Claus, onbekende in wereldje van Duitse Beatrix5 verloving: zaak van veel gissingen en geruchten Oorlog in Korea I Pl3 Nederlanders in „gevecht" met moderner vliegmateriaal PLANTERSZOON, SOLDAAT, DIPLOMAAT „Wilde jongen" op kostschool DUET Uitroeien Meer belangstelling voor collectieve voorzieningen 17 21 Medisch tijdschrift AFWENN1NGS1ECHNIEK SIGARETTENROKERS Bewegwijzering E- en N-routes wordt verbeterd spaar plezierlgmst XYLÜ.\S met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. Zoon vermoordt ouders met hamerslagen GISTEREN 15 JAAR GELEDEN .RUIMTELIJK' Roemers over regering-Cals Gerechtelijk onderzoek Zuidslavische mijnramp Weerbericht in 3 talen VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN "00 Ontmoeting NAVO-luchtmacht THUNDERSTREAK IS UITGEDIEND mm ^^mmnmÊimm koninklijk gezin op het .jan het paleis op de Dam lag van Juliana's inhuldi- close-up van Beatrix op ïjarige leeftijd. tweede grote reis voerde naar nigde Staten, waar zij onder en ontmoeting had met het Eisenhower. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 JUNI 1965 Beatrix tijdens de plechtige opening van een zitting van de Staten-Generaal (Van een onzer redacteuren) HITZACKER De verloofde van prinses Beatrix, de 38- jarige Claus von Amsberg is een man van wie tot voor kort vrijwel nooit iets werd gehoord. Anders dan met andere per sonen uil gefortuneerde adellijke geslachten in Duitsland het geval is, werd zijn naam zelden genoemd in publiciteitskringen en werd Claus niet gesignaleerd in de internationale society- wereld. Waarschijnlijk is dit voor een deel toe te schrijven aan zijn afstamming. Zijn familie behoort namelijk tot de kleine lagere adel en beweegt zich minder in de internationale han dels- en industrie-wereld dan andere adellijke families. LONDEN (Reuter) Sigarettenrokers, die geleidelijk van het roken af willen komen, moeten beginnen met niet meer hun geliefkoosde sigarettemerk te roken. Dit raadt „the British Medical Journal" aan. Ook moeten zij, wanneer zij gewend zijn om b.v. na het ontbijt en bij het gebruik van koffie of alcoholhoudende dranken te roken, dit nalaten. Deze „afwenningstechniek", welke er vaak na drie weken toe leidt, dat het roken volledig wordt gestaakt, is met succes in een Londense kliniek toege past. Twee derde der patiënten, die zich aan deze regels hielden, slaagden er in het roken volledig te staken. Niet allen wisten zich echter, na het verlaten van de kliniek, blijvend van het roken te onthouden. De gecombi neerde druk van de maatschappij en de verlokking, die bleek uit te gaan van advertenties voor sigaretten, leidden er toe dat na een jaar nog slechts een derde gedeelte der onthouders niet meer rookte. Volgens the British Medical Journal overlijden elk jaar tussen de veertig- en vijftigduizend Britse mannen en vrouwen aan longkanker. Wanneer deze sterfte zich procentueel zou handhaven, zouden meer dan een kwart miljoen schoolkin deren de kans lopen aan longkanker te sterven. (Advertentie) Claus stamt uit een agrarisch milieu. Zijn vader, ook Claus ge heten, was hereboer, grootgrond bezitter in Hitzaeker, een klein plaatsje aan de grens tussen Oost en West-Duitsland in Neder-Sak- sen. In Hitzaeker leeft ook nu nog, in het grote landhuis, waar ook Claus werd geboren, zijn moeder, Gösta von dem Bussche-Hatten- hausen. Dezelfde liefde voor het land koesterde ook Claus' groot vader, Wilhelm von Amsberg, die in 1929 is overleden. Deze was namelijk opperhoutvester in het groothertogdom Mecklenburg. Zijn eerste levensjaren heeft Claus von Ams berg doorgebracht op het grote landgoed in Hitzaeker. Al vrij vroeg, dat was rond zijn zesde jaar, emigreerde de fa milie naar de Britse kolonie Rhodesiq in Midden-Afrika. In de buurt van de hoofdstad Salis bury vestigde vader