an Johan Bodegraven brengt kampvuursfeer uit haam één film: Universal Duitse tv. maakt uitstapje naar het jaar 3000 SPINWIEL K Donald Duck in zomerprogrammaatje Nieuw radioprogram Zomermosaïek Op de Vlaamse televisie Omer Grawet over vijf jaar onafhankelijk Kongo B3 KIESPIJN? Vanavond laatste uit serie over Ethiopië 75ct W imbledon-tennis op Belgische t.v. en de reclame je ware Zondagavond een Jo Stafford-show Atletiek uit Bern op scherm ORT UNSTNIEUWS it betekent: néér ruimte U wint en l/eel minder 'ut de mooi? char- he? led. hoe r ytnotöt M j r FILM Prinses Beatrix V Excentrieke vorst op tweede scherm t*onn€»hluiv>er AVRO-televisie start met dr. Ben Casey Wèg pijn... Als u WITTE KRUIS poeders kiest! Imca Marina in KRO-hitparade Red Nichols overleden Fiat 1500 4 cil. ƒ8600,- Fiat 1800 6 cil. 11150,- Fiat 2300 6 cil 13250,- V/VN DER STEEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 30 JUNI 1965 (Van onze radio- en tv-redacteur) BUSSUM Johan Bodegraven staat onder de radioluisteraars niet alleen be kend als de „aartsbedelaar", maar hy dankt zijn populariteit misschien nog meer als de leider van talrijke spelletjes voor de huiskamers en de zaal. Dit seizoen presenteert de NCRV op de donderdagavonden een radioprogramma van twee uren onder de titel „Zomermo- zaïek". Hierin worden zomerse klanken op de ouderwetse manier, met bijdragen van vakantiegasten of kampeerders, veel muziek en een spelletje rond een kamp vuur ten gehore gebracht. Dit spelletje voor de huiskamer heet „toverplaat" en is een montage van allerlei liedjes, waar naar men moet raden. De inzenders van een briefkaartje met een goede oplossing aan de NCRV te Hilversum doen mee aan een verloting van platenbonnen. Wie zou dit zomeravondprogramma be ter kunnen organiseren dan Johan Bode graven. Hij is een oud-voortrekker en loopt al sinds 1947 mee bij de radio. Daar voor was hij werkzaam bij de belasting dienst in Utrecht Toen er in dat jaar door de NCRV in Utrecht een auditie werd gegeven voor jong talent verzorgde de heer Bodegraven de conference tussen de verschillende nummers. Hij deed dit met zoveel verve en spreekvaardigheid, dat hij al spoedig een uitnodiging kreeg om eens in Hilversum te komen praten met de programmaleidong. Spoedig keerde Johan Bodegraven de be lastingdienst de rug toe nadat hij eerst een jaartje als free lance had meege werkt aan de radio-uitzendingen op don derdagavond. In 1948 trad hij in vaste dienst bij de NCRV en al spoedig leidde hij de „spraakwaterval" en de „familie competitie". Steeds kreeg hij meer te doen op deze steravonden en zowel het „mastklimmen" als de vele liefdadigheids' acties, welke hij leidde, maakten hem tot een van de meest populaire radiofiguren. Vele seizoenen was hij zomers op pad voor het vossenjachtprogramma en in 1952 maakte hij samen met Goos Kamp huis op de bromfiets een tour door Euro pa. De luisteraars konden dan raden hoe veel kilometers „Plof en Plaf'' op hun brommers hadden afgelegd. Er kwamen ongelooflijk veel briefkaarten met op lossingen binnen. Donderdagavond zullen de luisteraars kennis kunnen maken met „zomeravond mozaïek". De uitzending vindt plaats van uit 't recreatiecentrum De Flaasbloem te Chaam onder Breda. Het programma is woensdag al op de band vastgelegd en gemonteerd, omdat een deel van het pro gramma uit de studio wordt uitgezonden. Maar de opname van de