11 Beatrix verloofde al lang in ons land Beatrixverloving op radio en tv. Honderd parkeerterreinen bij van NS stations DR DE JONG VANDAAG TERUG VAN ONVERWACHTE MISSIE Straaljager stort neer: 84 doden Jonge moeder doodde drie kinderen: 12 jaar geëist AFFAIRE- KORTGENE GESLOTEN Defferre trekt zich terug Verloofd paar op speldjes DRS. HUPKES ONTVOUWT TOEKOMSTPLANNEN Bomexplosie 24 doden Weer wordt iets koeler Bredanaar stak medeminnaar neer met mes DAGBLAD VOOR ZEELAND Aleer bewolking &!oVSAop 422 uur- Maan Voorzitter Hurkmans: Middenstand hoort ook thuis in overlegorganen Op Heroterrein: Generaal Hollertt eervol ontslagen ANDAAG IN jlagM»! |t lltw Rechtban kpresident laat verslaggever toe bij zedezaak ets ijs het nationale ijsje 105» JAARGANG No. 24927 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 26 JUNI 1963 UitgaveN.V. Uitg. A/li|. Neerlandia. Directeur Drs. W. A. J. M Harkx. Hoofdredacteur L. Leijendekker RedactieraadJ M A. C. v Dongen, C. J. v. Hootegem, mi dr. A I M. Mes, mr. H. M. L de Rechter P v M. Vercauteren, L. J. v. '1 Mestende. Bureau Breda - Reigerstraat 16 tel. 2234) (5 lijnen) Postgiro 1114111 Abonnementsprijs vanaf 1 juli 1965 10,80 per kwartaal, excl. 0,25 in casso; 13,65 per post, excl. 0,60 incasso; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonne menten op aanvraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele opla ge 0,45 per mm. Bij contract aan- zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden GOES, Klokstraat I - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) CLAUS' VERLEDEN ALSNOG IN ONDERZOEK (Van onze redactie buitenland) In El Toro Californië is gisteren een C-135 transportvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht met 72 mariniers en een bemanning van twaalf koppen neer gestort. Alle inzittenden kwamen om het leven. Het straalvliegtuig was omstreeks half elf Nederlandse tijd van de lucht machtbasis opgestegen voor een vlucht naar Hawaii. Kort daarna werd het ra darcontact verloren. Het toestel is neer gestort in een bergachtig merenrijk ge bied. Een laag wolkenveld hing over de onheilsplek en er viel een lichte regen. Het verongelukte toestel is afkomstig van de basis McGuire in New Yersey. De C-135 is de militaire versie van de Boeing-707. ASSEN (A.N.P.) De officier van justitie bij de rechtbank in Assen heeft gisteren twaalf jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de 28-jarige gehuwde vrouw Zwaantje K.-De J. uit Roswinkel by Emmen, die voor de rechtbank fluiste rend bekende haar drie kinderen van het leven te hebben beroofd. De vrouw, die de echtgenote is van gemeentechauffeur H. K., gaf toe dat zij in maart 1963 haar negentien dagen oude zoontje Hendricus liet stikken door het kind met het hoofdje op een kussen te duwen. Het zoontje, dat een jaar later in het gezin van de chauf feur geboren werd, kreeg eveneens de naam Hendricus. De vrouw benam dit kind acht dagen later op dezelfde ma nier als het eerste kind het leven. Op 4 september 1964 hield de vrouw haar vijfjarig dochtertje Jobkien zolang met het hoofd in een teil water, dat het kind verdronk. De officier van justitie zei dat het bewijs van het ten laste gelegde doodslag driemaal gepleegd was ge leverd. De vrouw had z.i. geen reden de kinderen te doden. De psychologi sche rapporten noamden de vrouw toe rekeningsvatbaar, doch matig begaafd. Volgens de officier heeft de vrouw de doodslagen gepleegd alsof het de ge woonste zaak van de wereld was. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. ALBERTHA TRIJNTJE BAKKER (17) uit Haren is op 16 juni verdwenen en sindsdien spoorloos. Men vreest een ongeluk. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT Eindelijk is het gis teren een zonnige en zomerse dag geweest, waarbij de temperatuur in een groot deel van Brabant tot 26 a 27 graden steeg. In Zuid-Lim burg werd 28 graden bereikt en op de Waddeneilanden 20 graden. In een groot deel van Midden- en Zuid-Europa is het zonnig en warm weer tot maxima boven de 30 gra den. In Spanje was het zelfs 35 graden. Ongunstig was het weer vrijdag op de Britse eilanden. Een storingsfront, dat ons land vandaag passeert, bracht daar al enkele ouien. Het zal ook bij ons enige afkoeling brengen, nadat plaatse- hik buien tot ontwikkeling zijn gekomen. Een matige, meer weste rse wind, gaat iets koelere lucht anvoeren. Daarna nadert van de eaan weer een rug van hogedruk, brpnZondas flinke opklaringen zal n' maar de temperatuur zal opn Vper28 20 graden bedra- feic' is voor eind juni wel aan de lage kant. to?vana"vond:tin® Van h6t K N M I' vmu bpe„wolkinK als gisteren. Plaat- krarhthr/ei\ CP bnie«- Matige tot temple ra tu ren" Mananao1:2,Z6°nuur0nder 2104 UUr' Morgen: zon op 4.22 uur. Zon onder onder 19^25 uur °P 2 43 UUr' Maa" (Van een onzer verslaggevers) wordt vandaag in ons land terugverwacht. Giste- DEN HAAG/BOLOGNA. Met spanning ziet ren heeft hij in Milaan verscheidene uren doorge- men in Haagse kringen uit naar de bevindingen bracht in het Italiaanse instituut voor de geschie- van dr. L. de Jong, directeur van het rijksinstituut denis van de bevrijdingsbeweging, waar hij heeft voor oorlogsdocumentatie in Amsterdam, die don- gesproken met mevrouw Bianca Ceva, secretares- derdagochtend geheel onverwacht door de re- se van dit instituut. Ook heeft hij daar inzage ge- gering naar Italië is gestuurd om „enkele aan- had van een aantal documenten en boeken. Dr. De vullende gegevens" tc verzamelen over Claus von Jong is gisteren ook in Bologna geweest, waar de Amsberg. De heer De Jong, die wordt vergezeld 90ste Duitse pantser-divisie, waarbij Claus von door een ambtenaar van het ministerie van Justitie, Amsberg heeft gediend, destijds was gestationeerd. Deze plotselinge missie heeft Haagse kringen volkomen verrast, omdat alge meen werd aangenomen dat de regering reeds volledig op de hoogte zou zijn van Von Amsbergs verleden. Er moeten als nog wel dringende redenen zijn die de regering hebben doen besluit dr. De Jong alsnog hals-over-kop naar Italië te sturen. Men vraagt zich in Haagse kringen af of het antecedentenonder zoek rond Beatrix' aanstaande verloof de niet waterdicht is gebleken. In sommige kringen wordt veronder stelde dat de communistische party Ne derland bepaalde feiten uit het verleden van Claus von Amsberg weet, die af komstig zouden kunnen zijn uit de uit voerige oorlogsarchieven, die in Oost- Duitsland bewaard worden. De regering zou, aldus deze kringen, vrezen, dat deze feiten later aan het licht komen, reden waarom dr. De Jong erop uit is gestuurd om een en ander te verifiëren. DRIE HUURLINGEN werden gisteren te Leopoldstad tot vijf jaar gevangenis straf veroordeeld wegens moord en dief stal. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De zaak van de dubbele declaraties tegen burgemeester A. A. S. van Kortgenc, zal niet door het gerechtshof in Den Haag worden behandeld. De officier van justitie by de arrondissementsrechtbank te Middel burg, die hoger beroep tegen de uit spraak van de Middelburgse rechtbank had aangetekend, heeft dit beroep in getrokken. Zoals men zich zal herinneren sprak de rechtbank de burgemeester vrij. In de tweede zaak tegen burgemees ter S. (het overschrijden van de bepa lingen voor de bouw van een Bogaers- woning), tekenden zowel de officier als de verdediging hoger beroep aan tegen de uitspraak. Beide beroepen zijn even eens ingetrokken. De rechtbank legde burgemeester S. in deze zaak een boete op van 1500, Intussen staat het vrijwel vast dat Claus von Amsberg al geruime tijd in ons land verblijft. Eergisteren meldden wij al dat in Limburg mogelijk van een ontmoeting tussen Beatrix en Claus sprake is geweest. Waar