Claus zich als far mer en koffieplanter. De liefde van de familie von Amsberg voor Afrika was wellicht toe te schrijven aan de jaren, die vader Claus tijdens de eerste we reldoorlog in Oost-Afrika had doorge bracht. Als officier van de zogenaamde Deut sche Schutztruppe, die guerrilla-expe dities uitvoerden, heeft hij deelgeno men aan talrijke acties tegen de Britten in Tanganjika dat destijds een Duitse kolonie was, maar aan het eind van de oorlog tot Brits mandaatgebied werd verklaard. Dezelfde liefde voor Afrika ligt waar schijnlijk ook ten grondslag aan de di plomatieke carrière die Claus von Ams berg na de oorlog in West-Duitsland heeft gemaakt. Op dit moment is hij na melijk als legatie-raad verbonden aan het Westduitse ministerie van buiten- DEN HAAG (ANP) De ANWB heeft besloten in samenwerking met de pro vinciale besturen over te gaan tot de plaatsing van provincie-naamborden. Het zullen witte borden worden van 120x50 cm, voorzien van de naam van de pro vincie in donkerblauw en het wapen in de officiële kleuren. In totaal worden bijna 200 borden geplaatst. Voorts heeft de generale directie van de Rijkswaterstaat de ANWB toestem ming verleend de bewegwijzering van de E- en N-routes duidelijker en uitge breider te gaan verzorgen. Het ligt in de bedoeling van de toeris tenbond de bewegwijzering van enkele •E- en N-routes nog dit jaar te vol tooien. Achtereenvolgens zullen de E-i (Hoek van Holland-Den Haag), de E-! (Amsterdam-Eysden) en de E-10 iGro- ningen-Amsterdam-Wernhout) van nieu- Wr» ?r(*en worden voorzien De bewegwijzering zal bestaan uit bor den van groen reflecterend materiaal met een in wit uitgevoerde pijl en de be trokken E-aanduiding. De N-borden zijn van gelijke uitvoering maar hebben een bruine achtergrond. De borden zullen ook niet meer op doch voor het kruispunt worden op gesteld. In totaal zullen circa 2000 borden door de ANWB worden geplaatst. landse zaken en leidt daar als plaatsver vangend chef de afdeling, die zorgt voor de Duitse economische betrekkingen met de Afrikaanse landen. De basis van deze carrière werd ge legd voor de oorlogsjaren. Vanuit Afrika stuurde zijn vader hem naar een inter naat voor jongelui uit de betere kringen ,,Mestroy", aan de Baltische kust. Deze school werd door velen Duits Eton" genoemd. De leerlingen waren vooral kinderen uit adellijke families en van grootgrondbezitters Zoals op al deze instituten werden de leerlingen geacht automatisch lid te zijn van de Hitier-Jugend. Volgens de infor maties die de Nederlandse regering over hem heeft ingewonnen, heeft Claus von Amsberg in deze organisatie bewust geen actieve rol willen spelen. Dit kan worden afgeleid uit het feit dat Claus geen rang of graad bekleedde. Veel bij zonderheden over zijn periode in Mes- troy zijn niet bekend. Volgens een oud- klasgenoot was Claus toen hij op de school arriveerde rechtstreeks uit de binnenlanden van Afrika, nogal wild en onbesuisd, maar nadat hij het een paar keer aan de stok had gehad met mede studenten bekoelde hij en werd hij vol gens de klasgenoot een uitstekende ka meraad. Op 17-jarige leeftijd werd Claus met zyn medeleerlingen ingelyfd by de strijd krachten. Hij kwam by de luchtafweer in Italië. Tijdens de geallieerde opmars werd de jonge artillerist door de Ame rikanen gevangen genomen en al spoe dig bleek dat hij, dank zij de Afrikaanse jaren uitstekend geschikt was als tolk. Na de Duitse capitulatie verbleef Claus geruime tijd in de Verenigde Staten eh in Frankrijk. Daarna werd de studie definitief voortgezet. Hij behaalde een graad in rechten aan de universi teit van Hamburg. In 1957 trad hij in dienst bij het ministerie van buitenland se zaken in Bonn In de jaren 1959 tot 1963 werd hij uitgezonden alssecretaris caanse republiek en de Ivoorkust. Sin