kampvuursfeer is echt en gezien zijn verleden als pad vinder vindt Johan Bodegraven het echt leuk om overal in het land weer eens te kunnen aanschuiven bij de heerlijke kampvuren. Overigens is Johan Bodegraver nu al druk doende met de steravonden voor de komende winter en ook de gevarieerde uitzendingen als De toeringclub, Variant (Advertentie! voor kleur èn zwart-wit voor dag-èn flitslicht Vijf jaar geleden 30 juni 1960 werd Kongo onafhankelijk. Slechts vijf jaar zftn er verlopen sedert de toenmalige pre mier Patrice Lumumba te Leopoldstad in aanwezigheid van koning Boudewijn een eerste aanval deed op de Belgische poli tiek in de voorm lige kolonie. Sedertdien heeft Kongo roerige dagen beleefd. Een week na de onafhankelijkheids feesten zorgden leden van de Abako-stam te Leo voor ongeregeldheden, geraakten de Loeloea's en de Baloeba's slaags te Loeloeaburg en brak er muiterij uit in de rangen van de Force Publique te Thys- stad en te Leopoldstad. Kongo beleefde de afscheiding van zijn mijnbouwprovin- cie Katanga onder Tsjombé. de secessie van de Oost-Provincie onder Gizenga. In Zuid-Kasai liet Kalondji zich achtereen volgens tot president en koning uitroepen en zelfs tot rabbi. Na de dood van Lu mumba in februari 1961 namen Ileo en Abdoella het roer op het wankele schip van staat over. UNO-troepen kwamen naar het onmetelijke land en in de we reld weerklonken vijandige kreten aan het adres van België, waar de vluchte lingen bleven toestromen. De jongste geschiedenis van Kongo ligt ons nog beter in het geheugen. Na het einde van de Katangese secessie, werd Tsjombe uiteindelijk bereid gevonden de leiding van de regering op zich te ne men. Er volgden nieuwe dramatische da gen in Oost-Kongo met als hoogtepunt de bevrijding van de blanken in Stanley- stad. Op het politiek-financiële vlak kwam een akkoord tot stand tussen Bel gië en Kongo en na de moeilijkheden tus sen de Kongolese regeringsleiders en de Vanavond brengt de NCRV het vijfde, tevens laatste programma over Ethiopië. Konden de vorige programma's als ge richt op een bepaald facet van dit oude Afrikaanse land worden beschouwd, de laatste uitzending geeft een totaalbeeld van het land van keizer Haile Selassie. Het is onmiskenbaar, dat deze krachtige figuur zijn land temidden van de landen van de „derde wereld" naar de top heeft gestoten, speciaal wat betreft het Afri kaanse continent. Mede door zijn inspanningen werden conferenties over dit werelddeel niet peer gehouden buiten Afrika, in Europa bijvoorbeeld, maar in Afrika zelf. Daar bij speelt de keizer een belangrijke rol. In zijn politieke ambities, alsook in zijn positiekeuze ten opzichte van de mondiale staatkundige ontwikkeling, zou men hem de volwassene kunnen noemen temidden van veel politici die op dit terrein nog in de puberteitsjaren verkeren. Temidden van een nog enigszins labiel politiek con tinent is Ethiopië een plek van rust en evenwicht. Daarmee geeft Haile Selassie zijn land de waarborgen voor een opti maal resultaat uit de ontwikkelingshulp, die ook hier noodzakelijk Is van de weg naar omhoog. Met belangstelling las ik van A. v. N. (24 juni 1965) zijn details, waar ik wel begrip voor heb. Maar één feit moet u niet vergeten. Ons vorstenhuis is van oorsprong van Duitse afkomst. Dat prin ses Beatrix zich verloofd heeft met een Duitser, zal misschien traditie zijn. Als u eens de geneologische