't is weer tijd voor TROEVEN in GROEVEN MISDADIG ZWIJGEN SPELDJES! Donald Duck ielburg SUCCES VOOR IONESCO'S „DE STOELEN" IN PARIJS week in irg is ide saint wint de Icnkelszoon-rit De ijdelheid van ons bestaan l ilslckfndf vertolking Britlens War Requiem CeCm nker geborgen Vandaag Morue^ Zuid-Afrika LOVE FROM MADRID De film van hedenavond: GROTE TOUR KLEINE TOUR onzer verslaggevers) IRG In optocht trok- •morgen zeven schepen che en Nederlandse ma- Kanaal door Walcheren, ng van alle schepen was e Middelburg. De sche- drie bruggen passeren, at ie" duurde echter niet wedig het verkeer weer weg over de brug kon igewikkelde verkeerssi- zich noch bij de Keer- j de bruggen van Sou- elburg voor. ond waren de schepen de sprookjesachtig ver- iboerkorps van „Hr. Ms. Heemskerk" bracht de s een taptoe. Uiteraard niet-Middelburgers naar :manifestatie kijken en n kreeg ook gelegen en te bezichtigen. De schepen bij het aj- e Loskade. ïze correspondent) Het bergingsvaartuig Polderman is er in ge- sterschelde ter hoogte van kg zware anker van het sepschip Dema te bergen, de ankerketting met een gewicht geborgen. sportcorrespondent) - De Souburgse sportweek nd besloten met een voet- ssen Vlissingen en Eindho- singen in deze aantrekke- goed partij gaf sloeg de dj betere techniek in de ch ten gunste van de gas- idstand was 4-2 voor Eind- voetbalwedstrijd volgde en korte toespraken van Ter Haar Romeny en de het organiserend comité, Jerge. sportcorrespondent) De autoclub W.Z.A. uit -Vlaanderen organiseerde ijkse Willem Beukelszoon- rd na een inleidend woord tter J. Sturm bekendge- De Vriendschap te Bier heer L. Booneschot. 1 P. ladzand, 53 strafp. 2 A. de ■oondijke, 72 strafp. 3 G. Iböstburg, 73 strafp. 4 G Ijzendijke, 74 strafp. 5 H. Biervliet, 75 strafp. Buffalo Bill iuis 19.30 uur Verg. Distric Z.-Beveland KNVB r Stan en Olie als stieren 'remiekeuring r dsvergadering i a ds vergadering E ladsvergadering KERKJE ads vergadering N 14.30 uur Kermisschietir we 19 uur Bal lur Kermisschieting TH s 19.30 uur Raadsverg. ;r 20 uur De duivel als Stan en Ollle als stieren 14.30 uur Kermisschieting. we 19 uur BaL DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 JUNI 1965 PARIJS Het theater Gramont in de Pariise binnenstad, vlak bij de grote boulevards, is het zomerseizoen begon nen met twee korte stukken: vóór de pauze „Les chaises" van Eugène Ionesco („De stoelen") en daarna Huis Clos van Jean Paul Sartre. Laatstgenoemd stuk is voldoende in Nederland bekend In „Les chaises" wordt de spot gedreven met de ijdelheid van ons menselijk be staan. IJdelheid der ijdelheden het is al ijdelheid. Dat z*i lang vóór Ionesco al de Prediker. Twee oude mensen, hij 95, zij (Sémiramis) 94, zitten als twee eenzame mussen in hun woning. De ramen bieden uitzicht op het water. Zo ver als het oog reikt water, water, water. Hun eilandje ligt midden in die oneindige plas en biedt geen enkele horizon. In zijn leven heeft hij, de oude, het niet verder gebracht dan maréchal- des-logis. Kwartiermeester. Had hij maar wat meer geluk gehad, dan zou hü chef zijn geweest van dit en chef van dat. Chef van een orkest, chef president, chef-koning, chef-dokter, chef-maarschalk. Sémiramis is er rotsvast van overtuigd, Zij is zijn echo geworden en kraamt blindelings zijn vermeende wijsheid na. Zij is de vrouw in het leven van vele getrouwde mannen, die alleen maar ja en amen kunnen zeggen en tot geen eigen leven in staat zijn. Ze is (Advertentie) Maandag 28 juni HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.22, 19.00, 22.30 en 23.55 uur; populaire muziek 13.45. 