de r.k. lagere St.-AntoniusschooI voor het stich ten van twee nieuwe vaklokalen resp. voor lichamelijke oefening en handenar beid tot verkoop van de waterleiding van de Eerste Verkorting naar de Kleine Kreek, met een aangrenzende strook van twee meter aan het rijk tot overdracht in beheer en onderhoud van het in 1964 ge- „met de man van haar keuze". Hij sprak de hoop uit. dat de verloofde van de kroonprinses zich op dezelfde ma nier zal vereenzelvigen met het Neder landse volk als „zijn door ons zo hoog gewaardeerde a.s. schoonvader". DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde echtgenote, zuster, behudwzuster en tante MARIA EMMA PIETERS, betuigen wij onze oprechte dank aan H.H. Geestelijken. H.H. doktoren en aan het verplegend personeel van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst P. Baart Fam. Baart Fam. Pieters Boschkapelle, juni 1965. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ons betoond, bij het overlijden van onze beste MOEDER zeggen wij allen hartelijk dank. Fam. v. d. Berghen Fam. Vleeskens Graauw, 29 juni 1965. De praktijk van zal met ingang van 1 juli worden voortgezet door INTERNIST Spreekuren ongewijzigd De curator in het faillisse ment van L. M. Hemelaar, wonende te Hulst. Stations weg 22, heeft heden ter griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te Middel burg en van het Kanton gerecht te Terneuzen ne- dergelegd de enige uitde- lingslijst, welke aldaar 10 dagen kosteloos voor de schuldeisers ter inzage zal liggen. Hulst, 30 juni 1965. De curator, Mr. E. N. J. H. de Rechter Steenstraat 35. Heden, overleed plotseling tot onze diepe droef heid, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der zieken, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwdvader, grootvader, broer en oom, de heer ALPHONSUS CORNELIS DE WAAL echtgenoot van B'ertha Rosalia Verrassel in de leeftijd van 62 jaar. Overtuigd van uw deelneming in dit voor ons zo smartelijk verlies, bevelen wij de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Groenendijk: Wed. B. R. de Waal-Verrassel J. de Waal T. de Waal-Bun en kinderen Kloosterzande: J, v. Bellen-de Waal Th. v. Bellen en kinderen Lams waarde: R. v. Hooft-de Waal Ch. v. Hooft en kinderen Groenendijk: A. D. de Waal Raamsdonksveer W. de Waal A. de Waal-Wentzler en kind Kloosterzande: J. de Waal A. de Waal-v. Overmeeren Groenendijk: M. L. de Waal en verloofde C. de Waal en verloofde Boschkapelle: B. de Waal L. de Waal-Gelderland Hulst: L. Blommaert-de Waal A. Blommaert en kind Groenendijk: Familie de Waal Familie Verrassel Rosette Arends Groenendijk, 28 juni 1965 De plechtige uitvaartdienst, waarbij UEd. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op donderdag 1 juli a.s. om 10.30 uur, in de paro chiekerk van de H. Martinus te Groenendijk. Rozenkransgebed op woensdagavond om 7.30 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de kapel van Huize St. Antonius te Groenendijk. Bijeenkomst aldaar donderdag om 10 uur. Daar het onmogelijk is, al onze clientele een uitnodiging te sturen, gelieve men deze adver tentie als uitnodiging te beschouwen. Gevraagd op motorboot 167 ton, Bolnesmotor en motorboot 257 ton, DAF-motar, grote partijen va rend op de trajecten Amsterdam-Venlo en Rotter- dam-Venlo Geboden: Prima woning, prettige werkkring, goed loon. Brieven met opgave van leeftijd, vorige werk kringen aan JANSSENBOTEN, Puteanusstraat 23, VENLO. ..De Reu"-caravans zijn be roemd om hun sublieme weg- ligging hun chique afwerking en hun interessante prijs Be zoekt onze showroom Belcrum - Garage Min. Kanstraat 16-30, tel 01600-39900. Breda. Alle da gen geopend X Als niets meer helpt dan helpt een kleintje in ^aab'ad De Stem Wat of u ook zoekt voor va kantie! Bij Carels heeft u keur uit Mooie C'troën 2 CV (Eend je) 1962, mech. zeer goed, pr. billijk. Garage Carels. DKW- dealer. Goes - Vlissingen. vakantie service Wij contro leren uw auto voor ongest.oorc vakantie plezier N V Auto mobielbedrijf Bergen op Zoom Glymesstraat 7. Bergen op Zoom. tel 01640-3503 X Stuwadoor Mij »n Rotterdam- Zuid (dus geen last van de Maastunnel) vraagt havenwer kers 21-4o jaar. Inlichtingen: Kloosterlaan 15 (caravan poort), Breda, na 19 uur. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „Tipgever" Postbus 21, Hendrik Ido Am bacht. Geen massa- of lopende band- werk wordt geboden aan meis jes van 16 jaar en ouder in 'de elektronische montage-afde ling bij Aviolanda n.v. Woens- drecht. U kunt dagelijks inlich tingen op ons kantoor verkrij gen, maar ook telefonisch op 01646-450. 's Avonds 01646-551 Of 01640-6264. Rtley en Wolseley-dealer vooi Breda R daal B op Zoom en omstr Tholen en St -Philips lanr N V Automobielbedrij! Bergen op Zoom, Glymesstr i te; 01640 3503 B o Z X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 16-20 Breda, tel. 01600-39900. X Belcrum Garage biedt te koop aan: Simca's 1300 1964-1963, zeer mooi weinig gelopen. Re nault's R8 '64 '63 '62. V.W. 1500 1964 2 x Fiat 1100 1962-1963, Opel 1963-1962-1961. Cimca's 1000 1964-1963-1962, V.W. 12c0 1962-1961-1960 tot en met 1958 BMW Coupé 1963-1961 Corsairs 1964-1963. Taunussen 17 M 1963 1962-1961, Ford Anglia 1962, Ford Stationcar 1963, Consul B15. Vauxhali 1963-1964, Chrys ler Valiant 1963-1961, Ford Ze phyr 1963-1962, zeer mooi. Ver der nog diverse inruilwagens Al deze wagens 10.000 km ga rantie, dat betekent op heel de wagen, de bekende Belcrum garantie inruilen van uw auto, Motor of scooter is mogelijk Eigen financieringsdienst. Voor een betrouwbare gebruikte au to naar een betrouwbare zaak de zaak met de grootste voor raad de allergrootste service is en blijft Belcrum Garage, Min. Kanstraat 16-20. Tel. 01600 39900. Vlakbij groenteveiling en station. Onze showroom is da gelijks geopend van 8 uur v.m tot 10 uur n.m. ook zaterdags TE KOOP Exclusief interieur. 15 hamers warm - houd stromend water - grote garage. Jaaromzet 150.000. Huur 130.— per weeh. Tegenover station kerngemeente West-Brabant. Alleen kapitaalkrachtige reflectanten. Spoed ver koop noodzakelijk. Brieven onder no. 10722-OO, bureau van dit blad. GROTE RECLAME VERKOOP MERK BUNGALOWTENTEN Governor 39,- tot 795,- in voorraid Slaapzakken - Luchtbedden - Kooktoestellen Picknick tafels - 2 autostoelen opvouwbaar 20,-. PROFITEERT - BEZOEKT SHOW Iedere dag, ook woensdagavond, ook zondags. Afd. Camping Bloemenmarkt 6 SPORTHUIS ANTOINE - ROOSENDAAL j'r. F. J. HA, .RM AN WEG 19 VAN CANTFORTSTRAAT 4 TERNEHZEN - TEL. (01150) 2210 - 3545 Gevraag 1: Gevraagd: Voor goede vaklui hoog loon. Aanmelden: METSELBEDRIJF E. HULSHOF CO Poesiatstraat 17a, Ridderkerk, tel. 018963231. Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage afdeling kijken en u zult en thousiast zijn over het soort werk diat hier door uitsluitend meisjes wordt verricht. Avio landa n.v. Woensdrecht, tel. 01648-450 of 's avonds 01646- 551 of 01640-6264. Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van jaar en ouder in de elektro nische montage-afdeling van Aviolanda n.v. te Woensdrecht Kom eens praten, of vr. tele fonisch inlichtingen 01646-450, Avonds 01646-551 of 01640- Etaleur gevraagd; dag, 1 keer per v toine. Hoogstraat 30, daal. tel. 4318. liefst over- •k. Fa. An- Roosen- fljÉ koop gevraagd Munten te koop gevra< tel.no aan verz. velstraat Losse IampeKkppen, groot klein. Taingelder, Koestr. Axel. Tel. 408. of te huur aidres of Bijl, Zui- 20, Bontmantels. Zomerprijzen. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlamdstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26817. Bunkerkachel, kroonlamp en 2-pits gasstel te koop wegens verhuizing z.g.a.n. Te bevr.: Schoolstr. 29. Koewacht. Het aardgas nadert nu snel!!! Laat ons nu reeds de moge lijkheden voor 'n gas gestook te centrale verwarming bestu deren. Eenvoudig in aanleg, be diening en onderhoud. Gaarne vrijblijvend advies en begroting InstaJ. bedr. De Weerd n.v afd. c.v. Markt 33, Etten, tel. 01608-2310 (Na 18 uur oi608- 3047). Zuiniger stoken door deskun dige voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keuze uit circa 100 gas-, olie- en ko lexicon vectors 1965. Inst, bedr. De Weerd n.v. Markt 33 Etten, tel. 01608-2310. Austin seven dec. 1962, 27.000 km gelopen, in prima staat, Kamerlingh, Onnestraat 2o te Terneuzen, tel. 01150-2729. Mercedes 190 D '62, Mercedes 220 S '62, Mercedes 19o benzine '59, Peugeot 404, '64, Dodge Ca briolet '64, Renault Dauphine '62, Renault Dauphine '60. Tra- bant de Luxe '64, Wartburg '63 DKW-junior '61, Opel Caravan '58. Triumph Herald '61, Sim- ca '59, V..W. de Luxe type 1500 '63, 2 V.W.'s de Luxe '59, Opel Kapitan met overtr. '59, 2 C.V. de Luxe '62, Volga diesel '62, De Jongs Garagebedrijf, Nispen, Dorpsstraat 22, tel. 01656-245, Roosendaal, Bur- 39. tel. 01650 Austin Seven de Luxe 1963, zeer snelle, mooie, zuinige au to, is als nieuw en heeft pas 20.000 km gelopen. Garage Ca rels, DKW-dealer, Goes, Vlis singen. Wij hebben voor u klaar staan Renault Dauphine de Luxe 1961 (nieuwste vering). Ziet er pri ma uit en is mech. in zeer goede staat. Garage Carels, DKW-dealer. Goes - Vlissingen Wegens inruil te koop Vw de Luxe als nieuw 1963. Garage Carels, DKW-dealer. Goes Vlissingen. De primeurs onder de auto's. 2 DKW-juniors 800 de Luxe 1963; 1 DKW F12 de Luxe als nieuw 1964, deze wagens zijn kwalitatief als nieuw. Prijs? billijk! Garage Carels, DKW- dealer, Goes - Vlissingen. U weet toch dat wij op B.O.V. A. G-garantie - c ertifi caat leve ren? Mooie DAF de Luxe I960 echt lief automobieltje voor la ge prijs. Garage Carels, DKW- dealer, Goes - Vlissingen. Voor liefhebbers van een ex clusieve, mooie sterke auto hebben wij DKW-auto-Union loOO van '58 - '59 en 1960. in diverse prijzen. Kom eerst e- ven bij ons kijken. U slaagt altijd. Garage Carels, DKW- dealer. Goes - Vlissingen. Te koop 1 Opel Rekord f 600,- 1 Opel Olympia f 300,. Mom- merstraat 14. Salon wagen bii bosbad Hoeven Brommer merk Union. 1,5 jaar oud te koop z.g.a.n. Bill rijs Hulsterloostraat 63 Nieuw- arhen. Te k. i. pr. st. z. brandkast. Te bevr. H. de Nekker en Zn. Julianastraat 93, Heikant Tel. 01140-3086. Huur een koelkast voor f 12,75 {ter maand zonder vooruitbeta- ing met recht van koop Van daag besteld, morgen bij u thuis Bel (ook 's avonds) Vlissingen 4410, Goes 5397. Zie- rikzee 2540. Axel 338 of Sluis 277 X DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, FERDINAND OUBRIE, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Inzon derheid H.H. doktoren voor de medische behandeling en het verplegend personeel van het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil, voor de liefderijke en goede verzorging aldaar. Uit aller naam, Wed. P. Oubrie-Mollet Biervliet, juni 1965. Nóordstraat 8. Huur nieuwe televisie met al lé programma's voor een ge ring bedrag per maand Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (60k 's avonds) M'burg 3.973 of Goes 5397 of Zierikzee 254fl of Axel 338 of Sluis 277. X Te huur winkelpand m. wo ning. Hoogstr. 