geschiedenis van de Duitse adel uitzoekt, zult q be perken, dat het grootste deel van de Oranjetelgen gehuwd is geweest met prinsen of prinsesen van Duitse adel. Dus het feit is duidelijk, maar een en keling van hen is gehuwd geweest met de Franse, Engelse, Russische of Scan dinavische adel. BREDA, EEN GESCHIEDENISKENNER en Transistor vergen een enorme voor bereiding en organisatie. Waarschijnlijk zal de heer Bodegraven de nieuwe radio wedstrijd „Uit ben je" deze winter niet zelf meer voor de microfoon presente ren. Hij is van mening dat jongeren dit werk van hem moeten overnemen. Vooral nu de organisatie en produktie van ge varieerde radioprogramma's zoveel beslag leggen op zijn tijd, vindt Johan Bodegra ven het beter dat jeugdige collega's de microfoon van hem overnemen. Maar voor het zover is zal hij samen met Jan Filius nog gedurende tien weken door ons land trekken van het ene kampvuur naar het andere. En dat het een goed pro gramma wordt valt niet te betwijfelen. (Advertentie) is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Moderne mensen houden zichzelf niet voor de gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen plantage-tabakken voor maar Wimbledon en zijn veertiendaagse van de tennis is wereldberoemd en alle „ra ketten" beschouwen het dan ook als een grote eer door de strenge en veeleisende organisatoren tot Wimbledon toegelaten te worden. Vorig jaar werd het toernooi dat dagelijks rond de 10.000 kijkers lokte, te gengewerkt door het slechte weer en ook door politieke incidenten, een unicum is de 78-jarige geschiedenis van Wimble don. Vorig jaar ging de eindzege bij de heren naar de Australiër Roy Emerson die won van zijn landgenoot Fred Stolle en veroverde de atletische Braziliaanse Maria Bueno in de finale dames enkelspel haar derde titel op de befaamde Austra lische Margaret Smith. 1964 bracht ook de Australische walk-over in de dubbel spelen vermits Fred Stolle-miss Leslie Turner, Robert Hewitt-Fred Stolle en het duo Leslie Turner-Margaret Smith telkens als kampioen het tennisveld verlieten. Australië had nog twee andere koppels in de finale, zodat men werkelijk kan spreken van een Australisch overwicht dat ook dit jaar weer kan bevestigd wor den. Ook 2 en 3 juli wordt Wimbledon door de BRT in de lucht gebracht. internationale Afrikaanse organisaties, volgde onlangs de aanvaarding van de re publiek Kongo door de organisatie van de Franssprekende Afrikaanse landen en Madagascar. Het zijn slechts enkele hoogtepunten uit een boordevolle geschiedenis waarvan Omer Grawet woensdagavond ons vijf over tien een overzicht «wil brengen in woord en beeld. Het werd voor de repor ter een diepgravend werk om uit talloze actualiteiten en documenten een over zichtelijk beeld te distilleren van de be wogen geschiedenis van het jonge Kongo. Omer Grawet wil in dit overzicht de kijker confronteren met de feiten. Hij is van plan in de nabije toekomst het ver loop van deze gebeurtenissen op een kri tische wijze te benaderen. Nu spreken de feiten. Zij bieden stof in overvloed voor een boeiende documentaire. De tweede aflevering van de BBC-serie „Footprints" die de VARA-t.v. onder de titel „Speurtocht in het verleden" op de Nederlandse televisieschermen brengt, zal gewijd zyn aan Lodewijk de Tweede van Beieren, de ,,Zwanenkoning". De film wordt vanavond vertoond op Nederland 2 om tien voor half