Claus verblijft is tot dusverre een goed bewaard geheim. Men stelt kennelijk alles in het werk om hem tot maandag een rustige voorbereiding op de komende gebeurtenissen te verze keren. Daarom ook kon prins Bernhard gisteren in alle oprechtheid een aantal bij paleis Soestdijk opgestelde fotogra fen en filmers via een rechercheur de verzekering geven „dat er op Soestdijk niets zou gebeuren en dat er vandaag geen belangrijke personen worden ver wacht". De prins liet er via de recher cheur nog aan toevoegen dat de foto- (Van onze redactie buitenland) MARSEILLE De socialistische bur gemeester van Marseille, Gaston Deffer re, heeft gisteren zijn kandidatuur voor het Franse presidentschap ingetrokken. Dit besluit moet gezien worden als een gevolg van de mislukking van zijn plan voor 'n anti-Gaullistische links-van-het- centrum-coalitie, waarbij socialisten en katholieken één front moesten maken tegen een herverkiezing van president De Gaulle. De pogingen hiertoe zijn evenwel nog niet van de baan, zo stelde Defferre gisteren met nadruk. Alleen zal een andere kandidaat gevonden moeten worden „om wie alle hervor mingsgezinde democraten, die geen per soonlijke macht en ook geen communis me wensen, moeten worden gegroe peerd", aldus Defferre. De Franse pre sidentsverkiezingen worden in decem ber gehouden. Of De Gaulle zich her kiesbaar zal stellen is nog niet officieel bevestigd, maar er zijn wel legio teke nen die in deze richting wijzen, o.a. zijn recente tournees door Frankrijk, die sterk het stempel van een verkiezings trip droegen. grafen hun tijd vermoedelijk beter kon den gebruiken. Morgen worden de Antilliaanse pre mier Jonckheer en diens collega van Suriname, J. Pengel, in ons land ver wacht ter bijwoning van de verlovings plechtigheden. 1 Claus von Amsberg heeft gisteren af scheid genomen van zijn chef en col lega's op het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken. Hij heeft nu offi cieel vakantie. Volgende week, na de bekendmaking van de verloving, zal hij zijn ontslag indienen. Op het mi nisterie stond hij bekend als een hard en gewetensvol werker, die alles in het werk stelde om sociaal contact te on derhouden met de Afrikaanse landen. (Zie ook ons commentaar op pag. 3 (Van een onzer verslaggevers) De op handen zijnde verloving van prinses Beatrix werkt ook in de speldjesrage door. Nog voor de officiële verloving is bekendge maakt zijn er al miljoenen speld jes met een foto van de verloof den op de markt gekomen. Daar voor zorgde persfotobureau 't Sticht uit Utrecht, dat al meerdere malen blijk heeft gegeven bijzon der actueel te zijn. Toen de ver loving van prinses Margriet met Pieter van Vollenhoven bekend werd? waren er de volgende mor gen in geheel het land al 250.000 fotokaarten voor de verkoop ge distribueerd. Nu zijn er al speldjes bij duizen den tegelijk naar de klanten ge gaan. Onder hoogspanning wordt gewerkt om aan de grote vraag te kunnen voldoen. De omzet beloopt nu reeds een aantal van twee en een half miljoen, terwijl dit cijfer met het uur stijgt. Hoe 't Sticht aan de opnamen komt is „het geheim van het vak". Zo wordt nu ook al hard gewerkt aan officiële verlovingsfoto's, die in vele formaten, tot 30 x 45 cm toe, de deur uitgaan in een oplage van vele miljoenen. Zodra H.M. de Ko ningin de verloving bekendmaakt, zijn de kaarten vrij voor de ver koop. Een speciale attractie hebben 150 Bredase kasteleins bedacht. Op de verlovingsdag krijgt elke klant tussen zes uur en half zeven een gratis oranje-bittertje. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „De middenstand heeft evenveel recht op een vertegenwoordi ging in de overlegorganen als de vak centrales en de andere werkgeversor ganisaties. Het midden- en kleinbedrijf telt n.b. 600.000 werknemers met een groei aan arbeidskrachten van maar liefst 18 procent tussen 1960 en 1964. Het is daarom onbegrijpelijk, dat an deren deze vertegenwoordiging in de overlegorganen in twijfel trekken." Met deze opmerkingen heeft de voor zitter van de katholieke middenstand, de heer J. B. A. Hurkmans uit Breda gistermiddag in Den Haag de kritiek weerlegd, die gerezen was over de mid denstandsafvaardiging in de Stichting van de Arbeid. Het midden- en kleinbedrijf is nooit erg gelukkig geweest met de uitkerin gen ineens. Dit geldt volgens de heer Hurkmans zeker voor het ambacht. Voor de detailhandel is het een geluk kige omstandigheid, dat de helft van deze uitkering niet vóór 1 december betaald mag worden. Een deel ervan zal dan tenminste rond de feestdagen aan de detailhandel ten goede komen. Een andere vraag is hoe het nu met de prijzen moet. De uitkering ineens wordt op 1 januari 1966 opgenomen in de salarissen en dit zal volgens de voorzitter van de katholieke midden stand een nieuwe druk betekenen op de liquiditeit van het midden- en klein bedrijf. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase recherche heeft de 34-jarige Bredanaar A. M. ge arresteerd wegens poging tot moord op de 35-jarige P. B. uit Axel. De Breda naar stak P. B. neer op het terrein van de Hero aan de Teteringsedyk. De man uit Axel, die als chauffeur in dienst is bij de Hero, stond met zijn bus op het terrein van de Hero te wachten op de arbeiders die hij naar huis moest brengen, toen A. M. het terrein opkwam. Hij had daar weliswaar niets te maken, maar hij zag P. B. toe vallig lopen en aangezien deze al ge ruime tijd een verhouding met zijn vrouw had. besloot hij er korte metten mee te maken. Hij liep op hem toe en stak hem vier maal met een mes, waar bij een steek in de nierstreek geplaatst werd. De heer P. B. zakte ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond in elkaar, waarna A. M. maakte dat hij weg kwam. Thuis werd hij door de recher che gearresteerd. De Bredanaar liep al enige dagen met het mes in zijn zak rond, want zijn vrouw heeft P. B. tevoren gewaar schuwd dat haar man het plan had op gevat hem om het leven te brengen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Brigade-generaal J. L. Hollertt, de vroegere commandant van de 41e pantserbrigade, die in het West duitse Seedorf gelegerd is heeft per 1 juli eervol ontslag uit de militaire dienst gekregen. Met ingang van de. zelfde datum is hij aangesteld tot re serve brigade-generaal, zodat hij ii ieder geval ter beschikking blijft. Bri gade-generaal Hollertt kwam vorig jaar onverwacht in het niieuws, toen hem het verwijt van de commandant van het eerste legerkorps trof, dat hij door het te .intensieve oefenprogramma van zijn britgade het onderhoud van het mate rieel liet verwaarlozen. Generaal Hol lertt werd nadien, omdat hij een en ander niet accepteerde en zijn gang bleef gaan, van zijn functie ontheven. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM In verband met de officiëlé bekendmaking van de a.s. ver loving van prinses Beatrix zal op maan dag a.s. van 12.55 tot middernacht over beide radiozenders een nationaal pro gramma worden uitgezonden. Om 13.00 uur houdt de koningin voor radio en t.v. in het paleis Soestdijk een toespraak tot het Nederlandse volk. Ver volgens wordt het woord gevoerd door minister-president Cals, namens het ge hele koninkrijk. Daarna heeft Herman Felderhof voor radio en t.v., tezamen met de binnen- en buitenlandse pers vertegenwoordigers een gesprek met het verloofde paar. Tenslotte volgt een UTRECHT (A.N.P.) De Nederland se Spoorwegen zijn op het ogenblik be zig met de voorbereiding van ongeveer honderd projecten, die de aanleg van ruime parkeerterreinen bij de stations ten doel hebben. Tot nu toe zijn al 25 van dergelijke plannen uitgevoerd. Het totaal aantal stations in Nederland be draagt driehonderd. Dit zegt drs. G. Hupkes van de dienst