van de Duitse ambassade in de Domini caanse republiek en de Ivoorkust. Sinds dien houdt hij zich in Bonn voornamelijk bezig met de ontwikkeling van de econo mische relaties met jonge Afrikaanse Staten. Zijn talenkennis komt hem hier bij uiteraard goed van pas: Claus spreekt vloeiend Frans, Engels, Spaans en Por tugees. In zijn flat in Bad Godesberg aan de Rijn leidde hij overigens een vrij onop vallend leven. Zijn grootste liefhebbe rijen zijn roeien, golf en skiën om over zijn al bekende voorliefde voor autoren nen maar te zwijgen. Een vriend van hem heeft eens gezegd: „Zijn hobby ligt op de autobaan." Claus von Amsberg heeft zes zusters. De oudste is getrouwd met een koopman uit Hamburg, de tweede, Rixa, is on derwijzeres in Brunswijk. Van de twee ling Margit en Barbara is de eerste kin derverzorgster in Chili, de tweede steno typiste. Zijn jongere zuster Theda is verpleegster. De familie belijdt de lu therse godsdienst Claus' vader is in 1953 in Noord-Duitsland overleden. De terugkeer van he^ hele gezin uit Afrika vond plaats kort na de tweede wereld oorlog. De familie von Amsberg voert, hoe wel van adelijke afstamming, geen speciale titels. Voordat in 1795 de aan duiding „von" aan de naam werd toe gevoegd, luidde de naam „Amtseberg" Claus kan zich beroemen op verschij- dene familieleden, die een meer dan ge wone rol hebben gespeeld. De bekend ste ervan is wel Freiherr von dem Bus- sche, een broer van zijn moeder. Deze heeft tijdens de .oorlog deelgenomen aan een samenzwering tegen Hitier. Het komplot kwam echter niet tot uitvoering wegens onvoorziene omstandigheden. Een broer van Claus' grootvader was generaal Joachim von Amsberg, die in vroeger jaren een rol heeft gespeeld bij de Duitse infanterie en in 1945 op hoge leeftijd is overleden. Het adelsarchief in Marburg aan de Lahn vermeldt als oudst bekende voorvader Jurgen Amts- berg, van beroep wapensmid, die in 1686 overleed. (Van een onzer redacteuren) Nog geen twee maanden geleden (begin mei) kwa men de eerste serieuze be richten over de toekomsti ge huwelijkskandidaat van prirses Beatrix in de pers. Nadat in de loop der jaren, en in het laatste jaar, in verhevigde mate, series kandidaten waren genoemd vooral Engelse studenten en adellijke jonkers kwa men de publiciteitsmedia begin vorige maand op een spoor toen de familie Zu Sayn-Wittgenstein in het Duitse Berleberg serieus werd benaderd. Spoedig bleek echter, dat niet zoals aanvankelijk werd aangenomen erfprins Richard Casimir Zi Sayn- Wittgenstein de kandidaat was. Wie wel, bleef nog ge heim. Prinses Beatrix was vorig jaar aanwezig ge weest op een huwelijks feest in Berleberg van prins Mauritz von Hessen en Tatania Zu Sayn Witt genstein. Bij deze feeste lijkheden was ook Claus von Amsberg aanwezig. Op 3 mei was dit echter nog niet bekend. De geruchten over een komende verloving hielden echter aan, zo zeer zelfs, dat koningin en prins zich genoopt zagen in een offi cieel communiqué te ver zoeken prinses Beatrix rust en tijd te gunnen. Een spoedige verloving werd in het communiqué voorbarig genoemd. De eerste conclu sie hierbij was uiteraard, dat er dus wel sprake was van een dergelijk voorne men. Het communiqué van het koninklijk paar bleek vooral te zijn uitgegeven, omdat een Amsterdamse fotograaf, John de Rooy, erin geslaagd was, met een telelens enkele foto's te ne men van prinses Beatrix en een onbekende vriend op Drakesteyn. De foto's wa ren inmiddels al verkocht aan enkele buitenlandse bladen en publiciteit was niet te voorkomen. De Dai ly Express publiceerde de foto's het eerst. De RVD verklaarde met nadruk, dat er van een ver loving geen sprake was, maar dat het alleen ging om een normale vriend' schap. Op de ochtend van 7 mei kon het Nederlandse publiek voor het eerst een