negen. Lodewijk de Tweede is bekend gewor den door de grote kastelen, die hij in de Beierse Alpen liet bouwen in navolging van de man, die deze negentiende-eeuwse Lodewijk beschouwde als zijn grote voor ganger. Lodewijk XIV van Frankrijk. In zijn jeugd was hij enige tijd zeer bevriend met Richard Wagner. In de Wagneriaanse wereld vond Lodewijk, die reeds als jon gen een verering had voor de graalridder Lohengrin, veel terug van zijn eigen ge dachten. Hij maakte Lohengrins symbool, de zwaan, tot het zijne. Tragisch was het einde van deze Beierse koning: nadat in de loop der jaren zijn onevenwichtigheid was uitgegroeid tot een geestesziekte, maakte hij tenslotte een einde aan zijn leven. 12 3 4 5 6 789 Horizontaal: 1 koker plaatsje in Noord-Limburg; 2 persoonlijk voornaamwoord - slee; 3 vloeistof; 4 Trans Europe Express - boom; 5 niet mooi; 6 grote steen - loot; 7 hogere wezens; 8 boom - godsdienst; 9 meisjesnaam - drink gerei. Vertikaal: 1 dwarsbalk - deel van de hals; 2 klein kind - muzieknoot; 3 vrucht, baar, goed groeiend; 4 groente - bezittelijk voornaamwoord; 5 helling, glooiing; 6 plaats in Gelderland - nauw; 7 dampen; 8 uitroep - deel van de mast; 9 vervoermiddel - hon denras. sum - urej-, g :ej - eq 8 :um(oj i :gua - ape g Ipnpn g fsuo - e;s :3i;a«. g lts - ijti j Haart - jurq •visa, •set» - satt fi Isjj - s» g ;oapo3 i liua - tas[ g Isifnat g luqo - sa; j, !ja;eM S Ijs - 81 3 Uqoa - tinq t 'joh :9u[sso;do Donderdagmiddag 1 juli vaji 15.00 tot 15.50 uur start de AVRO-televisie met een eerste aflevering van de succesvolle Ame rikaanse televisieserie dr. Ben Casey, die er sinds geruime tyd in is geslaagd meer dan miljoenen kijkers tweemaal per week aan hun toestel te kluisteren. Het ligt in de bedoeling van de AVRO eens per maand een aflevering van de dr. Ben Casey-show, een creatie van een der meest vooraanstaande scriptwriters James E. Moser, op het scherm te bren gen met in de hoofdrol de achtendertig jarige niet onaantrekkelijke acteur Incent Edwards. In de eerste aflevering, die tot titel draagt Een monument voor een oude ja ger, staat dr. Ben Casey voor een zware beslissing als hij moet kiezen tussen twee patiënten, wier leven afhangt van een be paald serum. Van dit serum is echter niet voldoende voorradig, zodat slechts een van de patiënten kan blijven leven. In de verdere rollen ziet men Jaffe, Battye Ackerman, Harry Landers, Jeanne Bates, Nick Dennis, Wilfred Hyde-White, Chris Robinson, Robert Sunon en Kathie Browne. De tweede en derde aflevering van dr Ben Casey komen respectievelijk op de donderdagen 29 juli en 26 augustus op de beeldbuis. (Advertentie) De reclamejongens hadden een gigantische campagne bedacht: B3 op de TV en 600 x per dag over Veronica. Hele pagina's in dag-, dames-, opinie-, familie- en andere bladen. Met mooie vrouwen en zeer mannelijke mannen. Maar 't gaat niet door. 't Was niet nodig. Die zuivere fruitsappen (appelsap, jus d'orange, tomatensap, tomatencocktail, druivensap rood of wit zijn zonder reclame al lekker genoeg. Vandaar deze kleine advertentie. B3fruitsappen-3 xbeter MüNCHEN De commandobrug van het ruimteschip „Orion" glijdt voort in het licht van 3200 gloeilam pen. Schildpad- en kogelvormige ro bots rennen bedrijvig heen en weer tussen buizenvormige schachten, ge kartelde metalen wanden en de tal rijke gewelfde vensters van het ruim teschip. In leer geklede