14.35. 17.30, 19.30 uur; klassieke muziek 13.10, 15.30, 16.45, 21.30 en 22.35 uur; 14.05 schoolradio, 21.00 V.N. uur; jeugdprogramma 17.00 uur; HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.27, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur; populaire muziek 12.00, 12.37, 15.30, 18.25, 20.05 en 23.00 uur; klassieke muziek 13.30 uur; hoorspel 21.30 uur; sportuitzending plm. 16.00 uur (Tour de France), 19.35 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen 12.00 uur en verder om het uur; populaire mu ziek 12.15, 13.00, 20.00 en 23.30 uur; zie- kenprogramma 17.15 uur: sportuitzending vanaf 13.00 uur (Tour de France), 18.28 en 18.45 uur. Dinsdag 29 juni HILVERSUM 1 402 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.30 en 8.30 uur; populaire muziek 7.05, 8.40 uur; klassieke muziek 10.00 uur; schoolradio 9.40 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 3.00 en 11.00 uur; populaire muziek 7.20, 8.10 en 10.10 uur: klassieke muziek 8.55 uur; ziekenprogramma 9.00 uur. jeugd programma 10.00 uur. Maandag 28 juni NEDERLAND 1 NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de beer 19.06 Family Outing: Het uitstapje, film 19.20 Openb. Kunstbezit 19.35 Huckleberry Hound, tekenfilm 20.00 Journaal en weeroverzicht 20.20 Politieke partij: CHU 20.30 Misdadig zwijgen (An gry Silence), speelfilm 22.00 De eerste wereldoorlog (The Great War), documen taire, 22.25 Journaal 22.30-22.50 Film verslag van de Tour de France en hoog tepunten van het internationaal tennis toernooi te Wimbledon NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal NCRV. 20.01 Stief- been en zoon, tv-spel 20.40 Dzjes-Zien, jazzmuziek 21.05 Geheime brigade: Eer- ste-klas-passagier in gevaar tv-detective 21.55 Geloven op maandag, dagsluiting, 22.10 Einde. BELGIë VLAAMS 15.45-16.35 Reportage van de Tour de France 19.30 Richard I n iart, tv- feuilleton voor de jeugd 19 55 De Weer man 20.00 Nieuws 20.30 20 30 Reportage van de Tour de Franc 10.40 Openbaar Kunstbezit 21.30 De graf bewaker, film 22.00 De grote oorlog, documentaire 22.25 Nieuws. BELGIë FRANS 15.45-16.35 Reportage van de Tour de France 19.00 Berichten 19.05 Pom'D'Api. voor de kinderen 19.33 Sportprogramma 20.00 Journaal 20.30 Reportage van de Tour de France 20.40 '14-'18 Journaal van de eerste wereldoorlog 21.10 Le Saint ty-feuilieton 22.00 Lectures pour tous. literair programma 22.50 Journaal en re Portage van de Tour de Francé. d langer dan een halve eeuw met hem getrouwd en toch moet ze iedere avond opnieuw hetzelfde verhaal horen. Hij walgt ervan, maar mon Dieu, hij is nu eenmaal met die vrouw getrouwd en tegen de honderd gaat men niet zo ge makkelijk meer naar een advocaat om te scheiden. Iedere avond begint hy opnieuw. Dat verhaal gaat over een stad, die 400.000 jaar geleden moet hebben bestaan. Wat was dat ook weer voor stad? Ah, ja, ze noemden het de lichtstad en die stad heette Parijs. Met de grond gelijk gemaakt. Nog maar een paar ruïnes staan er van overeind. In die tijd moeten ze een chanson heb ben gezongen van: Paris sera toujours Paris. Men ziet, wat „tonjours", altijd, betekent. Helemaal niets. Parijs, de lichtstad was stof. Stof zijt gij en tot stof zult ge wederkeren. Ook dat stond al lang geschreven, nog vóór Ionesco met de compositie van zijn stuk begon. En toch, diezelfde mens van Faust, so wunderlich als wie am ersten Tag, die oude man van „Les chaises", ver beeldt zich nog een