foto zien van prinses Bea trix met haar onbekende vriend. Niettegenstaande 't koninklijk verzoek om rust was de „Telegraaf" tot pu- blikatie overgegaan. Dit gebeurde na langdurig overleg tussen RVD en ka binet. De publikatie gaf aanleiding tot verontwaar digde reacties van publiek en pers tegen de methode van de geheime camera. Dezelfde dag nog bleek de identiteit bekend te zijn van Beatrix' vriend: het was de Westduitse diplo maat Claus von Amsberg. Vanaf dat moment stond 't voor het Nederlandse volk vrijwel vast dat de toe- Beatrix vaste vorm gingen aannemen. Nog op 14 juni verklaarde de RVD: .Niets wijst op een spoedige ver loving', maar niemand ge loofde daarin. Komende week zullen de plannen van onze kroonprinses einde lijk officieel aan de open baarheid worden prijsge geven, en zal er een eind gekomen zijn aan de on stuitbare stroom van ge ruchten, die de laatste we ken over de prinses zijn gestort. (Advertentie) vraag vooral om de DUET-spaarkaart HOUSTON (AFP) De politie van Houston, in de Amerikaanse staat Texas, is op zoek naar een „rustige man" van 43 jaar, die zijn vader en moeder van respectievelijk 81 en 79 jaar in het afgelopen weekeinde met hamerslagen om het leven heeft gebracht. Na deze dubbelmoord verminkte hij zijn slachtoffers. De zoon, Charles Frederick Rogers, is verdwenen. Buren verklaarden dat hij elke dag zeer vroeg uit het huis, dat hij met zijn ouders deelde, vertrok, om daar eerst 's avonds laat in terug te keren. Hij verzorgde zijn eigen maaltij den. De buren zeiden nog dat hij nooit met iemand ook maar een woord wis selde. Uit het door de politie ingestelde on derzoek is gebleken dat Charles Rogers is afgestudeerd aan de universiteit van Houston. Hij trad daarop in dienst van een oliemaatschappij in Texas, waarbij hij tot 1957 bleef. Daarna schijnt hij niet meer te hebben gewerkt. BREDA Hoewel in de verkla ring van Kdiro (getekend op 1 'de cember 1943 door Roosevelt, Chur- cill en Tsjang Kai-Sjekaan Korea onafhankelijkheid was beloofd, werd op de conferentie van Jalta (4-11 februari 1945) waaraan Roo sevelt, Churchill en Stalin deelna men, geen enkele'regeling met be trekking tot Korea getroffen. Begin september 1945 kwamen de Sovjet- Unie en de Verenigde Staten over een, dat de Japanse troepen in Korea ten noorden van de 38e breedtegraad door de Sovjettroe pen zouden worden ontwapend, die ten zuiden van de 38e breedtegraad door de Amerikaanse legers. Die zeer voorlopige grens ge vormd door de 38e breedtegraad, werd op 25 juni 1950 door de Noordkoreaanse troepen over schreden en de Zuidkoreanen twis ten geen tegenstand te bieden. In september rukken de troepen van de Verenigde Naties op, even eens zeer snel. De 38e breedtegraad wordt eind september bereikt en eind oktober staan de troepen reeds aan de Chinese grens. Dan komen de troepen van de Chinese Volksrepubliek tussenbeide, de strijdkrachten van de Verenigde Naties moeten terugtrekken en einde december staan beide par tijen aan weerszijden van de ver maarde 38e breedtegraad. In januari 1951 zetten de Chi nees-N oordkoreaanse troepen een nieuw offensief in. Aanvankelijk met succes, maar de opmars wordt vrij spoedig gestuit en nadien heb ben zich geen belangrijke wijzigin gen in de frontlijn meer voorge daan. Op 10 juli 1951 begonnen de onderhandelingen over een wapen stilstand. Er zouden echter nog 575 vergaderingen moeten worden gehouden voordat eindelijk op 27 juli 1953 te Panmoenjom de ka- penstilstandsovereenkomst zou worden getekend. De tekening laat de ontwikke ling van de oorlog in Korea in de jaren 1950-'51 zien. De Deense vrouw schijnt ruim- te-minded te zijn. Niet alleen in de betekenis, dat ze graag de ruimte heeft, maar ook wat be treft haar kleding. Een mode-ont werper in Kopenhagen heeft daar om