economische zaken van de N.S. Een van de middelen om het reizen per trein te bevorderen is het scheppen van parkeergelegenheid bij de stations, constateert drs. Hupkes. Hij meent dat de oplossing van de problemen, die daarmee samenhangen, geen eenvoudige zaak is. Het creëren van parkeerruimte gaat in de meeste gevallen gepaard met bestemmingsverandering van terreinen, die door hun centrale ligging in de grote steden een hoge waarde hebben en waarop vaak al claims voor concur- rerende gebruiksmogelijkheden rusten. Volgens drs. Hupkes vormt de bouw van parkeergarages vooralsnog geen op lossing, omdat de stichtingskosten daar van zo hoog zijn, dat een rendabele exploitatie meestal onmogelijk is. Dit te meer. daar viervijlde van de auto's, die bij de stations worden geparkeerd, daar langer dan acht uur blijft staan, zodat elke parkeerplaats per dag maar een maal parkeergeld opbrengt. Voor de toekomst acht drs. Hupkes de bouw van parkeergarages echter niet uitgesloten. Hij zegt verder dat de tot nu toe op gedane ervaringen met al gereed geko men parkeergelegenheden duidelijk heeft gemaakt dat de toeneming van de behoefte aan parkeerruimte bij sta tions eerder onder- dan overschat wordt. In plaats van aan tientallen zal aan honderdtallen parkeerplaatsen moe ten worden gedacht. Hij in aanbouw zijnde of geprojecteer de voorstad-stations, aldus drs. Hupkes. zijn parkeerterreinen met een capaciteit van minstens 500 en waar mogelijk 1000 auto's gewenst. Gezien de prognoses voor de „motoriseringsgraad" in 1980 mag volgens hem een behoefte aan 1000 par keerplaatsen bij de agglomeratiesta tions niet als overdreven worden be schouwd. Reeds bestaande terreinen met 75 5 100 plaatsen, zijn nu al praktisch dagelijks volledig bezet. Opvallend noemt hij het dat veel par keerterreinen een regionale functie be ginnen te krijgen. De automobilisten blijken bereid betrekkelijk lange af standen in hun wagen af te leggen vóór zij op de trein stappen. Drs. Hupkes meent dat dit met name ook het geval zal zijn in de agglomeraties in het wes ten. Over de technische aspecten van de aanleg van parkeerterreinen bij stations heeft ir. R. Dijksterhuis, van de afde ling stedebouw van de N.S., enkele op merkingen gemaakt. Hij noemt het een gelukkige omstandigheid dat in veel gemeenten de bebouwing nog niet tot achter de spoorlijn is uitgebreid. Bij de plannen voor de bouw van woonwijken ..over het spoor" kan volgens hem de kans worden benut om aan stations een achterin- en uitgang te projecteren, die aansluit op een ruim achterplein. uitzending van de radio nieuwsdienst. De programma-onderdelen zullen wor den afgewisseld met muziek. Voorts is er om 14.35 uur een klankbeeld over prinses Beatrix, samengesteld door Jac. Idserda. Om 17.00 uur kunt u via de radio luisteren naar interviews met voorbijgangers. Om 19.10 wordt het klankbeeld „Wie is Claus?" uitgezonden. Het zijn impressies aan de hand van in Duitsland verzamelde gegevens. Henk van Stipriaan geeft om 21.00 uur een samenvatting van de middagreportages. Voorts is er om 21.25 uur een program ma van C. Middelhoff, getiteld „Vrijages onder de oranjeboom". Aan de hand van authentiek materiaal worden om 22.45 uur oude flitsen over de verloving van koningin Wiihelmina, koningin Ju liana en prinses Beatrix ten gehore ge bracht. Om 23.00 uur volgit een repor tage van het oranjebal in de Beatrixhal van de Jaarbeurs te Utrecht en om 23.55 uur de radionieuwsdienst. Het voor dinsdagochtend gepubliceer de radioprogramma, alsmede het na tionale programma in de avonduren „ter ere van de verjaardag van prins Bern hard" blijft ongewijzigd. Om 14.55 uur zal Joop van Zijl een inleiding geven tot de gebeurtenissen in de Trèveszaal in Den Haag. Jan de Visser geeft daar om 15.00 uur een ver slag van het voorstellen van het ver loofde paar aan de leden van het ka