boodschap te moe ten richten tot de wereld, tot de mens heid, ofschoon hij het voorbeeld van die tot stof vergane lichtstad voor ogen heeft. Zijn testament zal hem de onster felijkheid bezorgen. Twee uur per dag heeft hij aan zijn Message tot de mens heid gewerkt. Zelf kan hij het niet zo goed meer voorlezen, maar daar zal straks de orateur voor komen, als alle genodigden naar het eilandje op hun plaats zitten, op de stoelen zitten. Hij heeft er iedereen voor uitgenodigd; alle eigenaars en alle geleerden, proleta riërs, ambtenaren, agenten van politie, de paus, de bisschoppen, chemici, koop lieden, bankiers, militairen, revolutio nairen, reactionairen, directeuren van krankzinnigengestichten met alle gek ken incluis. Allemaal komen ze stuk voor stuk naar het eiland. Eén voor één komen ze binnen. Onzichtbaar. Voor ieder van hen wordt een stoel gereserveerd. Eerst staan op het toneel maar twee lege stoelen, want de twee oudjes hebben het te druk met het ontvangen van al hun gasten. Dan komt er een (lege) stoel bij voor een dame. Nóg een voor een invitée. Nóg een voor een kolonel. Nóg een voor de fotograaf. Mon Dieu, mensen, dames en heren, blijft niet in het middenpad staan, maar schuif bij. Stoelen bij de vleet. De zaal wordt er doodstil van als Sémiramis, 94, de ene deur in en de andere deur uitholt, hij gend van inspanning, om stoelen bij te slepen. Vol, propvol van die lege stoelen staat het toneel. Zelfs de keizer (onzichtbaar) verschijnt. .Zijne Majes teit! Hiep hiep hoera! Sire, draai uw illustere gezicht naar mij toe, naar uw nederige dienaar, die zich buigt en buigt, diep in het stof. Maar hij. 95, en zij, 94, die nog maar een klein stootje nodig hebben om uit hun even wicht te raken, reiken te ver uit het raam en plonzen in de diepte. Plons: hij. Plons: zij. Dat is ons einde. Achter op het toneel, van achter een gordijn, voor de lege stoelen, verschijnt de orateur. De boodschap aan de we reld, de message aan de mensheid, zal hij voo2'lezen. Als hij links en rechts handtekeningen heeft uitgedeeld, brengt hij het niet verder dan een paar on verstaanbare klanken. En over die klanken zakt het doek. Aan een vriend heeft Ionesco bij de eerste voorstelling zeven jaar geleden in Parijs geschreven, dat de eerste op voeringen één grote mislukking werden. Het publiek nam het niet, dat het leven irreëel is en geen enkel perspectief biedt. Dat wij, mensen, ieder voor 7.ich op een eiland wonen met een vage horizont van water, water en nog eens water. Dat wij ons leven lang hollen en draven, ons in het zweet lopen on> stoelen bij te schuiven, waar geen ster veling op gaat zitten. Dat wij op deze aarde geen enkel klankbord hebben en dat van onze message aan de achter- blij venden, van ons testament, geen zinnig woord kan worden voorgelezen. Dat ons einde een plons in de diepte is en niets meer. Als die eerste protesten maar lang genoeg duren, schreef Ionesco in 1957, dan gaat mijn stuk „Les chaises" een grote, triomfale toekomst tegemoet. Ik begrijp de wereld niet. besloot Ionesco, maar zal wachten, tot de wereld mij de zin van ons bestaan duidelijk maakt. De zaal. bij de tweede voorstelling in het Théatre de Gramont, was opgeto gen. Aan het applaus voor de spelers, Michel Vitold en Tsilla Chelton (Sémi ramis) kwam geen einde. Is in die zeven jaar, in die zeven luttele jaren de irrealiteit realiteit geworden? PARIJS L. J. KLEIJN (Advertentie) Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Patar Schilperoort via Radio Veronica -za. 