meisjes met eenheidskapsel zitten op futurisch kunststofmeubilair of dansen by vreemde sfeermuziek nog onbekende modedansen zoals de „kniekick". Hun cavaliers onderzoeken onder tussen een angstaanjagend krater- landschap van schuimrubber, dat door merkwaardige gelatine-achtige man netjes bewoond wordt. Zulke en soortgelijke visies worden tegenwoordig de bezoeker geboden, die in de ateliers van de Münchense Bavaria-Filmgesellschaft komt, om een nieuwsgierige blik in het jaar 3000 te riskeren. Onder de titel „De fantastische avonturen van het ruim teschip Orion" ontstaat thans voor 3,4 miljoen mark in de filmstudio's van Geiselgasteig bij München de eerste utopische televisieserie van de Bondsrepubliek. Volgend jaar zal het ruimteschip bij verschillende televi siestations starten in zeven afleve ringen, want ook in het jaar 3000 heeft men voor de uitvoering van zo uitgebreide onderzoekingstaken, zo als deze door de bemanning van de „Orion" bij hun verre bezoeken in de ruimte moeten worden volbracht, veel tijd nodig. Vanzelfsprekend be moeilijken in het jaar 3000 taalkun dige en nationale verschillen het tus senmenselijke contact niet meer. De gelijkgerechtigdheid van de vrouw is verwezenlijkt, en het systeem van bureaucratische dienstvoorschriften kon tot in de finesses geperfectio neerd worden. Toch zijn resten van het gevoel uit de grauwe oertijd be houden gebleven en daar de beman ning van het ruimteschip bestaat uit een „gemengd team", mag de televi siekijker ook voor het jaar 3000 reke nen op liefdesverklaringen en een happy end. Met het utopische uitstapje naar de verten der wereldruimte is draai boekauteur Rolf Honold uit Berlijn al vele jaren bezig en sinds 1960 treft men bij Bavaria al voorbereidingen voor de verfilming van de stof. Hoofdbrekens kostte de regisseurs al leen al de opbouw van coulissen en decoraties. Het voltooide ruimteschip had tenslotte een diameter van 150 meter en een hoogte van 32 meter. Tot de uitrusting ervan behoren kou de slaapkamers, vijf twee-mans-ruim te-schepen voor landingen op meteo- rietblokken en werkzaamheden in het heelaL En niet te vergeten: een zo genaamde „Astro-schijf", waarmee men op afstanden van lichtjaren de len van het landschap tot een grootte van 150 meter als „livebeeld" zicht baar kan maken. Men stapt in de „Orion" via een telescoopgang, die ot 38 meter kan worden uitgescho ven. Ongeveer 30 medewerkers waren wekenlang bezig, om 20 procent van de slechts door filmtrucs te realise ren draaiboekscènes uit te knobbe len. landingen voor te bereiden, uit zichten op verre planeten vorm te geven of een start vanaf de bodem van de zee te verwezenlijken. Daar toe werden onschuldige kleine aqua riumvissen gefilmd en met behulp van cameratechniek veranderd in af schrikwekkende haaien. Ondanks al le foefjes kan men toch niet de hele film temidden van schuimrubberkra ters draaien. Binnenkort vliegt de filmploeg naar IJsland, om daar de „buitenaardse natuur van het jaar 3000" op celluloid vast te leggen. Daar zal men vreemde, tegen stra lingswapenen geharde levende wezens ontmoeten, die de hersens van de aardastronauten door bestraling ver anderen en ze door gewijzigde pro grammering tot bondgenoten willen maken, om dan ongehinderd een hele ster naar de aarde te slingeren. Ge varen dreigen het „Orion"-team ook van werkrobots, die plotseling een „neurose" krijgen, of