een collectie hoeden ontworpen, die geïnspireerd zijn door de kos mos. De foto toont een van zijn modellen, dat uitgevoerd is in wit te stof met zwarte grote ronde stippen. (Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT „Als ik het geheel van het kabinetsprogramma overzie, dan over heersen de gunstige punten. Natuurlijk zullen de daden van het kabinet aanzien- Elke OLVEH polis is winstdelend Advertentie) SERA JE WO (AFP) Acht bedrijfslei ders van de Zuidslavische mijn bij Kakanj waar bij een ramp 128 mijnwerkers om het leven kwamen, zijn in hechtenis ge nomen. De rechtbank van Serajewo heeft een gerechtelijk onderzoek tegen hen ge opend. HILVERSUM Evenals vorig jaar zal de radionieuwsdienst gedurende de va kantiemaanden korte weerberichten in het Frans, Duits en Engels uitzenden ten gerieve van de buitenlandse toeristen in Nederland. Deze radio-uitzendingen beginnen op donderdag 1 juli en eindigen op dinsdag 31 augustus. De teksten zullen worden uitgesproken in de nieuwsuitzendingen van 's avonds 19 uur. ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM P. 100.112.65 (Van een onzer verslaggevers) CHAUMONT Het is opnieuw zon neklaar gebleken. De Nederlandse (en Belgische) Thunderstreaks doen het voortreffelijk. Het zijn in de lucht uit stekende machines en de vliegers zet ten de kist precies naar hun hand, Maar ze kunnen in specialistische oe feningen als de jaarlykse Tactical Weapon-Meet van de Navo niet meer mee. De Amerikanen met hun f 105- Starfighters. de Canadezen met hun C.F.-104 O (en de nodige andere luxe), de Fransen met hun Super-Sabres en de Duitsers met hun F.-104g zijn bij voorbaat al de kanshebbers bij een sportieve ontmoeting, waarbij het om onderdelen van puntjes gaat. Natuur lijk, de Engelsen zwiepen er dan toch maar hun Canberra's tussendoor, ook niet meer van deze tyd En ze noteren daarmee bovendien nog aardige suc- cesjes ook. ,,Geen kunst", mompelen de Nederlandse technici aan het be gin van de startbaan „die kruipen er met zijn drieën in en wy sturen er een tegelijk op af". De Thunderstreak heeft zijn tijd (jammer genoeg) gehad. Volgend jaar zal hij wel niet meer op de Navo- banen verschijnen, ook niet bij de tac- tical-meets. De Nederlandse afvaardi ging naar de volgende Navo-ontmoe ting zal dan ook wel met de Star fighter binnenvliegen en dan volgt e: een robbertje knokken, waar het bui tenland waarschijnlijk wel van zal op kijken. De jaarlijkse Ontmoeting van de Navo-luchtmacht in Europa is afgesloten met een grandiozt fly-past. Vierenzestig jachtvliegers ui Amerika. Engeland, Frankrijk, Wesl Duitsland, België en Nederland heb ben met 32 vliegtuigen aan deze pres tigeoefening deelgenomen. De ierd- gealieerde tactische luchtstrijdkrach ten (4 ataf) met Amerikaanse, Cana deze, Franse en Westduitse (uit d( zuidflank) vliegers met het hoofd kwartier in Ramstein, waren ook dit jaar weer de grote kanshebbers vooi de overwinning. De tweede groep 2 ataf) met Nederlandse, Belgische, En gelse en Westduitse (noord) vliegers met hun hoofdkwartier in Rheindaihlen wis ten dit bij voorbaat al. Maar zij heb ben tot de laatste vlucht gevochten cwn de beste gezamenlijke en persoon lijke waarderingen. De Belg Boulan- ger noteerde nu en dan enorme hoge scores. De Nederlandse sergeant-majoor Ten Have uit Eindhoven telde op som mige dagen ook puntenseries, die er niet om logen, maar hij kreeg kort na zijn hoogste score (26 van de 31) de deceptie van zijn leven Hij had een navigatiepunt gemist en verloor daar door zijn volledige dagserie, de jonge 2e It. Hans Kreeft uit Rijswijk, voor het eerst op dit woelige strijdtoneel, deed het in de eerste week ook niet zo gek en deze week trokken de vliegers vaan en Hazebos er nog eens extra 33n. Lt. Broekhuizen van de basis Eindhoven