11.15 en 18.45 u.zo. 10.30 en 18.45 u. TILBURG Zaterdagavond hebben we bet indrukwekkende hoogtepunt van het Holland Festival, zoals zich dat dit jaar in Tilburg manifesteert, beleefd in de uit voering van Brittens War Requiem door het Philips Phiiharmonisch Koor, het Tivoli-Jongenskoor. Het Brabants Orkest en de vocale solisten Jennifer Vyvyan. Alexander Young en Leo Ketelaars onder leiding van Hein Jordans. Evenals Strawinsky keert Britten in dit werk terug tot een imposante soberheid van middelen, tot een sereniteit, die bij zonder treffend is. De hoofdfiguur in dit werk in de Latijnse Requiemmis, gezon gen en gespeeld door een groot koor en een groot symfonie-orkest en een 9o- praansolisïe. De teksten worden herhaal delijk becommentarieerd door de tenor en de baritonsolist, die, begeleid door een kamerorkest, teksten zingen van Wilfred Owen, een dichter die als soldaat in cie eerste wereldoorlog sneuvelde aan het westelijk front. Zij vormen het tijdelijke en actuele moment in de tijdeloze Latijnse teksten, al heeft Britten ook heel goed de meer theatrale gedeelten als het Dies Irae en het Libera Me met de bewogen heid van de middeleeuwse laatste oor- deel-tympanen op de kathedralen als zo danig onderkend en behandeld Boven dit alles uit moet enkele malen een jon genskoor klinken, dat door orgel wordt begeleid. Britten heeft het werk geschre ven. om uitgevoerd te worden bij de in wijding van de gerestaureerde kathedraal van Coventry, die tijdens de tweede we reldoorlog was verwoest. Een dergelijk ideaal akoestisch milieu is in een schouw burgzaal niet te bereiken. Het jongens koor dat. onzichtbaar voor het publiek, op een zijtoneel zong. kon de bedoelin gen van Britten zaterdagavond niet waar maken. Maar dit was een hindernis, die zich slechts tweemaal voordeed Het over grote deel van het werk kreeg zaterdag avond een uitstekende trefzekere vertol king. Er werd met grote overtuiging en met gevoel voor de sereniteit van het werk gemusiceerd. Het was werk op zeer hoog niveau. Het publiek betrok alle uitvoerenden zeer langdurig in de minu tenlange huldiging. Men was ontroerd door het War Requiem, waarm vooral ook Jennifer Vyvyan, een sopraan van enorme technische en artistieke klasse, en de beide mannelijke solisten exceUeer- den. NEE5EN „With love from Madrid" heet de Po- lydor-langspeler, waar van bekende orkesten de toon bepalen. Na- Tien als Max Gregor, Helmut Zacharias, Ray Martin, Kurt Edelha- gen, Bert Kaempfert en Robert Delgado staan borg voor muziek van hoog ge halte. Deze Spaanse plaat zal menigeen confronteren met bekende repertoire stukken. Van deze zuidelijke „ever greens" spreken vooral Maria Dolores, Valencia, La Violetera, Malaguena en Lady of Spain aan. Een prettige amuse mentsplaat van gevarieerde inhoud. (184007 A LP 30 cm). Los Fenientes ren zijn aangepast. De volledige „Kim kleine Nachtmusik" is het kasstuk van deze voortreffelijke plaat. De instru menten herkent men duidelijk in de acht stemmen van deze opmerkelijke zang groep, die twee muzikale tijdperken combineert in een swingende vertolking van klassieke muziek (Stereo 842110 PY Philips LP 30 cm). Los Fenientes, een Mexicaans ti'io dat Artone op een langspeler lanceert, maakt muzikaal een frisse indruk. Het heeft voor de zestien opnamen in Ne- dérland versterking gekregen van enke le routiniers. Het resultaat van die sa menwerking mag er zijn. De Mexica nen bewijzen zowel hun instrumentale als vocale talenten overduidelijk. Dat gebeurt in een serie gepolijste