van nakomelin gen van lange tijd geleden geëmi greerde aardbewoners, die op vreem de planeten onder een vrouwenrege ring leven. Ma.r de ouderwetse lief de overwint ook hier alle problemen. De heren van de televisie trokken voor hun stories zelfs een Westduit- se atoomgeleerde aan, die tevens con troleerde of de starts en landingen van de „Orion" wel precies volgens de nieuwste wetenschappelijke erva ringen plaatsvonden. Tenslotte moet de ruimteschipbe manning minstens zeven filmafleve- ringen gezond overleven. (Advertentie) JOHS. VRIJMOED ZONEN N.V„ SCHIEDAM - SEDERT 1776 (Advertentie) Zondagavond van 21.10 tot 22 uur zendt de NTS via Nederland 2 een vrolijke show rond Jo Stafford uit. Het is een amuse mentsprogramma, waarvan het verschil in uitspraak van het Engels in Amerika en Engeland het uitgangspunt vormt. George Gershwins song „Let's call the whole thing off" geeft hiervan een dui delijk voorbeeld. Andere liedjes uit deze show zijn o.a. „Any place I hang my hat', „It could happen to you", „The lady's in love with you", „All the things you are" en „It's a long way to Tipperary". Naast Jo Stafford werken aan deze show mee Peter Sellers, Graham Stark, Patricia Hayes, the Polka Dots, Lionel Blair en zijn danseres en het orkest van Jack Parnell. Deze foto behoeft eigenlijk geen onderschrift, alleen de vermelding, dat het bedoelde programmaatje van avond om acht uur over het tweede net zal worden uitgezon den. Shirley zal u dan twintig mi nuten amuseren. De regie heeft Ralph Isbar. Wim Jaap van der Laan presenteert maandagavond 5 juli weer de gedanste hitparade van de KRO-televisie onder de titel „Waauw". Als speciale gaste treedt c'itmaal Imca Marina op. Dit in Hooge- zand geboren zangeresje boekte haar eer ste succes tijdens een uitzending voor radio Luxemburg, waar ze tweemaal tij dens de amateur-song-festivals de eerste plaats bezette. In 1960 kwam zij voor het eerst voor de camera's in een uitzending van Piste, Haar eerste gouden plaat ver overde zij met „Lass mein herz nicht wei- nen". Van Imca Marina werden voor de Duitse televisie reedis verscheidene shows uitgezonden. Gedurende het komende weekeinde worden, nu in Bern, voor de vijfde keer atletiekwedstrijden gehouden met deel nemers uit België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland en Zwitserland. Van dit zeslandentoernooi zendt de NTS zaterdag avond van 22.10 tot 23.10 uur op Neder land 2 een samenvatting uit. Zondagmid dag 4 juli van 16.30 tot 17.30 uur volgt via Nederland 1 een samenvatting, zo mede een directe reportage. Beide beeld verslagen worden door Bob Spaak van commentaar voorzien. In de voorgaande jaren werd het toer nooi resp. in Brussel, Duisburg, Parijs en Enschede gehouden. De laatste ontmoe ting eindigde in een overwinning voor Duitsland met Frankrijk op de tweede en Italië op de derde plaats. Nederland, België en Zwitserland bezetten toen de drie laatste plaatsen. LAS VEGAS De Amerikaanse jazz musicus Red Nichols is in Las Vegas aan een hartaanval overleden. Hy is 60 jaar geworden. Red Nichols was een van de eerste blanken, die in de jazz naam maakten. In de late jaren twintig en in de jaren dertig speelden in zijn orkest, „The five pennies" geheten, musici als Jack Tea- garden, Eddie Condon, Gene Krupa, Ben- ne Goodman, Artie Shaw en de broers Jimmy en Tommy Dorsey, Glenn Miller was een van de arrangeurs. In 