kent het hier in Ohaumont il. Vorig jaar vloog hij zijn series ook al boven het Noordfranse landschap n ook dit jaar klasseerde hij zich /eer bij de groep hooggeklasseerden an 2 ataf. Tussen 11 en 25 juni werden per vveek door iedere vlieger vier zoge naamde conventionele en vier nucle aire vluchten gemaakt op gronddoe len tussen Metz en Reims en langs een navigatieroute. die praktisch drie landen besloeg. Het is een oefening, die tot het normale programma van de militaire vlieger behoort. Met dit verschil, dat het tijdens deze onderlin ge ontmoeting om de punten gaat en het instrumentvliegen verboden is. De commandant van de Navo-luchtstrijd krachten in centraal Europa kan daar door een gemiddeld inzicht krijgen in de geoefendheid van de diverse lucht machten en teams. De landen-afvaar- diging bestaat namelijk uit willekeu rig gekozen vliegers van bepaalde vliegbases. Directe persoonlijke conclusies zijn uit dergelijke ontmoetingen moeilijk te trekken. Zij het dan, dat men wel het materiaal kan vergelijken en bov i- dien de prestaties van het grondperso' neel Daarbij heeft de Nederlandse tchnische dienst tijdens deze meeting behoorlijk van zich laten spreken. De mannen hebben het gepresteerd om de motor van een Thunderstreak, die tegen de avond onklaar raakte, in een nacht tijd te vervangen door een nieu we motor. Deze moest uit Nederland komen en de diverse instanties werkten zo snel, dat het ding er 's morgens vroeg al stond, overgebracht door een Friendship. Normaal duurt zo'n kar wei een dag of twee. „Maar niet naar bed gaan, die knapen", zegt kapitein Kingma bewonderend. „Het dagpro gramma moest gewoon doorgaan. ïjjk belangrijker zyn dan de woorden van het programma. Maar er is aanleiding te veronderstellen, dat dit kabinet meer ge neigd is tot structurele hervormingen dan zyn voorganger. „Dit oordeel over de re- gering-Cals gaf de voorzitter van het NVV, drs. D. Roemers, vrijdagmorgen in de openingsrede voor de hoofdbestuurs vergadering. De NVV-voorzitter zei voorts over de nieuwe regering, dat zij meer belangstelling voor de noodzaak van collectieve voorzieningen blykt te hebben dan haar voorgangster. Tevreden was drs. Roemers ook over de aandacht van het kabinet voor de be stemming van de grond en over het voor nemen, deel te nemen aan de winning van aardgas en olie. Ook uitbreiding van de hulp aan ontwikkelingslanden juichte hij toe. Een schaduwzijde van het kabinet noemde de heer Roemers het huurbeleid, omdat dit een te groot beslag zal leggen op de ruimte voor de loonsverhoging. De vakcentrales zijn niet tegen iedere huur verhoging, maar het tempo van minister Bogaers wordt te hoog gevonden. „Er zal nog een stevig woordje moeten worden gesproken", aldus de NW-voorzitter. Sprekende over de goede verhouding van het NVV met de andere vakcentrales en over het bestaan van een commissie, om na te gaan of de samenwerking meer gestalte zou kunnen krijgen, zei de heer Roemers met nadruk, dat in de kring van het NVV aan het recht om zich confessio neel te organiseren niet wordt getwijfeld. De vraag is echter, in hoeverre de hui dige verdeeldheid der vakbeweging ge rechtvaardigd is. In dit verband uitte drs. Roemers zijn vreugde over de opdracht aan mgr. De Vet, bisschop van Breda, om een concept te maken tot herziening van bepaalde delen van het mandement. „Ik vlei mij met de hoop, dat het deel ten aanzien van het NW daarin wordt bt trokken". LOWESTOFT (UPI) Marconisten in de Noordzee wisten niet wat ze hoorden toen ze de boodschap „Roei ze uit... roei ze uit..." in hun kop telefoon boorden. Het raadsel werd verklaard toen het reddingswezen van Lowestoft bekend maakte, dat een kind was rondgeleid over de boot en per ongeluk de bood schap de wereld had ingestuurd.

de Stem | 1965 | | pagina 11