nummers die even kleurrijk als beschaafd «wor den uitgevoerd. (Pos IOs LP 30 cm). Queen Quincy Palaveren Een postume plaat van Dinah Wash ington is Queen Quincy, Mercury- Mahalia Jackson en de Eindhovense langspeler, die de harmonie tussen vo- caliste en orkestleider in de titel sym boliseert. Beiden zijn in de leer ge weest bij Lionel Hampton, zij het niet tegelijkertijd, en hebben later enkele jaren samengewerkt. Voor deze opna men heeft Quincy Jones gewerkt met een orkest van uitgelezen vrije musici, die Dinah's kwaliteiten het mogelijke reliëf geven. Easy Living. Perdido, Somebody loves me. Never let me go, het zijn zonder uitzondering Washing- ton-versies van buitengewoon gehalte. Dinah's stemmodulaties komen daarin volledig tot hun recht. (Mercury LP 30 cm 125963 MCL). Harold Arlens kleurrijke muziek, met als klinkend resultaat de CBS-langspe Ier „Sittin' on a rainbow". Het album is een knappe weerspiegeling van een serie goede bekenden, waarbij Previn door zijn eigen orkest wordt begeleid. Ofschoon hij zich graag tot de jazzin- strumentalisten rekent, rangschikken wij hem liever onder de op jazz ge oriënteerde concertpianisten. Zijn spel is technisch zo glad en feilloos, dat de expressie er wel eens minder spontaan door wordt. Niettemin blijft Previn op de erelijst van eigentijdse pianisten. Dat hij daar zijn plaats waardig is bewijst hij andermaal in dit album. (BPG 62133 CBS LP 30 cm). Cousins live Aan „Palaver 1964" herinnert een langspeler, die CBS heeft uitgebracht ten gunste van de ontwikkelingslanden. Met deze plaat, die we graag aanbeve len, heeft het Nederlands Bijbel Genoot schap goed gemikt. Gospelsongs van Light Town Skiffle Group, Porgy and Bess-muziek van het trio Pirn Jacobs, PrPVin Ptl >A//Pn liedjes van Jules de Corte en Mexicaan se melodieën om eens een greep te Veelzijdige André Previn heeft zijn doen geven deze charitatieve plaat solistische bekwaamheden gewijd aan waarde. Wie hem koopt zal hem vaak draaien (CBS 30 cm LP VR 030). Uit het omvangrijke repertoire van The Cousins is een dozijn nummers se lectie voor een pittige langspeler gewor den. De combo vierde er zijn vierde verjaardag mee in Brusselse Cou- sinsclub op 22 oktober vorig jaar. Sinds de dag dat André, Jean, Guy en Pépé officieel gingen samenwerken, is het de combo voor de wind gegaan. Niet zodra was hun eerste platensucces „Kili Watch" een feit, of de aanbiedingen en toemees waren niet meer te stuiten. The Cousins live, de verjaardagsplaat ge tuigt van het talent, de handigheid en 't aanstekelijke optimisme van de vier ronde jongens (Palette MG PB 9449), Mozart-swmg Van The Swingle Singers, gemengd dubbel kwartet, is inmiddels ook een Mozartalbum verschenen. De begelei dende ritmegroep heeft zich voor de uitvoering bediend van muzikale attri- buten, die aan een lichtvoetiger musice- Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend Wat een bemoeiachtige, eigenwijze daad van de Nederlandse regering, om f 100.000,te geven voor slachtoffers van de apartheidspolitiek in Zuid-Afri ka. Wie heeft de regering het recht gegeven, om zich met de binnenlandse aangelegenheden van een bevriende na tie te bemoeien? Wat zouden we raar opkijken als b.v. de Belgische regering een gift schenkt voor rechtskundige hulp aan onderdrukte boeren in Neder land, die met gummiknuppels en poli tichonden hun huis uitgetrapt worden. Ook al zouden wij het met zo'n maat regel eens zijn, dan zouden we nog zeggen: „Waar bemoeien jullie je qiee?" H het dan niet