1959 is een film over het leven van Nichols gemaakt, met Danny Kaye in de hoofdrol. Op het hoogtepunt van zijn loopbaan verliet Nichols de band omdat hij zich schuldig voelde aan de ziekte van zijn dochtertje, dat polio kreeg toen hij en zijn vrouw op tournee waren. Nadat hij enige tijd op een scheepswerf had ge werkt, ging hij toch weer musiceren. BERGEN OP ZOOM In de kunstzaal Etcetera zal vanaf zaterag 3 juli een expositie worden gehouden van werk van Fer Slock. Voor de expositie geldt het aankoopsubsidie. De tentoonstelling blijft tot 18 juli. Woensdag 30 juni HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.27, 19,00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek 12.00, 13.40, 18.45, 21.45 en 23.30 uur. Klassieke muziek 13.00, 14.00, 18.00, 20.00 uur. Jeugdprogramma 15.50 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.27, 12.55, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek 12.00, 12.35, 17.00, 18.30 uur. Klassieke muziek 14.00 en 22.40 uur. ziekenprogramma 16.30 uur. Hoorspel 19.20 uur. Sportuitzending plm. 16.00 en 22.20 uur (Tour de France). Jeugdpro gramma 15.00 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek 12.15, 13.03, 19.40 uur. Klassieke mu ziek 23.05 uur. Sportuitzending van 13.03 (Tour de France) en 18.50 uur. Jeugdpro gramma 17.15 uur. Donderdag 1 juli HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek 7.05 en 8.40 uur. Klassieke muziek 10.00 uur. Zieken programma 11.00 uur. Documentaire of klankbeeld 9.40 uur (Schoolradio). HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 7.20, 8.10 en 10.10 uur. Klassieke muziek 8.55 uur. Vrouwenprogramma 9.35 uur. Jeugd programma 10.00 uur. Woensdag 30 juni NEDERLAND I NTS: 14.30-16.00 Rep. van het intern, tennistoernooi te Wimbledon VARA; 17,00-17.35 V.d. kind. NTS: 19,00 Nws. in het kort 19,01 Barend de Beer 19,06 De zwoegers (The toilers), film over mieren NCRV; 19,35 De Beverly Hill billies tv-film NTS: 20,00 Journaal NCRV: 20.20 Attentie, actualiteitenrubr. 20,45 Rep. over het werk voor de gehoor gestoorden 20,50 Stiefbeen en zoon, tv- spel 21.25 Ethiopië 1965, rep. over haar ontwikkeling 21.55 Play Bach, ritm. pianospel en dans 22.25 Dagsluiting NTS; 22.30 Journaal 22,35-22,45 Filmver- slag van de Tour de France NEDERLAND D NTS: 20,00 Nws. in het kort VARA: 20,01 Shirley in swing en sweet, licht progr. 20,20 Speurtocht in het verleden: Lodewijk de Tweede van Beieren, de Zwanenkoning, documentaire 20.50-22,10 't Gebeurde op een avond, speelfilm. BELGIë VLAAMS In de namidd. rep. van 1 Tennis, 2 Tour de France 18.55 Rep. van de interl. Zwe den—Brazilië te Stockholm (19.45 Nws.) 20,45 Rep. van de Tour de France 20,55 Het geluk vliegt, toeristische quiz 22,05 Congo vijf jaar onafhankelijk, rep. 22,50 Zoeklicht op culturele actualiteiten 23,10 Nieuws. BELGIë FRANS 14,00 Rep. tenniswedstr. te Wimbledon 15,45 Rep. van de Tour de France 17 10 Rep. tennis (verv.) 19,00 Berichten 19^03 Intern, jeugdkroniek 19,35 Guillaume Teil feuill. 20,00 Journaal 20,30 Rep. van de Tour de France 20,40 Neuf millions, in tern. actualiteiten kroniek 22,00 Act. 22,45 Journaal en rep. van de Tour de France. (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend OAN, DIT IS OOM DONALD'S MEtSDE <StSlBT3E IS "ZD HET, DIE ZULKE HEERLIJKE CAKE KAN BAKKEN? '^ITOH OAT2TE DAAR "ZO OVFB opschept^;!

de Stem | 1965 | | pagina 13