32, Roosendaal Tel. 4318. Te Koop in prima staat zijnde salon wagen, lengte 11 m. grote woonkamer, keuken, twee sl.- kamers, w.c., plus schuurtje. Te bevr,: J. C. Zwairtepoorte, Ambachtstr., 's-Gravenpolder. tel. 01103-362. Uit de hand te koop woonh. met erf en grond, geschikt v. bouwgrond. Bevr. Chr. van Zundert, Korte Brugstraat 53, Leur. Te koop in Essen nieuwgeb. modern ingerichte bungalow in villapark. Beukendreef. Bos rijke omgeving, 800 m2 grond. Rechtstreeks van eigenaar. Z. wenden J. Peeters, Hotel Claessens. Statiestraat 228 te Essen F 5000,- tot f 50.000,- te leen aangeboden voor zakendoelein- den. Liefst op fifty-fifty-basis. Br. onder no. 020955. Vol pension 175 fr. Zicht op zee. Hotel Daniel V. Bunnen- plain 5, Knokke. Berini brommer i.g.s.z. te koop Reinaeifstraat 22. Nieuw-Na- Nieuwe solex en cylinderbu- reau te koop. Tivoliweg 45 te Hulst. Pracht Duitse herder, teef 6 mnd. met stamboom of te ruil voor reu. C. van de Maden. Molenstraat 18, Kruisland. Wegens sterfgeval te koop aangeboden: PUCH BROMMER V.S. 50 Slechts 145 km gelopertf met garantie. - Pieter Paa lusstraat 3, Axel. ZOMERPRIJZEN vergelijk rustig onze (kwaliteit en prijzen mei die •vav- anderen DIT KAN ALLÉÉN tilburg - breda - den bosch TE KOOP: Vrij te aanvaarden; 6 km van Veerse meer. - Zeer geschikt voor weekend. 01106-303 's H. Arends- kerke. De burgemeester der gemeente Middelburg maakt bekend 1. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artikelen 63 en 10 der onteigeningswet, een commissie uit Gedeputeerde Staten der provincie Zeeland, bijgestaan door de daartoe door het alge meen bestuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeentehuis aldaar zitting zal houden de 16e juli 1965, te 13.45 uur, ten einde de bezwaren van belanghebbenden aan te horen tegen het plan van onteigening ten name van het Rijk ten behoeve van de herziening van het tracé van weg nr. 58 van het Rijkswegen plan 1958, Bergen op Zoom - Korteven - Kruinin gen - Goes - 's Heer Arendskerke - Nieuwland - Vlissingen - Breskens - Draaibrug - Sluis - grens, tussen km 49.5 en km 53.1, met bijkomende werken, onder de gemeenten Arnemuiden, Nieuw- en, Sint Joosland en Middelburg en nodigt belanghebben den uit om hun bezwaren, ter plaatse en ure ver meld, mondeling of schriftelijk aan genoemde com missie mede te delen; 2e. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der onteigeningswet en ter voldoening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artikelen 64 en 12 ter inzage van een ieder wor den nedergelegd ter secretarie der gemeente, ka mer 15 van 21 juli 1965 totdat de commissie haar werkzaamheden binnen de gemeente heeft vol bracht; 3e. dat het uitgewerkte plan van het gehele werk, bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meer genoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter griffie der provincie Zeeland, Abdij 6 te Mid delburg, van 2 juli 1965 totdat de commissie haar werkzaamheden heeft volbracht. Bezwaarschriften zijn vrijgesteld van het recht van zegel. Middelburg, 28 juni 1965 De burgemeester voornoemd, Mr. J. DRIJBER American manufacturer of industrial clutches and brakes Fawick A.G., opening new Plant and Offices in Roosendaal, is seeking Must take dictation, speak and type in English, Dutch, German and French. Attractive salary. Reply by letter including résumé to Dagblad De Stem no.: S 10609-00. tijdens de Z.L.M.-dagen op 1 - 2 en 3 juli te Axel in de showroom van Zeer interessante aanbiedingen; ALLE PRIJZEN. Showroom geopend alle dagen van 10 tot 22 uur Gebr. Esselbrugge N.V. Axel Gevraagd: Transportbedrijf Fa. J. v. Opdorp Zn tel.. (01159) 315, Sas van Gent.

de Stem | 1965 | | pagina 4