binet. Om 15.30 uur verzorgt Frans de Zwaan vervolgens een radioreportage uit de Ridderzaal. In de actualiteiten rubriek „Echo" geeft de KRO 's avonds om 19.10 uur in een gezamenlijk pro gramma een samenvatting van de re portages van deze dag. Henk van Sti priaan verzorgt deze samenvatting. Dagenlang hebben de journalisten in Hilversum gepoogd om zowel bij de NRU als de NTS een overzicht van de programma-wijzigingen te krijgen. Bij de NRU is dit gelukt, omdat men zich daar kennelijk niet zo formeel vast bond aan de officilëe mededeling van hogerhand, dat de verloving doorgang vindt. Bij de NTS persdienst was men hoogst verbaasd, dat de NRU deze programma gegevens had vrijgegeven en de NTS- voorzitter, de heer E. A. Schuettenhelm kon zich niet verenigen met deze voor hem ongewone gang van zaken. Offi cieel weet de NTS nog steeds van niets. Wel gaf men ons de verzekering dat de t.v. al zijn mensen en materiaal zal in zetten om de kijkers rechtstreeks een beeld te geven van de bijzondere ge beurtenissen. Maar hoe laat en wanneer deze t.v.-uitzendingen kunnen worden uitgezonden, kon nog niet worden be. kendgemaakt. Het valt te verwachten dat de NTS in grote trekken alle bij zondere evenementen in directe repor tages uit Soestdijk en Den Haag zal vertonen. Vandaag won weer een ploeg- makker van Rik van Looy de etappe. Ditmaal was het Edgar Sorgeloos, die met de erepalm ging strijken. In gezelschap van vier man, waaronder twee Ne derlanders (Henk Nijdam en Cees Lute), joeg deze Belg op de meet af. Met enkele felle rukken passeerde hij zijn mede dingers en de vette dagprijs was voor hem. Wie zal echter onze Tour-prijsvraag winnen? Vele „etappen" moeten nog geno men worden. Vandaag luidt de opgave als volgt: Probeert u zich de winnaars van verleden jaar van het eindklassement en het puntenklassement te herin neren. Hoeveel letters tellen hun respectieve achternamen? SAIGON (U.P.I.) In Saigon ont ploften gisteren twee van terroristen af komstige bommen, waardoor tientallen personen, die zich in een drijvend res taurant bevonden, werden gedood of gewond. Officiële cijfers omtrent het aantal slachtoffers zijn nog niet beschikbaar. Gisteren had men reeds 24 lijken op een vrachtauto geladen. De slachtoffers zijn Amerikanen, Vietnamezen, tenmin ste één Duitser, een Zwitser «n een Frangaise. De eerste bom trof de bezoekers van het restaurant. De tweede bom was zo afgesteld dat hij de reddingswerkers en vluchtende gewonden zou verrassen. Nog niet zo lang geleden zou het onzinnig geleken hebben: op vakantie naar de Sovjet-Unie. Nu kan het. Onze reisrubriek vertelt er van Pag. 9. Vicky Baum („Mensen in het hotel") is, toen ze met schrik ontdekte dat ze een „antiquiteit" aan het worden was, snel een autobiografie gaan schrijven. „Anders dan anders" vindt u uit voerig besproken op pagina 13. Al is onze kroonprinses nog niet officieel verloofd, wij vonden het toch verantwoord om nu .reeds twee pagina's met verhalen en foto's uit het leven van prinses Beatrix te brengen. Pag. 15 en 16. Wie is Claus von Amsberg? Een verhaal over het leven van de toekomstige prins-gemaal op pa gina 17. Wielercrack Wim van Est Is geen locomotief meer: hü kweekt dennebomen en steekt mossen. Pag. 19. UTRECHT (ANP) De vice-presi dent van de Amsterdamse rechtbank, mr B. van der Waerden, heeft, een uitzonde ring gemaakt voor de Nederlandse Ver eniging voor Seksuele Hervorming. Mr. van der Waerden blijkt een mede werker van het N.V.S.H.-blad, speciale toestemming te hebben gegeven enkele zedenzaken bij te wonen ten behoeve van Verstandig Ouderschap". Het is een uitzondering als in ons land zedenzaken uit preventieve overwe gingen met open deuren worden be- ïandeld. Uniek is het feit, dat een rech ter een uitzondering maakt voor een be paald blad. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 1