begrijpelijk, dat het Znuiafrikaanse volk, en speciaal de Nederlandse emigranten, met hun rege ring, verontwaardigd zijn over deze Nederlandse schenking? BREDA. j v NOYEN Iedere vergelijking gaat wel ergens mank. Het is echter absurd, de be handeling van de zgn. Vrije Boeren te vergelijken met het lot van de ne gers In Zuid-Afrika. (Redactie). The angry silence is de film, die van- ren dit te doen door hem volkomen te avond op Nederland 1 woj-dt vertoond. Zij behandelt de sfeer rond iemand, die volkomen „doodgezwegen" wordt. Ton Curtis, een jonge arbeider, is het niet eens met een afgekondigde staking, hij vindt haar onwettig. Zodoende maken zijn collega's het hem lastig en zij probe- isoleren. Dat is een wreed spel en tot welke moeilijkheden een dergelijke hou ding voor beide partijen leidt, laat de film zien. De opzet is sober, maar het gegeven wordt hard gebracht en zij laat niemand (boven 14 jaar) onverschillig. EERSTE DEEL VIJFDE ETAPPE 1 Kees van Espen (Ned. - Pellenaars) 3.35.39 met bon. 3.34.59: 2 Leo van Dongen (Ned. - Pellenaars) 3.36.18 m. bon. 3.35.58: 3 Van Aerde (Belg - Marien) 3.36.29; 4 Brands (Belg - Driessens); 5 Everaert (Fr. - Geminiani) beiden z.t.; 6 Henk Nij- dam (Ned. - Pellenaars) 3.37.35; 7 Ver egen (Belg - De Kimpe) 3.37.48; 8 Hael- terman (Belg - Driessens); 9 Jo de Roo (Ned. - Pellenaars); 10 Gerben Karstens (Ned. - Pellenaars); 11 Darrigade (Fr.- Remy) allen z.t. Alle overige Nederlanders Wouters, Haast, Maliepaard, De Haan, Harings, Den Hartog, Lute, Janssen, Geldermans en Post bevonden zich in het peloton, dat een tijd liet noteren van 3.37.48. Slechts drie renners De Pauw (België), Schleck (Lux.) en Nedelec (Fr.) ein digden met grotere achterstand. PLOEGENKLASSEMENT 1 Pellenaars 10.49.32; 2 Driessens 10.52.05; 3 Geminiani z.t. TWEEDE DEEL VIJFDE ETAPPE (tijdrit over 26,7 km) 1 Poulidor (Fr. - Magne) 37.43 (met bon. 37.23, gem. snelheid 42.474 km/uur); 2 Gimondi (It. - Pezzi) 37.50 (met bon. 37.40); 3 Motta (It. - Albani) 38.02; 4 Bracke (Belg - Plaud) 38.07; 5 Adorni (It. - Pezzi) 38.13: 6 Uriona (Sp. - Lan- garica) 38.44; 7 Gabica (Sp. - Langarica) 38.58; 8 Planckaert (Belg - Marien) 39.00; 9 Gomez del Moral (Sp. - Langarica) 39.03: 10 De Rosso (It. - Baldini) 39.05: 11 Janssen (Ned. - De Muer) 39.08: 12 Brands (Belg - Driessens) 39.15: 13 Gel dermans (Ned. - Remy) 39.16: 14 Anglade (Fr. - De Muer) 39.18; 15 Stevens (Belg - Marien) 39.19; 16 Van de Kerkhove (Belg - Marien) 39.21; 17 Den Hartog (Ned. - Geminiani) 39.22: Pingeon (Fr. - Plaud) z.t.: 19 G. Desmet (Belg - De Kimpe) 39.25; Duez (Fr. -Plaud) z.t.:21 Letort (Fr. - Plaud) 39.31: 22 Zöffel (Zwits. - Pezzi) 39.34; 23 Swerts (Belg - Magne) 39.40; 24 Wolfshohl (Did. - Magne) 39.41: 25 Monty (Belg - De Muer) 39.43: 26 Haast (Ned. - Pellenaars) 39.50: 29 Bahamontes (Sp. - Louviot) 39.59: 40 Karstens (Ned. - Pelle naars) 40.24; 41 Van Looy (Belg - Ma rien) 40.25: 46 Wouters (Ned. - Pelle naars) 40.36: 48 Van Espen (Ned. - Pelle naars 40.38; 54 De Roo (Ned. - Pelle naars) 40.46: "56 Nijdam (Ned. - Pelle naars) 40.47; 72 Maliepaard (Ned. - Pel lenaars) 41.07; 89 ex aequo: Harings (Ned. - Pellenaars) 42.06: Post (Ned. - Plaud) z.t.; 96 De Haan (Ned. Pellenaars) 42.19: 112 Lute (Ned. - Pellenaars) 42.57; 125 Van Dongen (Ned. - Pellenaars) 44.44. PLOEGENKLASSEMENT 1 Pezzi (Gimondi, Adorni, Zöffel) 1.55.37; 2 Langarcia 1.56.45; 3 Plaud 1.56.54: 4 Magne 1.57.04: 5 Albani 1.57.23: 12 Pellenaars 2.00.50. UITSLAG ZESDE ETAPPE 1 Reybroeck (Belg - Driessens) 4.51.19 (met bon. 4.50.19): 2 Swerts (Belg - Mag ne) z.t. (met bon. 4.50.19); 3 De Roo (Ned. - Pellenaars) z.t.; 4 Van Dongen (Ned. - Pellenaars) z.t.; 5 Durante (It. - Albani) z.t.: 6 Janssen (Ned. - De Muer) z.t. 7 Haeltermann (Belg - Driessens) z.t.; 8 Seis (Belg - Marien) 4.51.15; 9 Van Looy (Belg) 4.15.19; 10 Beheyt (Belg - De Kimpe) z.t.; 11 Grain (Fr. - Geminiani) z.t.; 12 Van den Berghe (Belg - Dries sens) z.t.; 13 Van Coningsloo (Belg - Plaud) z.t.; 14 Simpson (G.B. - Plaud) z.t.; 15 Bockland (Belg - Driessens) 4.51.19; 16 Schleck 'Lux. - De Muer); 17 Gustave Desmet (Belg - De Kimpe); 18 Etchevar- ria (Sp. - Langarcia); 19 Harings (Ned. - Pellenaars); 20 Brands (Belg - Driessens) allen 4.51.19: 25 Nijdam (Ned. - Pelle naars) 4.51.19; 26 Lute (Ned. - Pellenaars) 4.51.19; 27 De Haan (Ned. - Pellenaars); 40 Den Hartog (Ned. - Geminiani); 45 Wouters (Ned. - Pellenaars); 49 Gelder mans (Ned. - Remy); 57 Haast (Ned. - Pellenaars); 79 Van Espen (Ned. - Pelle naars): 90 Post (Ned. - Driessens); 99 Karstens (Ned. - Pellenaars); 102 Malie paard (Ned. - Pellenaars) allen 4.51.19. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Gimondi (It. - Pezzi) 32,41.08; 2 Van de Kerkhove (Belg - Marien) 32.43,28 op 2.20; 3 Adorni (It. - Pezzi) 32.43.57 op 2.49; 4 Bracke (Belg - Plaud) 32.44.05 op 2.57: 5 Poulidor (Fr. - Magne) 32.44.14 op 3.06: 6 Van Espen (Ned. - Pellenaars) 32.44.28 op 3.21; 7 ex aequo: Janssen (Ned., - De Muer) 32.44.37 op 3.29; Den Hartog (Ned. - Geminiani) z.t.; 9 Stevens (Belg - Ma rien) 32.44.40 op 3.32; 10 Haast (Ned. - Pellenaars) 3244.57 op 3.49; 11 Monty (Belg - De Muer) 32.45.17 op 4.09; 12 Pingeon (Fr. - Plaud) 32.45.18 op 4.10; 13 G. Desmet (Belg - De Kimpe) 32.45.24 op 4.16; 14 Planckaert (Belg - Marien) 32.45.51 op 4.18; 15 Duez (Fr. - Plaud 32.45.46 op 4.38; 16 Van Looy (Belg - Ma rien) 32.45.51 op 4.43; 17 Anglade (Fr. - De Muer) 32.45.52 op 4.44: 18 Brands (Belg - Driessens) 32.45.56 op 4.48; 19 Everaert (Fr. - Geminiani) 32.45.57 op 4.49; 20 Swerts (Belg - Magne) 32.46.01 op 4.53; 21 Van Aerde (Belg - Marien) 32.46.10 op 5.02; 22 Boucquet (Belg - Driessens) 32.46.19 op 5.11; 23 Rostollan (Fr. - Geminiani) 32.46.30 op 5.22; 24 Lebaube (Fr. - Geminiani) 32.46.31 op 5.23; 25 Wolfshohl (Did. - Magne) 32.46.32 op 5.24; 27 Geldei-mans (Ned. - Remy) 32.46.41: 32 Karstens (Ned. - Pellenaars) 32.47.03; 40 De Roo (Ned. - Pellenaars) 32.47.25; 43 Wouters (Ned. - Pellenaars) 32.47.40; 48 Maliepaard (Ned. - Pelle naars) 32.47.47: 54 Nijdam (Ned. - Pelle naars) 32.48.06: 60 Lute (Ned. - Pelle naars) 32.48.42; 82 Harings (Ned. - Pelle naars) 32.50.15; 93 Van Dongen (Ned. - Pellenaars) 32.52.15; 100 De Haan (Ned. - Pellenaars) 32.53.56; 117 Post (Ned. - Driessens) 33.01.20. UITGEVALLEN Michel Redelec. De zesde etappe bevatte één col van de vierde categorie: Cote de Quimper. De doortocht daarop was: 1 Jimenez (Sp.) 3 pnt.; 2 Denson (G.B.) 2 pnt.; 3 Van den Berghe (Belg) 1 pnt. Algemeen klassement: 1 Brands (Belg) 15 pnt.; 2 en 3 Van den Berghe (Belg) en Jimenez (Sp.) 6 pnt. PLOEGENKLASSEMENT Zesde etappe 1 Pellenaars (De Roo. Van Dongen. Nijdam) 14.33.53, 33 pnt.; 2 Marien (Seis. Van Looy, Stevens) z.t. 45 pnt.; 3 Dries sens 14.33.57 20 pnt.; 4 De Muer z.t. 51 pnt; 5 De Kimpe z.t. eveneens 51 pnt. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Marien 98.12.38; 2 Pezzi 98.13.08: 3 Pellenaars 98.13.40; 4 De Muer 98.14.41; 5 Plaud 98.15.09. PUNTENKLASSEMENT 1 Reybroeck (Belg) 54 pnt.; 2 Gimondi (It.) 53 pnt.; 3 Van de Kerkhove (Belg) 37 pnt; 4 Boecquet (Belg) 36 pnt.; 5 Janssen Ned.) 35 pnt.; 6 De Roo (Ned.) 35 pnt.; 7 Van Looy (Belg) 32 pnt.; 8 Van den Berghe (Belg) 31 pnt.: 9 Hael- terman (Belg) 31 pnt.; 10 Monty (Belg) 30 pnt De prijs van de progressie was voor de Belg Reybroeck, die door zijn winst in de etappe steeg van de 54e naar de 33e plaats. De ontsnapping van Jo de Roo werd door de jury beloond met niet minder dan vijftien sterren. Het klassement voor deze prijs luidt: 1 Brands en Gimondi 16 sterren. 2 De Roo 15 sterren. De Belg Gustave Desmet werd beboet met dertig strafseconden wegens duwen van zijn ploegmaat Beheyt. Beheyt kreeg eveneens dertig strafseconden omdat hij zich had laten duwen. UITSLAG ZEVENDE ETAPPE: 1 Bernard Guyot (Fr.) 4.21.42 (met bon. 4.21.12); 2 Marine (Sp.) z.t. met bon. 4. 21.27; 3 Van Cauweubeo-ghe (B); 4. Bi- lic (Zuidsl.); 5 Gazda (Polen). 6 Ley ten (Ned.) 7 Lewis (GB), 8 Zielinski (Polen) 9 Lute (Ned.) allen 4.21.42, 10 Desvages (Fr.) 4.22.06, 11 Schouten (Ned.) 12 Stee- vens (Ned.), 13 Bobekov (Bul), 14 Peü- gen (Did) 15 Grosskost (Fr.) 16 Sche pers (Ned.) 17 Ripfel (Zweden-Den.), 18 Perurrena (Sp.l, 19 Rodriguez (Sp.), 20 Staron (Polen), 21 Goletz (Did), 22 De sire (Bel.). 23 Maurice Benet (Fr.), 24 Jonnk (Did), 25 Thorelund (Zwed.). Vervolgens het grote peloton met de overige Nederlanders, allen in 4.22.06. De Zwitser Paul Zollinger staakte de strijd Er zijn nog 95 renners in de koers. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 De Locht (Belg.) 30.17.22; 2 Furian (Oost) 30.18.24 op 1.02; 3 Petfgen (Did) 30.20.13 op 2.51, 4 STEEVENS (Ned.) 30. 20.14 op 2.52, 5 Marine (Sp.) 30.20.18 op 2.56, 6 Herger (Zwits.) 30.20.26 op 3.05, 7 Suria (Sp.) 30.20.29 op 3.07, 8 Rodriguez (Sp.) 30.20.43 op 3.21, 9 Van Cauwenberg (Bi 30,20.50 op 3.28, 10 Delvael (B.) 30. 20.53 op 3.31, 11 Grosskost (Fr.) 30.20.55 op 3.35. 12 BEUGELS (Ned.) 30.21.19 op 3.57, 13 Corradini (It.) 30.21.35 op 4.13, 14 Diaz (Sp.) 30.22.01 op 4.39, 15 Rudi Zol. linger (Zwits.) 30.22.54 op 5.32, 16 Cl. Guyot (Fr.) 30.23.14 op 5.52, 17 Ripfel (Zw Den) 30.23.27 op 6.05, 18 ex aequo Perur rena (Sp.) 30.23.29 op 6.07, Gowley (Eng) z.t., 20 ex aequo Benet (Fr.) 30.23.34 op 6.12, Delia Bona z.t„ 22 LUTE (Ned.) 30. 24.10 op 5.48, 23 Lewis (GB) 30.24.19 op 6.57, 24 LEYTEN (Ned.) 30.24.29 op 7.04, 25 Ibanez (Sp.) 30.24.29 op 7.04, 52 HOOG LAND (Ned.) 30.30.18 op 12.54, 66 SCHE PERS (Ned.) 30.31.08 op 13.46, 74 Schou ten (Ned.) 30.41.05 op 24.43, 81 OTTEN- BROS (Ned.) 30.43. 49 op 26.27. PLOEGENKLASSEMENT ZEVENDE ETAPPE: 1. NEDERLAND (Leyten, Lute, Schou ten i 13.05.26, 2 Polen 13.05.30, 3 Frankrijk 13.05.30, 4 Spanje z.t., 5 België z.t. ALG. PLOEGENKLASSEMENT: 1 Spanje 90.52.45, 2 Polen 90.55.38, 3 Frankrijk 90.57.13, 4 België 90.58.33, 5 Groot Brittannië 91.00.26, 6 NEDERLAND 91.02.05. PUNTENKLASSEMENT: 1. Anni (It.) 53 p., 2 Steevens (Ned.) 49, 3 Peffgen (Did) 44, 4 Bernard Guyot (Fr.) 41, 5 Claude Guyot (Fr.) 37, 8 Leil- ten (Ned.) 30. (Advertentie) Ja, speldjes-regen bij Celwa pro- dukten. 2 garantiezegels van hetzelfde produkt opsturen en u krijgt een speldje van dat produkt. Er zijn 5 Celwa produkten mat elk 'n eigen speldje! B.v. CELWA KWARTET, 4 verschillende kleu ren toiletpapier, totaal 1000 veL kenmerk voor kwaliteit Ned. Exportpapierfabriek N.V. Postbus 57 - Nijmegen U ZULT EEN FLINKE» KNAPPE MflN ONT MOETEN tlr.buteil by King Fcat^y Syndic. ZEEK SNEL ZELFS EN H'J POET U EEN AANBIEDING.' TWEE gULPEN. ALSTUBLIEFT.'

de Stem | 1965 | | pagina 3